hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Otazka Jehovovym svedkom - Daniel 12:11

príspevkov
13
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 21.3.2016 09:39
posledná zmena 23.3.2016 14:47
1
21.03.2016, 09:39
chcem sa opytat, ako vysvetlujete tento text? Daniel 12:11
Od toho pak času, v němž odjata bude obět ustavičná, a postavena ohavnost hubící, bude dnů tisíc, dvě stě a devadesát.
.
hovorite, ze sa tu stalo? alebo sa to len ma stat? alebo si to kazdy vysvetluje ako chce u vas?
none
2
21.03.2016, 13:56
1 ,....ano ,stalo sa to! A Biblia sa vysvetľuje sama. To,za predpokladu,že vnímame jej kontext v celosti.
1,Treba vedieť o akú "obeť" tu ide?
2,Čo je "ohavnosť"....?
3,A treba brať v potaz okolité verše,kontext Danielovej knihy!
none
3
21.03.2016, 14:34
mozes mi teda napisat kedy presne sa to stalo?
none
4

3. 21.03.2016, 14:34

mozes mi teda napisat kedy presne sa to stalo?

21.03.2016, 19:37
3,....Rád to urobím,.....ale povedz mi,ako ty chápeš dané slová. Potom sa vyjadrím aj ja! Zrejme kladieš otázky ,ako niekto v minulosti,....v snahe niekoho ,pri niečom prichytiť. Tvoje srdce nie je priame!
none
5
21.03.2016, 19:58
shagara, poprosim ta aby si sa zdrzal vypadov. skor tvoje srdce nebude priame... dal som ti otazku a ty na nu nechces odpovedat.
.
ja chapem tento vers ako opis prvej casti velkeho suzenia. nestalo sa to, az pride velke suzenie, toto je prva cast.
.
tak a teraz tvoja odpoved ty 'priame srdce'!
none
6
21.03.2016, 20:08
chcel som povedat tento vers sa splni ako prva cast suzenia, vlady antikrista
none
7

6. 21.03.2016, 20:08

chcel som povedat tento vers sa splni ako prva cast suzenia, vlady antikrista

21.03.2016, 23:27
6,....antikristovia sú už dávno tu! To za prvé. Určite to nie je jednotlivý človek,ale mnohí jednotlivci,skupiny!
Ale som prekvapený ,čo píšeš. OK!
Budem citovať doplňujúce verše......Daniel 8:11
"11 A vypínal sa až ku Kniežaťu vojsk a bola od neho odňatá stála [obeť] a bolo zhodené ustanovené miesto jeho svätyne."
Daniel 11:31
31 A ramená, ktoré povstanú, budú vychádzať od neho; a naozaj znesvätí svätyňu,+ pevnosť, a odstráni stálu [obeť].+
A istotne dajú na miesto ohavnosť , ktorá pôsobí pustošenie."
Hebrejom 13:15
"15 Teda prostredníctvom neho vždy obetujme Bohu obeť chvály, ovocie pier, ktoré sa verejne hlásia k jeho menu."
1. Petra 2:5
"5 aj vy sami ste budovaní ako živé kamene duchovného domu pre sväté kňazstvo, aby ste prinášali duchovné obete prijateľné Bohu prostredníctvom Ježiša Krista."
Marek 13:14
"14 Preto keď uvidíte ohavnosť pôsobiacu spustošenie, že stojí, kde by nemala (nech čitateľ použije rozlišovaciu schopnosť), potom tí, čo sú v Judei, nech utekajú na vrchy".
Matúš 24:15
"Preto keď uvidíte ohavnosť pôsobiacu spustošenie, o ktorej hovoril prorok Daniel, že stojí na svätom mieste+ (nech čitateľ použije rozlišovaciu schopnosť),"
Zjavenie 11:7
"7 A keď dokončia svoje svedectvo, divé zviera, ktoré vystupuje z priepasti, bude s nimi bojovať a zvíťazí nad nimi a zabije ich."
Kedy a kto bol "ohavnosťou" v 1 storočí? Cola to rímska armáda,ktorá stála pred Jeruzalemom so svojimi "ohavnými" štandardami. Bolo to 4 roky pred zničením Jeruzalemu. Pretože, Rimania z nepochopiteľného dôvodu v 66 roku odtiahli od Jeruzalemu,čo využili kresťania a utiekli do vrchov Pella a tak sa zachránili. O 4 roky sa vrátil Titus a zrovnal Jeruzalem so zemou! To bol "Pánov veľký deň"/"armagedon" v 1 spĺňaní/.
A tak je zrejme,že tento čas predchádza druhému spĺňaniu v dnešnej dobe, a odohrá sa to pred "Veľkým súžením".
JS to vzťahujú na isté svoje míľniky,ked bola skutočne "odstránená obeť ",......"obeť chvály a ovocie pier",ked nemohli slúžiť Bohu,zvestovať/pre isté príčiny-vojna,zastavenie ich diela,uväznenie vedúceho zboru,...atd/.....a stalo sa tak viac krát. Je možné,že ešte sa tak stane aj tesne pred "Veľkým súžením".
A "ohavnosťou" je Spoločnosť národov,alebo jej inovovaná náhražka OSN! To je tá organizácia,ktorú RKC vníma ako "nástroj Božieho kráľovstva". A ona je presne ,opakom toho. A je protikladom Božieho kráľovstva. Už aj tu vidieť,že kto "duchovne smilní" s "divým zvieraťom"! RKC je v spojení so svetom,ktorému vládne satan, a tak ukazuje na čiej strane stojí a čo v skutočnosti podporuje?!
none
8
22.03.2016, 07:10
Shagara, coho sa bojis?
tak som to aj nejako cakal, ze nedas priamu odpoved
pytal som sa kedy sa to splnilo. kedze ucite, ze sa to uz splnilo. zaujima ma teda datum a udalost, kedy zacalo tych 1290 dni a datum a udalost kedy skoncilo.
.
to je vsetko...
.
ak to nevies, tak nemusis robit ramena a kludne to mozes napisat. ak nesuhlasis s vysvetlenim svedkov, napis to. ja ta nepojdem udat vasim staresinom....
none
9

