Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Posledná Pánova Večera?

18
reakcií
655
prečítaní
Tému 6. marca 2018, 07:23 založil teolog.

podobné témy:1.
označiť príspevok

teolog
   6. 3. 2018, 07:23 avatar
"Lebo kedykoľvek jete tento chlieb a pijete tento pohár, rozhlasujete Pánovu smrť, dokiaľ nepríde.” - 1. Korinťanom 11:6.

Jedného dňa budeme Pánovu večeru sláviť naposledy! Buďme rozhodnutí zúčastniť sa na Pamätnej slávnosti 31. marca 2018.


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 3. 2018, 15:39 avatar
1,......tv.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 3. 2018, 21:19 avatar
Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto bude jesť z tohoto chleba, bude žiť naveky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta. Zida sa nedovercivo spytali "Ako nám tento môže dať jesť svoje telo?!"

Zidia ho pochopili doslovne a ostali zarazeni; ale pretoze Ho pochopili spravne Jezis opakuje svoje slova s vynimocnym dorazom, az tak, ze az teraz pridava slova o piti Jeho krvi": Kto je moje telo a pije moju krv, má večný život a ja ho vzkriesim v posledný deň. Lebo moje telo je pravý pokrm a moja krv je pravý nápoj. Kto je moje telo a pije moju krv, ostáva vo mne a ja v ňom. Ako mňa poslal živý Otec a ja žijem z Otca, aj ten, čo mňa je, bude žiť zo mňa."

Nepokusil sa nejako zmakcit to co povedal, nepokusil sa napravit "nepochopenie", pretoze tam ziadne nepochopenie nenastalo. Jeho posluchaci ho pochopilio celkom spravne. Nikto si uz viac nemyslel, ze hovori v metaforach. Ak by si to mysleli, preco by ich neopravil? V inych situaciach, ak doslo k zmatkom, Kristus vysvetlil co tym myslel. V tejto situacii, kde by kazde nepochopenie malo katastrofalne nasledky, sa o taketo vyjasnenie nesnazil. Namiesto toho zopakoval to co uz raz povedal.

Bolo tam vela z jeho ucenikov, ktori ked poculi, co povedal hovorili "Tvrdá je to reč! Kto to môže počúvať?!". Toto boli jeho ucenici, ludia, ktori si uz zvykli na jeho pozoruhodne sposoby. Jezis vedel, ze niektori neveria, vratane toho, ktory ho zradi (je to tu, v odmietnuti Eucharistie, ked Judas odpadol). Po tomto "ho mnohí z jeho učeníkov opustili a viac s ním nechodili."

Toto je jediny zaznam, ktory mame o Kristovych nasledovnikoch, ktori ho opustili z dovodu ucenia. Ak by ho iba nepochopili, ak by z hluposti vzali jeho metaforu doslovne, preco by ich nezavolal spat a neuviedol veci na spravnu mieru?

Ale on tychto prvych protestujucich neopravil. Dvanastkrat povedal, ze je chlebom, ktory prichadza z nebies; styrikrat povedal ze by mali "jest moje telo a pit moju krv".

Zo 70 ucenikov sa stali 12 a prave pocas tzv. Poslednej vecere ked Jezis konecne apostolom ukazal ako to myslel s tym jedenim teda pod sposobom chleba, Judas vstal a odisiel ho zradit. My katolici netvrdime ze chlieb sa premiena na telo. Tvrdime ze to je telo Krista.


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 3. 2018, 21:34 avatar
3,...."Pite z neho vy všetci; lebo to znamená moju „krv zmluvy“, ktorá má byť vyliata za mnohých na odpustenie hriechov.‘“ — Matúš 26:26–28.

Iný preklad:....." Potom vzal kalich, vzdal vďaku a dal im ho so slovami: Pite z neho všetci, 28 lebo toto je moja krv zmluvy,...."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak potom ak je to doslovne,tak krv sa mení doslovne aj na Novú Zmluvu! Teda papkáte aj Bibliu/NZ/?!

