hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Nenávisť k Bohu 2.

príspevkov
50
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 24.3.2009 17:26 ranexil
posledná zmena 30.3.2009 18:12
1
24.03.2009, 17:26
Zamyslel som sa nad tým ,prečo je niekým nenavidený a dospel som k záveru že je to jeho božská ľahostajnosť ,ignorancia a transcendencia, ktorá nenavist( opravnenu) ku nemu spôsobuje. Clovek ,ktorý v neho verí,alebo je presvedčený o jeho existencii a vidí rozdiely medzi ludmi, medzi skutkami jednych i druhych jednoznacne dospeje k zaveru (ak je toho priveľa),že Boh si nezaslúži nič iné ako nenávist,alebo jeho uplné popretie.Kazdý vidí vyvysovanie rôznych truhlíkov. Dalsích, ktorí sa nikdy nedopustili umyselného prečinu a vidí, že často vrahovia podvodníci -skr. spodina je vysmiata radostná atp.,kym ta druha skupina este na nich casto aj drie v nejakej diere,či firme. Ako teda niekto z veriacich môže tvrdit ,že nemaju pravdu tí co v neho neveria,alebo ho nenávidia? Tvrdia to tiež len zo zištnosti,lebo už im nejakým sposobom masineria okolo Boha prináša čosi navyse-trebars len blby príjemný pocit? Nuž co vy nato ? Vysvetlite mi to
none
19

1. ranexil 24.03.2009, 17:26

Zamyslel som sa nad tým ,prečo je niekým nenavidený a dospel som k záveru že je to jeho božská ľahostajnosť ,ignorancia a transcendencia, ktorá nenavist( opravnenu) ku nemu spôsobuje. Clovek ,ktorý v neho verí,alebo je presvedčený o jeho existencii a vidí rozdiely medzi ludmi, medzi skutkami jednych i druhych jednoznacne dospeje k zaveru (ak je toho priveľa),že Boh si nezaslúži nič iné ako nenávist,alebo jeho uplné popretie.Kazdý vidí vyvysovanie rôznych truhlíkov. Dalsích, ktorí sa nikdy nedop...

24.03.2009, 18:49
Tak to je smutné,že tak to vnímaš. Mne sa stalo to, že keď som mala problém a som sa k Bohu modlila tak asi 70% s modlitieb mi vipočul.
none
21

19. harrybka 24.03.2009, 18:49

Tak to je smutné,že tak to vnímaš. Mne sa stalo to, že keď som mala problém a som sa k Bohu modlila tak asi 70% s modlitieb mi vipočul.

24.03.2009, 18:55
No a ja som sa modlil nejakych neviem kolko rokov a niet z toho nic a nikdy ani nebolo skor este opak sa stal .ale ked som poprosil o niečo človeka ten mi dal . Takze je to fakt velky rozdiel .Je ti teda jasne ,že mna Boh neuvidí sa modlit ku nemu uz nikdy (vlastne uz roky to je tak)
none
23

21. ranexil 24.03.2009, 18:55

No a ja som sa modlil nejakych neviem kolko rokov a niet z toho nic a nikdy ani nebolo skor este opak sa stal .ale ked som poprosil o niečo človeka ten mi dal . Takze je to fakt velky rozdiel .Je ti teda jasne ,že mna Boh neuvidí sa modlit ku nemu uz nikdy (vlastne uz roky to je tak)

24.03.2009, 18:56
Iba hlupak skusi zo skaly vyzmykat vodu .
none
31

1. ranexil 24.03.2009, 17:26

Zamyslel som sa nad tým ,prečo je niekým nenavidený a dospel som k záveru že je to jeho božská ľahostajnosť ,ignorancia a transcendencia, ktorá nenavist( opravnenu) ku nemu spôsobuje. Clovek ,ktorý v neho verí,alebo je presvedčený o jeho existencii a vidí rozdiely medzi ludmi, medzi skutkami jednych i druhych jednoznacne dospeje k zaveru (ak je toho priveľa),že Boh si nezaslúži nič iné ako nenávist,alebo jeho uplné popretie.Kazdý vidí vyvysovanie rôznych truhlíkov. Dalsích, ktorí sa nikdy nedop...

