Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nebo - Peklo

28
reakcií
1686
prečítaní
Tému 5. marca 2012, 23:07 založil D.A. Darebák 6.6.6.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 09. 2015
20
05. 11. 2009
13
15. 03. 2012
12
30. 08. 2009
79
25. 01. 2015
32
14. 04. 2013
15
 
 


1.
označiť príspevok

D.A. Darebák 6.6.6 muž
   5. 3. 2012, 23:07 avatar
Chcem sa tu spýtať.. čítal som podobné príspevky ohľadom Zmluvy s Diablom, Odcudzovaním Nacionalistov, Udajnou agresivitou.. a že diabol je zlý atd. mňa len zaujíma kto prišiel na to aký je rozdiel medzi zlom a dobrom lebo srry lidičky ale dumám nad tým už 10 rokov.. a neprišiel som na rovnaké rozhodnutie ako večšina ľudí (aspoň čo som čítal).. moja otázka spočíva vo vašich názoroch ohľadom Hraníc Zla a dobra :-) .. zaprípevky vopred dakujem. :-)
Súhlasí luke85


15.
označiť príspevok

rain...
   6. 3. 2012, 06:57 avatar
Sú to dve polarity človeka. Nik nemôže povedať, že je len dobrý alebo zlý. Dobro a zlo v nás ovplyvňuje množstvo podnetov z okolitého sveta, ktoré na nás vedome alebo nevedome vplývajú a my sa podľa ich intenzity s akou náš charakter oslovujú zachováme v danej situácii. Hranica neexistuje. Môžeme sa len vedome snažiť o myšlienky, život niekde v strede a postrehnúť kedy to zachádza príliš na pravo alebo na ľavo, pretože extrémy nie sú prospešné fyzickému ani psychickému zdraviu človeka.
Je to len môj pohľad podľa ktorého sa snažím žiť - nájsť svoje miesto v tejto spoločnosti a zbytočne si neklásť otázku "prečo".


19.
označiť príspevok

pomocnik muž
   6. 3. 2012, 11:38 avatar
Hranice dobra a zla sú ostro ohraničené, i keď my ich nevieme vždy rozlíšiť, pretože máme tendenciu pozerať sa na veci jednostranne, uprednostňujúc naše náklonnosti a často pokrivené želania. Jednoducho povedané - nie sme v tomto spravodliví. Naučiť sa to je však našou úlohou, súvisí s našou zrelosťou.
Dobré je všetko to, čo nám aj celému nášmu okoliu dlhodobo prospieva, vnútorne povznáša, súvisí s vysokými morálnymi hodnotami ako je česť, ušľachtilosť, ohľaduplnosť, vnútorný pohyb, zdravie a sviežosť, rovnováha medzi dávaním a braním a mnohé z ďalšieho toho, čo podvedome v najhlbšom vnútri cítime že je správne.

Naproti tomu "zlé" je všetko to, čo ničí, vedie k jednostrannostiam, odvádza od pravých cieľov, ktoré sú duchovné - teda ktoré súvisia s vnútorným zušľachťovaním človeka a nie len s jednostranným dôrazom na zhromažďovanie a nezdravé holdovanie čisto materiálnych hodnôt a pôžitkov.

Dalo by sa vymenovať mnohé, čo z miliónov prejavov ktoré môžeme sledovať a prežívať okolo seba je "dobré" a čo "zlé". Všetko však vychádza z vnútorných popudov, z čistoty myslenia a cítenia človeka - a z toho základu sa treba na to pozerať.

Každý človek má v sebe vzácny dar, ktorý mu umožňuje presne rozpoznať, čo je v danej chvíli "dobré" a čo "zlé", aby sa mohol vždy rozhodovať správne, a nemusel potom prežívať na sebe následky nesprávnych rozhodnutí, takže by jeho cesta bola slnečná a radostná. Nazvime ju schopnosťou čistého cítenia. Mala by nám určovať dlhodobé ciele, hodnoty ku ktorým usilujeme. Potom má schopnosť rozumového zvažovania, ktorý zase je na to, aby sme tie naše ciele čo najefektívnejšie a najlepšie naplnili, zpozemštili, čím sa stanú zrozumiteľnými a pomáhajúcimi aj pre iných. Tieto dve schopnosti človeka by mali spolupracovať, lebo rozum bez citu je chladný a vypočítavý, zatiaľ čo s citom bez rozumu by sme si na Zemi vôbec nevedeli rady.

