Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Pozitíva strachu.

51
reakcií
2449
prečítaní
Tému 29. júla 2011, 10:59 založil Ranexill.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
21. 12. 2009
32
26. 04. 2012
45
15. 01. 2012
23
20. 11. 2011
99
02. 08. 2011
14
28. 04. 2011
45
 
 


1.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 10:59 avatar
Viem trochu opačne som to postavil, ale strach je občas veľmi pozitívnym prvkom pre život človeka.
Hlavne pre ešte nevedomú uroveň existencie, kedy chýba dostatok skúseností a jedine strach pochádzajúci z hĺbky,- z akejsi vrodenej dispozície zastaví takúto nevedomú bytosť spáchať čosi , čoby ho mohlo zabiť.
Jeden príklad na ilustráciu dobrej služby strachu v prospech života..
Malé dieťa- neznalé nebezpečia pádu z výšok...sporadicky sa stane , že nejaké dieťa vypadne z balkóna, z okna, neuvedomujúc si čo robí, pretože niet v ňom strachu z výšok-zo smrti sposobenej následkom zranení po páde.
Pýtam sa trochu hlúpo... kam až zájde človek v potláčaní pudov prejavujúcich sa strachom z nepoznaného, keďže takéto veci sú následok ich potierania generáciami našich predkov, pretože žiadne zviera od mláďatka hlúposti nerobí, človek áno.
Spoločenská prospešnosť strachu..
Mnoho ľudí len v strachu pred trestom neurobí zlo inému človeku...
A viete, že psychopati zvyčajne strach nemajú? A hlavne strácajú strach zo smrti. Úplne zablokojú pud sebazáchovy, a ako vieme nástrojmi pudu sebazáchovy sú aj rozne strachy.
Mnohé náboženstvá operujú na tenkej hrane, keď predostieraním ideí o nesmrteľnosti akéhosi jadra zvaného duša vyrábajú za istých okolností psychopatov. Ľudia spracovaní takýmito ideológiami si neuvedomujú, že sú jednou nohou na poli, či ceste k psychopatizmu. Ak niekto čiste len uverí a nie je v ňom zakódované to elementárne, čo z ľudí robí ľudí-teda rozne hodnoty a ich variácie, ale najhlavnejšie snáď-schopnosť dodržovať mieru v akomkoľvek hodnotení, ktorá pochádza zo zdravého úsudku a správne postaveného rebríčka hodnot, tak sa dejú rozne zlé veci ako trebárs nedávny masaker v Nórsku. Paradoxom je, že toho šialenca hnal strach z cudzích elementov v jeho krajine( ale skor pre psychopata iba zámienka , ako následok rozhodnutia vyplývajúceho z nedostatku strachu pochádzajúceho z pudu sebazáchovy)
Na úvod snáď stačí..Skúste predostrieť ešte nejaké pozitíva strachu, aby sa z tohto často zneužívaného nástroja, akoby šlo len o slovnú hračku stal zmysluplný doplnok života každého z nás.


44.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 7. 2011, 16:53 avatar
Takze ta vrodena hlbka je pud. Je nam vrodeny a je jasne pozorovatelny aj u mnohych zvieracich druhov.
Mladata zvierat hluposti robia a nie zriedka na to doplacaju aj zivotom a robia ich aj dospele jedince.
Ti psychopati len niektori.. psychopatizmus byva sprevadzany aj extremnym egocentrizmom.
S tymto extra suhlasim.
"Mnohé náboženstvá operujú na tenkej hrane, keď predostieraním ideí o nesmrteľnosti akéhosi jadra zvaného duša vyrábajú za istých okolností psychopatov. Ľudia spracovaní takýmito ideológiami si neuvedomujú, že sú jednou nohou na poli, či ceste k psychopatizmu. Ak niekto čiste len uverí a nie je v ňom zakódované to elementárne, čo z ľudí robí ľudí-teda rozne hodnoty a ich variácie, ale najhlavnejšie snáď-schopnosť dodržovať mieru v akomkoľvek hodnotení, ktorá pochádza zo zdravého úsudku a správne postaveného rebríčka hodnot, tak sa dejú rozne zlé veci ako trebárs nedávny masaker v Nórsku."
Az na ten zaver, pretoze niesom celkom presvedceny o tom, co sa pise..

