Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nech sa deje vôľa Tvoja!

20
reakcií
227
prečítaní
Tému 6. decembra 2019, 09:16 založil teolog.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
10. 02. 2016
4
05. 09. 2009
70
12. 10. 2009
94
28. 05. 2019
12
25. 01. 2019
45
 
 


1.
označiť príspevok

teolog
   6. 12. 2019, 09:16 avatar
“Vy sa modlite takto: ‘Náš Otče v nebesiach, nech sa posvätí tvoje meno. Nech príde tvoje Kráľovstvo. Nech sa deje tvoja vôľa, ako v nebi, tak i na zemi’! - Matúš 6:9, 10.

Aj keď sa mnohí takto modlia: ‘Nech sa deje tvoja vôľa’, keď Jehova si vyvolí svojich duchovných synov alebo dcéry, nie sú schopní rozoznať, že je to Jeho vôľa! Ježiš Kristus to zdôraznil slovami: ‘čokoľvek ste neurobili pre najmenšieho z týchto mojich bratov, neurobili ste ani pre mňa’!


2.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 12. 2019, 09:19 avatar
Jeden z dôvodov, prečo je nepochopiteľné, že kresťania podporujú kapitalizmus.. Potom nemôźu byť kresťanmi. Lebo kapitalizmus vyraďuje najslabších mimo spoločnosť. Je to jeho základný mechanizmus.
Súhlasí -era-


3.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 12. 2019, 09:28 avatar
Asi najlepšia výhovorka bude citovať: Dajte Bohu, čo je božie, a cisárovi, čo je cisárovo...
Súhlasí djjaro


4.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 12. 2019, 09:30 avatar
To akože boh sa musí deliť s nejakým cisárom?  


5.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 12. 2019, 09:31 avatar
Buď deliť, alebo mu prenecháva to, čo sám nechce, s čím si nechce špiniť ruky


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2019, 15:21 avatar
4,..... ale už dlho nebude,.... lebo cisár pôjde kopať loj!  Daniel 2,44 .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kniha žalmov
"2 Prečo sa národy búria a ľudia vymýšľajú márne plány? 2 Králi zeme povstávajú a urodzení muži spájajú sily proti Jehovovi a jeho pomazanému. 3 Hovoria: „Strhnime ich putá, zhoďme zo seba ich povrazy!“ 4 Ten, ktorý sedí na tróne v nebi, sa bude smiať, Jehova sa im vysmeje.",..........."8 Požiadaj ma a dám ti národy do dedičstva, dám ti celú zem do vlastníctva. 9 Rozbiješ ich železným žezlom, roztrieskaš ich ako hlinenú nádobu. 10 A tak, králi, buďte rozumní, dajte si povedať, sudcovia zeme. 11 Slúžte Jehovovi s bázňou a radujte sa s posvätnou úctou. 12 Majte v úcte syna, aby sa Boh nenahneval a aby ste nezahynuli."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Daniel 2,44..... "Za vlády tých kráľov zriadi nebeský Boh kráľovstvo, ktoré nebude nikdy zničené a nebude zverené do rúk žiadneho iného ľudu. Rozdrví a ukončí všetky tieto kráľovstvá a bude trvať navždy,"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                               


15.
označiť príspevok

gabriel pb
   7. 12. 2019, 00:21 avatar
mier je potrebné nájsť čo dvomi slovami znamená mier na tomto svete a vtedy žiadne plány nebudú márne, niektorí ľudia tvrdia, čakajte kým zlí ľudia skrachujú, lenže aj zlí človek môže mať dobrého priateľa, čo vie nejakú múdrosť


14.
označiť príspevok

gabriel pb
   7. 12. 2019, 00:18 avatar
bohatstvo je od hriešnika, ak má 500 000 000 eur podnikateľ je hriešnik a ak zle použije svoju investíciu, stratil pretože nechcel prísť o to najcennejšie o svoj život, malé nešťastia sú preto, aby sme nespadli hlboko


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2019, 15:10 avatar
2,....aj preto kresťania sa nikdy nemali stať súčasťou sveta. Ale za Konštantína sa to zmenilo,/jeho donáciou, ediktom/ a ako prejav vďačnosti, kresťania už začali aj vstupovať do armády,....štátnej správy, politiky a to bol koniec kresťanstva". To hovoria mnohé encyklopédie, publikácie.
A tak "kresťanstvo" začalo preberať aj hodnoty a správanie sveta! Ak niekto nevidí tento rozmer v histórií,....tak potom žije v duchovnej tme!
Jakub 4,4 jasne deklaroval: .... " Cudzoložnice, či neviete, že priateľstvo so svetom je nepriateľstvom proti Bohu? Kto teda chce byť priateľom sveta, prejavuje sa ako nepriateľ Boha".
---------------------------------------------------------------------------------------------
                                
A tak treba vyjsť z Veľkého Babylonu ktorý smilnil a stále smilní so svetom! Zjav.18,4 .... !!!!


