Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pochopenie Najvätejšej Trojice

43
reakcií
1024
prečítaní
Tému 25. mája 2016, 15:38 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 04. 2011
40
13. 08. 2015
38
27. 07. 2013
11
01. 09. 2010
64
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 5. 2016, 15:38 avatar
Mnoho kresťanov samo nechápe čo to presne znamená a do akej miery Je treba chapát Boha v zmysle troch osôb. Sú si všetky tri osoby rovné? Pre niekoho je Boh len Otec, Duch Svätý je nejaká sila a nie samostatná osoba a Ježiš nie je Boh ale len Boží Syn. Pokusím sa to čisto biblicky vysvetliť lebo sám to rozumom pochopiť nedokážem. Keby bolo možné Boha rozumom pochopiť už by to nebol Boh.
Je nevyhnutné najskôr pochopiť že Ježiš je skutočne Bohom.

V Biblii nie je žiadny záznam o tom, žeby Ježiš niekedy doslova povedal: “Ja som Boh.” To neznamená ale, že nehlásal, že je Bohom. Napríklad Ježišove slová v Jánovi 10:30: “Ja a môj Otec sme jedno.” Na prvý pohľad sa nemusí zdať, že tento výrok obsahuje tvrdenie, že je Bohom. Ale všimnime si reakciu Židov na tento výrok: “Pre dobrý skutok ťa nekameňujeme, ale pre rúhanie, že sa ty, človek, robíš Bohom” (Ján 10:33). Židia pochopili Ježišov výrok ako vyhlásenie sa za Boha. V nasledujúcich veršoch Ježiš Židov nepresviedča napríklad tým, že by povedal: “Ja netvrdím, že som Boh.” To naznačuje, že Ježiš naozaj chcel povedať, že je Bohom výrokom: “Ja a môj Otec sme jedno” (Ján 10:30). Ján 8:58 je ďalším príkladom. Ježiš hovorí: Veru, veru, hovorím vám: Prv, ako bol Abrahám, ja som!” A znovu reakcia Židov je, že berú do rúk kamene a chcú ho kameňovať (Ján 8:59). Prečo by Židia chceli Ježiša ukameňovať, keby nepovedal niečo, o čom oni boli presvedčení, že je rúhanie, menovite, že o sebe tvrdil, že je Boh?

Ján 1:1 hovorí, že “to Slovo bol Boh.” Ján 1:14 hovorí, že “to Slovo sa stalo telom.” Toto jasne naznačuje, že Ježiš je vteleným Bohom. Skutky 20:28 hovoria: "...Dbajte teda o seba a o celé stádo,….aby ste pásli cirkev Božiu, ktorú si vydobyl svojou krvou." Kto si vydobyl cirkev svojou krvou? Ježiš Kristus. Skutky 20:28 hovorí, že Boh si vydobyl svoju cirkev vlastnou krvou. A preto Ježiš je Boh!

Tomáš, učeník, vyhlasuje o Ježišovi: “Môj Pán a môj Boh” (Ján 20:28). Ježiš ho neopravuje. Títus 2:13 nás povzbudzuje, aby sme očakávali príchod nášho Boha a Spasiteľa – Ježiša Krista (viď tiež 2 Petra 1:1). V liste Židom 1:8, Otec vyhlasuje o Ježišovi: "Ale Synovi hovorí: "Tvoj trón, ó Bože, je naveky vekov a žezlo spravodlivosti je žezlom Jeho kráľovstva."

V Zjavení anjel prikazuje apoštolovi Jánovi, aby uctieval jediného Boha (Zjavenie 19:10). Niekoľkokrát je Ježiš v Písme uctievaný (Matúš 2:11; 14:33; 28:9,17; Lukáš 24:52; Ján 9:38). Nikdy nekarhá ľudí, že Ho uctievajú. Keby Ježiš nebol Bohom, povedal by ľuďom, aby Ho neuctievali, tak ako to povedal aj anjel v Zjavení.

Izaiáš o budúcom mesiášovi povedal že jeho meno bude Otec večnosti a mocný Boh. Avšak Otec je Otec a Syn je Syn. Izaiáš dal mesiáša a Otca do jednej roviny tak ako o sebe Kristus povedal Ja a Otec sme jedno.

Avšak je tu problém. Ježiš povedal že jeho Otec je väčší ako on sám. Že Boh poslal svojho Syna na svet, že Syn plní vôu Otca. Čo to znamená? Že su dvaja Bohovia?

Podĺa biblie je evidentné že Otec je Boh a aj Syn je Boh. Ale vieme, že Boh je len jeden a len Bohu sa možno klaňať.
Biblia nás vyzýva aby sa na meno Ježiš zohlo každé koleno... Ako inak by ste Boha definovali ako Boha, ktorý existuje zároveň ako tri osoby. Tieto tri osoby sú jedno ťeda sú jednotné), avšak nie su rovnaké. Otec splodil Syna, Syn je podriadený Otcovi, Otec je väčší ako Syn ale zároveň Otec odovzdal Synovi všetko. A Duch Svätý vychádza z Otca aj Syna.

Tomáš Akvinský povedal že kto sa pokúša o racionálny dôkaz Trojice, kompromituje vieru a jej dôstojnosť, lebo tá má za predmet neviditeľné skutočnosti, ktoré ďaleko prevyšujú ľudský rozum...

V židovskej teológií Boží Duch (Duch Svätý) alebo Božie slovo(Kristus) nie sú samostatné osoby ale sú to opisy mena jediného Boha. Až Kristus dal poznať že ide o tri konkrétne osoby z vlastnou vôľou a prikázal krstiť v mene Otca, Syna a Ducha Svätého. Teda dal tieto tri osoby do jednej roviny.

