Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

NAJVÄČŠIA PRAVDA A LOŽ O JEŽIŠOVI a CIRKVI

152
reakcií
18542
prečítaní
Tému 31. marca 2008, 17:23 založil ziviec.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 09. 2019
0
02. 10. 2008
6
14. 02. 2010
272
 
 


1.
označiť príspevok

ziviec
   31. 3. 2008, 17:23 avatar
Ježiš Kristus bol Žid.


2.
označiť príspevok

ziviec
   31. 3. 2008, 17:27 avatar
ežiš nemá nič spoločného s katolíckou cirkvou. Proste nehádžte všetkých farárov, farizejov a kresťanov do jedného vreca. Na začiatku bola raná cirkev, katolícka bola až neskôr.


4.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 3. 2008, 20:38 avatar
Ano, máš pravdu, Ježiš bol žid a dal sa Jánom Krstitelom pokrstiť.Samozrejme, že nie za katolíka. Musíš uznať, že najviac farizejov je práve v katolickej cirkvi. Večer sa vyspovedajú a ráno hrešia dalej v domnení, že im spovedou bude všetko odpustené.


8.
označiť príspevok

ziviec
   1. 4. 2008, 16:55 avatar
Uznávam, máš pravdu, že najviac farizejov je práve v tej najväčšej, t.j. katolíckej cirkvi. Veď práve preto máme aj protestantské cirkvi (vďaka Bohu).


3.
označiť príspevok

jos24
   31. 3. 2008, 19:48 avatar
...to je akoze obrana katolickej cirkve? ...


6.
označiť príspevok

ziviec
   1. 4. 2008, 16:52 avatar
nie, toto nie je obrana katolíckej cirkvi!


5.
označiť príspevok

fajer
   1. 4. 2008, 11:11 avatar
mať tak vaše problémy,aj tak sa to nikdy nedozviete,tak načo tu vypisovať hlúposti.


7.
označiť príspevok

ziviec
   1. 4. 2008, 16:53 avatar
a čo ťa trápi? Ja tu totiž nechcem vypisovať hlúposti, ako to ty nazývaš. Len som chcel konštatovať pár faktov.


9.
označiť príspevok

Romann
   1. 4. 2008, 16:59 avatar
Taliansky historik Luigi Cascioli sa súdi s katolíckou cirkvou v Taliansku. Vo svojej knihe La Favola di Cristo (Mýtus o Kristovi) tvrdí, že Ježiš nie je ničím iným ako vymyslenou konštrukciou vytvorenou falzifikátormi v 2. storočí. Autor v nej zhromaždil právne dôkazy, ktoré poukazujú na to, že osoba Ježiša je iba manipuláciou a falzifikáciou dokumentov, ktoré v skutočnosti hovorili o Jánovi z Gamaly, synovi Judáša Galilejského a synovcovi rabína Ezechia, priamom potomkovi rodu Asmonitov. Cascioli zakladá svoje tvrdenia na výsledkoch päťročného intenzívneho a trpezlivého výskumu, štúdia tisícok spisov, ikonografie, rukopisov, ktoré boli nájdené v Kumráne v Palestíne, racionálneho výkladu Biblie, ako aj všetkých dokumentov o pohanských náboženstvách a ich kultoch, ktorých je kresťanstvo dokonalou reprodukciou. Dále na: Národný Inštitút Francois Marie Voltaire, klikni na ikonu TREZOR ARCHÍV, sekcia Náboženstvo, téma: Súdny spor o (ne)existencii Ježiša Krista


10.
označiť príspevok

ziviec
   1. 4. 2008, 17:15 avatar
Bolo by zaujímavé si tú knihu prečítať. A čo povieš na to, že tí učeníci zomierali za svoju vieru? Na to už máme predsa dostatok necirkevných, teda svetských historických záznamov. Niektorí boli ukameňovaní, zaživa roztrhaní na kusy, ukrižovaní, jednému sťali hlavu, apoštol Ján bol hodený do briaceho oleja (zomrel ale až na následky niečoho iného), jeden bol posekaný halapartňou atď. Ako teda vysvetlí ten Luigi Cascioli toto? To sa dali pozabíjať takýmto spôsobom len tak pre nič za nič?


14.
označiť príspevok

JTull
   1. 4. 2008, 18:00 avatar
ziviec; Pre svoju vieru, presvedčenie zomierali mnohí. Od Sokrata cez G. Bruna, komunistov až po prívržencov Al -Káidy.


