Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nezvládanie sexuality

93
reakcií
1774
prečítaní
Tému 21. októbra 2013, 18:13 založil markus.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
27. 04. 2009
19
 
 


1.
označiť príspevok

markus muž
   21. 10. 2013, 18:13 avatar
Nehanebníci, smilníci, cudzoložníci a sebaprznitelia sa nestanú dedičmi kráľovstva nebeského - píše sa v Biblii. Sebaprznenie je problémom mnohých, najmä mladých ľudí, ktorí si s tým nevedia dať rady. Ako príklad uvádzam slová istého mladého dievčaťa:

„Neviem si rady a neviem čo mám robiť. Ide o to, že som závislá na sebaukájaní. Ale nikdy predtým som nebola, nemala som s tým najmenší problém. Vôbec ma to ani neťahalo k niečomu takémuto. Bola som šťastná vyrovnaná.

Potom som si našla priateľa, ktorý má iné názory na čistotu. Prvé mesiace to bolo ešte v poriadku, ale potom sme zachádzali ďalej a ďalej. K sexu nedošlo, avšak pri bozkávaní a vzájomnom hladení boli na oboch stranách také pocity, ako keby k nemu došlo.

A vtedy sa začal môj problém. Prišli výčitky, začala som byť na všetko veľmi citlivá, mala som pocit, že som ďaleko Bohu, k tomu problémy v škole, veľa učiva, ktoré som nevedela zvládať. Nevedela som sa viac sústrediť na prednáškach, lebo som myslela na tie dotyky, takže som do školy chodila aby som si to tam odsedela a tajne sa sebaukájala na wécku cez prestávky a tak..

Celý môj život sa začal krútiť okolo toho. Prerástlo to do takej sily, že ma to úplne pohltilo. Mala som skúšky, chytil ma stres kvôli tlakom aj doma i niekoľkým nespraveným skúškam a ja namiesto toho aby som sa učila som to začala robiť. A nemohla som prestať. A potom ešte väčšia depresia.

Vôbec sa neviem z toho dostať. Ja už nechápem, je mi do plaču. Možno keby aspoň nebolo skúškové obdobie. Ale celý deň sedím nad nudným učivom, ktoré ma nebaví a tam to na mňa prichádza.

Hanbím sa strašne. Tá závislosť je strašná. Nie som schopná sa kvôli tomu ani učiť. Škola ide dolu vodou, ja idem dolu vodou Som asi príliš citlivá a celú ma to pohltilo. Ako sa tu dá pomôcť?“

Na začiatku je potrebné zdôrazniť, že nasledujúce riadky sú určené iba tým, ktorí hoci upadli do neresti sebaprznenia, pociťujú pri tom výčitky svedomia. To znamená, že ich svedomie je ešte živé a neotupené a preto im dáva najavo, že robia niečo škaredého. Niečo človeka nedôstojného. Aj keď ich zlozvyk, do ktorého upadli stále strháva, svedomie ich potom vždy veľmi hryzie a oni by sa veľmi chceli svojho zlozvyku zbaviť.

Pre toho, kto takéto veci koná a svedomie ho nehryzie tento text nie je. Ten už totiž citovo a osobnostne otupel do takej miery, že svoj zlozvyk považuje za niečo úplne normálneho.

Každý však, kto to tvrdí a nech by sa to snažil podporiť akoukoľvek odbornou argumentáciou je človekom strateným. Nebude sa môcť stať nikdy dedičom kráľovstva nebeského! Jeho dedičmi sa totiž môžu stať iba tí, ktorí sa usilujú napĺňať jeden z najdôležitejších vesmírnych princípov, ktorým je čistota.

Čistota a ušľachtilosť! Naplňovanie hodnôt čistoty a ušľachtilosti vo všetkom, čo človek myslí a cíti! I čo hovorí a koná!

Aj vzájomný vzťah muža a ženy v tých najintímnejších oblastiach ich spolužitia musí podliehať kritériu čistoty a ušľachtilosti. Tomuto vysokému kritériu musí podliehať celý náš osobný postoj k vlastnej telesnosti a sexualite.

Aby však človek dokázal svoju sexualitu úspešne zvládať musí vedieť, že jeho prvoradou povinnosťou je udržiavať čistým svoj osobný vnútorný život. Svoje cítenie a myslenie! Že je povinný bdieť nad tým, aby jeho myšlienky a city boli vždy iba čisté. Aby sa už vo svojom myslení vystríhal všetkého nečistého, nízkeho a zvrhlého. Ak o to bude dbať, nikdy neupadne do telesnej nečistoty, nehodnej dôstojnosti človeka, za ktorú by ho potom muselo hrýzť svedomie.

