Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

P..a z h...n verzus L..y G..a

112
reakcií
1608
prečítaní
Tému 28. septembra 2010, 10:36 založil dorota.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 03. 2012
89
12. 04. 2010
25
20. 05. 2012
23
05. 02. 2012
27
 
 


1.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 10:36 avatar
Akcia hudobnej skupiny s výstredným názvom „P..a z h...n“ pohoršila politikov vo východoslovenskej metropole. Udiala sa totiž v súvislosti s projektom Košice – európske hlavné mesto kultúry. Nepoznám tvorbu kapely PZH, ale vulgárnejšie ako Lady Gaga, ktorej tvorbu dookola vysielajú hudobné televízie, to asi nebude.

O čare populárnych videoklipov

Rád pozerám komerčné videoklipy. Tie k pesničkám, ktoré dominujú rebríčkom a dookola chodia na Vive, Vive Zwei, Mtv, či Music Boxe. Niekomu sa to môže zdať detinské, poklesnuté alebo nevyzreté. Intelektuál už teraz podozrievavo ohŕňa nosom. No aktívne sledovanie populárnych videoklipov môže byť neobyčajne užitočné. Na jednej strane sú mnohé z nich remeselne veľmi dobre urobené. Obraz dodáva hudbe nový rozmer, pričom je zaujímavé snažiť sa pochopiť technické i výrazové prostriedky, ktoré z niekoľkominútového sledu záberov a zvukov urobia populárny produkt, zarábajúci milióny. Na druhej strane, sledovanie videoklipov je kľúčové pre pochopenie dospievajúcej generácie. Utvárajú totiž obrazotvornosť, hodnotový rebríček i predstavu o kráse u mladých ľudí po celom svete.

Vezmime si napr. video k pesničke „Love the Way You Lie“. Už po prvom zhliadnutí je jasné, že tento produkt nemôže dopadnúť inak ako komerčný megahit. Spievajú Eminem a Rihanna - drsný raper, o ktorom dlho nebolo počuť, a barbadoské „dobré dievča, ktoré sa pokazilo“. Ba čo viac, Rihanna má v tomto klipe ohnivo červené vlasy a riadne hlboký výstrih. Ako by to k namiešaniu sexy kokteilu nestačilo, na začiatku aj na konci videa vidíme dlhé nádherné nohy Megan Fox v nohavičkách! No nepošli ako nadržaný tínedžer aspoň dvadsať esemesiek do Music Boxu!

Chytľavú pesničku sprevádza video, v ktorom sa odohráva niečo ako taliansky vzťah dvoch milencov. Neodolateľná sexica a nejaký potetovaný chlapík, ktorý má problém s alkoholom, zákonom (len tak pomimo ukradne fľašku v obchode) i zvládaním vlastnej agresivity. Aby však Megan Fox nevyzerala ako baba, čo si dobrovoľne vydržiava násilníka, tvorcovia klipu nám ukazujú, že chlapík má aj citlivú stránku. Svojej láske daruje v jednom zábere plyšového medvedíka, v ďalšom sa spolu hrajú na tieňohru so slnkom a rukami, no a ich hádky zásadne končia vášnivým bozkávaním.

Poznám dievča, na ktoré sa tento klip parádne hodí. Je extrémne príťažlivá, má vysokú školu, no zásadne sa dáva dokopy s potetovanými bedbojmi na motorke. Nič proti, pokiaľ je to len účelová póza na balenie žien. Jej chlapíci sú však bez rozdielu problémové indivíduá, o ktorých si ona vždy naivne myslí, že ich prevychová a že oni sa kvôli nej zmenia. Asi netreba zdôrazňovať, že tento videoklip miluje. Rihanna, keď spieva refrén, tvári sa neskutočne tragicky, smrteľne vážne a strhane. Ako keby hrala Antigonu. Každému cynikovi nad dvadsať musí byť jej dramatický výraz smiešny, pretože v tom veku už každý vie, že notorického bedboja žiadna žena len tak ľahko neprevychová.

Mládežnícka kultúra je dominantná, nedotknuteľná, no zosmiešniteľná

Roger Scruton v skvelej knižke „Sprievodca inteligentného človeka po modernej kultúre“ konštatuje, že mládežnícka populárna kultúra je dnes po celom svete kultúrou dominantnou a každý pokus kriticky ju spochybniť sa nevyhnutne stretne s odmietavým pobúrením. Má síce pravdu, no dobrou správou je, že stále ju možno aspoň zosmiešniť, či ironizovať. Komerčné videoklipy sa nato dokonale hodia, keďže ich väčšia časť je pretvárkou, hoci mnohí na nich odchovaní tínedžeri tieto vnemy berú smrteľne vážne z dôvodu nedostatku iných vzorov. Našťastie je internet plný paródií na Katy Perry, Davida Guettu, Pussycat Dolls, či satelitnú Lenu.