7.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 12. 2019, 15:12 avatar
Paradoxne si proti svetu, a zaroveň si myslíš, že na tomto svete, ktorý sa pominie bude vecný raj.....   


9.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 12. 2019, 15:21 avatar
18 Veru, hovorím vám: Kým sa nepominie nebo a zem, nepominie sa ani jediné písmeno ani jediná čiarka zo Zákona, kým sa všetko nesplní......   


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2019, 15:36 avatar
7,....áno, proti svetu ktorý je odcudzený Bohu. Teda nie proti stromom,...vrchom,....riekam,....moru,.....oblohe,....a podobne,.....ale proti zlým ľuďom!
Kazatel 1,4,...... Katolícky preklad Kaz 1,4 (Jedno) pokolenie prichádza, (iné) pokolenie odchádza. Zem však stojí naveky."

Evanjelický preklad Kaz 1,4 "Pokolenie odchádza a druhé prichádza, ale zem stojí naveky
".
Roháčkov preklad Kaz 1,4 "Pokolenie ide, a pokolenie prijde, a zem stojí na veky."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teda, zámery trinitárskych teologov spáliť zem na uhoľ nebudú úspešné!

 
Izaiáš 55,11 .... "11 tak sa stane s mojím slovom, ktoré mi vyjde z úst. Nevráti sa ku mne naprázdno, pretože urobí to, čo som si želal, a dosiahne to, kvôli čomu som ho poslal.“

A ak bol môj pôvodný zámer naplniť zem šťastnými ľudmi, tak to sa aj splní,....a ani tí čo zavrhli milénium to nijako neprekazia, lebo som všemohúci! .... hovorí Boh skrze Izaiáša 55,11 !
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Žalm 37,29 ........ "Spravodliví budú vlastniť zem a budú na nej žiť navždy."

ôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôô
                              
                              


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 12. 2019, 15:40 avatar
tato zem pominie, povedal to Ježiš....azda klamal?......treba pochopiť ako budu vypadať posledne časy....


17.
označiť príspevok

gabriel pb
   7. 12. 2019, 00:27 avatar
a čo ak stačí nahradiť slovo pominúť slovom zastaviť sa a rozvinúť sa


19.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   7. 12. 2019, 09:14 avatar
ano na novej zemi.....bude nove nebo a nova zem......tato s rachotom pominie.....


16.
označiť príspevok

gabriel pb
   7. 12. 2019, 00:26 avatar
ak človek nemá priateľa, musí stavať na opore prírody (voda, energia - potrava pre človeka) a ľudí s ktorými žije, ďalej musí byť múdry, múdrosť by mala byť prítomná v čase, v ktorom žije a byť pravdivým znamená byť sám sebou, čiže odovzdám všetko sebe a aj okoliu, ktoré to požaduje


13.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 12. 2019, 23:45 avatar
my, čo sme prežili život polovicu v socializme a polovicu v kapitalizme, môžeme povedať, že ak je človek bohatý za socializmu, je a bol bohatý aj za kounizmu, a to isté platí aj o chudobe, kto bol chudobný za socializmu, je chudobný aj teraz, teda to aký je človek, nerozhoduje stav spololčnosti, ale stav jeho mysle a jeho duše.
Ale nájdu sa chudobní, čo sú leniví a nájdu sa bohatí, čo sú usilovní, ale najviac je tých bohatých, na ktorých pracovali chudobní a chudobní, ktorí pracovali pre bohatých.
Aj mária a marta, jedna pracovala a pripravovala pre ježiša pohostenie a druhá počúvala jeho slová a ježiš si vybral tú, čo počúvala jeho slová, takže nerozhodujú peniaze a majetok , takže pre človeka je oveľa dôležitejšie poznať ježišovu ptavdu, ako sa zodrieť a nahonobiť majetok, lebo nie len chlebom je čolovek živý, ale slovami, ktoré vyhádzajú z jeho úst, a teda aby človek žil potrebuje aj jedno a aj druhé ALE U KAžDéHO PREVAžUJE NIEčO INé a výsledok je hodina jeho súdu a božia pravda, ktorá bola skôr než bol tento svet a ak človek konečne pozná túto pravdu, sám si bude vedieť zhodnotiť svoj život a tedy príde na to, čo bolo dôležitejšie, či pripraviť ježišovi pohostenie, alebo počúvať jeho slová
Potravina zasýti človeka, aby mohol počúvať pravdu, oboje sú dôležité, ale potravina zachvíľu odíde do stoky a pravda zostáva v človeku na veky, lebo každý žije z potravy a z ducha,ale či bude žiť človek na veky, nerozhoduje ako a kú príjma potravu, ale akého príjma ducha. Preto ak niekoho navštívite ako ježiš navštívil máriu a martu, čokolvek vám prinesú na stôl a ako najlepšie by vás chceli pohostiť, to sa všetko s telom pominie, zostane len duchovno, a jedine to vám pomôže, či bude žiť váš duch na veky a preto ak prídete na návštevu zaoberajte sa predovšetkým o to, ako vás pohostia duchom a tým vzrastie váš duch, ale nie potravou, ktorá hneď vyjde do stoky.
Aj ježiš k nám prišiel nie aby nás učil, čo máme jesť, to naučilo človeka samotné telo dávno pred tým, ale on nás nakrmil duchovne, aby sme žili na veky.