Je evidentné že viera patrí Bohu. Len v Boha možno veriť ale Ježiš jasne vyžaduje od ostatných vieru v seba, predovšetkým u tých ktorí ho žiadali o zázrak.
Ježiš si taktiež privlastnil najväčší náboženský sviatok Izraela, ktorý sa odrazu stáva jeho sviatkom. Ježiš sa týmto spôsobom stáva telesným predmetom adorácie....

V prvých storočiach bola sformulovaná viera že Boh je len jeden, Božské osoby sú si rovne avšak rozlišujeme ich len na úrovni ich vzťahu. Základom vzťahu je činnosť, ktorá uvádza do vzájomného vzťahu dva prvky, z ktorých jeden vychádza z druhého.
U Boha akt intelektu znamená že je to poznávanie seba samého a tým vyslovenie Slova. Tento úkon u Boha sa nazýva plodenie. Je to úkon vychádzania Druhej Božskej Osoby z Prvej...
Akt vôle u Boha znamená že je to vzájomná láska medzi Otcom a Synom, medzi Prvou a Druhou Božskou Osobou. Je to úkon vychádzania Tretej Božskej Osoby.... Na základe biblického vyjadrovania sa nazýva tiež dýchaním.

Boh je rozhovorom lásky. Meno Otec nie je menom jeho podstaty, nie je menom pre činnosť, ale ukazuje vzťah , ktoý má Otec k Synovi a Syn k Otcovi. Hoci podľa vzťahu sa božské osoby nazývajú osobami, kresťania vždy verili v jednu prirodzenosť či podstatu. Otec je otcom Synovi, Syn je synom Otcovi a Duch Svätý je ním vzhľadom na Otca a Syna. Pomenovaním sa vyjadruje vzťah k druhému.Otec je Boh, Syn ja Boh a Duch Svätý je Boh. Preto však nie sú traja Bohovia, ale je len jeden Boh.

Súčasné učenie Svedkov Jehohovych bolo už v prvých storočiach odsúdené ako heréza a každý kto tomu naďalej veril bol z cirkvi exkomunikovaný. To učenie sa volalo arianizmus, že je len jedna Božská osoba a to Otec, alebo macedonianizmus ktorý vyhlásil, že Duch Svätý je tvor a služobná bytosť podobná anjelom... Taktiež v prvých storočiach vznikol triteizmus ktorý veril, že tri osoby su tri individuálne božstvá alebo aj modalistický monarchizmus ktorý tvrdil, že otec sa stal v Ježišovi človekom... Okrem týchto spomenutých boli ďalšie desiatky iných heréz...


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   25. 5. 2016, 15:51 avatar
Najsvätejšia trojica sme ja, suseda a milenka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!        


3.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 5. 2016, 15:56 avatar
Chcel si byť vtipny? Nevyšlo...


5.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   25. 5. 2016, 16:10 avatar
To nebol ftip, toto bola drsná realita so svedkami jehovovými ženského pohlavia !!!!!!!!!!!!!!


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 5. 2016, 21:50 avatar
2 nie je to nahodou dvojica?


10.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 5. 2016, 19:29 avatar
nie sú si rovní, keďže ježiš povedal, nik nie dobrý iba Boh, a Boh je všadeprítomný, Boh sa na teba pozrie a premýšla prečo čakáš, ostatní ľudia skôr nútia buď ty prvý, realizuj sa ži, ak Ježiš dáva život nie je dobrý, ak duch svätý dáva strateným dušu, tiež nie je dobrý, jedine Boh je iniciátor preto stvoril všetko


4.
označiť príspevok

Dwesa
   25. 5. 2016, 16:07 avatar
tl;dr


6.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   25. 5. 2016, 16:11 avatar
rg"fc


7.
označiť príspevok

dodo...best muž
   25. 5. 2016, 17:12 avatar
...prt.


8.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   25. 5. 2016, 17:12 avatar
JBMNT
Súhlasí dodo...best


9.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   25. 5. 2016, 18:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 5. 2016, 19:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 5. 2016, 19:45 avatar
a co pochopenie ajurvedy a védy
je tu dlhsie ako kristus a pomaha dusi a telu viac ako kristus
necitim sa tamtym smerom spina, pri krestanstve a spol. som bosorka, zlo, demon a atd.


13.
označiť príspevok

Karola žena
   25. 5. 2016, 20:36 avatar
nooo zaujímavé, ..ono nezaškodí sa trochu odosobniť od kresťanskej dogmy a Bibliu treba bvedieť čítať medzi riadkami, je tam noho podobenstiev,.. ako aj protirečení, ,..takže .tzv. "Boh" je všadeprítomná božská
E N E R G I A, .a tzv. vyjadrenie vesmírneho poriadku,.. v pochope súvis s "božským" číslom 3 , ktoré vyjadruje začiatok, priebeh a koniec = "zrod /vznik, vývoj a zánik" ).., . inak z tej duchovnej stránky, Svätá trojica symbolicky znázorňuje duchovné puto , ktorého podstata je viera, nádej a láska, ..))


