Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo som bol ateista a prečo som dnes veriací

56
reakcií
4611
prečítaní
Tému 3. júna 2013, 01:13 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 6. 2013, 01:13 avatar
Najprv, ako som mal zdôvodnený ateizmus:

Najvážnejší dôvod na ktorom stavajú ateisti dodnes, že mrtvy mozog nemôže nič cítiť. Akonáhle odumrejú mozgové bunky, človek nemá čím registrovať viacej ani príjemné a ani nepríjemné. proste zomrie, ako keď prejde psa auto a všetkému je koniec. netreba ďalej podrobnejšie vysvetľovať. a teda nemôže ani vnímať ani nebo a peklo.
Ďaľší dôvod je zneužitie skupinovej hypnózy. malo by sa to diať všade, kde sa stretne mnoho ľudí a modlitbu a omšu využijú na koncentráciu myšlienok všetkých prítomných do jedného bodu. Týmto sa ich myšlienky spoja, a nekonečne sa znásobuje ich účinok, zvlášť ak sa to robí nepretržite po celom svete a každú hodinu, ľudstvo si takýmto spôsobom môže nahypnotizovať čokoľvek, ale oveľa účinnejšie je ešte hypnoźa v tomto smere, ak sa robí podľa vopred historicky stáročiami udanými pokynmi prostredníctvom liturgie. Takýmto spôsobom sa dá vytvoriť to, čo je vopred v liturgii napísané a udržiavať to v živom stave vrátane odozvy na modlitbu.
Za tretie, neuznával som satana a tým som pripisoval všetko zlo cirkvi a bohu, ako nevyhnutnú potrebu cirkvi robiť zlo a potom z neho ťažiť.
za štvrté: Primitívizmus dogiem svedčicích až o detinskom rozmýšľaní najvyších predstaviteľov cirkvi. A tu tiež pomáhalo veľmi aj neuznávanie satana.
za Piate: Miešanie sa cirkvi do sexuálneho života manželov v posvätených a aj neposvätených manželstvách.
za šieste: Neomylnosť pápeža a dedičný hriech.

A ako sa pozerám na tieto veci teraz ako veriací:
1.Došiel som k záveru, aj na základe štúdia o životoch po živote, že duša človeka je vedomie človeka a je nezničiteľný súbor myšlienok a dát života človeka, ktorý je schopný existovať aj po smrti človeka, je to software, ktorého hardware zatiaľ nepoznám. A tieto myšlienky zatiaľ držia pokope buď ako súbory na disku, kde sú síce rozplynuté, ale každý prvok súboru má adresu v programe. Nezáleží, kde a jako je tam umiestnený,ale musí mať adresu vzhľadom k ostatným súborom. Súbor myšlienok bez hardwaru môže držať pokope aj duchovnou gravitáciou. a majú podobné= adtresné označenia ako rozptýlené súbory na diskoch.
Skupinová hypnóza pri omšiach a modlitbych vlastne funguje aj ďalej, ale je to vlastne o dobrých a zlých duchoch. Modlitby a omše pochádzajú z evanjelia, čím sa úloha evanjelia stáva zjednocovacím prvkom na poli duchovného života.
3. Neuznávanie satana je tiež jeden prelomový bod. Uznaním satana som ho začal študovať podľa evanjelia a došiel som k záveru, že doterajšia všeobecná mienka o ňom je klamlivá, vlastne on je majster lži a klamu do poslednej bodky. Satan nie je ten, kto nás bude mučiť v pekle a peklo ako také ani satanovi nepatrí, on je kniežaťom tohoto sveta, ktorý my teraz žijeme. On nás nepotrebuje mučiť a ani strašiť, on nás potrebuje držať v pohode, aby sme napomysleli na Boha, jeho úhlavného nepriateľa, lebo ten ho už odsúdil k smrti pri vyhnaní z raja. On vôbec nevyzerá ako strašidlo, ako ho vykresľuje cirkev, on je taký, ako nám ho vykresľuje ježiš v evanjeliu. Jeho hlavným úkolom, ak chce prežiť je klamať a klamať pravdou, alebo polopravdou. Aj Eve satan vôbec neklamal, to čo jej povedal bola všetko pravda, ale nie celá pravdy, iba polopravda. Musí odraďovať ľudí od cesty k Bohu, špiní na cirkev, zneužíva mocenské postavenie niektorých cirkevných predstaviteľov, aby na nich ešte ľahšie odradil ľudí od Boha.Nabáda na hriech a to nielen sexuálny, ale všetky podľa desatoro a iné. Je toho ešte veľa, ale každopádne to vôbec nie je strašiak podľa stredovekých malieb, alebo dokonca novodobého umenia obalov gramafonových platní. Njväčším dôkazom proti nemu je evanjelium. Zaručuje čistotu Ježiša a cirkvi pred ním a jasne dokazuje, že svinstvo ns cirkvi patrí jedine jemu. Je toto ešte veľa a možno aj v diskusii by sa našli nové skutočnosti, uvidíme.
4.,5., a šieste bohužiaľ zostáva, ale praktizovaním viery, teda modlitby, omša a spoveď, prichádza na veriacích odozva, ktorá je iná, ako vopred vyhypnotizované, je jedinečná a teda božia. Zodpovedá evanjeliu, ktoré je tu už dve tisíc rokov a za ktoré evanjelium položil život nielen samotný ježiš, ale aj mnoho iných ľudí po ňom, lebo tak boli presvedčení o jeho pravde, praktizovaním viery.


2.
označiť príspevok

Scarllet žena
   3. 6. 2013, 01:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   3. 6. 2013, 17:50 avatar
Odpovedal som Ti tam, kde si to capol prvý krát...


