Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo žiadna duša nezhorí v pekle?

56
reakcií
1710
prečítaní
Tému 1. apríla 2011, 09:18 založil ranexil.

podobné témy:1.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2011, 09:18 avatar
Čítam bhagavdgítu, už po niekolký krát.( co som pri "krvavej" biblii nedokazal, okrem prvých vecí) A v tejto knihe Kršna Arjunovi vysvetluje mnohé z toho, načo si veriaci kladu otázky, ale dostavaju len neurčité odpovede, keďže v biblii ich niet.
Nuž nedivím sa, že sa správcom nevedomosti, či skor vládcom Kršna hnusí a nieraz som už pocul slova o diablovi, keď ide o neho))
Takže prečo duša nezhorí v pekle?
- odpoveďou su slová Krsny z tejto knihy.
Arjuna postavený zoči voči situacii, kedy je nutený bojovat s nepriatelskymi vojskami uvažuje o dosledkoch takehoto boja, o tom, ako boj a zabíjanie vedu k nezelanym vysledkom pre buducnost formou neželaneho potomstva, ktoré zavrhne tradície, rozšíri ničenie blaha rodiny a tiež, že odmenou im je prebývanie v pekle, čo počul od tzv. duchovných učiteľov.
Takto znechutený a zmetený vlastnym poznaním odhodil luk a šípy a zachvátený žialom sadol do bojoveho voza.
KAPITOLA 2
Sanjaya riekol: Ked Madhusudana, Krsna, videl Arjunu takto premoženého súcitom, veľmi zarmúteneho a s očami zaliatymi slzami, vyriekol nasledujuce slová.

