Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Príroda- Biológia

30
reakcií
1406
prečítaní
Tému 25. mája 2012, 10:12 založil Sono Daxis a-Lia.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 01. 2012
15
08. 11. 2015
30
19. 10. 2010
93
07. 09. 2016
6
17. 02. 2016
53
 
 


1.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   25. 5. 2012, 10:12 avatar
Predpokladám, že ľudia čo neveria evolúcii sú schopný podať vlastné vysvetlenie toho ako to celé funguje. Nejde mi tu o to aby som tu kritizoval veriacich. Ale ak niekto neverí vedeckému vysvetleniu, tak potom ako chápe život, prírodu?

Napíšte svoj názor nejdem nič kritizovať- dokonca sa nebudem k vaším názorom vyjadrovať. Chcem len počuť ako vlastne veriaci čo neveria evolučnej teórii, chápu prírodu a život.


2.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 5. 2012, 10:13 avatar
Veď to je jednoduché, chápu ho ako Bože dielo, nie?
Súhlasí rastos


3.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   25. 5. 2012, 10:23 avatar
Do úst druhým nedám svoje slová. Chcem vedieť o čom rozmýšľajú. Sú svojprávny nech sa vyjadria. Ale môže sa vyjadriť každý. Však ja nie som policajt. Vyjadri sa aj ty, ak chceš.


5.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 5. 2012, 10:35 avatar
Čo si týmto príspevkom chcel povedať, že robím chybu, ak sa vyjadrujem, ale nech sa kľudne vyjadrujem, že ti to nevadí?  


17.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   25. 5. 2012, 11:32 avatar
Ja len, že chcem vedieť ako to vidíš ty. Či pre teba je to tiež božie dielo?


18.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 5. 2012, 12:12 avatar
...len preboha nevyslovuj na df-ku meno božie nadarmo! 


4.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   25. 5. 2012, 10:29 avatar
podla mna sa stvorenie a evolucia nevylucuju. Bola stvorena evolucia. Nejako nemozem akceptovat, ze sa veci deju bez vedomeho dovodu. Bez informacie. Vsetkeho pociatok musi predstavovat nejaku informaciu v podobe zakonitosti. Prirodny zakon, je zlozita informacia s mnohymi premennymi. Napriklad tvrdime, ze hned po velkom tresku ako oprve vznikla gravitacia.. ale preco? a na zaklade coho? a podla coho si usporiadala tak komplikovanu funkcnost a to len udajne v miliontine sekundy veskerej prvej existencie vsetkeho. To chce kopec presnych informacii, podobne ako program v pocitaci, ktore su ulozene v najjemnejsom, co je v energii, ktora vsetko tvori. Boh sa nehra v kocky.
Súhlasí rastos, orsyy, red rose, Petrana


7.
označiť príspevok

orsyy žena
   25. 5. 2012, 10:46 avatar


31.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   25. 5. 2012, 15:17 avatar
fiha! no ja som to vzal od Einsteina


6.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 5. 2012, 10:43 avatar
Hej, stvorenie a evolúcia sa nevylučujú, evolúcia preukázateľne prebehla a prebieha neustále, ale problém je s v tom, že život ako organizovaná hmota sa musí vyznačovať informáciou. Čo ale vzniklo skôr (nie sliepka a vajce), život alebo informácia? Teda tam môžeme kľudne dosadiť Boha ako nositeľa tejto informácie, a odpustiť si naivné predstavy Boha žmoliaceho bakterie či plácajúceho z blata krátke nôžky jazvečíkom a dlhé chrtom, napr.


10.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 5. 2012, 10:57 avatar
...Excitací prvotního vakua vznikají primární pole torze, která představují elementární časoprostorové víry pravotočivé či levotočivé povahy, jež nenesou energii, nýbrž informace o všech možných událostech a jevech minulosti, současnosti a budoucnosti. Pole s nulovou energií, které je však schopno komunikovat s jinými poli, se ve fyzice objevuje poprvé. Takové pole můžeme označit jako informační pole, které nese torzní sdělení. Prvotní pole torze okamžitě zaplňují všechen vesmír a existují také druhotná pole torze, jež jsou vytvářena pomocí speciálních generátorů.
...Pod vlivem prvotních torzních polí a v důsledku spontánní fluktuace ve vakuu (následující rovině reality) dochází k přechodu hmoty z virtuálního do reálného stavu.
...Badatelé předpokládají, že ve vakuu existují sporné (bifurkační) body, ve kterých se všechny úrovně reality najednou projevují virtuálně. Pouhé nepatrné působení pole vědomí na tyto kritické body tak stačí k tomu, aby sled událostí způsobil, že z vakua vznikne pevná látka, tekutina, plyn nebo plazma.

viac na matrix-2012.cz

Viac na: Boh a fyzika#ixzz1vs0OIxqM


12.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 5. 2012, 11:01 avatar
ĆO je to prvotní vakuum a ako sa líši od druhotného vákua, a čo v ňom sa excituje, ak tam nič nie je?