9.
označiť príspevok

Romanov muž
   3. 6. 2013, 17:54 avatar
RE:1
Tento text mi pripadá ako produkt človeka, ktorý nerád premýšľa, zato rád píše.
Súhlasí Osvietený


57.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   27. 8. 2013, 18:39 avatar
Tu ukazuješ, že nikdy si nebol ateista z rozumných dôvodov, blbec si bol a blbcom si naďalej...

Súbory na disky neexistujú bez hmotného disku. Gravitácia je vlastnosť hmoty.


3.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 6. 2013, 06:39 avatar
To zase nová politická strana ? ( Sulík ???)


4.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 6. 2013, 12:11 avatar
Stále mi otriekáaete o hlavu LSD, chvála bohu, že mi to nič nehovorí, ale mohli by ste popísať aké mate s tým skúsenosti a ako to pôsobí na veriacích a ako na ateistov.
Ale môže tu byť ešte jedna vec, že stav viery je pre vás niečo euforické ???? Na prvý pohľad to vyzerá, že nemáte protiargumenty a preto to LSD, ale nejde o žiadne argumenty a ani dôkazy a ani tlačenie k múru, ak by sa náhodou zase niekto tak cítil, je to iba moje osobné mnou vymyslené. Však uveďte aj vy svoje ateistické argumenty, alebo teda aspom niečo, načo sa soplihate zase vy !


5.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   3. 6. 2013, 16:16 avatar
Elemír, ani ja sa nedokážem stotožniť s tým čo píšeš, a u mňa to bolo naopak, ja som bol pred 20 rokmi veriaci, no po uvedomení si viacerých súvislostí som prestal veriť v Boha, a odvtedy sa cítim omnoho lepšie. Náboženstiev a božstiev je veľa, milióny ľudí veria v iných bohov a všetci sú presvedčení, že ten ich boh je ten pravý a jediný, a aj sa kvôli tomu nenávidia, vraždia... Ľudia si bohov vymysleli v ťažkých časoch, dávnych dobách keď sa verilo hocičomu. Ale treba im uznať jedno, náboženstvo bolo na tie časy neskutočne premyslená a sofistikovaná lož, ktorá využívala psychiku ľudí, podprahové vnímanie, strach je mocný nástroj, jeho využitie bolo v náboženstvách dokonalé, zvyšok dokončila psychomanipulácia a autosugescia. Veriaci majú na svojich rukách strašné množstvá krvi, celé dejiny boli jeden veľký náboženský brutálny hnus, boj o moc, pozemky, majetky. Ale veriaci majú tendenciu byť slepí (slepo veriť) a vyberať si len to čo sa im hodí, skrátka nič pre mňa.
Súhlasí  ×, sta2rky, havran


6.
označiť príspevok

Blanka žena
   3. 6. 2013, 16:27 avatar
ako dieťa som dlho verila na bocianov, pokiaľ som nedospela a nedozvedela sa pravdu o "nosení" detí. Bolaa som držana v nevedomosti, (na dedine sa to tak bralo z náboženského hľadiska až moc upnuto morálne). Tak je to aj s vierou, neverievou, nevedomsoť robí svoje, verí sa tomu čo nám povedali autority, čo nás učili a ná základe toho si myslíme že je to aj pravdou.


12.
označiť príspevok

lahoda muž
   3. 6. 2013, 20:39 avatar
pane boze, samozrejme ze to tak je ale po case, si kazdy sam prejde obdobim,svojich detskych predstav o viere a potom sa bud tak povediac druhy krat stane veriacim alebo strati vieru
takym obdobim si presiel kazdy ako aj par osobnosti o ktorych sa pise napr.tu www.casopis-tvorba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Lucifero muž
   3. 6. 2013, 17:45 avatar
Bravo, elemír, nedaj sa.