No a moj nazor na strach...
Strach je pozitivny, ak ho ovladame, cize aj pocas prepadnutia strachu sme schopni uvazovat.
Negativne sa strach prejavuje, ak on ovlada nas a prepadame panike.
Strach by som prirovnal k ohnu.. dobry sluha, ale zly pan.
A co sa deti tyka, u tych sa strach vyvija.. ma rozne formy aj prejavy, meni sa.. Pocas celeho detstva sa vlastne so strachom zoznamujeme a ucime sa s nim narabat resp. dostavat pod kontrolu, ale nie kazdemu sa to podari, alebo u kazdeho je ta hranica ina a to uz zalezi aj od skusenosti toho cloveka.. napr. "ten, co presiel vojnou niekde na fronte sa uz len tak z niecoho neposere"
Je to pudova zalezitost premietana do emocii.. niekoho strach az tesi a niekoho aj rozplace.

Strach ako prejav celej spolocnosti je jednoznacne negativny, pretoze produkuje kriminalitu, zhrnanie majetku"skreckovanie", zamedzuje pozitivnym medziludskym vztahom, vytvara paranoju, paniku, suboj, podozrievavost, privadza ludi k neustalemu zvysovaniu "bezpecnosti" ozbrojuje sa stale viac a tak dalej..
Tiez velmi znamy fakt a paradox ze strach ludi vedie aj k uplnej ignoracii tej skutocnosti, ktora im nahana velky strach a tak clovek, ktory nedokaze svoj strach ovladnut celi hrozbe, ze ho to, co nechce zo strachu vidiet raz naozaj zabije, alebo inak ublizi, uskodi.
Súhlasí Ranexill


2.
označiť príspevok

havran
   29. 7. 2011, 11:10 avatar
Ranex - to je dvojpolohová regulácia ľudských činov - však to poznáš "..... a med". Nechcel som byť hrubý , ale iste vieš čo sú tie bodky. Tie posmrtné bombóniky lieča leda tak malomocných a starcov nad hrobom. /dôsledok senility/Strach nie je to zázračné na udržanie poriadku. Pri prekročení úrovne napr. sociálneho tlaku dochádza k revolúciam ..atď.


3.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 11:19 avatar
Havran, npo ved preto som tam "nebadane" podstrcil veci okolo miery . Ani polievku nepresolís, vsakze?


4.
označiť príspevok

havran
   29. 7. 2011, 11:28 avatar
Ranex - pootoč klbko , nech sa odvíja - nechcem ti zámer zaviesť s cesty.


13.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 11:55 avatar
Zámerom témy je objavit aj pozitívnu tvár strachu.
Súhlasí Mojka


40.
označiť príspevok

Aninka žena
   29. 7. 2011, 16:15 avatar
Strach býva aj výzvou
na jeho prekonanie.
Súhlasí Ranexill


5.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2011, 11:31 avatar
strach aj ako poslušnosť sa dá vyvolať ak sa nedoržiavajú príkazy a zákazy tých, čo určujú pravidlá,))
strach s nepoznaného ..čím viac poznám , tým sa viac bojím.
Strach pudový..pritom hraje rolu pud sebazáchovy..
Strach je dobrý na dve veci ..na zakríknutosť / nesmelosť a na vyvolanie vnútornej agresivity..na nenávisť.
U ostatných vecí nejde io strach ale o roumnosť.


6.
označiť príspevok

havran
   29. 7. 2011, 11:39 avatar
Ónya ahoj - podstata strachu je asi vždy nakoniec pudová , aj keď formálne sú jeho zdroje identifikované napr. vysoko intelektuálnou činnsosťou vyspelej psychiky . Strata pudového strachu znamená prevahu sociálnej racionality alebo chorú myseľ.