Problém je však v tom, že my sme po tisícročia uprednostňovali a neúmerne si pestovali len rozumovú časť, čím sme zároveň potláčali v sebe schopnosť najčistejšieho vyciťovania. To priviedlo našu spoločnosť, naše zmýšľanie a hodnoty, úplne všetko tam, kde sme teraz. Umožnilo to vznik všetkého zlého, pretože sme to nedokázali na začiatku rozpoznať, až ovocie, ktoré sme museli prežívať, nám ukázalo, aké zlé to bolo a je. Výstižným príkladom je zmienené zmýšľanie nacistov, presvedčených o správnosti svojho konania o "čistení" rás. Prvotná myšlienka "čistoty" je správna, avšak výber nástrojov, nespravodlivý spôsob uskutočnenia, trápenie nevinných, násilie a dobyvateľské vojny - všetko čo k tomu pridala bezcitná fantázia rozumu - bolo nesprávne. Ak niekomu vravel cit, že tu niečo nesedí, rýchlo ho prehlušil svojim rozumom. Až hrozivé následky ukázali, aké to v skutočnosti je, a že tým docielili pravý opak, len nie pravú čistotu, teda ušľachtilosť prejavujúca zvnútra navonok človeka, v jeho myslení, cítení, vonkajšom pôsobení - proste úplne vo všetkom.

A tak to je vždy. Pôvodné ideály, predobrazy sú čisté, avšak človek ich rozumom spotvorí na nepoznanie, pokriví, miesto toho, aby sa ich prostredníctvom spolupráce citu a rozumu pokúsil čo najvernejšie stvárniť aj na Zemi, a tým pozemské preduchovniť a zušľachtiť. Cit nepoužívaním zakrnieva, teda aj duchovnou pohodlnosťou, duchovným spánkom. Dnes však celé úsilie človeka je, aby si na Zemi vytvoril čo najpohodlnejší život, miesto toho, aby sa snažil o vnútornú živosť, ktorá by sa aj navonok prejavovala činorodosťou a múdrosťou, ktorá by zase slúžila ako vzor pre iných, ovplyvňovala by ich túžby, menila by celospoločenské vzory, idoly, hodnoty. Dnes v konečnom dôsledku vnútorný, citový človek, teda jeho vlastné oživujúce duchovné jadro zakrnieva, vedie ho to k úpadku a nie ku vzostupu. A to ostáva hlavným kritériom pre rozpoznanie všetkého "dobrého" a "zlého". Našťastie sa už dnes objavujú prvé lastovičky nového spôsobu zmýšľania, ako napríklad "Cesta Cti", už niekoľko rokov prezentovaná na celospoločenskej "Českej konferencii" v Čechách, odkiaľ sa začína šíriť do celého sveta. Kiež by bolo čo najviac takýchto iniciatív.


20.
označiť príspevok

ether muž
   6. 3. 2012, 11:49 avatar
no dovolím si nesúhlasiť, hranice dobra a zla sa len javia ako jasne vytýčené a pritom k sebe oba tieto póly sklzávajú...