10.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 6. 2013, 18:53 avatar
mysoulflies a blamka, obaja máte pravdu až na niektoré výnimky, veď ja som najprv bol veriaci, vyrastol som v katolíckej rodine a iba v mladosti prišli zábavy a alkohol a potom sa viera u mňa vytratila. Asi som ju utopil v alkohole. Asi tak na dvadsať rokov.potom prišiel koniec 80.tych rokov a ja som eštre v 88. bol dvakrát v Západnom Nemecku, musel som prejsť sitom ŠTB, ale prešiel som tak nešťastne, že ma tie svine doviedli až samovražde. V tom boli machri, pretože na takéto svinstvá stačí, aby človek nemal v sebe nejzákladnejšie inteligenšné zábrany. Ešte v89 utekali dederoni cez maďarsko do rakúska a mňa ešte drvili SŤB. neustále sa mi oháňali pred nosom s papierom na 7 rokov basy a manželka príde o robotu a deti sa nedostanúú do školy, atď, to by musel naozaj človek zažiť. nepomáíhali príbuzní, nepomáhali známi, každý vtedy vedel v čo sa veziem a každý mal strch ma pozdraviť. Akonáhle niekto nevedel, čo je so mnou a na ulici sme spolu prehodili pár slov, na druhý deň boli u neho. Jednoducho nie je problém pre idiota spraviť s normálneho človeka prašivého psa. To bolo esesáci, to bolo štbáci, temn istý idiotizmus, aj keď sa nenávideli. A vtedy nezostale nič iné, len sa obrátiť na poslednú inštanciu a to bol Boh. A pomohol a takým spôsobom, že som sa nestačil diviť. Jedna jediná hláška z mojej strany vyslovená v takmer zúfalstve a zistil som, kde je ich achilová šľacha. Veď u nás ešte v máji bola svičková demonštrácia a predsa 17.Novembra policajti mlátili študentov. takže v tých časoch marec apríl, nebolo možné predpokládať, čo bude ďalej.
A mne sa podarilo z toho dostAť. Teda dodnes to mám, že mi pomohol. Vždy si hovorím aj, že to mohla byť náhoda, ale prečo nepršla skôr ? Takže som opäť začal praktizovať vieru a mám kontakt a mám istotu, že maa nebo počuje a reaguje na moje modlitby.Potom prišli na mňa oveľa ťažšie chvíle, ako ŠTB a zase som sa z toho dostal. V jednom rehabilitačnom zariadenmí som ležal s človekom, ktorý to vzdal po úraze, zostal na vozíku a pár krát som s ním pohovoril a keď som odchádzal, nechal som mu maličkú bibliu a jeho nálada bola okamžite iná. Začal sa hrabať z vozíka na barle.
Tie argumenty, ktoré uvádzate som ja uviedol vyššie ibaže s menšímí odlišnosťami a už na to nemienim nič meniť. Vzájomne sme si na seba zvykli ja sa spolieham na neho a on na mna a ked to funguje v tomto živote.bude aj potom.
ale nie každému to je dané, to je všetko. Žiadne vymetené mozgy a nízka inteligencia, to dokoncamôže ešte hrziť vám po smerti, ak sa diozviete, že pravdu som mal ja a nie vy. Každý sa spolioehame na niečo iné a j sim sa soňpoľahol na toto.
Lebo jas nverím, že veriací majú na rukách krv, to ste zle pocjhopili, alebo vás niekto oklamal, pretože to nejde logicky dokopy, človek, ktorý sije vedomý trestu za hriuechy pred sudcom, ktorého nemožno oklamať, nemôže sa predsa dopustiť zločinu. A ak sa dopustí, už nie je veriací. To sú iba vecí, ktorými ste sa nechali odstrašiť. To je jedna vec, mňa zaujímajú moje hrichy, ja neopiram svoj osud o hriechy iných, ako ste to urobili vy. Zbadali ste, že nejaký veriací tzhrečil, alebo sa dopustil zločinu avy preto odhadzujete od seba svoju jedinečnú šancu ??? Pre nejakého idiota zločinca, ktorého možno ani nepoznáte a ktorý možno nakoniec ani neexistuje, ste si nechali újsť jedinečnú šancu ??? To je zase logika, ktorú já nechápem a pri tom sa neustále cítite inteligenčene vyššie ako veriací. Čo ak je to všetko naopak a oklamaní ste vy ??? Leže já cítim záruku v tom, že moje modlitby nejdú do bútľavej vŕba, že je niekde niekto, čo na ne reaguje, že je tu ešte jeden svet, ktorí žijú tí, čo nás smrťou predišli. Že vedomie človeka je nezničiteľné a po smrti tela žije ďalej. Ja som bol dvakrát ma druhej strane. To je, to existuje, je len otázka to uveriť, proste si stanoviť svoj rebríček hodnôt, veci na ktoré sa spoliehame a každý to má vymyslené inak. A ja takto a na toto sa spolieham a nevravím vám, že máte vymetené mozgy a kadejaké iné debiliny, je to vec vášho vkusu, na čo ste sa spolľahli.
Evanjelium je napísané tak, že ho pochopí sotva 15% ľudí, podľa posledných štatistík. Niekto ho prečíta a vidí nezrovnalosri a debiliny a niekto ho prečíta a vidí Boha. A to preto, že by bol promitív a nevidel nezrovnalosti a chyby, ktoré vy vidíte ??? Krv a zločin vidíte iba na cirkvi a Bohu, to vám nie je podozrivé, že toho zôločinu zo strany neveriacích je tu pomerne viacej a to neghovorím o tom, koľko toho zločinu na cirkvi je vymysklené a koľko z toho ho má na svedomí samotný satan ?
Máte pocit sebavedomého inteligentného suveréna a čo ak je to iba satanov klam, a pravda je niekde inde a dozviete sa ju iba ak bude za životom hrubá čiara.čo napríklad, ako sa vyjadril jeden človek o živote po živote, že bol postavený pored tabuľu poznania a v okamihu mu bolo jasné, o čom bol tento svet a po pochopení tohoto zistí, že už sa nič nedá robiť.
Prečítajte si podobenstvo o boháčovi a Lazárovi.ň, ktorý prosil boha, aby poslal niekoho ku jeho bratom, ktorí žlili takým istým životom, aby nepršli taktiež do toho istého trápenia, ako on. A bolo mu povedané, že neuveria, ak by aj niekto zmrtvych vstal. A nakoniec aj kristus vstal zmmrtvych a koľkí neuverili ?? Ľudia uveria všetko, čo sa stalo pred 3, či 5 alebo stotisíc rokmi, všetko, čo im preloží veda, považujú za posvätné, ale kto uveril, že pred dvetisícrokmi vstal zmrtvych Ježiš. Samozrejme, ža ak by vstal zmrtvych a nič tak by to verili, ale ak vstal zmrtvych na to, aby niekho zachránil a ten niekto musí sám pre to niečo urobiť, to už je radšej neveriť, lebo to by bolo treba k tomu aj trochu pohnúť zadkom.
Neveriací sú ako kubánci, pokiaľ im Castro hovoril, ako sú slobodní a ako sa majú dobre a v amerike zomierajú na ulici černoši, to sa im páčilo, ale keď povedal, že v prístave je loď plná zemiakov, a treba ju vyložiť, aby mali čo jesť, tak mu povedali, doteraz si tak pekne rozprával a teraz si to takto posral. Takže ak by ježišovo zmrtvychvsctanie bol iba fakt, že v prístave je loď plná zemiakov, tak to všetci berú a verili by to všetci. Ale ak sa potom ešte povie, že tú loď treba vyložiť, tak väčšina povie, že to je blbosť, že asi žiadna loď tam nebude, len aby nemuseli vykladať, napriek tomu, že už je neskoro, lebo smrad zemiakov už je cítiť hádam aj sto kilometrov od Havany.
Proste je to o tom, na čo sa kto spolieha, my veriaci sa spoliehame na to, že sme neprepásli jedinečnú šancu na spasenie, a neveriací sa spoliehajú na to, že sú sebavedomí suveréni, ktorí svojou inteligenciou prevyšujú vericích preto, že neuverili kraviny ako oni. A jednoducho je treba si pčkať, kedy vyjde pravda na javo.


