hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Nevhodné programy komerčných televízií

príspevkov
48
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 14.9.2012 20:48
posledná zmena 23.9.2012 20:23
1
14.09.2012, 20:48
Nevhodné programy komerčných televízií

odkaz

S tým sa dá len súhlasiť.
none
14

1. 14.09.2012, 20:48

Nevhodné programy komerčných televízií

http://www.youtube.com/watch?v=mcBf26Xc9Po&feature=player_embedded

S tým sa dá len súhlasiť.

15.09.2012, 19:15
telka sa uz vobec neda pozerat, nemam chut pozerat na celodnove krimi spravy a zabijacke krimi a horory filmy
none
2
15.09.2012, 08:56
Dá. No aj toto stojí za povšimnutie:

odkaz
none
3
15.09.2012, 10:50
Urcite ano. Maju mandat, nech konaju a obcania mozu potom posudit vysledok.
Televizia predstavuje dnes velmi vyznamny socialnovyc****y projektor toho, co si zela elita v ramci smerovania konzumneho a dekadentneho sposobu zivota. Kultura sa stava pojmom bez hlbsieho vyznamu napriek tomu, ze je jednym z hlavnych cinitelov nasej civilizovanosti. Je predsa zrejme, ze ako sa dnes mlade generacie vychovaju, taky svet bude v buducnosti. Zanedbavanim vychovy sa spolocnost dopusta retrospektivneho vyvoja a iste niesom sam, kto si mysli, ze ludia sice maju technologicke vymozenosti, ale spravanim mi to zacina pripadat ako stredovek.. len popravy niesu zatial verejne, ale aj to pride coskoro niekde do vysielania, ak sa nieco nezmeni.
none
4
15.09.2012, 11:19
Ja som asi intelektual, kedze sa stykam s ludmi co nepozeraju televizor a sam som taky!
Inak televizor sa dnes nechape ako vyc****y prostrediok ale prostriedok na zarobok. A lahsie oslovis ludi tupou primitivnostou ako niecim uslachtilym. Zober si take hudobne diela, bezni ludia pocuvaju zmesky anlickych vulgarizmov s jednoduchou melodiou v hlbokych tonoch tzv. ramusom. Mne sa zacali smiat na nemcine ked mi zazvonil mobil. Oni ze co to bol za spev. Ja poviem samozrejme ze uryvok z Morskej symfonie. Podobne je to s filmovou tvorbou, nie aby si pozreli daku klasiku ako Dr. Strangelove, radsej si pozru daku Seherezadu alebo Panelak a podobne gyce.
none
5
15.09.2012, 11:52
Aj v tomto prípade platí, že ponuka uspokojuje požiadavku. Televízie vysielajú to, čo sa väčšine ľudí páči.Keby si to ľudia nežiadali a nepozerali to, komerčné televízie by to nevysielali. Koreň problému je teda v zhrubnutí a vo zvulgarizovaní ľudí, spoločnosti ako takej. Táto nekultúrnosť sa prenáša z rodičov na deti. Hrubosť používajú idoly mládeže, napr. taký Rytmus na vulgárnych textoch zbohatol. Smutné je, že vulgárne výrazy používajú aj politici ( v nestráženej chvíľke). Čo taký výraz, ktorý na adresu bývalého prezidenta Kováča odznel v NR SR " ten starý ujo"?
Neobraňujem komerčné televízie, myslím si, že by nemali ísť pod hranicu elementárnej slušnosti a vkusu. Skôr by mali ľudí zušľachťovať a vyučovať k dobrému. Ale ako som hore uviedol, problém nie je len v nich, ale v celej spoločnosti.
Nalejme si čistého vína, ani DF nie je čo sa týka vulgarizmov žiadna výnimka.
Smutné je aj to, že verejnoprávna televízia akoby sa chcela vo vysielaní vulgárnych programov komerčným vyrovnať. A ona to naozaj nepotrebuje, veď nežije len zo sledovanosti.
none
15

5. Slušný človek 15.09.2012, 11:52

Aj v tomto prípade platí, že ponuka uspokojuje požiadavku. Televízie vysielajú to, čo sa väčšine ľudí páči.Keby si to ľudia nežiadali a nepozerali to, komerčné televízie by to nevysielali. Koreň problému je teda v zhrubnutí a vo zvulgarizovaní ľudí, spoločnosti ako takej. Táto nekultúrnosť sa prenáša z rodičov na deti. Hrubosť používajú idoly mládeže, napr. taký Rytmus na vulgárnych textoch zbohatol. Smutné je, že vulgárne výrazy používajú aj politici ( v nestráženej chvíľke). Čo taký výraz, kto...

15.09.2012, 20:58
5
"Aj v tomto prípade platí, že ponuka uspokojuje požiadavku. Televízie vysielajú to, čo sa väčšine ľudí páči.Keby si to ľudia nežiadali a nepozerali to, komerčné televízie by to nevysielali. "

Nesúhlasím, ľudia pozerajú (poniektorí) to čo im TV ponúka. Mňa sa z TV nikto nepýtal a ani nepoznám nikoho, aby oslovili a požiadali o vyjadrenie programovej štruktúry a vhodnosti filmov, či iných relácií. Oni už otvorene hovoria: "Nepáči sa vám tak si prepnite kanál". Takže výber programov určuje TV a nie divák. Podobne je to aj s platením koncesionárskych programov. Čo to je za nezmysel zásuvkový zákon. Toto vyvracia horeuvedenú myšlienku slušného človeka.
none
6
15.09.2012, 12:10
...nadávka je len dôsledok nejakej príčiny...v podstate je to upozornenie - varovanie, že niečo je vo vážnom neporiadku...treba ísť do hĺbky. Tak je to aj s nevhodnými programami.
none
7

6. 15.09.2012, 12:10

...nadávka je len dôsledok nejakej príčiny...v podstate je to upozornenie - varovanie, že niečo je vo vážnom neporiadku...treba ísť do hĺbky. Tak je to aj s nevhodnými programami.