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2011, 11:41 avatar
ten strach je vždy niekým či niečím vyvolaný..práve sa stáva že vzniká v okamihu keď zistíme že nasleduje nejaká hrozba.
Na druhej strane je strach ako varovanie dobré znamenie.
Súhlasí Ranexill, Mojka


11.
označiť príspevok

havran
   29. 7. 2011, 11:51 avatar
Ónya - ranexil asi chce poukazať na to , že strach vzniká po uvedomení si hrozby v príslušnej signálnej sústave /reflexná - vedomá/
Súhlasí Ónya


12.
označiť príspevok

havran
   29. 7. 2011, 11:52 avatar
uvedomenie - podvedomá reakcia - to na upresnenie
Súhlasí Ónya


15.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2011, 12:03 avatar
pozri, rodič upozorňuje dieťa ..nechoď tam spadneš, nehraj sa s ohňom..atď...učí predvídať nebezpečenstvo,,..číže kto nepozná následky , nemá strach..)) a zase kto ich pozná , má možno ešte väčší strach.podľa toho o čo ide.
Súhlasí Mojka


16.
označiť príspevok

havran
   29. 7. 2011, 12:09 avatar
to je budovanie racionálnej ochrany


8.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 11:44 avatar
Onya asi si neporozumela teme
A co dieta, ktroé vypadne z balkona. Nebol by mu strach dobrym radcom, aby sa to nestalo?


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2011, 11:46 avatar
Ranexil, musíš vedieť že malé dieťa, ktoré sa učí chodiť nepozná ešte tento strach..tam ešte nie je vyvinutý pud sebazáchovy.
U stzarších detí, záleží od intelektu..ak je ovplyvnený Betmenom, a verí tomu tak silno že si to chce vyskúšať, strach nemá, lebo má vieru.


10.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 11:49 avatar
Ako moze ist o pud, ekd sa vyvíja podla teba? Niee, si niekde vedla..
Clovek je tvor sprosty, vyvojom potlacil pud sebazachovy prec a u detí to najmarkatnejsie vidiet. Zviera neskoci z balkona ver tomu.
Ale priviedla si ma na zaujímavu myslienku. Zdá sa že ludia ako spolocenstvo si vsak uvedomuju účelnosť strachu a tak tento pocit postupne povkladáme v decka ktore vychovavame, aby bol neskor signatarom nebezpecia.
No a sposob a uroven, ci schopnost rodicov zaviest tento pocit zdravo v svoje ratolesti neskor z neho urobí lepsieho, ci horsieho cloveka.


14.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2011, 11:58 avatar
píšem ranex, že ešte nie je dobre vyvinutý pud sebazáchovy u malého dieťaťa cca do 2 rokov.
U nás na sídlisku sa stalo, že z frajeriny sa stavili puboši že tento neskočí z 3. posch. a on vážne skočil ..ale bol to jeho hrdinský čin, ktorým potlačil strach a pokoru zo zbabelosti.. Zázrakom prežil, mal len potrhané niektoré vnútorné orgány a zlomeniny, hlava v poriadku ..vylízal sa z toho a dnes športuje. Strach je niekedy varovný signál ako plus a niekedy mínus - brzda, že zase chýba odvaha.
Ano rodičia strašia deti od malička..strachom si vynucujú poslušnosť. O tom to stále je, takýto strach používajú predsa tí čo riadia.


17.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 12:10 avatar
Onya nepsravne chápeš pojem pud. Ten sa nevyvíja, je vrodený, preto je to pud.
Este mozem akceptovat tento tvoj príspevok v takom zmysle, ze síce ten pud mame vrodeny, ale je neaktívny a tak rodicia ho aktivuju.
Súhlasí Mojka


19.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2011, 12:16 avatar
cítim sa ako v školke .. ..zle som sa teda vyjadrila, chápem to dobre, bolo myslené, že dieťa sa vyvíja - tak aj jeho pud sa zákonite vyvíja, je to vec vývoja vývinu za pomoci náledného učenia , neskôr skúseností ..to že je pud sebazáchovy vrodený viem, nie som dement. 