OK,......vieš,ale sú aj ľudia,ktorí majú zdravý úsudok,....a aj taký,ktorí keď pochopia ,že prestrelili,tak si to uznajú a zmenia svoj pohľad na Kristove slová!
A aspoň sa nauč svoju náuku cirkvi,lebo ju nepoznáš. Daný obrad sa nazýva aj "premenenie",....tak nehovor že "katolíci netvrdia ,že chlieb sa premieňa na telo"!

Slovo "estin" neznamená ,alebo sa neprekladá ako "to je",...ale aj "to znamená". V katolíckej Biblii sú texty,kde toto slovo prekladáte ako "to znamená"/znázorňuje/! Chápeš ty pojédač Novej Zmluvy!?


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 3. 2018, 21:38 avatar
EUCHARISTIA...........kanibalská,pohanská hostina!

Je teda jasné, že Ježiš použil chlieb a víno ako symboly. Nekvasený chlieb znamenal alebo predstavoval jeho bezhriešne telo, ktoré malo byť obetované. Červené víno predstavovalo jeho krv, ktorá mala byť vyliata „za mnohých na odpustenie hriechov“. — Matúš 26:28.
A tak "jesť telo" znamenalo veriť v obeť ,ktorú položil za nás,na odpustenie hriechov a "piť krv" zas predstavovalo to,že máme veriť ,že za nás vylial svoju nevinnú krv,ktorá predstavovala jeho dokonalý život!


7.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 3. 2018, 22:40 avatar
Ak by som rozmyslal telesne ako ucenici co ho opustili tak by som to musel nazvat kanibalizmus. Ak rozmyslam duchovne tak jedenie jeho tela je pre mna prijatie Krista, zjednotenie s nim... Zidom v starom zakone na pusti Boh zoslal mannu tzv. Chlieb ktory zostupil z neba a vdaka nemu neumreli od hladu, prezili telesne a realne ho jedli. Kristovo telo je pravy pokrm nie pre telo ale pre dusu.


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 3. 2018, 23:04 avatar
7,....ak v Starom Zákone bol doslovný chrám ,kde sa uctieval Boh,....tak v Novom Zákone to je duchovný chrám,ktorí tvoria samotní kresťania! A takých príkladov je viac!
Teda,tvoja analógia nie je na mieste!
Ako sa zmení človek jedením pečenej oblátky? Nijak!
Ale získať presné poznanie Písma a konať podla toho,tak jedine tým sa zmení človek. Heb.4:12


12.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 3. 2018, 23:16 avatar
Bozi dom je v novom zakone cirkev... Vies ako sa tymto jedenim clovek zmeni? Bude mat v sebe zivot, teda Krista ktory je cesta pravda a zivot a v posledny den bude vzkrieseny. Kristus v rukach drzi chlieb a vravi: Toto je moje telo. Amen. Bodka. Verim. Vsetko co je navyse je od zleho. To je jeho telo.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 3. 2018, 23:45 avatar
12,...ja som písal o "chráme" a o jeho predobraze v SZ!

"Keď však prišiel Kristus, veľkňaz budúceho dobra, cez väčší a dokonalejší stan, /chrám/zhotovený nie rukou, čiže nie z tohto stvoreného sveta, " Hebrejom 9 kap.

Skutky 17:24,......."24 Boh, ktorý stvoril svet a všetko v ňom, súc Pánom neba a zeme, nebýva v chrámoch vytvorených rukami".

Hebrejom 9:24,........"24 Veď Kristus nevstúpil do svätého miesta urobeného rukami, ktoré je napodobnením skutočnosti, ale do samého neba, aby sa teraz za nás zjavil pred osobou Boha".

"Pozrite,posielam svojho posla, on mi pripraví cestu. Vtedy zrazu príde do svojho chrámu Pán, ktorého hľadáte; príde posol zmluvy," Mal.3 kap.