24.03.2009, 19:54
ran.
/Clovek ,ktorý v neho verí,alebo je presvedčený o jeho existencii a vidí rozdiely medzi ludmi, medzi skutkami jednych i druhych jednoznacne dospeje k zaveru (ak je toho priveľa),že Boh si nezaslúži nič iné ako nenávist,alebo jeho uplné popretie/
ja v Boha verím no na základe tohto ču si tu napísal nevidím dôvod Boha nenávidieť.Sú to skutky ľudí nie Boh tak ho nebudem nenávidieť pre nich.
none
2
24.03.2009, 17:33
kua tak toto je iny level.
none
3
24.03.2009, 17:35
hm zase..
none
4
24.03.2009, 17:40
Človek, ktorý verí v Boha, verí aj v to, že Boh vie, prečo určil ľuďom rôzne postavenie a prečo majú tak rozdielny osud... vlastne verí v to, že tu na zemi je život nepodstatný, až po poslednom súde ho čaká ten naozajstný, ktorý mu Boh určil za skutky tu.
A ateisti? Ako môžu nenávidieť to, čo neexistuje?
none
6

4. Nadja 24.03.2009, 17:40

Človek, ktorý verí v Boha, verí aj v to, že Boh vie, prečo určil ľuďom rôzne postavenie a prečo majú tak rozdielny osud... vlastne verí v to, že tu na zemi je život nepodstatný, až po poslednom súde ho čaká ten naozajstný, ktorý mu Boh určil za skutky tu.
A ateisti? Ako môžu nenávidieť to, čo neexistuje?

24.03.2009, 17:45
keby som pripustila a zacala uvazovat o vire v boha, tak tvrdim,ze boh nevie vooobec zhola nist, uz davno s amu to tu vymklo z ruk
none
9

6. dorota 24.03.2009, 17:45

keby som pripustila a zacala uvazovat o vire v boha, tak tvrdim,ze boh nevie vooobec zhola nist, uz davno s amu to tu vymklo z ruk

24.03.2009, 17:59
hm to je pravda.on teraz pocuva dokolecka dokola pesnicky,pretoze som mu ukradla kluc od trinastej komnaty..dalej neviem ako to bude pokracovat..aha niekto mu musi este vytrhnut par vlasov,fakt to je svata pravda..ak mi uveris,vznikla nova viera hm a ked viacerí,tak si zalozim novu cirkev,ale zadara to nebude
none
8

4. Nadja 24.03.2009, 17:40

Človek, ktorý verí v Boha, verí aj v to, že Boh vie, prečo určil ľuďom rôzne postavenie a prečo majú tak rozdielny osud... vlastne verí v to, že tu na zemi je život nepodstatný, až po poslednom súde ho čaká ten naozajstný, ktorý mu Boh určil za skutky tu.
A ateisti? Ako môžu nenávidieť to, čo neexistuje?

24.03.2009, 17:57
Nadja neobhajuj tu vec.Na jednom miestze povedal pohrdavo,ako to len Boh dokáže,že aky je jeden pozemský takí su vsetci .Tak ake rozdiely a z akeho dovodu si to vôbec dovoluje?
none
11

8. ranexil 24.03.2009, 17:57

Nadja neobhajuj tu vec.Na jednom miestze povedal pohrdavo,ako to len Boh dokáže,že aky je jeden pozemský takí su vsetci .Tak ake rozdiely a z akeho dovodu si to vôbec dovoluje?

24.03.2009, 18:04
Rany, ja nič neobhajujem, ja neverím v Boha ako nejakú bytosť... lenže sa mi nedarí chápať, čo to vlastne je, a tak na to idem rôznymi obkľukami...
none
13

11. Nadja 24.03.2009, 18:04

Rany, ja nič neobhajujem, ja neverím v Boha ako nejakú bytosť... lenže sa mi nedarí chápať, čo to vlastne je, a tak na to idem rôznymi obkľukami...

24.03.2009, 18:09
Ale aj viem co je Boh ,a nemam zaujem dalej sa tým zapodievat, lebo sa mi zhnusil.
none
18

13. ranexil 24.03.2009, 18:09

Ale aj viem co je Boh ,a nemam zaujem dalej sa tým zapodievat, lebo sa mi zhnusil.

