Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Novodobý zázrak väčšina nevidí!

16
reakcií
798
prečítaní
Tému 20. júna 2016, 07:00 založil teolog.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
08. 04. 2012
8
19. 08. 2016
54
25. 01. 2014
38
03. 09. 2011
2
 
 


1.
označiť príspevok

teolog
   20. 6. 2016, 07:00 avatar
Zaujímavú myšlienku obsahuje kniha Žalmov v 48. Kapitole vo veršoch 12 - 14 v Preklade Nového Sveta Svätých Písiem:

´Pochodujte okolo Siona a obchádzajte ho, počítajte jeho veže. Zamerajte svoje srdce na jeho násyp. Prehliadnite jeho obytné veže, aby ste to mohli rozprávať budúcim pokoleniam. Lebo tento Boh je naším Bohom na neurčitý čas, áno navždy. Sám nás povedie, kým nezomrieme´.

Dnes už nie je centrom pravého uctievania žiadny doslovný chrám. Pretože stal sa ním nový, duchovný. Je to opatrenie, vďaka ktorému sa ľudia môžu zmieriť s Bohom na základe výkupnej obete Ježiša Krista a jeho kňazskej služby.

Takáto existencia duchovného chrámu Stvoriteľa a ako jeho následok duchovný raj uprostred tohto skazeného a skorumpovaného sveta bez lásky je novodobý zázrak, o ktorom čoraz väčší počet uctievateľov Jehovu Boha neustále hovorí po celom svete!

Majú neustále sa meniacu, bohatú duchovnú (dostupnú 24 hodín denne a 7 dní v týždni) informáciu na ich webovej stránke, ktorá je dostupná vo viac ako 800 jazykoch - www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2016, 08:57 avatar
Docela nechapem naco je na stranke posunkovy jazyk?
Ved hluchi/hluchonemi vedia citat..

Mimochodom ako dobre, ze si nam tu predstavil vyvolenu cirkev...
Ale katolici to nebudu dobre znasat, pretoze oni si myslia, ze vyvolena je ta ich  
Súhlasí dabo3333


3.
označiť príspevok

teolog
   20. 6. 2016, 09:03 avatar
Veď nikto im nebráni, aby sa cítili vyvolení...:-)


4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2016, 10:28 avatar
Presne tak ako svedkom jehovovym
Súhlasí dabo3333


5.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 6. 2016, 12:54 avatar
teolog, spoliehate sa na Ježiša, ale to čo prikazuje pri poslednej večeri vám akosi ušlo, nemáte premenenie, spoveď, na odpustenie hriechov, aby ste si mohli zbieliť košele v krvi baránkovej, a tak ako je to písané v apokalypse , atď, atď.....
Vráťťe sa pekne všetci naraz ku katolíkom, odkiaľ ste vyšli.
Ježiš napísal evenjelium, aby mu každý rozumel a aby to bola jediná pravda tohoto sveta a nemožno niektoré časti nadhodnotiť, podhodnotiť, premeniť na obrazné, záväzné a niektoré dokonca zbytočné.
Aj katolícka cirkev má toho navymýšlané mimo evanjelia, ale ja verím iba evanjelium,. Lebo kto verí na to, čo je navýmyšlané navyše, môže mať aj podiel na špine, ktorá pre toto bola nakydaná na cirkev, ale ak niekto verí iba na evanjelium a nič iné, len evanjelium, nemôže mať na tomto svinstve podiel, lebo evanjelium je zákon a pravda, ktorá jasne o Ježišovi dokazuje, že Ježiš nemá podiel na tejto špíne, lebo v evanjeliu sa píše naopak, že každý bude potrestaný, kto bude proti evanjeliu.
Lebo kto vidí iba špinu, nemá čisté oko, aby videl čisté a vidí len špinu, a iba ten, čo má čisté oko, vie rozoznať a uvidieť božie aj pod špínou. lebo ak je vaše oko čisté, je čistá aj vaša duša.

Kúpte si na oči kolíriovej masti a vráťte sa nazad medzi Ježišove ovečky a nespoliehajte sa na žiadnu cirkev na svete, ani katolícku a ani nič, čo vymyslel a doplnil k evanjeliu človek, lebo len evanjelium je pravda tohoto sveta, evanjelium je kameň uholný a kto na tento kameň spadne ten sa doláme a na koho tento kameň spadne toho doláme a iba tí, čo sa na tento kameň spoľahnú a nebudú s ním hýbať, budú mať na ňom postavené príbytky až do večnosti.