Výsadné postavenie a všadeprítomnosť tejto mládežníckej kultúry sú podľa Scrutona spôsobené tým, že staré rituály prechodu (v súvislosti s narodením, pubertou, iniciáciou, svadbou a smrťou) stratili z rôznych príčin svoju funkčnosť. Prechod z puberty do dospelosti bol kedysi sprevádzaný zložitými prijímacími obradmi, ktoré mali jedinca konfrontovať s vlastnou zraniteľnosťou, krehkosťou života a nutnosťou prevziať bremeno zodpovednosti za seba i ťarchu záväzkov voči druhým. V dôsledku oslabenia rituálov prechodu sa stávame stále viac spoločnosťou adolescentov. Vidieť to na starnúcich matkách, ktoré sa chcú obliekať ako ich pubertálne dcéry, na otcoch, ktorí si v štyridsiatke, či päťdesiatke hľadajú milenky medzi vysokoškolskými študentkami, ale aj na neurotických tridsiatnikoch, ktorí majú pocit, že im mladosť pretiekla pomedzi prsty.

Moderná popová hviezda podľa Scrutona nikdy nedospeje. Starnutiu sa bráni plastickými operáciami (viď. Michael Jackson), čo má za následok, že ich „večná mladosť“ pôsobí ako vosková maska. Videoklipy menia pop-hviezdu na nablýskanú modlu a šíria jej obraz účinnejšie, než ikony obraz svätca. Ciele na takomto umení odchovaných ľudí sa sústreďujú okolo zmyslových zážitkov. V rozkošiach však platí zákon medzného úžitku: ak sa raz za rok vyspím s modelkou, je to udalosť. Ak spím každý večer s inou modelkou, po čase sa mi zunujú. To isté platí aj o mnohých drogách. Logika hľadania stále nových zmyslových pôžitkov je však neúprosná. A keď sme všetky legálne rozkoše skúsili, často nás začne lákať zakázaný svet za hranicami ľudskej dôstojnosti, v ktorom vládne markíz de Sade.

Symbolom tohto vývoja v populárnej kultúre je Lady Gaga. Hudbu má chytľavú, texty bez hlbšieho zmyslu, no obrazy hraničia so zdravým rozumom. Vo videoklipe k pesničke „Telephone“ otrávi ona a Beyoncé kompletné osadenstvo reštaurácie s rýchlym občerstvením. Oukej, na obrazovke sme už videli aj horšie veci! Následne však predvedú tanečné číslo medzi bezvládne ležiacimi mŕtvymi telami. Čo príde ďalšie? Tanec medzi skutočnými mŕtvolami z márnice? A hudobné stanice to tiež budú vysielať od rána do večera? Čosi podobné by sa dalo napísať aj o klipe k pesničke „Alejandro“. Toto je problém, ktorý by si zaslúžil serióznu spoločenskú diskusiu. A nie názov výstredného hudobného zoskupenia, ktoré pozná iba málokto.


9.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 11:05 avatar
spolocesnku diskusiu? na co? opice nevedia diskutovat, neustale diskusie su neproduktivne. Jedna hodiny diskusie, zabity den v ktorom ludia degeneruju. V prach ste a v prach sa obratite. Z opic ste povstali, opicami sa znova stanete. Tak sa stane, budete znova chodit nahy, budete sa znova byt o kus masa, o zdochliny a kanibalizmus bude medzi vami rozsireny a bezny. matky budu svoje dcery pozierat, otcovia svojich synom, muzi svoje zeny a zeny svojich muzov. Sami ste si zabili to co vas definovalo ako ludi. Zvolili ste si to, cim chcete byt..zvieratami.


17.
označiť príspevok

divnababa žena
   28. 9. 2010, 15:02 avatar
...máš pravdu, s opicami sa nedá diskutovať...
...tak šup, šup - choď naspäť do pralesa a nás, ľudí, nechaj diskutovať, lebo práve diskusia prináša nové názory...
Súhlasí Well75


19.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:11 avatar
prinasa nazory a nie riesenia..daj si radsej banan


18.
označiť príspevok

Well75 muž
   28. 9. 2010, 15:08 avatar
rains.......ty si zvlastny tvor.Sorry.


20.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:12 avatar
well, zvlastny? hmm


21.
označiť príspevok

Well75 muž
   28. 9. 2010, 15:13 avatar
Prepac,ale mas zvlastne nazory na moj vkus.


23.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:30 avatar
noa? keby som nemal zvlastne nazory, ale mal ich take ako vy, tak by som bol jednym z vas.