24.03.2009, 18:48
Aha...len aby si nenakladal tak veľkú snahu sa ním nezapodievať, až by to vlastne bolo zapodievanie...
none
20

18. Nadja 24.03.2009, 18:48

Aha...len aby si nenakladal tak veľkú snahu sa ním nezapodievať, až by to vlastne bolo zapodievanie...

24.03.2009, 18:52
Nadja ,ale jasné, že som sa musel ním zapodievat, pretože je to vec ,ktora obtazuje ludstvo už par tisícročí .Ja sa domnievam, že od kedy existuju Bohovia ,alebo Boh odvtedy su spory a vojny .Odstranenie Bohov z vedomia ludí bude znamenat koniec vojnám a to definitívne ,pretože už sa nebude chciet ziadny ludský hlupacik nazit zapacit niecomu co ho aj tak ma niekde.Tam mame svoje matere ,ci zeny u vas obratene -radsej tým co je sa zapodievat ako tým co bude ked otrcím brka.
none
22

20. ranexil 24.03.2009, 18:52

Nadja ,ale jasné, že som sa musel ním zapodievat, pretože je to vec ,ktora obtazuje ludstvo už par tisícročí .Ja sa domnievam, že od kedy existuju Bohovia ,alebo Boh odvtedy su spory a vojny .Odstranenie Bohov z vedomia ludí bude znamenat koniec vojnám a to definitívne ,pretože už sa nebude chciet ziadny ludský hlupacik nazit zapacit niecomu co ho aj tak ma niekde.Tam mame svoje matere ,ci zeny u vas obratene -radsej tým co je sa zapodievat ako tým co bude ked otrcím brka.

24.03.2009, 18:56
Rany, je mi jasné, že to je vtípek, tak hej, zasmiala som sa... hahahaha
none
24

22. Nadja 24.03.2009, 18:56

Rany, je mi jasné, že to je vtípek, tak hej, zasmiala som sa... hahahaha

24.03.2009, 18:57
Ale to nie je vtípek -naozaj.
none
25

24. ranexil 24.03.2009, 18:57

Ale to nie je vtípek -naozaj.

24.03.2009, 19:16
Takže podša teba napríklad vojna v Iráku bola kvôli Bohu, a nie nadvláde nad ropnými vrtmi... nijaké vojny kvôli rozšíreniu územia a moci nad ním, veď aj to kresťanstvo bolo šírené len a len z tohto dôvodu... no dobre, radšej to nechám tak, vidím, že som nejak mimo 🙂
none
26

24. ranexil 24.03.2009, 18:57

Ale to nie je vtípek -naozaj.

24.03.2009, 19:16
Takže podľa teba napríklad vojna v Iráku bola kvôli Bohu, a nie nadvláde nad ropnými vrtmi... nijaké vojny kvôli rozšíreniu územia a moci nad ním, veď aj to kresťanstvo bolo šírené len a len z tohto dôvodu... no dobre, radšej to nechám tak, vidím, že som nejak mimo 🙂
none
27

26. Nadja 24.03.2009, 19:16

Takže podľa teba napríklad vojna v Iráku bola kvôli Bohu, a nie nadvláde nad ropnými vrtmi... nijaké vojny kvôli rozšíreniu územia a moci nad ním, veď aj to kresťanstvo bolo šírené len a len z tohto dôvodu... no dobre, radšej to nechám tak, vidím, že som nejak mimo 🙂

24.03.2009, 19:17
podla mňa to bola finta američanov
none
28

26. Nadja 24.03.2009, 19:16

Takže podľa teba napríklad vojna v Iráku bola kvôli Bohu, a nie nadvláde nad ropnými vrtmi... nijaké vojny kvôli rozšíreniu územia a moci nad ním, veď aj to kresťanstvo bolo šírené len a len z tohto dôvodu... no dobre, radšej to nechám tak, vidím, že som nejak mimo 🙂