16.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 5. 2012, 11:12 avatar
...prvotné pole torzie je to, v čom "visí" naša galaxia...ona sama užvytvára druhotné pole torzie, spolu so všetkými točivými telesami v nej. Nadjenka, nič neexistuje!


8.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 5. 2012, 10:49 avatar
...my, čo veríme, veríme aj v evolúciu vedomia. 


9.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 5. 2012, 10:54 avatar
...a myseľ a hmota sú vo vzájomnom neoddeliteľnom vzťahu. 


11.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 5. 2012, 11:00 avatar
... v živom organizme hej, inak nie, popíš mi vzťah tvojej mysle k hmote nejakej supernovy vzdialenej miliardy sv. rokov


13.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 5. 2012, 11:03 avatar
...ale nejde o prepojenie na fyzickej úrovni, ale na tej základnej úrovni vedomia.


15.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 5. 2012, 11:05 avatar
A tá základná je na akom základe?  
Raz si tu písala o tých neutrínach, niečo také?


19.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 5. 2012, 12:12 avatar
...Hádam najďalej s teóriou vesmíru ako obrieho hologramu sa dostal D.Bohm. Bohmovým východiskom je predstava nepretržitej celistvosti vesmíru a za hlavný aspekt tejto celistvosti považuje nelokálne spojenia. Myseľ a hmotu považuje za vzájomne závislé a vo vzájomnom vzťahu. Ide však podľa neho o projekciu vyššej skutočnosti, ktorá nie je ani vedomím, ani hmotou.
...Standfordský neurofyziológ Karl Pribram, nezávisle na Davidovi Bohmovi, pri výzkumoch mozgu dospel k holografickej podstate reality. Skúmal kde v mozgu je uložená pamäť a spomienky. Po desaťročia trvajúcich výzkumoch dospel k záveru, že spomienky nie sú ukryté a zakódované v neurónoch, ale vo vzorcoch neurónových impulzov, ktoré prelínajú mozog skrz-naskrz podobne, ako keď svetlo lasera interferuje celú plochu filmu, v ktorej je holografický obraz uložený. Pribram dospel k záveru, že mozog je sám o sebe hologram. Obraz v obraze vesmírneho hologramu. Jedným z najpodivnejších aspektov ľudského myšlienkového procesu je skutočnosť, že každý diel informácie je okamžite spojený s ďalšími súvzťažnými informáciami. Mozog človeka programuje realitu podľa vstupných frekvncií, a nielen bunky v mozgu, ale aj v ostatnom tele sú citlivé na širokú škálu frekvencií, ktoré prostrednícstvom zmyslov dokážu dekódovať a tak vnímať realitu.
...Ľudský mozog teda funguje na prenose malých elektrických výbojov v rámci neurotransmiterov. Mozog je vždy naladený na jednu z týchto hladín vedomia a to podľa toho ako sa cítime alebo aké zmyslové orgány používame, prípadne nepoužívame. Mozgová frekvencia je merateľná v hertzoch (Hz) prístrojom EEG (elektroencefalograf).
...mozog, ako prijímač a vysielač zároveň, je napojený svojim frekvenciami, ktoré tvoria obrazy, na centrálny vesmírny hologram - zdroj všetkej energie a vedomia.
zdroj: Michael Talbot/ Vesmír ako hologram

Viac na: Odkiaľ všetko prišlo a kam to smeruje? (2.časť)#ixzz1vsJ5fwIM


21.
označiť príspevok

majomajo muž
   25. 5. 2012, 12:14 avatar
Chceš tvrdiť, že ak neexistuje myseľ, tak neexistuje hmota ? Veď je to očividný klam nekorešponduje to s ničím vo vývoji vesmíru či života na Zemi.......


23.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 5. 2012, 12:27 avatar
...  zlatko, presne tak! Hmota je ilúzia mysle.


25.
označiť príspevok

majomajo muž
   25. 5. 2012, 12:39 avatar
A čo tomu nasvedčuje ? Mali mysel neživé kamene v čase keď na Zemi neexistoval život ?