prvým problémom je vôbec časová (ne)možnosť ohodnotiť daný čin, je to aktuálne dobré, je to permanentne dobré? k tomuto nám dopomôže ten známy príklad s malým chlapcom, ktorého môžeš zachrániť pred smrťou a je to malý Hitler, ak ho zachrániš tak aktuálne to je dobré, aj o desať rokov je to aktuálne dobré, v roku 1933 to ale už aktuálne dobré nie je a čím ďalej tým viac to stráca hodnotu dobra, teda permanentné dobré to nie je, takže je to nejasné
rovnako to platí aj naopak, ak ho nezachrániš je to aktuálne zlé, aj o desať rokov je to stále aktuálne zlé, ale nakoniec v dobe holokaustu je to dobré, ale je? lebo to sa už nikdy nestalo

teda sa to zjednodušilo opäť na základný problém vôbec ohodnotiteľnosti, nikdy nie sú splnené podmienky preto, aby sme vedeli či konáme práve tak alebo tak, takže konáme viac menej len daným okamihom, ktorý vo výsledku nemá asi ani žiadnu hodnotu... a cit? práve cit môže byť najviac klamlivý
Súhlasí Sinaja


24.
označiť príspevok

pomocnik muž
   6. 3. 2012, 12:43 avatar
Skutočnosť je ale oveľa jednoduchšia. Vojnu nespôsobil Hitler, ale rozhodnutie veľkej väčšiny jednotlivcov v nemeckom národe, ktorí si ho vypestovali, podporovali, urobili si z neho svoj idol a nechali sa ním viesť, čím zároveň podporili jeho ako osobu, pomohli mu padnúť na stupeň, na ktorý padol. Okrem toho tu boli aj mnohí ďalší, skutočne múdri, ktorí sa zase snažili vývoj zvrátiť správnym smerom. Ale nedostalo sa im adekvátneho sluchu, adekvátnej podpory a.t.ď.

Záchrana alebo nezáchrana chlapca by teda nič nezmohla, pretože by sa objavil iný nástroj, ktosi iný by bol vyplavený na povrch. Aj tu sa vždy dá radiť citom: vidíte chlapca, ktorý potrebuje pomôcť a vy pomoc môžete, nerozmýšľate a pomôžete. Cítite to tak. A neskôr sa Vám môže dostať potvrdenia, vidíte napríklad, koľko radosti a vďačnosti tým spôsobíte jemu a jeho blízkym. Dieťa na ten šľachetný, snáď aj odvážny čin nezabudne, lebo sa mu hlboko vryje do pamäti, a pomôže mu stať sa "lepším" človekom. Napríklad by skutočne išlo o známeho vodcu. V čase kritického rozhodnutia či vstúpiť do vojny alebo nie (keď zvádzal boj sám zo sebou, zo svojim egom a citom) by mu zrazu vystúpil do popredia silný zážitok z detstva, ktorý by mu pomohol pochopiť pravú hodnotu ľudského života, a história by sa mohla vyvíjať úplne iným smerom. V tomto prípade by ste Váš čin museli klasifikovať aj podľa Vášho hodnotenia ako "dobrý", i keď on je v skutočnosti dobrý vždy. Neviete predsa, čo by sa to nevyvíjalo takto. Alebo podľa milióna ďalších možností.

Preto, vždy, keď nad tým začnete rozumovo hĺbať - čo ak by a prečo a za čo - riadite sa rozumom - ten Vás môže len pomýliť. Ak sa však naučíte riadiť čistým citom - ten Vás nesklame nikdy. Musí to však byť cit, ktorý vytryskne z Vášho vnútra bez toho, že by rozum vopred k tomu musel niečo povedať. Nemyslím tu však pod tým klamlivý pocit vyvolaný fantáziou rozumu, ktorá pôsobí na telesné nervy, a môže byť preto klamlivý, ktorý je však úplne iného druhu ako čistá schopnosť cítenia prameniaca priamo z DUCHA človeka, ktorú som mal na mysli. Aj to sa naučiť rozlišovať je našou veľkou úlohou, chce to len schopnosť pozorovania a vytrvalosť v námahe.