15.09.2012, 12:14
Nie vždy je to tak. Drvivá väčšina nadávok je len zo zvyku, alebo z potreby presadzovať svoje názory.Nadávka je tu použitá namiesto argumentu.
none
8

7. Slušný človek 15.09.2012, 12:14

Nie vždy je to tak. Drvivá väčšina nadávok je len zo zvyku, alebo z potreby presadzovať svoje názory.Nadávka je tu použitá namiesto argumentu.

15.09.2012, 12:20
...veď o tom hovorím, nespokojnosť napríklad môže byť príčinou nadávky. Na úrovni IQ a EQ človeka záleží, že ako túto nespokojnosť vyjadrí. V prípade Rytmusa je to biznis zacielený na tú najspodnejšiu, najväčšiu skupinu.
none
9

8. 15.09.2012, 12:20

...veď o tom hovorím, nespokojnosť napríklad môže byť príčinou nadávky. Na úrovni IQ a EQ človeka záleží, že ako túto nespokojnosť vyjadrí. V prípade Rytmusa je to biznis zacielený na tú najspodnejšiu, najväčšiu skupinu.

15.09.2012, 12:21
...a tie programy komerčných tv typu "farma" detto. Ide o biznis v prvom rade.
none
10
15.09.2012, 12:23
...ja si vyberám hodnotné tv programy.
none
16

10. 15.09.2012, 12:23

...ja si vyberám hodnotné tv programy.

15.09.2012, 20:59
10
A to sú ktoré?
none
11
15.09.2012, 13:52
..i ked je ich pomenej 🙂

a teraz mi napadlo, aj z kvázi "hlúpeho resp. primitívneho" programu si niečo môžeme vziať,(typ extrémne rodiny 🙂 ) aspoň uvedomenie si, že takto dopadnúť nikdy nechcem..
none
12
15.09.2012, 14:52
najlepšie tu uroveň vidieť na sviatky. nikde inde to nieje, len sem u nas. čo sa tyka toho komentu ministra, tak je to smiešne, pretože male deti určite dnes nepozeravaju už TV ako v jeho časoch, maju internet a tam je uplne všetko
none
13
15.09.2012, 15:52
Deti pozerajú aj televíziu, hlavne keď ho rodič vyplaši od internetu..... Minule som počúval z balkona, ako sa deti na ihrisku hrali na farmu. Deti v určitom veku veľmi zaujímaju vulgarnosti, vyšinute správanie, predvadzanie sa , exhibicionizmus a určitá inakosť. Tie r. schow sú len jednou z možnosti ako sa vulgarizuje spoločnosť. Keď sledujem diskusie na Nete, k hociakej téme, tak väčšinou hneď na prvej stranke sa to zvrhne uplne od veci, od temy a začínajú osobné urážky a invektívy, každý chce byť svojím spôsobom Pán Múdry a vtipný a chýby úplne pochopenie iného a empatia.....
none
17
16.09.2012, 11:06
rastos; ... matička skákavá; "2" je Tvoj príspevok? To Ty si dal odkaz na tú, s prepáčením za výraz, demenciu pána Hvoreckého? Nejde o to, že porovnáva Michala Davida odkaz Otta Weitera odkaz /Dríšľak už radšej ani nedám/ s hnojom akým je Farma. Aby sme si rozumeli, "discohudbu", "repeťákoviny", a pod., pokladám za dosť plytkú zábavu, ktorá kazí dobrý vkus, ale na Farmu /samozrejme nielen .../, v tomto smere /ako i vo viacerých negatívach .../, sa ani zďaleka nepribližuje. Nejde ani o jeho kritiku politických kortešačiek /mimochodom nevkusných všade vo svete, výnimku nepoznám/. Žiaľ v dnešnom svete sú aj seriózni umelci /nemám na mysli tu spomínaných/ nútení zúčastňovať sa rôznych plytkostí, prispôsobovať sa nevkusu, aby prežili ... Dementosť jeho listu je vtom, že kritizuje presunutie pre deti nevhodných programov do večerných hodín, preto, že to predkladá Smer, ktorý podľa neho, je spoluzodpovedný /to jeho zdôvodnenie tejto spoluzodpovednosti, je poriadne za vlasy pritiahnutým .../ za to, že ľudia takýto grc, vysielaný v komerčných Tv pozerajú ... Klam argumentum ad hominem ako vyšitý ...
Udivuje ma, keď kresťania, veriaci oháňajúci sa duchovnom, ľudia tváriaci sa, že im záleží na kultúre, nie že nepodporujú krok smerom k "duševnej" ochrane našich detí, ale ho ešte i nelogicky kritizujú ...
Som z toho znechutený, sklamaný. Vždy som si myslel, že vnímaví, rozumní kresťania, veriaci, ateisti, humanisti ... by v boji proti nekultúrnosti mohli nájsť spoločnú reč ...
none
25

17. J.Tull 16.09.2012, 11:06

rastos; ... matička skákavá; "2" je Tvoj príspevok? To Ty si dal odkaz na tú, s prepáčením za výraz, demenciu pána Hvoreckého? Nejde o to, že porovnáva Michala Davida http://www.youtube.com/watch?v=LnxYsvywj2g Otta Weitera http://www.youtube.com/watch?v=oLKcsNY33IM /Dríšľak už radšej ani nedám/ s hnojom akým je Farma. Aby sme si rozumeli, "discohudbu", "repeťákoviny", a pod., pokladám za dosť plytkú zábavu, ktorá kazí dobrý vkus, ale na Farmu /samozrejme nielen .../, v tomto smere /ako i...