26.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 5. 2012, 13:02 avatar
majomajo; ... neživé kamene, celý vesmír sú len hologramom, myšlienkami "Boha", "transcendentna". Ide o oprášenú Platónovu teóriu ideí. V skutočnosti kamene, celý vesmír, človek, je v podstate exkrementom Svetlých Kakov. Rozdiel medzi živým a neživým je v tom, že neživé neobsahuje vromái, ktoré vypúšťajú Svetlý Svätokakovia. Táto teória je čistá pravda    na rozdiel od "hologramovej", ktorá sa dokazuje vrtením psom a Petrana ju dokazuje tým, čomu sama nerozumie ... 


14.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 5. 2012, 11:04 avatar
...Už mystikovia dávnych čias tvrdili, že vedomie je základným prvkom vesmíru, že základná látka vesmíru je vedomá, že je zdrojom a podmienkou fyzickej reality, že tento vesmír je gradáciou rovín vedomia.
...Budhizmus tvrdí, že všetko v konečnom dôsledku vytvára vedomie. Jeho roviny sú rôzne a tá najjemnešia z nich je večná. (Dalajlama)
...V súlade so súčasným vedeckým názorom chápeme ľudské vedomie ako vyššiu formu rozvoja tvorivých informácií spracovávaných mozgom. Austrálsky filozof David Chalmers si položil otázku: Ako môže niečo tak nehmotného ako je vedomie vzniknúť z niečoho tak nevedomého ako je hmota? Peter Russell, anglický spisovateľ a propagátor modernej teoretickej fyziky mu odpovedá: Hmota zrejme nie je úplne nevedomá a vedomie nie je úplne oddelené od hmoty.
...Vzťah medzi mozgom a mysľou rieši aj evolučný panpsychizmus. Je to filozofický názor, že veškerá realita má mentálny aspekt: Hmota aj myseľ - fyzis aj psyché - existovali od prvopočiatku a vyvíjali sa súčasne, pričom hmota je vonkajší aspekt bytia a myseľ vnútorný. Túto panpsychickú koncepciu zastávali mnohí filozofovia už oddávna. V súčasnej dobe ju najpresvdčivejšie obhajuje filozof Alfred North Whitehead a astronaut Edgar Mitchell: Všetko vo vesmíre má schopnosť vedieť. Menej vyvinuté formy hmoty ako sú napríklad molekuly prejavujú "primitívnejšie" formy poznania - Molekuly však "vedia" ako sa spájať v bunky. Bunky "vedia", ako sa rozmnožovať a likvidvať votrelcov. Vyššie formy vedomia rastlinnej, živočíšnej a ľudskej mysli sú odlišné iba vyšším stupňom a komplikovanejšou štruktúrou vedomia...

Viac na: Bytie ako menifestácia vedomia?#ixzz1vs1agkau


20.
označiť príspevok

majomajo muž
   25. 5. 2012, 12:13 avatar
Nooo, ja si myslím, že stvorenie, tak ako je popísané v Biblii a ako bolo tisíce rokov interpretované je v rozpore s evolúciou. Je predsa zásadný rozdiel medzi vývojom a jednorazovým stvorením. Nespomínam si že by v Biblii akokolvek bola spomenutá evolúcia čo len v náznaku. Ďalej ak uznávame evolúciu, tak je nezmysel dedičný hriech , pretože človek vznikol podstatne neskôr ako zbytok prírody na Zemi a teda ak niekto stvoril evolúciu, tak potom už ďalej do nej nezasahoval, všetko riadila a riadi aj dnes evolúcia sama.
No a tiež by som rád počul predstavu veriaceho, ale nestačí mi jedna veta že je to božie dielo a hotovo.......hádam máme právo vedieť aj ak je to božie dielo ako sa to vyvýjalo a prečo.


22.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 5. 2012, 12:25 avatar
...dobre, dajme tomu, že o biblii môžeme vedecky diskutovať... ale čo ostatné východné náboženstvá? Prečo ich ignorovať? A čo mayská mytológia, napr.? Tá najlepšie popisuje realitu ako vývoj planetárneho vedomia...A čo sa týka času...Mohli Máyovia stanoviť koniec sveta na 21.12.20012, keď nepoužívali gregoriánsky kalendár? Aký časový úsek je podľa teba jeden deň?...a mohla by som pokračovať, až kým mi neprihorí šošovica...dobrú chuť!


29.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 5. 2012, 14:17 avatar
...tak ešte k tým Máyom...Jeden veľký cyklus Stvorenia má podľa starých Máyov 13 Nebies. Keď bol svetový strom zasadený, svetlo vstúpilo do lichých Nebies a temnota do sudých Nebies. Tak Máyovia pozali 7 dní a 6 nocí Stvorenia - jedného veľkého cyklu. Tento je však iba jedným úsekom z 9 Pod-svetí...Ide teda o úplne iný časový úsek, ako jeden náš pozemský deň!