Nič, čo človek činí totiž nemôže začať bez toho, že by tomu nepredchádzalo jeho citové, alebo myšlienkové hnutie. Ak človek, a to najmä mladý človek, upadol do neresti sebaprznenia, muselo tomu nevyhnutne predchádzať zodpovedajúce citové alebo myšlienkové hnutie. Musel sa tým nejakú dobu intenzívne zaoberať vo svojich citoch a myšlienkach. Citovou a myšlienkovou stimuláciou sa čoraz viacej rozpaľoval jeho pud, až všetko napokon vyvrcholilo v čine. V ľudsky nedôstojnom čine sebaprznenia, ktoré sa stalo návykom.

Pochopenie procesu vzniku tohto nedôstojného stavu nám však dáva do ruky kľúč k možnosti vyliečenia sa. Tento zlozvyk býva totiž neustále živený vnútorným, citovým a myšlienkovým životom ním postihnutej osoby. Len si dobre všimnite slov onoho dievčaťa v príklade, uvedenom na začiatku. Hovorí, že na to musí neustále myslieť a predstavovať si to. A potom do toho celkom logicky neustále aj upadá.

Ak sa však chce zaviť svojho zlozvyku, pre ktorý ju oprávnene hryzie svedomie, musí začať bdieť nad čistotou svojho vnútorného života. Musí sa snažiť vybojovať víťazstvo už na tejto úrovni. Ak sa o to bude snažiť a v tomto tomto úsilí vytrvá, akty sebaprznenia budú čoraz redšie, až napokon celkom ustanú a človek nadobudne svoju pôvodnú vnútornú vyrovnanosť, prameniacu zo znovuobnovenia jeho ľudskej dôstojnosti.

Ľudská sexualita je niečo úplne prirodzeného. V hraniciach jej prirodzenosti a ľudskej dôstojnosti ju je ale možné udržať jedine prostredníctvom bdelosti nad nad čistotou a ušľachtilosťou vlastného vnútorného života.

Ak však nedbáme na čistotu svojho vnútorného života, ak sa vo svojich citoch a myšlienkach voľne zapodievame vecami nízkymi, nečistými, skazenými a zvrhlými, ak sledujem nevhodné filmy, čítame nevhodné knihy a časopisy, dochádza v určitom zmysle k morálnemu a mravnému rozvratu nášho vnútorného života, čo sa prejaví neprirodzenou zvrátenosťou našich sexuálnych praktík.

Uvoľnená morálka súčasnej spoločnosti má doslova deštruktívny vplyv na kvalitu vnútorného života ľudí a táto nekvalita, nízkosť a neušľachtilosť ich vnútra sa potom prejavuje v rôznych sexuálnych úchylkách a v nesprávnom a neušľachtilom postoji k vlastnej sexualite, ktorá sa stáva neprirodzenou. Dokonca i do manželstva sa vnáša množstvo nedôstojných sexuálnych praktík. I telesné spájanie sa ľudí v manželskom a partnerskom vzťahu však má byť čisté a ľudsky dôstojné. A toho je možné dosiahnuť len bdelosťou nad čistotou vlastného vnútorného života. Kde takejto snahy niet preniká nečistota a nízkosť, ktoré poškvrňujú a zneucťujú vzájomné telesné spojenie. A to aj v partnerstve a manželstve.

Človek je tým čo myslí a cíti a ako myslí a cíti. Človek je človekom na ľudskej bytosti zodpovedajúcej úrovni jedine tým, že bdie nad čistotou a ušľachtilosťou svojho vnútorného života. Akonáhle však svoj vnútorný život necháva bez ochrany napospas čomukoľvek, akonáhle v sebe živí nízkosť a nečistotu, rýchlo klesá pod úroveň svojej ľudskej dôstojnosti.

Klesá tak, že sa stáva nehodným dedičstva kráľovstva nebeského, ktorého brány sú otvorené iba čistote a ušľachtilosti a nepreniknuteľne zatvorené pred nečistotou, nízkosťou, neušľachtilosťou a zvrhlosťou.

Zažili ste už niekdy, aké to je zostať stáť pred dverami, ktoré pred vami niekto nechcel otvoriť? Takto beznádejne a zúfalo zostane stáť pred bránou, vedúcou k ďalšiemu životu každý, kto patril k nehanebníkom, smilníkom, cudzoložníkom a sebaprznitelom. Tí sa totiž nikdy nestanú dedičmi kráľovstva nebeského, lebo ich životy sa vzdialili od čistoty a ušľachtilosti.
Súhlasí RighteousFred


5.
označiť príspevok

anaJ*
   21. 10. 2013, 18:43 avatar
Moje nervy! No ale nejdeš mi voľakam! Netúžim dediť kráľovstvo nebeské, preto sa budem pokojne aj naďalej "sebaprzniť", ale aj súložiť, keď na to budem mať chuť. A ubezpečujem Ťa, že nebudem mať pritom ani výčitky svedomia, ani pocit mravného úpadku, ani nijaký iný "psycho výplach mozgu". Iba slastný pocit.


