Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Obete pedofílie kňazov hovoria

29
reakcií
1163
prečítaní
Tému 9. februára 2013, 11:09 založil Vlado.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Vlado muž
   9. 2. 2013, 11:09 avatar
V tejto dobe sa v Poľsku dostala na trh kniha "Bojte sa: Obete pedofílie v poľskej cirkvi prehovorili." s podtitulom Celé Poľsko mlčí, obete pedofílie kňazov hovoria.

Príznačné je opäť, že na SK je zatiaľ úplné ticho, príznačné je, že poľská RKC túto knihu odsúdila a brojí proti nej. A príznačné je, že všetkých, ktorí na toto upozorňujú, označujú za ľudí útočiacich na posvätné, na niečo založené samotným Kristom.

mojakomunita.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pýtam sa, ako by reagovali vaše rodiny, vaši priatelia, keby vaše dieťa bolo znásilnené nejakým človekom a firma či organizácia či sekta, ktorej by bol členom, by tieto zločiny aktívne zamlčiavala, zakazovala o nich hovoriť, ututlávala? Verím, že by sme boli v takej chvíli /rovnako ako teraz/ volaní k radikálnemu odpusteniu človeku, ale zároveň by sme so všetkou svojou mocou volali k vyšetreniu takejto organizácie či sekty, k odhaleniu ďalších obetí, k pomoci týmto obetiam a zároveň by sme každý takýto systém, ktorý by sa zúčastňoval takejto obludnej trestnej činnosti tým, že by ich zakrýval a zatajoval, volali k zodpovednosti.

Pýtam sa, ako by reagovalo Slovensko, keby sa ukázalo, že napr. Svedkovaia Jehovovi znásilnili niekoľko stovák detí?


14.
označiť príspevok

trin i ty muž
   10. 2. 2013, 00:05 avatar
kedy prehovoria obete Palestiny? cely svet mlci..


15.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 2. 2013, 00:10 avatar
Fíha, aj tam sa dostali katolícki pedofili?


17.
označiť príspevok

trin i ty muž
   10. 2. 2013, 00:21 avatar
15.

takze tebe vadia len "katolicki" pisem si chech


19.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 2. 2013, 00:25 avatar
Mne je to jedno, mne nevadia. Martin Švikruha píše o katolíckych pedofiloch. Ak sú aj iní pedofili, tiež o nich treba hovoriť, hoci aj z Palestíny.


21.
označiť príspevok

trin i ty muž
   10. 2. 2013, 00:27 avatar
19.

ten vyrok je katastrofa, tak nevadia a treba o nich hovorit, vsak naco, ked je ti to jedno?

lol

asi si unaveny viac ako ja


23.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 2. 2013, 00:30 avatar
A prečo by mi malo vadiť, že akí sú tí pedofili? Zločinec ostane zločincom, nech je už akéhokoľvek vierovyznania. To je jedno, či katolík, alebo iný, ak poznáš iných, hovor o nich, zatiaľ čítam väčšinou o katolíckych pedofiloch, o pedofílii v RKC, Rímskokatolíckej cirkvi.


24.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 2. 2013, 00:31 avatar
Však aspoň sleduj, o čom je téma: Obete pedofílie kňazov hovoria.


27.
označiť príspevok

Camo1 muž
   10. 2. 2013, 23:20 avatar
Tak toto si sa naozaj prekonal. To ako sa zúfalo tváriš, že ti nejde o Katolíkov to už sa nedá ničím ospravedlniť. Je ti jedno, že štatistiky hovoria, že javiac zneužití sa udeje v rodine, že minimálne rovnaký podiel pedofilov je medzi učiteľmi, trénermi, ...... Ty ZÁZRAČNE zakopneš vždy len o tých katolíkov. Vlastne sú to ani neni katolíci, ale čo na tom. Veď tebe nejde o pravdu, ale to svoju nenávisť ktorú chováš vnútri. Ešte aj tá tiež proti Cirkvi nabrúsená Trinity si to všimla....
No čo nech ti Pán oplatí podľa tvojich skutkov a to čo najskôr, aby z tej tvojej nenávisti nevyrástlo raz naozaj niečo brutálnejšie, čím sa tým pedofilom vyrovnáš. Toto už nemá nič spoločné so zdravým rozumom...


28.
označiť príspevok

Camo1 muž
   10. 2. 2013, 23:24 avatar
Keď som o toto fórum zakopol, tak tu fungovala taká jedna psychicky preexponovaná osoba. Ale vlastne už vtedy bolo vidieť, že toto fórum je strediskom takýchto indivíduí. Hlásate a domáhate sa dokonalosti u tých druhých, ale vnútri ste plný všetkeho možného hnusu.