15.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 5. 2016, 11:44 avatar
Už určite viete, že ja som bol prevedčený o tom, že Ježiš nie je boh.
ježiš nám zanechal čisté a zrozumiteľné evanjelium, žiadne nepochpiteľné tajomstvá, to je satanove, on nechce, aby sme nechápali a neobrátili sa. a Svätá trojica je opísaná v podobensvte kde sa Ježiš prirovnáva k vínnemu kmeňu.
Jeiš ako vínny kmeň vyžahuje z temnoty moty dobré vei do svojich urodných ratolestí a bo otec, ako záhradník ich ošetruje a oberá úrodu, ktorú vynáša zo záhrady Duchu sv ätému.
Preto okrem Ježiša nie je žiaden iný spasiteľ tohoto ľudstva všetkých pokolení, aké tu boli a aké budú. Je jediný spasiteľ starého a nového zákona. kto chce prejsť do života večného, nemá inú možnosť len cez neho a preto je pánom všetkých živých aj mrtvych, lebo on oddelí capov od ovečiek, kúkol od pšenice a pšenicu od pliev a on si bude vyberať pre seba a svojho otca aj napriek tomu, že nám nepovedal všetko a vyberať si asi bude práve podľa toho, čo nedopovedal, čo každý na základe daného v sebe rozmnožil ako talenty a niektorým bolo menej dané a bude sa menej vyžadovať, ale ktorým bolo viacej dané, od tých sa bude viacej vyžadovať. On tak miluje svojich veriacich, že nedovolí ani sluhom, aby očistili pole od kúkolu, aby pri tom nezašliapli ani jedného jeho človeka, radšej nechá rásť oboje spolu a počká na žatvu.
Toto je aj realny obraz cirkvi, kde rastie kukol a pšenica spolu. A tak ak prídu k poľu dobrí ľudia uvidia a hľadajú pohľadom iba pšenicu a čakajú na dobrú urodu, ale ak príde zlý, vyhladáva pohľadom iba kúkol a urodu z tohoto poľa nechce, lebo vidí len kúkol a smeje sa tým, čo dúfajú na pšenicu.
Každý člen svätej trojice plní pri našom spasení svoju jedinečnú úlohu presne podľa podobenstva , kde sa prirovnáva Ježiš k vínnemu kmeňu. lebo systém spasenia hriešnika bol stanovený za zvláštnej živej prítomnosti všetkých troch osôb svätej trojice pri Jordáne, kde bol pokrstený ježiš.
A tento deň je najvýznamnejší deň tohoto ľudského pokolenia , lebo starý zákon je až po tento deň a nový od tohoto dňa. Od tohoto dňa začalo odpustenie hriechov, ak hriešnik hriech vysloví spovedníkovi, uprimne oľutuje svoje činy a ten mu povie, čo má robiť. Vôňu obetí spáleneho mäsa zvierat nahradilo hlboké pokánie a uprimná ľútosť nad svojími hriechmi a predsa nie všetci toto dokážu využiť pre seba.
Ježiš je ohnivko reťaze, v ktorom je ohnivko jeho otca a nás ako človeka. a teda on je v nás a my sme v ňom, ale on je vo svojom otcovi a jeho otec v ňom. A ohnivkom reťaze jeho otca prechádza ohnivko Ježiša a z druhej strany ducha svätého.
Ohnivkom satana prechádza ohnivko nás a z druhej strany zlého ducha.
Takže žiadne tajomstvá, treba ísť za poznaním, aby sme vyznávali svojho boha v Duchu a v pravde a aby sme vedeli, že jedine Ježiš nás môže dostať odtiaľto, do života večného.
On hovorí: A teraz odchádzam k mômu otcovi a vášmu otcovi, k môjmu Bohu a k Vášmu bohu.
Ježiš nie je príjmačom osôb. ježiš nepríjma osoby, aby s nimi diskutoval o ich pravde, aby od nich bral za prijatie dary. Ježišova pravda je jasná a nemená a je ľahko pochopiteľná v evnjeliu, k tejto pravde dáva dary on tým, čo túto pravdu pochopili uverili a prijali za svoju a neprijali nič iné okrem toho, čo je mimo tejto pravdy, čo je mimo evanjelia. Lebo jedine tak možno vyznávať nášho boha v pravde a v duchu, ako nám to hovorí ježiš pri jakubovej studni.


16.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 5. 2016, 15:43 avatar
elemír,

Ak neveris ze Jezis je Boh ako sa mozes nazvat krestanom...
Potom odmietas proroka Izaiáša cez ktoreho Duch Svaty prehovoril ze meno buduceho mesiasa bude Otec vecnosti a mocný Boh...

Zamysli sa nad týmito slovami :

Tvoj trón, Bože, trvá naveky
a žezlo tvojho kráľovstva je žezlo spravodlivosti.
Miloval si spravodlivosť a nenávidel neprávosť,
preto ťa Boh, tvoj Boh, pomazal.....

Boh Otec povedal o svojom Synovi tvoj trón Bože trvá naveky....

Ak Jezis nie je Boh tak potom je kto? len clovek? anjel? Bozi syn je podla teba novy druh bytosti? Jezis je podla biblie aj ucenia krestanov prvych storoci Bohoclovek, naplno clovek a naplno Boh a nim zostane navzdy.....
Súhlasí veriaci-4


17.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 5. 2016, 15:47 avatar
Vravis ze veris zjaveniu vo Fatime a odvolavas sa nanho mnohokrat...
Ako znela modlitba anjela ktory sa detom zjavil, ktory sklonil celo az k zemi a povedal : Najsvatejsia Trojica Otec Syn a Duch Svaty, hlboko sa ti klaniam......


33.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 5. 2016, 01:21 avatar
Je zaujimave, ze tato hlaska sa objavuje v Deutoronomiu, v Zalmoch i Hebrejom (Zidom)..

Ale docela by ma zaujimal koniec toho versa, ktory si nedokoncil:

9 Miloval si spravodlivosť a nenávidel si neprávosť; preto ťa Boh, tvoj Boh, pomazal olejom plesania viac ako tvojich druhov."

Akych dalsich druhov mal Jezis, Boh Otec pomazal oleom plesani viac ako koho? Boli viaceri bozi synovia?


