Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Prečo ste ateistami?

176
reakcií
1325
prečítaní
Tému 24. mája 2012, 10:21 založil Edna123.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 10:21 avatar
Čo vám dal ateizmus prospešné do vášho osobného života. Dal vám väčšiu radosť a naplnenie vašich životov? Čo dobré a prospešné ateizmus urobil pre ľudí (ateistov) a pre ľudí(veriacich). Aký priaznivý dopad na spoločnosť má ateizácia? Aký pozitívny dopad má ateizmus na rodiny? Čo je cieľom ateizmu? Aké hodnoty pestuje ateizmus a k čomu vedie ateistu? Na čom stojí ateizmus? Ste šťastnejší a múdrejší odkedy praktizujete ateizmus? Dáva vám ateizmus odpovede na vaše otázky ohľadne ateizmu a vášho ateistického postoja? Ako dopadli na sklonku životu ateisti alebo, keď nastála životná prekážka a kríza - pomôže vám ateizmus alebo vaši bratia ateisti?


33.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 11:29 avatar
Ateizmus ale život nenaplnuje. Ateizmus je tou ktorou osobou brany ako obrana. radsej nan ani nemysliet ( no asi neda sa ). Tak isto ako na tie vase vsakovake nabozenstva ci nabomuzstva
Súhlasí mysoulflies


34.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 11:30 avatar
Prečo nenaplňuje ? Čo teda naplňuje život ?


35.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 11:38 avatar
Jejda majko vsak miliarda a 374 inych veci.
Súhlasí ruwolf, Lemmy


36.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 11:40 avatar
No čo ateisti sú nemajetní či čo ?


40.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 11:47 avatar
33 som myslel tak, že mu (svojmu mojmu :-) ateist názoru) neprikladáš až taký fatálny význam., ako veriaci svojej viere. Život sa snažíš naplniť poznaním o stave skutočných vecí. Nieto ešte zabíjať čas všakovakými indiánskymi zvykmi. ja mam teraz cas len preto lebo musim variť. hihi


37.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 11:41 avatar
Dnes je taka doba ze ked ta pride niekto presviedcat napr. ze nejaky chalan behaval po vode, tak mu povies cago belo arriverci a ides dalej. Pravda ale je ze dobiedzaju ako muhy. op:muchy.


38.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 11:45 avatar
Som myslel že sa povie zase ten americký kúzelník, kua ako sa volal.......
Súhlasí Inotaj


39.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 11:46 avatar
David Copperfield
Súhlasí Inotaj


41.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 11:50 avatar
nie ten ale ten no však ten tam a vtedy. Teraz som čital knizku od sSv Vojtecha zo 45 roku. By si cudoval kolko ten chalan ludi mrtvych vyrval z pazurov smrtky


43.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 12:03 avatar
Už som to písal k inej Vašej téme, tak sa to pokúsim ešte raz, ale inými slovami.

Čo je prospešné v osobnom živote, nie je možné odvodiť od toho, či človeka niekto označí za "ateistu" alebo "veriaceho". Dôležitá je vždy vnútorná živosť a bdelosť, akou sa človek snaží hľadať odpovede na nevyriešené otázky, ktoré potom ovplyvňujú jeho rozhodnutia. Snaží sa hľadať súvislosti vo všetkom, čo okolo seba a v sebe prežíva a postupne v tom spoznáva múdrosť. Nehľadí na ľudí iného presvedčenia zvysoka, pretože mu nechýba pokora. Naopak, sám sa namáha spoznať Pravdu v tom, aby každé jeho rozhodnutie, všetko čo vytvorí - prinášalo iným vzostup, radosť, pomoc a krásu. Ak je takto v sebe úprimný a neochabne, skôr či neskôr začne tušiť aj niečo ako "vyššiu moc", čo už je len krôčik k tomu, aby správne vytušil, odkiaľ to všetko pramení.

K tomu však nikdy nebude potrebovať "sprostredkovateľov" vo forme cirkví, od ktorých by slepo prijímal aj také názory, ktorým vnútorne nemôže porozumieť, pretože sú vzdialené od Pravdy. Pretože sa sám naučí rozumieť reči Tvorcu, ktorý na každého z nás dennodenne prehovára a vedie každého jedinečným, osobne najviac prospešným spôsobom. Čo z toho, že tieto pomoci sú neviditeľné a pre iných aj necititeľné, nehmatateľné.

Je ľahko pochopiteľné, že takýto človek, i keby sa dnes ešte považoval za ateistu, je na tom ďaleko lepšie ako iný, čo sám seba označuje za "veriaceho", avšak ktorého viera je slepá, ktorý za Pravdu nekriticky prijíma len to, čo Pravdou označuje jeho na Zemi žijúca autorita - je jedno či ide o "duchovného majstra", kňaza či iný kult osobnosti.

Lebo je pravdou, že veľké množstvo ateistov je len preto ateistami, pretože odmietajú mnohé z dogiem či náboženských výkladov o Pravde, predstáv o Bohu, ktoré majú veľmi ďaleko od pravej skutočnosti, ktorú každý človek niekde hlboko vo svojom vnútri dokáže minimálne vytušiť.

Obrazne povedané, ten, ktorý je síce pozadu pred nejakým cieľom, avšak stále tam kráča, je na tom ďaleko lepšie ako iný, čo síce je o malý kúsok vpredu, avšak v pohodlnosti zastal, pretože podľahol klamnej predstave, že už sa v cieli nachádza. To najdôležitejšie je ísť, nikdy nezastať, aby človek nepodľahol lenivému spánku, ktorý by sa potom mohol stať smrteľným. Z tohoto pohľadu sú všetky príkoria, krízy a udalosti, ktoré ho obťažujú len preto, že sa ho snažia vyburcovať - nepodceniteľne prospešné, človek by mal za ne byť vďačný. Žiaľ, ľuďom často chýba tak dôležitá pokora, ktorá im nedovolí pripustiť, žeby sa oni mohli mýliť vo svojej "viere", a tak sa na svoju cirkev primknú o to viac, o čo viac navonok ukazuje jej nedôveryhodnosť. Majú strach vykročiť ďalej, pretože si myslia, že sa stanú "pochybovačmi" a stratia výhody, ktoré im doterajšia viera sľubovala. Nech si len spomenú na tak nápadne veľa nádherných prípadov, že práve ateisti to boli, čo v určitom okamihu života spravili veľký krok vpred v zmene doterajšieho náhľadu na svet, keď sa stali veriacimi, oslovený nejakým mocným prežitím. Bez výnimky v každom náboženstve je mnoho takých. Človek by však potom nemal prestať byť kritický ako v čase, keď sa pokladal za "ateistu", a bdelo odvažovať každý názor, čo prijíma. Až potom je zaručené, že nezastane, a vždy bude poznať správnu cestu, ktorá ho potom dovedie do vytúženej "ríše Ducha"


44.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 12:11 avatar
Dobra práca. zalohujem


45.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 12:13 avatar
Čo je vytúžená ríša ducha ?


46.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 12:17 avatar
to je asi metafora adresujuca na to kde ti je dobre. Je par miest aj u nas na Sk odkial nechces ist prec, ale musis odist : napr do prace. Cize skutocna risa ducha je to odkial uz nechces ist nikam.
Súhlasí red rose, mysoulflies


47.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 12:19 avatar
Aha, záchod ?  


48.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 12:26 avatar
pfr no toto zachod ani nie. Ale nerobme tu Ende op Edne neporiadok v teme


65.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 16:20 avatar
Je to nádherná, svetlom prežiarená úroveň, odkiaľ v skutočnosti pochádzame, náš skutočný domov, označovaný aj ako "Raj". Ak mám na mysli človeka, tak nemám na mysli pozemské pominuteľné telo ktoré tu dostávame a potom ho musíme zanechať. Nie je to ani svet z pominuteľnej "hmotnej" látky ktorú vidíme pozemskými očami a hmatáme pozemskými rukami, látky samo o sebe mŕtvej a nepohyblivej. Mám na mysli to najvnútornejšie jadro, čo pozemské telo oživuje, kde sídli naše vedomie a naše "ja" - ducha človeka. Je z úplne inej, dokonalejšej a pohyblivejšej látky, ktorú môžeme nazvať "duchovnou"

Dôkazom, že pochádzame z dokonalejšieho sveta je aj vnútorná podvedomá túžba každého z nás, aby smel prežívať záchvevy harmónie, spravodlivosti a čistej krásy a ušľachtilosti. Nazývame ich aj ako "duchovné hodnoty", bez ktorých nemôžeme byť vnútorne naplnený - čo ako veľkými pokladmi pozemského sveta by sme sa obklopili.

Čím sme zrelší následkom zbierania pozemských skúseností a ich správneho zužitkovania, tým intenzívnejšia a konkrétnejšia je naša túžba po tom, aby sme aj žili spomínaným spôsobom, tým sme "lepší", bližší k pravému ľudstvu - tým živšie a pohyblivejšie je naše vnútro. A platí to aj naopak - ľudia zmietaní túžbami po pozemskom uspokojení, ktorí preto neváhajú byť nespravodliví voči blížnym - takých "duchovné jadro" teda samotný človek -je mdlé, spiace. A to je súčasný stav ľudstva, ktorý už dávno zišiel zo svojej správnej vývojovej cesty, takže následkom toho si vytvoril všetko zlé a nepekné, čo ho teraz musí bolestivo zasahovať. Preto je je dnes, v hodine, ktorý možno označiť aj ako "súd" požiadavkou na každého "duchovné znovuzrodenie", teda "znovuzrodenie v duchu" - čo nie je nič iné, ako zmena hodnôt v duchu napĺňania vysokých ideálov ľudskosti, teda zaujatie toho miesta, aké človek už dávno mal zaujať. A to je úlohou každého, nespraví to nikto za nás. Nápomocné nám je akurát to, že sa dnes rúca všetko nesprávne, čo človek vytvoril, a naopak - podporované je každé správne úsilie. Dnes je však takmer všetko nesprávne, preto toľko katastrof, kríz, neúspechov, rozpadov vzťahov a pod.

Je smutné, že len málo ľudí počuje v dianí okolo seba naliehavé znenie varovných tónov, označujúc hodinu "za štyri minúty dvanásť" - najdôležitejšie a najvážnejšie obdobie celého ľudstva, kde sa rozhoduje o bytí alebo nebytí každého jednotlivca! Človek nevnímajúci nič z toho všetkého okolo seba, obklopený síce mnohými pomocami, avšak odvrátený od toho všetkého, vidiac len svoje egoisticky smerované ciele...

Snáď otvorí oči v hodine, kedy stratí aj poslednú pozemskú istotu (ktorú by tu aj tak musel po odložení pozemského tela zanechať, a ktorá je preto len zdanlivá), a pozdvihne zrak smerom, odkiaľ mu skutočne môže prísť pomoc, a kde jedine bude môcť nájsť vnútorné naplnenie, harmóniu a radosť, po ktorej tak veľmi túži...
Súhlasí Edna123


52.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 15:51 avatar
Drahy pomocnik, preco ateista potrebuje ateizmus ako pomocnika, aby rozmyslaj? Rozum ateistu potrebuje tuto barlicku?To je tak nesamostatny?