Boží dom je niečo iné, .......teda zbor,cirkev!
-------------------------------------------------------------------
Ak vidíš svet ,tak naozaj sa mení vplyvom formálnych obradov k horšiemu.
V súdnej sieni/TV/........ dokope istý muž svoju tehotnú milenku, a zabije ju aj jej nenarodené dvojčatá a obhajuje sa aký je on katolík,kresťan! Neviem či si to sledoval-horor?!
Kde ty vidíš tú zmenu? Povedz!?

H.Heine pekne,poeticky opisuje ako dokáže Biblia meniť ľudí a nie pečená oblátka!


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 3. 2018, 21:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 3. 2018, 22:58 avatar
Tazko prijme zdrave ucenie o eucharistii ten kto tvrdosijne odmieta zjavenu pravdu o jednote Otca Syna a Ducha Svateho rovnako ako prorok Izaias, ktory trojnasobne proklamoval Boziu svatost zvolaním „Svätý, svätý, svätý“ (Iz 6, 3)


9.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 3. 2018, 23:03 avatar
Cez telesne usi pocuvam Bozie slovo, cez telesne oci citam svate pismo a cez telesny jazyk sa modlim k Bohu a to na uzitok mojej duse. Jest eucharistiu znamena cez telesno, duchovne zjednotenie s Kristom... (ako povedal apostol: Uz nezijem ja ale vo mne zije Kristus).


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 3. 2018, 23:25 avatar
9,......ale oblátku vykakáš a ide potom tvoj boh do žumpy? Myslím tým toho trojjediného?!

Už chápeš absurdnosť svojho tvrdenia?

Pripomienka smrti Krista/tak ako každá pripomienka/sa slávi raz za rok. Aj pamiatka zosnulých nie je každý deň!
Lámanie chleba, eucharistia,omša sú len nebiblické vynálezy RKC!
------------------------------------------------------------------------------------------------
Už husiti cítili ..."odpor proti vnútornému formalizmu katolíckej omši"....Kniha -Husité,Jirí Kejr! /str.121/
Kniha -Rané kresťanstvo a apokryfy zas cituje:....""Pavol v liste Galaťanom zdôrazňuje že príchod Krista zrušil zákon a vykonávanie všetkých obradov je otrockým jarmom od ktorého Kristovo učenie , rovnako dostupné židom i pohanom oslobodzuje". /str.216/
A tá istá kniha pokračuje...."Mat.15:1-3....vyjadruje sa tu hlavná myšlienka raného kresťanstva-potreba vnútornéj,duchovnej očisty,odmietanie formálneho dodržiavania obradov,ktoré bolo príznačné nielen pre Judaizmus,ale i pre iné staroveké náboženstvá"! /str.222/

Iná kniha -"O náboženstve".....píše:..."V dôsledku toho odpadla nutnosť všetkých daľších obetí a zároveň s tým odpadli aj dôvody pre početné náboženské obrady,,.......ale zvyk prinášať obete sa tak zakorenil medzi ľuďmi,že katolicizmus ,ktorý obnovil tak veľa pohanských prvkov ,pokladal za potrebné prispôsobiť sa tomuto zvyku"! /str.307/

Omša a obrady v nej je žido-pohanská modloslužba!


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 3. 2018, 23:06 avatar
8,....symbolika Písma poukazuje číslovkou tri "dôraz" a tak ak je trikrát svätý Boh,tak tým sa zdôrazňuje jeho svätosť,čistota,oddelenosť od každého zla!


13.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 3. 2018, 23:20 avatar
Shagara, v pisme sa pise ze sa kazdy bude klanat na meno Jezis na zemi na nebi a v podsveti a ze Jezis mabyt ucievany rovnako ako Otec. Pytam sa preco sa svedkovia jehovovi Jezisovi neklanaju a nevzdavaju mu tu istu uctu ako Otcovi.


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 3. 2018, 23:27 avatar
13,.....prečo klameš? Ježiš povedal,že "Boha uctievaj" satanovi a myslel tým Otca!
Aj ja sa pokloním Ježišovi ,ale uctievať máme iba Boha Jehovu, Ježišovho Otca!
Katechizmus nie je Biblia! Nepleť si to!