21.
označiť príspevok

gabriel pb
   7. 12. 2019, 22:11 avatar
ďakujeme


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2019, 15:26 avatar
A ak sa Ježiš modlil aby sa "diala Otcova vôľa",.....myslel tým svoju vôľu?
Poukazuje táto modlitba , že Ježišova vôľa je zároveň aj Otcova? Alebo sa tu jasne odlišuje?
Ak by bol Ježiš zároveň aj Otcom, teda jediným Bohom,...opäť,.......nebola by jeho vôľa zároveň aj Otcova?
Vyplýva z Písma, že vôla Otcova je aj vôla syna, ....ako jednej osoby?


18.
označiť príspevok

gabriel pb
   7. 12. 2019, 00:36 avatar
stvoriteľ stvoril anjelov, potom stvoril človeka a povýšil človeka nad anjelov v nebi, následne prišiel syn človeka pomôcť zachrániť a priniesť obetu za hriechy ľudí, čiže stvoriteľovov vôľou je ukazovať vo svete nové poznanie, aby sa svet ľudí menil a nevyhasol, lenže ešte je tu Ježišovo kňazstvo a poslanie učenníkov, úlohou ľudstva je dostať sa do neba a spoznať večnosť a potom 12 kmeňov a národov rozhodne čo sa bude diať, v narnií to bolo tak, že ľudia a ich skupina bojovníkov museli opustiť kráľovstvo narnia a pokračovať v živote vo svete z ktorého odišli (Zem)


20.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 12. 2019, 14:44 avatar
Odchádzam k vášmu otcovi a k môjmu otcovi.
napríklad súrodenec môže povedať v rámci rodiny:odchádzam k môjmu otcovi a k vášmu otcovi.
Tu je ťažko s týmto laborovať v rámci trojice a zakeyť to nepochopiteľným tajomstvom sv augustína, ak máme v evabjeliu podovenstvo o vínnom kmeni, je prinajmenšim nezodpovedné. Alebo máme vatikán plný detí ????Kedy už konečne jedno z tých detí zakričí" Kráľ je nahý !
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:59,  Súdruhovia nie ty kokot, ale amíci, lebo to vyvraždia a ťažia si ako keby to bolo ich, ale...
dnes, 18:59,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/82505617_2673353776045810_8817033259813699584_n.j...
dnes, 18:59,  Súdruhovia nie ty kokot, ale amíci, lebo to vyvraždia a ťažia si ako keby to bolo ich, ale...
dnes, 18:58,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/82523999_2673482209366300_2872780277128626176_n.j...
dnes, 18:58,  Súdruhovia nie ty kokot, ale amíci, lebo to vyvraždia a ťažia si ako keby to bolo ich, ale...
dnes, 18:57,  Súdruhovia nie ty kokot, ale amíci, lebo to vyvraždia a ťažia si ako keby to bolo ich, ale...
dnes, 18:57,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/82598200_2674869039227617_42979524915442...
dnes, 18:56,  Huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa*13*13*13...
dnes, 18:55,  Vždy lepší ako ten tvoj za deväť centy čo ani kvások nevidel !!!!!!!! *13*13
dnes, 18:53,  Súdruhovia nie ty kokot, ale amíci, lebo to vyvraždia a ťažia si ako keby to bolo ich, ale...
dnes, 18:52,  trojkilový komunistický chleba dýchajúci za 1 kčs *13*13*13
dnes, 18:51,  Venezuela má po kokot ropy ty kokot, preto amíci majú o ňu taký záujem a ojebovať môžeš...
dnes, 18:51,  súdruhovia sú bilionari *13*13*13*13*13*13*13 Čo sa deje vo Venezuele a prečo ceny...
dnes, 18:51,  Venezuela má po kokot ropy ty kokot, preto amíci majú o ňu taký záujem a ojebovať môžeš...
dnes, 18:51,  Venezuela má po kokot ropy ty kokot, preto amíci majú o ňu taký záujem a ojebovať môžeš...
dnes, 18:50,  Venezuela čelí problémom so zásobovaním pohonnými hmotami. Sanitky nemôžu natankovať...
dnes, 18:49,  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/venezuela-poprve-v-historii-dovazi-ropu-palivo-chybi-spolu-s-l...
dnes, 18:49,  Ropu komplexne znarodnena venezuela nemá . Respektíve nemá technologiu ako ju vytažiť...
dnes, 18:43,  To sú len papiere, ale ropa, ropa chuju, ropa robí bilionárov !!!!!!!!!!!!
dnes, 18:43,  Zimbabwe Juhoafrická Zimbabwe v súčasnosti nepatrí k častým cieľom obchodníkov....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najmúdrejší ľudia sa podriaďujú svojím vlastným príkazom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(94 045 bytes in 0,571 seconds)