55.
označiť príspevok

ruwolf muž
   24. 5. 2012, 15:53 avatar
Nie, ateizmus je len dôsledok.  
Súhlasí Lemmy, mysoulflies


63.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 16:06 avatar
Ateizmus je vysledok chybneho zmyslania a nespravneho vykladu sveta a zivota.
Súhlasí red rose


66.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   24. 5. 2012, 16:34 avatar
Naopak, to teizmus je výsledok chybného zmýšľania a slepej viery, nesprávneho výkladu sveta a života. Premýšľate v obmedzenom rozsahu a tak aj vnímate svet, a vymysleného Boha.


67.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 16:39 avatar
Mysou paci sa mi, ze chces vyjadrit nazor, hoci nie vedecky podlozeny, ale prosim skus bez parodie a pouzivania mojich slov. Dakujem.


69.
označiť príspevok

ruwolf muž
   24. 5. 2012, 16:48 avatar
To Ti kto nabulikal do hlávky? Prečo tomu bezdôvodne veríš?
Súhlasí Lemmy


70.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 16:51 avatar
Čo dobré a prospešné ateizmus urobil pre ľudí (ateistov) a pre ľudí(veriacich). Aký priaznivý dopad na spoločnosť má ateizácia? Aký pozitívny dopad má ateizmus na rodiny?


72.
označiť príspevok

ruwolf muž
   24. 5. 2012, 17:03 avatar
To som Ti už písal pred chvíľkou:

Poctivé používanie rozumu má všeobecne priaznivý vplyv na život ľudí vo všetkých oblastiach.  
(Ateizmus je jeho dôsledkom.)
Súhlasí Lemmy, mysoulflies


80.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 17:54 avatar
Takže nič.


90.
označiť príspevok

ruwolf muž
   24. 5. 2012, 18:14 avatar
Priaznivý vplyv znamená, že to funguje to lepšie.

To nie je nič, to je pozitívum, dobro.
Súhlasí mysoulflies, Lemmy


71.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 16:59 avatar
Problém je v tom, Edna, že čo človek, to iný príbeh, iné chápanie, iné prežívanie. Podľa všetkého sa Vy nepovažujete za ateistu a máte pod týmto termínom určitú predstavu, ktorá však nemusí zodpovedať tomu, ako ju prežíva iný, ktorého za ateistu pokladáte. Rovnako ako aj pod termínom "veriaci" máte určitú predstavu, ktorá je tiež len Vášmu zmýšľaniu a pochopeniu blízka, a ktorá sa taktiež môže ešte len vyvíjať k pravej "viere". Chceli ste pozitívne stránky, a tak som sa Vám snažil ukázať aj to, že aj opak môže byť pravdou - t.j. ten, čo sa považuje za "veriaceho", môže ísť len ako niekto o barle kráčajúci (kde onou barlou sú nesprávne, príliš pozemské výklady duchovných (zámerne tak vravím, pretože božské - t.j. ešte dokonalejšie - človek nikdy nebude môcť pochopiť - spočíva nad hranicou jeho pôvodu a chápania) dejov.

V predchádzajúcom príspevku som sa Vám snažil naznačiť, že jediným kritériom toho, či je nejaký svetonázor človeku užitočný - a zároveň jasným ukazovateľom - je jeho vlastná vnútorná hodnota v zmysle napĺňania vysokých morálnych ideálov v každodennom živote. A či sa človek momentálne nachádza v stave "ateizmu", či nejakej z mnohých dnešných foriem "viery" či niečoho ešte iného - nie je rozhodujúce. Sudca sa nikdy nebude pýtať "pod akú vlajku sa hlásiš, kam patríš? Kresťanom, židom či ateistom?", ale bude sa pýtať "Aký si?" Bude znieť "Dostalo sa Ti mnohých darov - aj vo forme odkazu toho, čo Ježiš na Zemi zanechal. Akým spôsobom si to dokázal zužitkovať - t.j. premeniť v čin?" "Správne si sa staral o zverenú hrivnu?".

Z tohoto hľadiska si môžete pozrieť, ako sú na tom z morálneho hľadiska dnešní "veriaci" v porovnaní s "ateistami". Je v tom tak veľký rozdiel, ako by mal? Nie čo o sebe vravia, ale aké hodnoty žijú v bežnom živote, keď ich nikto nevidí?

Tento spôsob je však správny - a predovšetkým vedomie, že nikto z nás ešte nie je natoľko dokonalý, aby sa nemohol ešte viac zdokonaľovať. Človek by preto už raz konečne mal prestať upriamovať pozornosť na poukazovanie chýb iných, ale mal by predovšetkým hľadať a odstraňovať svoje vlastné.
Súhlasí mysoulflies


74.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 17:04 avatar
Drahý pomocník to je ten problém, že na jednoduchú otázku ste aj vy mi odpovedali uhýbaním a od témy. Sám píšete:
Chceli ste pozitívne stránky, a tak som sa Vám snažil ukázať aj to, že aj opak môže byť pravdou - t.j. ten, čo sa považuje za "veriaceho", môže ísť len ako niekto o barle kráčajúci (kde onou barlou sú nesprávne, príliš pozemské výklady duchovných (zámerne tak vravím, pretože božské - t.j. ešte dokonalejšie - človek nikdy nebude môcť pochopiť - spočíva nad hranicou jeho pôvodu a chápania) dejov.

Skúsite drahý pomocník sa vyjadriť k otázka k téme. Som veľmi ohľaduplná, a preto nebudem vyžadovať vedecké dôkazy tvrdení - úplne sa uspokojím obyčajnému subjektívnemu názoru a odpovediam na moje otázky, hoci ako od ateistu by som už z ich princípu mala žiadať vedecké dôkazy, ale uspokojím sa aj s osobným názorom.

Viac na: Prečo ste ateistami?#ixzz1vndo16nX


79.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 17:50 avatar
Dobre teda. V príspevkoch to bolo ale napíšem to ešte raz. Chcete vedieť pozitívum ateistov. Ateisti (v porovnaní so "slepo veriacimi" môžu byť ďaleko bdelejší v tom zmysle, že tak ľahko neprijímajú názory, ktoré nemajú v sebe prežité, ktoré nemajú logiku. Ktorý z dnešných veriacich má v sebe ujasnené to, v čo verí natoľko, že to v čo verí vidí pred sebou jasne, a neuspokojí sa s vysvetlením "to musíte len prijať, lebo pochopiť to nemôžete?" Zabúdajú na to, že Stvoriteľ chce, aby ľudia poznali, a aj rozumeli Jeho Vôli - teda celému obsahu viery. On vie, koľko falošných prorokov je na Zemi, a aké riziko preto hrozí tomu, kto podľahne bludnému vodcovi. Bludný vodca však nikdy nedokáže podať jasný obraz o všetkom, čo učí, nemôže obstáť v tomto s tým pravým. Jedine slepou vierou môže preto človek zblúdiť, čo je to isté ako nedostatok bdelosti či vlažnosti. Kto však už podľahol slepej viere, má to oveľa ťažšie ako ten, kto je ateistom, avšak s otvoreným srdcom k novému.

Je mnoho bludov vklínených do náboženstiev, ktoré si vyžadujú slepú vieru. Ateisti robia správne, že neprijímajú tieto bludy. U kresťanov je to napríklad domnienka, že smrťou Ježiša na kríži boli automaticky zmyté aj ich vlastné hriechy. Odmietajú priznať, že to nebola Božia vôľa, ale vôľa ľudí, ktorí sa dobrovoľne rozhodli Ježišovi škodiť, odmietli ho a neštítili sa pritom ani nespravodlivej vraždy. Každý ateista vie, že nemôže ublížiť nevinnému aby tým omilostil skutočného vinníka. Mnohí "veriaci" však o samotnom Spravodlivom a Dokonalom tvrdia opak, dokonca toto tvrdenie vyžadujú ako základ viery, výmenou za miesto v raji, čo je tak silné rúhanie, o ktorom nemajú predstavu. Viac už o tom nechcem hovoriť.
Súhlasí mysoulflies


85.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:04 avatar
Drahy pomocnik, len jedinu vetu ste sa vyjadrili ako k pozitivu ateizmu. Napisali ste Ateisti (v porovnaní so "slepo veriacimi" môžu byť ďaleko bdelejší v tom zmysle, že tak ľahko neprijímajú názory, ktoré nemajú v sebe prežité, ktoré nemajú logiku. Dakujem za odpoved. Cakala som, ze dokazete odpovedat aspon 2 -3 otazky, pritom ozaj by som prijala subjektivny nazor, bez vedeckeho dokazu a bola by som rada. Ale aj tej jednej vete ako odpovedi na moje otazky k ateizmu sa tesim.


94.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 18:26 avatar
Ďalšia výhoda ateistov: nepreskakujú. Kto chce dospieť k vysokým Pravdám, nemôže robiť skoky. Musí začať s poznaním dejov okolo seba - najprv v prírode, v zákonitostiach na Zemi, až potom sa môžu obracať vyššie a vyššie. Kto preskočí, nemôže mať vieru pravú, iba slepú. Takto bolo vedené aj ľudstvo na Zemi: od poznania "prírodných národov" ktoré siahalo od poznatkov, ktoré sú dnešným ľuďom úplne neznáme, až po poznanie vyšších a vyšších dejov. Zvesť o Stvoriteľovi bola korunou poznania, a nesmelo sa v tomto preskakovať. A tak to bolo správne. Kresťania však často odmietali poznatky tzv "pohanských" národov, ktorí mali bližšie k prírode a jej poznaniu viacej ako ktokoľvek z nás. Zamietli poznanie o reinkarnácii, a aj mnoho ďalších poznatkov "z druhého sveta" ktoré naši predkovia veľmi dobre poznali a na tom stavali. Hovoria však o tom najvyššom, čo nemôžu uchopiť. Chýbajú im dnes k tomu mnohé medzistupne. Preto ich viera môže byť len slepá - alebo - sú jednotlivci, ktorí napríklad spomínané (cirkvou popierané poznatky) neodmietajú - poznajú ich, a aj na ich základe aj správnejšie chápu aj niečo vyššie.

Ateisti odmietajú síce existenciu Stvoriteľa, avšak len preto, lebo môžu ísť prirodzenou cestou, hľadajú a spoznávajú najprv svoje okolie, a na tom budujú - postupne a po krokoch. To, čo potom môže získať ak sa stanú veriacimi - už nie je slepá, ale živá viera.


95.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:29 avatar
Pomocnik teda ateista najprv musi skumat ludmi vymyslene vedy, poucky, nazvy zvierat a rozne teorie, aby pochopil, ze kazde ludske poznanie je nedokonale, omylne a slabe a nedokaze odpovedat na jeho obycajne otazky, ktore si kazdy clovek aj "ateista" kladie? Asi potrebuje viac casu, aby taku samozrejmost ako Boh pochopil.


