hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

Odpúšťanie ....(2(

príspevkov
55
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 4.4.2009 09:53 ranexil
posledná zmena 26.4.2009 14:57
1
04.04.2009, 09:53
Dokážete odpúšťať ? Alebo aký skutok sa stava pre vás neodpustiteľným ? (okrem nevery-lebo to povie mnoho ludí) Mimo to; pamätáte na rečenie, že ako chcete ,aby sa iní správali ku vám tak sa i vy správajte ku nim ? (platí toto "príslovie" i na odpúšťanie ?-teda, ak dokážeš odpustiť ,odpustia i tebe?)
none
12

1. ranexil 04.04.2009, 09:53

Dokážete odpúšťať ? Alebo aký skutok sa stava pre vás neodpustiteľným ? (okrem nevery-lebo to povie mnoho ludí) Mimo to; pamätáte na rečenie, že ako chcete ,aby sa iní správali ku vám tak sa i vy správajte ku nim ? (platí toto "príslovie" i na odpúšťanie ?-teda, ak dokážeš odpustiť ,odpustia i tebe?)

04.04.2009, 12:20
Závisi kto to je.Napríklad ak je to niekto pre mňa blísky a je slubotechnou tak to neviem tak lachko odpustiť.S tým mám problém.Ale závisi fakt od toho kto to je.
none
25

1. ranexil 04.04.2009, 09:53

Dokážete odpúšťať ? Alebo aký skutok sa stava pre vás neodpustiteľným ? (okrem nevery-lebo to povie mnoho ludí) Mimo to; pamätáte na rečenie, že ako chcete ,aby sa iní správali ku vám tak sa i vy správajte ku nim ? (platí toto "príslovie" i na odpúšťanie ?-teda, ak dokážeš odpustiť ,odpustia i tebe?)

04.04.2009, 22:17
ako si človek môže neodpustiť za to, že je presne tým kým je a zároven sa v tomto zmysle posunúť ďalej...je to však v prvom rade o zodpovednosti. zodpovednosť a vina sú dve odlišné veci. vina je negatívna, neskutočná. zodpovednosť je vyspelá. najničivejšou, najmenej užitočnou a najviac stagnujúcou energiou zo všetkých je práve vina. neprináša nič a zhlukuje veci dohromady až ich zastaví. vyvoláva dusivý stav zaslepenia a samoty. trest v podstate neexistuje. avšak ludská bytosť cíti že by mala trestať sama seba ešte skôr než trebárs stretne ,,Boha"
none
26

25. 04.04.2009, 22:17

ako si človek môže neodpustiť za to, že je presne tým kým je a zároven sa v tomto zmysle posunúť ďalej...je to však v prvom rade o zodpovednosti. zodpovednosť a vina sú dve odlišné veci. vina je negatívna, neskutočná. zodpovednosť je vyspelá. najničivejšou, najmenej užitočnou a najviac stagnujúcou energiou zo všetkých je práve vina. neprináša nič a zhlukuje veci dohromady až ich zastaví. vyvoláva dusivý stav zaslepenia a samoty. trest v podstate neexistuje. avšak ludská bytosť cíti že by mala tr...

04.04.2009, 22:21
Myslíš?
none
27

26. harrybka 04.04.2009, 22:21

Myslíš?

04.04.2009, 22:31
harrybka, no, kedže sme ,,uzavretý" v ludskej forme je samozrejme obtiažne vnímať sa tak akoby mimo našu ludskú podstatu bolo ešte iné vedomie, ktoré sa v nás ešte stále zjavuje vo forme ,,nižšiej" bytosti. takže si môžeme vytvoriť pre seba neznesitelné utrpenie pokiaľ veríme, že je to nevyhnutné...samozrejme nejde ani tak o intelektuálnu záležitosť, asi nikto ,,zdravý" nechce trpieť.
none
28

27. 04.04.2009, 22:31

harrybka, no, kedže sme ,,uzavretý" v ludskej forme je samozrejme obtiažne vnímať sa tak akoby mimo našu ludskú podstatu bolo ešte iné vedomie, ktoré sa v nás ešte stále zjavuje vo forme ,,nižšiej" bytosti. takže si môžeme vytvoriť pre seba neznesitelné utrpenie pokiaľ veríme, že je to nevyhnutné...samozrejme nejde ani tak o intelektuálnu záležitosť, asi nikto ,,zdravý" nechce trpieť.