Krsna, Najv. b. Osobnosť riekol:
Ó Arjuna, kde sa v tebe vzala nečistota, ktorá nie ej hodna človeka poznajúceho vyššie hodnoty života, a ktorá nevedie k vyšším planétam, ale k potupe?
Ó syn Prthua, nepoddávaj sa tejto ponižujucej nemohúcnosti, ktorá ti neprislúcha. Zanechaj tieto nízke slabosti srdca a povstaň, pokoriteľ nepriateľov.
Arjuna riekol:
Ó, hubiteľ Madhua, ako mám v boji obrátit šípy proti mužom ako Bhísma, Drona, ktorí sú hodni mojej úcty?
Je lepšie sa živiť v tomto svete žobraním, než žiť za cenu životov vznešených duší, ktoré sú mojimi učiteľmi. Aj keď sú chamtiví, sú mi predsa nadriadení. Ak budú zabití, bude naša vojenská korisť poškvrnená krvou.
Ani nevieme, čo je pre nás lepšie- zvíťaziť, či podľahnúť.
Keď zabijeme Dhrtarástrových synov, ktorí tu stoja pre nami na bojisku, potom ani my sami nebudeme chcieť ďalej žiť.
Teraz som zmetený a neviem, čo je mojou povinnosťou a od slabosti som stratil všetku rozvahu. V tejto situácii sa ťa pýtam- povedz mi jasne, čo je pre mňa najlepšie.
Teraz som tvojím žiakom a Tebe odovzdanou dušou. Prosím, pouč ma.
Nenachádzam nič, čo by mohlo zahnať zármutok, od ktorého mi vysychajú zmysly. Nemohol by som sa ho zbaviť, ani keby som získal prekvitajúce kráľovstvo na zemi a moc polobohov v nebi.
Sanjaya riekol: Po týchto slovách, povedal Arjuna- hubiteľ nepriateľov, Krsnovi:
" Nebudem bojovať, ó, Govinda."..a zmlkol.
Ó potomok Bharatov, v tejto chvíli , uprostred oboch vojsk, prehovoril usmievajúci sa Kršna ku skľúčenemu Arjunovi nasledujúce slová.
Krsna, Najv. B. Osobnosť, riekol:
Zatiaľ čo prednášaš učené slova, nariekaš nad niečím, čo nie je hodné zármutku.
Mudri nesmútia ani nad živými, ani nad mrtvymi.
Nikdy sa veru nestalo, žeby nebolo Mňa, teba, či týchto kráľov; a ani v budúcnosti nikto z nás neprestane existovať.
Tak ako vtelená duša súvisle prechádza v tomto tele z detstva do mladosti a staroby, prechádza tiež duša v okamihu smrti do iného tela. Mudry človek sa touto zmenou nenechá zmiasť.
Ó, syn Kuntí, krátkodobé radosti a bolesti prichádzajú a odchádzajú ako leto a zima. Pochádzajú zo zmyslových vnemov(podnetov), ó, potomok Bharatov, a človek sa musí naučiť znášať ich a nenechať sa nimi rozrušovať.
Ó, najlepší z mužov, ten, koho nerozruší ani radosť, ani nešťastie a v oboch stavoch zostáva pokojný, je nepochybne hodný oslobodenia.
Tí, ktorí vidia pravdu, dospeli k záveru, že to, čo je nepravé je pominuteľné, a to čo je večné, sa nemení. K tomuto záveru dospeli, keď študovali povahu oboch.
Vedz, že to, čo prestupuje celým telom, je nezničiteľné.
NIKTO NEMOZE ZNICIT NEHYNUCU DUSU.
Hmotné telo tejto nezniciteľnej, nezmerateľnej a večnej živej bytosti istotne pominie, preto bojuj, ó, potomok Bharatov.
Nevedomý je ten, kto si myslí, že živá bytosť može zabiť, alebo byť zabitá. Kto dosiahol poznanie, vie, že duša ani nezabíja, ani nemože byť zabitá.
Duša sa nikdy nerodí ani neumiera. Nikdy nevznikla, nikdy nevzniká a ani nikdy nevznikne.
Je NEZRODENÁ, VEČNÁ, TRVALÁ A POVODNÁ. NEZAHYNIE, KEĎ JE TELO ZABITÉ.
Ó, Pártha, ako može človek, ktorý vie, že duša je neznicitelná, nezrodená a nemenná, niekoho zabiť, alebo dať niekoho zabiť?
AKo si človek oblieka nové šaty a odkladá staré, tak aj duša prijíma nové hmotné telá a odkladá staré a neužitočne.
DUŠU nikdy nemožno žiadnou zbraňou ROZŤAŤ NA KÚSKY, SPÁLIŤ OHŇOM, PREMOČIŤ VODOU, či VYSUŠIŤ VETROM.
Individuálna duša je nezničiteľná, nerozpustná a nemožno ju ani spáliť, ani vysušiť.

Je trvalá, všadeprítomná, nemenná, nehybná a večne rovnaká.