29.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 2. 2013, 11:05 avatar
V tej vete i celkom dobre vystihol hnus katolíckej cirkvi: Hlásate a domáhate sa dokonalosti u tých druhých, ale vnútri ste plný všetkeho možného hnusu.

RKC je taká rovnaká obyčajná organizácia ako akákoľvek iná. Nie je ničím výnimočná. Ani od boha, ako oni klamú. Ešte taká organizácia včelárov je morálnejšia než oni.

RKC sa vyhlasuje za nositeľov morálky, a pritom je to len obyčajný vred.


30.
označiť príspevok

radnerad muž
   11. 2. 2013, 23:08 avatar
Tak štatistika nepustí - ked sa dakde 3/4 hlásia ku katolíckej c. - tak je to jedno či to je učiteľ
trenér farár... alebo čokoľvek. Každý čo niečo spácha - je zločinec - a v oblasti ktorá je zamorená
z 3/4 katolíkmi - je prirodzene aj 3/4 zločincov katolíkov. Poĺsko je na tom ešte horšie
čo sa týka zamorenia katolíkmi - tak jaký potom ZÁZRAK zakopnúť o katolíka.
Zázrakom bude čoskoro ked páchateľ nebude verici ...


2.
označiť príspevok

Vlado muž
   9. 2. 2013, 17:54 avatar
Poláci mluví o zneužívání kněžími, obětí byla i zpěvačka Kora

V Polsku se po vydání knihy Ekkeho Overbeeka Obávejte se, která přináší příběhy lidí zneužitých kněžími, rozvířilo dosud tabuizované téma pedofilie v katolické církvi. Další zpovědi zneužitých přinesl i polský Newsweek. Zneužitá pedofilním knězem byla i známá zpěvačka slavné skupiny Maanam Kora Jackowska.

„Ta hrůza mi zůstala hluboko v duši a pořád se vrací. Vrostla mi do psychiky jako tetování do kůže,“ uvedla před časem Kora, která spolu se skupinou Maanam v roce 1980 proměnila polskou hudební scénu, když ji otevřela nové vlně.

„Pamatuju si, jak jsem se hrozně bála, když jsem šla ke knězi. Po léta jsem o tom nebyla schopna nikomu říci,“ dodala zpěvačka, která vyrůstala v chudých poměrech. Její matka vychovávala sama pět dětí. „Chudé a vystrašené děti jsou nejčastějšími oběťmi pedofilních kněží, kteří velmi dobře vědí, koho si mají vybrat, kdo bude snadná oběť,“ řekla Kora, jejíž zkušenost se odráží v dva roky staré písni Zabawa w chowanego.

„Pozval mě na hrozny. Je celkem možné, že jsem nebyla jediná. Byl to starý smradlavý muž, strčil mi jazyk do úst a šmátral mi v kalhotkách. Bylo mi deset, možná jedenáct," dodala.

www.novinky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Krištof
   9. 2. 2013, 18:12 avatar
Možno trochu na vyváženie.

Téma: Cirkev a pedofília
O téme zneužívania detí katolíckymi kňazmi sa už toho popísalo a nahovorilo pomerne dosť. Ponúkame preto niekoľko vybraných článkov, komentárov, blogov a nahrávku prednášky venovanej tejto problematike...

Problém pedofílie v Cirkvi a v spoločnosti
Mimoriadne vydanie relácie TV LUX Doma v Cirkvi, odvysielanej v utorok 20. apríla 2010. Hostia: Jozef Kováčik, hovorca KBS a Ivan André, psychiater a sexuológ.
www.tvlux.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prominentný Žid Ed Koch: Médiá sú antikatolícke
Sexuálne škandály sú len palicou, ktorou médiá bijú Cirkev za jej názory. Tvrdí to na blogu denníka Jerusalem Post bývalý člen snemovne reprezentantov za Demokratickú stranu a exstarosta New Yorku Edward Koch.
www.svetkrestanstva.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ďalšie články k tomu na tomto linku
www.maranathapo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Vlado muž
   9. 2. 2013, 18:19 avatar
Uvádzaš, že také informácie sú protikatolícke. Nuž sú! Ale prečo? Lebo katolíci sexuálne zneužívajú deti. Katolícka pedofília je hrozná, najmä ak si uvedomíme, že katolíci sa pasujú za hlásateľov morálky.

Povedal by som to skôr takto, a opravil ho: Médiá sú proti zločincom.