04.04.2009, 22:35
Povysis nižsie ,stupne i vyssie ,alebo umerne tomu padne ?
none
29

28. ranexil 04.04.2009, 22:35

Povysis nižsie ,stupne i vyssie ,alebo umerne tomu padne ?

04.04.2009, 22:44
ja len osvetlujem spôsob ktorým vedomie vytvára samo seba a ktorým sa asi aj skúma...
none
30

27. 04.04.2009, 22:31

harrybka, no, kedže sme ,,uzavretý" v ludskej forme je samozrejme obtiažne vnímať sa tak akoby mimo našu ludskú podstatu bolo ešte iné vedomie, ktoré sa v nás ešte stále zjavuje vo forme ,,nižšiej" bytosti. takže si môžeme vytvoriť pre seba neznesitelné utrpenie pokiaľ veríme, že je to nevyhnutné...samozrejme nejde ani tak o intelektuálnu záležitosť, asi nikto ,,zdravý" nechce trpieť.

04.04.2009, 22:46
nižšie ja trpieť nechce
none
2
04.04.2009, 10:21
žiadny skutok nie je neodpustiteľný
none
13

2. janyjany 04.04.2009, 10:21

žiadny skutok nie je neodpustiteľný

04.04.2009, 12:21
Pdla mňa závisi od toho ako sa k tomu postavíš.
none
32

2. janyjany 04.04.2009, 10:21

žiadny skutok nie je neodpustiteľný

04.04.2009, 23:26
jany, myslím si, že sa niekedy udejú skutky, ktoré zainteresovaní ľudia nemôžu odpustiť nikdy. Ak sa tieto skutky netýkajú Teba, Ty môžeš hľadať dôvody, ktoré človeka, páchajúceho zlo na druhých, do istej miery ospravedlňujú. Ale myslím si, že keby si sa dostal do hraničnej situácie, nebol by si si svojím odpustením taký istý.
none
33

32. 04.04.2009, 23:26

jany, myslím si, že sa niekedy udejú skutky, ktoré zainteresovaní ľudia nemôžu odpustiť nikdy. Ak sa tieto skutky netýkajú Teba, Ty môžeš hľadať dôvody, ktoré človeka, páchajúceho zlo na druhých, do istej miery ospravedlňujú. Ale myslím si, že keby si sa dostal do hraničnej situácie, nebol by si si svojím odpustením taký istý.

04.04.2009, 23:32
kyvadlo budem sa opakovať. Čím viac človek pozná človeka, tým menej sa môže na neho hnevať, pretože vie, prečo je dotyčný taký aký je a tiež vie, že ak by mal rovnakú duševnú výbavu a prešiel rovnakými zážitkami bol by taký istý.
none
34

33. janyjany 04.04.2009, 23:32

kyvadlo budem sa opakovať. Čím viac človek pozná človeka, tým menej sa môže na neho hnevať, pretože vie, prečo je dotyčný taký aký je a tiež vie, že ak by mal rovnakú duševnú výbavu a prešiel rovnakými zážitkami bol by taký istý.

04.04.2009, 23:42
Prepáč mi, Jany, som príliš empatická, aby som bola presvedčená o odpúšťaní (napriek tomu, že s tým osobne problém nemám, našťastie. Ale ani som sa nikdy neocitla v katastrofickej situácii). Ale neviem si predstaviť, ako by mohli odpustiť, napr. dcéra a incestné deti Fritzla...
none
35

34. 04.04.2009, 23:42

Prepáč mi, Jany, som príliš empatická, aby som bola presvedčená o odpúšťaní (napriek tomu, že s tým osobne problém nemám, našťastie. Ale ani som sa nikdy neocitla v katastrofickej situácii). Ale neviem si predstaviť, ako by mohli odpustiť, napr. dcéra a incestné deti Fritzla...