Vraví sa, že duša je neviditeľná, nepredstaviteľná a nemenná. Keď to všetko vieš, nemal by si bedákať nad telom.
Ak si však myslíš, že duša sa zakaždym rodí a potom navždy umiera, ani tak nemáš žiadny dovod žialiť, ó, bojovník mocných paží.
Pre toho, kto sa nerodil je smrť istá a ten, kto zomrel, sa celkom iste narodí. Preto by si nemal bedákať pri plnení svojej nevyhnutnej povinnosti.
Všetky stvorené bytosti sú na začiatku neprejavené, v prechodnom období prejavené a po zničení opať neprejavené. Prečo teda nariekať , ó, potomok Bharatov?
Niektorí sa na dušu pozerajú ako na zázračnu, iní o nej hovoria ako o zázračnej a ďalsí o nej počúvaju ako o zázračnej. Pritom niektorí hoci o nej počuli, ju nedokážu pochopiť vobec.
ˇO, potomok Bharatov, duša, ktorá pretrváva v tele, je VEČNÁ a nikdy NEMOŽE BYŤ ZABITÁ.
Preto za žiadnym tvorom nemusíš smútiť.
Po zvážení svojej ksatriovskej povinnosti by si mal vedieť, že niet pre teba nič lepšieho, než bojovať podľa naboženských zásad; preto nemáš dovod váhať.
Ó, syn Prthy, šťastní sú ksatryiovia, ktorým sa naskytnú možnosti k boju, otvárajúce brány na nebeské planéty.
Ak sa však nezúčastníš tohto spravodlivého boja, prehrešíš sa zanedbaním svojích povinností a prídeš tak o povesť bojovníka.
Ľudia si navždy budú rozprávať o tvojej potupe a pre váženú osobu je potupa horšia než smrť.
Veľkí generali, ktorí si ctili tvoje meno a slávu, si budú myslieť, že si zbabelec, lebo si usiel z bojiska zo strachu.
Tvoji nepriatelia ťa budú ohovárať mnohými nepeknými slovami a hanobiť tvoje schopnosti.
Či snáď može byť pre teba niečo bolestnejšie?
Ak ťa na bojisku zabijú, dosiahneš nebeské planéty; ak zvíťazíš, získaš pozemské kráľovstvo. Preto povstaň, ó, syn Kuntí a odhodlane bojuj!
Bojuj, lebo to je tvojou povinnosťou. Bojuj bez ohľadu na šťastie alebo nešťastie, zisk alebo stratu, víťazstvo, alebo porážku. Tak na seba neuvalíš hriech.
Až doposiaľ som ti vyložil toto poznanie podrobným rozborom. Teraz počúvaj, ako ti ho vysvetlím z hľadiska konania zbaveného plodov( výsledkov).
Ó syn Prthy, ak budeš konať s týmto poznaním možeš sa vyslobodiť zo zajatia nasledkov za svoje činy.

..a tu už pokračujú slova o sposoboch nelipnutia na tom čo robime ak neočakávame výsledky..prečítajte si sami)))).. bolia ma prsty z tolkého písania). Podstatu som sem dal o povahe, podstate duši, o ktorej už bolo naklaboseného viac než dosť. ...strašiakov o tom co s ňou dorobia nejakí Luciferovia, ci Satani po smrti tiež, ak nebudete poslúchat ich Boha služiaceho ich moci hanobenia majetkov a ešte vačšej svetskej moci...jednoducho sú to iba nevediaci klamári zbierajúci si svoje falošné body na klamstve a strachu ludi z falošných náuk o duši. Tak si vyberte, ci je lepšie veriť v to, že duši možno škodit ako ste to bežne učení, alebo pochopíte, že niet sily, ktorá by vasej duši mohla akokolvek ublízit a tym vás ani nútit ku niečomu, čo chcú oni- "kniežata" sveta a nie vy sami. V tom je sloboda- v duši a vedomí o jej pravej podstate.
Súhlasí Petrana, piskotka


5.
označiť príspevok

Scarlett žena
   1. 4. 2011, 10:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2011, 10:38 avatar
Zlatko, ked je to všetko jedno, tak prečo si vyberas medzi muzmi? Preco si nenarazís hocikoho kto sa ti nepaci, ale vyberas si? Ved z nabozenstvami a naukami a poznaním o veciach, ako su dusa a dalsie veci je to podobne. Prečo si volím to poznanie a nie poznanie, tkroé sa mi bridí? Lebo ja sam som taky.
Podobne aj pekna zena, si ennarazí skaredu opicu, leda ak by bola pekne sprosta a slo by jej o prachy a sadlo v postely namiesto vankusa.
Súhlasí Petrana, piskotka


31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2011, 21:37 avatar
ranex.. precital som si to este raz...
co myslis.. o akom boji sa hovori?


34.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 4. 2011, 21:48 avatar
mas na mysli boj nabozenskych nauk?
Pozri kto ich dal? Jeden bol krvilacný dobyvatel druhy utekal z egypta a tiez bol len dobyvatel na uteku, dalsi bol dobyvatel atp... tak ake su ich nábozenstva? Kazda sila ktorá povstane vyvola protisilu, lebo by usla z tohto sveta. O tom je boj. Boj je hranicva expanzie akehokolvek nabozenstva.
Jedina cesta je nepolarna sila...reiki sa nou napr. oznacuje, ale to je zasa na ine kecy.