To, že títo zločinci sú katolíci, je vedľajšie, preto neobstojí názor, že médiá sú protikatolícke. Oni sú proti zločinom.

Keby napríklad pastafariáni mali toľko sexuálnych škandálov ako katolíci, tiež by sa mohlo potom povedať, že médiá sú antipastafariánske?


5.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   9. 2. 2013, 18:25 avatar
Kto sú pastafariáni?


6.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 2. 2013, 18:31 avatar
Tí co jedia pastu.


7.
označiť príspevok

Vlado muž
   9. 2. 2013, 18:32 avatar
To bol príklad. Akože vidíš, nevieš ani kto sú, nakoľko nemajú sexuálne škandály ako katolícki kňazi.


8.
označiť príspevok

Vlado muž
   9. 2. 2013, 18:34 avatar
Čítam som: Pastafariáni bojujú s dominanciou katolíckej cirkvi… www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Krištof
   9. 2. 2013, 18:34 avatar
Jasné. Môže však ísť aj o to, že niekomu nesedí celkovo cirkev, kresťanstvo alebo náboženstvo. Alebo o to, že niekomu nesedí, že cirkev je proti potratom a iné veci. Preto je možné, že tému o pedofílii patrične využije na kritiku katolíckej cirkvi. No mali by sme kvôli objektívnosti uviesť aj ďalšie skutočnosti. Jozef Kováčik: "Ohavný čin dospelých, ktorí si svoje sexuálne úchylky vybíjajú na malých deťoch. Každý jeden z takýchto skutkov je nutné brať so všetkou vážnosťou. Ani niektorí kňazi Katolíckej cirkvi sa takýmto prípadom nevyhli. Znamená to však, že zvyšok spoločnosti je v poriadku a vinníci sú iba v radoch Katolíckej cirkvi? ...
„Morálna panika“ je teda vyvolaná skutočným faktom, ktorý je však zveličený a ukazuje iba jediného vinníka, ktorý je ešte k tomu identifikovaný s celou inštitúciou. V tomto prípade ide o skutočné prípady pedofílie. Aj keby boli len dva takéto príklady, je to morálne neospravedlniteľné. V skutočnosti však nie je jedno, či sú dva, či sú ich desiatky, alebo stovky, či tisíce.
Pozriem sa teda na fakty. Doteraz najväčšou a nezávislou v oblasti zneužívania detí kňazmi je štúdia John Jay College of Criminal Justice zo City University of New York. Ide o najuznávanejšiu akademickú inštitúciu v USA v oblasti kriminológie.
Štúdia hovorí o 4 392 prípadoch kňazov z celkového počtu 109 tisíc, ktorí boli v rokoch 1950 až 2002 obvinení zo sexuálnych vzťahov s mladistvými. Z nich bolo odsúdených menej ako sto. V niektorých prípadoch išlo o malé číslo i z dôvodu premlčania, alebo smrti obvinených. Napriek tomu však vinnými bolo uznaných len nepatrné množstvo z obvinených. Medzi obvinenými však nechýbali aj mnohé prípady úplne nevinných kňazov. Hovorca Konferencie biskupov USA mi dokonca potvrdil, že mali niekoľko prípadov samovrážd kňazov, ktorí neuniesli ťarchu falošných obvinení. Falošné obvinenia radikálne narástli po roku 1990, kedy sa uskutočnili prvé úspešné pokusy s finančným odškodnením.
Aj v aktuálnych prípadoch sa hovorí o kňazoch, ktorí sú obvinení. A každý, ktorý sa takého skutku dopustil, musí niesť i dôsledok. Obvinenie však nie je dokázanie skutku a odsúdenie. Napriek tomu však v médiách rezonujú čísla, s ktorými sa narába veľmi nekorektne.
