Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Naše vnúčatá

10
reakcií
2136
prečítaní
Tému 6. mája 2013, 21:55 založil elemír.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 11. 2014
19
08. 11. 2014
12
12. 08. 2012
3
 
 


1.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 5. 2013, 21:55 avatar
Matej je na cintioríne na všech svätých a zrazu sa zadiva na pomník a pýta sa mamy:
A toto je kto? - ukázal na Ježiša.
No to je Ježiško, odpovedá mama.
A to je ten, čo mi prinesie na Vianoce kamion ?
V podstate áno.
Tak to ma potom s ním musíš odfotiť !

Malá katka asi dva a pol ročná bola prvý krát v kostole maminka sa snaží predísť trapasu, tak tesne pred tým, ako mal začať hrať silno organ jej hovorí: Vieš Katka, tu musíme aj spievať .
A katka nezaváha ani sekundu a na celý kostol pustí naplno: Kukulienka, kde si bola...

Mama ma na rukách malú Katku a ta si prdne. Mminka sa jej pýta: A to sa ako povie ?
A Katka: ďakujeéém.


2.
označiť príspevok

Lucifero muž
   7. 5. 2013, 19:17 avatar
Moja desaťročná krstná dcéra, oslovoviac ma krstným menom sa ma zvedavo opýtala: "...ty prečo nechodíš do kostola?" Odvetil som: "Lebo sa mi nechce." Ona nato: "Ani mne sa nechce, ale ja musím." Poznámka: Krstným otcom som sa stal cez manželku, ktorá je ortodoxná katolíčka. No napriek tomu sa znášame veľmi dobre, len občas neviem pochopiť prečo nepoužíva ten rozum, ktorý jej vraj Pán Boh dal.


3.
označiť príspevok

Mil44 muž
   7. 5. 2013, 21:42 avatar
Lucifero, práve tvoja p. manželka používa naplno svoj rozum, lebo pochopila čo ju / i ľudí / robí pokojnou, štastnou a radostnou.
Máš jej čo úprimne závidieť.


4.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2013, 00:49 avatar
"Hoci však stav kajúcich veriacich môže byť kvôli tomu šťastnejší, nie je rozhodne želateľnejší z hľadiska spoločnosti. Skutočnosť, že veriaci je šťastnejší než skeptik, nemá väčší argumentačný význam než to, že opitý človek je šťastnejší než triezvy. Šťastie ľahkovernosti je lacnou a nebezpečnou vlastnosťou šťastia a v žiadnom prípade nie je nutné pre život. Či Sokrates získal zo života toľko šťastia ako Wesley, to je otázka, na ktorú sa nedá odpovedať; ale národ Sokratov by bol oveľa bezpečnejší a šťastnejší než národ Wesleyov; a jeho jednotlivci by boli na evolučnej stupnici vyššie. Každopádne naša nádej spočíva v sokratovskom, nie vo wesleyovskom človeku."
-- G. B. Shaw Adam.Humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Lucifero muž
   8. 5. 2013, 03:51 avatar
Máš pravdu Mil44 je pokojná, šťastná a radostná, ale len pokiaľ v nej nezačne Ježiško besnieť. Potom je taká ako tvoje básne. Posadnutá diablom ani Satanom byť nemôže, lebo sa neustále modlí, chodí do kostola, počúva rádio Lunex a Televízie Lux a Noe. Pravidelne chodí na spoveď. Nepochybujem, že Ježiško si ju musel veľmi obľúbiť a chce ju mať pri sebe, lebo už som 6 x po nej zavieral zhasnutý ale nezatvorený plyn. Raz sa mi pri jazde autom vrhla okolo krku lebo sa zľakla odbočujúceho autobusu a takmer sme sa odobrali do večných lovíšť. Druhý raz to spravila, keď si myslela že sa zrútime do priepasti a len moja duchaprítomnosť zabránila, že sme doteraz nažive. Najväčšie nebezpečie však predstavovala naša jazda autom. Len či si sadla do auta a odštartovali sme začala freneticky besnieť a vytočila ma tak, že som musel jazdu prerušiť. Našiel som jej parapsychlóga, ktorý ju uviedol hypnotickou regreasiou do minulého života a zistil že v tom minulom živote zomrela pri škaredej autohavárii, kde prakticky zhorela. Zmenil scenár jej minulého života a odvtedy je už pri jazde pokojná. Ale nevie absolútne hospodáriť. Kedˇsom jej odovzdával výplatu nikdy nevyšla s peniazmi. Musel som prevziať hospodárenie sám a z tej istej sumy sme začali mesačne odkladať 700 Kčs. Ale keď som odišiel na trojtýždňové liečenie, zase prešustrovala všetky peniaze. Ale má silné sociálne cítenie, poskytuje mi dokonalú zdravotnú a bežnú starostlivosť, stará sa, aby som bol vždy čisto a pekne oblečený, nasýtený, odpočinutý a vymilovaný. Keby nebola nábožensky postihnutá bola by ideálnou manželkou. No už som ju naučil, ako sa správať racionálne a dokonca začala upúšťať od niektorých náboženských dogiem. Takže máš predsa len pravdu, ona naplno používa svoj rozum, ale zato úplne nesprávne. Uvediem aspoň jeden príklad, a pochybujem, že by si ho dokázal pochopiť. Čo má variť som jej vždy musel povedať ja. Takže čo ty nazývaš pokojom, štastím a radosťou nemá s rozumom nič spoločné. Pokojný môže byt aj totálny hlupák. Šťastie môže mať aj naprostý neverec a radosť môže mať aj neschopný neveriaci poľovník, ktorému sa podarí kapitálny úlovok. Takže milý Mil 44, čo si napísal je úplne od veci. Ale rozum, ktorý ti dal tvoj Pán vieš určite používať, že? Lenže trocha šrégom. Lebo čo si napísal je úplne od veci.