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2011, 21:56 avatar
preco hladas boj ktory sa odohrava vo vonkajsom svete? knihy ci uz ta alebo ta su filozofickym popisom boja ktory sa odohrava navonok ale i vo vnutri cloveka ten vonkajsi asi tazko ty poriesis kedze je v nom zahrnutych mnoho dalsich dusi vsak uz si dost daleko aby si zacal riesit ten vnutorny boj piskotka v ktorej teme sme pisali o piesni vzneseneho? bhaghavite?
Súhlasí ranexil, piskotka


36.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2011, 22:00 avatar
priklad uz si sa dohodol so svojim kainom a abelom v sebe?


37.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 4. 2011, 22:05 avatar
enax hm, mas lepsie porozumenie nez som si myslel.


39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2011, 22:07 avatar
snazim sa ranex nie vzdy mi to ide... ale som len clovek


40.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 4. 2011, 22:20 avatar
Ludia , ktorí nemaju ten program vs ebe, nemusia kopirovat osud, ktorý vytiskol nejaky pastier koz su stastní v tom, ze si mozu robit co chcu- trebars sa aj snazit. Zvycajne ani nevedia ake maju stastie, lebo nemusia zabit abela, nemusia zabit Jezisa, nemusia nahanat satana. Vies co sa snazim povedat, ja som utecenec od toho curaka, co znicil uz mnoho svetov.


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2011, 22:29 avatar
no... nieco v tom zmysle )) aj ked u mna je to take trochu schizofrenicke )) nieco v zmysle : je rebelom i poslusnym dietatom )) a potom som raz v slabej chvilke este napisal takuto basen
Príď, že Duchu pravdy ku mne,
nech sa môžem správať umne,
pomôcť takto tým, čo tápu,
v tme tej hustej bez padáku.


43.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 4. 2011, 22:36 avatar
lenze nik neujde)) iba ten co usiel skor nez prisli oni so svojim vesmirnym programatorom ufonskeho typu. Jak by si usiel, ak by si bol s cipom v hlave? s cipom, coby vysielal vsetko o tebe, co vidis, na co myslís? a spetne zo zabavy by ti torosku napravili myslenie. Neda sa ujst . Da sa iba hrat ze to nevies.. ze o boze ja som taky jebo hriesny nie vobec neviem, ze ty si ta obluda co nas nutis hrat divadlo, tkroé nas nebaví..


44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2011, 22:47 avatar
lebo su taki... a aj keby som sa posral s tym neviem nic urobit... pretoze sam tomu podlieham...


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2011, 23:00 avatar
vies co to je po kostole hvizdat? skusal som... az kym neposlali lepsich programatorov... a moje rebelstvo bolo to tam...


46.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 4. 2011, 23:25 avatar
ako ? uz sa vyvijaju veci nie my.


47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2011, 23:56 avatar
ranex... pamatas na babylon 5 a boj tienov verzus vorlonov? vies jak skoncil ich spor? a aku ulohu v tom zohrali ludia? my sme ludia...ja som len obycajny clovek... ktory hlada pravdu...nic menej a nic viac...je mi prakticky jedno komu ta pravda pomoze... hlavne ze my ludia budeme moct konecne volne dychat...


48.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 4. 2011, 00:24 avatar
Radsej mi pripomen zakladne otazky. Jedni sa pytali co chces a druhí Kto si. Koncept prístupu k ludom. Co naozaj chces( zakl. otazka secretu) -tiene, a svetlo Kto si. Vorloni nikomu nic nedali a ani nedaju tak ako Boh. Zrudy jedni aj druhí. Len ich popravit doradu.
A najsmiesnejsie bolo, ze vsetci tí, tkroí umoznili ludom vyhrat a prezit sa stali odpadom, ktorí sa spolocnost snazila ihned znicit pretoze ludia to su krysy. Krysy tvoriace vacsinu a majuce len pud sebazachovy. Vzdy tieto krysy nicia lepsich a vynimocnejsich ako su sami a pritom ich vzdy zneuziju.
Skratka tí iní, nemaju nikdy nikoho.