18.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 5. 2016, 18:08 avatar
Takto , vážení, v prvom rade by som chcel , že týmto ja nesvedčím, či je ježiš boh, alebo nie, ja týmto svedčím a vyjadrujem sám za seba, že Ježiš nie je boh. Otázka božstva Ježiša nemôže byť východiskom človeka, ktorý sam na zemi nedožije ani sto rokov, ale jeho status bol stanovený ešte pred tým, než bol tento svet. A spasení budú tí, čo vyznávajú boha v duchu a v pravde. A teda vy ste presvedčení o takej pravde a ja o takej, jedno je však isté, že nikto z nás nie je idiot, čo by nechcel ísť do neba.
To, že Ježiš nie je Boh nie je z mojej hlavy a aj to som tu už písal a nechce s mi to opakovať. Takže ak mi bolo povedané, že napíš, že Ježiš nie je boh, tak som odskočil od počítača a povedal som , že toto nikdy nenapíšem. Lenže raz pred tým som zažil niečo hrozné, čo neviem ani popísať, ako by som na niekolko sekúnd zažil bolesť šialenstva. Ale v tom zo zadu niekto ku mne priskočil a mone ma chytil za plecia, zatriaspopl a zakričal, : S týmto sa nikdy nezahrávaj. Dodnes neviem, či to zvolanie patrilo mne, alebo tomu, čo mi spôsobil to chvílkové šialenstvo, ale ja som bol spotený a zničený, uz za tých pár sekúnd. Potom, akoby sa nič nedialo a potom mi povedal ten istý hlas, čo ma vytrhol zo šialenstva, aby som napísal, že ježiš nie je boh.. Takmer 14 dní som chodil so zaslzenými očami a nedotkol som sa počítača, nič sa mi nedarilo, prvýkrát som zažil pocit, keď modlitba nemala odozvu. To ako keby som do bútlavej vrby rozprával básničky. A toto ma dorazilo najviac. Začala sa mi lepiť smola na päty a modlitba nič, žiaden účinok ???? To už som si konečne uvedomil, že tu prestáva všetka sranda. Vzal som si do ruky evanjelium a poznámkový blok a začal som hľadať, kde je tam napísané, že ježiš je boh. Našiel som tu veci, ktoré sa tu spomínajú, ale nič presvedčivé, ako napríklad Tomášovo vyjadrenie . pán môj a Boh môj ak Tomáš bol neveriaci Tomáš. A nakoniec som našiel stať presne o tom, či je, alebo nie je to je stať, Kde sa Ježiš pýta, za koho ma pokladáte vy a za koho ma pokladajú ľudia. A keď povedal Jeho otec ústami Petra apoštola: ty si syn boží, mesiáš, tak som si povedal, že toto je ono, čo hľadám, lebo to priamo jeho otec povedal ústami Petra, kto je on, ježiš, A žiadne iné vyjadrenia už viacej nehľadám a od vtedy pokoj, všetko sa vrátilo do normálu, takže to nebolo len tak, hop na kravu a je tela, to som si dva týždne pretrpel. A spätne, ak znova čítam evenjelium, všetko mi to tam pasuje a potvrdzuje sa to, ak začne pri študovaní tejto veci vyhádzať z toho, čo, mi bolo dané takýmto zvláštnym spôsobom. A či som kresťan alebo nie som kresťan, to nech posúdi samotný Ježiš, na toho sa spolieham vo všetkom a teda aj v tomto.
Ak nie je Ježiš boh, tak kto je ? A zo by som ja tebe mohol teraz položiť otázku, kto je pre teba Ježiš ?
Tu nie je priestor vypisovať o tom, kto všetko je ježiš, že je to náš pán a král a jedine cez neho a po všetky vekov začína spasenie duše ako cez prvú osobu svätej trojice, bez neho by naša duša nemohla dosiahnúť iný svet, ako pozemský, on bo prvý čo zostúpúil a vystúpil na nebesia a počas pobytu na zemi bol menší a najmenší anjel v nebi a preto aj ľudí zo starého zákona spasil až po smrti na kríži, zostupuje do záhrobia a kto bol dobrý a spravodlivý, počul jeho hlas.
To že je Kráľ a má svoje vojsko, ako to hovoril pilátovi, nie je pre nás až tak dôležité, pre nás je životne dôležité,že jedine cez neho sa môžeme dostať k jeho otcovi, ktorý ošetruje jeho vínny kmeň a vynáša dobré duše ako záhradník do života ducha svätého. Lebo to je pravda, cesta a život, pravda, že jedine on má moc dostatť odtialto dobré duše, cesta, že vie ako technicky to previesť a život je takmer istý, ak sa dostaneme do vinice záhradníka jeho otca, ktorý naposledy preveruje dobré a zle vetvičky a a zlé hádže do ohňa a dobre vynáša ako úrodu z vinice. Teda akždý zo svätej trojice má svoje jedinečné posalnie pri spasení duše človeka, ktoré bolo stanovené pri Jordáne.
Bohu jeho otcovi sa na zemi veľmi páčilo a zriadil si tu raj a chcel tu bývať aj s rodinou adama a evy, ale satan mu to,nedovolil, lebo ho ako boha nezniesol vo vojom kniežatstve, ale niekto tu musel byť, čo by začínal cestu spasenia človeka a nesmel byť boh,a preto na tento účel poslal svojho syna.
Takže bez svätej trojice, ktorá bola stanovená pri jordane, by nebolo naše spasenie možné a ani njikoho pred nami a ani nikoho po nás, kto na túto cestu spasenia verí tak, ako je to v evanjeliu a nie nejaké nepochopiteľné tajomstvá, ja si myslím, že to, aby sme nepochopili cestu nášho spasenia vyhovuje akorát tak satanovi a nie ježišovi, kolí neveriací, čo sa vrátili z drhej stzrany po smrti hovoria, ako zmizli všetky muky , ak zvolali meno ježiš.
Možno ježiša až tak bytostne nevnímame tu v tomto živote, ale pre tých, čo sa na neho spoliehajú má obrovskú moc práve tam, kde by naša duša po smrti nenašla správnu cestu k jeho Otcovi,lebo svojich pozná, ale pomôže aj tým, čo volajú jeho meno. A teda jeho meno aj v záhrobí je záchrana prte toho, kto ho zavolá.
Takže svätá trojica je jediná naša nádej spasenia, kde prvý, na ktorého sa spoliehame je Ježiš, ktorý nás dovedie k svojmu otcovi a ten potom do života Ducha svätého,lebo tak ako sa nikto nedostal do neba, pred tým, než prišiel na tento svet, tak sa nedostane do neba nikto, kto ho neuznáva a robí si z neho posmech ako druhý zločinec na kalvárii. Všetko, okrem tých, čo zoberie k sebe bude hodené do ohnivého jazera.