7.
označiť príspevok

Mil44 muž
   8. 5. 2013, 09:20 avatar
Lucifero, ty si zatiaľ nepochopil, že ženy maju úplné iné zmýšlanie, chovanie a pod. ako my muži. Veď keby sme boli rovnakí, to by bola poriadna nuda a taký život by nikto, verím, že ani ty nechcel. Práve táto odlišnosť nás mení, vzájomne vychováva, učíme sa chápať iných, byť toleratnejší voči druhým. Život nie je o jednotvárnosti. A nemal by si ani o čom písať - len by si sa nudil.
Ja zásadne manželku nepúštam na predné sedadlo v aute, peniaze jej do rúk vôbec nedávam a pod. Už sme sme si na to v pokoji zvykli a berieme sa takí akí sme. Človek nedokáže iného zmýšlanie zmeniť len ak svoje postoje zmení. Želám ti aby si mal lásku a trpezlivosť a uvidíš ako sa postupne začnú veci k lepšiemu meniť, až sa budeš tomu veľmi čudovať.
Ćo sa týka, tých blbých vymyslených minulých životov súhlasím s názorom Elemíra.
Len tak medzi nami chlapmi - prečo si bol na trojtýždňovom liečení? Ja som mal poriadne náročné stresové zamestnania, ale ako chodím na plno s Ježišom vôbec nepotrebujem lekára ani liečenie - niet nad Jeho uzdravenie.


9.
označiť príspevok

integrista
   8. 5. 2013, 15:28 avatar
mozno ju to robi pokojnou, stastnou a radostnou, ale je to len falosna viera, kedze zradila katolicku vieru a krista sobasom s nevercom.... musi sa velmi kajat a modlit po zvysok zivota, aby jej bola tato zrada a zneuctenie viery odpustene


8.
označiť príspevok

integrista
   8. 5. 2013, 15:26 avatar
Tvoja manzelka neni ortodoxna katolicka, a neni ani katolicka, lebo inak by si nikdy nezobrala neverca, cim zradila vieru. Moze kolko chce sa modlit a kolenovat v kostole, zradila viera a Krista, a musi sa kajat a modlit, aby sa za to co spachala, aby jej to Boh vbec odpustil


10.
označiť príspevok

Mil44 muž
   8. 5. 2013, 16:12 avatar
Integrista, a ty sa kedy už začneš, už len za to čo si na diskúsnom fore napáchal, ospravedlňovať, kajať a modliť, aby ti to Boh vôbec odpustil ???     


11.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 5. 2013, 06:38 avatar
Nesúdte, aby ste neboli súdení takým súdom, ako súdite vy a ty integrista, by si si mal dať pozor aby si sa nedsúdil sám už teraz. Čo ak prídeš k Ježišovi a On ti povie: Si dobrý kresľan, žil si bez hriuechu a ak si aj hriechy mal, máš ich odpustené, ale tam a tam si nespravodlivo odsúdil jedného môjho milovaného a preto aj napriek tomu, že si dobrý, aj ja ťa odsudzujem nespravodlivo a choď odomňa ......
Lebo to všetko sa nedá vylúčiť.