49.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 4. 2011, 00:35 avatar
Jednoducho kto nacrie hlboko nenajde nic iba sa pospiní , to som chcel povedat.


50.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2011, 10:32 avatar
Ked zistis co chces... tak zistis kto si
Súhlasí piskotka


51.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 4. 2011, 16:03 avatar
Enax...    ty si mi ale radca..strc si to do riti. ¨
radis mi to o niecom co sam hladas, no nie je ti sprosto?


52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2011, 18:50 avatar
ranex )) ale to nebola rada )) to bolo riesenie tvojho rebusu co si dal v 48 ))
Súhlasí piskotka


53.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 4. 2011, 21:10 avatar
Nebolo.
Ani vorloni nevedeli kto sme. Pre svoju schopnost nahladu videli kam smerujeme a to bolo pre nich zahadou lebo buducnost nas vsetkych taha ku sebe ale kto ej tou buducnostou to je to coho sme predvoj, preto to nik nevie. A ten kto to vie, to nikomu nehovorí kto je. Ved si to moze povedat aj doma a nepotrebuje iba pocut ozvenu dutosti z kazdeho, kto nevie kym je.


55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2011, 21:14 avatar
ranex ) co sa ti to dnes pomiesalo ked si opravoval auto? ))


56.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 4. 2011, 21:15 avatar
Neopravoval len rozoberal.
Enax mna si nevsimaj, ja som citove rozpolozený.


57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2011, 21:17 avatar
a to je nejaka vada alebo co ? ))


19.
označiť príspevok

Hanuman muž
   2. 4. 2011, 13:25 avatar
áno, to som čítal. A je to veľmi pekné. A je v tom ukrytá múdrosť a niektrí by radi povedali, že aj poznanie, no poznanie koho, čoho? Ako v každom tradičnom náboženskom texte ide najmä o myšlienky a názory dávno mŕtvych (len) ľudí, ktorí by zo seba radi spravili niečo viac. Z politického hľadiska si ale napríklad ja osobne myslím, že sa jedná o vojenskú propangu :D Ale tiež je to len môj názor. Napriek tomu v niektorých veciach sa s tým stotožňujem, zvulgarizujem to: keby mi niekto chcel ukradnúť večeru tiež ho ovalím po hlave, lebo je to nutnosť, a potom sa budem utešovať tým, že jemu to vlastne neublíži, lebo duša sa nedá zahubiť tým ovalením :D Asi tak nejako by som sa aj ja správal.
Len nie celkom dobre chápem, prečo prikladáme takú veľkú objektivitu náboženským textom, keď sa podľa mňa príliš nelíšia od Zrniek múdrosti či Výrokov slávnych. Uznávam v tých mnou menovaných nie je toľko mystiky, lebo sú inak koncipované, no v oboch nájdeme aj kopec konín aj podnetných myšlienok.


54.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 4. 2011, 21:12 avatar
Hanuman slo mi len o to, aby sa ktosi dozvedel ine nazory na dusu. Lebo sa casto tento pojem zneuziva na vydieranie ludi, ktorí ju maju.
Súhlasí Hanuman


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2011, 09:25 avatar
Dufam, že toto nie sú perly sviniam. 


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   1. 4. 2011, 09:46 avatar
Otázka: Prečo žiadna duša nezhorí v pekle?

Odpoveď: Lebo peklo zamrzlo!

www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2011, 10:06 avatar
Nekurvi mi temu Vlado)))


6.
označiť príspevok

Vlado muž
   1. 4. 2011, 10:32 avatar
Lenže dnes je 1. apríl. Inak: Ahoj. 
Súhlasí ranexil


8.
označiť príspevok

dorota
   1. 4. 2011, 12:29 avatar
nu konecne.


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2011, 19:18 avatar
Dobre veci konane v nespravnom čase a na nespravnom mieste su zaiste zlé veci.
Za vsetko moze cas. Po..l ho das.