119.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 19:01 avatar
To je Vaše ponímanie, môžem len uviesť, že nesprávne pochopené, zdegradované. Tu nejde o poučky, ani názvy zvierat, ale hľadanie pochopenie súvislostí, snaha o spoznávanie prírodných zákonov. Koniec-koncov, ničím nepodložené a prírodným zákonom protirečiace cirkevné dogmy - či každý teologický výklad (alebo ak ich tak nazývate - teologické poučky, termíny) - aj to sú - a to v oveľa väčšej viere - vymyslené ľuďmi. Teraz otázka na Vás: Sú podľa Vás prírodné zákony súčasťou Božej vôle? Ak áno, potom každá týmto zákonom protirečiaca dogma je v rozpore s Božou vôľou a preto nemôže byť pravou.
Súhlasí mysoulflies


123.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 19:04 avatar
Prirodne zakony su sucastou zivota aj vierou zaroven pre ateistov.


139.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 20:24 avatar
Teraz ste mi aj Vy neodpovedali, Edna, resp. poskytli ste odpoveď, ktorú u iných označujete za vyhýbavú.
Súhlasí mysoulflies


141.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 20:26 avatar
Odpoviem. Boh to iste vie.


149.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 20:41 avatar
Tak táto je ešte vyhýbavejšia.
Súhlasí mysoulflies


150.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 20:42 avatar
To bola pravdiva odpoved v tej 141


86.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 18:09 avatar
No, a aby som bol objektívnejší, hlavným negatívom ateistov zase je, že vo svojom poznávaní skutočností sa spoliehajú len na okolitý hmotný svet, a neberú do úvahy to, čo prežívajú vo svojom vlastnom vnútri, čo je jediným nástrojom spoznávania všetkého toho, čo spočíva a riadi aj tento svet hmoty. Neveria preto v existenciu ničoho, čo si takto vonkajšie nemôžu nahmatať či overiť. Tiež by im viacej prospelo, keby sa snažili hľadať súvislosti vo všetkom, vrátane ich vnútorného života a zdanlivo náhodných udalostí, ktoré sa im zdajú náhodné len preto, lebo ich riadi "neviditeľná ruka". Až potom by mohli zistiť, či tá "neviditeľná ruka" existuje alebo nie, mohli by sa o tom samy presvedčiť. Samozrejme, že sa im potom zdá nelogické vysvetlenie iných, pretože oni sami nemôžu vidieť to, čo prežíva iní. Nahliadnuť môžu jedine do svojho vlastného vnútra a tam hľadať vysvetlenia. Nie je to však veľmi odlišné od spôsobu veriacich, ktorí sa spoliehajú na vysvetlenia iných ľudí - autorít. Aj veriaci po čase môžu zabúdať hľadať vysvetlenia toho všetkého, čo ešte nespočíva pred nimi jasne, vo svojom vlastnom vnútri - a nie v skúsenostiach, výkladoch iných autorít.

To, čo som napísal o ateistoch, samozrejme zďaleka neplatí o všetkých. Preto som písal "čo človek, to iný príbeh". Mnohí hľadajú vo vnútri a vo svojom poznaní sú ďaleko, poznajú veľmi dobre "neviditeľnú ruku", akurát ju nazývajú iným spôsobom (nie Božou vôľou, ale vesmírnymi Zákonmi, Zákonmi Univerza, Zákonmi prírody a pod). Tí môžu byť vo svojom poznaní ďaleko viacej, ako veriaci, ktorý však verí slepo. Pretože reč Stvoriteľova je vždy kryštálovo čistá a ľahko zrozumiteľná každému dieťaťu. len táto jednoduchosť je veľkou prekážkou chápania pre dnešného človeka, ktorý si myslí, že jednoduché je len pre deti a nie pre múdrych, ktorí namáhavo Pravdu študovali a pokladajú sa preto za niečo "viac" ako jednoducho zmýšľajúci ľudia. I napriek odkazu Ježiša "Buďte ako deti!" - čo poukazuje práve na jednoduchosť Pravdy a nutné jednoduché prijímanie pre toho, kto chce Pravdu vidieť.


89.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:13 avatar
Pomocnik zatial ste jediny ateista, ktory dokazal dat viac ako jednu vetu o ateizme a dokazali ste ich napisat viac a s odvahou napisali aj slabiny. Ostantne casti odpovedi - zase len poukazovanie na chyby a nedostatky viery, nabozenstva, cirkvi... , ale okej tu prvu cast velmi kvitujem a dam ju sem:
No, a aby som bol objektívnejší, hlavným negatívom ateistov zase je, že vo svojom poznávaní skutočností sa spoliehajú len na okolitý hmotný svet, a neberú do úvahy to, čo prežívajú vo svojom vlastnom vnútri, čo je jediným nástrojom spoznávania všetkého toho, čo spočíva a riadi aj tento svet hmoty. Neveria preto v existenciu ničoho, čo si takto vonkajšie nemôžu nahmatať či overiť. Tiež by im viacej prospelo, keby sa snažili hľadať súvislosti vo všetkom, vrátane ich vnútorného života a zdanlivo náhodných udalostí, ktoré sa im zdajú náhodné len preto, lebo ich riadi "neviditeľná ruka". Až potom by mohli zistiť, či tá "neviditeľná ruka" existuje alebo nie, mohli by sa o tom samy presvedčiť. Samozrejme, že sa im potom zdá nelogické vysvetlenie iných, pretože oni sami nemôžu vidieť to, čo prežíva iní. Nahliadnuť môžu jedine do svojho vlastného vnútra a tam hľadať vysvetlenia.

Viac na: Prečo ste ateistami?#r762358#ixzz1vnvbT4Rc


77.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 17:27 avatar
Ešte jednu vec Vám napíšem, Edna. Mnohým sa dostalo veľkých pokladov - mám teraz na mysli aj "veriacich". Majú preto aj veľkú túžbu pomáhať iným dosiahnuť podobné hodnoty. Pomoc v šírení hodnôt je však ukazovať tieto hodnoty, snažiť sa učiniť ich zrozumiteľné aj pre iných - najlepšie vo svojich dielach každodennej práce, v každodennom živote, v spôsobe vyjadrovania, celého svojho zjavu - a pod, ktorý pôsobí ako silný magnet. Komu sa to podarí, dostane sa mu samému aj potvrdenie, či jeho "viera" je pravá, pretože aj okolie je neúprosné v odhaľovaní jeho vlastných chýb. A je to tak správne, pretože kto sa raz verejne hlási k niečomu vysokému, a chce k nemu viesť, chtiac či nechtiac si potom ľudia o tomto "vysokom" robia mienku prostredníctvom jeho samého. Človek s chybami preto môže viac uškodiť ako pomôcť, môže tým ľuďom cestu uzavrieť, miesto otvoriť. Preto som sem tak často písal, že za stav "ateistov" majú zodpovednosť práve veriaci, ktorým sa dostalo kedysi veľkých darov, aby ich spravovali, avšak oni ich nespravovali tak, ako mali, neprijali - teda neoživili ich v sebe natoľko, že by už dnes boli onými vzormi, na ktorých by celé ľudstvo vzhliadalo s úctou a s dôverou by ich nasledovalo. Pravdou bol však - v mnohých prípadoch - práve opak, a výsledkom je aj dnešný stav.

Je preto lepšie, ak sa snaží dávajúci dávať svojou osobou, a tiež budovať niečo nové, a nie poukazovať na iných, aké je to nesprávne, čo robia a čomu veria. Človek keď raz niečomu verí, tak si to nedá len tak ľahko zobrať. Opustí to jedine tak, že mu ukážete "pozrite, tu je niečo lepšie" - a on vidí, že to je skutočne lepšie. Avšak k tomu je už potrebné veľkých schopností, ktoré človek poväčšine nemá, a preto sa radšej uchyľuje k "rúcaniu" snáh iných. Zoberte si len ako to funguje v politike: takmer každý len poukazuje, čo z úsilia iných bolo nesprávne. Kto však ponúkne - alebo ešte lepšie - uskutoční alternatívu, viditeľnejšie lepšiu ako to, čo kritizoval?


87.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:09 avatar
Suhlasim pomocnik, tak rada by som sa nechala presvedcit na ateizmus, len chcem vediet aspon par subjektivnych nazorov hoci aj bez vedeckych dokazov na moje otazky. Tak rada by som chcela,aby mi "ateisti" davam do uvodzoviek, lebo aj vy velmi uctivo a s dobrym umyslom davate slovo veriaci do uvodzoviek. Nic ine si nezelam, len aby ateista ostal , tym k comu sa hlasi, teda neveriaceho v Boha a odmeital Boha a aby bol tak silny a ani raz nezapochybol o svojej neviere ani na smrtelne posteli. Vzdy som sklamana a smutna, ked v case suzeni alebo umieranie sa ateista odvrati od rozumu, logiky a vola po neexistujucom Bohu. Chcem takych ateistov ako za vzor a nechcem, aby ani raz pochybili so svojom nazore ateistickom a zotrvali v nom az do svojho skonu.


101.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 18:47 avatar
Myslíte, že ak by ste sa stala ateistom by to bol pokrok? Oveľa prospešnejšie by bolo, keby ste sa len snažili získať si čo najjasnejší obraz o všetkom tom, čo veríte. Teda aby to, v čo veríte bolo čo najviac v súlade s tým, čo prežívate, čo konáte. Nemôže sa stať, že by vedecké poznatky boli v rozpore s nejakou náboženskou dogmou. Veď predsa zákonitosti v prírode, t.j. prírodné zákony o ktorých poznanie sa veda snaží - sú tou istou súčasťou Božej vôle, o akej si snažíte urobiť si obraz, aby ste ju mohli rešpektovať.Teda - aby ste zobrali kladné stránky ateizmu, o ktorých som písal, a pretavili ich aj do svojej viery, z čoho by mohol vzniknúť skutočný pokrok (samozrejme že by ste sa zase vyvarovali popísaným negatívnym stránkam).


110.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:53 avatar
Nie, vobec by neslo o pokrok. To co stvoril a vytvoril Boh - clovek len pomenoval a heureka objavil iste zakonnitosti, ktore Boh aj vymyslel aj stvoril aj dal. Je mozne, ze niektore teorie su platne, ale mnohe ja neplatne. Clovek len pomenoval a popisal ako mohol a vedel. Niekdy sa clovek strafi, niekedy nie. Tak potom ja uz som pokrokova vedecka ateistka-veriaca, lebo toto ozaj viem a chapem.


147.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 20:36 avatar
Išlo by o pokrok. Slepá viera nemôže viesť k ničomu dobrému. Taký človek je ľahko manipulovateľný pre niekoho sebecké ciele. A to sa, žiaľ - stáva až príliš často. Je dobré poznať a používať mechanizmy, ktoré nedovoľujú človeku stať sa nástrojom pre zlé úmysly iných nedokonalých ľudí - čo na tom, že sa skrývajú za Boha (to, čo hovoria ako keby hovoril On), čím len vlastne zneužívajú Jeho meno. V histórii máte mnoho takých prípadov, čo sa- žiaľ, stále opakuje. Veď si len zoberte, ako aj cirkev menila svoje názory, keď sa už inakšie nedalo. To by taktiež malo slúžiť ako upozornenie, že "niečo tu nie je v poriadku."
Súhlasí mysoulflies


148.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 20:39 avatar
V poriadku teda o pokrok. Napis mi aky pokrok priniesol alebo urobil ateizmus? V minulosti aj v sucanosti. Kludne svojimi slovami, nepotrebujeme vedecke dokazy.