11.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   3. 6. 2013, 19:09 avatar
Ty robíš z boha idiota a hajzla, keď mu pripisuješ idiota a hajzla Jahveho.
Takže ak by Boh mal trestať niekoho za to, že ho urážal, tak to neboli neveriaci, ale kresťania a podobní, ktorí mu pripisujú špinavosti a hlúposti z Biblie.

Takže ak Bohu pripisuješ hlúposť a špinavosť Jahveho, môžeš prepásť šancu Ty...
Súhlasí  ×, havran, Osvietený


17.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2013, 07:41 avatar
elemír - to , že si bol najprv ateista , si len primitívne vysvetľuješ svoju nevedomosť a veda je pre teba kategória asi taká ako bralo , na ktoré nemôžeš vyliezť. Tak si si sadol na jeho úpätie a modlíš sa?


13.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 6. 2013, 04:02 avatar
Kasafran ten príbeh z Cuby je pravdivý a roprával mi ho jeden človek, ktorý tam viezol menu, teda ich peniaze, ktoré sa vtedy tlačili v československu. A tých príbehov mi rozprával viac a ešte pikantnejších. Si podobný ako môj jeden príbuzný, ktorý bol predseda strany a keď som prišiel v 86 z ruska, z oblasti, kde nemali prístup turisti, a rozprával som mu svoje skutočné príbehy tak ma skoro zbil a vyhlásil za najväčšieho klamára sveta, lebo on tam ako straník chodil na miesta pre turistov a tam bolo všetko ako v amerike. Nepripustil ani, že po troch hodinách v mikrobusse sme sa nemali kde ani vy šťať a vys...... Čakali sme pri jednej deine hodinu a zatiaľ zbili s čerstcvých dosák akúsi búdu, kde nebolo ani sedenie a keď sa niekrotí z nás v zúrivosti chcei vy toto za auto, tak bol politruk schopný tasiť kaliber. Keď som v 88 prišiel z Nemecka, bol som ešte väčší klamár, lebo pre neho bol Sovietský zväz výstavná riť zemeguli. A keď som ho v 89 zaviezol k jeho bratrancovi do Rakúska, s ktorým sa nevidel od vojny, celá jeho demagógia sa zrútila pri dverách prvého supemarketu.A ešte dlho trvalo, aby sa mi vôbec pozrel do očí. A vtedy som hovoril, že všetkým takýmto podobným by som prial, aby išli na tri dni do ruska a tri hodiny do Rakúska.
Koľko bolo takých, čo sa nechali klamať komunistom ako malé deti a koľko je dnes takých, čo sa nechajú klamať stanom ako male deti. A ja verím, že sa vaša demagogia nevery a ateizmu zrúti pri bráne medzi životom a smrťou. Padnú vám sánky, ako tomu komunistovi. Ten bol tiež dovtedy suverén a my u neho hovná a tak isto je to aj s ateistami. Veď človek vám naozaj nechce zle, ale ak som ja prišiel z ruska a nemecka a nikto mi neveril a všetci ma mali za blázna, potom sa ani nedivím, že nikto neverí Kristovi, ktorý k nám prišiel z toho sveta, kde jedine je záchrana.
A o tomto je bohužiaľ život, že neuveríte, aj keď Kristus zmŕtvych vstal a teda nemôžete pochopiť ani čo je to božie milosrdenstvo, že to je nádej na odpustenie aj toho najneodpustiteľnejšieho hriechu.
Takže radšej si dajte pozor, aby ste v hodine smri neboli prekvapení ako naši komunisti, keď prvý raz prekročili rakúske hrnice a potom dvere supermarketu.


14.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   4. 6. 2013, 04:35 avatar
Falošná analógia. Z Nemecka a Rakúska správy boli, z posmrtného života správy nie sú.
Súhlasí havran,  ×


15.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   4. 6. 2013, 04:42 avatar
Inými slovami, nielen Ty si nikdy nebol po smrti, takže o tom nevieš vôbec nič, ale žiadny človek sa odtiaľ ešte nevrátil...
Súhlasí havran,  ×


21.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2013, 08:08 avatar
Čo ak ti to rozprával iba jeden človek , ktorý chcel byť zaujímavý? Dnes je veľa ľudí ktorí rozprávajú zaručene pravdivé historky.
Vedieť posúdiť hodnotu a pravosť informácie nie je vôbec jednoduché.Dnes vypúšťa informačný smog takmer každý.
Súhlasí  ×, Osvietený


16.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2013, 07:33 avatar
Viera nemá dôkazy. Keď počúvam veriacich ako argumentujú , vždy je to o správach od "JPP". Ľudia sa v krízových situáciach lámu a svoju spásu vidia v náhodách , či v zaručenej komunikácii s Bohom.Neuvedomujú si vlastnú silu plynúcu z koncentrácie svojej psychiky. Napríklad: Svedkovia Jehovovi navštevujú ľudí , ktorí sa dostali do psychickej traumy a tam majú vysokú úspešnosť pri "obracaní na pravú vieru". Prečo asi? Ktovie aké traumy prežil elemír?


18.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   4. 6. 2013, 07:50 avatar
Spomína ich v 12.


19.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2013, 08:00 avatar
ruwolf_4 - myslíš dôkazy , alebo traumy?