11.
označiť príspevok

Petrana žena
   1. 4. 2011, 20:02 avatar
...lenže dnes je 1.apríl. Dobre, tiež to tak vnímam, ale karma nepustí, kým neodčiníš, čo si napáchal iným dušiam.


12.
označiť príspevok

Vlado muž
   1. 4. 2011, 20:06 avatar
Nechápem, bol som na nákupe, pýtam sa predavačky: Máte banány. Odpovedala mi: Áno, tam sú. (A ukázala na regál.)

Však, mala si zo mňa vystreliť, a povedať, že nie sú. Dnešné predavačky vôbec nemajú zmysel pre 1. apríl.


10.
označiť príspevok

Vlado muž
   1. 4. 2011, 19:56 avatar
Taká prudko intelektuálna téma, a skoro o ňu nikto nezakopol. Ranexil, nakopať ich málo…
Súhlasí Petrana


13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 4. 2011, 20:10 avatar
začim bukef... vsjo jasno...


14.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 4. 2011, 20:13 avatar
o par tisic rokov nas budu studovat antropologovia,preboha ,co si o nas pomyslia ?  


15.
označiť príspevok

enemy unknown
   1. 4. 2011, 20:14 avatar
už začali, a nie len antropológovia  


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2011, 23:12 avatar
nezhorí, lebo potom by netrpela večne?..blbost..nezhorí , nic ju nepremoci, je nekonecna užasná.. tak ako ju mozno získat?
Súhlasí piskotka


17.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 4. 2011, 23:19 avatar
hovoril si ze dusa prichadza skrze obilie )) uz si to skusal? ))


18.
označiť príspevok

piskotka žena
   1. 4. 2011, 23:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 4. 2011, 21:08 avatar
ziadna dusa nezhorí v pekle, elbo peklo neexistuje , a je to len yvymsel ludi, aby mohli starsit malicke deti---povedalo ejdno dieta mne staremu somarovi.
Deti toto vedia a dospelí nie...hrozný svet? nie ..je skvele vediet, ze tu mozno vyrastu tí, co upracu bordel za pojebancov tipu bush, fico, miklos, vlastne vsetci kolko iích je...je to generacia neschopnych darebakov co vladne tomu to svetu vratane cierneho. Takze to co nachystaju nasim deckam to je peklo a oni su ten diabol vidiaci iba seba. ( jezis ja tak kecam...prva veta je rpavda to dalsie je grc ktorý ku mne príde len co ma anpadnu ksichjty spuchůlych drziek.)


21.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 4. 2011, 16:33 avatar
ranexil; ... Ty premožiteľ lenivosti, ničiteľ nepriateľov, priateľ môj, vysvetli nevediacim, prečo ja Višnu /predtým Súrja/, stvoriteľ, dnes už debilného kastovného systému, popíjam sómu, keď aj átman je večný? 


22.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 4. 2011, 17:32 avatar
Prečo? Lebo sa v nom mohol oslavit..take lehke nevies? Hadam si nemyslís, ze nejakemu bohu ide o pandrllakov ako si ty, alebo ja? Ja byt na jeho mieste urobím to iste.
Súhlasí J.Tull


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 4. 2011, 17:34 avatar
a este ma napada, ekd vlezies medzi sprostacikov, tak musis zaviest system, kde je tvoja autorita nespochybnitelna, aby sa presadili tvoje zaujmy zalozene na poznaní...neskor, ked uz si ludia osvoja nejake tie mudrosti tak si mozu mat aj demokraciu...a to tebe musím vysvetlkovat? take jednoduchosti?
Súhlasí J.Tull


24.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 4. 2011, 18:10 avatar
ranexil; ... ako by som nevedel, veď keď je v mojom vedomí dostatočne aktívna vromái, tak ja som Višnu, vesmírna podoba, stvoriteľ, udržiavateľ sveta ...sómu si mal vysvetliť nevediacim ... Keď prevláda čistá energia viem, že som rovnakým pandrlákom, ako i Ty ...  