Katolícka cirkev vyhlásila nulovú toleranciu v prípade kňazov, ktorí sa dopustili pedofílie. Podľa Massima Introvigneho by však mala platiť tá istá nulová tolerancia pre všetkých, ktorí sa dopustili falošného obvinenia.
V USA po zverejnení spomínanej štúdie radikálne poklesol počet obvinení a s tým i odsúdení.
Štúdia John Jay College priniesla i niekoľko ďalších zaujímavých faktov. Ako pedofilné boli médiami označované i obvinenia, ktoré sa dotýkali vzťahov kňazov s dospievajúcimi. Nikto nepopiera, že ide o morálne zlyhanie i v týchto prípadoch. Takisto nemorálne je však tvrdenie, že ide o pedofíliu. Zo samotnej pedofílie bolo odsúdených 54 kňazov za 52 rokov. Teda zhruba jeden za rok v celých USA.
Čo sa týka právneho stavu v Katolíckej cirkvi, stavia sa k týmto prípadom oveľa tvrdšie, ako civilné právo. V dokumente Kongregácie pre náuku viery z roku 2001 „De Delictis gravioribus“ je ustanovené, že biskup musí nahlásiť Kongregácii pre náuku viery každý prípad sexuálneho vzťahu klerika s osobou mladšou ako 18 rokov. Predpokladá sa doba premlčania 10 rokov po dovŕšení 18. roku veku obete. V USA však samotná Konferencia biskupov požiadala o úpravu, podľa ktorej neexistuje doba premlčania takéhoto prípadu. Je to preto, aby nezostali nepotrestané činy pedofílie spáchané v minulosti. Je to teda oveľa prísnejší postup ako v civilnom práve.
Štúdie John Jay College však idú ďalej. Hovoria o tom, že počet prípadov pedofílie je v Katolíckej cirkvi v pomere 2 až 10 krát menej ako v prípadoch iných denominácií, v ktorých pastori sú ženatí. O tom však médiá cielene mlčia. Celibát teda nie je príčinou pedofílie. Najviac prípadov pedofílie, odhliadnuc od príslušnosti ich páchateľov, až 90 percent, je medzi ženatými. Ešte šokujúcejším faktom je, že až 2 tretiny prípadov pedofílie je páchaných vo vlastných rodinách - otcami, otčinmi, strýkami, bratrancami, dokonca bratmi... Mimo rodín ide najmä o vychovávateľov, učiteľov a športových trénerov mladistvých . Ako hovorí Massimo Introvigne, štatistiky hovoria i ďalšie fakty, ktoré nie sú politicky korektné, no treba ich povedať. Až 80 percent tých, ktorí sa dopustili pedofílie sú homosexuálne prípady. Teda dospelý muž, ktorý zneužíva dieťa mužského pohlavia. 90 percent odsúdených kňazov bolo tých, ktorí mali homosexuálne sklony. Aj z týchto čísiel je jasne vidieť, že nejde o problém celibátu, ale o toleranciu, ktorá prevládala v 70. rokoch v seminároch práve v oblasti pripúšťania kandidátov na kňazstvo s nevyriešenými sexuálnymi problémami.
Skúsme si spojiť túto „morálnu paniku“ so snahou Cirkvi posatviť sa vždy a za každých okolností na ochranu rodiny a práva na život."
www.christ-net.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Vlado muž
   9. 2. 2013, 18:42 avatar
Nie, ide o to, že náboženské organizácie (tie cirkvi) sú len obyčajné ľuďmi vytvárané spoločenstvá, a tak majú len ľudskú morálku. Čiže nemajú žiadne morálne právo vyvyšovať sa nad iné spoločenstvá. Práve prípady katolíckej pedofílie otvárajú ľuďom oči.