04.04.2009, 23:46
kyvadlo na to som už myslím odpovedal vyššie. Za neodpustením je nevedomosť.
none
36

35. janyjany 04.04.2009, 23:46

kyvadlo na to som už myslím odpovedal vyššie. Za neodpustením je nevedomosť.

04.04.2009, 23:48
Za neodpustením je nevyrovnanosť s tým, čo sa Ti stalo. Ak sa s tým vyrovnáš, až potom si schopný odpustiť. Vedomosť s tým nemá nič.
none
37

36. 04.04.2009, 23:48

Za neodpustením je nevyrovnanosť s tým, čo sa Ti stalo. Ak sa s tým vyrovnáš, až potom si schopný odpustiť. Vedomosť s tým nemá nič.

04.04.2009, 23:53
Ale čo ak je hnev silnejší než vyrovnanosť?
none
39

37. harrybka 04.04.2009, 23:53

Ale čo ak je hnev silnejší než vyrovnanosť?

04.04.2009, 23:56
ahoj harrybka, myslím si, že ľudí, ktorí nevedia odpustiť, nie sú v spároch hnevu, ale zúfalstva, beznádeje, veľkej straty, smútku...
none
38

36. 04.04.2009, 23:48

Za neodpustením je nevyrovnanosť s tým, čo sa Ti stalo. Ak sa s tým vyrovnáš, až potom si schopný odpustiť. Vedomosť s tým nemá nič.

04.04.2009, 23:54
kyvadlo ak viem prečo dotyčný sa správa tak ako sa správa, nemám dôvod sa na neho hnevať. Práve naopak. Môžem mať s ním súcit kvôli tomu čo spôsobilo to, že spáchal určité veci. Ak by ktokoľvek prešiel tým istým bol by taký istý.
none
40

38. janyjany 04.04.2009, 23:54

kyvadlo ak viem prečo dotyčný sa správa tak ako sa správa, nemám dôvod sa na neho hnevať. Práve naopak. Môžem mať s ním súcit kvôli tomu čo spôsobilo to, že spáchal určité veci. Ak by ktokoľvek prešiel tým istým bol by taký istý.

04.04.2009, 23:57
Jany, môžeš byť konkrétnejší? Skús mi to vysvetliť na už uvedenom, Fritzlovom príklade.
none
41

40. 04.04.2009, 23:57

Jany, môžeš byť konkrétnejší? Skús mi to vysvetliť na už uvedenom, Fritzlovom príklade.

05.04.2009, 00:03
kyvadlo nevieš prečo je taký aký je. Čo spôsobilo, že vykonal to, čo vykonal. A tak sa na neho hneváš. Vidíš len to, čo vykonal. Ak by si poznal všetko čím prešiel, prečo je taký, aký je, prestal by si sa na neho hnevať.
none
42

41. janyjany 05.04.2009, 00:03

kyvadlo nevieš prečo je taký aký je. Čo spôsobilo, že vykonal to, čo vykonal. A tak sa na neho hneváš. Vidíš len to, čo vykonal. Ak by si poznal všetko čím prešiel, prečo je taký, aký je, prestal by si sa na neho hnevať.

05.04.2009, 00:09
jany, ja sa naňho nehnevám.. Ale kde berieš istotu, že to, čo spôsobilo jeho skutok, nie je len obyčajná živočíšnosť, neúcta k životu a ľuďom a ukájanie svojich chlípnych potrieb?
none
43

42. 05.04.2009, 00:09

jany, ja sa naňho nehnevám.. Ale kde berieš istotu, že to, čo spôsobilo jeho skutok, nie je len obyčajná živočíšnosť, neúcta k životu a ľuďom a ukájanie svojich chlípnych potrieb?

05.04.2009, 00:13
kyvadlo to je jedno, čo to je. Ak by si si priniesol rovnakú duševnú výbavu a prešiel tým istým čím on, bol by si takým istým.
none
44

43. janyjany 05.04.2009, 00:13

kyvadlo to je jedno, čo to je. Ak by si si priniesol rovnakú duševnú výbavu a prešiel tým istým čím on, bol by si takým istým.