20.
označiť príspevok

lahoda muž
   21. 10. 2013, 20:01 avatar
To je jedno przni kolko vladzes, ide o to, ze ked tomu prepadnes a nevies kedy mas dost, tak si to moc neuzivas a to caro vymyzne a zovsedne.
Jezis, podla mna hovoril a bojoval proti vsetkemu co by odporovalo laske a bez lasky aj ten sex zovsedne a sebaukajanie nie je ono, kedze tam chyba ta laka, ktoru prenasame jeden na druheho
Bez lasky neznamename nic, bez lasky a odpustenia naozaj nemozes najst nebezke kralovstvo a ani do nho vojst.
Súhlasí Scarletshadow, huranato


14.
označiť príspevok

Krištof
   21. 10. 2013, 19:21 avatar
Problém to môže byť až v rovine rozvinutej závislosti. To znamená v neschopnosti tomu odolať, v každodennom zaoberaní sa tým a pod. Vidím to skôr ako psychologický než náboženský problém. Udržovať sa to môže asi tým, že sa tej rozkoši a sex. predstavám prikladá priveľký význam a tým, keď človek nemá nejaký normálnejší program, ktorý ho zaujíma. Takže treba si nájsť nejaký normálnejší zaujímavý program. A netreba subjektívne tým sexuálnym veciam prikladať prílišný význam. Je to subjektívne, klamné. Dobre to majú poriešené buddhisti, ktorí hovoria, že človek víťazí tým, že sa zbavuje želaní, vášní a túžob, že tieto - ak sú neprimerané - sú skôr príťažou, utrpením, nepokojom. Žiaduca je skôr vyrovnanosť, vyváženosť, pokoj, čo napokon môže poskytovať lepšie pocity ako tie "túžobné"


15.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 19:40 avatar
Nemusi to byt vzdy problemom "psychickym" ale fyzickym. Hormonalna nerovnovaha napr. Skus endokrinologiu alebo nieco take.

Ak by som jej mal poradit ako krestan, ktory nie som, tak by som mohol hodit nejaky takyto splecht "Nemusis sa bat, ved Boh na teba neulozi viac, nez zvladnes. Dolezite je to, ze sa uporne snazis."

Ok a teraz nieco nomalne(?): Ak sa budes stale obzerat cez plece, ci si nespachala nejaky hriech myslienkami, slovami skutkom, tak sa z toho o chvilu zblaznis.

Docela by ma zaujimal ten moralny rozvrat malickych deti, ktore si "robia dobre" cisto len fyziologickeho hladiska (jasne nie zo sexualneho ako takeho, len blbo sa to od seba oddeluje - proste nejde o nejake necudne pohnutky, je to zaroven proces sebaspoznavania) asi takeho ako papat sladke veci a podobne.
Súhlasí mather


58.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   21. 10. 2013, 21:19 avatar
1. Jáj , tak toto je o tom, ako sa kedysi sexovalo pod perinou a ešte aj po tme a potichu , aby ich PánBožko nevidel, nepočul. 
Markus, vidíš čo všetko si dokáže náboženstvo vymyslieť. Predsa muž aj žena majú pohlavné orgány a organizmus prispôsobený na telesné pôžitky, presne tak ako celá príroda sexuje, všetko v tomto vesmíre sexuje, a na čistom sexe nič zlé nie je, pretože sex je normálne prirodzený.
Sex sa nemá potláčať a až ak človek spozná sexualitu , keď sa do nej ponorí, až potom - vďaka sexu, môže objaviť svoju duchovnosť.
 


84.
označiť príspevok

mather muž
   21. 10. 2013, 23:27 avatar
a ty si to ako zistil? ze tu citujes nieco co nevyslo z tvojho vnutra? uvadzas irelevantny priklad neurologickomentalneho kolabsu sposobeneho sexualnymi praktikami ktore neboli urcene pre mladych ludi. V dievcati sa naakumulovala sexualna energia a v mene neprirodzeneho postaja k zivotu jej ublizila. Krestania aj so svojim kralovstvom nebeskym v mene ktoreho vyvrazdili cele narody povedali v otazkach sexu A ale nejako asi nedospeli k B. Ak niekto praktikuje sex bez orgazmu a nepozna techniky ktore rozprudia naakumulovanu energiu a nepremenia ju na uzdravujucu silu napriklad tak to je akoby pil vodu a nemocil.
To co si napisal je vytrhnute z kontextu a s "kralovstvom nebeskym" alebo prechodom do vyssieho principu to nema nic spolocne je to zavadzajuci blabol.
Súhlasí Chiara.1


2.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 18:24 avatar
Nemozem napisat, ze verim, ale pevne dufam, ze to tak naozaj je a tyto (neludia)/dobrovolne zvieratka dostanu co proto aspon po tej smrti.


3.
označiť príspevok

dorota
   21. 10. 2013, 18:41 avatar
problem je zavislost a nie sex.