20.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   4. 6. 2013, 08:00 avatar
Traumy.
Súhlasí havran


22.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2013, 08:12 avatar
to veľa vysvetľuje , aj to jeho zázračné obrátenie z jednej nevedomosti do druhej 
Súhlasí ruwolf_4


24.
označiť príspevok

TvojOponent5
   4. 6. 2013, 08:42 avatar
Ak si z toho urobil takéto závery, treba doplniť, že sú to závery jedine Tvojej obmedzenej a osobnej dedukcie.


39.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   4. 6. 2013, 17:33 avatar
Milióny zomreli (na príkaz Stalina napr.), prečo by nejaký pako elemír mal byť vyvolený a toho Boh zachránil?
Ste strašne nadutí ľudkovia, nekoneční pokrytci...


23.
označiť príspevok

TvojOponent5
   4. 6. 2013, 08:40 avatar
Havran havran. Nekrákaj! 
SJ navštevujú ked-koho.
Rovnako,ako po traume človek môže vstúpiť do sekty, iný z nej vystúpi či sa stane ateistom. Alebo rovno ateistom militantným. Takže Tvoj argument je takou znúškou polopravdy a z väčšej časti je to manipulujúca lož.

Kresťanstvo je logickou filozofiou a je prijímané predovšetkým preto, že nástojí na pravde, láske a svedomí. Pokiaľ Boh neexistuje, kresťanstvo privedie človeka k poznaniu tejto skutočnosti.Ktoréže iné náboženstvo dáva do stávky takúto možnosť? Žiadne! Skúste to v takom sekulárnymi humanistami podporovanom islame a skončíte pod kôpkou kamenia. Nuž úprimne, ruku na EKG, dear ateisti, koľkých vás stále ešte poburuje veta, že aj neverectvo je len viera? A pritom je to veta pravdivá. 
Súhlasí lahoda


26.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2013, 09:08 avatar
TvojOponent5 - plácaš tu piate cez deviate - odkedy je kresťanstvo filozófiou a ešte k tomu logickou? Nedivím sa , že v tej tvojej hlavičke je taký chaos a straší ťa ateizmus , lebo nič horšieho nepoznáš. Nesnaž sa pracovať s logikou a ešte k tomu teistickou , lebo ma urehoceš k smrti. A už som to tu viackrát povedal , nepleťte si ma tu s ateistom. Svet je mnohorzmernejší , ako tvoje čiernobiele videnie. 
Súhlasí  ×


34.
označiť príspevok

TvojOponent5
   4. 6. 2013, 11:13 avatar
To čo bolo toto za reakciu? Vypadol Ti syr zo zobáka?
Ak nevieš slušne a vecne diskutovať, choď do krčmy. 


38.
označiť príspevok

lahoda muž
   4. 6. 2013, 14:45 avatar
a co je krestanstvo, ak nie aj filozofiou, ty troll ??


25.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 6. 2013, 08:42 avatar
Príbehy sú pravdivé, to vám garantujem, ale toto, čo som tu teraz čítal, vážení ateisti, považujete za to, že ste mi to zmietli zo stola ???
To je ďatelinka, ktorú vám já nezožeriem.
ten deň, keď sa modlím je iný a lepčí a zločiny cirkvi ma nezaujímajú, ak by aj v skutočnosti boli, nech si ich zodpovie ten,čo ich má na svedomí a mne je to jedno, či je to kresťan, alebo satan, ja neopieram svoj osud a svoje nádeje o zločincov, ako vy, že vám niekto nabulíkal, že cirkev je zločinecká a teraz sa pre to necháte zATRatiť niekde v pekle. Ja opieram svoj osud o svoj rozum a svoju logiku a nie ako vy o osudy zločincoov, ktoré môžu byť nakoniec aj vymyslené. Čo mňa je potom, že nejaký debile niekde niekoho zabil, já mám úpreto zlé spávať a ešte sa aj Krista vzdávať ?? To je čo za logika ? Ja opieram svoj osud o svoje pokusy. Pokusil som sa modliť a vyšlo to, pokúsil som sa ísť do kostola a vyšlo to a keď som zase po dlhej dobe vyšiel zo spovedelnice, tak som vedel kde som, na čo som a prečo som a komu patrím a komu chcem patriť a komu nie. Toto sú fakta !!!!!!!!!! Čo vy máte na tejto úrovni. ???? Akurát drísty o tom, že som debil s vymeteným mozgom a uveril som debiliny ??? Týmto sa predsa nemôžem nechať presvedčiť.
nezažili ste pocit, čo to je veriť pre nádej, čo to je investovať do budúcnosti mdlitbu, omšo, obetu a ako sa to vráti. Na omšu si chodíme kupovať šťastie na celý týždeň, aj napriek tomu, že mi už ktosi vykričal, že je to poverčivosť a preto nám to vychádza, ale poverčivosť je o niečom inom. Ale to je všetko nič.
My sme presvedčení, že ak mi viera a praktizovanie viery dáva už teraz tu na zemi šťastie a pohodu, ktorú nikde inde a nikto iný okrem boha nemôže dať, že to funguje aj po smrti v neporovnateľne väčšom rozsahu.
Hľadáte chyméry a výmysly. Zločin na cirkvi, ako to môže ísť logikou dokopy, ak veriací je vedomý si hriechu a zodpovednosti za život pred bohom, na ktorého verí, že je spravodlivý,nie že nemôže, ale má strach pred bohom urobiť zločin. Ale aké má zábrany pred zločinom ateista, väčšie, alebo menšie ????? A vy suverénne zaťažíte cirkev zločinom a krvou. Veď také tvrdenie nemá miesto ani v kravskej riti. Aj keby všetko svinstvo, čo napáchal v cirkvi satan bolo cirkevné, čo to je proti zločinu tohoto sveta, veď ak už aj tým vás dokázal oklamať satan, tak potom už čo všetko ste mu naozaj ešte schopní zožrať????
Je to presne to, čo hovorí Ježiš, budú ma nenávidieť bez príčiny.