05.04.2009, 00:18
jany, este by som ti oponovala, pretože s tebou absolútne nesúhlasím. Ale už som tak unavená, že si idem ľahnúť. Ďakujem za pokec a prajem dobrú noc.
none
45

43. janyjany 05.04.2009, 00:13

kyvadlo to je jedno, čo to je. Ak by si si priniesol rovnakú duševnú výbavu a prešiel tým istým čím on, bol by si takým istým.

05.04.2009, 02:28
Mozno keby si presiel tym cim Fritzlove deti,by si kvakal nieco ine
none
3
04.04.2009, 10:24
hm, ale ano...hej
none
4
04.04.2009, 10:25
Ranexil koho ideš voliť?
none
7

4. janyjany 04.04.2009, 10:25

Ranexil koho ideš voliť?

04.04.2009, 10:31
Uprimne -nemam koho pre mna ani jeden z nich nepredstavuje to co by som chcel ,aby splnal prezident a v tomto pripade volit akesi mensie zlo ,by bola chyba . Ani zenu si clovek nevybera len preto, ze tato ma menej chyb krasy nez ta druha pritom ta druha zas vie varit . Nepojdem volit .
none
5
04.04.2009, 10:27
Všetko sa dá odpustiť, niekedy je to ťažké a treba pozbierať všetku svoju vnútornú silu, ale o to ľahšie sa potom žije. A čo pokladám za najdôležitejšie je ak človek odpustí sám sebe.
K tej nevere len toľko, že obaja partneri majú na tom svoj podiel viny, aj keď si to ten oklamaný niekedy neuvedomuje a nechce pripustiť.
none
8

5. 04.04.2009, 10:27

Všetko sa dá odpustiť, niekedy je to ťažké a treba pozbierať všetku svoju vnútornú silu, ale o to ľahšie sa potom žije. A čo pokladám za najdôležitejšie je ak človek odpustí sám sebe.
K tej nevere len toľko, že obaja partneri majú na tom svoj podiel viny, aj keď si to ten oklamaný niekedy neuvedomuje a nechce pripustiť.

04.04.2009, 10:45
Berenika ty si tu popísala schopnost milovat druheho tak ze si vlastne ním .Cím samozrejme je podiel viny aj na tebe ak by ta partner podviedol. Ale tiež som chcel trochu nacriet v ten pohlad, ked dotycný "neverník"(trebars) tym že nepocuval a nemiloval ta takym istym sposobom a zotrvaval iba na urovni svojho ega a nebol v tebe on i ked ty v nom ano(duchovne),ta prevalcuje v sebe a jeho rozhodnutie je odsudenia hodne prave preto, že je to odsudenie egoizmu. A trestom je nasilne sposobena jeho expanzia mimo seba ,aby vedel co prinasa zitie zvane clovek a nie len polarita muz ci zena ,ale clovek .Neverníci su vzdy len polaritou a hlas milujucej bytosti v nich nepocut . Preto si myslím že neodpustenie je atak na jeho egoizmus ,ale treba vediet comu sa neodpusta.(a¨z potial kym nepríde na vlastnu chybu)Prax je vsak ina ,lebo egoisti su psy
none
6
04.04.2009, 10:30
Ja do teba chlebom a ty tiez chlebom? ano odpustim,odpustam a budem odpustat,ale nie tu..mozno na buduce,ked sa preberiem na inej planete,v inej dimenzii,v inom svete
none
9

6. 04.04.2009, 10:30

Ja do teba chlebom a ty tiez chlebom? ano odpustim,odpustam a budem odpustat,ale nie tu..mozno na buduce,ked sa preberiem na inej planete,v inej dimenzii,v inom svete