24.03.2009, 19:25
Nadja skus uvazovat bohocentricky a uvidís tu drasticku zmenu svojho sposobu zmyslania.Zacne sa to prejavovat nechutnym egocentrizmom a snahou sa mu podobat ,alebo ospravedlnovat svoje skutky ,ako tie ,ktoré su konane pre neho .Ja som si ten experiment skusil ,som dost daleko v duch. sprostostiach,takze som si vsugeroval nejake veci z nudy ,aby som poznal pravdu o dobre a zle a porovnaval ,co je pre ludí prospesne a co nie a ktoré nabozenstvo ci nie bude schopne este cosi robit vo svete .Skratka sialenec v akcii, ale neboj sialeny neznamena byt blby .
none
29

28. ranexil 24.03.2009, 19:25

Nadja skus uvazovat bohocentricky a uvidís tu drasticku zmenu svojho sposobu zmyslania.Zacne sa to prejavovat nechutnym egocentrizmom a snahou sa mu podobat ,alebo ospravedlnovat svoje skutky ,ako tie ,ktoré su konane pre neho .Ja som si ten experiment skusil ,som dost daleko v duch. sprostostiach,takze som si vsugeroval nejake veci z nudy ,aby som poznal pravdu o dobre a zle a porovnaval ,co je pre ludí prospesne a co nie a ktoré nabozenstvo ci nie bude schopne este cosi robit vo svete .Skratka...

24.03.2009, 19:47
Rany, to, čo považujem za Boha ja, sa tak správať nemôže. Píšeš "snahou sa mu podobať", ale komu? egocentrizmu?

... Nikdy by som si nedovolila o komkoľvek si myslieť, že je blbý... nikdy o nikom. 🙂 ... možno z toho vyplýva, že je každý múdrejší, ako ja...
none
30

29. Nadja 24.03.2009, 19:47

Rany, to, čo považujem za Boha ja, sa tak správať nemôže. Píšeš "snahou sa mu podobať", ale komu? egocentrizmu?

... Nikdy by som si nedovolila o komkoľvek si myslieť, že je blbý... nikdy o nikom. 🙂 ... možno z toho vyplýva, že je každý múdrejší, ako ja...

24.03.2009, 19:53
Nadja asi by bolo spravne ,aby som ti to napísal bez tých mätucich konín ,ako to rad robím, že si to po sebe prečítam a tiez nechapem co som to tam chcel dat Mna uz naozaj prestalo bavit buchat nejakemu bohu na jeho branu, bolia ma ruky ,unava a akurat mi je grc z toho,že som na taku sprostost premarnil more casu . Takze z toho plynie poucenie ,že nikomu sa nevnucuj ani bohovi nie A okrem toho si myslím ,že Bohu jé tak jedno ci bude ci nebude niečo ,ako mne ci je on sam, ci nie .
none
32

30. ranexil 24.03.2009, 19:53

Nadja asi by bolo spravne ,aby som ti to napísal bez tých mätucich konín ,ako to rad robím, že si to po sebe prečítam a tiez nechapem co som to tam chcel dat Mna uz naozaj prestalo bavit buchat nejakemu bohu na jeho branu, bolia ma ruky ,unava a akurat mi je grc z toho,že som na taku sprostost premarnil more casu . Takze z toho plynie poucenie ,že nikomu sa nevnucuj ani bohovi nie A okrem toho si myslím ,že Bohu jé tak jedno ci bude ci nebude niečo ,ako mne ci je on sam, ci nie .

24.03.2009, 20:04
Rany, ty stále hľadáš Boha mimo seba... ja som ti už voľakedy dávnejšie písala, že ho od človeka neoddeľujem, on je našou súčasťou... neťukaj na nijakú bránu, zaklop si na čelo...
none
33

32. Nadja 24.03.2009, 20:04

Rany, ty stále hľadáš Boha mimo seba... ja som ti už voľakedy dávnejšie písala, že ho od človeka neoddeľujem, on je našou súčasťou... neťukaj na nijakú bránu, zaklop si na čelo...