17.09.2012, 10:10
Tull, Romanov;
Hvoreckého nehodlám dávať za príklad, ani ho nejak nepoznám. V jeho príspevku ma zaujal len jeden pocit, ktorý aj ja cítim pri počúvaní Maďaričovho apelu. Zaváňa mi totiž pokrytectvom.

Mám na mysli to, že o atmosféru a ne-kultúrnosť našej spoločnosti sa do významnej miery pričinila strana Smer spolu s Maďaričovými kolegami. Preto vo volaní po kultúre, bez predchádzajúceho "pokánia" (v duchu "aj my na tom máme svoj podiel, je nám to ľúto a preto to chceme zmeniť") cítim pokryteckosť.

"Pýtate sa, kde sú naše kultúrne a intelektuálne elity? Kde by boli, pracujú a tvoria. Lenže to by ste museli poznať ich prácu, chodievať do malých galérií, ktoré bojujú o prežitie pri zderských nájmoch, na prezentácie slovenských kníh, ktoré píšu spisovateľky a spisovatelia, ktorí nedostávajú honoráre..."

Elitám nezostáva iné, len živoriť a tvoriť v malých formách, pokiaľ spoločenské prostredie ovláda mainstream nevkusu a plytkosti, ktoré Maďarič a jeho kolegovia potrebovali na dosiahnutie politického úspechu. Smeráci tento mainstream vďačne podporili a využili, a teraz sa čudujú nevkusu? Volajú ostatných do koalície na boj proti nemu? V poriadku, ale ako hovorím, najprv nech urobia "pokánie". Inak sú nedôveryhodní a do novej koncepcie prinesú tú istú podstatu, s ktorou fungovali aj doteraz.

Tull, ešte jedna poznámka k Tvojmu výroku: "Žiaľ v dnešnom svete sú aj seriózni umelci nútení zúčastňovať sa rôznych plytkostí, prispôsobovať sa nevkusu, aby prežili..." Nuž, myslím si, že skutoční umelci toto neurobia. Budú radšej strádať, ako by poslúžili svojím vnútrom k napomáhaniu plytkosti a nevkusu. Vedia totiž, že tým zrádzajú pravdu kdesi hlboko vo svojom vnútri.
none
18
16.09.2012, 12:04
Re: rastos 2

Hvoreckého dať príkladom ako normu kultúry je ako Adolfa Hitlera urobiť šéfa humanitárnej pomoci Židom.
none
19
16.09.2012, 12:50
rastos
Hvoreckému vyhovuje pijácka a drogová Pohoda s opitou Radičovou.
none
20
16.09.2012, 12:59
Slušný človek; ... tú "5" si hádam nemyslel vážne. Nejde len o to, že v podstate nemáš výber /okrem toho, že bedňu vypneš/, - ak máš chuť na zábavu, tak predsa nebudeš pozerať "Večerní univerzitu" na Tv Noe, alebo nejaký dokument na Čt 2, jednoducho vo "vychytenom" čase je kultúrnej zábavy ako šafránu, ak vôbec ... a to sa týka nielen zábavy, ale hodnotných programov vôbec /ak niečo je, tak väčšinou v neskorých večerných hodinách/. Kultúra je nekultúrou /a to je jemne povedané/ prehlušená - ale skôr o to, že v našej spoločnosti absentuje výchova ku kultúrnym hodnotám, a človek je od detstva vedený okolím k tomu, aby ich nedokázal vnímať /človeku čítajúcemu brakovú literatúru Hemingway toho veľa nepovie .../. Mám silný dojem, že výchova k nekultúrnosti /tej máš habadej na každom kroku, nielen od rozprávok /aj v knižnej podobe .../, neustále prerušovaných agresívnou reklamou používajúcou i lož, až po Farmu .../ sa deje cielene, aby si ňou bol zmagorený kupoval a kupoval, požičiaval si a požičiaval, naháňal sa za materiálnymi statkami, bol slepým voči tomu, že sú tu aj iné hodnoty, ktoré dokážu človeka napĺňať neporovnateľne viac, ako je honba za mamonom ...
„Majitelia kapitálu a obchodu budú podporovať a stimulovať u robotníkov potrebu kupovať ich drahé výrobky: byty, domy a technológie, pritom ich zaväzujúc, aby si brali drahé hypotekárne úvery na neudržateľnej úrovni ...“ /K. Marx Kapitál/
Ešte poznámka. Ak si dobre pamätám brojil si proti interupciám. To si nepostrehol, že ten grc, ktorý nám servírujú na každom kroku, mimo iného, učí mladých ľudí k nezodpovednému životu, nezodpovednému prístupu k sexu, vrátane ľahostajnosti k interupciám ...
none
21
16.09.2012, 14:26
Slušný človek; ... čakal som na Tvoju reakciu. Mám momentálne iné povinnosti, ale neskôr si Tvoju odpoveď rád prečítam
none
22

21. J.Tull 16.09.2012, 14:26

Slušný človek; ... čakal som na Tvoju reakciu. Mám momentálne iné povinnosti, ale neskôr si Tvoju odpoveď rád prečítam

