Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Preco prave ona...

9
reakcií
1027
prečítaní
Tému 28. novembra 2016, 16:31 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 06. 2015
5
08. 08. 2008
20
26. 11. 2016
29
07. 06. 2016
196
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2016, 16:31 avatar
Túto otázku som si kládol veľa krát. Prečo nie iný svätý ako napr. Ján Krstiteľ, prečo práve voči Márií kresťania od počiatku prechovávali takú hlbokú úctu a vidíme to vo všetkých starovekých cirkvách.

Snažil som sa nájsť odpovede od nezaujatých ľudí...

Howard Storm bol zarytý odporca každého náboženstva, dokonalé stelesnenie ateistu. Celý jeho život sa zmenil keď sa ocitol v klinickej smrti, obklopovali ho démoni a duše zatratených ľudí a z tohto všetkého ho Ježiš zachránil.
Avšak čo je pre mňa záhadou. Ako on sám povedal títo démoni strašne nadávali a používali všetky možné urážky na Boha a Pannu Máriu... Na Boha, pochopím... Ale prečo nie na iných anjelov, Abraháma, apoštolov prečo zo všetkých ľudí spomínali práve Máriu???

Gloria Polo, žena ktorá opustila vieru, verila v reinkarnáciu a udrel do nej blesk sa ocitla v klinickej smrti. Toto isté, obklopovali ju démoni strašne ju urážali a ťahali ju neustále do väčšej temnoty a Ježiš ju zachránil. Ukázal jej celý jej život všetko zlé čo spravila avšak..... okrem toho jej ukázal Máriu ako pred ním kľači v hlbokej adorácií a ako sa za ňu modlí...
Ježiš jej mohol ukázať hocikoho iného, hociktorého svätého či mučeníka, on jej ukázal práve svoju Matku....

Alfonz Ratizbone bol žid... A Uveril v Ježiša po tom čo sa mu údajne zjavila Mária... Nemyslím si že to bol výmysel, je naozaj zvláštne, že presvedčený judaista, ktorý mal v plne odcestovať do Izraela a oženiť sa, sa zo dňa na deň stane kresťanom, dá sa pokrstiť a stane sa kňazom. Niekto povie, že sa mu zjavil diabol... Myslím že tieto slová sú absolútne absurdné aby človek uveril v Ježiša, začal činiť pokánie, dal sa pokrstiť a kvôli tomu prišiel o svoju rodinu i priateľov skrze diabla. Pre niektorého protestanta by bolo lepšie keby tento človek zostal židom ako uveril v Ježiša ale zároveň mal v úcte Máriu...

Myslím, že táto žena má naďalej významnú úlohu v Božom pláne spásy a tým, že porodila Ježiša sa to neskončilo.
Mnohí mystici či vizionári storočia dozadu vraveli že tak ako prostredníctvom nej prišiel Ježiš na zem prvý krát, cez ňu sa odohraje aj jeho druhý príchod avšak iným spôsobom.
Po svete sú milióny údajných zjavení a zázrakov a katolícka cirkev 99,9 percent považuje za falošné a nikdy ich neschválila. Ľudia napriek tomu na tieto miesta chodia všade zverejňujú všemožné proroctvá a ja sa vôbec nečudujem, že mnohí pre tento fanatizmus zavrhnú celú náuku a úctu k Márií. Tá spočíva v niečom oveľa väčšom.
Teraz si nespomeniem na meno avšak jeden evanjelický farár, ktorý bol dlhé roky za socializmu zavretý vo väzení a mnohokrát mučený, pred svojou smrťou povedal : Vo väzení som spoznal, že Ježišova Matka všetko vidí. Vôbec ma to nepohoršuje práve naopak....

Myslím, že Mária sa za nás môže modliť a že to celé má svoj zmysel.
Ak sa na to pozriem rozumom, nechápem prečo napr. apoštol Pavol napísal aby sa zaňho bratia modlili aby sa Božie posolstvo rýchlo šírilo. Veď mohol o to požiadať Boha avšak on požiadal ľudí...
Preto aj ja s čistým svedomím dokážem povedať: Panna Mária, matka môjho Pána prosím, modli sa za mňa aby bol Pán v hodinu mojej smrti ku mne milosrdný, odpustil mi hriechy a prijal ma k sebe do kráľovstva vyvolených aby som ho mohol spolu s tebou i všetkými anjelmi a svätými, chváliť a ctiť na večné veky...
Súhlasí lea_pragmaticka1