25.
označiť príspevok

ether muž
   6. 3. 2012, 12:51 avatar
nie vážne ľudia, prečo nerozumiete ilustračným príkladom?
inak ten rozbor je tak idealistický 
Súhlasí havran


27.
označiť príspevok

havran
   6. 3. 2012, 13:01 avatar
pomocnik - je mi jasné na čom si odchovaný - dokonca sa dá súhlasiť s frgmentami toho čo tu píšeš. Život a spoločnosť stojí na zložitejšom , ako je dobro a zlo - rozvojom spoločnosti narastá zložitosť jej života - tak ako dieťa je spočiatku prostoduché , život postupne ho donúti rozohrávať stále zložitejšiu partiu. Vieš si vôbec v praxi predsatviť spoločnosť ako stádo milých , no prostoduchých jedincov. Možno áno v niektorých prípadoch , ale spoločnosť tak nefunguje. Je to číry naivizmus veriť , že spoločnosť môže byť dobrá do nohy. Práve jej rúznorodosť ju vedie k pohybu a je motorom jej vývoja....atď....musel by som ti tu napísať celé mnohostránkové dielo , tebe však stačí veriť v to čo veríš a mať ubezpečenie , že to je ono.....to však je ten rafinovaný spôsob na ovládanie spoíločnoasti aj keď vidíš to , čo by ťa malo normálne popudiť.


28.
označiť príspevok

pomocnik muž
   6. 3. 2012, 13:52 avatar
Ak by Vám to bolo jasné, nepísali by ste tak. Nejde vôbec o stádo milých, no "prostoduchých" jedincov, navyše ovládaných niečim. Dovolím si tvrdiť, že stádovitosť a manipulácia prevláda práve v tej dnešnej spoločnosti. Kto neverí, že nedokáže rozpoznať čo je dobré a čo nie, napríklad aj pre údajnú zložitosť, nebude sa o to pokúšať a nikdy sa mu to nemôže podariť. Bude sa preto riadiť tým, čo väčšina ľudí pokladá za dobré, alebo to nechá na niekom inom, a to je základ stádovitosti.

Súhlasím s Vami pokiaľ ide o rôznorodosť. Ideálna spoločnosť je spoločnosťou zodpovedných, samostatných ľudí, ktorí vo svojej múdrosti dokážu sa pozerať na veci, o ktorých rozhodujú, z nadhľadu, a nezamotávajú sa do miliónov rozvetvených jednotlivostí a odbočiek, pretože takto to zložité skutočne je. Ktorí sa vlastnou námahou snažia nájsť, čo je správne a nespoliehajú sa na výklady či názory iných. A neznamená to, že hneď budú všetci "do nohy" dobrí. V tomto však jednotlivec môže spraviť veľa - svojim pozitívnym príkladom. Treba len trochu viacej námahy vlastného myslenia, nebáť sa byť iným, i keď sa môže spočiatku stretnúť s nepochopením a z neho vyvierajúceho nepriateľstva.

Múdry človek tiež nikdy nebude tolerovať neoprávnené a nespravodlivé a nekalé konanie. Dokáže sa ostro a vecne ohradiť, a to tak, že tým zároveň ponechá priestor pochopiť, že osoba konala nesprávne. Nenechá sa však zastrašiť. Ak by len väčšina ľudí bola takou, tak tí "zlí" sa jednoducho nebudú môcť prejaviť.

Aj to je však dnes práve naopak. Len vnútorná vlažnosť a strach vyjsť z ulity, či nezáujem mohol spôsobiť, že na čelo spoločnosti sa dostávajú nie práve tí najčestnejší, ktorí ľudia označujú a ešte aj budú označovať za hlavných vinníkov. Ale aj to len z lenivosti a neschopnosti spoznať svoj diel zodpovednosti, vyplývajúci z tých najbežnejších vecí, zmýšľania, postojov a stanovísk, ktoré dennodenne zaujímajú.

Nie je to teda idealizmus ani číri naivizmus, lež nevyhnutnosť takto sa začať meniť. Pretože vývoj nejde vôbec dobrým smerom, čo sa ukazuje stále viac. Čím viac ľudí však bude vynakladať námahu o ktorej som písal, tým ľahšie prekonateľný bude "náraz" v globálnom ako aj tom najosobnejšom meradle.