Rovnako ako aj bájky o bohoch sú vytvárané ľuďmi. Preto tzv. "božia" morálka nemôže byť o nič lepšia než sú schopní ľudia ju vymyslieť.

Aj preto, že katolíci majú celibát, myslím si, že to má veľký vplyv na kňazov, že prahnú po tajných sexuálnych radovánkach. A to, čo sa odhalí, tie sexuálne škandály, to je len zrnko v piesku všetkých škandálov.


11.
označiť príspevok

Krištof
   9. 2. 2013, 18:53 avatar
Aj taký je názor. Viem o ľuďoch, ktorí celkovo kritizujú katolícku cirkev napr. preto, že tí ľudia sú radikálni ateisti, alebo nemajú radi katolícke veci ako ochrana života od počatia, ochrana tradičnej rodiny resp. nesúhlas s homosexuálnymi partnerstvami a i. Preto možno tému pedofílie využívajú na celkové kritizovanie cirkvi


12.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 2. 2013, 19:05 avatar
Cirkev treba kritizovať, pretože sa sama vyhlasuje za svätú a taká nikdy nebola a nie je.
Súhlasí Vlado, trin i ty


13.
označiť príspevok

Krištof
   9. 2. 2013, 19:16 avatar
Čítal som o tom, že cirkev je svätá a zároveň hriešna: "Treba v prvom rade vysloviť to, že sa vôbec nemyslí to, že sa sama cirkev považuje za spoločenstvo osobitne dokonalých ľudí. Jej posvätenie je dielom Kristovým: "Kristus si zamiloval cirkev a obetoval sa za ňu, aby ju posvätil..." (porov. Ef. 5, 25)
Svätá je hlava Cirkvi, Kristus, a tým všetci, čo majú k nemu živý vzťah. Svätá je prostredníctvom Ducha Božieho, ktorý v nej pôsobí. Cirkev je však svätá aj pre svoju úlohu pokračovať v Kristovom poslaní posväcovať ľudí. Pavol hovorí zreteľne a stručne: "To je Božia vôľa, aby ste žili sväto" (porov. 1 Sol 4, 3).
Avšak práve tí ľudia, ktorým sa najlepšie podarilo zvládnuť túto Božiu požiadavku a ktorých nazývame "svätými", mali veľmi intenzívne vedomie svojej ľudskej slabosti a hriešnosti. Práve oni si boli vedomí toho, že svätosť je dielom Božím. Kresťan vie s Pavlom: "Z milosti Božej som, čo som" (porov. 1 Kor 15, 10). Namyslenosť a samoľúbosť sú teda od samého začiatku vylúčené, keď hovoríme o svätej cirkvi. Skôr je každému jednotlivcovi a cirkvi ako celku tento titul vždy znovu "ostňom v tele", pretože vieme, ako ľahko sa dostávame do područia hriechu."


25.
označiť príspevok

ruwolf muž
   10. 2. 2013, 01:05 avatar
Sú aj tzv. tradiční katolíci, ktorí neuznávajú dnešného pápeža.


26.
označiť príspevok

ruwolf muž
   10. 2. 2013, 01:22 avatar
Nie je ani náznak toho, že by Boh posvätil pápeža RKC ako šéfinka kresťanov.


16.
označiť príspevok

Inotaj muž
   10. 2. 2013, 00:15 avatar
aj tento článok asi nebol na Markíze
zpravy.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
 


18.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 2. 2013, 00:23 avatar
Nabzlo o ňom hovoril: Novodobé zločiny cirkvi.


20.
označiť príspevok

trin i ty muž
   10. 2. 2013, 00:25 avatar
18.

skoda, ze som nemala zapnuty zvuk, bola by som ho byvala pocula

asi

chech


22.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 2. 2013, 00:27 avatar
Však si daj klapky z očí dole, a budeš počuť lepšie.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:41,  ked si to zadal do google alebo do youtube nepomohlo? https://dopice.sk/nNx
dnes, 01:30,  Vážený diskutéri, kázeň Kuffu: http://www.youtube.com/watch?v=hd_YiO8NIzY
dnes, 01:30,  Dobrý deň, prosím Vás, mohol by mi niekto pomôcť nájsť pesničku, v ktorej sa spieva...
dnes, 01:24,  Pekne. http://www.youtube.com/watch?v=fSi6b7U9IhQ
dnes, 01:19,  tvoja laska Boris? ;)
dnes, 01:12,  96. zato ty si pravidelne ubytovany na psychiatrii. stary úchyl, uz z teba grcia aj Boris *39
dnes, 01:05,  Ano mučeník prezident Tiso je uz v raji.:) Tak to vie len Boh, svatoreceny nebol. Ale ako...
dnes, 00:53,  možno ty, nevedomky, otváraš iné dvere, aké nám otvoril Ježiš Kristus...?
dnes, 00:48,  11,.....Amen,....počuli sme Božie slovo. A teraz milí bratia a sestry, podajme si spolu ruky...
dnes, 00:44,  93,....tu musím s tebou súhlasiť. Teda, už je mučený Tiso v pekle? Aj keď narobil veľa...
dnes, 00:41,  3,....Súhlasím. Ale potom prečo ty otváraš iné dvere ako ja? V čom je problém?
dnes, 00:25,  Existuje len jedna pravda a preto existujú len jedny dvere k nej...:-)
dnes, 00:20,  Čo ešte viac si môžme želať ako keď anjel mierotvorca Vladimír Vladimirovica Putin...
dnes, 00:08,  nejako si stichla, stara prostitutka
dnes, 00:03,  Je zaujímavbé, že Čechom, Poliakom i Maďarom to funguje lepšie aj bez EURA. A čo...
dnes, 00:00,  Najprv rozkradli štát , pustili k veslu vexlákov a potom zaviedli EURO pre chudobu.
včera, 23:57,  Šťastlivci a možno i zlodeji ktorým sa darí, nevidia chudobu a trápenie rodín okolo seba....
včera, 23:51,  Klasické farizejské heslo.
včera, 23:50,  Mučeník Tiso? To jehovisti sa nechytaju.;)
včera, 23:50,  kto nepodvádzal? Je to síce neetické , ale robí sa to.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Snívaš o niečom? Nezačneš - nedokončíš!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(108 422 bytes in 0,546 seconds)