16.09.2012, 14:44
Prepáč, že som nereagoval, ale asi som bol mimo počítača, keď si to napísal, alebo som si to nevšimol.
Nevidím niečo zlé, čo som napísal v 5. Až si si všimol , ja som neobhajoval komerčné televízie, iba som povedal, že vysielajú to, čo ľudia chcú. Tým som neospravedlňoval komerčné televízie, že oni za to , čo vysielajú , nemôžu. Ako dôkaz, že ich neobhajujem môže byť to, že ja Markízu alebo JOJ pozerám minimálne. Ak, tak STV, ČT1, ČT2 a dokumentárne kanály.
Ja som tam napr. napísal, že by mali ľudí zušľachťovať a viesť k dobrému.
Programy typu Farma, Panelák, a iné nekonečné seriály a tzv. nereálne "reality show" sú mi odporné.
Takže možno som to nedostatočne zreteľne v 5 napísal, ale nechcel som, aby to vyznelo, ako obhajoba nevkusného vysielania komerčných televízií.
none
23
16.09.2012, 14:59
Ešte dodám, že komerčné televízie žijú z reklamy, a tí, ktorí im za uvedenie reklamy zaplatia, chcú, aby to ľudia videli. Preto prerušujú programy a vysielajú reklamu, kedy ju platiaci zákazník chce uviesť. A ako stimul, aby to ľudia pozerali používajú čím viacej širokou verejnosťou pozeranejšiu, a teda vulgárnejšiu a primitívnejšiu zábavu. Vychádzajú pritom z "píplmejtrov". Preto som uviedol, že vysielajú vlastne to, čo ľudia chcú. Keby si všetci povedali, že to pozerať nebudú, sledovanosť by nebola a museli by siahnuť po inej zábave. Ale to neznamená, že my ostatní máme na to rezignovať a nekritizovať to a zmieriť sa s tým.
none
24
16.09.2012, 18:20
Slušný človek; Nie je pravdou, že televízie vysielajú to, čo sa väčšine ľudí páči. Je to ilúzia. Vysielajú to, čo chcú, to čo je v súlade so záujmom ich mecenášov a pritom vytvárajú zdanie, že sme si to vybrali sami. Napr. spomínal si "píplmetre". Tv nevysielajú v hlavných "sledovacích" časoch nič iné len odpad a následne namerajú vysokú sledovanosť tohto odpadu a samozrejme, aj keď je niečo hodnotné, ale je to vysielané v nevhodnej dobe, namerajú nízku sledovanosť ... Manipulácia je rôzna.. Premyslené upútavky, reklamy, aj v spriaznených denníkoch, časopisoch i v obchodoch, kde vládne symbióza ... Sú aj sofistikovanejšie metódy. Jednotlivé programy sa pripravujú zo znalosťou psychiky človeka tak, aby boli pre väčšinu ľúbivými. Používajú rôzne finesy, podobne ako speváčka, ktorá odhaľuje svoje pôvaby, aby sme nezbadali, že vlastne to, čo a ako spieva, je o ničom ...
Spomínal si vo svojej téme "český metylalkohol". Neviem čo si postihnutí, ak protestujú, myslia. Veď si ho vybrali sami. Chceli lacný alkohol, tak ho aj dostali /podobne je to aj s kvalitou potravín, iného tovaru .../. Veď predsa nechcú kvalitu, sami si vybrali nekvalitu, tú chceli, že pritom oslepli ... Podobne ľudia nechcú kvalitné programy, že pritom oslepnú ... veď sami si to vybrali. Za nekvalitu alkoholu, potravín, tv programov ..., nie je zodpovedný výrobca, ani predajca, ale my, lebo sme to chceli. Čo na tom, že predajcovia, výrobcovia, robia všetko preto, aby sme to chceli, že vlastne nemáme na výber, že si pre tento účel najímajú odborníkov, vynakladajú nemalé prostriedky na to, aby sme ich odpad sami chceli ...
Naučia nás piť kadejaké čučá, lomcováky, ktoré ponúkajú v "perfekných" fľašiach zo značkovou vinetou. Čím viac ich do nás nalievajú, tým viac nám nimi otupujú chuť a tak žiadame ešte väčšie lomcováky a kvalitné víno považujeme za odpad, lebo máme otupené zmysli ...
none
26
17.09.2012, 18:01
rastos; k "25" ... Ty to nevidíš, nechceš vidieť, alebo je za tým niečo viac? Čo sem pletieš „leboficoizmus“? Lebo red harring? Ak by pán Hvorecký, prípadne i Ty uviedli relevantné dôvody prečo sú proti presunutiu Farmy a pod. grcov do večerných hodín, relevantné dôvody /ad hominnem predsa nie je relevantný dôvod/, prečo sú proti Maďaričovým návrhom na tému zvyšujúceho sa znekultúrovňovania Tv programov a potom by prípadne vyjadrili i svoju kritiku na stranu Smer, poukázali na to, že za daný stav sú zodpovední aj oni, dajme tomu, aj keď by sa dalo o tom, ktorá vláda kedy a ako podporovala kultúru, o tej zodpovednosti za celkovú biedu na Slovensku ... A možno o to tu ide, o red harring - odpútanie pozornosti, prekrytie témy inými témami, len aby zachránili špinavý biznis svojich chlebodarcov ...
Ja Ti nenaletím a na vyjadrenia typu: "o atmosféru a ne-kultúrnosť našej spoločnosti sa do významnej miery pričinila strana Smer spolu s Maďaričovými kolegami" nebudem reagovať ...
Osobne vítam jeho iniciatívu /nech je trebárs i farizejstvom, pokiaľ dosiahne aspoň aký taký úspech v skultúrňovaní, alebo čo i len v obmedzení grcov, ktoré na nás a naše deti kydajú Tv ..../ a rovnako by som ju uvítal, nech by ju predkladal čert, či diabol /hoci si nič také od pravicových strán predstaviť neviem, snáď ešte KDH .../, aj keď v neviemaké zlepšenie nedúfam, najmä ak čítam Tvoje reakcie a reakcie Slušného človeka ... Ako budú reagovať ostatní kresťania, keď o tých, o ktorých som si myslel, že sú skutočnými, vnímavými kresťanmi, ktorým to myslí, reagujú odmietavo? ... Ja blbec som si naivne predstavoval, že slušní vnímaví ľudia chápu potrebu kultúry i zhubné dôsledky nekultúry a dokázali by nájsť aspoň v tomto spoločnú reč, nech sú už akéhokoľvek svetonázoru ...
none
27

26. J.Tull 17.09.2012, 18:01

rastos; k "25" ... Ty to nevidíš, nechceš vidieť, alebo je za tým niečo viac? Čo sem pletieš „leboficoizmus“? Lebo red harring? Ak by pán Hvorecký, prípadne i Ty uviedli relevantné dôvody prečo sú proti presunutiu Farmy a pod. grcov do večerných hodín, relevantné dôvody /ad hominnem predsa nie je relevantný dôvod/, prečo sú proti Maďaričovým návrhom na tému zvyšujúceho sa znekultúrovňovania Tv programov a potom by prípadne vyjadrili i svoju kritiku na stranu Smer, poukázali na to, že za daný sta...