19.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 5. 2016, 19:10 avatar
Prosím vás, bratia, pre meno nášho Pána Ježiša Krista, všetci hovorte to isté, aby neboli medzi vami roztržky, ale aby ste boli dokonalí v rovnakom zmýšľaní a v rovnakom úsudku.
Poslúchajte svojich predstavených a podriaďujte sa im, lebo oni bdejú nad vašimi dušami a budú sa za ne zodpovedať...

Ak odmietaš to čomu všetci verili, čo Duch Svätý skrze nástupcov apoštolov povedal a všemožné herézy minulých časov odsúdil odmieťaš Krista a tvrdíš že v 4. 5. 6. 7. 8.... a dalsich storociach az do nejakého 19. boli vsetci krestania v blude...
Viera nemoze byt individualna ze ako to ty chapes a ty vnimas... Ja som mal tiez vsemozne svoje vyklady a nazory... Ak by som mal na nich trvat musel by som zalozit novu cirkev s novym ucenim...
Uč sa pokore... Ked cirkev nieco vyhlasila za vieru tak po dlhych a neunavnych modlitbach ked si bola uplne ista ze to tak je...


20.
označiť príspevok

salbea žena
   26. 5. 2016, 19:31 avatar
prisp.c.19
sranda jak svina


21.
označiť príspevok

salbea žena
   26. 5. 2016, 19:32 avatar
vlastne chodim sem kvoli semantike, ale je tu coraz menej a menej


22.
označiť príspevok

salbea žena
   26. 5. 2016, 19:33 avatar
ani pre to nema pochopenie najsvatejsia trojica ?
smutne


23.
označiť príspevok

salbea žena
   26. 5. 2016, 19:33 avatar
Fotooon debilek sa prihlasil
tak ja uz padam


24.
označiť príspevok

Dwesa
   26. 5. 2016, 19:43 avatar
Heh


25.
označiť príspevok

Dwesa
   26. 5. 2016, 19:43 avatar
k 23.


26.
označiť príspevok

Karola žena
   26. 5. 2016, 21:06 avatar
podľa kresťanskej mytologie sa hlásalo, že sa narodil Mesiáš..inak by kráľ Herodes nedal povraždiť všetkých novorodencov..


27.
označiť príspevok

Dwesa
   26. 5. 2016, 21:08 avatar
veď najskôr ani nedal, nikto o tom nevie, len jedno evanjelium


28.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 5. 2016, 23:21 avatar
dovtedy, než sa mi stala ta vec, čo opisujem vyššie som bol to isté, čo ste vy doteraz ostali a táto príhoda ma proste zmenila.
Je to proste evanjelium, čo má prednosť ,alebo čo je dôležitejšie, ak niekto vymyslí blud a potom to ľudia veria dve tisíc rokov, alebo si riadne prečítať evanjelium ???????, keby som nemal tej príhody, bol by som doteraz, ako vy a tak isto by ma nepresvedčil ani taký, ako som teraz ja. Tak to nejak funguje. Stokrát opakovaná lož sa nemôže nikdy stať pravdou, anio dvetisíc rokov. Status ježiša bol stanovený ešte pred tým,, než bol tento svet, je len jedna pravda na tej človek nemôže nič meniť. Ale človek má právo a musí hľadať, neustále hľadať a možno, neviem prečo, som bol ja do toho ,ako sa povie, dokopaný. a to ešte zďaleka tomu nie je koniec. Pretože ak si teraz potom , čo sa mi stalo prečítam, evenjelium, stále mi vychádza veľmi veľa vecí, ktoré nie sú v evanjeliu a mnohé sú úplne proti evanjeliu.
Alebo napríklad: evanjelium nepozná výrazy ako inkvizícia, heréza, svätokrádež, exkomunikácia, atď, dedičný hriech.


29.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 5. 2016, 23:32 avatar
inkvizícia a exkomunikácia - A keby ani cirkev nechcel poslúchnuť, nech ti je ako pohan a mýtnik...(zabijanie v mene viery bolo tazkym hriechom v rozpore s Kristovymi slovami)

heréza - vystúpilo vela falošných prorokov napr. ktorí tvrdia ze Kristus neprisiel v tele...

svatokradez - kto by nehodne jedol chlieb alebo pil z kalicha previni sa voci telu a krvi Pánovej... nehadzte co je svate sviniam...

dedicny hriech - Žalmy 51:7 Hľa, v neprávosti som splodený, a v hriechu ma počala moja matka.


30.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 5. 2016, 23:50 avatar
Keby si zil napr. v 13. storoci a nevedel ani odkial sa beru blesky a myslel by si si ze je to prejav Bozieho hnevu tak by si rozmyslal inak...
Ludia v tej dobe naozaj zivo verili na carodejnice. Verili ze im mozu ublizit, prekliat ich, ze mozu priniest choroby na cele mesto... Sama biblia hovori o carodejniciach, zaklinacoch a podobne...
Tito ludia sa nesmierne bali a nevedeli co maju robit... Napr. ked Europu suzoval mor...
V biblii sa pise ze carodejnicu nenechas nazive a ze ohen ocistuje....
Preto konali tak ako konali a pre nas s nasim sucasnym poznanim a zmyslanim je to nepochopitelne a zvratene....

