hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Otázky pre svedkov Jehovových (14)…

príspevkov
4
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 8.6.2020 00:56 pozorovateľ
posledná zmena 10.6.2020 23:57
1
08.06.2020, 00:56
"'Preto ma očakávajte', hovorí Jehova, 'až do toho dňa, keď prídem vziať korisť. Lebo mojím rozhodnutím je zhromaždiť národy, zvolať kráľovstvá, aby som na ne vylial svoje rozhorčenie, všetok svoj planúci hnev. Lebo plamene môjho hnevu pohltia celú zem. Vtedy zmením národom jazyk na čistý, aby mohli všetci vzývať Jehovovo meno a slúžiť mu plece pri pleci’.” - Sofoniáš 3:8, 9.

Svedkovia Jehovovi veria, že žijú naplnením Sofoniášovho proroctva, keď Boh dáva svojmu ľudu zmenu k čistého jazyku (podľa článku v SV z 15. februára 2001). Strážna veža učí, že proroctvo sa začalo plniť v roku 1914. Článok však poukazuje na to, že k zmene dôjde po veľkom súžení a pred Armagedonom!
none
3

1. pozorovateľ 08.06.2020, 00:56

"'Preto ma očakávajte', hovorí Jehova, 'až do toho dňa, keď prídem vziať korisť. Lebo mojím rozhodnutím je zhromaždiť národy, zvolať kráľovstvá, aby som na ne vylial svoje rozhorčenie, všetok svoj planúci hnev. Lebo plamene môjho hnevu pohltia celú zem. Vtedy zmením národom jazyk na čistý, aby mohli všetci vzývať Jehovovo meno a slúžiť mu plece pri pleci’.” - Sofoniáš 3:8, 9.

Svedkovia Jehovovi veria, že žijú naplnením Sofoniášovho proroctva, keď Boh dáva svojmu ľudu zmenu k čistého jaz...

08.06.2020, 18:34
Čo podľa Teba znamená čistý jazyk?
none
2
08.06.2020, 07:00
Je čas opraviť chybu, ako to urobili s Kresťanstvom a kobylkami...:-)
none
4
10.06.2020, 23:57
1, .... tam nie je žiadna chyba. Ale stále mi uniká o čo ti vlastne ide? Pretože ty vidíš problém tam, kde nie je!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ak tvrdíš, že Boh očistí pravdu od nánosov ľudských, pohanských a filozofických prvkov, .... tak to je opäť nonsens. Načo potom má človek hľadať pravdu, keď to Boh urobí za nás a mi môžme ležať na diváne so založenými rukami!?
Preboha teológ, prestaň už s tým čiernym humorom!
Sofoniáš má aj súvis so Zech.8,23 .... "Takto hovorí Jahve nebeských mocností: "V tých dňoch sa stane, že desať chlapov z národov všetkých rečí chytí Žida za jeho šaty so slovami: Chceme ísť s vami, lebo sme počuli, že s vami je Boh."
A to sa stalo keď si Boh vyvolil ostatok a začala sa zvestovateľská kampaň po zrodení "duchovného národa".
Z celej Biblia a aj zdravý úsudok hovorí, že "očisťovanie pravdy" je dlhodobý proces , tak ako kto skúma Písma /Bádatelia/ a odstraňujú zo svojho predošlého chybného porozumenia všetko čo patrí k nánosom sveta a takzvaného kresťanstva.
To, čo tvrdíš nie je reálne! Je to utópia, ....niečo ako tvoj osobný "očistec".
Všimni si, že Sofoniáš hovorí aj o "službe a vzývaní Božieho mena", ....a to sa začalo diať hlavne po roku 1922 a ďalej.
Ty si stále ešte ale v Bábeli a máš zmiatnutý jazyk. Hovoríš stále "jazykom cudzích"!
A "kobylky" z Joela sú stále analógiou/aj ked nie presným predobrazom/, tak ako kobylky z Egypta, ..... ale tento fakt a úprava je nepodstatná pre vieru JS.
Opakujem ..... "komára cedíš, ťavu prehltávaš"!
Teológ, .... chovaj morky, alebo pestuj kapustu, poprípade - chovaj čínske prasatá ..... a Bibliu a jej vysvetľovanie nechaj na iných.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 87 811 B vygenerované za : 0.070 s unikátne zobrazenia tém : 36 473 unikátne zobrazenia blogov : 545 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Vytvor si rozpočet 2. Pokús sa míňať len do výšky svojho príjmu 3. Zabaľ si svoj obed (nekupuj v reštaurácii) 4. Nejedz toľko 5. Šetri na elektrine 6. Prestaň fajčiť 7. Choď pešo, bic...

citát dňa :

Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.