18.09.2012, 08:26
Tull, ja si myslím, že tu spoločnú reč máme, aj keď to ty akosi nechceš vidieť. Ja som si nevšimol v rastosových ani mojich príspevkoch, že by sme obhajovali nekultúrnosť v programoch komerčných televízií, alebo že by sme nesúhlasili s myšlienkou Maďariča niečo s tým robiť. Len sme obidvaja poukázali ( každý iným spôsobom) aj na hlbšie príčiny, alebo ďalšie príčiny tejto nekultúrnosti. Určite napríklad uznáš, že by si ma považoval za pokrytca, keby si videl tu na DF v mojich príspevkoch vulgarizmy a potom by si videl , ako som napísal tému, v ktorej brojím proti vulgarizmom na DF. Myslím si, že by si mi uveril, alebo považoval to z mojej strany za úprimné len vtedy, keby som najprv napísal tému, že ľutujem svoje vulgarizmy na DF, chcem sa zmeniť a navrhujem prísnejšie pravidlá aj pre ostatných.
Ešte raz na záver môjho príspevku, aby ti to neušlo, zdôrazňujem, že súhlasím s obmedzením vulgárnych a nekultúrnych programov v televíziách.
Len si myslím, že to nič nezmení na nekultúrnosti a vulgarizme v správaní Slovákov.( tých, ktorí sa chcú tak správať).
👍: rastos
none
28

26. J.Tull 17.09.2012, 18:01

rastos; k "25" ... Ty to nevidíš, nechceš vidieť, alebo je za tým niečo viac? Čo sem pletieš „leboficoizmus“? Lebo red harring? Ak by pán Hvorecký, prípadne i Ty uviedli relevantné dôvody prečo sú proti presunutiu Farmy a pod. grcov do večerných hodín, relevantné dôvody /ad hominnem predsa nie je relevantný dôvod/, prečo sú proti Maďaričovým návrhom na tému zvyšujúceho sa znekultúrovňovania Tv programov a potom by prípadne vyjadrili i svoju kritiku na stranu Smer, poukázali na to, že za daný sta...

18.09.2012, 10:11
Tull, ja nepopieram, že prvky vedúce k obmedzeniu nekultúry sú správne. Veď aj môj príspevok - to si si možno nevšimol - bol súhlasný s prvým, len som k tomu dodal jeden pocit, ktorý táto iniciatíva vo mne vyvoláva v súvislosti s akýmsi mravným apelom na nás ostatných.

Asi na rozdiel od Teba nedokážem selektívne vidieť iba pozitívny zámer, a nevšímať si aj minulé konanie, pokiaľ neharmonizuje so súčasnými tvrdeniami a nebolo dostatočne zreflektované... Ale to tu už dobre opísal Slušný človek.
none
29
18.09.2012, 11:15
Aj toto je k téme - o tom, že takéto programy môžu byť kontraproduktívne i pre samotné televízie:

odkaz
none
30
18.09.2012, 16:45
rastos; ... vyčerpal som si limit /snáď sa mi neskôr podarí napísať viac .../, ale cítim potrebu, skôr než hocičo iné napíšem sa Ti ospravedlniť. S časových dôvodov, väčšinou príspevky len preletím a tak sa stalo, že som Tvoju reakciu "2", to Tvoje "Dá", nevzťahoval k "1", ale som ho priradil, vďaka mojej nepozornosti, k "14", pod ktorým je Tvoj príspevok uvedený ...
Takže sa Ti ospravedlňujem ... ale veľmi sa neteš, vrátim sa ...
👍: rastos
none
31

30. J.Tull 18.09.2012, 16:45

rastos; ... vyčerpal som si limit /snáď sa mi neskôr podarí napísať viac .../, ale cítim potrebu, skôr než hocičo iné napíšem sa Ti ospravedlniť. S časových dôvodov, väčšinou príspevky len preletím a tak sa stalo, že som Tvoju reakciu "2", to Tvoje "Dá", nevzťahoval k "1", ale som ho priradil, vďaka mojej nepozornosti, k "14", pod ktorým je Tvoj príspevok uvedený ...
Takže sa Ti ospravedlňujem ... ale veľmi sa neteš, vrátim sa ...

