hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Príde ako zlodej v noci!

príspevkov
22
zobrazení
3
tému vytvoril(a) 7.10.2020 01:11 Shagara
posledná zmena 8.10.2020 19:32
1
07.10.2020, 01:11
Je všeobecne známe, že príchod Ježiša bude neočakávaný a pre svet bude nespozorovateľný! Nakoľko ten má svoje priority, a tam duchovné veci nepatria!
Samozrejme, aj tí, čo majú nesprávne poznanie, nespozorujú daný príchod, tak ako židia v 1 storočí, a budú opäť tvrdenia Božích služobníkov označovať ako "démonské, sektárske, nepravé, falošné, bludné, a podobne"!
Bude tu raz generácia čo povie: .... "Tak teraz to príde, teraz je Pán blízko dverí a chystá sa ich zavrieť"?
Z mnohých biblických textov, znázornení, podobenstiev je viac ako isté, že opäť bude väčšina zaskočená a to bude pre nich zlý signál.
Alebo nie? Veríme, že ľudstvo sa poučilo a bude pripravené?
A čo hovoria k tomu biblické správy?
Pavol v liste Hebrejom uvádza: ..... Hebr 10,25 ..... " Neopúšťajme naše zhromaždenia, ako to majú niektorí vo zvyku, ale sa povzbudzujme, a to tým viac, čím viac badáte, že sa blíži ten deň."
Všimnime si slová ..... " čím viac badáte, že sa blíži ten deň".
---------------------------------------------------------------------------------------------
Teda je zrejme, že niekto len predsa rozpozná ten príchod a bude vedieť, že deň zúčtovania je tu!
A tí, čo to aj zbadali, "ten deň", ........ konali v zmysle Matúša 24,14, ...... a varovali ľudstvo po celej zemi, že "ten deň je tu"!
Ale veríme tomu, .... alebo nie?
Budeme poctivo skúmať či je tomu tak? Rim.13,11
Alebo budeme ako tí "vyvolení" s dvetisíc ročnou tradíciu a budeme to ignorovať?
A ešte aj zosmiešňovať poslov živého Boha?
Ježiš nás opakovane varoval, aby sme sa nerozptyľovali ..... „prejedaním, nadmerným pitím a starosťami o to, čo potrebujeme k životu, zábavou“.
Povedal, že koniec príde náhle, ..... „ako osídlo [pasca]“, a že ..... „príde na všetkých, ktorí žijú na zemi“.
Potom dodal: ..... Preto bdejte a celý čas úpenlivo proste, aby sa vám podarilo uniknúť všetkému, čo sa má stať, a aby ste obstáli pred Synom človeka.“ (Lukáš 21,34–36)
‚A ak je spravodlivý zachránený s ťažkosťami, kde sa ukáže bezbožník a hriešnik?‘“ — 1. Petra 4,17, 18.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
odkaz - " A nič nezbadali" !
none
2
07.10.2020, 07:19
Shagara. Škoda, že tie slová, že o tom dní nevie nik, iba otec ignorovali aj JS v roku 1914, 1925,1975.
none
4

2. Starý chren 07.10.2020, 07:19

Shagara. Škoda, že tie slová, že o tom dní nevie nik, iba otec ignorovali aj JS v roku 1914, 1925,1975.