24.03.2009, 20:16
Nadja---Ale ja ho nechcem !! mna si teda nezasluži!(smiesne, že takato logika je vysledok toho,že Boh nevie kto je a nie ja ,Nadja )
none
34

33. ranexil 24.03.2009, 20:16

Nadja---Ale ja ho nechcem !! mna si teda nezasluži!(smiesne, že takato logika je vysledok toho,že Boh nevie kto je a nie ja ,Nadja )

24.03.2009, 20:24
Bohu je jedno, či ho chceš... odvrhnúť ho nedokážeš... môžeš proti nemu bojovať, aj tak je ti to figu platné. Nijak sa nedá obísť, tak ako sa nedá naučiť z kníh... Rany prepáč, ja viem, že som nič proti tebe, ale zato pípnuť si svoje môžem, ha?
none
35

34. Nadja 24.03.2009, 20:24

Bohu je jedno, či ho chceš... odvrhnúť ho nedokážeš... môžeš proti nemu bojovať, aj tak je ti to figu platné. Nijak sa nedá obísť, tak ako sa nedá naučiť z kníh... Rany prepáč, ja viem, že som nič proti tebe, ale zato pípnuť si svoje môžem, ha?

24.03.2009, 20:28
Nadja ,ale ved ti to ide ,aspon sa niecomu priucím v tej bozskej pyche Luciferskej ,mas obdivuhodný talent písat svoje veci nenasilnou formou.Ty urcite aj toho svojho privedies vzdy tam kam nakoniec chces - a este ti aj podakuje
none
36

28. ranexil 24.03.2009, 19:25

Nadja skus uvazovat bohocentricky a uvidís tu drasticku zmenu svojho sposobu zmyslania.Zacne sa to prejavovat nechutnym egocentrizmom a snahou sa mu podobat ,alebo ospravedlnovat svoje skutky ,ako tie ,ktoré su konane pre neho .Ja som si ten experiment skusil ,som dost daleko v duch. sprostostiach,takze som si vsugeroval nejake veci z nudy ,aby som poznal pravdu o dobre a zle a porovnaval ,co je pre ludí prospesne a co nie a ktoré nabozenstvo ci nie bude schopne este cosi robit vo svete .Skratka...

24.03.2009, 20:37
/Nadja skus uvazovat bohocentricky a uvidís tu drasticku zmenu svojho sposobu zmyslania.Zacne sa to prejavovat nechutnym egocentrizmom/ asi si nepochopil čo znamená myslieť bohocentricky. Milovať budeš Boha a svojho blížneho ako seba samého.Takže Boh,blížny,ja.Nieje tu miesto na egocentrizmus.
none
37

36. 24.03.2009, 20:37

/Nadja skus uvazovat bohocentricky a uvidís tu drasticku zmenu svojho sposobu zmyslania.Zacne sa to prejavovat nechutnym egocentrizmom/ asi si nepochopil čo znamená myslieť bohocentricky. Milovať budeš Boha a svojho blížneho ako seba samého.Takže Boh,blížny,ja.Nieje tu miesto na egocentrizmus.

24.03.2009, 20:41
Vies co znamenaju tie slova BUDES?? -slo o to,čo sa stat este len malo vo vzdialenej buducnosti a vonkoncom by si nebol schopný chapat ,kto to hovoril komu a prečo i ked mas nastudovane snad s pamati vsetky veci. Uz nikdy sa neuverejnia veci-rozhovory s ním ,lebo vsetci ste do toho zatiahli tie svoje egoizmy.
none
38

37. ranexil 24.03.2009, 20:41

Vies co znamenaju tie slova BUDES?? -slo o to,čo sa stat este len malo vo vzdialenej buducnosti a vonkoncom by si nebol schopný chapat ,kto to hovoril komu a prečo i ked mas nastudovane snad s pamati vsetky veci. Uz nikdy sa neuverejnia veci-rozhovory s ním ,lebo vsetci ste do toho zatiahli tie svoje egoizmy.

24.03.2009, 21:35
ran.
/Vies co znamenaju tie slova BUDES?? -slo o to,čo sa stat este len malo vo vzdialenej/to je len tvoj názor Ježiš to kázal robiť hned:25A hľa, nejaký zákonník vstal a pokúšajúc ho povedal: Učiteľu, čo mám učiniť, aby som dedične obdržal večný život? 26A on mu povedal: Čo je napísané v zákone? Jako čítaš? 27A on odpovedal a riekol: Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej sily a z celej svojej mysli a svojho blížneho jako samého seba.