25.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 4. 2011, 18:34 avatar
Pre mma to vsak neznamena, zeby som nemal mat uctu ku Visnuovi. Obdivujem tak schopne entity.
No a soma, je nektar plynuci z mesiaca a ako taký je davaný za odmenu tým, ktroý vykonali vela zboznych skutkov( podla tradície tych casov a chapania toho co sa to s nimi deje , ekd si lupnu poldeci). Dnes samozrejme su bozie skutky uplne ine nez boli vtedy, ekd bol aktualne funkcny kastovy system. Dnes ten, kto udrzuje kastovy system dostane skor po papule, lebo kona proti prudu casu a nie pre prítomnost. Podobne aj kristuskari su minulost. ALe veci, ako soma su tu stale, len treba vediet, ako sa spravne strcit Visnuovi dnesnych casov do zadnice, aby trosku natieklo zo somy.


26.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 4. 2011, 20:17 avatar
ranexil; ... už som na chvíľu opäť tu ...
"... som nemal mat uctu ku Visnuovi" - cítim sa polichoteným 
Sóma je nápoj /ak neberieme v úvahu, že Sóma je i boh/, ktorý zaručuje nesmrteľnosť, podobne ako aj obety pomocou Agniho ...
"Podobne aj kristuskari su minulost"
Ľudia sú hrubí ako tehla /budem sa opakovať, exhibicionizmus je mojou "silnou" stránkou /
http://www.youtube.com/watch?v=toHlMD50eYY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

mno, a keď si namýšľame, že vieme viac ako tí druhí, dokazujeme tým predovšetkým to, že sami sme blbí ako tágo = hrubý ako tehla ...
 


27.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 4. 2011, 20:31 avatar
J tull, pekne od teba, ze sa zapodievas marnivostou tak dlhodobe, y coho pre mna jasne plynie poznanie o tebe samom. Ty verís, len mysel nie. Ta extra nadupana techniky znala mysle je ale svina, vsetko vidí v schemtizme v logocnosti naslednosti , lrici ti o nezmyselnosti toho vsetkeho, o tom, ako mozes este stale v skrytosti dufat , ze nieco je , nieco viac nez len to co je.
To si ty. Clovek, ktroý pozna a vie, ale nezail cosi ine nez je to co sa da vysvetlit hnutím mysle. Strasný stav, neurcitej prazdnoty, tej hnusnej zodpovednosti ciste len za seba be moznosti ujst svojmu bremenu..ze?
Ja ti neviem, blbý som dostatocne nato, aby som upadal v kvetnate slova véd a hladal v tom sposob, ako zmyslal ten,ci skupina, ktora tu knihu dala. Ale nemam problem, zatial nerozumiem zvlastnym veciam, tkroé sa mi stali a teda ani nerozumiem tym bohom, ci fantazmagoriam, ktoré sa mi sporadicky zjavia a povedia: Hej Ranexil toto sa ti stane teraz, alebo za chvilu..a stane sa to. Asi moja mysle, ej tak bestialna , ze sa zahrava somnou, akoby som bol oddelenou entitou od nej samej- taka hracka..
Ale realne ak chces vediet co ma drzi v kolajach? Je to fyzický stret s tým, co existovat nemalo, co neexistuje co nie je, pri plnom vedomí, prekvapenie hrozne, ziaden tranz..to je vec, tkoru tajim a na ktoru hladam odpovede. Porovnavam a nerozumiem, ako je mozne, ze to existuje a je to doslovne take ako je to opísane.. asi realna vízia, ze? Sposobov sa uz najde naco zvalit ludske zazitky trochu abnormalne.
Myslím si ze nepozname seba. Nemyslím ako telesnost, tu uz pozname dost dobre, ale nepozname cosi co mozno sa neda nazvat ani energiou, ani hmotou ..preto toho niet i ked to je. A to je to co si myslím ja.