18.
označiť príspevok

havran
   29. 7. 2011, 12:12 avatar
Ónya - si rozumné dievča - trošku sa zastav a zosúlaď to - chceš to rýchlo odbaviť - robíš trhliny.
Súhlasí Ónya


20.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2011, 12:19 avatar
ďakujem, ..tak dobre, ..nie som dobre skoncentrovaná, lebo musím odskakovať od df,, ...tak idem radšej off.


21.
označiť príspevok

havran
   29. 7. 2011, 12:26 avatar
Ónya - chápem - mama má aj iné povinnosti , ale to práve po tisícročia brúsilo vaše multischopnosti - raz som to tu už rozvíjal- je to teória , ktorú spracovali japonci - ak máš záujem tak ti to poviem , ale ženy z toho vyšli s racim s hviezdičkou.


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2011, 12:33 avatar
tak povedz .. 


23.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 12:39 avatar
Havran jeden postreh. Bol tu myslím ze Scarletou dany pred aejakym casom obrazok, ktroeho sledovaním si zistil, ktorá hemisfera mozgu je u teba dominantna. Toto podla mojho nazoru súvisí s intuíciou.
Ženy všeobecne fungujú vyrovanne o oboch hemisférach. teda na striedačku. Muži nie,- buď dominuje ľava, alebo prava. To ma aj ten následok, že muži vedia robit len jednu vec naraz.
Ja si dokazem porikazat ktora ma ist, kedykolvek chcem.


26.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 12:48 avatar
No a tato moja reakcia mala byt k tvojej teme, prekopírujem ju.


27.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   29. 7. 2011, 12:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 7. 2011, 12:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 12:47 avatar
feex neprovokuj ma 
Obratne si pouzila argumenty, ako to co dokaze robit psychopat posudi najlepsie psychopat(aj ked tu si napísala este aj Ranex). nemyslís, ze si napísala hlupost?
Psychopaticke spravanie je skor preto take, elbo ten clvoek nedoakze posudit to co robí...
A ozi ved vies ze ta mam rad, nekaz si to


28.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 7. 2011, 12:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 13:06 avatar
Pozri co je psychopaticke? Ze niekto zabije nejake zviera(napr.)? Normalne mu tresne po hlave a zahynie? Ano pre oči ludí z mesta, ktorí vidia zvierata len v zoo a doma maju nejaku macku, max tak psa, ci potkana, ktorému vravia skrecok ano. Ale pre dedinu dosť často bežná vec a nič sa nedeje. Psychopatizmus je dnes skor prejavovanie sa tymi, tkroí maju male životne skusensoti v realnom svete, ale o to viacej na nejakom nete skrz hry a ine blbosti. Tí potom nevedia a stracaju sudnost v posudzovani nasledkov činov, tkroé robia, lebo nepocítili trebars realnu bolest ci strach, ekd ublizili vo virtualnom prostredí niekomu. Ale ja ako decko som si schytal naozaj svoje v bitkach roznych skupin, ktopré sme spolu viedli vojny, kde bolo krvi habadej. Takže velmi dobre viem, co aky moj čin prinasa niekomu inemu v niektorých smeroch. Je rpavdou ze vo virt. prostredí mám diery a nie vždy som spravne odhadol nasledok svojich slov, ci zahravanie sa s citmi. Ale to sa vykristalizuje.