8. 22.03.2016, 07:10

Shagara, coho sa bojis?
tak som to aj nejako cakal, ze nedas priamu odpoved
pytal som sa kedy sa to splnilo. kedze ucite, ze sa to uz splnilo. zaujima ma teda datum a udalost, kedy zacalo tych 1290 dni a datum a udalost kedy skoncilo.
.
to je vsetko...
.
ak to nevies, tak nemusis robit ramena a kludne to mozes napisat. ak nesuhlasis s vysvetlenim svedkov, napis to. ja ta nepojdem udat vasim staresinom....

22.03.2016, 15:04
Obvinujes ho z flejmu atd... tak sa nediv, ze ti neveri..
Caka, ze nech sa pytas nejaku otazku, najskor bude s nejakym hacikom, ci dokonca s podpasovkou...
none
10

9. 22.03.2016, 15:04

Obvinujes ho z flejmu atd... tak sa nediv, ze ti neveri..
Caka, ze nech sa pytas nejaku otazku, najskor bude s nejakym hacikom, ci dokonca s podpasovkou...

22.03.2016, 19:08
predpokladam, ze ak mu ukazem na chybu, tak to nebude podpasovka. kedze SJ hovoria, ze sa to uz splnilo, urcite to bude umelo napasovane na nejake bezvyznamne udalosti.
shagara to vie, a nechce to povedat, tak zahmlieva.
.
inac ked som dal tuto otazku, nikto shagaru nenutil odpisovat, ale on odpisal a odpisuje dalej, rozpisuje a nic konkretne nenapise. ja som nebol zvedavy na obkecavanie.
vyzera, ze ego mu nedovoli aby neodpisal, ale byt konkretny sa boji. to je problem SJ. nemozu priznat ani v tej najmensej veci, ze by ich cirkev nemala pravdu!
.
pritom tvrdil, ze ked mu napisem ako to ja chapem (a netvrdim, ze to chapem spravne), tak mi odpise. ja som svoju cast splnil, on ukazal ze jeho 'ano' nie je 'ano'.
none
11

10. 22.03.2016, 19:08

predpokladam, ze ak mu ukazem na chybu, tak to nebude podpasovka. kedze SJ hovoria, ze sa to uz splnilo, urcite to bude umelo napasovane na nejake bezvyznamne udalosti.
shagara to vie, a nechce to povedat, tak zahmlieva.
.
inac ked som dal tuto otazku, nikto shagaru nenutil odpisovat, ale on odpisal a odpisuje dalej, rozpisuje a nic konkretne nenapise. ja som nebol zvedavy na obkecavanie.
vyzera, ze ego mu nedovoli aby neodpisal, ale byt konkretny sa boji. to je problem SJ. nemoz...

22.03.2016, 20:47
No ty si bol skor utocny, ked si posmesne pisal, aby mu nepraskla zilka, alebo ze je flamer, tak sa nediv, ze si nemysli, ze mas zrovna uprimne umysly...

Ja osobne si tiez nemyslim, ze s tym pocitanim rokov to je az take horuce...
none
12

11. 22.03.2016, 20:47

No ty si bol skor utocny, ked si posmesne pisal, aby mu nepraskla zilka, alebo ze je flamer, tak sa nediv, ze si nemysli, ze mas zrovna uprimne umysly...

Ja osobne si tiez nemyslim, ze s tym pocitanim rokov to je az take horuce...

23.03.2016, 06:59
11. Wolfe a cital si aj na co reagujem?
napriklad ak niekto zacne temu stylom, ze obvini ostatnych z protikrestanskeho postoja a protikristovskeho, tak je to flamer a nemoze sa potom cudovat aj emotivnym reakciam. navyse SJ nie su akceptovani ako krestania. ale to je teraz nepodstatne.
.
v dalsom prispevku mi napise, ze zavadzam. a na ten som reagoval aby mu nepraskla zilka.
none
13

12. 23.03.2016, 06:59

11. Wolfe a cital si aj na co reagujem?
napriklad ak niekto zacne temu stylom, ze obvini ostatnych z protikrestanskeho postoja a protikristovskeho, tak je to flamer a nemoze sa potom cudovat aj emotivnym reakciam. navyse SJ nie su akceptovani ako krestania. ale to je teraz nepodstatne.
.
v dalsom prispevku mi napise, ze zavadzam. a na ten som reagoval aby mu nepraskla zilka.

23.03.2016, 14:47
Bezne tu katolikom hovorime co je v ich uceniach zle, presne tak ako oni hovoria, co je zle v tych nasich.. to by som nebral ako utok..
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 111 327 B vygenerované za : 0.123 s unikátne zobrazenia tém : 47 346 unikátne zobrazenia blogov : 779 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Nadmerné upieranie sa o ideály brzdí vlastný intelektuálny rast!