4.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 10. 2013, 18:42 avatar
kvoli hypnoze viem,co vsetko sa da umelo vyvolat
absolutne nemam zaujem o vztah a ani o sexualitu,bo som pochopila,ze city nie su o laske, ale ze vsetko je len emocny klam mozgu a da sa vopred naprogramovat uplne vsetko aj to,aby clovek miloval vopred vybranu osobu uplne nanutenym,zmanipulovanym sposobom
kazdemu odporucam hypnozu,aby pochopil,ze clovek nema ziadnu hodnotu a tie halucinacie okolo lasky su len kvoli tomu,aby sa civilizacia nezbastardila,bo pravda by vyhubila cele ludstvo
ten kto pozna mozog a vie ovladat aj myslenie inych, vie cim je...zviera..
Súhlasí dorota


6.
označiť príspevok

dorota
   21. 10. 2013, 18:45 avatar
ty si vzdy plna nadeje, selbea.


8.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 10. 2013, 18:47 avatar
mam pravdu,ved vidim kam sa speje v buducnosti
vivat made in Japan


10.
označiť príspevok

dorota
   21. 10. 2013, 18:48 avatar
v detailoch ano, v globale sa mylis.
Súhlasí Scarletshadow


13.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 19:18 avatar
Salbea, my by sme mali zalozit nejaky debatny kruzok.


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 19:44 avatar
Co ak teba v hypnoze naprogramovali aby si to takto vnimala?  

Mozno je na tom nieco trochu pravdy, ale ak tak chces zit, tak to si mozes asi rovno skocit z mosta...
Niekedy je sebaklam menej bolestivy...


17.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 19:49 avatar
Skocit z mosta by si mal sam, ked vedies taketo dristy.


18.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 19:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 20:02 avatar
Staraj sa o svoje labilne nervicky.


25.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 20:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 20:12 avatar
Ano ja tebe ty nervacik.


32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 20:20 avatar
Ja som nenapisal ze ma skocit, ty mudrlant.
Precitaj si aj na co som reagoval.

" vsetko je len emocny klam mozgu a da sa vopred naprogramovat uplne" + "aby pochopil,ze >>>clovek nema ziadnu hodnotu<<< a tie halucinacie okolo lasky su len kvoli tomu,aby sa civilizacia nezbastardila,bo pravda by vyhubila cele ludstvo"
Ak vsetko budes brat takto extremne negativne, a budes takto zit, tak k comu to speje? K niecomu dobremu asi nie!
Súhlasí Chiara.1, mather


34.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 20:22 avatar
Ja som si cital, k comu si jej to napisal.
Staraj sa o svoje rozpolozenie. Nie kazdy je hotovy z vlastnych pocitov.. su ludia, ktori ich dokazu celkom uspesne regulovat, cim svoj zivot len skvalitnia a k NICOMU ZLEMU TO ROZHODNE NEVEDIE, ty mudrlant.


44.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 20:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 20:34 avatar
Pretoze jej kazal radsej skocit z mosta a to pokladam za podstatne vacsiu tupost, ako niekoho posielat do piiiii..


50.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 21:02 avatar
Ja som jej kazal skocit z mosta?
Ludia prestante mu uz oponovat, pretoze o chvilu zo mna spravi masoveho vraha     

Ta veta nie je "si mozes asi rovno skocit z mosta."
ale je tam nejaka podmienka tak ju neignoruj. Mozno som ju mal napisat vyraznejsie.

Ale vysvetlim..myslel som: Ak si myslis, ze vsetko je o hovne a vsetko je len konspiracia a v zivot nema zmysel (>>>clovek nema ziadnu hodnotu<<< co mi implikuje, ak clovek nema hodnotu, tak to sa potom neoplati zit) , TAK POTOM mozes rovno skocit z mosta.

Dufam, ze teraz si to uz pochopil.
V ziadnom pripade nechcem aby skocila z mosta.
Len som myslel, ze by v tych mrakoch mala uvidiet trochu svetla, pretoze inak ....
Súhlasí Scarletshadow


53.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 21:04 avatar
Zrejme nechapes, co sam pises, to je ale smutne.


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 21:13 avatar
Ty proste vidis len to co chces vidiet, ze?
Odtrhnes si ten kusok, ktory sa hodi.
Súhlasí Scarletshadow


56.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 21:16 avatar
Vobec nie, to praveze robis ty.
Co takto akceptovat rozpolozenie druhych? Co ak im to tak vyhovuje a inu existenciu naopak pokladaju za strastiplnu?!!


81.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   21. 10. 2013, 22:42 avatar
45. Tak poprvé , Wolf v 16 napísal tú vetu iba obrazne , ako prirovnanie k situácii, ale boli časy Right, si rýchlo zabudol na vlastné reakcie,., (ešte pred "očistou" df), keď tvoj bežný slovník nešetril citom k určitým nickom, napr. si sa vyjadroval či drístal "tupým slovníkom ako to sám nazývaš viď.17, 45) citujem: skap, obes sa, v kontexte ak niekto napísal na tvoju reakciu že "umre smiechom" odpísal si že tak umri a pod,. Na čo teraz afektuješ moralkou? Pohoršuješ sa nad Wolfom, lebo si nepochopil kontext? Že by si sa prevrátil?