Verte evanjelium, čisté evanjelium. Lebo čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého, akokolvek si niekto o sebe, alebo ho iní presvedčili, že je svätý, ako si to myslel.
lebo zákon a proroci sú až po jána, a pri jordáne sa ukázalo, aký je rozdiel medzi tým, čo bolo pred a čo je potom, je to odpustenie hriechov a ján presne ukázal, ako sa to robí. Verte mu, on je najväčší na tomto svete, čo sa narodil zo ženy.


6.
označiť príspevok

teolog
   20. 6. 2016, 14:44 avatar
elemír - mám otázku pre teba: bol Ježiš Kristus katolíkom?


7.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2016, 17:57 avatar
"Vráťťe sa pekne všetci naraz ku katolíkom, odkiaľ ste vyšli." >> Mozno by si si mal precitat historiu katolickej cirkvi..
Odkial vznikli rozne dogmy na akoze popud ducha svateho... aj ked dost neverim, ze niekto s duchom svatym by bol tak zhyraly.. ako boli prave papezi a vysoky klerus v minulosti..
A teraz sa to uz len tiahne
A k tomuto sa ma niekto vracat? To skor vracat.

"Lebo kto vidí iba špinu, nemá čisté oko, aby videl čisté a vidí len špinu, a iba ten, čo má čisté oko, vie rozoznať a uvidieť božie aj pod špínou. lebo ak je vaše oko čisté, je čistá aj vaša duša." >> Pre teba by bol aj satan svaty..

Ako mame presne chapat:
"Vráťťe sa pekne všetci naraz ku katolíkom, odkiaľ ste vyšli. "
a
" a nespoliehajte sa na žiadnu cirkev na svete, ani katolícku"
Pride mi, ze si protirecis...
Súhlasí dabo3333


8.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   20. 6. 2016, 21:28 avatar
(5) + (7)
V ziadnom pripade nemienim elemira urazat, ale ako ho tu uz istu dobu citam, stale sa mi vidi, ze to vsetko ma "sakramentsky" popletene.
Evidentne chce povedat nieco dobre pre vsetkych ludi, no vysledkom je povacsine len teologicky gulas.


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2016, 22:42 avatar
Elemir je v pohode typek, niekedy povie nieco vtipne, ale dost casto pomiesa jablka s kalerabom


10.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 6. 2016, 03:55 avatar
Máte pravdu, už som tu viackrát písal, že neviem opísať presne, čo viem a cítim, ale pochopiť, že nič na svet nie je tak dôležité, ako evanjelium, to snáď by som ešte zvládol a vy so mnou, ale všetky kresťanské cirkvi, vrátane katolíckej majú to isté evanjeliu, ale odlišujú sa v tom, že každý si k tomu niečo pridá, či odoberie a tieto dodatky potom sa stávajú príčinou sporov a a dokonca prelievaním krvi, ale ako náhle začne tiecľ krv, tak je to jasné že to nepatzrí Kristovi, ale tomu druhému, lebo to je podľa evanjelia.
Každý by chcel, ekumenizovať, ale z týchto svojich výmyslov, ktoré si potom kresťania navzájom vyhadzujú na oči ako špínu, nechce ustúpiť ani jeden. A takýmto spôsobom sa ani nikdy nestane ekumenizácia a pri tom by to mohlo byť tak strašne jednoduché, vyhodiť z každej cirkvi všetko čo je mimo evanjelium,a všetkým nám zostane len čisté evanjelium a ekumnzácia by bola týmto dokončená.
Ja si dokonca myslím, že cirkvou nebude spasený nikto, lebo každá cirkev je niečím zakydaná, ale jediná spása je v čistom evanjeliu, lebo to je pečať a odkaz pre tých, čo chcú patriť bohu.
http://www.youtube.com/watch?v=JHQqJDBjfSM Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 6. 2016, 04:03 avatar
Nemyslim, ze by sa katolici chceli vzdat uctievania Marie..
Dalsia vec, Jezis hovori jasne nikto nebude panom (nechce sa mi to teraz hladat) ale je tu papez.. presne naprotiven toho, co sa pise v biblii
Súhlasí dabo3333


12.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 6. 2016, 04:08 avatar
Video som uz videl dvakrat, pozrel som si ho tretikrat...


16.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 6. 2016, 11:31 avatar
Wolfe 12 a všimol si si tu 40% na tej fľaši ??? Keď som bol v sojuze ešte niekedyna konci 70 tich rokov, tak sme si dali vodku a zistil som, že to bola nejak tak okolo 30 maximálne 32% a nebol problém vypiť na ex aj deci,


14.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   21. 6. 2016, 05:28 avatar
10 elemir
Matkou celej ekumeny ( ekumenizacie ) je katolicka cirkvev, ktora chce priviest "odlucenych bratov" spat do svojho kosiara.
Je to podvod zabaleny do nablizkaneho pozlatka tzv. "jednoty" cirkvi.