28A Ježiš mu povedal: Dobre si odpovedal, to čiň a budeš žiť.
none
39

38. 24.03.2009, 21:35

ran.
/Vies co znamenaju tie slova BUDES?? -slo o to,čo sa stat este len malo vo vzdialenej/to je len tvoj názor Ježiš to kázal robiť hned:25A hľa, nejaký zákonník vstal a pokúšajúc ho povedal: Učiteľu, čo mám učiniť, aby som dedične obdržal večný život? 26A on mu povedal: Čo je napísané v zákone? Jako čítaš? 27A on odpovedal a riekol: Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej sily a z celej svojej mysli a svojho blížneho jako samého seba. ...

24.03.2009, 21:41
DNA mam ti to vysvetlit jak decku ? Islo o astralny svet(tak ho dnes volame) Astralne telo je smrtelne ,ale moze tiez postupit dalej aby zilo ,alebo priamo zostupit ,ale to su take veci ze potrebujes chodit aj tam asi rozumel.
none
40

39. ranexil 24.03.2009, 21:41

DNA mam ti to vysvetlit jak decku ? Islo o astralny svet(tak ho dnes volame) Astralne telo je smrtelne ,ale moze tiez postupit dalej aby zilo ,alebo priamo zostupit ,ale to su take veci ze potrebujes chodit aj tam asi rozumel.

24.03.2009, 22:50
jasné najprv ten výrok bol podľa teba smerovaný do budúcnosti a ked ho Ježiš káže uplatňovať farizejovi hňed tak sa zrazu jedná o astrálne telo.No aby to nebolo moje tvrdenie proti tvojum tak sa pozrieme čo sa v tom prípade stalo dalej:28A Ježiš mu povedal: Dobre si odpovedal, to čiň a budeš žiť. 29A on chcúc sám seba ospravedlniť povedal Ježišovi: A kto je mojím blížnym? 30Na to odpovedal Ježiš a riekol: Istý človek išiel z Jeruzalema dolu do Jericha a upadol medzi lotrov, ktorí ho i vyzliekli i zranili a odišli zanechajúc ho polomŕtveho. 31A náhodou išiel tiež dolu jakýsi kňaz, tou istou cestou, a keď ho zazrel, obišiel druhou stranou. 32A podobne aj Levita, ktorý idúc tiež dolu prišiel na to miesto, a keď prišiel a videl, obišiel druhou stranou. 33No, potom prišiel k nemu nejaký Samaritán, uberajúci sa cestou, a keď ho videl, milosrdenstvom bol hnutý 34a pristúpil a poobväzoval jeho rany a polial olejom a vínom a vyložiac ho na svoje vlastné hovädo zaviedol ho do hostinca a postaral sa o neho. 35A druhého dňa, keď odchádzal, vyňal dva denáre, dal hostinskému a povedal mu: Maj o neho starosť, a čo by si nad to viacej vynaložil, ja ti, keď pojdem tadeto zpät, zaplatím. 36Ktorý teda z týchto troch zdá sa ti, že bol blížnym tomu, ktorý to bol upadol medzi lotrov? 37A on povedal: Ten, ktorý mu učinil to milosrdenstvo. Vtedy mu povedal Ježiš: Idi a čiň aj ty podobne!
Z toho je jasné že sa jedná o normálne telo lebo aj to vysvetlenie hovorí o opatere samaritána ktorá sa vzťahovala na normálne telo.na konci toho príbehu zas Ježiš hovorí že uplatnovať lásku treba hned.Pretože si myslíš že sa táto postupnosť lásky mala stať v vzdialenej budúcnosti ani ty si ju neuplatňoval a preto si skončil pri egocentrizme.
none
41

40. 24.03.2009, 22:50

jasné najprv ten výrok bol podľa teba smerovaný do budúcnosti a ked ho Ježiš káže uplatňovať farizejovi hňed tak sa zrazu jedná o astrálne telo.No aby to nebolo moje tvrdenie proti tvojum tak sa pozrieme čo sa v tom prípade stalo dalej:28A Ježiš mu povedal: Dobre si odpovedal, to čiň a budeš žiť. 29A on chcúc sám seba ospravedlniť povedal Ježišovi: A kto je mojím blížnym? 30Na to odpovedal Ježiš a riekol: Istý človek išiel z Jeruzalema dolu do Jericha a upadol medzi lotrov, ktorí ho i vyzliekli ...