91.
označiť príspevok

RighteousFred
   22. 10. 2013, 00:52 avatar
Pohorsujem sa, lebo sa pohorsuju ini a dakujem ze si to pripomenula. Ovsem vzdy zalezi na tom "KTO TO POVEDAL" a to na zaklade sebeckych dovodov rozhoduje o prijati, alebo odmietnuti vyrokov.
Zaujimave vsak? Ovsem len velmi malo ludi disponuje tolkou sebakritikou, aby si to dokazalo pripustit.
Ja som sudy nad svojim spravanim prijimal, je to tam po celom fore nikto mi to nemoze vyvratit. Ano, bolo to nechutne a sproste. Preco to nieje aj tu a teraz? A preco som jediny, kto si to vsima? Pretoze hold chyba sebakritika a je to tu prevazne same spuchnute ego.
A nie to rozhodne ako vtip nevnimam a ak ano, tak potom sa nehnevajte je plne spravodlive, aby som ja hockomu pisal tiez, ze za jeho zivotny styl a zmyslanie sa moze radsej nechat utratit, ako ten hnus prezivat. To co ma znamenat? Uz tu bola tolko krat pretriasana etika spravania sa a nikdy to nemalo vyznam, tak co tu teraz tiez riesis? Tam si zacni konecne spytovat vlastne svedomie a analyzuj vlastne spravanie nehovoriac o tom, ze zakladas este aj temy o tom, ako sa nemame co starat do zivota druhych?! mas to cele velmi pomylene.


92.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 10. 2013, 14:41 avatar
"Ovsem vzdy zalezi na tom "KTO TO POVEDAL" a to na zaklade sebeckych dovodov rozhoduje o prijati, alebo odmietnuti vyrokov.
Zaujimave vsak? Ovsem len velmi malo ludi disponuje tolkou sebakritikou, aby si to dokazalo pripustit. "

Site na teba ako na mieru, ze?
Pokial si to ty, tak to nevadi, pokial niekto iny a pritom to ani nemysli agresivne (na rozdiel od teba) tak to vadi.
Si proste pokrytec a vyryvac. Neviem, ci sa tam za pocitacom smejes ako niekoho vytocis, alebo ta tvoja "spravodlivost" bavi.
Ako tak pozeram, ide tu cisto len o "tu quoque" princip. Ked ja som mohol, aj ty mozes.
Lenze ja som jej v skutocnosti nekazal aby skocila z mosta, ale ze ked bude stale takto pochmurne uvazovat, strati zmysel zivota a nakoniec to na tom moste eventualne moze skoncit.
Sorry nevedel som, ze toto forum citaju aj intelektualni kripli a ze im to treba davat po lyzickach...

Mimochodom je zaujimave:
ja v 77:
ale ty si napisal, zeny su slepice, takze aj tvoja matka je slepice?
(ako sa ti paci tvoj sposob uvazovania?)
ty v 83:
Napisal som VRAJ. Nauc sa citat... a potom aj rozmyslat.

Je velmi zaujimave, ked ja napisem podmienovaciu spojku tak ju ignorujes, ale ja mam tvoje "VRAJ" brat na vedomie_
Okrem toho sam si povedal v 72 "Ja neverim na "VRAJ"."
Takze navyse si este aj protirecis  

"A preco som jediny, kto si to vsima? Pretoze hold chyba sebakritika a je to tu prevazne same spuchnute ego"
Podla jedineho prispevku, ktory si navyse ani nepochopil aj ked budes tvrdosijne tvrdit, ze ano (ved tvoja jesitnost neda), hodnotis hned celeho cloveka?

Okrem toho, cakal som, ze mi odpovie Salbea a ze to co som napisal rozvediem..
Ja nemam problem so sebareflexiou a mnohym ludom som sa tu ospravedlnil za ovela slabsie vyroky...

Ked niekto bude pokladat konspiracnu teoriu jednu za druhou, tak mu to schvalis, hej?


49.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 20:53 avatar
Ja sa mam starat o svoje rozpolozenie, ale ty odpovedas na text, ktory nebol urceny tebe.
Good point!  
Súhlasí Scarletshadow


51.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 21:02 avatar
Ty si sa zacal starat o salbeine rozpolozenie, tak sa ti len vratilo to, co si sam vyslal. Zijeme v reakcnom svete, to je co?!


59.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 21:20 avatar
Tvoja logika co? Ma dovolenku?
Ja reagujem na Salbeu, ty reagujes na mna s tym, ze preco reagujem, ze si mam hladiet svoje, a ked ja reagujem na tvoju reakciu a poviem ti, ze preco si aj ty nehladis svoje, tak ty mi na to povies, ze zijeme v reakcnom svete?


