hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Príbehy

príspevkov
1
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 28.1.2023 21:48 vrana
posledná zmena 28.1.2023 21:48
1
28.01.2023, 21:48
Ako poraziť - usmrtiť - popraviť vlastné "ja" - eGo!?

Bol cisár Wu a majster Bodhidarma. Wu sa ho pýtal, ako zabije svoje vlastné "ja"!? Bodhidarma mu povedal nech dôjde za ním o štvrtej ráno do hory, kde je chrám a bez stráží a zbraní sám.

Wu sa celú noc rozhodoval a nakoniec pochybnostiam sa rozhodol to risknúť. Povedal si, nuž, keď ma zabije, tak ma zabije.

Wu zaklopal na chrám a Bodhidarma ho privítal a povedal, vedel Som, že sa celú noc rozhoduješ, no napriek tomu si prišiel.

Poď, zaujmi lotosovú pozíciu a začni svoje "ja" hľadať vo svojom vnútri. Prekutraj všetky kúty vo svojom vnútri. Ak nájdeš svoje "ja" chyť ho pevne a ja ho zabijem.

Prešla hodina, dve, slnko vyšlo na oblohu, Wu sa začal cítiť uvoľnenejší, sviežejší ale svoje "ja" stále nenašiel. Potom Bodhidarma zatriasol Wuuom a povedal mu, otvor oči! Svoje "ja" Nikdy nenájdeš, pretože "ja" neexistuje. Existuje iba "nie ja". "ja" je iba tvoj výplod fantázie. V skutočnosti "ja" neexistuje. Existuje iba "nie ja.

Wu vstal, poklonil sa k nohám Bodhidarmovi a poďakoval sa mu. A takto cisár Wu porazil, usmrtil a popravil vlastné "ja" - eGo.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 88 857 B vygenerované za : 0.137 s unikátne zobrazenia tém : 73 630 unikátne zobrazenia blogov : 1 613 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Prečo Boh vyzdvihuje moc nášho jazyka Prečo nám Boh dáva dar, ktorý sa dotýka nášho jazyka? Môj priateľ, hovorená modlitba je taký dôležitý a praktický dar, pretože súvisí s touto malou časťou ľudského tela. Biblia nám to ukazuje pomocou rôznych ...

citát dňa :

Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.