6.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 5. 2013, 05:52 avatar
Vieš lucifero, trošku sme odbočili od témy, ale nie zas až tak ďaleko.
Občas rozmýšľam o tom, či duch človeka nie je silnejší, ako jeho telo. Mozog spotrebuje 2/3 kyslíku z krvi a duševne zamestnaní ľudia chodia z práce viacej unevení ako tí, čo pracujú fyzicky. Keď som robil stavbyvedúceho, každý pondelok som šiel z trasúcim zadkom na stavbu, že čo zase zmizlo, čo sa kde zase pos.... Vždy ráno ma čakala pertia chlapov s rukami vo vreckách a pokiaľ som každému nepovedal, čo má robiť, dať mu do ruky vercajch a materiál, bezstarostne sa bavili. Keď sa mi ich podarilo rozohnať, žačal som po nich chodiť dookola a začal buzerovať za robotu, lebo som nevidel nič iné, lenkolaudáciu a aké budem mať s tým problémy a zbytočné výdavky navyše, ak mi to niektorý z nich pos... Strtážnikov som často usvedčil tak, že som si na stenu plechovej búdy napísal, koľko zostalo v piatok vriec cementu, odklady, dlažby a vždy som to nenápadne zakryl. V pondelok som ich trakto preveril a prestali kradnúť. Keď som im robil výplaty, každý z nich ju mal väčšiu. neviem, ako je to dnes, ale nikomu z nich som nezávidel, potom som pracoval ako obchodný zástupca. S nemcami som si všetko vyšprechoval, v kľude vybavil a zarábal až do havárie niekoľkonásobne, ako pri tom zhone stavbyvedúcecho. Odpadli všetky starosti v pondelok a zrazu som zostil, že mi niečo chýba, ten zhon, tie nervy, nevie, viem len to že som nebol narobený.
Týmto som trochu obšírne napísal, že duševná námaha je 3 krát namáhavejšia, ako telesná. To čo si napísal mi pripomína môj štýl a rád takéto veci čítam, a tvoja manželka, ako moja, alebo, že by boli všetky rovnaké ?
Ženy asi ťažšie znášajú duševnú záťaž a fyzické práce robia, aby si oddýchli. Majú to proste v hlave trochu inak, ako my muži a majú tam aj niečo iné. Ale niekedy mám dojem, že nám neveria a majú strach, že nás stratia a preto obetujú fyzickú a duševnú námahu, aj keď deti sú už dávno z domu. Neustále hľadjú čas, keď si už konečne môžu sadnúť v kľude ku káve, ale nikdy ho nenájdu, nechcú nič viac len trocha kľudu. Raz za deň.
Píšeš, že si ju zaviedol k psychiatrovi, lenže na psychiatrov tiež treba mať šťastie, ako na ženy. Psychiater, ktorý verí na munulé životy je ako idiot, čo hľadá aliminiový klíček pod svetlom. Ona je veriaca a práve tu chvíľku kľudu cez deň našla vo viere a nie pri káve. Ten dennodenný príjemný zážitok s kávy povýšila na vyššiu duchovnú úroveň.
Tie zážitky z minulých životov určite v sebe má, ale nie preto, že by ten milý život prežial ona, ale preto, že duša, ktorá možno dodnes nepochoipila, že zomrela, sa usídlila v dome jej vedomia. A tá duša to urobila preto, že hľadá pomoc. Ten stav u nej trvá už dlho a ona stále nevie, čo sa s ňou deje. Ja by som jej doporučil, aby tieito zážitky nehodnotila ako minulý život, ale aby to brala ako súšastný život s niekým iným. S niekym, kto je práve v tejto duševnej oblasti bezradný a potrebuje pomôcť. Nech s za ňu pomodlí, alebo nech sa spolu modlia a nech si prisľúbia vzájomnú pomoc. Táto duša vie presne, ako je veriaca, vidí jej dušu z iného pohľadu, ako ty, alebo my. Spolieha sa na jej vieru, že je pomôže nájsť východisko. Je to partnerský vzťah, ako každý iný, ibaže platí, že ona si ju nevybrala, ale bola pred tým v mnohých, ktorí je nepochopili, ukazovala im svoj nešťastný živo a prosila o modlitbu živého človeka.