62.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 21:23 avatar
Nie moja logika, ale vseobecna logika.
To mas to iste, ako keby si na verejnosti udrel dieta, myslis, ze to ostane bez reakcie?? mysli znova.
Jednoducho pis si co chces, ale neodporucaj nikomu zomierat len preto, ze nezdiela tvoje nazory a mozno su prave tie tvoje nazory tie scestne..


75.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 21:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 21:54 avatar
Zavri oci, zapchaj si usi a kric!
To ti ide najlepsie.

Ak napisem "Ak obrovsky meteorit narazi do Zeme, zivot na Zemi zanikne" tak ma udas za sirenie poplasnej spravy?
Pretoze ta VETA JE NAPISANA V PODMIENOVACOM SPOSOBE, nie v oznamovacom, ale to ty nechces akceptovat, pretoze ti to vyhovuje lepsie takto.

Dobre tak som mal napisat ... "pretoze takto ta to moze dohnat k sebevrazde"... chapes?


78.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 21:57 avatar
V poriadku, skoc z mosta, pretoze tvoje nazory su deprimujuce a taky zivot nestoji za nic. Moj nazor, no offense.
Snad uz chapes a ak nie, tak nic..


80.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 22:07 avatar
Ty nechapes logiku podmienovaceho spojenia "AK - TAK"?
Kde som tam napisal prikazovaci sposob skoc, alebo mala by si skocit?

Naco sa hadat z blbcom ... nenadarmo sa hovori Nehadaj sa z blbcom, stiahne ta na svoju uroven a ubije ta svojimi skusenostami.
Súhlasí Scarletshadow


82.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 23:21 avatar
Ja viem citat.
"Mozno je na tom nieco trochu pravdy, ale ak tak chces zit, tak to si mozes asi rovno skocit z mosta..."

Naozaj neviem ci si retardovany, alebo sa len robis. Ak by to tak aj bolo, tak nema preco skakat z mosta..


86.
označiť príspevok

mather muž
   21. 10. 2013, 23:37 avatar
ako to myslis regulovat pocity ?


87.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 23:50 avatar
Niekto mal strach z hmyzu, ci pavukov, casom zistil, ze tento strach dokaze usmernit, potlacit a casom sa ich bat prestane uplne.
Niekomu sa zapaci opacne pohlavie a hned si mysli, ze je zalubeny, ale niekto iny vie, ze su to len hormony a dokaze sa ovladnut a neznici si napriklad manzeltvo kvoli jednej vytuzenej noci s niekym inym.
Niekto pri vymene nazorov vyleti z koze a hned si vyhrna rukavy a niekto iny opacny nazor akceptuje aj ked s nim nesuhlasi.
Niekto si mysli, ze bez sexu sa neda zit a niekto iny bez sexu zije uplne normalny a naplneny zivot.
Jednoducho pocity nam mozu riadit zivot, mozu nam ho upravovat, ale nemusia v nom ovplyvnit takysto vobec nic. To vsetko zalezi na tom, do akej miery dokazeme svoje pocity regulovat.


89.
označiť príspevok

mather muž
   21. 10. 2013, 23:58 avatar
ok uz chapem... podla mna sa pocity ako take regulovat nedaju da sa regulovat vplyv na cloveka. pocit je pocit je to zachvev nervovych vlakien pocit je informacia. To co sa da regulovat je emocia ktora nasledne vznikne. Ja to vnimam takto mas pocit ze ta nieco pali na pravej ruke a ked mas trening a nadhlad tak v klude poodstupis a vyhodnotis co je vo veci. Nezacne vykrikovat vezmes hasiaci pristroj a uhasis ten ohen co ta palil. Vlastne je to regulacia pocitu hehe no dobre mas pravdu :-))))))))))))


90.
označiť príspevok

RighteousFred
   22. 10. 2013, 00:19 avatar
Pocity regulujeme neustale, niekde viac, niekde menej, ale niekde aj vobec.
V sebaovladani je tiez urcite vyznamne uspokojenie, tazko to ale opisat.
Ale mnoho ludi o tom pisalo zaujimave veci. Napriklad Kierkegaard jeden filozof 19. str. sebaovladanie postavil nad vsetko ostatne. Pokora, laska, sluzba su prejavom sebaovladania a mne osobne to dava aj zmysel. Pretoze my sme zvierata, resp. disponujeme zvieracimi pudmi, ktore sa pretavuju v pocity a az ich ovladanie nas od zvierat deli. Teda tymto sposobom zuslachtujeme tuto bytost v ktorej povedzme prebyvame na nieco viac, ako je zviera. Na nieco, co zviera nevie a zase ludia, ktori plne nasleduju svoje pudy sa od tych zvierat skutocne ani moc nelysia.
V tomto zmysle je volnomyslienkarstvo, alebo inak povedane bezhranicny liberalizmus formou regresu cloveka ako takeho.
Preto aj rozni duchovni hovoria o pojmoch ako cista mysel, co znamena plne pod kontrolou nenarusajuc pocitmi, ktore plodia myslienky, rusive myslienky a hluk v hlave co posobi ako dopadajuce kamienky na ustalenu hladinu vody, ktore tvoria vlny na hladine, ale ked su tam vlny, tak nemozes pozerat do vody, co je pod hladinou, to sa ti dari az vtedy, ked je voda v co najvacsom klude, pretoze vlny lamu svetlo a deformuju obraz.