28.
označiť príspevok

ziviec
   3. 4. 2008, 15:27 avatar
Tak POPRVÉ, prívrženec Al-Káidy ti nepovie, že Ježiš mu zachránil manželstvo keď veľa pil/pila, nepovie ti ani to, že Ježiš ho uzdravil z choroby. NIE, možno povie niečo takéto: Podľa koránu a slova Alaha ti hovorím žena, že ja mám nad tebou moc a budem ťa mlátiť, až kým ma to neprejde. A ako sa rodia teroristi? Vojaci zo štátu XYZ pozabíjajú/pozabíjali jeho členov rodiny a chce sa POMSTIŤ. Dostane sa do teroristických kruhov, kde mu nahovoria, že je to v mene Alaha, vymyjú mu mozog, "preprogramujú" aby už nemal vlastný rozum a potom sa niekde spácha samovražedný atentát. V tom je rozdiel. A tí komunisti mali svedomie? a neboli to nejaké vymyté hlavy? Giordano Bruno? prečítaj si môj príspevok o trochu nižšie. Bruno bol upálený rímskou inkvizíciou, a za aké presvedčenie zomrel? Ešte raz, bola to rímska inkvizícia. Tak ako sa cirkvi nepáčilo to, že v Biblii je napísané, že zem je guľatá... tak sa im nepáčilo ani toto. Bol to v podstate protestant, lebo normálna čistá cirkev (teda protestantská, lebo ako každá protestuje proti katolíckej cirkvi, inkvizícii...) uznáva všetko, čo je v Biblii.

Okrem toho, na rozdiel od Ježišových učeníkov, ktorí s istotou vedeli, či Ježiš vstal z mŕtvych alebo nie, moslimovia to nevedie. Mohamed nikdy nepodal dôkaz o tom, že sa mu naozaj Alah zjavil, nikdy nekonal zázraky, neuzdravoval. Nikde nič o nejakej nadprirodzenosti. Tí ľudia, ak umierajú, umierajú zo slepej viery. V TOM JE ROZDIEL. Učeníci by sa nenechali pozabíjať najstrašnejšími metódami, ak by vedeli, že ide o nejaký podvod.


11.
označiť príspevok

Krištof
   1. 4. 2008, 17:18 avatar
Romann, kresťanstvo malo odjakživa nepriateľov a má ich žiaľ aj teraz. Čo sa týka historizmu Ježiša Krista, vo všeobecnosti je jeho existencia dosť dobre podložená a uznávajú ju aj nekresťania, ba (väčšinou) aj jeho odporcovia. Poniektorí však stále hľadajú čosi proti... (Ohľadom dôkazov o autenticite Ježiša a kresťanstva možno odporučiť aj novú knihu NOVÉ DOKAZY, John McDowell, ide o materiál o historických a iných vedeckých výskumoch za ostatných dvadsať rokov, ktoré znovu podporujú hodnovernosť kresťanstva.)


15.
označiť príspevok

JTull
   1. 4. 2008, 18:27 avatar
Krištof; Čo sa týka historizmu Ježiša Krista, vo všeobecnosti nie je jeho existencia dosť dobre podložená. Napriek tomu uznávam jeho historickú existenciu i jeho učenie. Čo sa týka knihy NOVÉ DOKAZY /John McDowell/ = La Favola di Cristo /Luigi Cascioli/, len z druhého tábora. Z históriou, ako vedou nemajú mnoho spoločného.


17.
označiť príspevok

Krištof
   1. 4. 2008, 18:40 avatar
JTull, podľa teba historizmus Ježiša vo všeobecnosti nie je dosť dobre podložený, ale jeho historickú existenciu uznávaš, uhm. A čo židovský historik Jozefus Flavius a čo rímsky historik Tacitus ešte iní rímski autori? Títo sa jasne zmieňujú o Ježišovi Kristovi a to v podstate v súhlase v Bibliou (napr. Tacitus hovorí o jeho ukrižovaní za P. Piláta). A ešte iné zdroje (napr. Korán). John McDowell uvádza i stanoviská a dôkazy mnohých historikov a iných vedcov (veď tie výskumy sa robili aj robia). Ale nerád by som ti bral tvoj názory.