24.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 15:33 avatar
tomu v 9 hovoríš názory???,, je to len póza  
Súhlasí divnababa


33.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:40 avatar
24..v 9 nieje poza, mozno poezia o vasom skutocnom povode. nehovori nahodou Darwin o evolucii z primatov? vsimnis si spravanie sa primatov..ludstvo sa od nich velmi nelisi. Ba naopak, smeruje k nemu, priamo a rovno. Ako sip vystreleny z luku.
Súhlasí Anette


25.
označiť príspevok

Well75 muž
   28. 9. 2010, 15:33 avatar
A ty teda ku komu patris??
Sektarsto??


29.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:38 avatar
25 sekta? nei som clenom ziadnej sekty, ani vyznavacom nabozenstva, ani humanista, ani ateista. tak si teraz vyber.
potrebujes si ma zaskatulkovat, aby si vedel ako na mna reagovat? typicke pre vas. tu kazdy kazdeho zaskatulkuje, zaradi a potm sa k nemu tak sprava. Ale nech je ti vyhovene. Som nedelitelny zbytok.


32.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 9. 2010, 15:39 avatar
R: nei som clenom ziadnej sekty, ani vyznavacom nabozenstva, ani humanista, ani ateista. tak si teraz vyber.

Si jednoducho NIKTOŠ!


34.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:41 avatar
Vlado..ty si to odhalil. Som niktos, pretoze nezapadam do ziadnej z vasich skatuliek, cez ktore sa tak radi definujete.


38.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 15:42 avatar
ty sa cez ne rad definujes. keby ziadne neboli co bys nam otrieskaval o hlavu, co?


41.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:48 avatar
38..ja? neviem, za ten kratky cas co som tu, som bol: kapitalisticka svina, krestansky fanatik, teraz som sektar, rozmaznany zbohatlicky synacik, slachticka spina, niktos, socialistam, komunista, vypatlanec, debil, netvor, hnusny...
Dortka, ja vam ich neotrieskavam o hlavu, len poukazujem na to, ako radi skatulkujete. Ked si niekoho zaskatulkujete, tak potom je na vas vidno ako s nim jednate. Nechcem menovat konkretne, ale je doslova vidno ako spolu jednate jeden voci druhemu..ako je niekto u vas zakatulkovany.
Súhlasí Anette


48.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 15:54 avatar
a sak rozladuje ta to? tie pomenovania?
ja som reagovala lebo z akratky cas je to tvoj druhy prispevok s rovnakym obsahom. ludia nikho neskatulkuju, en sa divaju na kazdeho so svojou optikou, niekedy ani nie vlastnou. pokila vies kde stoji "pravda" tak mozes mat v*p   (šid to su moje inicialie :-))))


69.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:13 avatar
48. nerozladuje dorotka..mna na tomto svete uz nic neprekvapi. len som sa na tom celom pobavil..ako ma dokazali vsetci zaradit..Je neuveritelne, ako mozem byt zaraz ateista aj veriaci, aj krestan aj moslim. Kapitalista a zaroven socialista, ba az komunista, este ze nie nacista, alebo zbohatlik a feudal urcite.
Sranda, ze mnohe tieto filozofie a smery su totalne protipoli a navzajom si odporuju, ale osadenstvo tohto fora to dokaze natlacit na jednu osobu. To je uplne fascinujuce. Splnat vsetky tie pozitivne (pre jednu skupinu) a negativne (pre druhu skupinu) aspekny, filozofie, nazory, odborne smery, tak musim byt bohom, alebo aspon jednookym v krajine slepcov       . Logicky mi nic ine z toho vsetkeho nevychadza


49.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 15:54 avatar
To sa ani mne neľúbi, no asi by bol problém sa tomu vyhnúť. Človek si proste tie anonymné nicky nejako už len dopredstavuje.
Súhlasí dorota


84.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:52 avatar
49..anette. preco si predtavovat niekoho za tym nickom, obrazkom a pod? preco je tazke pre niektorych reagovat cisto len na pisane slovo, bez toho, aby si predstavovali niekoho za pc, ako sedi v spodnom pradle, alebo teplakoch a na avatare ma velrybu?
preco jednoducho aj tu diskutujuci nereaguju na pisane slovo, ale na to, kto ma aky avatar, a kto je z akej socialnej vrtvy? kto ma kolko penazi, domov, aut a mobilov?
preco ked niekto napise prispevok, tak sa najde individuum, kto zacne vetu..ach ty milionarsky/-a..????


90.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 17:18 avatar
Lebo len ten jediný príspevok ľuďom nestačí. Veď sa to aj volá "sociálne siete". Ľudia si do istej miery tu nahrádzajú spoločenský život. A inak, je zaujímavé, koľko je tu rozvedených či starých mládencov.