Nemozes odsudzovat za to katolicku cirkev ale dobu... Protestanti ktori chceli cirkev ocistit zavrazdili za dve storocia ovela viac bosoriek ako katolici dokopy, najmä kalvíni...
Ludia sa bali bosorku zavriet do vazenia lebo by ich mohla urieknut... Ked ju upalili tak sa verilo ze vsetky kliatby ktore vyslovila zmiznu...


31.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   27. 5. 2016, 00:14 avatar
Klein
"Nemozes odsudzovat za to katolicku cirkev ale dobu..."
Ale, ale, ved katolicka cirkev bola ta jedina spravna, ako to ze nemala spravne poznanie od Boha? Vies preco? Lebo stavala na svojich TRADICIACH a nie PISME.


32.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 5. 2016, 00:30 avatar
CIrkev hlasa neomylne vieru.... Nikdy som netvrdil ze jej skutky su dokonale...
Ty napr. tiez veris ze Peter bol neomylny kedze sa v biblii nachadzaju jeho listy a bibliu povazujes za neomylne Bozie slovo... A zaroven tvrdis ze nastupci apostolov uz tuto schopnost stratili ze Duch Svaty ich opustil... Pricom Jezis na apostolov dychol a povedal im, prijmite Ducha Svateho a tento akt robili aj apostoli na svojich nasledovnikov a tak je to dodnes....

V biblii sa pise ze existuju bosorky, vykladaci kariet, vyvolavaci duchov a podobne...
A potom prisiel mor ktory zacal likvidovat Europu a miliony ludi zomreli....
Ludia sa desatrocia modlili a nic sa nedialo.. Tak si zacali mysliet ze to nie je dielo Boha ale dielo diabla...
A uz to zacalo....


36.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 5. 2016, 01:29 avatar
Pockat, raz vravis, ze cirkev neomylne hlasa vieru, a inokedy (v inej teme), ze nikto nepozna absolutnu pravdu, takze ktore z toho plati?


37.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 5. 2016, 01:49 avatar
Boh nam zjavil pravdu o sebe samom , o nasej spase a o zmysle zivota....
To sko stvoril svet, ako funguju prirodne zakony a podobne nam uz nepovedal...
CIrkev neomylne ohlasuje pravdy zjavene Jezisom Kristom a jeho apostolmi...
To ci je zem gulata alebo nie nam Jezis nepovedal, na to sme museli prist sami...


35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 5. 2016, 01:26 avatar
30 Co viem, tak aj Luther bol pre prisne upalovanie bosoriek (o.i. ..samozrejme bol aj dost antisemitista).. ale to len ked to daval na papier, pretoze papier vela znesie...
Ale ked uz mal byt svedkom takeho upalenia, tak uz az taky prisny nebol..


34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 5. 2016, 01:23 avatar
ad hereza... tam bolo tolko rozporov...
Ze Kristus neprisiel v tele, ze Kristus bol len clovek a nie Boh, ze duch svaty vychadza len z Boha Otca atd atd atd...
Súhlasí Klein


38.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 5. 2016, 02:02 avatar
Tych herez boli stovky... Keby nebolo cirkvi a jej predstavitelov, ktori by mali nejake postavenie a respekt od ostatnych veriacich tak by nemohli tieto bludy odsudit a ludia by ich nepocuvali... Dokym bola poslusnost udrziavala sa jednotna viera.. Niekedy aj za cenu krvi...
Neskor ked clovek poslusnost odmietol vznikli stovky a neskor tisice cirkvi... A dnes sa ateisti, moslimovia, zidia a dalsi cuduju a krutia hlavou ako je nieco take mozne... Ja keby som bol cerstvo obrateny na krestanstvo tak by sa mi hlava zatocila z tolkych uceni, nauk, vykladov a podobne... Asi by som hladal v historii ktora cirkev bola najskor a studoval by som staroveku literaturu aby som vedel posudit kde je pravda.... Cirkev ktora vznikla zo vzbury nemoze byt cirkvou Jezisa Krista ktory je tichy a pokorny srdcom....


39.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 5. 2016, 02:10 avatar
Ja nechapem ako mozu napr. anglikáni povazovat svoju cirkev za pravu, ked vznikla kvoli kralovi Henrichovi, ktory striedal zeny ako ponozky a ked mu papez nechcel dovolit dalsi rozvod tak cirkev opustil, zalozil vlastnu statnu cirkev a seba vymenoval za hlavu cirkvi... Martin Luther predlozil papezovi svoje listy, papez ich odsudil a Luther papeza nazval antikristom...

Pokora je to comu by sa krestania mali ucit... Hierarchia v katolickej cirkvi nie je stredoveky prezitok ale je nesmierne dolezita na zachovanie jednoty aj na vychovu cloveka... V jednej tradicii sa hovorí že prvým hriechom bola pýcha ked diabo este ako anjell povedal ze nebude sluziť (non serviam) a preto sa z neho stal diabol... Hovori sa ze kazdy hriech pramení z pýchy.. A myslim ze je na tom nieco pravdy...


41.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 5. 2016, 06:23 avatar
"Ja nechapem ako mozu napr. anglikáni povazovat svoju cirkev za pravu , ked vznikla kvoli kralovi Henrichovi, ktory striedal zeny ako ponozky" >> No to nechapem ani ja, ale pamataj, ze papezi boli aj este zhyralejsi nez kral Henry a to este mali na rozdiel od krala navyse dodrziavat celibat...
Klein, ja by som ti fakt odporucil precitat si nieco o papezoch..
Ale prosim necitaj publikacie o katolickej cirkvi pisane katolickou cirkvou.. Pretoze to bude vsetko vykraslene
Presne tak ako by evanjelicky farar alebo nejaky evanjelista pisal o evanjelickej cirkvi (aj ked knihy od Philipha Yanceyho sa mi pacili, az na to ze nic neriesili, len sa sprtali v problemoch, ktore som uz beztak mal)..