18.
označiť príspevok

JTull
   1. 4. 2008, 19:36 avatar
Krištof; Ani nevieš ako sa teším Tvojej reakcii. Už som si myslel, že sa hneváš. :-) Prvá zmienka z "pohanského" zdroja o Ježišovi pochádza až z roku 112 v písomnostiach guvernéra z Bitýnie Plínia. O pár rokov neskôr spomína Krista Tacitus. V 20 zväzkových židovských dejinách /od Adama do konca 1. storočia/, napísaných v roku 95, spomína Jozef Flavius mnoho dôležitých židovských osobností /viacerí sa volali Ježiš/ z obdobia Ježišovho pozemského života. Jeho spomína 2 krát. Je to zmienka o Jakubovi, " bratovi Ježiša, ktorého nazývajú mesiáš". Na inom mieste je bohatšia informácia, že Ježiš robil obdivuhodné skutky, že mal nasledovníkov, že ho k Pilátovi priviedli vodcovia židovského ľudu, bol ukrižovaný a jeho nasledovníci existovali až do Flaviových čias. Žiaľ o pravosti tejto 2. zmienky sú oprávnené pochybnosti. Tieto chabé informácie skôr hovoria o "100 rokoch mlčania" a argumentačne viac nahrávajú neveriacim.


19.
označiť príspevok

Krištof
   1. 4. 2008, 19:44 avatar
JTull, nehnevám sa, pozriem sa bližšie na zmienky o Ježišovi Kristovi a o kresťanoch, o nich ako Kristových nasledovíkov sú tiež zmienky od pohanských autorov a prvá už z roku cca 55 po Kristovi. Asi by kresťania/kristovci vtedy neexistovali, keby neexistoval už vtedy resp. predtým Kristus. Ale pozriem sa na to celé bližšie a potom napíšem, teraz píšem len tak narýchlo.


20.
označiť príspevok

JTull
   1. 4. 2008, 20:01 avatar
Krištof; Historickú existenciu Ježiša Krista uznávam z viacerých dôvodov. Napr. v evanjeliách sa píše, že bol z Nazaretu, v tej dobe bezvýznamnej dediny. Prečo by si to vymýšľali. Mohli jednoducho napísať že pochádzal z Betlehema tak ako predpovedali proroci a volal by sa Imanuel. Ani krst Jánom Krstiteľom nemôže byť výmysel. Krstí vždy významnejšia osobnosť a krstom zmýva hriechy. Ja viem, že veriaci sa tento krst snažia vysvetliť, ale podľa mňa to na veci nič nemení. Je toho viac i napriek nedostatku historických dôkazov.


39.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2008, 15:13 avatar
JTull, dá sa na to aj tak pozerať, no napísal som o tom viac v osobitnej téme. (Ježiš sa podľa evanjelia narodil v Betleheme; Immanuel - "Boh s nami" - sa podľa evanjelia vzťahuje na neho.)


12.
označiť príspevok

ziviec
   1. 4. 2008, 17:18 avatar
a ako ten spisovateľ vysvetlí napr. to, že v jednom evanjeliu sa spomína, že keď Ježišovi prebodli bok, vyšla krv a voda? Židia vtedy nemali ani tušenia o tom, čo za symptómy (ak to tak môžem nazvať) má mŕtvola? Až o pár tisíc rokov neskôr sa prišlo na to, že keď je človek istý čas mŕtvy, presne tam kde je bok človeka a keby tam niekto pichol, začne vytekať krv a voda. Nech ten Luigi vysvetlí, ako si niekto mohol vymyslieť niečo, čo nevedel.


22.
označiť príspevok

berty
   1. 4. 2008, 22:04 avatar
Myslíš si že Ježiš bol prvý človek, ktorý mal preklaný bok ???


26.
označiť príspevok

ziviec
   3. 4. 2008, 15:01 avatar
Či bol Ježiš prvý človek, ktorý mal preklaný bok? Nuž, za života asi nie, ale kto by už len prepichoval bok mŕtvole presne na tom a tom mieste presne po takom a takom čase, aby odtiaľ vytieklo presne to a to (teda voda a krv).

Ako vysvetlíš to, že v Starom Zákone sa spomínajú veci ako napr. že Zem je guľatá, alebo že visí vo vesmíre, že je tam nespočetné množstvo hviezd... Tí proroci možno ani všetkéme nerozumeli (napr. tomuto), no aj tak to bolo zapísané. To je ďalší dôkaz o tom, že tie staré dokumenty sú zapísané presne tak, ako to bolo pred tisíckami rokov. Napr. katolícka cirkev sa oháňala tým, že Zem nemôže byť guľatá, lebo by nebolo vidno zostupovať Ježiša z nebies... Katolícka cirkev má toho dosť na svedomí. Katolícka cirkev to mohla odtiaľ proste vytrhnúť alebo prepísať, ale nestalo sa. Miesto toho pálili biblie a bránili ľuďom čítať biblie


23.
označiť príspevok

berty
   1. 4. 2008, 22:05 avatar
A kedy presne po ježišovi je o pár tisíc rokov ...