32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2011, 21:41 avatar
moja psychiatricka sa mi snazila vyhovorit tie fantasmagorie z hlavy... po dvoch rokoch dodala... hmm vy ste taky... snazite sa tomu pochopit rozumom co? s usmevom som jej pritakol


38.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 4. 2011, 22:06 avatar
a ved tak je naprogramovaná, takze ich treba tak brat.


42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2011, 22:30 avatar
inac som aj programator )) a vela casu v praci travim tym ze debugujem chyby v programoch ))
Súhlasí ranexil


28.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 4. 2011, 20:56 avatar
ranexil; ... Boli časy, ale už sa minuli ... Mnohí zažili, zažívajú svoje fantasmagórie, aj tí svätuškári, aj ja som mal svoju ... niektorým to pomáha žiť, iní sa z toho zbláznia, iní vytriezvejú ... a sú takí, ktorí si myslia, že tá ich je skutočnosťou a všetky ostatné sú fantasmagóriami. Ja si však myslím, že tých skutočností je toľko, koľko je ich nositeľov ... Problém začína vtedy, keď na základe nich, svojich skutočností, odsudzujeme skutočnosti iných, myslíme si, že sú druhoradí, dokonca ich, na základe vlastnej fantasmagórie likvidujeme ...


29.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 4. 2011, 21:10 avatar
jaj, no mas pravdivý pohlad na vec. Mna si nevsimaj, nelikvidujem nikoho, su to skor snahy spoznat s kym mam tu cest, ked nie je vela casu. Pri extreme vies ihned kto aky je. Sice je rpavda, ze plody takych vyrokov ako som obcas pouzil k ateistom znem aj neskor, maju tam tí ludia nejakí vykricník, ze pozor tomuto mierne prepína, ale ak by mi slo o to, aby ma niekto naozaj poznal, tak by som sa s ním stretol))
Pri tebe som uz zvyknutý na istý standard, aj nahlad na veci nabozenske i sposob ako vnímas iste skutocnosti..poznas ich a su pre teba zabavou. Podla mna aj nato su, tazko to vsak je zniest, tym, ktorí to zasa vnímaju inac.Ale o to tu nejde.
Tema je o dusevne, presnejise o dusi. Zaujíma ma tvoj nazor, ktorý momentalne pokladas za ten spravny( vyvojom ho iste este pozmenis, ako kazdy))
Co myslís, je mozne aby existovala nejaka "superstruna" javiaca sa ako bod, kde by sme my sami, sta telesna vec boli obsiahnutí a nou projektovaní v hmotny priestor ako telesna schranka ? Cosi take co vdaka nejakym vlastnostiam priestoru ci jej samej je prakticky nepostrehnutelne v nasom casopriestore a pritom by to davalo co sme? Je mozne aby cosi take mohlo byt dusou? alebo ide len o smer z ktoreho projekcia prichadza a to co je na druhej strane ma ine rozmery, avsak škara skrz ktoru prudi to co snad nejakí jasnozrovci videli a nazvali dusou je uplne malicka a to nazyvaju tou "zivou iskrou"? Momentalne som sa zapodieval v uvahach and takymto neicim a nad moznostou aj cohosi takehoto a pravdepodobnostou ci ej neico taketo mozne..


30.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 4. 2011, 21:28 avatar
ranexil; ... testuješ?  Dúfam, že nie. Mojou fantasmagóriou bolo hlavne to, že viem. Dospel som však k názoru, že neviem a nevedenie je prirodzené, aj keď sa nám zná, že sa zmenšuje ... Skutočné poznanie, podľa mňa, nás usvedčuje z toho, že vlastne nevieme nič, nielen ako človek /ktorý ako jednotlivec jednoducho nemá vo svojich silách spoznať všetko/, ale ani ako ľudstvo ...


33.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 4. 2011, 21:45 avatar
hehe, je najvacsim aktom mudrosti pochopit to, ze je neobsiahnutelne myslou to vsetko vedenie a tak sa clovek prestane hnat mnohymi smermi a zvolí si jeden, cim prestane stracat energiu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je ako diamant - tvrdý, ale krásny.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(156 684 bytes in 0,606 seconds)