152.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 5. 2012, 20:49 avatar
Čo ste vlastne Vy: veriaci alebo ateista? Prečo ste smutná a sklamaná, keď sa ateista stane veriacim? Je úprimné, čo píšete? (pôvodne som Vás bral za "veriaceho" a teraz píšete ako ateista.


154.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 20:51 avatar
Som si myslela, ze viete co som. Mnohi to vedia, aj bez toho, aby sa pytali. Som veriaca.


171.
označiť príspevok

pomocnik muž
   26. 5. 2012, 09:05 avatar
AK by bola Vaša viera úprimná, nemohli by ste byť sklamaná z toho, keď ateista dospeje k poznaniu, že existuje ešte aj niečo viac, ako materiálny svet, t.j. keď sa z Vášho pohľadu stane veriacim. Robilo by Vám to - naopak - radosť.Nepísali by ste tiež, že by ste sa rada nechala presvedčiť na ateistu. Ale aj to dokazuje, že nie je "viera ako viera". Pravá - skutočne prospešná viera - nemôže byť nikdy založená na dogmách - teda niečoho odtrhnutého od života. Veď predsa ide o vieru v niečo, čo je zdrojom všetkého života!

Pravá viera je spojená s pokorou a neustálou túžbou ďalšieho spoznávania nádhery Diela Stvoriteľa, ktoré sa však prejavuje aj v Jeho Zákonoch. Nebude ich odmietať ako niečo nedôležité.

Pravá viera nie je nikdy vierou slepou, nie je viazaná na žiadnu cirkev. Veď práve vierouky cirkví sú nedokonalým dielom ľudí -na ktoré sa odvoláte - čoho najlepším dôkazom je nejasnosť pre obyčajných ľudí, odvolávky na "božské mystériá" v tom, čo jasné nie je. Každý výklad, ktorý sa na to odvoláva - a teda vyžaduje vieru slepú - dáva tým dôkaz, že je nesprávny.

Ak teda tu hovorím o "viere" - mám tým na mysli dnešnú prevládajúcu vieru v neomylnosť cirkví a ich vieroúk, v slepú vieru v dogmy. A proti tomuto staviam vieru tých, čo označujete za ateistov. Pravá, čistá viera je niečo osobné, spojené s najvnútornejším vytušovaním existencie niečoho vyššieho, ktoré je však živé, vnímateľné v miliónoch podobách (i keď vždy pochádzajúce z toho istého zdroja), a preto tak rozdielne od dnešných strnulých vieroúk tých, čo sa tak radi na verejnosti označujú za "veriacich".

A tu máte odpoveď aj na otázku 148. Samotná otázka nie ej polopžená správne, či "ateizmus" prináša alebo neprináša pokrok. Dôležitý je vždy prístup ľudí, nie to, za čo je človek označovaný. Ak je za ateistu označovaný za ten, čo len neprijíma cirkevné dogmy, a teda pramení z vnútornej bdelosti, hoci túžba spoznávať Stvoriteľa ostáva (i keď sa zatiaľ prejavuje len v spoznávaní prírodných Zákonov v tom, čo je mu blízke - napríklad ide o matematika, astronauta, či v spoznávaní či hľadaní nádhery, ak ide o umelca, či v spoznávaní nádhery v prírode u biológa, a.t.ď, a.t.ď) - tak takýto prístup prináša pokrok v tom, že človek je v poznaní Boha a Jeho Vôle ďaleko bližšie, ako niekto, kto napríklad verí v neomylnosť pápeža a pokladá sa za silného veriaceho. I keď si to snáď zatiaľ neprizná, ale je na najlepšej ceste k tomu.

Koniec - koncov, aj Vy ste o tom podali najlepší dôkaz - o ateistoch, ktorí prestali byť ateistami. Snáď to, že je Vám z takých prípadov smutno a že ste sklamaná - by mohlo byť minimálne dôvodom na zamyslenie o tom, čo tu píšem.

Nie je dôležité, čím sa kto nazýva. Ak sa stretnú dvaja rôzni ľudia, každý môže byť pre toho druhého zdrojom obohatenia. Hoci by išlo aj o toho najmenšieho, posledného s nálepkou "neveriaci pochybovač", ktorý však v skutočnosti pochybuje len o ľudskom ponímaní "viery", spochybňuje pravdivosť toho, čo je naozaj nepravdivé. Nemusí byť cenný ten, čo sa inými ľuďmi za cenného považuje. Uznávaný pápež, ktorý sa odvoláva na odvoláva na odkaz Ježiša - a pritom dáva čo i len tichý súhlas na inkvizičné konania, ktorý nabáda ku križiackym výpravám, či vôbec ktorý nesprávnym výkladom odvádza milióny od pravej viery - je väčším nepriateľom Krista - ako ateista, ktorý však usiluje o vnútornú čistotu, snaží sa žiť čestným, príkladným spôsobom života, a nechýba mu pokora. Aj v tomto predsa platí, že "prví budú raz poslední a poslední budú prví".


172.
označiť príspevok

Edna123
   26. 5. 2012, 09:11 avatar
Odkial viete aka ma byt viera a veriaci? To pisu v hanopisoch ateisti? Preco cely prispevok cerpate z Biblie, ktora je urcena veriacim. Skuste mi to zargumentovat na zaklade vasich ateistickych spisov a podat ateisticky pohlad, bez toho, aby ste cerpali a li ucenie v Bibli, tym ze ich otocite a budete v nich nachadzat chyby. Aky ma byt uprimny a spravny ateista? Ako to vykladaju vase autority napr. Voltaire a ini,na ktorych sa casto odvolavate.


50.
označiť príspevok

nabzlo muž
   24. 5. 2012, 13:07 avatar
PRETO....

Adam je označovaný za prvého človeka na Zemi a prapredkov všetkých ľudí. Údajne bol stvorený bohom. Oboje je nezmysel. Aby mohol byť jeden konkrétny tvor označený za prvého, musel by mať autor Biblie istotu, že sa nikde inde na Zemi žiadny podobný tvor nevyskytuje. Tvrdiť, že Adama stvoril boh nemožno. Bolo by potrebné najprv preukázať existenciu boha. Nehľadiac na to, že nie je možné definovať proces stvorenia.

Anjel je výmysel. Nemožno preukázať jeho existenciu. Anjela nemožno popísať ani definovať. Nemá žiadne ľudské ani fyzikálne vlastnosti.

Smrťou človeka končí všetko. Aktom pohrebu sú pozostatky človeka premenené na popol alebo po určitom času na zotleté kosti. Je nemorálne tvrdiť, že takto zmeneným ostatkom človeka sa dostane života na večnosti.

Označiť za boha a urobiť to predmetom uctievania je možné čokoľvek. Boh v poňatí kresťanského náboženstva je výmysel, ktorá nemá žiadne vlastnosti. Boha nemožno popísať ani definovať. Odpoveď na otázku, čo je boh, musí znieť - Neviem. Akákoľvek iná odpoveď bude lož. Boh je najväčší podvod na ľudstvu v jeho dejinách.

Cirkev je samozvaná inštitúcia, ktorá zneužila nevedomosti a strachu ľudí na jednej strane, a sľuby nesplniteľných služieb na strane druhej k získaniu bohatstva a moci. Žiadny normálny človek k praktizovanie svojej viery cirkev nepotrebuje.

Za čarodejnice boli bezdôvodne označované osoby, ktoré boli rôznym spôsobom cirkvi nepohodlné. Upaľovanie čarodejníc na hraniciach možno označiť za jeden z najhroznejších, doteraz nepromlčených zločinov rímskokatolíckej cirkvi.

Dedičný hriech je vymyslený, čisto náboženský prvok, ktorý má ako jeden z mnohých ďalších slúžiť Cirkvi k odôvodnenie jej existencie. Historicky nemožno preukázať existenciu Adama, nemožno preto hovoriť o dedičnom hriechu.

Cirkev nemôže preukázať existenciu boha, preto akákoľvek tvrdenia o Desatore sú lož. Na stránkach Biblie ani sám boh menom Pán desatoro nedodržiava.

Duch Svätý je nezmysel. Nemožno ho popísať ani definovať. Hovoriť o akýchkoľvek vlastnostiach ducha svätého znamená klamať.

Kresťanstvo, ako ktorékoľvek iné náboženstvo nemá iný účel, než ovládanie ľudí malou skupinou vyvolených. Kresťanstvo nedokáže, ako to dokazuje doterajšia história, pôsobiť na morálku ľudstva a spôsobiť jej nápravu. Rad cirkevných hodnostárov vrátane niektorých pápežov sú toho jasným dôkazom.

Herézy je cirkví vymyslený pojem, slúžiaci k likvidácii jej odporcov. Podobne ako kacírstvo. Všetci na Zemi, okrem kresťanov, sú heretici. Paradoxne aj mnoho kresťanov bolo označené za heretikov.

Ježiš, ak je pravda to, čo je napísané v Biblii, bol obrezaný Žid, ktorého židia zavesili na dreve, pretože poburoval ľud a narušoval zabehnutý poriadok v Jude. Tvrdenie, že bol ukrižovaný Rimanmi je sporné, pretože nevystupoval proti rímskej správe, ale proti židovskému náboženstvu.

Krst je špecifický náboženský úkon, ktorý nemá žiadny právny ani morálny základ. Vzbudzuje v príjemcoch krste falošné zdanie, že môžu páchať čokoľvek, bez toho, aby niesli za svoje konanie osobnú zodpovednosť. Presnejšie, že im všetko bude odpustené. To však platí iba v náboženskej komunite. Svetská spravodlivosť sa riadi svetským právnym poriadkom.

Modlitba je vyslovené či nevyslovené želania, plynúcej k niečomu, o čom veriaci nevie, či to existuje alebo nie. Z tohto pohľadu je vypočutie či vyplnenie modlitby nemožné. Nie je nič, čo by mohlo prianie, vyjavené prostredníctvom modlitby, splniť.

Náboženstvo je ideológia, ktorej zmyslom je priniesť úžitok, teda bohatstvo a moc, úzke skupinke hlásateľov náboženstva. Politické ideológie ako komunizmus a nacizmus, sľubovali ľuďom isté výhody za ich života, náboženstvo sľubuje pôžitky až po smrti. Náboženstvo, hoci hlása lásku a milosrdenstvo, je nebezpečná a zločineckej ideológie. Má za následok milióny mŕtvych.

Dávať pravde akékoľvek prívlastky je nezmysel. Ak každý človek na Zemi uznáva, že Zem sa otáča okolo svojej osi, je to pravda. Nie je to pravda fyzikálne, astronomické, ateistické, vedecká a bohvieaká ešte. Neexistuje taká či onak pravda, existuje len pravda a lož.

Náboženstva od doby Konštantína Veľkého slúži cirkvi k dosiahnutiu politickej moci, Jedinou snahou Cirkvi je dosiahnuť nadvlády nad celým svetom bez ohľadu na použité prostriedky. Je nevyhnutné dosiahnuť situácia, že cirkvi budú chápané a brané ako záujmové združenia bez politického vplyvu na život spoločnosti.