10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 11. 2016, 19:08 avatar
Kristova Matka je aj Matkou veriacich, lebo spolupôsobila, aby sa stali Kristovými údmi. Mária privádza Cirkvi nových veriacich. Pavol VI. k titulu Matka Cirkvi z 11. stor. doplnil, že Mária ako nová Eva a Matka Cirkvi stále pokračuje v privádzaní veriacich ku Kristovi. Mária má za ľudstvo veľké zásluhy, preto ju nazvali Sprostredkovateľkou všetkých milostí. Vo východných cirkvách ju nazývajú aj mostom a rebríkom do neba.
Bez mariánskej zbožnosti a jej príkladu by nebola ani história reholí misionárov. Mariánsku zbožnosť treba prijímať ako vnútornú zložku evanjelizácie. V Márii stvoril Boh najvyšší obraz dokonalého človeka. Príklad Márie nesmieme vidieť v historických činoch, ale v jej osobnom základnom postoji v živote – pretože Mária bola prvá kresťanka. Cirkevní otcovia učia, že Mária prijala Krista najprv duchovne až potom telesne.
Na záver kardinál Scheffczyk zdôraznil: „Duchovnú účinnú moc materstva – to nám Kristus nemôže a nechce dať – tým poveril svoju Matku Máriu. Ona je živou postavou viery, jej príklad nás má zapaľovať, pretože: Kto nehorí nemôže zapaľovať!“

Význam Márie v histórii spásy. Cirkevný otec sv. Irenej a reformátor Martin Luther o Márii - tak znela ďalšia téma, na ktorú sa sústredil Dr. Michael Kreuzer z Augsburgu. Zdôraznil, že Svätý Otec zveril ekumenickú cestu Márii. Uviedol príklad obrazu z kostola v Augsburgu, na ktorom Mária stojí na Mesiaci, pod nohami má hada a nad sebou holubicu. Anjeli jej podávajú uzle a Mária tu má titul Rozväzovačka uzlov. To je termín sv. Ireneja z obdobia, keď bolo treba pravdy kresťanstva hájiť proti gnostikom. Prednášajúci načrtol paralelu o páde hriechu a vykúpení – keď neposlušnosť Adama so spolupôsobením Evy bola nahradená poslušnosťou Krista s pomocou Márie. S neposlušnosťou Evy prišla smrť, s poslušnosťou Márie prišiel život. Ona nie je konkurenciou Ježiša, ale bez jej poslušnosti by nebol život. Tým Mária poslušnosťou rozviazala uzol neposlušnosti a naopak uvoľnený uzol nevery Evy Mária zviazala do uzla viery.

Záverečné referáty sa sústredili na témy: Božia Matka v roku spásy - prof. Dr. Kurt Küppers z Augsburgu, Obraz ženy a obraz Márie - Dr. Ursula Bleyenbergová z Bad Tölzu a Žiarivé povolanie Márie - Dr. F. Reckinger z Geseke.

www.tkkbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ps: O Panne Márií ako rozvezovačky uzlov ešte napíšem. O čom to je. Ako nám to môže pomôcť. A aké sú reálne výsledky u ľudí, ktorí vyskúšali túto pobožnosť a prosili o orodovanie našu milú nebeskú Matku Pannu Máriu.


2.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 16:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2016, 16:49 avatar
Ty spajas dohromady vymyslenych falosnych bohov a realne bytosti ktore ziju v spolocenstve s Bohom a ktore boli vynimocnym sposobom zapojeni do vykupitelskeho diela... Ver mi, odmietanie Marianskej ucty vzniklo az v 18. storoci. dovtedy si ju vsetci krestania nesmierne ctili ako protestanti tak aj katolici a pravoslavni... Jan Hus pred svojou smrtou spieval Mariansku piesen a Luther napisal ze nikdy si ju nedokazeme dostatocne uctit pre jej hodnost Matky Bozej...
Súhlasí lea_pragmaticka1


4.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 16:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2016, 16:59 avatar
Ja verim len v jedneho Boha a v jeho mene som bol pokrsteny... V mene Otca, Syna a Svateho Ducha...
Súhlasí lea_pragmaticka1


6.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 17:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 17:11 avatar
Mt 15,8 “Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa.

Rim 1:21-25
Hoci Boha poznali, neoslavovali ho ako Boha, ani mu nevzdávali vďaky; ale stratili sa vo svojich myšlienkach a ich nerozumné srdce sa zatemnilo. Hovorili, že sú múdri, a stali sa hlupákmi. Slávu nesmrteľného Boha zamenili za podoby zobrazujúce smrteľného človeka, vtáky, štvornožce a plazy. Preto ich Boh vydal nečistote podľa žiadostí ich srdca; a tak hanobili svoje vlastné telá tí, čo Božiu pravdu zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý je zvelebený naveky. Amen.


8.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2016, 17:25 avatar
Katolici vzdavaju Bohu nesmiernu uctu o com to tocis... Pozri sa na piesen TE DEUM v preklade teba Boze chvalime, krajsi text nepoznam...