92.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 17:31 avatar
nejedna sa o jediny prispevok..jedna sa o sposob reakcie..nereaguje sa na pisane slovo, ale na to, kto ho napisal. Aj yb tu bol niekto, kto si robi permanentne srandu a zrazu napise nieco vazne, tak to skoro nikto nebude brat vazne, lebo je zaskatulkovany ako humorista. Ak tu niekto napise, ze sa vozi na Mercedese, tak je oznaceny za milionara a rozhadzovaca penazi. Ale moze pisat o zlych zivotnych podmienkach deti v afrike, nedostatku pitnej vody v Indii a pod. Ale ako reakciu na to, dostane odpoved: co ty o tom vies ty milionar spinavy.
a vdaka za socilane siete, si neviem predstavit bavit sa osobne s ludmi niekde v podniku pri pive.
no schvalne, kolko je to rozvedenych a starych mladencov..ja nemam prehlad po pravde.


95.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 17:35 avatar
väčšina  .... a to ma tiež nebaví, ak vnímam to tendenčné posudzovanie.


98.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 17:41 avatar
95. najst vhodneho partnera, byt s nim spokojny a stastny je doslova umenie. hodnoty, ktore definovali ludsku rasu sa vytracaju a nahradzaju ich ine. zakladne spolocenske uskupenie, rodiny, sa rozpada, zanika a vytraca zo spolocnosti.


91.
označiť príspevok

winry žena
   28. 9. 2010, 17:25 avatar
rains vsak ja som ti len raz ? napisala ze si hnusnyyyy, ale tak.. nie vazne hnusny.... 
inak si celkom podareny smolko,len cerveny....v tejto chvili, o minutu uz budes niekto iny...
  


93.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 17:33 avatar
winry..nic sa nedeje..tie moje zaradenia a zaskatulkovania som bral a beriem z nadhladu. Bavim sa celkom na nich..
tak som uz aj ceveno-modry smolko..to mi chybalo ))))))))))))...ruzove sloniky do farby nebudu? ta mi chyba.
Súhlasí winry


96.
označiť príspevok

winry žena
   28. 9. 2010, 17:37 avatar
mozno rains..)...ale nie dnes... 


99.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 17:43 avatar
96. nevadi winry..ja mam casu dost, ja som trpezlivy a si pockam.


102.
označiť príspevok

winry žena
   28. 9. 2010, 17:54 avatar
nakoniec si budem o tebe mysliet, ze si svaty rains..


104.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 18:06 avatar
102- mozno za milion rokov sa aj blahorecenie zmutovanymi svabmi dostanem         
Súhlasí winry


105.
označiť príspevok

winry žena
   28. 9. 2010, 18:16 avatar
len zase velmi neocakavaj, aby neprislo sklamanie....   


106.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 18:18 avatar
ocakvam neocakavane.


107.
označiť príspevok

winry žena
   28. 9. 2010, 18:20 avatar
hmm...alebo neocakavam ocakavane...


108.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 18:21 avatar
nei tak nie..len tak ako som povedal winry.


22.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 15:27 avatar
pzh nepoznám, zato lady gaga je celkom počúvateľná, ikeď populárna hudba nie je môj obľúbený žaner. Inak aj Tatu má klip o násilníkovi. Násilie sa stáva súčasťou života stále otvorenejšie a tak sa vnáša aj do videoklipov.


27.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:35 avatar
si pamatam, ako zaciatkom 90-tych rokov, postupne zacali v mediach prezentovat homosexualitu, tak pomaly a nenasilne ju zacali sirit medzi ludmi. Napriklad taky skvely film ako Philaldelphia, srdcervuci dojak o homosexualovi chorom na AIDS. Reakcie v tej dobe boli typu: tak im treba buzerantom, nic ine si nezasluzia. postupne casu a to staci len pozriet do videoteky na roky vyroby filmov, kde sa objavili homosexuali. Coraz otvorenejsie sa o ich orientacii hovorilo. Prestali sa skryvat a zacali sa otvorene hlasit k svojej orientacii. Dnes, po viac ako 15-tich rokoch ich uz je viac ako 15% populacie a stav stupa.
takze s nasilim, otvorenym sexom je to podobne..pomaly sa to verejnsoti podsuva ako cosi normalne a legalne. preto sa nedivte tomu, ked budu o 20 rokov 10-rocne deti verejne sexovat na autobusovej zastavke, potom si ubalia jedneho Johnyho a tebe, co budes nad tym krutit hlavou jedno mlady nestruhne, mlada ti vybiely penazenku a este ti znadaju do starych kur***, co len na svete zavadza a je na obtiaz. Cakaju vas svetle zajtrajsky.
Súhlasí Anette


35.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 15:41 avatar
..tak nejako ...


36.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 15:42 avatar
ty si hotova Kassandra  


44.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:51 avatar
nepodlisuj dorotka.


51.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 15:55 avatar
ooo, nadoj rains, mam ta v skatulke:nemojkaci a aj v skatulke: nepodlizavy   


54.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:59 avatar
51. krasa..uz som aj stvrteny. ake humanne    , alebo ako to radi hovorite? ludkse?     


57.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:02 avatar
zatila poleny...  