62.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 16:04 avatar
Nablzo zlaticko jasne som pisala v teme, ze podme sa bavit o pozitivach ateizmu, podme si definovat, clenit, hladat jeho ciel... Nabozenstvo, Boha, Bibliu, veriach budeme rozoberat v inej teme. Tak pod na to - skus mi napisat silne a slabe stranky ateizmu, ale bez toho, bez toho, aby si nachadzal chyby a nedostatky Biblie, nabozenstva cirkvi viery a nabozenstva.


51.
označiť príspevok

ruwolf muž
   24. 5. 2012, 14:24 avatar
Poctivé používanie rozumu má všeobecne priaznivý dopad na život ľudí, vo všetkých oblastiach.  
Súhlasí dorota, mysoulflies, Lemmy


60.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 16:02 avatar
Ruwol zlatinko a bez ateizmus nedokazes pouzivat mozog a rozmyslat? Uz viem, ateizmus je barlicka, vdaka ktorej mozes rozmyslat. Potom super kvitujem ateizmus.


162.
označiť príspevok

ruwolf muž
   24. 5. 2012, 22:58 avatar
Ateizmus je až dôsledok poctivého používania rozumu.  
Súhlasí Lemmy


170.
označiť príspevok

Edna123
   26. 5. 2012, 08:58 avatar
Uz som sa ta pytala ci si videl na vlastne oci svoj rozum a ci sa ho dotkol? Ak nie potom neexistuje a nemas ho. Daj vedecky dokaz, ze mas zdravy rozum.


174.
označiť príspevok

ruwolf muž
   26. 5. 2012, 13:46 avatar
Už som Ti povedal, že ja netvrdím, že to, čo som nikdy nevidel, to neexistuje.

Dôkaz je, že Ti dokážem logicky odpovedať na všetky otázky.


176.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 5. 2012, 21:55 avatar
Stalo sa v raji
— Pane Bože, idú k vám ateisti.
— Povedzte im, že ma niet.


177.
označiť príspevok

Edna123
   26. 5. 2012, 21:58 avatar
Stalo sa medzi ateistami. Ahoj Jozo aj ty nemas rozum? Ano Petko aj ja nemam rozum. Tak nic. Ahoj.


2.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 10:24 avatar
v tejto vyslovene si žiadam riešiť len ateizmus a budem rada ak z pozitívneho uhlu, ale chcem riešiť jeho tézy, jeho vlastné myšlienky a ich cieľ (nepotvrdene klebety a pseudochyby na nabozenstve, Bohu, Bibli, cirkvi, veriacich - toto sem nepatri)


3.
označiť príspevok

Ranexill muž
   24. 5. 2012, 10:25 avatar
edna, nemozu to pochopit, pretoze nemali stastie na kontakt s duchovnom. Ja ich lutujem, aj ked sa urazia, lebo nemaju radi, ak ich niekto lutuje. Pokladaju svoj rozum zalozeny na racionalnom poznaní za alfu a omegu svojho bytia, ale nechapu, ze si vytvorili vazenie , kde hranice boli uz davno urcene, oni len v ne vstupili a cez ne nedovidia dalej, ako anto co sa dá zmerat a na co si mozu siahnut.
Su chudobní duchom a ich je kralovstvo nebeske, ich chce Jezis nie nas.
Súhlasí Edna123, red rose


4.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 10:27 avatar
Ranexil nestras ateistu nebom .


42.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 12:01 avatar
sak ani len neviete, kde je to vase, osemsto miliardkrat spominane nebo je. Ked jeden chalan licil sixtinsku tak ho mali ludia vtedy rovno nad hlavu. ked sme tam hore praskli napr meteosat uz je vraj niekde v dalej. A to ten Sandokan sa vtedy hneval na Babylon vezu. Teraz je soho pardon tiho
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


68.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 16:47 avatar
Inotaj mi ako veriaci vieme ak vyzera nase konecne smerovanie a domov, teda raj. Inotaj a kde je konecne smerovanie a domov ateistu?


131.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 20:11 avatar
ednik prave som sa prifazoval a nasiel som otazku od teba tak prispejem.
1 podla mna neviete len si domyslate.
2 ako neveriaci v biblickeho boha,- (toho co konstruoval napr fyzis teraz necham tak) je konecne smerovanie hmm nikde
 
myslim, ze z trend tej nicoty pred narodenim sa kludne bude pokracovat i po smrti
Vesmir sa rozpina vraj a chladne


132.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 20:13 avatar
Inotaj ahoj zlatusik. Skus prosim odpoved na priamu otazku: Inotaj a kde je konecne smerovanie a domov ateistu?


134.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 20:19 avatar
ked ja jej moc nerozumiem napr to : konecne smerovanie
a domov no nejaky som tu uz zohnal


135.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 20:22 avatar
Ved pohode, necakam, ze hned a vsetkemu porozumies. A ono je dost mozne, ze ak clovek umrie napr.v byte a nema dusu, takze to bude aj jeho konecny domov, pokial neratame, ze sa odnesie telo do hrobu. Takze je to mozne, ze byt moze byt pre bytost bez duse aj konecnym domovom po smrti.


137.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 20:23 avatar
Ale jednu vec viem, ked ten vas boh neexistuje, tak to tu dole je totalne kruta hracka prirody


140.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 20:25 avatar
Zlatko ten Boh co neexistuje podla ateistov?


5.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 10:29 avatar
Edna, keby som počúvala v deväťnástich radu katolíckeho farára, už by som bola mrtva. totiž som mala missed ab, boli sme u neho na pohovore pred svadbou, a on povedal, že je to zakázané za všetkých okolností, aj keby žena zaplatila životom.. zvyčajne tá vec skončí smrťou ženy. vtedy som kvôli tomu roky trápila, že aké sadistické pravidlá treba dodržať.. a neviem, možno mal pravu, a nemala by som tu už byť, že.


133.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 20:16 avatar
presne, treba mat na pamati, ze su to obycajni i ked vzdelani ludia. Klerus nemal nikdy viac info o universe, ako to ktoré poznanie ludi zijucich v danej dobe. nemal fax z neba. Napr: Mor povazoval za prejav bozieho hnevu.
atd atd atd


6.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 10:32 avatar
Orsyy aj farar je len clovek, zivot cloveka je vzdy uprednostneny pred akymkolvek predpisom, zakonom.
Súhlasí red rose


9.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 10:39 avatar
Edna, asi si ma nepochopila. on ma odsúdil, že som prežila niečo, kvôli čomu sa zomiera na otravu krvi. jemu práveže neišlo o môj život. podľa neho som to mala nechať na prírodu, nedovoliť zasahovať do nej lekárov.


12.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 10:41 avatar
Pochopila, ale aj ty sama vies, ze sa mylil. Urobil chybu, ze take cosi vyslovil.
Súhlasí red rose


19.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 10:47 avatar
nie, nemýlil sa. mal v tom jasno. podľa pravidiel cirkvi a podľa Biblie mi poradil, čo mal. ja som sa s ním vtedy hodinu dohadovala. vtedy ma ten prístup veľmi sklamal.
ak pripustíš, že farár môže robiť chyby, nemohli ich urobiť aj pisateľia/prekladateľia Biblie?


16.
označiť príspevok

red rose žena
   24. 5. 2012, 10:46 avatar
ten farar bol a je fanaticky tupec...preto nam p. Boh dal rozum a ine schopnosti,aby sme vedeli rozlisit blbost od mudrosti... Kasli na neho, kurnik este do teraz ta to trapi...
Súhlasí orsyy


24.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 10:54 avatar
nebolo mi to jedno. veľmi ma vtedy cirkev sklamal. nestačili mi problémy, ešte so mnou zhováral, ako s najväčším vinníkom, že som sa nechala zachrániť si život. a priviesť si na svet dalšie dieťa. ved dieťa je tiež božie požehnanie, a Boh aj tak všetko odpustí.
Súhlasí red rose


11.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 10:41 avatar
farár má ísť príkladom, a dokonale ovládať svoju profesiu, či prácu, preto je platený. už ked si zvolil sa stať farárom, zahodil možnosť byť obyčajným človekom.


13.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 10:43 avatar
Orsyy farar ma robit svoje povolanie podla vlastnych schopnosti a moznosti. Tak ako aj v ostatnych povolaniach nie vsetci su spickovi pracovnici alebo odbornici a to aj ateisti.
Súhlasí red rose


27.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 10:56 avatar
za všetky chyby sa platí. a farár nie je také isté povolanie, ako ostatné. jeden napríklad zomrel po otrave alkoholom..  
Súhlasí red rose


18.
označiť príspevok

Ranexill muž
   24. 5. 2012, 10:47 avatar
Prečo to neberies ako prospesny jav. Cesty sa roznia a niekto musi posluzit ako krizovatka, aby si si vybrala. Alebo si bola uz diablova a farar len posluzil jeho zameru, aby si bola tam kde si.


22.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 10:50 avatar
ty cap, ty ma radšej nekomentuj. ja som dobrá. preto iritujem všetkých zlých. nič nevieš.


7.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 10:36 avatar
ranex, čo je duchovno ?


8.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 10:38 avatar
Majko nas a vedel by si odpoved hoci len vlastnu subjektivnu (vynimocne neziadam po ateistovi vedecky dokaz, lebo viem, ze neviete a nemate) na nejaku otazku v teme prosim ta pekne. A prosim ta neries tu duchovno - tu suvisi s Bohom a to nie je predmet tejto temy.


14.
označiť príspevok

Ranexill muž
   24. 5. 2012, 10:44 avatar
Prejavy duchovneho bytia, alebo subor duchovnych zalezitosti. Nie nejedna sa len o energeticky aspekt hmoty( ako jej dualitu)
Je mozne ze ide len o otisk subeznej reality, ktorá sama o sebe je tiez len hmotná.
Súhlasí red rose


17.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 10:47 avatar
Čiže napríklad aj umenie ? Aká dokázatelná dualita k hmote či energii existuje ? Daj citát a ako sa dá o tom presvedčiť, že niečo také existuje.Tvrdenie bez možnosti dôkazu je často iba klamstvo......


59.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 16:01 avatar
Majko zlaty moj, ved vas ateizmus nestoji na vedeckych zakladoch. Neviete zodpovedat ani len ako nazor na obycajne zakladne otazky o ateizme. Ani raz ani jeden ateista nedal vedecky dokaz toho co tvrdil ako hotovu vec. Takze cely ateizmus je klamstvo - to sedi.


10.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 10:39 avatar
Ak budem niečo od teba potrebovať určite sa ozvem....... 