41.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   4. 6. 2013, 17:47 avatar
Vyšlo to? WTF? Boh Ti priamo odpovedal? Akým hlasom? Po slovensky?
Takú pohodu a pocit šťastia Ti dá aj dobrá meditácia...


42.
označiť príspevok

Krištof
   4. 6. 2013, 17:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   5. 6. 2013, 12:15 avatar
Možnosť nie je skutočnosť.


27.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2013, 09:23 avatar
elemír - toto čo tu splietaš som si stiahol ako exemplárnu ukážku pominutia zdravého rozumu a dôsledok z infikácie viery. Ty si už naozaj pripravený na cestu do neba.  . Samozrejme pripúšťam , že tvoja viera je úprimná. Len si nepleť vieru s poznaním. Viera je na to , aby si nezostal na púšti ležať na piesku , ale k oáze sa musíš doplaziť sám.


28.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2013, 09:51 avatar
elemír tvrdil o sebe , že bol niekedy najprv ateistom - ja mám však názor , že to sa nemohlo stať ani náhodou . Pripúšťam , že bol neveriacim , ale predovšetkým bol NEVEDOMÝM. Vo svojom chaotickom vnímaní javov a vecí okolo seba je pochopiteľné, že doteraz blúdi až sa konečne sa dostal do "lenoraja" eklekticizmu. Tak úboho dopadne človek ktorý si poplietol cestičky v lese a pletie si pojmy s dojmy.


29.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 6. 2013, 09:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 6. 2013, 04:43 avatar
Modlitba opitého

Zase som si trochu vypil, Pane
Odpusť mi znova tento hriech
A nech tvoja vôľa zas sa stane

nech nevyjde zas na posmech
ta moja prosba prestať piť.
Prosím ťa pane z duše celej,
nech vytratí sa z moje mysle slovo: nalej
nech nikdy viac už neštrngnem
a naveky triezvy ostanem.
Nech táto vzácna triezvota,
stane sa súčasťou môjho života
lebo inak to už na tomto svete nevidím
len ak ten alkohol z duše nenávidím.
Nedbalo som porušil mieru, ktorú si mi dal
A tak som si pokoj a lásku z duše vytrhal
Ale ak predsa len z mojej duše odíde toto nešťastie
Nech mi tam láska znova narastie
A spadne z očí klam,
Pomôž mi bože, som v tom sám.
O to ťa prosím, aj keď zas mám vypité
A moje oči sú jak poistky vybité
Nech ti je milá a vítaná
Aj modlitba beznádejného ožrana.


30.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2013, 10:11 avatar
Nadja - tvoja otázka je legitímna , no na to je aj odpoveď , možno ju tiež uznáš za legitímnu. Existujú dve stránky života človeka a to individuálna a spoločenská.Obe stránky sú riadené fenoménmi spoločenského bytia a vedomia. Je len samozrejme , že každý pokus smerujúci k ich riadeniu a ovládaniu je účelový. Preto je veľmi zásadné a dôležité rozlišovať kto je za tým a kam nás vedie. Pre tých čo vedú je idálne keď nerozlišuješ a nevidíš. Tento jav v dnešnej dobe mimoriadne zosilnel a podporuje vyznavačov klamného individualizmu. V skutočnosti človek je tvor komunitný. Kapitál potrebuje ovládať výrobné sily a teda najmä človeka ako ich súčasť. Kto ovláda spoločenské vedomie , ovláda i výrobné sily. Predsa vždy ide o peniaze , peníze a peneži. 


31.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 6. 2013, 10:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 6. 2013, 04:35 avatar
Havran 36 toto je Marxiz,us a leninizmus ako vyšitý, aky by si to študoval priamo v moskve.


32.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 6. 2013, 10:45 avatar
Počujte ateisti, už ma začínate s...ť! Stále to isté dokola trápne ,mizerné, nemá to váhu. Však už vypoťťe konečne niečo aspom na mojej úrovni, veď ja som som nie až taklý majster sveta !
Na všetko by som vám mal napísať odkazy na vety, ktoré ste ani nečítali a chcete diskutovaťť, nebudem tu predsa tridsť rázy opakovať, čo nechcete vidieť a počuť. Možno práve toto by som mohol zobrať za dôkaz, že som vás aspoň v sebe porazil, ale to mi je nanič, ja nechcem s nikým bojovať a nikoho tlačiť k múru, ja hľadám ľudí, ktorí by boli schopní pochopiť, čo tu od začiatku píšem, a to ľudí veriacich a podiskutovať si s nimi na úrovni ako veriaci s veriacim, a miesto toho tu márnim čas s vami, lebo vás neviem naučiť biciklovať a kdeže ešte motorka ?????
Dúfam však, že aspom medzi prečítanými sa nájde aspom jeden, čo zaberie. Toto čo tu píšem je ťažké pre hlbokoveriacich, to je ako vodičák na autobus a nie sa učiť bycyglovať.


37.
označiť príspevok

pua12456 muž
   4. 6. 2013, 11:22 avatar
Ok, tak napíš niečo z vyššieho levelu aj pre nás pokročilých...


33.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 6. 2013, 11:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

TvojOponent5
   4. 6. 2013, 11:14 avatar
NADJA! TY SI POUŽILO SLOVO .AR. ??? 
Kam to ten svet speje...


36.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 6. 2013, 11:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   4. 6. 2013, 17:44 avatar
To je citát elemírov...


44.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 6. 2013, 04:41 avatar
pua12345 43 vyšší level od bycyglovania je motorka.


46.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 6. 2013, 05:03 avatar
KOnčím s ateistami a idem písať básničky:

Hádajte, ktoré slovko v tejto básničke je nahradené XXX. (pri recitácii sa pískne).