61.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:05 avatar
57. len na polku..hned mi je lepsie, lespie ako byt stvreny..tak si ma len gilotinovala :D


64.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:07 avatar
dopohody, rains. pre teba, aj pekne postvrtenicko.  


77.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:44 avatar
64. som zvedavy na akom stvrtenicku so mnou skoncis.


79.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:47 avatar
77 bude to prijemne. kava a puncove kolace sa budu podavat. len prilis nekrvacaj...


85.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:54 avatar
79. sa bojis skrnr na koberci? )))))))))))...az k tomu dojde, nebude vo mne ani kvapka krvy


86.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:57 avatar
si ohladuplny. dakujem. cenim si to.  


89.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 17:08 avatar
86. oj, uz budem na tretinky? ))))))))))))))))


2.
označiť príspevok

majomajo muž
   28. 9. 2010, 10:38 avatar
dorota a teraz daj tvoj stručný názor.......preboha veď takéto príspevky zabijú akúkolvek diskusiu hneď na začiatku.
Súhlasí divnababa, Anette


3.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 9. 2010, 10:39 avatar
Para z hoven?  


4.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 10:45 avatar
ved ale super nazov ne? a co clanok ste citali alebop ignor  
Súhlasí Boris


5.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 9. 2010, 10:47 avatar
Prepac necital .. tu pisem a pri tom sa obliekam. ponahlam prec neskor precitam
Ten nazov som si domyslel to fakt existuje??     cool
Súhlasí dorota


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 9. 2010, 10:50 avatar
Cielom je za každu enu uputať pozornost a hlavne zapametat si to. A to nejde bez extremizmu, lebo podnetov je plno vsade- media sa o to vydatne staraju. Tak staci aj nazov para z hovna -spievat budu o hovne, ale je to iné a teda uz si to zapameta kazdy. Prečo ich nepopravia? 


7.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 10:55 avatar
ja nemozem citat dalej..megaaaaaaaaan fox...chce sa mi revat    ...kua!..toto si chcela?!   ..serem na to, to chce flasku  ....


8.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 10:59 avatar
"Prechod z puberty do dospelosti bol kedysi sprevádzaný zložitými prijímacími obradmi, ktoré mali jedinca konfrontovať s vlastnou zraniteľnosťou, krehkosťou života a nutnosťou prevziať bremeno zodpovednosti za seba i ťarchu záväzkov voči druhým. V dôsledku oslabenia rituálov prechodu sa stávame stále viac spoločnosťou adolescentov. Vidieť to na starnúcich matkách, ktoré sa chcú obliekať ako ich pubertálne dcéry, na otcoch, ktorí si v štyridsiatke, či päťdesiatke hľadajú milenky medzi vysokoškolskými študentkami, ale aj na neurotických tridsiatnikoch, ktorí majú pocit, že im mladosť pretiekla pomedzi prsty."
-ten chlap ma taku pravdu...spolocnost ide do sraciek a je to vasa chyba. tak vam treba vsetkym..sami si za to mozete.
preco je teraz nehumanne poslat svoje 6 rocne decko do hor, aby sa postaralo samo o seba vrati sa ked bude mat 16? zhyckana a rozmaznana spolocnost ste. Nic si nevazite, ani len to co je na vas najcennejsie..oplut vas do radu je malo. Zrte v plameni banda odporna.
Súhlasí dorota


26.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 15:34 avatar
to by si ani ty neposlal vlastné dieťa samé do hôr...


28.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:36 avatar
Spartanska vychova.


30.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 15:38 avatar
nemachruj rains. neposlal bys. zobral ho zo sebou to s ami zda uveritelne ale inac...


37.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:42 avatar
dorota..ak by tomu tak bolo, tak by Sparta ako taka nemohla prezit, by vymrela. ako je potom mozne, ze to mesto v case antiky a bojov mestskych statov vzbudzovalo taky respekt?


40.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 15:44 avatar
..a ze sa zachovala do dneska. skutocnost je taka, rains, ze ten system neprezil.


42.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:50 avatar
sparta bola nakoniec podrobena Atenami, ktorym sa nepozdavali tie nehumanne sposoby vychovy deti. Preto cih sli humanitarne obsadit a urobit tomu koniec.


45.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 15:51 avatar
Peloponézske vojny mali hlbšie príčiny.


47.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:53 avatar
45/ a to?


31.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 15:39 avatar
krkavčie matky? veď by tam samé pomrelo, alebo by vychovala vlčica?

Zaujímavé sú deti vyrastené samé v horách, čítala som o nich, potom ich už darmo brali do civilizácie, nevedeli sa úplne adaptovať na ľudský spôsob života.


39.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:43 avatar
nic ine len rozmaznanost vasho druhu.


43.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 15:50 avatar
prečo vravíš "vášho druhu"? Veď aj ty si len súčasťou nášho druhu, páči, nepáči.