15.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   24. 5. 2012, 10:46 avatar
Ateizmus je len postoj, ktorý veriaci nemôže pochopiť. Dáva mi to veľa, ale to sa ťažko vysvetľuje. Museli by ste to zažiť. Zamýšľať sa nad tajomstvom života smrti, duchovna, pravdy, krásy a zložitosti života. Nekonečnej nikdy nekončiacej duchovnej slobody. Možnosť sa len tak zastaviť a slobodne zamýšľať a čudovať sa nad vecou nad jej krásou jedinečnosťou. Každé vysvetlenia, každé porozumenie každé poodhalenie pravdy nech je už ako koľvek malé a zdanlivo malé mi prináša radosť. Každé pochopenie každé porozumenie každý moment keď niečomu porozumiem. Každý moment keď sa zobúdzam a dívam sa na svet očami čistej a slobodnej duše, ktorá nie je prikovaná k žiadnej doktríne a spútaná reťazami neľudského surealizmu mi prináša pocit blaženosti a svätosti, ktorú by veriaci nepochopil ani za 1000000 rokov. Úrpimne ľutujem každého veriaceho, že sa na tejto duchovnej ceste nemôže zúčastni, ale že sa musí klaňať len jedne a to tej primitívnej krátkozrakej a chudobnej pravde človečenstva tej pravde, ktorá je nemenná a nepohnuteľna a krutá a nekompromisná. Úprimne nad vami plačem a žiaľ premkýna moju dušu ako musíte trpieť pre niečo čomu ani trošilinku nerozumiete. Musíte tápať v tme a žiadať toho neznámeho pre kúsok pravdy, aj keď vám nepríde žiadna odpoveď. Ľutujem vás ako zblúdené štenatá, ktoré vošli do nesprávneho brlohu a už niet návratu späť.
Súhlasí mysoulflies


20.
označiť príspevok

Ranexill muž
   24. 5. 2012, 10:48 avatar
Zlatícko, ale ateizmus nie je tazke pochopit. Obcas som i ateista ak popriem sam seba.
Súhlasí red rose, Edna123


49.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   24. 5. 2012, 12:28 avatar
Vravíš, že neviem nič o viere vravíš, že nemám dušu, zlorečíš voči mne pretože popieraš vo mne človeka a popieraš mojho ducha a to len preto, že nepoznáš pokoru a nepoznáš človeka v sebe. Ty si kto keď sa klaniaš nejakému bohovi ale druhému ho odopieraš. Kto si ty čo krútiš jazykom ako had. Kto si ty kto nepríjme moju obmedzenosť a nedokonalosť. JA SOM ČLOVEK. Nie len nejaký ateista. Ale aby si poznal kto je to ateista aby si poznal kto som akú silu mám a čo dokážem, aby si vedel, že v sebe človeka vidím a vidím ho aj v tebe tak ťa príjmem takého aký si, a príjmam ťa v tvojej sile a slabosti, príjmam ťa ako človek a príjmam ťa pretože si hoden toho, aby si pokoril sám seba a poznal pravdu. Lebo poznáš v sebe človeka a uzrieš svoju silu. Vo svojej slabosti a pokore príjmeš svoju nedokonalosť príjmeš svoju slabosť, nevedomosť zostaneš iba z čistou dušou. Mysel ti zatemnel diabol sám satan, ale ty sa zopreš lebo si človek - A keď bude od teba žiadať službu tak mu povec! JA SOM ČLOVEK a príjmam svoju slabosť a ty SATAN ber si moju silu lebo keď mi ju zobereš vo mne zostane iba to čo ty vziať nemožes čistota a slabosť, ale tá SATANOVI NEPOSLUŽI a on pojde svojou cestou a ti pojdeš svojov a povieš ja som ČLOVEK a hladám silu vo svojej slabosti pretože len vo svojej slabosti a pokere nachádzam silu.

Vravíš, že nie je ťažké pochopiť ateizmus, ale si porkytec lebo vravíš, ale nerozumieš. Kričíš ale nepočuješ. Ukazuješ, ale nevidíš. Dotýkaš sa ale necítiš. Prijal si kríž tak ako naši predkovia, ale to je falošný kríž, ktorý ti dal sám diabol. Prijal si ho vo viere ako človek no vieru si stratil. Nemáš ju, ale pokiaľ pokoríš sám seba pokoríš satan, pokoríš svoju spupnosť a rúhavosť a pokloníš sa sám sebe a príjmeš sám seba, objavíš v sebe človeka a uvidíš, že ja som taký človek ako ty. A keď príjmeš sám seba a príjmeš svoju slabosť načiahneš ruku a príjmeš moju radu, lebo ja som človek a vidím v sebe človeka a príjmam pokorne od teba človeka to čo mi ponúkaš. Na tu je moja ruka neodrážaj ju. Príjmi ju odo mňa ako ja s pokorov príjmam teba. Pretože ak dokážeš vo mňe vidieť človek tak objaviš človeka aj v sebe. Ak príjmeš moju silu, uvidíš silu v sebe. Ak uvidíš slabosť v sebe uvidíš slabosť v sebe. A príjmeš svoju múdrosť príjmeš múdrosť odomňa. Ak uvidíš hlúposť vo mňe, uvidíš hlúposť v sebe. Ale beda ak to všetko popieraš. Lebo poprieš moju silu zaprieš v sebe silu, poprieš v mne pravdu porpieš pravdu v sebe. A kto zaprie človek v druhom zaprie aj človeka v sebe.

I ja som bol v temnote, aj moji predkovia v nej boli, ale som pokoril sám seba, prekonal som svoj strach a svoju slabosť a príjmam kríž, ktorý je omnoho ťažší než ten tvoj a bude ho niesť a pomáhať slabším a vždy keď uvidím slabého a ten mi podá ruku uvidím v ňom človeka. A poviem : Aj hľa človek a s pokorov prímem jeho silu a on moju a ako ľudia. A svojim bratom a setrám poviem ajhľa ten má velikého ducha lebo dokáže príjmať viac ako dokážem ja dávať a preto je duchom väčší ako som ja preto sa mu pokloním ako človek človeku a povie veď mňa! uč ma! Prijal si od mňa a ja príjmem od teba.

A pokoril som svoju zlobu a teraz ti dávam ruku, príjmi ju a ja príjmem tvoju. Lebo sme ľudia, bratia a ja som človek ako ty si človek.


57.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 15:56 avatar
Sono sam ruwolf ako ateista pekne otvorene priznal, ze ako ateista nema dusu, a tak je to spravne. Ani ty ako ateista nemas dusu, tak sa zato nehnevaj.


73.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   24. 5. 2012, 17:04 avatar
Keď niekto dá facku nastav mu aj druhé líce. Veď hej kopni si ty kôpka nešťastia. Jedného dňa budeš musieť skloniť hlavu sama pred sebou. Toho dňa sa ešte dožiješ. Potom sa staneš plnším človekom a budeš konečne rozumieť a budeš veriť. Nebudeš pochybovať ako si práve zapochybovala.


75.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 17:07 avatar
Sono to je zásada alebo predpis v ateizme? Odkiaľ vieš? Si Boh? Si jasnovidec? Dokáž svoje tvrdenie, daj vedecké dôkazy.


78.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   24. 5. 2012, 17:41 avatar
Si slobodná v duchu a preto si klaď otázky a spytuj samú seba. Lebo kto sa pýta ten dostane odpoveď. A keď dostaneš odpoveď tak porozumieš sebe a budeš konečne cítiť. Pretože cit ženie človeka k porozumeniu a porozumenie vedie človeka citu. Porozumieš aj mne a už nebudeš pochybovať. Čo som povedal tu, bolo aj v tebe. Potom v tebe splanie plameň a ten plameň budeš šíriť ďalej od srdca k srdcu. Tvoja duša uzrie svetlo a toto svetlo bude šíriť všade kde pred tým bola temnota.


81.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 17:56 avatar
Sono, ale ty cerpas poznatky z nabozenstva a Biblie, vies o tom? Tvoja rec o tom svedci. Tie posledne dve vety to je moj realny stav a posobenie - to sedi.


155.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   24. 5. 2012, 21:02 avatar
Od kresťanov je najviac ateistov. Skade inde by ateisti boli? Hádam nevyskakujú spod zeme ako čerti.


82.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   24. 5. 2012, 17:59 avatar
Edna zvolila dobrú taktiku, na minulosť a hriechy cirkvi zabudnite, teraz budeme len pitvať ateistov a chytať ich za slovíčka. Ak chcete vnímať súvislosti, aby vám bolo jasné o čo cirkvi ide, tak to vám nebude dovolené, pretože Edna si len potrebuje potvrdiť svoju vykonštruovanú pravdu. Mne je nesmierne ľúto všetkých teistov, slepo veria v ríšu drakov a lesných víl, boja sa trestu za slobodné premýšľanie, nevedia vôbec nič, len samé rozprávky z biblie a svätého písma, veď už len ten názov sväté písmo znie riadne šialene. Veriacim neostáva nič, len prijímať pasívne rolu ovečiek, trpieť a nechať sa viesť, veď za to dostanete odmenu po smrti, že? Je to vaša voľba. Ale pokiaľ sa nebudete srať do riadenia štátu a nebudete kázať ako majú ostatní žiť, tak mi vôbec nevadí čomu si budete veriť. Viem čo je rešpekt, ale veci sa majú tak, že vy sa seriete aj do toho, do čoho vás nič, chcete vládnuť, manipulovať, zakazovať potraty aj keby bol ohrozený život ženy, nenarodenému dieťaťu dať väčšie práva ako matke a iné nezmysly, a to som tu uviedol len zopár zrniek z toho množstva nezmyslov ktoré cirkev hlása. Vnímate sa ako privilegovaná skupina nadľudí a to už je fakt choré, lebo to už má veľmi blízko k rasizmu. Očierňujete a špiníte všetkých ľudí, ktorí si dovolili "neveriť" vašim bludom. Tie skutočné monštrá ste vy, môžete sa hanbiť.


84.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:01 avatar
Mysou chcem sa bavit o pozitivach ateizmu. Vies nejake?


159.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   24. 5. 2012, 21:49 avatar
84) Edna, ale ty sa správaš ako ideálny príklad náboženského fanatika, neviem či vôbec má význam Ti niečo písať, ale dobre, dám Ti šancu a niečo Ti k téme napíšem. Ako prvé pozitívum uvediem, že nie sme ovládaní a manipulovaní cirkvou ani žiadnou náboženskou sektou. Ateizmus núti človeka spoliehať sa len na seba, a učí nás konať zodpovednejšie. Na rozdiel od veriacich, môžeme slobodne premýšľať a dokonca si môžeme dovoliť aj pochybovať. Veriaci sú ovečky v rukách Pána, takmer nesvojprávni, vedení, ovládaní, sú otrokmi dogiem, bludov a predsudkov, sú ohlúpnutí z tých rozprávok, ktoré sú v Biblii. Ateista je ich opak. Je inteligentnejší, uvedomelejší, zodpovednejší, atď. K tomu ešte dodávam, že nie všetci ateisti, tak ako aj veriaci sú skvelé vypracované osobnosti, konajúce vždy v mene dobra, ako sa vraví výnimky potvrdzujú pravidlo, nebudeme všetkých hádzať do jedného vreca. Samozrejme ako už naznačil ruwolf, bez ohľadu na to či sme veriaci alebo nie, všetci vieme milovať, konať dobro, cítiť radosť i smútok, túto škálu emócii a citov máme všetci spoločnú. Teisti na rozdiel od ateistov, nie sú schopní vnímať realitu takú aká je, za všetkým častokrát vidia Boha, ruku božiu, dielo božie a pod. bludy. Ešte niečo k duševným zážitkom, všetko je to len psychológia a sugescia, aj ateisti si môžu navodiť stavy nirvány, alfa hladiny, hypnózu , vieme meditovať a mať rovnako intenzívne a fascinujúce zážitky ako veriaci. Kontakty s duchmi a pod sú všetko len výplodmi našej fantázie, keď snívame alebo halucinujeme, preto neverím v existenciu duchov, resp. takmer všetko sa dá logicky zdôvodniť. Ja osobne som oveľa šťastnejší, a žijem plnohodnotnejší život, odkedy som si uvedomil všetky súvislosti súvisiace s vierou a náboženstvami, a odkedy som prestal veriť v Boha, ako ho chápu kresťania.
Na záver ešte dve otázočky; ak Boh stvoril našu Zem za 6 dní a 7 deň odpočíval, pri súčasných poznatok o veľkosti vesmíru , koľko triliárd rokov mu muselo trvať stvorenie celého vesmíru a galaxii? Druhá otázka: prečo vznikli náboženstvá až tak neskoro, vzhľadom k tomu, že Boh má už niekoľko trilionov ak nie viac rokov? Nedáva to zmysel, iba ak pripustíme, že náboženstvá a Bohovia sú len ľudský výmysel.
Súhlasí Sono Daxis a-Lia


175.
označiť príspevok

Edna123
   26. 5. 2012, 21:49 avatar
Mysou, ak nevies slobodne uzivat svoj mozog, len za pomoci ateizmu ako barlicky, potom ma ozaj ateizmus zmysel.Poskytuju vam vase ateisticke pamflety odpovede na vsetky otazky co sa tyka ateizmu, ateistov, ale hlavne ci vam dava navod ako rozmyslat?