13.
označiť príspevok

teolog
   21. 6. 2016, 04:25 avatar
Tak ako dal Ježiš Kristus v prvom storočí svojim apoštolom (spolu s inými vyvolenými skúsenými kresťanmi, ktorí tak spolu tvorili hlavný zbor na rozhodovanie dôležitých otázok zboru) autoritu, tak treba hľadať podobnú skupinu zrelých a skúsených, vyskúšaných kresťanských mužov dnes. Ježiš Kristus je hlavou kresťanského zboru, ktorý je jeho symbolická, duchovná ´manželka´. On ju dnes vedie pomocou Božieho svätého ducha, to jest Božej dynamickej sily.


15.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 6. 2016, 11:24 avatar
teolog, 13,
Ježiš povedal jasne, čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého, teda satana. A evanjelium je na takej úrovni, že nepotrebuje ďaľších mudrcov a ani celé zbory, lebo každý, kto chce na tom niečo doplniť a vylepšiť, či odtiaľ niečo vziať, dáva nutne najavo, že je múdrejší, ako ježiš. A v prípade, že by niekto nepochopil evanjelium, je blažený, lebo je chudobný duchom, pokiaľ ale po nepochopení nezačne robiť opravy a cítiť sa mudrejší, ako Ježiš.

Mám ešte toho veľa, ale to by bol pre vás teraz tvrdý pokrm, ale pošlem vám ducha pravdy ...............................................


17.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 6. 2016, 11:36 avatar
dabo 14, zase to vidíš tými inými očami. Vôbec nie, ja nechcem, aby to, čo nie na katolíckej cirkvi dobré, aby nešlo do ekumenizácie, ale nehádajme sa , kto má čo lepšie na cirkvi vymyslené, spojme sa na čistom evanjeliou, na ktoré sa spoliehajú všetci, čo by chceli byť kresťanmi, Napísal som to jasne a ty tu zase zapíliš do uzla.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:19,  ondrej ved vy totaliťáci potláčate slobodu
dnes, 17:16,  ondrej ved vy totaliťáci prenasledujete ľudí za názor tak čo tu píšeš drísty o...
dnes, 17:15,  ondrej ty boľševik ja nechcem nikoho trestať to vy totalitné špiny prenasledujete ľudí za...
dnes, 17:14,  to prave robiš.....nepaci sa ti slobodna spolocnoť, kde je mnoho nazorov....
dnes, 17:12,  tam kde nie je tolerancia, nemože byť demokracia a sloboda.....
dnes, 17:04,  28- zase až tak nemusíš odkrývať jehovistický totalitný systém, kde sa samozvaní...
dnes, 17:04,  ondrej ja nie som boľševik ako ty nechcem ľuďom zakazovať mať vlastný názor
dnes, 17:02,  realitu drístaním nezmeníš prenasledujete ľudí za názor. Treba sa zbaviť vás...
dnes, 16:57,  je to presne naopak, vadi ti mnoho veci co robia iní.....najradsej by si im to zakazal......
dnes, 16:55,  može sa stať aj nepravost, ale v demokracii na to poukaze velmi rad nejaky iný...
dnes, 16:53,  31- Takže nie Kristus je cesta, pravda a život, ale svetská hierarchia budovaná podľa...
dnes, 16:52,  ondrej ty boľševik o akej demokracii točíš ? Ved vy prenasledujete ľudí za názor,...
dnes, 16:50,  hlavne že ty si si nepočičal v nebankovke Slovenská požičovňa
dnes, 16:50,  Aj cigáni na východe si s dohodou požičiavajú peniaze od cigánskych úžerníkov
dnes, 16:49,  ondrej trestaním ľudí za názor budujete demokraciu ?
dnes, 16:47,  už zas si sa zasekol trole.....neboj neverím, že ta naučim zakladom demokracie.......to fakt...
dnes, 16:45,  požiciavanie penazi s dohodou je v poriadku....Ak sa niekomu požicaju peniaze, tak vie presne...
dnes, 16:44,  ondrej ty boľševik, ved ste schválili totalitný zákon ! Bojujete proti slobode !
dnes, 16:41,  totalitne je ked niekomu beries pravo na nazor.....Mame na výber, bud sa obkolesime plotom a...
dnes, 16:41,  8- ty si všetko vykladáš tak ako ti vyhovuje. Aj trojicu som ti vysvetľoval. Ak niekto a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(81 400 bytes in 0,584 seconds)