46.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:52 avatar
slobodnou volou som sa toho vzdal.


50.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 15:54 avatar
46-hmm, slobodna vola...moja oblubena tema   


52.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 15:58 avatar
50. sa ti nieco nepaci na tej teme Dorotka?


55.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:00 avatar
uplne vsetko. pokila nevytiehnes to co mas v podvedomi na "svetlo bozie" nemozes hovorit o slobodneju voli.  


59.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:04 avatar
55...haha..vytiahnut vsetko co mam v podvedomi? To presahuje tvoju schopnost vnimania aj predstavivosti.
Ak by som to vsetko vytiahol, aj tak by si tomu nerozumela


62.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:06 avatar
co je tvoje je raz tvoje. ale ako mozes hovorit o slobodnej voli?


88.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 17:03 avatar
62. kontra..co si predstavujes pdo pojmom sloboda Dorotka?


94.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 17:35 avatar
88/ predstavujem si nerobit to co nechcem. ale viem sa zatat a robit aj to co nechcem. ale nemozem povedat zeby to vyplynulo z mojej voli a uz vobec nie slobodnej, vzdy za tym, aspon u mna, hladaj ...hm, zisk.  


97.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 17:39 avatar
94. keby si napisala, nerobit to co musim. bolo by to ine. a si predtav, ze vsetko to co musis robis zadarmo, ba, este ty platis za to co musis robit.


53.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 15:59 avatar
46 a to sa dá? Keby si sa chcel vzdať človečiny, tak by si tu teraz s nami nedebatoval  


56.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:02 avatar
53. chcela si povedat. Kto chce s vlkmi zit, musi s nimi vyt?     ..alebo neplavaj proti prudu plavaj s prudom? Este ma napada: pekne sa drz stada a nevytrcaj.    


58.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 16:04 avatar
veď vyješ  , a že netrč? to po tebe ani nechcem, aspoň ťa lepšie vidno, keď vytŕčaš   


60.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:05 avatar
58*/ jj, lepsie sa stina hlava. aspon vies ktoru.   


65.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:07 avatar
60..to by museli najprv ovecke dvihnut hlavy od travy, ktorou ich krmia, aby vedeli, ktoru hlavu maju zotat.    


66.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:10 avatar
no predsa tu ktr nezere. na to nemusis dvihat hlavu.  


63.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:07 avatar
58..vyjem? ja? nemame rovnake nazory..sama si napisala, ze u mna je to postoj..tak ako mozem s vami vyt? nejde to logicky dokopy.
lepsie ako vytrcat, je stat bokom do vas..beeeeeeee, beeeeeee


67.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 16:11 avatar
neviem ,čo ti logicky nepasuje ... a najlepšie je vyliezť na kopec a dívať sa na stádo zhora  


68.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:12 avatar
najlepsie je stat sa clenom stada a mat v p**i.  


70.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:15 avatar
67. Anette, ved to aj robim..ale ocividne sa vam to nepaci podaktorym. Hold pravda boli, ale nebudem vam klamat. Budem k vam uprimny ako vas vidim. Vsetkych ludi. Tolko sa tu bijete do prs, ako chcete pocut pravdu a nic len pravdu a ked ju dostanete, tak sa vam nepaci. Ved vy ludia (   ) ani neviete co valstne chcete.   


72.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 9. 2010, 16:32 avatar
Ja že by som sa bila do pŕs, že chcem počuť pravdu? Ani nie. To ma už miestami ozaj viacej poteší milosrdná lož.
Ale čo sa týka tvojich pohľadov, ja s nimi nemám problém, skorej naopak nick rains sa mi ľúbi práve tou svojou inakosťou.


76.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:43 avatar
72. Anette..nemyslel som konkretne teba, ze sa bijes do prs a chces len pravdu..ti, ktori to chceli, si to najdu..a to bude len negativne reakcie a kopance na moju osobu


71.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:18 avatar
68. dorotka...to nepojde...to mi je proti srsti


73.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:40 avatar
71*ale? ved si pisal ze mas slobodnu volu.


74.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:42 avatar
73. ved mam, preto som sa slobodne rozhodol, nebyt sucastou stada.


78.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:45 avatar
74 nekecej , ved si hore pisal ze to nejde lebo je ti to proti srsti. o voli tam ni rec nebola.


81.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 16:48 avatar
78. keby som napisal proti mojej voli bolo yb to lepsie? asi hej.moja chyba. byt v stade a spokojne zrat svoju travu je proti mojej voli.  


83.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:50 avatar
tak sa jej zbav a uvolnia sa tlaky.   