19.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 20:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 20:02 avatar
V tom pripade tu nemam na koho ziarlit, ake sklamanie.


23.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 20:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 20:08 avatar
Nie, to len ty sa nechas chytit naozaj na vsetko...


26.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 20:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 20:12 avatar
Presne, to sa ti hodi.


30.
označiť príspevok

Linda žena
   21. 10. 2013, 20:16 avatar
celé df vidí, že je do teba paf paf
a nie faf haf.. 
Súhlasí RighteousFred


31.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 20:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Linda žena
   21. 10. 2013, 21:37 avatar
31/
 keď ja som lesba..
tak ty si chýbajúce *jajco* Svaťa z Bronxu  


69.
označiť príspevok

Svato z Bronxu muž
   21. 10. 2013, 21:38 avatar
Linda,co sprtas do mna,ha?


70.
označiť príspevok

Linda žena
   21. 10. 2013, 21:40 avatar
69/
a ty do mňa?
hubou Scarlet
ha? 


71.
označiť príspevok

Svato z Bronxu muž
   21. 10. 2013, 21:43 avatar
Lindus,upokoj sa.


36.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 20:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 20:29 avatar
Staraj sa o svoje nervicky.


46.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 20:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 20:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 20:22 avatar
Este ze nemas na koho ziarlit na celom svete, co tam po df  
Súhlasí Scarletshadow, anaJ*


35.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 20:23 avatar
Ked myslis.


38.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 20:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

anaJ*
   21. 10. 2013, 20:27 avatar
Ale kdeže! Na celej planéte  


42.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 20:29 avatar
Rovno v celom vesmire.


48.
označiť príspevok

Svato z Bronxu muž
   21. 10. 2013, 20:46 avatar
...este dobre ze nie na Floride )))))))))))))))))))))
Súhlasí anaJ*


52.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 21:03 avatar
Hej, Florida sa nachadza v alternativnom vesmire.


54.
označiť príspevok

Svato z Bronxu muž
   21. 10. 2013, 21:13 avatar
Fred,neber zivot prils seriozne,ved tie k@rvy kapitalisticke raz dorazime ;-)
Súhlasí anaJ*


57.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 21:17 avatar
Ja ho rad beriem vazne, robi mi to radost.


60.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 21:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Svato z Bronxu muž
   21. 10. 2013, 21:23 avatar
Spytam sa Ta,nemusis odpovedat,keby si sa mal rozhodnut medzi blondinkou a tmavou,co by si preferoval,len nenapis zrzku.


63.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 21:25 avatar
Tu, ktora by vedela viest rozhovor. Nejako ma viac rajcuje rozum, telo je druhorade a ked uz si dnu je to vsetko to iste..


64.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   21. 10. 2013, 21:26 avatar
63. Vraj cigánky ju majú teplejšiu 
Súhlasí anaJ*


65.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 21:28 avatar
Vraj zeny su slepice.


66.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   21. 10. 2013, 21:30 avatar
65. Takže sliepka ťa porodila?
Súhlasí anaJ*, Scarletshadow, Wolfe


72.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 21:45 avatar
Ja neverim na "VRAJ". To ty si s tym zacala.. ja len doplnam co sa este tak VRAJ povrava.
Takze podla teba su zeny slepice?
Podla mna nie..


77.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 21:57 avatar
ale ty si napisal, zeny su slepice, takze aj tvoja matka je slepice?

(ako sa ti paci tvoj sposob uvazovania?)
Súhlasí Chiara.1


83.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 23:22 avatar
Napisal som VRAJ. Nauc sa citat... a potom aj rozmyslat.


67.
označiť príspevok

Svato z Bronxu muž
   21. 10. 2013, 21:32 avatar
Fred,ale ked si dava dole tlmice lasky,tak sa nemusite pri tom rozpravat,staci potom,nie?


73.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 21:46 avatar
Iste, ale aj pred tym.
Súhlasí Svato z Bronxu


74.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 21:49 avatar
A co su to tlmice lasky?  


79.
označiť príspevok

Svato z Bronxu muž
   21. 10. 2013, 22:03 avatar
To co uz dneska dievcata na discoteku nenosia po polnoci.


88.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 10. 2013, 23:51 avatar
Vstupne?