07.10.2020, 10:36
4, ...... tie slová naozaj niekto prehliadol. Ale vtedy sa to chápalo tak, že tesne pred tým dňom to bude už možné poznať! Nakoľko aj "ten deň", keď skončili ..... "časy pohanov" a bolo "nastolené Božie kráľovstvo" /rok 1914/, ..... o tom všetko hovorí biblická chronológia.
Príklad 1 storočie: Aj židia na základe biblickej chronológie vedeli že na konci prvého štvrť storočia sa má objaviť mesiáš.
Aj v katolíckej Biblii v poznámke pod čiarou, je ten výpočet 1 príchodu Ježiša Krista.
To logicky naznačuje, že biblická chronológia opisuje aj chronologický výpočet 2 príchodu Krista. A myslím, že som to aj dával na DF.
Ale je rozdiel príchod Krista a zničenie neverných.
Príklad: V storočí prišiel Kristus/mesiáš/ vtedy, keď začal svoju činnosť tesne po svojom krste v roku 29 n. l.
Ale zničenie /neverných židov/Jeruzalemu a okolia sa ako vieme odohralo v roku 70 n.l. A tento dátum bol rozpoznateľný len podľa istých znamení. Preto prví kresťania vedeli presne kedy majú utiecť do vrchov a mesta Pella.
------------------------------------------------------------
A tak aj dnes, Kristus prišiel v tom roku 1914 a vtedy začal ten "Pánov deň" a skončili "časy pohanov" a v nebi bolo nastolené Božie kráľovstvo.
A JS si tento deň pomýlili , pretože na počiatku svojho bádania, nie celkom všetkému dobre chápali. Aj preto ešte vtedy ešte verili istým nebiblickým náukám/ktorým verí stále aj RKC a iní/, čo sa neskôr zmenilo.
A tak to, čo podľa Biblie nevieme, je ten deň zničenia bezbožných, armagedon. Ale stále sme v "Pánovom dni" /tzv., posledné dni tohoto sveta/, dokonca v jeho poslednej časti!
Inak, všetky tie dátumy JS sú platné, len sa inak naplnili! Sú súčasťou tých období z knihy Daniel, Zjavenie, a teda aj súčasťou biblickej chronológie!
A nečuduj sa tomu, .... aj prví kresťania mali nesprávne očakávania, čo je úplne prirodzené.
A kto čítal Bibliu, vie aj prečo.
Oni napríklad nechápali spočiatku ani vzkriesenie Krista/neverili tomu/, a to im to Ježiš opakovane vysvetľoval a pripravoval ich na to.
Tu treba chápať kontext Biblie a celej biblickej doby a až potom budeš v obraze.
A hlavne ak povieme "A", tak musíme povedať aj "B", ..... teda, prečo sa JS pomýlili v napĺňaní tej biblickej chronológie?
Ale tých činiteľov je viac, ale dôležité je to, že ich to neodradilo od služby Bohu a nutného hlásania daného posolstva po celom svete. A práve tým sa robí dnes selekcia na dobrých a zlých! Aj to museli plne pochopiť.
-----------------------------------------------------------------
Apropó, ..... ak v RKC a v protestantizme boli stovky koncov sveta, máš dojem, že ich niekto za to kritizoval? A hovoril im , že sú falošní proroci? Väčšina ľudí ani nevie ,že ich koncov bolo stonásobne viac. Je viac kníh o "koncoch sveta", a tam v jednej istá autorka uvádza, že "len za jedno krátke obdobie tých koncov bolo sedemdesiat"! A predsa to dnes nikoho netrápi.
A tak by sme mali mať rovnaký meter na všetkých. A podotýkam, že tie konce v podaní iných, boli omnoho dramatickejšie a mali väčší dopad na veriacich, ako tomu bolo u JS. Mnohé boli totiž spojené aj s vojnou, vzburami, atď.
Podotýkam, že sám som sa tým musel "prelúskať", keď som hľadal pravdu, pretože sa mi často práve vtedy podsúvali tieto "konce" a otázka "krvi"!
Dnes viem plne pochopiť tieto zlyhania JS, aj v biblickom kontexte!
none
3
07.10.2020, 09:23
Niekto klopal?
Ozaj...
Včera u nás klopali takí dvaja páni a ponúkali služby, že tesnenie okien a okolo toho, no a ja, že nie, ďakujeme! A jeden z nich, nech zavolám niekoho z rodičov... No dovoľte, čo si pod tým predstavujete, smiešky mi bolo až do večera.
none
14

3. ninka 07.10.2020, 09:23

Niekto klopal?
Ozaj...
Včera u nás klopali takí dvaja páni a ponúkali služby, že tesnenie okien a okolo toho, no a ja, že nie, ďakujeme! A jeden z nich, nech zavolám niekoho z rodičov... No dovoľte, čo si pod tým predstavujete, smiešky mi bolo až do večera.