87.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 17:02 avatar
83. mam sa zbavit slobodnej vole?
trosku odbocim. je to uzasne, obdivujem tie prizemne tvory co tu behaju, ako si lahkostou pierka vo vetre plavaju zivotom. Svet je pre nich gombicka, nic ich netrapi, nic ich nezaujima. ziju si od vypredaja po vypredaj, od butiku po butik, od kavicky ku kavicke a pod..najvaci problem pre nich predstavuje zaratajuci chlpok na prirodzeni, zle opilnikovany necht na ruke a malo kebeliek v predajni. ale to nie len dievcata su take..aj borci su taki. ziju od fitka k fitku, od diskoteky, k diskoteke, od BMW; po BMW (bez urazky pani majitelia, ale mlade cicusky na BMW proste letia). od trofeje k trofeji, od Tomyho k Tomymu, Lacoste k Lacoste. proste paradicka..ked len tak niekde sedim, taky parik si ku men sadne a riesi mega jeba problem sveta, ze v NY, nemaju zrovna handry ake cajka chce, tak sa opytam nejaku zavazno spolocensku otazku a dostane sa mi odpovede: "Ti drbe ci co? kokot!!" ..nuz,...slobodna vola a rozum je tak na skodu..clovek am len trappenie s tym.
a co sa tyka slobodnej vole, nebolo by to krasne keby sme amli nad sebou vodcu, nieco ako bol Dolfi Hitlerovie, alebo Jezko Stalinovie, ktory by bdel dnom i nocou svojou tajnou armadou,a by nam vsetkym bolo dobre? Ziadne myslenie, ziadne trapenie? duchovneho slvoa od ciernokabatnika by sa nam dostalo: trpte na svete a odmeneny budete po smri. Naco mysliet, naco sloboda? Sloboda by bol pojem len z lietaratury, ako take echo, ale nik by nevedel co to znamena.
no jo, nemoze si niekto cenit slobody, ked mu nechyba. nemoze niekto vediet ohodnotit pojem slobodna vola, ked nikdy slobodny nebol.


100.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 17:46 avatar
87
ano, bolo by to ..lahsie a jednoduchsie a urcitem enej namahave. a presne tak ziju aj tie babenky z tvojho pribehu hore. len diktator sa vymenil. :-)) ty mas tiez v hlave diktatora, aj ja ho mam, kazdy. o tom niet pochyb. len sa schovava za heroicky pojem: slobodna vola. ziadna nie je vravim ti, rains.
vedla v teme si pisal,ze sa desis toho ze podlahnes,. v takom stave sa tazko dosahuje sloboda v comkolvek, zivot byva aj o oddani sa. ...


101.
označiť príspevok

rains
   28. 9. 2010, 17:54 avatar
100. demokracia a jej hodnoty su len pojem,. demokracia nikdy skutocne nefungovala. Bol to a je to len ojeb vladnucej elity pre plebs. Slobodne a demokraticke volby, kde si mozes vybrat posranca, premiera, prezidenta..je to jedno kto tam je..vsetci su rovnaky..len jeden hutori, druhy rika, treti mondokuje. Pre kamerami sa hadaju a osocuju, ale vylnu sa a uz sa obimaju..
to podlahnutie bolo v niecom inom a nie v tomto. ))))))) toho coho sa obavam je to, ze podlahnem vam. to je cele.
ked sa mam oddat niecomu, tak niecomu vyssiemu a nie nizsiemu..nech ma ta oddanost aspon zmysel.


110.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 21:36 avatar
nesuhlasim. nie su iba pojem. paradoxom je,ze sa k vlade dostne aj plebs a hoc diktat :-)) to je ale znakom ze system demokracie funguje. ale ak pocitujes slobodu, ak si ju dosiahol, myslim tu vnutornu , tak dokzes zit v akomkolvek rezime-.
stava sa,ze ludia chcu slobudu, dosiahnu ju ale cely proces trva tak dlho ze na konci aj zabudnu naco ju vlastne chceli...je jedno ci ide o "vnutornunu alebo politicku" ako system.

hm, chapem ta. myslim ze zakazdym ked sa poddas pocitu obav z podlahnutia tak sa tak aj stane.   asi to znie trhlo, ale ja osobne to tak pocitujem vzhladom k mojim obavam.

a co je pre teba ten vyssi a nizsi zmysel?


111.
označiť príspevok

david lane muž
   28. 9. 2010, 21:40 avatar
...d0r0ta,definuj,c0 si predstavujes,presne,p0d p0jm0m dem0kracia...


112.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 21:42 avatar
nezadefinujem. lebo nezaujima tvoj nazor na demokraciu.


113.
označiť príspevok

david lane muž
   28. 9. 2010, 21:49 avatar
...nejde tu 0 m0j naz0r,ALE o tvojuu definiciu...ale d0bre si vykluck0vala...)


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 9. 2010, 11:08 avatar
To je vyvoj ludskeho vedomia...vyvoj pravdy. Nie je krasne krasne, ale to co je krásnym nazvane..aj para z hovna. Tak veru.