30.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 7. 2011, 13:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 13:41 avatar
Feex 8, diky, vlastne je na tom vsetkom najzabavnejsie to, ze svet je odnepameti vedený a formovaní prave tymi, tkroí boli často psychopati, ci sociopati. Nezalezi na tom. Vyzera to akoby nositelmi svetla boli prave takto "nenormalni jedinci"
Ked niekto z nich cosi vyvedie, spolocnost zavedie opatrenia, aby sa ich vplyv a moznost konat nieco protipsolocenské eliminoval. A ked nieco objavia, tak stado -to priemerné a nanajvys bezvyznamne okamzite skonzumuje co im je podstrcene-pre ich dobro))
No nevadí, sak mozme byt len "čudákmi"..
Súhlasí feex8, luke85


32.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 7. 2011, 13:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 14:01 avatar
Ozi, ak sa dvaja extremnejsie "vytuningovaní" ludia vezmu a maju deti, tak sa prenasaju ich "tuningy" aj na deti, alebo je sociopatia, ci nejaka ina psychoporucha len zalezitostou, ktorá sa získava v priebehu zivota?
Cital som zaujímave veci ohaldom IQ, o tom, ako i tu funguje diktat genov v danom cloveku, kedze sam posobí na okolie uz detstva takym sposobom, aby vznikali stimuly od druhych ludí takym sposobom, ze to vedie k aktivacii inych procesov myslenia, nez je u tych menej nadanych detí. ( nie je to vsak vseobecne uznaná teoria, ale spomina sa, lebo potom by spolocnost vyzerala ako nepotrebna v urcovani smeru nasho vyvoja )
Neplatí toto aj na psychopatov? Teda, ze za detstva psoobia nevedome skrz diktát genov na okolie tak, ze to im to okolie trebars ublizuje, co sa neskor má za prícinu ich psychpatickeho správania, ale pravda je mozno taká, že uz v predispozíciach, ktore su v genoch ulozene, poprípade priamo aktívne -teda sa samovolne spustia bez ohladu na vonk. podmienky toto maju?


34.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 7. 2011, 14:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 14:17 avatar
Ja len uvazujem nahlas. A v com sa tvoje psychosklony odlisuju od inych? Trebars mavas zachavty zlosti, ci hrozna chut ovladat at chyti, alebo nenavist k istej sorte ludí atp?


39.
označiť príspevok

luke85 muž
   29. 7. 2011, 16:12 avatar
Napr. u mňa sú to záchvaty zúrivej nenávisti, ktorú pravidelne kontrolujem .


41.
označiť príspevok

clear1 muž
   29. 7. 2011, 16:44 avatar
Hm, ja momentálne mávam záchvaty zúrivej pažravosti, ktorej pravidelne podľahnem  
Súhlasí luke85


36.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 7. 2011, 14:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2011, 14:27 avatar
feex v pohode, aj tak uz musim cupitat nieco robit´
tak fajn den ti prajem


38.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 7. 2011, 14:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 7. 2011, 16:46 avatar
Peknučká téma, no pridám iba jedno - strach z budúcnosti je aj výborným liekom proti lenivosti  
Súhlasí clear1, Boris, Ranexill


43.
označiť príspevok

clear1 muž
   29. 7. 2011, 16:48 avatar
Ahoj Nadjenka  


45.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 7. 2011, 16:54 avatar
Ahoj, clear, varím, upratujem, som ťa nevidela
Čo si myslíš ty, dá sa žiť bez strachu?


47.
označiť príspevok

clear1 muž
   29. 7. 2011, 17:16 avatar
Dá sa, ale nie dlho..  

Ale nie, strach je prirodzená emócia, problém je akurát vtedy keď prichádza bez príčiny, alebo trvá príliš dlho, alebo je nekontrolovateľný (príliš veľký). Keď sa postavím na siedmom poschodí na zábradlie, tak je myslím na mieste (len ja by som bol asi mimo.. )
Súhlasí Nadja


48.
označiť príspevok

Aninka žena
   29. 7. 2011, 17:21 avatar
koho rodičia strašili v detstve
ten sa strachu nezbaví.


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 7. 2011, 17:28 avatar
Je to tak... kým strach náš život podporuje, je v poriadku. Problém je, keď ho začne ničiť
Vlastne by sa mal radiť k živlom, ako je oheň a voda , o ktorých sa hovorí, že sú dobrými sluhami, ale zlými pánmi ))
Súhlasí clear1


46.
označiť príspevok

winry žena
   29. 7. 2011, 17:01 avatar
Nestretnut sa s nim je jeho pozitivum, tak


50.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 7. 2011, 13:44 avatar
Ozaj nikot tu nespomenul chémiu tela. Mne sa zdá, že na strachu z pohľadu chemického, nie je pozitívne nic (ak ide o prospech fyzického fungovania tela.)