Mozes si trebars precitat stareho historika Leopolda von Rankeho

(zil koncom 18. a zaciatkom 19. storocia, takze by tam nemala byt v sucasnosti uz take "moderne" kamenovanie katolickej cirkvi),

Papezi Rima, ich cirkev a stat v 16. a 17. storoci


42.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 5. 2016, 06:40 avatar
Ten papez zbieral peniaze, ktore mu sice davala aj slachta a stredna vrstva, ale z posledneho aj ti najchudobnejsi, ved co je hlad oproti tomu ked mozno seba, niekoho blizkeho zachranit z muk v ocistci...

Len preto, aby papez postavil svoj piedesta, svoj pomnik - baziliku sv. Petra...

To sa potom nediv, ze ho nazve antikristom...
A myslim, ze az taketo jednoduche to nebolo..
Bolo tam aj o tom, ze nutili Luthera odvolat to co vyhlasoval...
Ked ho knieza zachranil od inkvizicnych plamenov a papez nemal taky dosah na neho, tak proti nemu zacal robit buly (najlepsia zbran, ze ano.. na Frantiska z Assissi musel napisat 2)
Tak sa nediv, ze ho potom nazval ancikristom..
Hlavne ked videl aj co sa v Rime dialo, ze klerus mal vlastne nevestince do ktorych chodil, mimochodom papezi mali nevestince na ktorych zarabali peniaze atd...

Jezis nekazal nejaku hierarchiu..
Hierarchia bola prebrata z rimskej republiky a nie od Krista (Jezis dokonca pred tymto este aj varoval)...

Pokoru by sme mali mat pred ludmi, ale nie nasledovat falosnych polobohov v podobe institucie, ci osobnosti, ci uz su to papezi, evanjelisti atd..

"Hierarchia v katolickej cirkvi nie je stredoveky prezitok ale je nesmierne dolezita na zachovanie jednoty aj na vychovu cloveka... V jednej tradicii sa hovorí že prvým hriechom bola pýcha ked diabo este ako anjell povedal ze nebude sluziť (non serviam) a preto sa z neho stal diabol... Hovori sa ze kazdy hriech pramení z pýchy.. A myslim ze je na tom nieco pravdy...">>>

Boli aj Sidrach, Misach a Abdenago pysni?
Mozno by si si mal uvedomit, ze nie vsetci ludia su pysni, len preto, ze sa neklanaju idolom katolickej cirkvi a papezom tak ako sa tito neklanali pred Nabuchodonozorovou sochou...


40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 5. 2016, 06:15 avatar
Ono zas katolicka cirkev nebola uplne najskor..
A musel by si studovat aj to, co je biblicke a co nie...
Tradicie nie su zle, funguju vsade na svete a vo vsetkych kulturach, len krestanske tradicie by nemali ist nad pismo..

Myslis, ze bohata cirkev ktora sa robi nad ludmi, vytvara az monarchisticke hierarchie, funguje ako vse-statna vlada vzisla od Jezisa, ktory sa narodil na slame?
Ako papez ktory falosne hovori, ze sluzi ludom v skutocnosti uz v minulosti sa hral na akehosi poloboha..
Pricom Jezis umyval nohy (hovorime o minulosti, viem ze nejake taketo ukony spravil tusim aj papez Frantisek) a hovoril, ze prisiel sluzit...


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 5. 2016, 06:58 avatar
Cirkev ktora bola najskor?
Ja by som sa radsej pozeral, ze ktora sa drzi pisma..

Ucenie, ze Slnko obieha okolo Zeme bolo tiez NAJSKOR..

A co sa tyka vzbur, no to by fakt chcelo pozriet sa, co vsetko spachala katolicka cirkev..
Pretoze RKC zrovna pokorna nie je  