58.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 15:59 avatar
Sono ateizmus je teda postoj. Super. Teda to nie je ziadna pravda a nie je podlozeny vedeckymi faktami. Sonko, plakat mozes, ale tvoja dusa nemoze pocitovat zial, pretoze ziadnu nemas. Pre teba resp. pre ateistu neexistuje Boh, pricom dusa je od Boha - teda ty nemas. Netrap sa. Zlatinko ako moze byt postoj-teda ateizmus pravda?


61.
označiť príspevok

ruwolf muž
   24. 5. 2012, 16:04 avatar
Slovná Sono Daxis a-Lia netreba brať ako dogmu - totiž nič nemožno brať ako dogmu.  

Na plač či radosť dušu netreba.
Súhlasí Sono Daxis a-Lia


76.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   24. 5. 2012, 17:27 avatar
To čo hovorím vo svojom ateizme nie je proti bohu. Proti bohu je keď ho nepoznáš a staviaš sa do jeho pozície a hovoríš, že nemám dušu. To prosím nechaj na samotného boha. Keď niekoho nepoznáš nemôžeš s ním byť priateľ. Pretože ak za ním prídeš a povieš: " Hej ja som tvoj priateľ, tak on ti nemusí veriť a byť tvojim priateľom". A tak mi povedz keď o bohu nič nevieš ako vieš, že práve ty si v jeho priazni a máš dušu. Ó, počkaj veď ty vieš všetko. Si vševediaca a vieš kto je boh. Opäť si nahováraš, že si veriaca, nuž ale ideš proti vlastnej viere ani ti to nieje divné.


83.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 17:59 avatar
Sono ruwolf tvrdi, ze je ateista a nema dusu, kedze aj ty si ateista, tiez nemozes mat dusu. To nie je moje tvrdenie, ale ruwolfove-ateisticke tvrdenie a logika. Na akeho Boha, ktory podla ateizmu aj podla teba neexistuje a teda aj nemohol ti dat dusu? Nie to ty ides proti Bohu a viere. Tak ozaj a aky si ty ateista? Veris v Boha? Odpovedz podla moznosti priamo.


92.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   24. 5. 2012, 18:18 avatar
Ku mne prehovára človek a tomu rozumiem. Ale boh nie. Boh sa mi nezjavil ani mi nič neprikazoval, ani odo mňa nič nežiadal. Ak boh existuje tak o tom neviem a prímam s pokorou to čo mi bolo dané aby som chápal a to čo mi nie je dané to nechápem.

A neodvolávaj sa na ruwolfa lebo on je človek ak chceš o ňom hovoriť tak prehovor pred ním a on ti povie kým je a v čo verí. Lebo on je taký aký je a musíš ho prijať ako človeka. A ak on uvidí v tebe človeka tak on príjme teba a budete si rozumieť ako ľudia a cez rozum budete cítiť jeden druhého.


93.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:20 avatar
Tak ozaj a aky si ty ateista? Veris v Boha?


156.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   24. 5. 2012, 21:08 avatar
Ja ti pomôžem boh ti nepomôže. Môžeš kričať- jačať môžeš vyliezť na Mont Everest a ziapať tam hore, z hora nepríde ani hlások. Prídeš ako dobité šteňa a budeš žiadať o pomoc, tak ateista ti pomôže. Tak ako fena líže rany svojmu šteňaťu, tak sa veriaci postará o tvoje rany. Ale boh nie. A vlastne kto je to boh a ako mám v neho veriť?
Súhlasí mysoulflies


169.
označiť príspevok

Edna123
   26. 5. 2012, 08:55 avatar
Sono ty mi pomozes a Boh nie. Ako mi ty pomozes? Ako to mozes tvrdit, ked nevies kto som, kde zijem a ci vyhladam tvoju pomoc. A vlastne kto si ty a ateisti - ved ani vas nevidim, nemozem sa dotknut - neexistujes aj ateisti neexistuju.


21.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 10:49 avatar
Ateizmus ma chráni pred manipuláciou , je to teda ochrana mňa a mojej rodiny pred manipulovaním, pred bezmyšlienkovitým konaním v zmysle nerozmýšľaj, nepýtaj sa a ver.
Súhlasí mysoulflies


56.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 15:54 avatar
Majko teba ateizmus chrani pred manipulaciu. Tvoj rozum a tvoje poznatky su tak male, ze potrebujes barlicku vo forme ateizmu. Majko a ozaj uz, ked clovek sa stane ateistom a siri myslienky ateizmus, ten mu ako odmenu da to, ze ho uz nikto nezmanipuluje?


23.
označiť príspevok

red rose žena
   24. 5. 2012, 10:50 avatar
sono,ty sa nemôzes takto zamyslat,takto sa zamyslame my. Ty nemôzes riesit duchovno ak mu neveris. Ty veris,ze si ako mravec...prisiel,pracoval,zomrel a nic...


25.
označiť príspevok

red rose žena
   24. 5. 2012, 10:56 avatar
zaspali ste dobu veriaci sa môže pýtať, filozofovať,rozmýšľať...pana beka nie sme moslimi predsa,kde za rozmyslanie prichadzaju kamene...


26.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 10:56 avatar
Zase kecy, teda ty nesmieš hovoriť o antikoncepcii keď ju neberieš ?  


28.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 10:57 avatar
Veriaci kradnete slová a pripisujete im iný význam, lebo viera a kresťanská viera sú dve rozdielne veci. Duchovno a kresťanské či náboženské duchovno sú tiež odlišné veci a tak aj ďalšie krádeže tu robíte.


29.
označiť príspevok

red rose žena
   24. 5. 2012, 11:02 avatar
majo,tu neslo o antikoncepciu,ja verim,ze je,ale zamyskani sa o duchovne.nemôze sa pekne zamyslat ak neveri,ze dusa,duch je


30.
označiť príspevok

red rose žena
   24. 5. 2012, 11:04 avatar
majo ,my sme veriaci, tu nejde akej vieri,ale iba o vyssie nehmotne citenie,vedenie..takze pleties


31.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 11:06 avatar
Aha som zabudol, že vy ste akosi vo vyššom leveli, hehehehehehe iba je zaujímavé že nič neviete vysvetliť pre nás nižšie teda sprostejšie tvory, hehehehehehe ale funguje to presne naopak.........


54.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 15:52 avatar
Majko zase len smiech pochabla z teba ide?


32.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   24. 5. 2012, 11:08 avatar
ateisticke zmyslanie mi pomohlo najst boha. Vdaka nemu som dokazal aspon natolko vycistit svoju myslel, aby som mohol pocitit ciru existenciu. Prv som bol zahlteny informaciami z nabozenstiev, pretoze som hladal vysvetleniíe pre to, co som zazil, ale dostaval som sa stale len do vacsieho chaosu, nic nesedelo a zdalo sa, ze je to jeden velky blud a mne sibe, Ale ked som to zacal brat tvrdo odmietavo, ze vsetko su to nakoniec len chujoviny, vtedy sa rozjasnilo tak, ako nikdy predtym a mne sa podarilo konecne veci poupratovat a znacnu cast pochopit. A bolo to tak spravne, dnes mi je podstatne jednoduchsie citit bozsku pritomnost, je to bezdovodna radost a pochopenie.. niet podobneho pocitu v zivote.
Súhlasí red rose


53.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 15:52 avatar
Boris pozitivum ateizmu je konkretne u teba v tom, ze vedie k Bohu. To je pekne.


64.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 16:09 avatar
Ateisti ludkovia zlati,ved neviete zodpovedat ani na jednu otazku o ateizme, pritom chcem sa bavit o pozitivach ateizmu.


88.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 18:13 avatar
Len ateista chápe, že biblický boh sa od nich ničím neodlišuje. A následne, iba ateista disponuje dostatočnou mierou súcitu aby videl hĺbku a význam ľudskej bolesti. (R.Dawkins, akýsi filozof)
Súhlasí Edna123


91.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:15 avatar
Orsyy tak to uz ano. Toto je tvrdenie a je aj vedecky podlozene.


96.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 18:39 avatar
Iba ateista vidí v plnom rozsahu bezhraničný narcizmus a sebaklam veriacich. Iba ateista chápe, aké je amorálne veriť v to, že jeden a ten istý milostivý boh zachraňoval teba pred katastrofou a súčasne topil deti v ich kolískach. Odmietajúc pochopiť realitu ľudského utrpenia pred sladkou fantáziou o večnej blaženosti, ateista presne chápe aký drahocenný je ľudský život – a aké smutné je to, že milióny ľudí spôsobujú jeden druhému utrpenie a vzdávajú sa šťastia kvôli vrtochom vlastných predstáv.


97.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:41 avatar
Ale to je uzasne, ja byt ateistom a toto vidiet, tak navzdy ostanem ateistom a nezapochybujem o ateizme nikdy.


98.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 18:42 avatar
Ak boh existuje, on alebo nemôže hrozné biedy odvrátiť, alebo to nechce urobiť. Z toho vyplýva, že boh je alebo bezmocný alebo krutý. Na tomto mieste nábožní čitatelia urobia takúto piruetu: Nemožno rozmýšľať o bohu podľa mierky ľudských predstáv o spravodlivosti. Ale aké mierky používajú veriaci, aby dokázali dobrotu Hospodina? Samozrejme, že ľudské. Ba čo viac, každý boh, ktorého trápia drobnosti typu homosexuálnych sobášov alebo boh menom, ktorým ho označujú tí čo sa k nemu modlia, vôbec nie je taký záhadný. Ak existuje Abrahámov boh, nie je hodný grandióznosti vesmíru, nie je hodný dokonca ani človeka.


99.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:44 avatar
No vidis, pekne si to vysvetlila a zdovodnila.


102.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 18:48 avatar
nie sú to moje myšlienky, ale verím, že Ti pomôžu


103.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   24. 5. 2012, 18:49 avatar
Prečo kradneš myšlienky, toto sa robí!!!!!!!!!!