18.09.2012, 17:55
Jasne, vráť sa, musíme predsa skultúrňovať svet
none
32
19.09.2012, 15:35
rastos, Slušný človek; neviem síce nakoľko sa nám podarí skultúrňovať svet ..., ale snáď, Vás dvoch, donútim zamyslieť sa a seba byť pozornejším
Všimnite si, že môj súhlas pod "1" chýba a nie je to náhodou. Príčin je viac /kde boli doteraz, to museli čakať až na takéto zvrhlosti a čo ostatné programy, revúce lži v reklamách, primitivizmus, nevkusnosť, seriálov určených deťom ...?/, ale nechcel som o nich veľmi písať, a tým vyvolávať odmietavý postoj ku krokom, ktoré snáď povedú smerom ku skultúrňovaniu nielen komerčných Tv ...
Nádejal som sa, že budeme diskutovať skôr o témach, ktoré som spomínal v "20", "24" a nie že budem musieť reagovať na logické klamy v rastosových odkazoch a nútený obraňovať stranu Smer. Tvrdenie p. Hvoreckého: "No nepohŕdam ľuďmi, ktorí si to radi zapnú, pretože do istej miery chápem, prečo to robia – za ich zúfalú životnú situáciu ste spoluzodpovedný aj Vy, keďže už začínate piaty rok vládnutia" ma inšpirovalo k napísaniu odkaz a ak chcete diskutovať o "zúfalú životnú situáciu ste spoluzodpovedný ...", uvítal by som, keby to bolo v uvedenej téme ...
none
33
19.09.2012, 15:48
rastos, Slušný človek; Chápem novinárov pravicových denníkov, tlače, v ich kritike strany Smer a podpory pravicových snáh, vítam kritiku opozície všeobecne /nielen v politike/, pokiaľ je vedená korektne, rozumne, k meritu veci. Čo si však myslieť napr. o tejto perle novinárskeho ducha:
"Prečo im Smer nepozval na míting Slovenskú filharmóniu namiesto Davida? Trošku by ich kultúrne pozdvihol a možno by to dokonca vyšlo lacnejšie. No vodu kážu, a víno pijú"
... ale nebudem sa viac vracať k rastosovým odkazom. Nie sú korektné, rozumné a nie sú ani k meritu veci.
Radšej budem reagovať na Vaše "priame" názory /aj keď podľa mňa, tiež sú trochu mimo misu/
"Určite napríklad uznáš, že by si ma považoval za pokrytca, keby si videl tu na DF v mojich príspevkoch vulgarizmy ..."
Mohol by si uviesť nejaký vulgarizmus z úst niektorého z poslancov strany Smer? Nesledujem síce túto oblasť politiky a je teda celkom možné, že mi niečo ušlo, myslím si však, že pravá strana pol. spektra, má v tomto smere prevahu /to však, že je niekto nekultúrnejší, môj, ani ten najmenší priestupok, nijako neospravedlňuje/. Ja viem, nejde len o vulgarizmy, ale o kultúru správania, "verejnoprávnych", všeobecne. Sú na nich kladené prísnejšie kritériá, čo je samozrejmé a aj oni sa musia kultúre, ktorú si vyžaduje ich funkcia učiť /nie je jednoduché na masívnu nekultúrnosť, reagovať kultúrne/ ... Súhlasím s tým, že správania poslancov, parlamentu, vlády, má nemalý vplyv na bežného občana, predsa je to však trochu o inom ako sú médiá /aj preto som nechcel reagovať/. Píšete niečo v tom zmysle, že by sa mal najprv zmeniť Smer ... a nezmenil sa? Nepriniesol aj do parlamentu inú kultúru, než tam bola doposiaľ? Ak ste sledovali vystúpenia p. Pašku, jeho vedenia schôdzí /a to nielen v tomto období/, museli ste si povšimnúť snahu o skultúrnenie parlamentnej práce i práce poslancov všeobecne. Každá strana sa správa podľa toho, aké je jej hodnotové smerovanie a to súvisí aj s kultúrnosťou prejavov jej členov. Sú strany, liberálne, konzervatívne, ľavicové a také, ktoré boli založené skôr ako podnikateľské subjekty, než politické strany ... V každej strane sa nachádzajú jednotlivci, ktorým ide o niečo iné ako sú hodnoty strany, ktorú len využili pre svoje zištné ciele ...Stáva sa, že nielen niektorí členovia, ale strana ako celok, sa spreneverí hodnotám na základe ktorých vznikala. Ja som bol sympatizantom SDĽ. "V prvopočiatkoch" som sa zúčastnil niekoľkých mítingov pol. strán. Pamätám si, že s SDĽ-kou chodil Leopold Haverl ... Ak hovoríme o kultúre neviem či si pamätáte na Michala Benčíka, Gabiku Rothmayerovú, Ladislava Balleka, alebo dnešného primátora Bratislavy Milana Ftáčnika ... Myslím si, že to boli/sú ľudia, ktorí nestratili tvár /samozrejme nielen v tejto strane, ale napr. podobne Štefan Kvietik zo SNS .../, ale SDĽ-ka ako taká, tá ju stratila nielen vtedy, keď sa Peter Weiss začal pretŕčať v smotánke, ale hlavne činmi pod taktovkou Schmögnerovej a odvtedy ich nemusím, samozrejme ani Smer ako politickú stranu, pokračovateľku trendu ala Schmögnerová a nepokladám ju celkove za vzor kultúrnosti. Žiaľ väčšine imponuje skôr typ politika ako je Fico, než bol Michal Benčík ...
Celý tento príspevok je však o inom, je mimo misu a hlavne je to na dlhšiu diskusiu ...
none
34

33. J.Tull 19.09.2012, 15:48

rastos, Slušný človek; Chápem novinárov pravicových denníkov, tlače, v ich kritike strany Smer a podpory pravicových snáh, vítam kritiku opozície všeobecne /nielen v politike/, pokiaľ je vedená korektne, rozumne, k meritu veci. Čo si však myslieť napr. o tejto perle novinárskeho ducha:
"Prečo im Smer nepozval na míting Slovenskú filharmóniu namiesto Davida? Trošku by ich kultúrne pozdvihol a možno by to dokonca vyšlo lacnejšie. No vodu kážu, a víno pijú"
... ale nebudem sa viac vracať k ...