44.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 5. 2016, 09:30 avatar
Klein, v prvom rade si uvedom, o čo sa opierajú tvoje a moje tvrdenie. Moje tvrdenia sa opierajú o čisté a nepoškvrnené evanjeliu a tvoje tvrdenia sa opierajú o vyhlásenia ľudí, čo na tomk, že svätých, ak ich svätosť potvrdili iba ľudia, čo na tom, že pred dvetisíc rokmi ak evanjelium je tu od samotného života ježiša na zemi, veď dovtedy sa aj starý zákon šíril ústne a až niekedy v 8 storočí spísala cirkev aj ústne podanie starého zákona, a teda evanjelium vstupovalo do praxe tým, že vychádzalo z ježišových úst a on dopredu povedal, čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého.
Ježiš vôbec nebudoval neomylnú cirkev a zvlášť ak jej neomylnosť mali mať na starosti ľudia, ktorí doviedli cirkev tam, kde je dnes.
Ježiš vedel, že ak má satan podiel na každom božom čine, bude mať podiel aj na cirkvi a to takým spôsobom, aby oklamal čo najviac ľudí a ako sa mu to darí, koľkí ľudia nenávidia cirkev viac možno ako satan samotný a koľkí si takto šliapu po jedinečnej,préležitosti na svoju záchranu, al kolkí sú neustále veriaci a kolkí z tých veriacich stále vetria viac jemu ako evenjeliu a ježišovi.
Dokážeš si predstaviť, čo, alebo kto je vlastne Duch svätý ???? Odkiaľ ako človek môžeš mať istotu, že tieto veci, ktopré sa dostali do cirkvi mimo evanjeliu museli byť pribité hrozbami heréz, svätokrádeží, prekliatím a exkomunikáciaámi, práve tieto veci vyprodukovali ľudia pod vplyvom ducha svätého ????? Povedať sa dá hocičo, ale sa vážne zamyslí nad tým, čo hovoríš a hľadaj v evamnjeliu. neomylnosť cirkvi je taký istý nezmysel, ako neomylnosť pápeža.
Dokíážýeš si vôbec uvedomiť, že samotná cirkev prekliala sama seba na tridentskom koncile ?????? Dnes je evanjelium o prekliatom figovníku, dobre si to prečítaj !!!!!! ježiš hľadá plody na strome, ktorý nemá svoj čas urody, nenašiel a preklial, bol evidentne v ten deň nahnevaný a potom vstupuje do chrámun a nahnevaný prevracia stoly obchodníkom a takmer zúri nad tým, ako ľudia ľahko zmenili dom Pána na pelech lotrovskú a to za podpory najvyšších predstaviteľov. Kto bol vtedy svätejší, Ježiš ktorý robil potiadok v dome svojho otca, alebo farizeji, ktorí ho cjhcveli za to zabiť, že robí poriadok.
Aký bol rozdiel v situácii, kedy Hus, Luther a mnohí iní po nich chceli robiť v cirkvi poriadok dočkali sa toho istého ako ježiš ????? Toto je neomylná cirkev, ???????
Lebo práve toto spôsobili tí, na ktorých sa ty Klei spoliehaš,Prečo si opieraš svoj osud spasenia o nich a nie o evanjelium ?
O nich, o ktorých ježiš dopredu poovedal, čo je od človeka, môže byť aj od toho, druhého. Ja nesúdim a neodsudzujem všetkých, ja sa pozerám na výsledok a ten nie je podľa krista a ani podľa jeho evanjelia.
A či to boh chce, alebo nie? J si skôr myslím, že nás núti, aby sme rozmýšľali, my sami, aby sme každú vec prehodnotili a hľadali v nej krista, ale aj satana.
nemôžeme napríklad odsúdiť tridentský koncil za to, že sa tam cirkve prekliala sama seba. ak z tohoto koncilu vzišla takmer dnešna liturgia omše, spoveď takmer do bodky tak, ako to robil ján Krstiteľ. Veď čo ak práve toto sú kritéria, podľa ktorých nás boh bude hodnotiť, v akej pravde sme ho vyznávali.Čo nám to pomôže, že ak nám cirkev nariadila pod hrozbou kliatby, že máme robiť to a to a nesmieme, to a to. Ak nám zle nariadili,zoberú za to zodpovednosť, ale my, my zbytočne prídeme o duchovné dary.
A teda to, že ježiš nie je boh som si nevycucal z prsta, bolo mi to povedané a ja som to nezožral aj s navijákom ako malinu, ale som tvrdo pracoval dva týždne na tom, aby so našiel pravdu a tu som našiel tak, ako ju môže nájsť ktokolvek z vás, kto ju chce hľadať. Žiaden zázrak a ani zjavenie, ale verím tomu, lebo som potom aj písmo tak pochopil.
Samozrejme, že nemôžem a ani nechcem to nikomu nanucovať, nech každý hľadá, ako som ja našiel,nech si každý preplače dva týždne, ako ja,nech každý hľadá boha v sebe; v sebe samom.
Nemôžrm Tvrdiť, že bez cirkvi nie je možné spasenie lebo bohu otcovi je možmné všetko, ale nepoliehajme sa na to, radšej vyviňme väčšie usilie na poznanie a hľadanie-
Súhlasí Wolfe
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:49,  zacina sa to pekne rozmotavať....*18*18*18...tej mafie bolo uz na Slovensku naozaj dosť....ved...
dnes, 22:47,  spoločnosť trpí a ty myslíš že nejaký južan s fúzami potopí slovensko, si naivný, ak...
dnes, 22:45,  gabriel pb- nechápeš, že si želám, aby ho dostihla spravodlivosť, ale zároveň si želám,...
dnes, 22:45,  no vela sa tu dozvedam, v krestanstve som zakotvený....este mozem v tejto veci nieco dat na...
dnes, 22:44,  Súhlasím však s jednou vecou že nahravka nie je = väzba . Ešte k tomu nelegálna . Ale...
dnes, 22:43,  ženy sú znásilňované, povedali nám, že ak by na slovensku nezačala pedofília svoje...
dnes, 22:43,  Istotne s tebou budeme súhlasiť lebo sme si vypočuli Trnku a Kočnera . Počiatka a Kočnera a...
dnes, 22:41,  Zato ty tu normálne kvitneš ty náš krásavec.*21
dnes, 22:40,  myslim, že teba škodi najviac.....
dnes, 22:40,  Laici a nevzdelanci s krvavými očami to vidia jednodocho a možno tu ide viac o populizmus...
dnes, 22:39,  lenže na slovensku stretneš veľmi rôznorodých ľudí, mne už spievali aj o rakovine a...
dnes, 22:38,  Ja som nezačal, ja som obeť !!!!!!
dnes, 22:37,  A po druhé to nieje môj foter čo tu uvádzaš !!!!!!!!!!!!!!
dnes, 22:37,  Vám už začína pekne jebať na hlavu. Už sa uvedomte bo vám prijebáva. DFko vám škodí.
dnes, 22:37,  Nie, jeho zabije samotný život !!!!!!!!!!!!!!
dnes, 22:37,  Ondro nie niekto ale ja . Meno jeho fotra je v zoznamoch eštebakov ako agent RODAK
dnes, 22:36,  Budete istotne so mnou súhlasiť, že bývalý generálny prokurátor má byť súdený....
dnes, 22:36,  jasne tak sa teraz snaziš ho zabiť, je to tak?....
dnes, 22:35,  Bolo to oveľa horšie, že je kokot a že dobre, že už konečne zdochol a to nemôžem nechať...
dnes, 22:35,  Krajná ľavica Krajná ľavica (taktiež extrémna ľavica, ultraľavica) sa vyznačuje...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak uspejete raz, môže to byť náhoda.
Ak uspejete dva razy, môže to byť šťastie.
Ak však uspejete i po tretíkrát, tak iba vďaka šikovnosti a usilovnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(148 510 bytes in 0,453 seconds)