24.03.2009, 22:57
Kurnik co ty vies o duchovnej podstate ? MOzes behat sam okolo seba ,vratit sa v telo ,ktoré si medzitým robí to vsetko dalej ,akoby si ani nevsimlo,že si preč . A takyto zivot sprevadzal Jezisa .Lenze vec sa ma tak ,ze si stale to telo co ostava a nerozumies .Len ked sa vam nahodou stretnu myslienky ,tak vtedy si povies hups osvetlilo ma .Ale to je nic proti boziemu svetlu a inym veciam.A ked tu nadavam na bohov ? Tak to su tí vasi ukydanci ,ukydanci vasich vymyslov telesneho ponatia zivota majuceho iba predstavy zalozene na zmyslovom vnímani a preto su trochu detinske jak santa klaus.
none
50

41. ranexil 24.03.2009, 22:57

Kurnik co ty vies o duchovnej podstate ? MOzes behat sam okolo seba ,vratit sa v telo ,ktoré si medzitým robí to vsetko dalej ,akoby si ani nevsimlo,že si preč . A takyto zivot sprevadzal Jezisa .Lenze vec sa ma tak ,ze si stale to telo co ostava a nerozumies .Len ked sa vam nahodou stretnu myslienky ,tak vtedy si povies hups osvetlilo ma .Ale to je nic proti boziemu svetlu a inym veciam.A ked tu nadavam na bohov ? Tak to su tí vasi ukydanci ,ukydanci vasich vymyslov telesneho ponatia zivota maj...

30.03.2009, 18:12
tak mi napíš o tej duchovnej podstate.A prosím jasne a zrozumiteľne.Čo je to tá podstata a ako sa prejavuje.
none
5
24.03.2009, 17:42
knihkupectva su plne knih o psychologii, ako zvladat emocie, ako meditovat, knihy ktr radia a pisu o nenavisti ako destrukcnej sile, je to sama krestanska mudrost, toltecka mudrost, gnosticka mudrost a potom si nacupka nejaka entita ranexil a povie,ze niekto si tu nenavist a ignoraciu zasluzi ...

robis jarne upratovanie? preryvas a co je dole sa dostava na vrch?
none
7
24.03.2009, 17:54
Ver mi dorotka, ze som už vycerpal moznosti, prečo by som ja mal ku nemu pocitovat nejaký priaznivý pocit .
none
42

7. ranexil 24.03.2009, 17:54

Ver mi dorotka, ze som už vycerpal moznosti, prečo by som ja mal ku nemu pocitovat nejaký priaznivý pocit .

25.03.2009, 10:41
mno ak je to tak, a ty si vycerpal vsetky moznosti to znamena, ze zacinas konat rozumne.
ale podla toho co pises si este nevycerpal vsetky , lebo pocitovanie nenavisti nepovazujem za rozumne riesenie
none
43

42. dorota 25.03.2009, 10:41

mno ak je to tak, a ty si vycerpal vsetky moznosti to znamena, ze zacinas konat rozumne.
ale podla toho co pises si este nevycerpal vsetky , lebo pocitovanie nenavisti nepovazujem za rozumne riesenie

25.03.2009, 10:48
To kde chodís ,že ho nenavidím ?
none
44

43. ranexil 25.03.2009, 10:48

To kde chodís ,že ho nenavidím ?

25.03.2009, 10:49
sak si to hore napisal, cica
none
45

44. dorota 25.03.2009, 10:49

sak si to hore napisal, cica

25.03.2009, 10:51
JAj to je len nadpis.
none
46

45. ranexil 25.03.2009, 10:51

JAj to je len nadpis.