29.
označiť príspevok

Fotón
   6. 3. 2012, 15:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   5. 3. 2012, 23:16 avatar
"kto prišiel na to aký je rozdiel medzi zlom a dobrom"

moj tip: kazdy na zaklade svojej skusenosti a ti mudrejsi aj na zaklade skusenosti inych?
Súhlasí Katastrofoli


17.
označiť príspevok

Katastrofoli muž
   6. 3. 2012, 09:05 avatar
jak hutorel one budha. nerob druhemu to co nesces aby druhy robel tobje. Jak by vedeli toto ludze dodrzat, tak by nebylo svaru. len casto je to tezke jak vybrat decku lyzanku z huby    
Súhlasí rain...


3.
označiť príspevok

D.A. Darebák 6.6.6 muž
   5. 3. 2012, 23:20 avatar
hmm ale potom je zaujímavé že všetci v minulosti sa slepo obetovávali kvôli jednej "nadiktovanej viere" nie kvoli vlastnému mysleniu.. dobre pár ľudí prišlo na to svojou pravdou :-) .. ale prečo to tak vyzerá že systém neni vytvorený podľa vlastného zmýšľania ale podľa slepej pravdy.. neni to tiež dôvod ako si uviedla že kvôli čomu trpia deti napr. v palestíne.. je to smutné ale prečo každý obviňuje diabla.. ved za to môžu iba ľudia :-)


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 3. 2012, 23:27 avatar
už sa tu viac krát preberalo zlo a dobro..musím použiť obligátnu fázu "že všetko zlo je na niečo dobré",,lenže táto fráza je pravdivá iba čiastočne. ..Zlo nás môže dokopať nakoniec k dobrému..a dobré nás môže dokopať ku zlému..je to taká rovnováha dvoch kwichtov..a hranice dobra zla neexistujú...aj to sam o najlepšie dobro môže byť škodlivé..a opačne, ...(nemáš na mysli zlo páchané fyzickým násilím, že ? )


5.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 3. 2012, 23:31 avatar
frázu


6.
označiť príspevok

D.A. Darebák 6.6.6 muž
   5. 3. 2012, 23:35 avatar
nie mne ide o rozhodnutia, myslenie.. vies presiel som si vsetkym.. hlbokym vyznanim, okultizmom, kompulzivnym spravanim, (neviem teraz to slovo ked je clovek stale smutny), patriotizmom.. a dosiel som k jednemu zaveru ako si povedal vsetko zle je na nieco dobre a opacne, nejde o to či sa človek rozhodne zle alebo dobre, hlavná je jeho túžba dosiahnuť rovnováhu.. a nič neni zlé alebo len dobré.. všetko je relatívne.. ale ma zaujíma prečo systém (alebo spoločnosť), nedokáže uznať aj inú alternatívu.. vidím ako sa moja najlepšia kamoška rezala a rodičia nie že by jej pomohli ale jej to zhoršili.. neuznali alternativu že už nevládze dalej ale len ze je to zle a bodka.. to dievča sa o par dní na to zabilo.. a možem byť zaujatý aj zlom ale ak ho nepácham, som zlý?!.. nevyznám sa v tomto svete.. prečo je na svete toľko predsudkov :-)
Súhlasí rain...


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 3. 2012, 23:41 avatar
ano tak..sú to aj predsudky, aj pravidlá, ktoré sú ohraničené spoločenkým staTUSOM, aj vlastné pravidlá morálky , nekompromisné zásady , ..nakoniec aj pravidlá a zákony štátu ..odtiaľ -potiaľ,.,.si nikto nevšimol, že sú nám určené hranice čo sa smie a čo sa nesmie, čo je normálne a čo je nenormálne, čo je zlé a čo je dobré..., ...ľudskosť , empatia, cit .. je to čo chýba ľuďom, najhoršia je masová psychóza umelo vyvolaná.
Súhlasí rain...


16.
označiť príspevok

rain...
   6. 3. 2012, 07:06 avatar
V dnešnej pretechnizovanej spoločnosti sa masová psychóza vyvoláva veľmi ľahko, hlavne dobre sa manipuluje s ľuďmi citovo prázdnymi bez potreby vnútorných a vonkajších podnetov, uzavretých do vlastného sveta. A to sme stvorili mi ich rodičia svojou nevšímavosťou, despotizmom ktorý si zamieňame s autoritou. Nebezpečný model, pretože raz aj z nich budú rodičia.