16.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 3. 2018, 23:43 avatar
Apostol Jan pise: aby si všetci ctili Syna, ako si ctia Otca. Ked sa chcel Jan klanat anjelovi, on mu povedal: Bohu sa kanaj... A co este hovori Pismo? Nech sa Jezisovi klanaju vsetci Bozi anjeli... Obeta a klananie patri len Bohu.


18.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 3. 2018, 23:46 avatar
Diabol pokusal Jezisa na pusti aby sa mu poklonil. On povedal ze Je napisane Len Bohu sa budes klanat a len jemu sluzit. A vsetci anjeli sa klanaju Jezisovi... K tomu niet co dodat.


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 3. 2018, 23:54 avatar
18,......ale Ježiš nepovedal:..."mne sa klaňaj a nie ja tebe"! Mal možnosť a predsa smeroval uctievanie výlučne na Otca!
Ak by bol Ježiš Boh,....satan by ho nepokúšal,lebo by to nemalo význam!
A Jakub 1:13 píše:....."Veď Boha nemožno pokúšať na zlé a ani on sám nikoho nepokúša."

A tak je zrejme aj z daného textu,že Ježiš nebol Boh. Ak by bol,tak satan by ho nepokúšal!
Sám najlepšie vie,že by to bola opovážlivosť a nemohol by nijak uspieť! Boh nemôže zaprieť sám seba!
A "klaňanie" a uctievanie je rozdieL. Pavol sa poklonil kráľovi v Ríme a predsa tým neuctieval nikoho!

K tomu niet čo dodať!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:29,  Kluuud chlapci este som tu ja ,
dnes, 18:29,  A tak treba radšej voliť ĽSNS aby sa takýmto zvrátenostiam zabránilo.
dnes, 18:28,  Dieťa privatizérov a likvidátorov Palmy nám chce rozporávať o tom, ako sa to má robiť *24
dnes, 18:27,  K tebe sa už nebudem vyjadrovať pretože si KOKOT. A kokotovi niečo vysvtetľovať je...
dnes, 18:27,  havran, kvalitatívna zmena pre našu spoločnosť sa blíži. Otázne len je, či bude tá...
dnes, 18:23,  Beblavy v tej hlave nemá aspon vákuum ako ty :) komu sa ty ideš posmievat
dnes, 18:22,  Moja predstava bude jasnejšia až po kampani . Čiže 25.2 Ale v zásade platí , že každý...
dnes, 18:22,  wolfe sa odsťahoval z bydliska pretože, mu zakazovali cigarety, nemohol stretávať priateľov...
dnes, 18:20,  prečo nám neodpovedáš, veď sme chodili po vysvedčenie
dnes, 18:19,  raz darmo....spojenie kresťanstva so slobodou je pre teba zatial nepochopiteľné.....momentalne...
dnes, 18:19,  Učení Ježíše Nazaretského které v Bibli nenajdete
dnes, 18:15,  Prenasledovaním ľudí za názor, totalitnými praktikami sa teda podľa niektorých...
dnes, 18:14,  10. zase tvoje komplexy zo zien ? ako inak ;) jéé vzali preč vlajočky, katastrofa ....
dnes, 18:11,  Takmer neračkuje, úctyhodný výkon. Hlava však sa u logopéda prerobiť nedá.
dnes, 18:11,  Zas sračky. Práve ľuďopm ako LGBTI je potrebné hlásať Krista a evanjelium. Ja ti nekážem...
dnes, 18:06,  na to máš jednoznačnú odpoved v 89....*14*14*14
dnes, 18:06,  No hej to je prvoradejšie ako Kristus.*03
dnes, 18:06,  Boris- to je fakt, len tých pomýlených z každej strany je akosi priveľa. Pripadá mi to ako...
dnes, 18:05,  Áno, bojí sa o parlamentnú demokraciu :)
dnes, 18:05,  LGBTi nech si doma budú akí chcú. Ale nech netlačia tie ich zvrátenosti a propagandu do...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Usiluj sa, aby si mal to, čo miluješ, inak budeš nútený milovať to, čo máš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(87 620 bytes in 0,519 seconds)