7.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 10. 2013, 18:46 avatar
mna uz nikto neoklame o ludskej laske,bo ludsky mozog je tak lahko zmanipulovatelny a tak zavisly od pocitov,ze je mi smiesny ten,ktory sa nevie ovladat a nuti druheho,by ho "miloval" len preto,aby sa mu do mozgu vyplavovali chcemicke latky
v buducnosti budu stacit tabletky,aby sa clovek citil ukojeny a uspokojeny
Súhlasí anaJ*


9.
označiť príspevok

dorota
   21. 10. 2013, 18:48 avatar
videla si film Equilibrium? www.csfd.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí huranato


85.
označiť príspevok

mather muž
   21. 10. 2013, 23:30 avatar
equilibrium som ja


37.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 20:24 avatar
Ale ako chces zit? Budes sa vyhybat ludom, pretoze vsetko je fake?


11.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 10. 2013, 18:54 avatar
nie,pozriem si
ale zase vdaka hypnoze si citam neurologiu,psychiatru
nikdy by som bez tejto skusenosti nebola po tejto strane vdeomostne tam,kde zacinam byt
v zivote ma totiz nezaujimal mozog
je zaujimave spoznavat,ake ubohe zviera je clovek
Súhlasí huranato


12.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 10. 2013, 19:09 avatar
a mimochodom,dali sme mimozemskej inteligencii dostatocne najavo,ze sa nevieme vdaka chcemickym latkam ovladat a ze sme total v chaotickom systeme
a nevieme program bez utrpenia dokoncit,musi prist k zmene,prichadza na pomoc mimozemska inteligencia,budu nam ovladat mozgy,aby sme sa ukludnili a vedeli viac kvalitnejsie pracovat,bez zbytocnych emocnych vykyv a nalad
http://www.youtube.com/watch?v=XQe8oFzwtOQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


39.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 20:27 avatar
Co teraz?
Precitas si nejake knizky. A ako to uplatnis?
Alebo ti ide len o pocit, ze si nad vecou?


41.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 10. 2013, 20:28 avatar
To malo byt k 11, nie k 12...


29.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   21. 10. 2013, 20:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

majko1 muž
   22. 10. 2013, 16:26 avatar
A o čom je vlastne táto téma ? 


94.
označiť príspevok

huranato muž
   22. 10. 2013, 16:48 avatar
www.nwoo.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Proč mladí lidé v Japonsku sekli se sexem?

Japonci pod 40 zjevně ztrácí zájem o konvenční vztahy. Miliony ani nechodí na rande a vzrůstající počet se nechce sexem obtěžovat. Pro jejich vládu je ale „syndrom celibátu“ částí nadcházející národní katastrofy. Japonsko má už jednu z nejnižších porodností na světě. Jak hlásí Guardian, 45% japonských žen ve věku 16-24 let „nemá zájem o ten zavrženíhodný sexuální kontakt“. Více než čtvrtina mužů to cítí stejně. Poskytuje Japonsko náhled do naší vlastní budoucnosti?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:43,  Ondro si dobrý človek . To viem dávno . Si človek ktorý dokažeš pomôcť podať sladkosť...
dnes, 18:36,  prečo piješ okenu ? Sú dva druhy vodky jedna chutí ako okena a tá druhá tiež . Potom už...
dnes, 18:34,  Toto je príjemná hudba drakov z Fínska https://www.youtube.com/watch?v=e4Ao-iNPPUc
dnes, 18:30,  Ondrej ja Nie som lepší od teba....
dnes, 18:26,  22...Láska bolí to si nevedel?
dnes, 18:14,  To nje je prauda! Bol to utok ameriki, pisu o tom diskutujucy na...
dnes, 18:13,  A viete, kto bol majiteľom lode s nebezpečným nákladom, ktorý vybuchol v Bejrúte?!!!! Meno...
dnes, 17:58,  Prečo sa pýtaš na tieto otázky, ak si zjavne presvedčený, že niet Boha? Nie je to tak, že...
dnes, 17:56,  Počul si niekedy radu: Nekŕmte trolov? *05
dnes, 17:48,  Najskôr sa skúša argumentovať . Ak niet argumentov treba utekať .
dnes, 16:46,  Počul si niekedy radu: Nekŕmte trolov? ;)
dnes, 16:31,  Presne elfe si trol a užitočný idiot
dnes, 16:31,  Edo s tou tvojou Amerikou to ide dobre z kopca :)
dnes, 16:31,  Troll a užitoční idiot
dnes, 16:30,  Len opakuj elfí trole
dnes, 16:30,  Banderovci vraždia obyvateľov Donbasu
dnes, 16:26,  to je ono papúšku vyopakuj se nám
dnes, 16:25,  Okupanti a vrahovia
dnes, 16:24,  Ukrajinci bojuju na Ukrajine proti Ukrajincom za celistovosť Ukrajiny hlasi radio Jerevan
dnes, 16:24,  vtipne videa sputnika necham na teba anglický Haag a švedske Oslo
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veriť sebe samému je prvým krokom k úspechu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(218 777 bytes in 0,280 seconds)