51.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 7. 2011, 13:47 avatar
Strach urýchľuje vyplavovanie adrenalínu, ktorý zbystruje pozornosť, umožňuje rýchlejšie reakcie a zvyšuje šancu na prežitie v krízových situáciach.
Súhlasí feex8, Boris, clear1


52.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 7. 2011, 19:39 avatar
je jasné, že strach je náš nepriateľ ..nie je dobre byť ním naplnený, .. nie je dobre aby strach ovládal človeka,
(..inak ako tvrdím v č. 7, ak príde náhly pocit strachu, býva to varovným znamením, zabrzdí človeka a tak si týmto môže napr. zachrániť život ).

a toto hovorí samo za seba :
"Čo sa stane s človekom, ktorý ujde pred strachom?"
"nikdy nedosiahne poznanie. Bude to porazený človek."
"A čo môže urobiť, aby strach prekonal?"
" Nesmie ujsť. Mal by prekonať svoj strach a pokročiť o ďalší krok. A potom o ďalší a ešte ďalší. Nakoniec príde okamih, kedy začne byť sebaistý. Jeho odhodlanie je silnejšie. Prestane sa báť. Keď nastane táto chvíľa, môže o sebe človek povedať, že prekonal prvého prirodzeného nepriateľa."

C. Castaneda, učenie dona Juana
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:38,  Krestanske zbory idu podla biblie ako vedia...niektore lepsie, niektore horsieNie su zavisle na...
dnes, 03:13,  vela krat sa jedna o vyslobodzovanie....ale ty tomu nerozumieš...ja ani neviem, žeby u nas...
dnes, 03:07,  26, .... ale pozor, vieš kto to povedal, .... a bol za to pokarhaný, .... že "nehovoril...
dnes, 03:02,  10, .... nie je to až také ťažké!*40 Ak bude mať dobrého učiteľa v pravom...
dnes, 02:38,  1, .... otázka na mieste je aj tá, že ktorých "pomazaných bratov Ježiša Krista"...
dnes, 02:34,  5, .... v Ondrejovej cirkvi sa to prejavuje tak, .... že začneš štekať, ... kotkodákať,...
dnes, 02:19,  7, ..... a veru sa im to podarilo! A bola to ťažká úloha, .... lebo RKC tak znefunkčnila...
dnes, 02:13,  30, .... OK, ... tak ako pán Ježiš=posol=anjel!...
dnes, 02:04,  3, .... vždy tomu tak bolo, že Boh mal len jedno pravé náboženstvo! A tak je tomu aj dnes!...
dnes, 01:45,  3, .... jednoducho, .... naplní sa to až v Bohom stanovený čas!*40
dnes, 00:32,  Ako môže byť naplnené to, čo má ešte len prísť?
včera, 22:56,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/122173098_197427861902733_24442323...
včera, 22:54,  Idem radšej dokukať Liona, lebo inak tu by som zostala sama. .. *14 a ja sa už bojím tmy. *54...
včera, 22:53,  Popros vašich, aby prišli vaši k našim a keď prídu vaši k našim, budú vaši u našich.
včera, 22:53,  Oúúúúúúúújéééééééééééééééés. *53
včera, 22:52,  Neviem kde to chovajuu. .. to je ešte mláďa tigraa. .. *50 *50 hiiija.
včera, 22:49,  To chováš v paňeláku ? *11*11*12
včera, 22:48,  No toto, čo som našla. .. respektíve, nie našla, ale zbadala. .. =o Dve moje...
včera, 22:44,  Ema má mamu. Mama má danu. Tata, ten sa má. *03*03*03*03
včera, 22:43,  Blek líves maťer ? *49*49
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(148 198 bytes in 0,191 seconds)