Nikto z katolikov nezamiena slavu Boha za podobu a ani omylom nikto nedava do rovnakej roviny slavu jedineho Boha toho ktory bol, ktory je a ktory bude zo stvoreniami... Ty nemas doma fotografie svojich bliznych ktorych milujes.... A neviem o ziadnych plazoch ktore by katolici zobrazovali a ctili si ich... Ten vers sa tykal pohanov a nie krestanov... Sam Boh prikazal Mojzisovi aby dal vytvorit podobu cherubinov... Je rozdiel zobrazit vymyslene modly a nazvat ich Boh a je rozdiel zobrazit realne bytosti zijuce s Bohom...
Taktiez necistota a hanobit vlastne tela sa tyka pohanov...
Súhlasí lea_pragmaticka1


9.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 17:35 avatar
Vidno akú úctu. Celé mesiace čo som na tomto fúre len tarakate o Márii.

O tých podobách sa už nebudem baviť, lebo to je zbytočné to ako by som sa rozprával so stenou.

Všimni si však verš.
tí, čo Božiu pravdu zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý je zvelebený naveky. Amen.
To robite vy. Uctievate Máriu viac ako Boha. Máriu by ste nemali vôbec uctievať a pridávať jej schopnosti aké má Kristus.

Mt 15,8 “Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa.
To ste čisto vy. 100 príspevkov tu píšete a vyvyšujete Máriu ako Matku Božiu, Kráľovnu neba, pridávate jej všelijaké tituly a neviem čo dobre že sa neposeriete s prepačením z vašej modly. No keď príde reč na to prečo uctievate Máriu a nie Boha tak napíšete príspevok ako ty v 5 príspevku a ďalej pokračujete v uctievaní Márie. Vaše srdce je ďaleko od Boha, len vaše pery ho sem tam uctia perami a hneď sa pokračuje ďalej dokolečka zvelebovanie Márie.

Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi – človek Kristus Ježiš

Kto prichádza k Bohu cez niekoho iného ako cez Ježiša, nedôjde k Bohu!

2Jn 1:9

Ktokoľvek zachádza ďalej a neostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto ostáva v jeho učení, ten má aj Otca, aj Syna
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:17,  Sekta je náboženská obec, ktorá sa vyčlenila z väčšej oficiálnej cirkvi. Z akej cirkvi...
dnes, 13:15,  Ktorý verš ?
dnes, 13:12,  Edo a slušný ved ani ty nie si slušný. Edo spammuje, zaprasuje témy nesúvisiacim spamom.
dnes, 13:02,  Spam nepovažujem za čosi slušné, najmä, ak to dáva pod rôznymi prezývkami. Falošne...
dnes, 13:01,  Táraš, lebo RKC je riadna cirkevná organizácia.
dnes, 12:57,  Pretože slušne dava svoje nazory, spravil z toho žumpu?......Och ale trepeš. Ty absolutne...
dnes, 12:54,  116 - neobvinuj bez dokazov. Mozem s cistym svedomim tvrdit ze SJ su sektari a s nimi aj...
dnes, 12:51,  To je z biblie, a je to kresťanské heslo.
dnes, 12:50,  Najväčší vplyv spravil na DF.sk spamer osvietený, ktorý z DF.sk spravil žumpu.
dnes, 12:49,  30/ Ondrik my vieme o co ti ide aby mal kto robit na tvoje hnile vajcia!!!!Co ty potrebujes k...
dnes, 12:48,  Vyznávaš boľševické heslo: Ten kto nie je s nami ten je proti nám.
dnes, 12:39,  To je taký predpojatý postoj. Jediné v čom máš trochu pravdy je, že tu na DF...
dnes, 12:36,  Na stranu dobra a pravdy.
dnes, 12:32,  Nie vidim čo píšeš už dlhsiu dobu....snažiš sa byť nekonfliktný a svoj nazor asi preto...
dnes, 12:26,  V mainstreamových médiách som o tom nenašiel info. Pretože sa to týka Obamu ?
dnes, 12:22,  To sú unáhlené závery. Možno máš potrebu hneď ľudí zaraďovať do škatuliek ako v...
dnes, 12:16,  vypada to tak, nemaš jasný postoj k ničomu, aspon som si nevšimol.
dnes, 12:14,  O tom ja nehovorím. Viem, že máš svoj názor na svetové dianie. Písal som o tvojom...
dnes, 12:12,  Mnohí majú vymyté mozgy propagandou ako ty :)
dnes, 12:11,  Kasafran sú plní protislovenskej a protislovanskej nenávisti.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Staroba je smutná, ale je to zatiaľ jediná známa možnosť, ako sa dožiť vysokého veku.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(69 331 bytes in 0,190 seconds)