24.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 5. 2012, 12:36 avatar
Boris; k 4 ... podľa mňa, ako som už viackrát písal, žiadne zákony neexistujú. Zo samotnej hmoty, z toho, čím a aká je, vyplýva jej vzájomné pôsobenie /interakcie jej jednotlivostí od kvarkov, po medzi hviezdne galaxie, ako i charakter času a priestoru .../, vyplývajú jej možnosti, ktorých rámec nemôže prekročiť. Opis týchto možností nazývame prírodnými zákonmi. V jej možnostiach, čoho dôkazom sme, bola/je i možnosť existencie života, mysliacich tvorov, človeka ... Tento môj výpotok, však nedokazuje, ani nevyvracia nič ohľadne "Boha", transcendentna ... Ak existuje Boh, nemusel tvoriť navyše nejaké zákony, stačilo vytvoriť hmotu daných vlastností /tým jej dať vlastne aj viac slobody .../


27.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 5. 2012, 14:10 avatar
...žijeme vo vedomom vesmíre, ktorého vnútorná inteligencia sa riadi presným časovým plánom. Myslenie nie je niečo, čo prebieha vo vnútri hlavy v izolácii od okolitého vesmíru. Naše myslenie a teda aj činy sa vyvíjajú v rezonancii s ním. Myseľ má kvantovú podstatu. (D. Bohm)


28.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   25. 5. 2012, 14:15 avatar
ešte napíšem ako to ja vidím..

1, Kozmológia - v prírode vidieť jeden hlavný princíp a to je princíp rovnováhy všetky deje smerujú k vyrovnanému stavu-
počiatok predpokladá nejaký počiatočný stav nerovnováhy. V priestore je možné pozorovať deje, ktoré nazývame čas.

2, Biológia - teda život - mňa osobne oslovila embryológia


30.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 5. 2012, 15:11 avatar
majomajo; k 20 ... poznáš "Evolučnú teológiu"? Už som viackrát o nej písal. Je to však aj zostručnene dlhé /ak máš záujem nájdem a prilepím .../
Tak len jeden príklad "stvorenie, tak ako je popísané v Biblii":
"Potom Boh povedal: "Zem, vydaj živé bytosti podľa svojho druhu: dobytok, plazy a divú zver podľa svojho druhu!""
... a Zem vydala, tak ako vedela - evolúciou ...
 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:43,  Jaj, no už som to našlaa. ..
dnes, 22:41,  Hejj, terchovský myslím. ..
dnes, 22:41,  HakovýSS presne tak . Je to veľká bieda a chudoba a kýbel tam ešte neobjavili ale špionáž...
dnes, 22:38,  buzík mufík a dúhové lodičky :)
dnes, 22:38,  Z Terchovej Rosutec . Nie Malý kotlebov Krivaň
dnes, 22:37,  (3) Mil@níčko, nechaj ho, nech sa odbaví aspoň takto, lebo po svojom...
dnes, 22:37,  mufik a bordel.....v USA seru do kyblov, to sa nehanbia?......a rury maju take male, že zadok si...
dnes, 22:31,  Budem tu citovať z Roháčkovho prekladu (RP) ktorý je u protestantov najpresnejším...
dnes, 22:31,  Z Terchovej vidno Malý Kriváň.
dnes, 22:30,  Nejeb do neho zvovuskokotený !!!!!!!!!!!!!!!!
dnes, 22:30,  Zuzka8 v Terchovej Kriváň ?
dnes, 22:30,  No, však Malá Fatra, sa kukám ma mapu. Oni sú pri sebe v Malej Fatre.
dnes, 22:27,  Je to fotené pri obci Važec mojko. *03*03
dnes, 22:26,  Malý Kriváň je v Malej Fatre Zuzička moja. *14*14*04
dnes, 22:26,  najvätší podvod bolo budovanie krajších zajtrajškov.....to si nevedel ty zabudnutý a...
dnes, 22:26,  A niekde od Terchovej alebo Belej to je fotené, tipujem. *21
dnes, 22:24,  Velký Kriváň, nie? A Malý je za stromom. .. *29
dnes, 22:23,  Za 100 dní Matovičovej vlády sme zistili, že: 1. Plagiátorstvo nie je zlodejina, za...
dnes, 22:22,  mufík by rad lodičky.....dokonca duhove.....na zahoraka celkom dobry vkus*01*01*01
dnes, 22:18,  mufik a bordel.....v rusku seru do kyblov, to sa nehanbia?......a rury maju take male, že zadok...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Udržiavajúc si svoj duševný pokoj chránime i ten telesný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(117 893 bytes in 0,189 seconds)