19.09.2012, 16:32
nechcela som, musela som, pýtal si si Tullko..len neviem či "idiot" je dosť vulgárny výraz od premiéra SR ( strana SMER )
odkaz
👍: J.Tull
none
35
19.09.2012, 18:21
Mojka je. Veľmi to z tohto pohľadu nesledujem, ani u pravičiarov. Snažím sa skôr o podstatu, aj keď je často, na môj vkus, vyjadrovaná vulgárnejšie. Chcel som však vedieť skôr názor Slušného človeka, ale neva ... Ako som už písal "nie je jednoduché na masívnu nekultúrnosť, reagovať kultúrne" a hlavne "Žiaľ väčšine imponuje skôr typ politika ako je Fico /ja ho moc nemusím ... ale už som to písal/ než bol Michal Benčík". Naďalej však trvám na tom "že pravá strana pol. spektra, má v tomto smere prevahu"... Nechcel som reagovať, ani vyhlasovať súťaž o najnekultúrnejšiu stranu, zdôrazňujem táto téma, podľa mňa, je o inom. Prečo, keď už reaguješ nereaguješ napr. k "20", "24" Podľa mňa tam je podstata.
none
36

35. J.Tull 19.09.2012, 18:21

Mojka je. Veľmi to z tohto pohľadu nesledujem, ani u pravičiarov. Snažím sa skôr o podstatu, aj keď je často, na môj vkus, vyjadrovaná vulgárnejšie. Chcel som však vedieť skôr názor Slušného človeka, ale neva ... Ako som už písal "nie je jednoduché na masívnu nekultúrnosť, reagovať kultúrne" a hlavne "Žiaľ väčšine imponuje skôr typ politika ako je Fico /ja ho moc nemusím ... ale už som to písal/ než bol Michal Benčík". Naďalej však trvám na tom "že pravá strana pol. spektra, má v tomto smere pr...

19.09.2012, 18:23
Mojka; ... dúfam, že to teraz nezobereš tak, že Ti prikazujem na čo máš reagovať
none
37

35. J.Tull 19.09.2012, 18:21

Mojka je. Veľmi to z tohto pohľadu nesledujem, ani u pravičiarov. Snažím sa skôr o podstatu, aj keď je často, na môj vkus, vyjadrovaná vulgárnejšie. Chcel som však vedieť skôr názor Slušného človeka, ale neva ... Ako som už písal "nie je jednoduché na masívnu nekultúrnosť, reagovať kultúrne" a hlavne "Žiaľ väčšine imponuje skôr typ politika ako je Fico /ja ho moc nemusím ... ale už som to písal/ než bol Michal Benčík". Naďalej však trvám na tom "že pravá strana pol. spektra, má v tomto smere pr...

19.09.2012, 18:47
Tull, nviem, k čomu si očakával moju reakciu. Ja som totiž už svoj názor povedal v predchádzajúcich príspevkoch. Chcel si vedieť tie vulgarizmy, Fico používal na adresu novinárov napr. aj výraz hyeny. Netvrdím, že iní politici nenadávajú, aj pravicoví. Ja si ale myslím, že na zosilnenie argumentov človek nepotrebuje používať hrubé výrazy. Čo sa týka 20 a 24, na tie som reagoval vyššie. Ak si myslíš, že nedostatočne, napíš konkrétne otázky.
none
38
19.09.2012, 19:01
za mojich študenskych čias sa vravelo povedz mi čo čítaš a ja Ti poviem kto si.Teraz môžme zmeniť,povedz čo pozeraš a ja Ti poviem kto si
none
40
19.09.2012, 19:10
Také jednoduche,obyčajný divák
none
41
19.09.2012, 19:12
len škoda,že farmári o Tebe nevedia nič a ani Ty z toho nemáš žiadny zárobok ako oni
none
42
21.09.2012, 16:56
Slušný človek; k "37"... práve som sa vrátil z krátkej SC ... V "20" som spomínal, že kultúra sa stala v dnešnej spoločnosti tovarom, tak isto, ako vzdelanie, zdravie, práca, človek ... a nekultúrnosť, antiumenie, sú u nás podporované zámerne, netvrdím, že "konšpiračne". Ľudia sú sofistikovane vedení k tomu, aby konzumný spôsob života bol tým podstatným. Sú vedení k tomu, aby človek bol hodnotený podľa toho, koľko materiálnych statkov vlastní, a nezáleží na tom, ako k nim prišiel. K tomu, aby nevlastniť, byť chudobným, bolo hanbou, za ktorú si môže každý len sám. Hrdinom doby je morálne pochybná celebrita. Treba byť in, aj keď na to nemáme, veď od toho sú stále "výhodnejšie a výhodnejšie" poskytované pôžičky. O tomto sú aj programy komerčných Tv, nielen reklamy, ale i "vedomostné" súťaže, všakovaké taletmánie, seriály, "Farmy" a aj vysielania pre detských divákov ...
V "24" som písal: "Nie je pravdou, že televízie vysielajú to, čo sa väčšine ľudí páči. Je to ilúzia. Vysielajú to, čo chcú, to čo je v súlade so záujmom ich mecenášov a pritom vytvárajú zdanie, že sme si to vybrali sami ..." atď.
K týmto veciam, ktoré v otázkach ne/kultúry programov komerčných Tv /a nielen Tv.../, pokladám za podstatné, si sa nevyjadril. Neber to tak, že Ti chcem diktovať, k čomu sa máš, alebo nemáš vyjadrovať ...
none
44

42. J.Tull 21.09.2012, 16:56

Slušný človek; k "37"... práve som sa vrátil z krátkej SC ... V "20" som spomínal, že kultúra sa stala v dnešnej spoločnosti tovarom, tak isto, ako vzdelanie, zdravie, práca, človek ... a nekultúrnosť, antiumenie, sú u nás podporované zámerne, netvrdím, že "konšpiračne". Ľudia sú sofistikovane vedení k tomu, aby konzumný spôsob života bol tým podstatným. Sú vedení k tomu, aby človek bol hodnotený podľa toho, koľko materiálnych statkov vlastní, a nezáleží na tom, ako k nim prišiel. K tomu, ab...