8.
označiť príspevok

D.A. Darebák 6.6.6 muž
   5. 3. 2012, 23:46 avatar
ved práve mám byť odsúdený za to že som iný? uznávam diabla.. možno z dôvodu že s ním sucitím.. viem aké je to byť odsúdzovaný predsudkami a tak mi to príde s diablom.. nikto ho nepozná ale každý vie že je zlý.. to také mám "rád".. a to všetko čo si vymenoval počínajúc predsudkami je náš milý systém.. :-D


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 3. 2012, 23:54 avatar
hehehehe..., diabol je pekný aj s pomysleným hriechom..on vie ako na to...ľudia sa cítia lepšie v jeho moci, ..človek ak mu je oddaný, lebo diabol je pokušiteľ , ..stáva sa jeho otrokom..)), mňa zaujíma jedno, ..diabol nedokáže zachraňovať ..prečo ?


10.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 3. 2012, 23:57 avatar
že sa pýtam,..jasne že prečo, lebo má rád zlo...)))
neviem myslieť, dobrú noc. 


11.
označiť príspevok

D.A. Darebák 6.6.6 muž
   6. 3. 2012, 00:06 avatar
no ale počkaj to je skutočnosť ktorú mu pripísali ľudia, pri čom ho vôbec nepoznajú, napr. ja, verím v neho podľa mňa taký krutý neni, určite nie som jeho otrokom, rozhodujem sa slobodne, neagresívne a empaticky, ak mi v tom rozhodovaní pomáha diabol tak ok :-D a mám svoje hodnoty, ktoré by som nezmenil, také patriotistické, rád sa pre niekoho blízkeho obetujem, a na toto som prišiel počas svojej "oddanosti" diablu, takže ak ma za to že je to môj miláčik obdaril touto vytrvalostou, vyrovnanostou, odvahou, kludnostou, ne-agresivnostou, a hrdosťou, tak neviem čo je na tom zlé :-D ale neviem ako si dospel k tomu že sa pohráva s ľudmi? a ked špekulujeme mám ešte jednu špekuláciu.. ak je toto tvoje tvrdenie z historie pozrime sa na ňu a zistíme že vždy je naj. zlatá stredná cesta, ak sme boli vytvorený týmto vzorom nemôže byť Diabol - Boh jedna osoba? vysvetlovalo by to vela faktov :-D


12.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 3. 2012, 00:16 avatar
 .oslovuj ma v ženskom rode.))) no ano ..známa firma "Boh verzus Diabol, s.r.o. ))) Boh vyrába na ľuďoch experimenty...trp, pros, a spytuj si svedomie, lebo si večný hriešnik, ..podľa Boha sedí Diabol v každom a čaká na príležitosť ..ale máš zase slobodnú vôlu a ROZUM aby si sa vedel rozhodnúť čo je pre teba dobré a čo nie..teda ak pomáhaš , slúžiš dobru. Vlastne ty si dobrý človek ak neubližuješ druhým.


13.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 3. 2012, 00:25 avatar
je to dilema,..Boh pokúšal v Raji ..Boh trestá , ...Boh nechá umierať a trpieť nevinných..atp, ..diabol si razí cestu aj cez mrtvoly, dokonca sa mi vidí že je aktívny vtedy ak sa človek nedovolá Božej pomoci..vtedy vymyslí diabolský plán..    , už kecám, idem spať.