04.04.2009, 11:09
Renata co ak tu platí že boh ti robí len to co ty robís a odpustenie od neho nedostanes kym neodpustís ty svojim"vinníkom"? (ak som tu spomenul Boha ,mal som na mysli ten stav bytia v cloveku,ktory je radostny a posobí tak, že clovek rad žije a tesí sa zo života)
none
10
04.04.2009, 11:54
ranexil a co som robila doteraz? ku kazdemu a ku vsetkemu som bola maximalne odpustajuca..
ja "chlebom" a dostala som po hube a do chrbta kamenom a este dobre obalene v blate..nie,tu platia ine zakony a ja som sa iba prisposobila..ty si odpustaj do aleluja a maj si pre mna za mna z toho pocity radostne od rana do vecera,ja nie
none
11
04.04.2009, 12:05
Reni prečítaj si moje zadanie temy o energetickych vibr. poliach,ci jaky nazov tam mam .Tam som rozpísal, že clovek na podvedomej urovni vysiela prave opak toho coho chce a ono sa to prejaví zvycajne v jeho okolí, ked sam v sebe to blokuje pre akesi idealy.Teda ze nedavas priechodnost svojim pocitom .
none
14
04.04.2009, 12:40
Ja ti to napisem po svojom..ked sa duch vteli na Zem stane sa clovekom,sucastne sa s nim vteli aj 9 energetickych tiel,travia s nim cely zivot a ja si ich zdokonalujem a ovladam na takej urovni aka tu Je...moje podvedomie je priechodne citom,ake celkovo vyzaruje zem..som na obraz zeme..zrkadlenie,tak neziadaj odo mna priechodnost pocitom
none
15
04.04.2009, 12:44
Reny dala si mi spravnu odpoved ,necakaj, že ti to budem vyvracat. Uz davnejsie som si vsimol, že u zien sa to trochu inac prejavuje ako u mužov. Ale teda mi povedz co su to za vyje.anci (aj ženy) ktoré kludne hocikoho podvedú ? Oni tu istu zem nepocuvaju ,ako ty ,alebo co pocuvaju ?
none
17

15. ranexil 04.04.2009, 12:44

Reny dala si mi spravnu odpoved ,necakaj, že ti to budem vyvracat. Uz davnejsie som si vsimol, že u zien sa to trochu inac prejavuje ako u mužov. Ale teda mi povedz co su to za vyje.anci (aj ženy) ktoré kludne hocikoho podvedú ? Oni tu istu zem nepocuvaju ,ako ty ,alebo co pocuvaju ?

04.04.2009, 12:47
Ja neviem..so z toho vedla..
none
18

17. 04.04.2009, 12:47

Ja neviem..so z toho vedla..

04.04.2009, 12:59
Naozaj niečomu musia "nacuvat",alebo s niečím rezonovat....Ked by sa vedelo co to je, tak by sa to dalo znicit . Ma to meno ? Ak ma staci ho dat..
none
16
04.04.2009, 12:45
hm ocakavala som a hladala ..celkovo nist tu nie je..miseree..
none
19
04.04.2009, 13:21
ranexil musis to pocut uz z "krvi" a z kosti..inac "to" nepocut ,su hluche ,nie sproste
none
20
04.04.2009, 13:31
hm a nie je to nahodou surova energia u tychto jedincov , nie je u nich asi zoslachtena,preto pocuvaju skor svoj pud dole ,ako "to" hore..ale zase neviem spravne pomenovat co to je? ty to vies?
none
21
04.04.2009, 16:54
..odpúšťanie - schopnosť vnútornej dispozície k určitej činnosti psychického alebo motorického charakteru ovplyvňovaná našim superegom..

(toto nie je žiadna poučka, je to iba výplod môjho momentálneho rozpoloženia, tak sa necukajte)

..a odpúšťať s láskou je (myslím si) možné až vtedy, keď človek dosiahne až istý level vývoja svojho superega..

_________
..a všetko ide odpúšťať..aj nevera.. len zas nie často
none
22
04.04.2009, 17:56
Najviac problémov vlastne prináša to, že človek vie, že by mal odpustiť, a nedarí sa mu. Vie si všetko logicky a vedome zdôvodniť, a cíti vinu, ktorú si nevie odpustiť za to, že nie je schopný odpustiť, a tak vlastne trpí dvojnásobne...
none
23

22. Nadja 04.04.2009, 17:56

Najviac problémov vlastne prináša to, že človek vie, že by mal odpustiť, a nedarí sa mu. Vie si všetko logicky a vedome zdôvodniť, a cíti vinu, ktorú si nevie odpustiť za to, že nie je schopný odpustiť, a tak vlastne trpí dvojnásobne...