21.09.2012, 19:45
Tull, s tvojou 46 plne súhlasím.
👍: J.Tull
none
43
21.09.2012, 16:58
Slušný človek; rastos; ... predpokladal som, že rovnako odmietate nekultúrnosť všeobecne, nielen čo sa týka nekultúrnosti komerčných televízií, ako ste to i vo svojich príspevkoch napísali. Nepísal som o tom, lebo sa mi to od Vás videlo samozrejmé a hlavne písal som pod dojmom nepochopenia rastosovej "1".
Pokúsim sa stručne a dopredu upozorňujem, že zjednodušene. Každá spoločnosť v dejinách vyznávala určité hodnoty. Staroveké Grécko nám prinieslo nielen demokraciu, ale aj dilemu medzi ňou a oligarchiou, do ktorej môže demokracia skĺznuť a oligarchia prerásť v tyraniu. Rím zdedil kultúrne hodnoty, kultúrne bohatstvo Grékov, nielen umenia, ale aj politiky. Nenaväzoval ani tak veľmi na to, čo predstavoval Perikles, ale skôr na to, čo predstavoval Alexander Macedónsky, len na rozdiel od neho bol arogantnejším, snažil sa o "Pax Romanum", pokladajúc kultúry iných národov za podradné ... Kresťanstvo vyrástlo na základoch gréckorímskej filozofie, predovšetkým na stoicizme Marca Aurélia. Stredovek nebol len dobou temna, inkvizície, ale boli tu i hodnoty, ktoré predstavovalo rytierstvo. Rytieri boli šľachticmi, ktorí okrem prvoradej úlohy, byť verným oddaným svojmu kráľovi, vyznávali viacero rytierskych cností. To, čo nielenže nevyznávali, ale pokladali za nedôstojné boli peniaze, venovanie sa materiálnym záležitostiam. Hodnota, ktorú priniesol kapitalizmus bol gýč. Novodobí zbohatlíci chceli byť šľachticmi, aristokraciou, ale len urodzenosťou, bez rytierskych cností, práve tým, čo rytieri pokladali za čosi potupné - peniazmi, bohatstvom. Nemali síce na stavbu kaštieľov, na výzdobu v nich, tak ich napodobňovali. Vzácny porcelán, zlaté šperky, krištáľ ... nahrádzali lacnými napodobeninami, ktoré pre nich znamenali viac, ako nie honosný, ale na nič sa netváriaci umelecký predmet, či poctivý predmet bežnej potreby ... Byť bohatým a to akýmkoľvek spôsobom, znamená byť urodzeným a tomuto cieľu podriadili celý svoj život, ako najvyššej hodnote. Časom kapitalisti predčili svojim bohatstvom starú aristokraciu, ale rytierske cnosti si neosvojili a ani neosvoja. Svoje antihodnoty vtláčajú kapitalizmu dodnes a využívajú ich na udržanie svojej moci. Vytvárajú ilúziu, že sú skutočnými hodnotami, sú však len gýčom, ktorého úlohou je nás oklamať, aby sme neodhalili ich skutočnú hodnotu a tak neoslabili ich moc. Pravicové strany /snáď okrem kresťanských, ak sa nechcú spreneveriť vlastným hodnotám .../ preto nebudú útočiť na nekultúrnosť, presadzovať kultúru, umenie. Naopak, ak niekto sa pokúsi niečo na tom zmeniť zaútočia, samozrejme gýčovito, falošnou ľúbivosťou, aby odvrátili pozornosť od podstaty a vyvolali odbor k takýmto zmenám.
none
45

43. J.Tull 21.09.2012, 16:58

Slušný človek; rastos; ... predpokladal som, že rovnako odmietate nekultúrnosť všeobecne, nielen čo sa týka nekultúrnosti komerčných televízií, ako ste to i vo svojich príspevkoch napísali. Nepísal som o tom, lebo sa mi to od Vás videlo samozrejmé a hlavne písal som pod dojmom nepochopenia rastosovej "1".
Pokúsim sa stručne a dopredu upozorňujem, že zjednodušene. Každá spoločnosť v dejinách vyznávala určité hodnoty. Staroveké Grécko nám prinieslo nielen demokraciu, ale aj dilemu medzi ňou a ...

22.09.2012, 14:55
Slušný človek; To o čom som písal nielen v "46", súvisí s konaním pravicových novinárov. Ak aj napíšu, že komerčné Tv vysielajú "nekultúru", nebudú podporovať nič, čoby to mohlo nejakým spôsobom podstatnejšie zmeniť. Poukazovanie na nekultúru strany Smer nie je ničím iným, ako manévrom odlákať verejnosť od podstaty. Žiadna s pravicových politických strán s takouto iniciatívou nevyjde a silne pochybujem, že podporí väčšie obmedzenia vysielaní /možno okrem KDH .../, ktoré by mohli prispieť k zlepšeniu tohto marazmu ...
none
46
23.09.2012, 11:15
Nevhodné programy komerčných televízií pokračujú ďalej. Maďariča neberú do úvahy.
👍: Romanov
none
47

46. 23.09.2012, 11:15

Nevhodné programy komerčných televízií pokračujú ďalej. Maďariča neberú do úvahy.

23.09.2012, 20:08
Vladko, to nevieš, že oni (možno) zareagujú, až keď budú musieť, keď budú dotlačení nejakým zákonom a bude im hroziť pokuta? Aj to , keď bude tá pokuta dostatočne mastná?
👍: Romanov
none
48
23.09.2012, 20:23
Re: 51

Takže je ťah na Maďaričovi navrhnúť zákon.
none

najnovšie príspevky :

Re:19
Romanov [zobraz vlákno] 10.4.2024 09:03
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 30.3.2024 21:00 ) veľkosť : 217 692 B vygenerované za : 0.159 s unikátne zobrazenia tém : 44 905 unikátne zobrazenia blogov : 713 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

Kto ubližuje druhým lžami, tomu príde ublížiť pravda.