14.
označiť príspevok

D.A. Darebák 6.6.6 muž
   6. 3. 2012, 00:25 avatar
prepac za muzsky rod uniesol som sa temou :-) no hej podla jednej mojej teorie neexistuje boha/diabol ako nejaka humanoidna/ resp. ziva forma existencie, podla mna je to energia sa rozhodovat, dalsy dovod preco nadrzam diablovi, v tom pripade nema nikto pravu sudit len cast sama seba :-) podla mna je to jedna celkova energia a clovek ma sam pravo do ktorej kategorie sa zadeli :-)


18.
označiť príspevok

ether muž
   6. 3. 2012, 10:31 avatar
jajááj hneď som vedel koľká bije...
to je len taká milučká fáza, ak budeš v tomto pokračovať, tak ťa ten Diabol nakoniec bude zaujímať už len ako knižná postava, z nejasne čiernobielého sveta sa stane jasne sivý s pár škvrnkami inej farby a bude pokoj  eventuálne sa vrhneš na nihilizmus, potom existencionalizmus a skončíš pri mámfpičizme... simple


21.
označiť príspevok

enemy unknown
   6. 3. 2012, 12:05 avatar
len keby niektorí fanatici vnímali aj boha tak, ako my mamfpičisti vnímame diabla. Ale možno že na niečo tá konzervatívnosť je dobrá... necháva stagnovať ratio niektorých ľudí na mieste, zatiaľ čo iní sú v progrese
Súhlasí ether


22.
označiť príspevok

ether muž
   6. 3. 2012, 12:06 avatar
fuj, predstav si osvietený rozumný svet


23.
označiť príspevok

enemy unknown
   6. 3. 2012, 12:13 avatar
snažím sa... asi by to bolo lepšie, pokiaľ by to neznížilo morálku ľudí všeobecne, čo si nemyslím. S uvedomením rastie aj zodpovednosť (aj keď opäť individuálne).
Súhlasí ether


26.
označiť príspevok

luke85 muž
   6. 3. 2012, 12:54 avatar
Zlo má veľa rôznych rovnocenných definícií.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:37,  Braček braček, ty tu dnes perlíš, ešte že nemám čas to tu čítať *39
dnes, 14:37,  Knižky áno, ale nie sú svadby odsúhlasené, to som myslela. ..
dnes, 14:35,  Mother. A ako si to vysvetľuješ? Prečo práve tam je tak veľa pozitívnych? Odmietajú nosiť...
dnes, 14:30,  Štát sa na nás pozera ako na ľudí, nedelí nás, iba sa prispôsobuje. .. *03
dnes, 14:19,  Tull. Ty už dávno nie si neveriaci pes.
dnes, 14:15,  Pele ju pokrsti teplym cajom. :-)))))))))
dnes, 14:14,  Na štyri :)
dnes, 14:14,  Takéto knižky je možné vydať aj u nás :)
dnes, 14:13,  Este to cele treba dochutit koreninou BLM a Olda pise do zivotopisu rodnu viesku v Tanzanii....
dnes, 14:04,  Či na koľko rokov sa volia.?... *21 .. Stará škola zatiaľ vládne, zatiaľ to tu...
dnes, 14:01,  Rozmýšľam, že keď máme v koalícii Oľano, tak máme štyri roky pokoj a nebude nič...
dnes, 13:56,  Mám polievku ešteee. *38*38
dnes, 13:54,  Srandujem, to by ste ma ani do druhého kola neposlali. Tu je originál. Padla hruška...
dnes, 13:53,  160 Astax1, ale aj 161Tull- Tak toto sú príspevky, ktoré majú vypovedaciu hodnotu....
dnes, 13:53,  Aj ja viem. Padla hruška, lieky dajte mi. .. *21 *21 *21
dnes, 13:43,  0x800= 0 Ale to sa už nestane. Lebo 50x800=40000.
dnes, 13:39,  Ty básnické črievko na bicykel.
dnes, 13:35,  A čo myslíš, kam si sa vrátila? *04 Odpusť, tak odpusť. Skončené. Irónia ostrú...
dnes, 13:32,  Nuž si v hlbokej prdeli, si s nami. *13*13*13*13*13
dnes, 13:32,  Pán Kotleba a jeho kolegovia zo strany zrejme vedú svoj boj v parlamente. Znakom toho boja je,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V jednoduchosti je krása.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(108 029 bytes in 0,356 seconds)