105.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 18:50 avatar
nekradnem, všetko je na internete
Súhlasí mysoulflies


107.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   24. 5. 2012, 18:51 avatar
Ahá, to si len požičiavaš, nezabudni vrátiť!!!!!!


100.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 18:47 avatar
Edna, mne je to momentálne jedno, spravila som v záhrade polievanie, trávu som okosila, vyprala, a občas behám von a dnu, a vidím, ako sa trápiš, a už čím dalej, tým agresívnejšie žiadaš nejaké pozitíva ateizmu, a kedže nemám toľko času a ja nemám dar vyjadrovania sa, som nútená komunikovať rukami nohami alebo niečo vygoogliť, čo zas mohli urobiť aj tu prítomní fanatickí ateisti, a bolo by.


104.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:50 avatar
Orsyy ja viem, aj som sa namakala na pode, teraz uz oddychujem.


106.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   24. 5. 2012, 18:51 avatar
Ak by som bol tvoj manžel, nedovolil by som, aby si makala!!!!!!!


109.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 18:53 avatar
aj ked nie si jej manžel, makáš viac, ako ona, tomu ver


111.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   24. 5. 2012, 18:54 avatar
Nemakám, makajú na mňa iní, ja prepisujem dejiny. 


113.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:55 avatar
Odkial vies kolko makam alebo, ze on maka viac ako ja?


114.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   24. 5. 2012, 18:55 avatar
To by som bol aj ja zvedavý!!!!!!!!!


115.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 18:56 avatar
vieš.. šiesty zmyseľ.


117.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   24. 5. 2012, 18:56 avatar
Si jak práčka a v nej natáčka. 


112.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:54 avatar
To je pekne.


108.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 18:52 avatar
teraz a vždy ja viem. ak v tom vidíš zmyseľ, je to v poriadku.


116.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 18:56 avatar
nerozumiem


118.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 19:00 avatar
mám už také mrkvičky, ako máš v košíku.. a aj hrášok a malé kalerábiky.. tak sa teším, prepáč, musela som sa ponáhľať a vypomôcť si vyjadriť si svoje myšlienky googlením.


120.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   24. 5. 2012, 19:01 avatar
Daj mi malé kalerábiky a ja ti dám ponaučenie.


121.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 19:02 avatar
V pohode. Ale ešte sa nedaju jest, iba ak by si to mala v sklenniku alebo foliovniku. Praca na pode je radost, lebo vidno vysledky a mas zdrave ovocie, zeleninu.


122.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   24. 5. 2012, 19:03 avatar
Milujem bio baby.   


124.
označiť príspevok

orsyy žena
   24. 5. 2012, 19:06 avatar
myslíš, že aj Boh má z výsledkov svojej práce/stvorenia takú radosť?


125.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 19:07 avatar
Boh vie, ci ich ma alebo nema. Ale moj sukromny nazor, ano ma.


126.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   24. 5. 2012, 19:07 avatar
No keď sa pozriem na seba, tak môžem povedať, že je v tom dobrý. 


127.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 19:08 avatar
No ale baby sa mu vydarili, vidieť že to bolo až na druhý pokus.......... 


128.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   24. 5. 2012, 19:08 avatar
A prečo sa potom maľujú a voňavkujú?


130.
označiť príspevok

majomajo muž
   24. 5. 2012, 19:13 avatar
No aby sme sa v nich vyznali aspoň podľa vône.......


129.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 19:09 avatar
ateizmu?


136.
označiť príspevok

viluette muž
   24. 5. 2012, 20:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.138.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 20:24 avatar
No a preco by sa mal ateista menit na veriaceho? A este k tomu mat dovody?


142.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 20:29 avatar
aby sa napr: nezblaznil
Súhlasí Edna123


143.
označiť príspevok

viluette muž
   24. 5. 2012, 20:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.145.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 20:33 avatar
Ano aj. Mnohych doma nasilim zakazuju verit v Boha, chodit do kostola a predsa sa taky clovek, az ho rodicia prestanu nutit stane veriacim.


158.
označiť príspevok

viluette muž
   24. 5. 2012, 21:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.144.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 20:31 avatar
vam veriacim je totiz hej. Ale ja mame obrovsky problem


146.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 20:34 avatar
kto ma problem? aky problem?


151.
označiť príspevok

Inotaj muž
   24. 5. 2012, 20:45 avatar
Velmi strucne a asi nie velmi pochopne som cosi nacrtol. pardon, Skusim len tolko k tomu zosumarizovat, že nie je zle byť veriacim. Je to ohromna pomoc ako reagovat na vsetky prikoria tohoto sveta. Ako ateista sa nemam o co opriet a tak som nuteny sam seba sustavne klamat,aby som mohol ako tak zit konfrontovany stavom sveta. Preto si myslim, že musite vo veriacovaní intenzivne pokracovat aby sa to tu na Zemi nezvrhlo ( co si myslim uz stávava
Neviem ze by sam ateizmus obnasal v sucasnej dobe akesi hodnotnejsie socialne inzinierstvo. Preto je dobre ze verite v satana a Boziu odmenu. Len treba ...
Súhlasí Edna123


153.
označiť príspevok

Edna123
   24. 5. 2012, 20:49 avatar
Paci sa mi, ze dokazes ukazat na slabiny ateizmu, a ze si uvedomujes, ze to veriaci maju lahsie, vdaka viere a nasledne vsetkeho co z nej vyplyva.
Súhlasí mysoulflies


160.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   24. 5. 2012, 22:14 avatar
153) z časti súhlasím, že to majú veriaci v niečom trochu ľahšie, pretože je to úžasná predstava veriť, že po smrti budeme pokračovať a čaká nás kráľovstvo nebeské (teda ak budeme dobrí
Súhlasí Edna123


157.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   24. 5. 2012, 21:12 avatar
Inotaj: Nezabúdaj, že tmárstvo nikam nevedie. A keď nevládzeš tak príjmi pomoc. Skutočný človek ti pomôže.
Súhlasí mysoulflies


164.
označiť príspevok

Edna123
   25. 5. 2012, 14:07 avatar
Sono ty aku vies podat realnu pomoc cloveku v zivote.


165.
označiť príspevok

Inotaj muž
   25. 5. 2012, 19:13 avatar
hmm lenze ja vidim ze tu nikto nikam nevedie nikoho, vsetko je to tu celoplanetova kucapaca 


168.
označiť príspevok

Edna123
   26. 5. 2012, 08:52 avatar
Sono najvacsie tmarstva a dogmy siri prave ateizmus cez svojich posluhovacov ateistov.


161.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 5. 2012, 22:57 avatar
"Egypt. Veľa rokov pred Kristom. Mojžiš na úteku z Egypta s národom vyvoleným príde k Červenému moru. Chvíľu postáva, a potom si zavolá šéfa pre puplic relations (PR) a pýta sa ho:
- Kde sú lode?
- Aké lode? - vyzvedá šéf PR.
- Tu predsa mali byť lode! Ako sa dostaneme na druhú stranu?
- Spýtam sa na technickom zabezpeceni.
Po nejakom čase sa vráti. Medzičasom už na obzore vidieť faraónovu armádu a deti Izraela začínajú byť ""zľahka"" nervózne.
- Ani technické zabezpečenie nevie o žiadnych lodiach. - informuje šéf PR Mojžiša.
- A čo ja mám teraz robiť?!? Čo si oni myslia, že ja teraz mávnem rukou a Hospodin na počkanie urobí zázrak, more sa rozostúpi a my prejdeme suchou nohou na druhú stranu?
- Šéfe! - reaguje nadšený PR - Tak toto keby sa im podarilo, tak garantujem aspoň tri strany v Starom zákone."


163.
označiť príspevok

Edna123
   25. 5. 2012, 09:55 avatar
Clear to pisu ateisti vo svojich hanopisoch? Smutne.


166.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 5. 2012, 19:51 avatar
Ja sa za ateistu nepokladám v tom zmysle, ako si ho vysvetľujú niektorí veriaci. Netvrdím, že "Boh" nie je a už vôbec to nedokazujem. Často s mnohými názormi iných ateistov nesúhlasím ... Ale, keď je ateizmus chápaný ako vzbura proti dogmám, proti tvrdeniam, že jedine veriaci vie, čo sú skutočné hodnoty a ostatní tápu, blúdia, neschopnosti pochopiť, že i ten druhý má svoje pravdy a omyly, tak ako ich mám i ja, proti privlastňovaniu si „Pravdy“ ... tak som ateista.


167.
označiť príspevok

Edna123
   26. 5. 2012, 08:51 avatar
Tull potom nie si ateista. Vidis ako sa cely cas sam seba mylne oznacujes a zaradujes. Aj tebe aj mne vadia dogmy, mne najviac vadia ateisticke dogmy.


173.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   26. 5. 2012, 13:09 avatar
.. ako napríklad?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:52,  Coldplay - Princess Of China ft. Rihanna
dnes, 11:06,  Zase čítaš hovnomety synátor piče ?
dnes, 11:05,  Kam stúpla ??? Prezidentka koná to čo v slube prezidenta slúbila . To že ju tu vulgárne...
dnes, 11:00,  kntsz perfekné počítanie .
dnes, 10:55,  Podľa písma poznávam Borisa . YHRYSKO*13*13*13 ale i VIA JURIS bol fajn
dnes, 10:55,  35- mám tomu rozumieť tak, že volíš Kotlebu pre svoju národnosť a hrdosť??? Tak potom...
dnes, 10:53,  era uradnícka vláda je vláda dočasná do dalších volieb . Preto nie je zostrojená z vôle...
dnes, 10:49,  https://glob.zoznam.sk/wp-content/uploads/2020/01/82799570_537485730448234_7624597197090193408_n-...
dnes, 10:44,  Jedine, že by vláda bola už navždy úradnícka a nikdy stranícka, závislá na financiách...
dnes, 10:36,  No nejak sa im záhadne pokazili klávesnice, mobily, alebo dostali ťažkú amnéziu, hlavne na...
dnes, 10:33,  Napríklad zo 16. októbra 2018. Aj na tejto ukážke vidieť, že redakcia Zem a Veku pozostáva...
dnes, 10:31,  Veľmi smutné správy od našich talianskych priateľov!!!!! Prdel mu nakopal nejaký...
dnes, 10:25,  "Nepotrebujeme sa vyrovnávať so žiadnym pocitom kolektívnej viny alebo sa donekonečna...
dnes, 10:23,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/85002463_2691723457542175_3187291566754496512_n.j...
dnes, 09:48,  Nie som proti kapitálu , ale spoločnosť musí zabezpečiť , aby nebol zneužívaný proti...
dnes, 09:44,  Najväčši problém je však v tom, že existuje skupina ľudí, ktorá vytvára krovie ktoré...
dnes, 09:39,  Toto sa nestretáva s porozumením vo väčšine národa, lebo žijú ponorení v každodenných...
dnes, 09:23,  1. Otázka je, či je toto miestom, kde by sa nejaké problémy dokázali vyriešiť. Skôr by...
dnes, 09:04,  Keď je niekto hovädo netreba očakávať že sa bude vyjadrovať ako človek. Vychovať ho...
dnes, 08:00,  109. Naštudovať si môžem všeličo, ale to, čo napísali iní, je ich stupeň, ku ktorému...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(388 083 bytes in 0,533 seconds)