25.03.2009, 11:00
tak si to ujasnime: ziadnu nenavist nepocitujes, jo? ja som si nieco nespravne vysvetlila, ano?
ak je to tak...aj tak to nic nemaeni na mojom nazore
none
47

46. dorota 25.03.2009, 11:00

tak si to ujasnime: ziadnu nenavist nepocitujes, jo? ja som si nieco nespravne vysvetlila, ano?
ak je to tak...aj tak to nic nemaeni na mojom nazore

25.03.2009, 11:01
Tvoj nazor je pri božskych veciach irelevantný ,ani k muru narekov nemôžete tak placete doma po kutoch.
none
48

47. ranexil 25.03.2009, 11:01

Tvoj nazor je pri božskych veciach irelevantný ,ani k muru narekov nemôžete tak placete doma po kutoch.

25.03.2009, 11:03
moje heslo je: nechod hlavou proti mudru, pouzi oci a najdi dvere
ja viem, im je to egal...ale fajne sa o tom handrkuje, ni?
none
10
24.03.2009, 18:00
Vysvetlenie je jednoduché... Bohovia sa hnevajú sami na seba pretože si navzájom závidia, podrážajú sa a tak ďalej, a tak ďalej. Takže ranexil, ty mi teda vysvetli, prečo ti tak na Bohu tak záleží ? Však Boh to nechal na ľudstve, čo si zo sebou počne takže jemu možeme byť uplne ukradnutý...
none
12

10. 24.03.2009, 18:00

Vysvetlenie je jednoduché... Bohovia sa hnevajú sami na seba pretože si navzájom závidia, podrážajú sa a tak ďalej, a tak ďalej. Takže ranexil, ty mi teda vysvetli, prečo ti tak na Bohu tak záleží ? Však Boh to nechal na ľudstve, čo si zo sebou počne takže jemu možeme byť uplne ukradnutý...

24.03.2009, 18:08
Nechce sa mi vysvetlovat ,lebo isto vies ,ze cislo666 patrí bohu a nie diablovi ,takze tie tri bozske kotrby o siestej cakre sa ti zdaju nedobre preto si proti nim ? A okrem toho su tri bazalne sfery .Podla milovaneho Ježiska je diabol ten ,o ohni a síre -teda 2 cakra . Je to neludske nabozenstvo snaziace sa nicit sexualitu ,deti atp. Teda druha cakra je o tom .TAkze ja strasne neznasam vsetky tie dopletene biblicke zvasty.Je neuveritelne akí duchovní neznalci to popísali a ako tou temnotou nevedomosti strhli cely svet do ..
none
15

12. ranexil 24.03.2009, 18:08

Nechce sa mi vysvetlovat ,lebo isto vies ,ze cislo666 patrí bohu a nie diablovi ,takze tie tri bozske kotrby o siestej cakre sa ti zdaju nedobre preto si proti nim ? A okrem toho su tri bazalne sfery .Podla milovaneho Ježiska je diabol ten ,o ohni a síre -teda 2 cakra . Je to neludske nabozenstvo snaziace sa nicit sexualitu ,deti atp. Teda druha cakra je o tom .TAkze ja strasne neznasam vsetky tie dopletene biblicke zvasty.Je neuveritelne akí duchovní neznalci to popísali a ako tou temnotou neve...

24.03.2009, 18:11
Nuž povedz aký bol dlhý ten matroš a chutnal ti ?
none
16

15. 24.03.2009, 18:11

Nuž povedz aký bol dlhý ten matroš a chutnal ti ?

24.03.2009, 18:14
Nehulim kamo ,ale ty ano jak kazdy kto tzv. Sivu uctieva
none
17

15. 24.03.2009, 18:11

Nuž povedz aký bol dlhý ten matroš a chutnal ti ?

24.03.2009, 18:15
A kamo okrem toho som odpovedal ,tak pridrbane, lebo to je tvoja rovina, ktorej rozumies-ved si sa pobavil.
none
14
24.03.2009, 18:11
apropo a ty si kto,ze si nim taky istý..hovorca?
none
49
30.03.2009, 07:59
boh.....je to duchovný sposob prejavu.....boh je v nas .....a je len na nas .....výužit jeho siilu
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 213 790 B vygenerované za : 0.171 s unikátne zobrazenia tém : 36 454 unikátne zobrazenia blogov : 544 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.