Raz sa mi v srdci zahniezdila láska.
Pozerám len tak pod očko, k čomu by to zase malo byť
A ona sa zrazu otočí a ukáže mi holú xxx
Úplne nahú holú xxx a nemala na nej ani niť.
Všetci však vieme, že aj keby bola tá niť,
Stále sa musím pozerať na holú XXX.

Tak som sa rozhodol v srdci poriadiť
A vyhodiť aj s hniezdom holú XXX.
Aj tak bola chlapská, hranatá
Tá bezniťová XXX chlpatá.

Lenže, ako sa to vezme
Každý máme svoju xxx
No a dobre vieme,
Že na každú holú XXX
Treba si obliecť aspoň niť
A nevytŕčať ju iba naholo,
Veď čo ak by šiel náhodou niekto okolo
a pozrie sa mi do XXXti bez niti
a povie mi, že nič tam nebolo
v tej XXXti, keď šiel okolo
a pozrel, že vraj ani niť,
len samá holá XXX.
Čumí si jedným okom dokola,
akoby na tomto svete len ona sama bola
vytŕča sa a nechá sa všetkým obzerať,
ako by mala niečo znamenať.

Táto však nemá šancu, je mužská XXX
A niekedy je to ťažké uveriť,
lebo už aj tieto XXXte
Majú niektoré hrubé nite.

A prečo sa v cudzích srdciach zahniezdili ?
No nedá sa povedať, že by zlé urobili
Veď každý tam máme cudziu XXX,
Do ktorej pcháme hlavu,
Aby sme mohli lepšie žiť.


49.
označiť príspevok

radnerad muž
   13. 6. 2013, 23:28 avatar
55. jeden básničkár tu už je a je to kus .okota fajneho ...
ako si prišiel na to že to nestačí ? a treba ešte jedného ?
... a skúsim aj ja ...
"Hádajte, ktoré slovko v tejto básničke je nahradené XXX. (pri recitácii sa pískne)."

V tvojej veľkej snahe bohu bližšie byť
ako vieš že to kde si skončil nie je božia XXX ?

Tak čo páči abo ne?
basničkárov veriacich zasraných tu treba kua ...


51.
označiť príspevok

radnerad muž
   13. 6. 2013, 23:39 avatar
55 . a takéto sprostosti dokáže napísať každý ale len málokto je natoľko
..uj aby to skutočne aj zverejnil - doteraz to bol len dajaký mil nick 10r vek
v jeho popise a ty si ten čo tu chýbal - ci boha vašeho bohového kristového zasraného !!!!


52.
označiť príspevok

radnerad muž
   13. 6. 2013, 23:47 avatar
a ešte jená vec ak chceš tak také sprostosti čo ty voláš že "básničky"
môžem písať na počkanie - to aby si nemal pocit že si nejak bohom obdarený
a vieš písať takéto "básničky" na to stačí mať IQ trochu viac jak hojdací koník
ty darebák jeden veriaci darebácky - čo si dva krát zdochol a ešte tu vždy
píšeš také darebáčiny ... !!!!


53.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 6. 2013, 00:06 avatar
Už sopm si myslel, že táto téma je dávno v XXX a predsa nejaký pán ranerád sa trikrát musel vrátiť k tejto básničke, ktorú správne pochopil v tom, čo je jediná šanca ateistu, mať hlavu v inej XXXti pichnutú, lebo nič iné, ako napríklad my máme Boha tu oni okrem tých iných ateistitckých xxxtí nemajú, dokážu pochopiť len to, čo vidia a nedokážu uveriť, čo môže byť za tým, čo vidia. Jednoduchá logika a jednoduchý výsledok.
Ale to, že si pamätáš, že som dvakrát zdochol, svedčí, že ma dobre sleduješ a to si zase ja, napriek tvojim iným vyjadreniam , beriem ako poctu.
Spomínal si, že najmenej takú básnickú XXX máš aj ty, tak by si mal niečo aj ty pustiť z tej tvojej básnickej XXXi, čo má trchu vyššiu úroveň ako hojdací koník. Tento štýl poézie ma náramne baví a nevieš si predstaviť, ako sa teším.


47.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 6. 2013, 09:30 avatar
frajer, ale nenapísal si mi, či sa ti páčia moje básničky, lebo ten zdvihnutý prst ukazuje, že čo to je a oststné prsty ukazujú, že kto to je. Ja by som to radšej zmenil.


50.
označiť príspevok

radnerad muž
   13. 6. 2013, 23:30 avatar
57 a čo ta irituje na mojom avatare a páči sa ti básnička je špeci pre teba ...???


54.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 6. 2013, 00:12 avatar
60 ranerad, ale krátka, niečo dlhšie skús.


55.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 6. 2013, 20:29 avatar
Vlasy

Raz ma na cestu žena vychystala
A do batôžku aj svojej lásky dala
Dávaj mi na ňu pozor, nech sa nestratí
A nech sa mi s tebou nazad navráti.

Chodíme teda spolu po svete,
však viete ako to na cestách chodí
často krát ani nespíte
a všade je plno ľudí.

Ani sme sa spolu takmer nevnímali,
Tak normálne sa máme radi
Ja robím, čo mi v práci nakázali
A ona v batôžku tíško si sedí.

Nastal čas rozlúčky, cesta končí
Balím si veci potichučky a ona stále mlčí.
No ale sveter, ktorý som aj na veľa skrčil
Sa do batôžku už vôbec nezmestil.

Nuž čo, budem ho nosiť na rukách
Azda ho niekde nezabudnem,
Vždy keď mi bude chladno,
Vtedy si naň spomeniem.