13.
označiť príspevok

ziviec
   1. 4. 2008, 17:32 avatar
OTÁZKA:
PREČO TELO MŔTVEHO Ježiša neukradli učeníci?

ODPOVEĎ:
po tom, ako videli, že ich učiteľ je na kríži (vo svojom vnútri aj tak nikdy neverili, že on je Syn Boží a toto ich NEVIERU len podporilo), museli byť totálne hotoví z toho. Poďalšie, ak zoberieme do úvahy rímske bičovanie a ukrižovanie, jednak to nemohol prežiť, jednak by sa za tri dni nedostal do takej excelentnej kondície aby po tom ušiel niekam do Iránu a učeníci by sotva mali motiváciu sa nechať pozabíjať tými najukrutnejšími spôsobmi. TEDA JEHO TELO NEUKRADLI UČENÍCI.

OTÁZKA:
PREČO TELO MŔTVEHO Ježiša neukradli farizeji (resp. rímska stráž...)?

ODPOVEĎ:
farizeji a sadúceji a ešte viac Rimania predsa nenávideli Ježiša a keby oni ukradli jeho telo, tým by len posilnili vieru učeníkov a ostatných veriacich a TO PREDSA NECHCELI.


16.
označiť príspevok

JTull
   1. 4. 2008, 18:35 avatar
ziviec; Nerozumiem otázkam, ktoré uvádzaš. Kto ich kladie? Poznám ich len z literatúry a dokumentov, ktorých snahou bolo dokázať existenciu Ježiša Krista. Z opačného tábora o nich ani mäkké f.


29.
označiť príspevok

ziviec
   3. 4. 2008, 15:47 avatar
Je to argument.


51.
označiť príspevok

Ny0nc3
   14. 4. 2008, 20:30 avatar
Roman VOLTAIRE najveci kritik ze Boh nejestvuje ... ktory pred smrtov si zavolal knaza aby ho vyspovedal ... iny frajer ...


56.
označiť príspevok

fajer
   14. 4. 2008, 23:06 avatar
máš nejaký dôkaz o svojom tvrdení,alebo len trepeš sprostosti.


21.
označiť príspevok

berty
   1. 4. 2008, 22:01 avatar
Kresťanstvo je najväčší podvod v histórii ľudstva a doteraz najpremyslenejší a najrozšírenejší spôsob ovládania časti ľudstva, aký bol vymyslený. Toto nie je môj názor, mám ho tiež z kníh, ale plne sa s ním stotožňujem.


47.
označiť príspevok

ziviec
   6. 4. 2008, 14:43 avatar
a ako bol vymyslený? a rozšírený? Len mi sem nepleť katolícku cirkev, tá s Ježišom nemá nič spoločné. Trochu si preštuduj aspoň základné dejiny.


24.
označiť príspevok

fajer
   2. 4. 2008, 07:29 avatar
V dneštnej dobe je absolutne jedno,či Kristus žil,alebo nežil.Jeho život nemá vplyv na cenu ropy,ani iných komodít,ktoré sú potrebné pre život na tejto planéte.


25.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 4. 2008, 09:08 avatar
frajer, som presvedčená, že JTull vidí tvrdú realitu, ktorú zaháňa čítanim a študovaním Historie krasťanstva.


27.
označiť príspevok

ziviec
   3. 4. 2008, 15:11 avatar
je veľmi dôležité, aby si rozoznal čo je na tomto svete dôležité. Neviem v čo veríš, či v reinkarnáciu, či v neexistenciu, či prevtelenie iným spôsobom, alebo postup do nejakej inej, vyššej dimenzie no pochop toto: Keď sa ti napr. v živote prihodí niečo zlé (a to sa určite prihodí), a všetci ťa nechajú len tak, kamaráti, rodina (píšem najhorší scenár, no aj tak je to každodenná realita mnohých ľudí) a bude hľadať pomoc v nejakej "sekte", kde ti povedia, že platíš sa hriechy z minulého života alebo dačo také, tak ti to určte nijak nepomôže, už sa môžeš akurát tak zabiť. Ale BOH ti pomôže. Ja nehovorím o katolíckej cirkvi, ani o evanjelickej... Pre Boha nič nie je priveľa, aby to nemohol odpustiť. A ak uveríš, že všetko že z tvojho života prešlo na niekoho iného (Ježiša), všetky choroby, psychické depresie, hriechy.... TAK môžeš žiť ďalej. Ľudia veria totiž na základe vlastného svedectva. Ako takému človeku pomôže, aj keby sa cena ropy znížila o 80 %? NIJAKO. BOH dokáže zachrániť manželstvá, rodiny, chorých ľudí, aj tých zlých, hriešnych. A toto je potrebné pre ľudí. Škoda že si to ešte nezakúsil. Kto má známosť, nepotrebuje názor a kto má názor, nemá známosť. Sú milióny ľudí, ktorí to potvrdia a je im jedno, či v starom zákone sú popísané nejaké fyzikálne javy, ktoré vtedy nikto nemal šancu poznať alebo nie.