11.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 11:37 avatar
na jednej strane je az alibisticke:chceli sme iba uputat, sokovat, "inovovat", ved je to len komercia ...a na strane druhej decka co v tom vidia vzor a vobec lady gaga neberu ako komercny tovar. no, povrchne. jedna aj druha strana.
neda sa hovorit o mladeznickej kulture ale o "pseudokulture" ak je nieco iba konzumovane.
ako napisal eco: staneme sa stastnymi a nezodpovednymi robotmi.  


75.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 9. 2010, 16:43 avatar
Dobra perspektíva vzdy lepsie ako byt nestastný clovek...super, stastný robot. 


12.
označiť príspevok

majomajo muž
   28. 9. 2010, 11:42 avatar
Je to preto, lebo médiá stratili svoj hlavný účel informovať, všetko je zamerané na komerciu a vzbudenie záujmu o sledovanie či kúpu pomocou čohokolvek.....
Súhlasí divnababa


13.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 11:52 avatar
kde sa vzala ta komercializacia kultury? co to vobec je?


14.
označiť príspevok

majomajo muž
   28. 9. 2010, 11:54 avatar
To je predsa táto spoločnosť, kde je kritérium zisk a tomu je podriadené všetko .....Je to neudržatelné.


15.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 12:13 avatar
rozhodol soms a pre zist a preto som zacal sprostredkovavat kulturu aj vrstve ktr nema na operu?  
podla mna, na zaciatku to bol dobry zamer, akesi druh vzdelavania, povznenesia, ale...ako vzdy:zdegenerovalo to  


16.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 9. 2010, 12:23 avatar
hm chcu byt nadcasovi..aj moj idol je,ale vdaka svojim dielam..


80.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 9. 2010, 16:47 avatar
Inac teń nadpis vyzera jak PAZNEHT...phuj 


82.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 16:49 avatar
sa nemontuj do mojich tem  


103.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 9. 2010, 17:57 avatar
Truhlík všade bol všetko videl, nechces vedeiet, kde som nebol?


109.
označiť príspevok

dorota
   28. 9. 2010, 21:28 avatar
chcem.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:23,  1. Otázka je, či je toto miestom, kde by sa nejaké problémy dokázali vyriešiť. Skôr by...
dnes, 09:04,  Keď je niekto hovädo netreba očakávať že sa bude vyjadrovať ako človek. Vychovať ho...
dnes, 08:00,  109. Naštudovať si môžem všeličo, ale to, čo napísali iní, je ich stupeň, ku ktorému...
dnes, 07:54,  havran, ja s tebou nebojujem. Iba ti píšem o tom, ako to je - pretože v niektorých veciach...
dnes, 07:51,  Nie, všeobecne sa nedá dokázať vôbec nič. Na dôkaz potrebuješ jedného, čo dokazuje a...
dnes, 05:37,  Poďakuj svojmu parťákovi, ktorý tu z toho spravil svoju propagandistickú centrálu... ty...
dnes, 01:19,  ...pamatajte na 0chranu... https://imgur.com/zxC5hwJ
dnes, 00:54,  takže Kočner je nevinný?.....no daj ty astronaut*03*03*03
dnes, 00:52,  Necelých tridsať rokov stačilo ponovembrovým zločincom z vysokej politiky národnosti...
dnes, 00:50,  nešaškuj tu zmetek....
dnes, 00:49,  a naš momentalne triezvy kamzík, zdupkal s nim......*21*21*21
dnes, 00:48,  MAFIA, OLIGARCHIA A VSETCI POLITICI ROZKLADAJU STAT Po viacerych pojednaniach sa vec...
dnes, 00:34,  a už jarabak nema argument......*21*21*21
dnes, 00:27,  ano aj Kiska je byvalý komunista, ale on nerozkradol to čo bolo vybudované!!!!....On je...
dnes, 00:25,  ondrej61- tak nam povez prečo sa veci manu tak ako sa majú a budú mať? Toto už asi...
dnes, 00:23,  Takže tvoj príspevok č. 26 neplatí ? *15*15*15*15
dnes, 00:23,  ondrej61- len si odriekaj túmantru ktorú ťa učí Kiska s Turbanom a nech ti dá šňupnúť....
dnes, 00:22,  sa ti to pomotalo kamziku.....su tu ludia, ktorí poukazuju na priciny, preco sa veci maju tak...
dnes, 00:21,  Fašistom neznášam a nieto aby som im rozkazoval, nechcem skončiť na šibenici do rici !!!!!!!
dnes, 00:19,  velmi hlboko si klesol jarabaku a uplne hlupo drukuješ kamzikovi....ale ako vidím, tak to ťa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Falošný priateľ je horší ako nepriateľ, pretože nepriateľovi sa vyhýbaš a priateľovi veríš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(254 519 bytes in 0,605 seconds)