A láska ženy mojej
má viacej miesta v batôžku
nakoniec celú cestu som s ňou nehovoril
a teraz skúsim na skúšku ?
lenže práve na zastávku prichádza spoj
a k dverám sa tlačí ľudí roj.
Zbytočne tlačia sa telo na telo,
veď nakoniec každému miesto zostalo.
Ja som si sadol celý znavený
Na domov na ženu načakaný
A neviem sa už dočkať chvíle
Na stretnutie so ženou
Polosuché, milé.
Takmer som zdriemol a hlavou dole sekol
Keď zrazu prekvapil ma veľký vietor.
To okno prosím vás zatvorte
Sedím tu v autobuse
a predsa som ako na motorke
tu spoza vysokého sedadla
tá, čo tu situáciu nezvládla
zavrie to okno nechcene
a teraz sa tu pariť budeme.
Pozrela na mňa po stojačky
a šmarila zadok do sedačky.
To som sa postavil a ja a obíduc opierky mohutné,
Chcel som jej povedať niečo nechutné.
Keď zrazu pozriem na to, čo ma ešte v srdci bolí
Zbadal som dievča, čo ide zo školy
Z internátu asi
a má nádherné blonďaté, kučeravé vlasy,
nedbalo rozopnutú blúzku a sukienku
neuveriteľne kratučkú a úzku
Zbadala okamžite ten môj prekvapivý úžas
Veď na takých to majú pochystane
Stačí im v polievke vlas
A hneď vytasia tieto zbrane.
Skúste si to so mnou vymeniť,
vôbec som sa nedal jej zbraňami odradiť.
A nemôžete si sadnúť túto vedľa
Tu nebude na vás fúkať vetríček
A zase ďalší odopnutý gombíček.
A neprestala ďalej tasiť
Akoby chcela niečo zvláštne zažiť.
Náramne zvodne sa chichoce
a v očiach jej túžba sa ligoce.
Radšej si budem túto ďalej sedieť ako knedľa
než aby som si sadol ku vám vedľa
a to okno, prosím, nechajte zavreté.
Oprel som hlavu, oči zavrené
a myslel som, že je všetko skončené
Strčil som ruku do môjho batôžka
a pohladila ma tam ženina láska.
Ako mak nachvíľu som otvoril l očí
A ona na sedadle kľačí
Na operadle dlane a bradu na ne
Predsa som trošičku otvorila
A takto sa snažila byť milá ?
A vietor jej dlhé vlasy do tváre mi ženie
Sú strašne iné, ako ženine
A koľko vlastne máte deti ?
Vyvalím oči, veď mám vnučku,
Ktorá je staršia ako ty.
Hneď som si myslela a viazala si vlasy
Našťastie teraz, zakrylo operadlo,
čo tam bolo nižšie asi
určite by to aj vás napadlo, teda asi,
čo sa deje pod blúzkou,
keď sa češú vlasy.
Tiež mám doma takého deda
A za nič na svete ho nikomu nedám
A z ničoho nič ako za rohom,
Zmizla tá jej krása, ako zlodej s batohom.
Zakrátko vystúpila
a ukradomky ešte zamávala
nedbalý úsmev a pokývanie hlavou
a ešte chvíľu pozeral som za ňou
Len čo som chcel otvoriť dvere zamknuté
Tu zrazu otvoria sa samy
a za nimi náruč mojej ženy
a zacítil som na tvári jej vlasy,
toto sú ony a toto sú naše časy.


56.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 8. 2013, 16:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:29,  qwert no vidíš , takto to s tebou sa dá hrkutať , už si vo svojom živle pako.
dnes, 18:47,  Tu si trápny len ty sám.
dnes, 18:43,  No veru jarabaku, takto teplo ste si hrkutali a snivali......
dnes, 18:41,  Lemmy dokážeš aj niečo iné , ako len obhrýzať gaštany starým komunistom? Si trápny...
dnes, 18:39,  Šimečka nehovorí o svetlej, ale lepšej budúcnosti pre všetkých.
dnes, 18:37,  qwert no vidíš , už začínaš so mnou súhlasiť , tak si to zapamätaj.
dnes, 18:35,  qwert si ty len chuj nekonečný a popisuješ tu svoje teplé snívanie.
dnes, 18:32,  qwert ty stále nevieš aký je rozdiel medzi zlodejom a bláznom? Začínaš sa podobať....
dnes, 18:30,  Lemmy tak to sme na jednej lodi. Komunisti pod vedením Brežneva stratili svoju tvár, no ich...
dnes, 18:12,  …a pre celý národ.*39 Celý národ má v paži nejaké obskúrne názory starého komunistu.
dnes, 18:10,  hanbiš sa za svoju minulost jarabáku? tvoje nadšenie ako komunistu nemalo chybu Ahoj,...
dnes, 18:01,  spominaš si jarabaku? Ako komunista spomínam na komunistickú schôdzu, ktorá sa konala...
dnes, 17:56,  qwert niečo podobné som ti už doporučil , neopič sa ty prd.
dnes, 17:56,  Matoviča mám rovnako v paži ako komunistov.
dnes, 17:55,  Lemmy aký si len hlúpy demagóg a čo tak čítať Matoviča? Tebe by to možno pomohlo. Vo...
dnes, 17:51,  To maš ako ked opica pozera do zrkadla, a je zhrozena z toho ako sa škeri a škrieka pri tom....
dnes, 17:50,  qwert ty si bol na Catrových schôdzach? Ako vidím, všetko maž z reálu prvej ruky. Ešte...
dnes, 17:49,  No to je fakt...bolo by dobre, ak by sa ti tie hluposti, čo nosíš medzi ušami, trochu...
dnes, 17:48,  Matovič, toho vela nedokazal....vdaka covidu....a mafiam Fico, využil covid vo svoj...
dnes, 17:46,  Takých Šimečkov v histórii tu už bolo a prajem ti , aby si si ho užil ako Taliani , či...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Čo si nevysvetlil slovami, palicou nevyjasníš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(169 853 bytes in 0,219 seconds)