04.04.2009, 18:06
Nadaj coco ? Takže odpustat nevieme ze nevieme odpustit najskor sebe ? Ale nebud taky altruista ,to superegisti prave zneuzivaju nato aby im bolo odpustene tým vybehovým modelom cloveka ,ktorý chybu hlada najskor v sebe a az potom v nich.Oni najskor v kazdom len v sebe nie . _kto asi taha za kratsí koniec ?
none
24

23. ranexil 04.04.2009, 18:06

Nadaj coco ? Takže odpustat nevieme ze nevieme odpustit najskor sebe ? Ale nebud taky altruista ,to superegisti prave zneuzivaju nato aby im bolo odpustene tým vybehovým modelom cloveka ,ktorý chybu hlada najskor v sebe a az potom v nich.Oni najskor v kazdom len v sebe nie . _kto asi taha za kratsí koniec ?

04.04.2009, 18:19
nad aj coco? niečo ako coco chanel...
Hľadať vinu v druhých je tak úžasne radostné... ja sa tomu vôbec nečudujem, chápem to... 🙂
none
31
04.04.2009, 22:46
May God forgive u,because I CANT!..
none
46
05.04.2009, 22:16
Nikto nie je dokonalý, ani ja. Malé prehrešky odpúšťam na počkanie, väčšie do troch dní, tie óbrovské, alebo chronické, dlho zvažujem, hľadám pre aj proti, a podľa toho čo preváži sa k tomu postavím. Stáva sa, že keď ma niekto moc psychicky zničí, tak ho zamurujem, a už mu nedovolím, aby mi ubližoval. Skončíme pri pozdrave, ale to sa netýka najbližších, tam je to o sústavnom odpúšťaní.
none
47
17.04.2009, 19:06
Bohuzial, je niekedy az zle , ked clovek stael odpusta, nie je to spravne a a si ani zdrave... j ama skusenosti, ze odpustam stale, ale zdruhej strany v poslednom obdobi vela nevidim, zeby toto prislovie platilo..
none
48
24.04.2009, 21:36
Je pravdou, že najcitlivejší je človek sám na seba. Vravíš,že okrem nevery - tá sa ťažko odpúšťa. Samozrejme, je to rana pod pás. Ale či je to nevera,alebo čokoľvek iné - bez rozdielu, človek sa na každé ukrivdenie pozerá inak, ak sa sám dopustí krivdy na druhom. Zrazu akosi viac chápe toho svojho "nepriateľa", človeka, ktorý ho nejakým spôsobom urazil, alebo priviedol do ťažkej situácii. A vtedy je menej zraniteľnejší, dokáže isté veci odpustiť, lebo, povedzme si to úprimne, akoby tým tak trochu aj ospravedlňoval svoj čin. Uvediem jeden príklad: mnohí z nás mávame dlhé roky pocit, že naši rodičia pre nás málo spravili, že sa nám nevenovali toľko, ako sme si predstavovali. Prejdú roky, staneme sa aj my rodičmi, decká nám povyrastú, prídu chvíle, keď nám všeličo vyčítajú a aj keď nechceme nahlas pripustiť, že hádam majú v mnohom pravdu, spomíname si na momenty, keď sme svojím rodičom všeličo zazlievali. Zrazu ich chápeme viac, pretože sme sa ocitli presne na ich mieste, ako boli oni, keď sme boli prísnymi kritikmi.Samozrejme, že sú veci, ktoré sa nikdy v živote nedajú odpustiť, aj keď časom stratia na svojej sile, stále zostanú "neodpustiteľné". A nemusí to byť ani príliš veľká krivda, niekedy je to úplne banálna vec, ale zostala v nás a kedykoľvek si na ňu spomenieme, zdivhne nám adrenalín v krvi.
none
49
25.04.2009, 09:44
Všetko je odpustiteľné. Keď človek pochopí svoju ubohu bezvýznamnosť, pochopí aj to, ako je bezvýznamné neodpúšťať.
none
50

49. ranexil 25.04.2009, 09:44

Všetko je odpustiteľné. Keď človek pochopí svoju ubohu bezvýznamnosť, pochopí aj to, ako je bezvýznamné neodpúšťať.