Toto, ty lucofero, asi nechápeš, ale skús jej dať toto prečítať, či by ju to predsa len trochu neinšpirovalo.
V mnohom si otvoril týmto aj mne oči a mnohým iným chlapom, čo to prečítajú, čo všetko pre nás tie ženy robia a my to berieme ako samozrejmosť, by niekedy nám to až ide na nervy a najradšej by sme si to urobili sami, lenže to oni už nedovolia, mali by strach, že strácajú.
Je veľa starších žien, ktorým muži zomreli a toto je tiež jedna nočná mora každej ženy. Mať pri sebe chlapa, nech je akýkoľvek, či mrzák, či ožran, či idiot, či ten , čo ju bije, len aby sa nemusela pri búrke chovávať do kúpelne, aby sa v noci nemusela zobúdzať na každé šuchnutie myšky, len aby nemusela žiť v strachu, že zostane sama a toto všetku ju bude čakať.
Len aby tam bol chlap, ktorý by mohol odohnať iného chlapa, cudzieho.
Duševný život spotrebuje dve tretiny kyslíku v krvi a preto pohoda odbúrava obrovskú záťaž, pohoda, je obrovské šetrenie kyslíku v krvi.
A tu niekde treba hľadať základy viery. Pohoda. V niečom sa na niekoho spoľahnúť. mať ten najintímnejší partnerský vzťah s niekým, co umí za to vzít. A takíto ľudia to majú vymakané, lebo viackrát sa spoľahli a viackrát to vyšlo, a ak aj občas nevyšlo, pri nikom inom to aj tak nikdy lepšie nevyšlo ako s nebom.
Cítziš sa ako suverén, ktorý má všetko s nadhľadom pod kontrolu a treba priznať, že práve to ťa aj psychicky napĺňa.
Nejedná sa o nič inšie, len pokoj v duši. Ty ho máš takový a žena makový, ale žena si tento pokoj neporovnatľne viacej váži a preto do neho viacej investuje, až sa nakoniec niekomu môže zdať, že to preháňa a že ju to ubíja, ale určite nie je sprostá, to je iba jednoduchý pohľad jednoduchého života, ktorý ani netuší, ako by si musel zariadť život, ak by takéhoto človeka, na ktorého si takto zvykol, stratil.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:06,  Milovanie v daždi, to muža veľmi dráždi. *03*03
dnes, 23:04,  To je filozofia života asi, Zus...........
dnes, 22:59,  Mne sa páči viac mesiac než slnko. Ale sranda je v tom, že ho vidím iba vďaka slnku. ..
dnes, 22:58,  Keď pršalo, mrholilo... *03
dnes, 22:56,  Už si uvedom že Matovič ťa chce len zachraniť pred smrťou . Kedže mozok si už tiež...
dnes, 22:56,  Dnes u nás aj spŕchlo, ale ináč bolo horúco, dokonca na Štrbskom bolo 15 stupňov, skoro...
dnes, 22:55,  Hmm, slnce, pekné. ..
dnes, 22:55,  Miňo prečo ožratý mlátiš vlastnú mater ??? Prečo to robíš ???
dnes, 22:54,  Nechaj ho, je to kokot, len provokuje, druhý Matovič do piče !!!!!!!! *04
dnes, 22:54,  Prečo z Julom mlátite tu máti vašu zodratu ??? Prečo to robíš Milan ???...
dnes, 22:54,  Milan ten troll ťa všade prenasleduje, asi sa nemá s kým porozprávať.
dnes, 22:54,  Konešne si doma. ;o))) Ako ti dnes bolo? Slniečko vykuklo, kukuuuk? *54 Nie, ja neberiem...
dnes, 22:53,  A ešte lepšie ako Kiska
dnes, 22:53,  Dedoles. ..
dnes, 22:52,  Ale lepšie než Truban
dnes, 22:52,  Admin ťa 50 krat za kokotnosť vyhodil z DF a tebe je stale málo . Stále vidíš chyby tam kde...
dnes, 22:51,  Kokot je to !!!!!!!!!!!!!!!!!!
dnes, 22:50,  Amatér Igor
dnes, 22:50,  Veru sme, viac voľnosti sme mali za Husáka ako dnes, nie si z toho na prášky ? *03*03*03
dnes, 22:49,  *4 ňo, sloboda je veľmi citlivá, krehká, sme s ňou stotožnení, Miňoloooo, no nie? *19
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(72 638 bytes in 0,742 seconds)