07.10.2020, 18:23
Ja Ťa mám rada, ninka....vieš o tom? ... Dobre dobre, mám slabšiu chvíľku, tak Ti to hovorím..
👍: ninka
none
18

14. Zuzka8 07.10.2020, 18:23

Ja Ťa mám rada, ninka....vieš o tom? ... Dobre dobre, mám slabšiu chvíľku, tak Ti to hovorím..

08.10.2020, 11:32
Zuz, ty si zlatá. Ako sa máš?
none
19

18. ninka 08.10.2020, 11:32

Zuz, ty si zlatá. Ako sa máš?

08.10.2020, 11:55
Hehe . .. Dneska dobre, včera som ale nemala dobrý deň, ale mám z neho poučenie, aspoň. .. =D akože, viac som spoznala seba a svoje reakcie. .. no ssa mi teraz nechce o tom ráno. .. ...
Ty si sa mala včera tuším dobre, tak sa mi videlo. ..
none
6
07.10.2020, 10:43
6, .... a kde je pointa toho celého?
none
9

6. Shagara 07.10.2020, 10:43

6, .... a kde je pointa toho celého?

07.10.2020, 11:49
Že niekedy mi na plece zaklopú revízori, a vyzývajú ma oreukázať sa platným cestovným lístkom, dobrý deň a ďakujem, ešte ani raz nevynechali...
none
10
07.10.2020, 14:36
Áno šagarek
Kresťania očakávajú príchod veľkého Boha a nášho spasiteľa Ježiša Krista. Titovi 2,13
Splní sa Žalm 82,8
Ž 82:8: "Povstaň, ó, Bože, súď zem, lebo ty budeš dediť medzi všetkými národami."

Boh v osobe Pána Ježiša bude súdiť, pretože Otec odovzdal všetok súd Synovi
none
11
07.10.2020, 15:13
14, .... Pozri sa do Biblie lepšie a aj do rozboru tohto textu, samotnými trinitármi!
Tu sa opisuje ako Boh Otec, .... tak aj jeho syn Ježiš!
Samozrejme, ty si to zlial dokopy aby si tak násilne podporil náuku o trojici!
Je veľa biblických textov, kde sa spomína Boh Otec a Ježiš a sú v mnohých týchto textoch Ježiš a jeho Otec jasne rozlíšený!
To tvrdí aj trinitár Nigel Turner v ...../"Moulton-Howard-Turner, Grammar, Vol.III,p.181./ Grammatical Insights into the New Testament!
Príklad: .... 1. Kor. 8:5, 6, : ..... „Keď aj sú takzvaní bohovia, už či na nebi či na zemi, tak ako je mnoho bohov a mnoho pánov, ale my máme jedného Boha, Otca, z ktorého všetko, a my cieľom neho, a jeden Pán Ježiš Kristus, skrze ktorého všetko, aj my skrze neho.“ ?(Tu je predstavovaný Otec ako ..... ‚jeden Boh‘ kresťanov a ako bytosť v inom postavení, ..... než aké má Ježiš Kristus.) Je to úplne jasné! A takých textov je viac v Písme. Teda, ty musíš vnímať kontext Písma a nie niečo /jeden text/ nesprávne interpretovať!
A ten Žalm už vôbec nie je o Ježišovi! Ale o Bohu Otcovi! Aj keď je pravdou, že "Boh bude súdiť skrze syna"!
Ale Boh Otec je ten SUDCA s veľkým "S", a SPASITEĽ s veľkým "S" !!!

none
13
07.10.2020, 18:19
Aj Dara ho hladala
none
15
07.10.2020, 18:26
A nože aká Dara? .. povedz ten háčik ..
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 120 654 B vygenerované za : 0.105 s unikátne zobrazenia tém : 50 124 unikátne zobrazenia blogov : 885 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.