25.04.2009, 12:36
úbohá bezvýznamnosť - domnievam sa ako to myslíš, ale v určitom zmysle slova ma to dráždi. Keby som si mala uvedomiť, či ako ty vravíš - pochopiť svoju bezvýznamnosť - čo by malo potom v živote význam. Opakujem - viem, ako to myslíš ty, ale ja odmietam myšlienku, že by som mala pochopiť, že ja - moja maličkosť je čímsi bezvýznamným. To mja nesserkaj, Ráňo!!!!!!
Aj keď slová : prach si a na prach sa obrátiš ... beriem ako holý fakt.
none
53

50. 25.04.2009, 12:36

úbohá bezvýznamnosť - domnievam sa ako to myslíš, ale v určitom zmysle slova ma to dráždi. Keby som si mala uvedomiť, či ako ty vravíš - pochopiť svoju bezvýznamnosť - čo by malo potom v živote význam. Opakujem - viem, ako to myslíš ty, ale ja odmietam myšlienku, že by som mala pochopiť, že ja - moja maličkosť je čímsi bezvýznamným. To mja nesserkaj, Ráňo!!!!!!
Aj keď slová : prach si a na prach sa obrátiš ... beriem ako holý fakt.

25.04.2009, 13:11
arašid , myslím to takto:
odkaz
none
54

50. 25.04.2009, 12:36

úbohá bezvýznamnosť - domnievam sa ako to myslíš, ale v určitom zmysle slova ma to dráždi. Keby som si mala uvedomiť, či ako ty vravíš - pochopiť svoju bezvýznamnosť - čo by malo potom v živote význam. Opakujem - viem, ako to myslíš ty, ale ja odmietam myšlienku, že by som mala pochopiť, že ja - moja maličkosť je čímsi bezvýznamným. To mja nesserkaj, Ráňo!!!!!!
Aj keď slová : prach si a na prach sa obrátiš ... beriem ako holý fakt.

25.04.2009, 13:20
Arašid myslím to takto:
odkaz
No co myslíš , ešte stále máš nejaký význam?
none
55

54. ranexil 25.04.2009, 13:20

Arašid myslím to takto:
http://www.youtube.com/watch?v=GXOIdu8bHuo&feature=fvsr
No co myslíš , ešte stále máš nejaký význam?

26.04.2009, 14:57
stále si to myslím, tak ako je vzduch, či smietko prachu súčasťou tohoto nekonečna, tak je i človek , ja,ty,on........ všetko súvisí so všetkým, a má svoj význam. Naša planéta je obývaná ľuďmi , pre niečo sme tu, celé tisícročia sa meniac v podobe,povahe a vidíme viac a viac - viď tvoje zábery. Vďaka rozumu a zvedavosti človeka už dnes vieme, že Zem nie je placka. Aaaale bla, bla,bla...... kecala by som donekonečna - áno - mám význam , aj ty, on, všetci . Aj keby som sa prirovnala v rozmeroch piko,nano,mikro,.... či fento,ato, to je furt jedno, a to všetko na miliontinu, aj tak som presvedečná že mám v tomto svete nejaký význam. kuafix, a punktunk!!!!!
none
51

49. ranexil 25.04.2009, 09:44

Všetko je odpustiteľné. Keď človek pochopí svoju ubohu bezvýznamnosť, pochopí aj to, ako je bezvýznamné neodpúšťať.

25.04.2009, 13:00
odpustiť sa dá iba to,čo dotyčný svojim konaním dokáže napraviť;
none
52
25.04.2009, 13:09
Takže nei je možné odpustiť vrazdu ?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 207 050 B vygenerované za : 0.138 s unikátne zobrazenia tém : 36 171 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Šialené zhony alebo pokoj, stromček, pod stromčekom darčeky a ľudia, ktorí sú nejakým spôsobom k sebe viazaní spolu pokope v strese či radosti... A ešte narodeniny... Pre niekoho skut...

citát dňa :

Na peknú ženu je príjemné pozerať sa. S rozumnou je príjemné žiť.