30.
označiť príspevok

ziviec
   3. 4. 2008, 16:32 avatar
KAŽDÝ, kto podporoval otroctvo, bol voľný
KAŽDÝ, kto podporuje interupciu, sa narodil.


31.
označiť príspevok

ziviec
   3. 4. 2008, 17:22 avatar
KATOLÍCKE DOKTRÍNY kedy vznikli (nášho letopočtu):
(tlačové chyby vyhradené)
(nie sú úplne chronologicky zoradené)

1. modlenie sa ku všetkým svätým a Panne Márii; 379
2. celibát; prvý návrh v roku 325
3. ABSOLÚTNA neomylnosť pápeža; 1870
4. modlitby za mŕtvych; 300
5. nemožnosť odpadnutia, raz zachránený, navždy zachránený. (Lenže každý človek má slobodnú vôľu, a hoci raz uverí v Ježišovu obeť, potom môže znova odpadnúť, je to jeho rozhodnutie; 400
6. povýšenie Panny Márie na Matku Boha; 430, Efezský koncil
7. očistec; 593, to ale ešte nebolo schválené, až neskôr
8. bozkávanie nohy pápeža Konštantína; 709
9. uctievanie ikon, sôch; 787, druhý Nicejský koncil
10. pálenie svätých sviečok; 850
11. celibát POVINNÝ pre kňazov, biskupov a starších cirkvi; 1079
12. odpustky; 1190. Odpustky boli príspevky do katolíckej cirkvi a umožňvali sa zbaviť hriechu, kúpiť si odpustenie napr. za peniaze.
13. omša; 1215
14. sväté prijímanie; 1217
15. zvonenie zvonom počas omše; 1230
16. očistec oficiálnou dogmou; 1439
17. schválená doktrína 7 sviatostí; 1439
18. inkvizícia; 1480
19. pápež dostal moc nad manželským zväzkom; 1495
20. cirkevné tradície vymyslené ľuďmi boli zrovnoprávnené Biblii; 1545, Trentský koncil
21. APOKRYFNÉ KNIHY PRIDANÉ DO BIBLIE!!!!!!!!!; 1545
22. birmovka; 1547
23. netolerancia iných cirkví ako katolíckej; 1864
24. nanebovstúpenie Panny Márie; 1950
25. nepoškvrnenosť Panny Márie; 1954 - Ježiš mal Bratov a sestry, no katolícka cirkev tvrdí, že to boli iba bratranci a sesternice
26. súhlas s evolúciou; 1996, Ján Pavol 2.


37.
označiť príspevok

Mojka žena
   4. 4. 2008, 14:04 avatar
Pri svojej registrácii do df.sk som si do profilu dala otáznik.
Po prečítaní tejto Katolickej doktriny, idem si ho vymazať.


32.
označiť príspevok

fajer
   3. 4. 2008, 18:02 avatar
koniec nabozenstva na svete 2010,konecne?


33.
označiť príspevok

JTull
   3. 4. 2008, 19:38 avatar
ziviec; "Podľa koránu a slova Alaha ti hovorím žena, že ja mám nad tebou moc a budem ťa mlátiť, až kým ma to neprejde....vymyjú mu mozog, "preprogramujú" aby už nemal vlastný rozum ... A tí komunisti mali svedomie? ...Bruno bol upálený rímskou inkvizíciou, a za aké presvedčenie zomrel? Ešte raz, bola to rímska inkvizícia. ...Tí ľudia, ak umierajú, umierajú zo slepej viery....Až o pár tisíc rokov neskôr sa prišlo na to, že keď je človek istý čas mŕtvy, presne tam kde je bok človeka a keby tam niekto pichol, začne vytekať krv a voda. ...Zem je guľatá, alebo že visí vo vesmíre, že je tam nespočetné množstvo hviezd... Tí proroci možno ani všetkéme nerozumeli (napr. tomuto), no aj tak to bolo zapísané. To je ďalší dôkaz o tom, že tie staré dokumenty sú zapísané presne tak, ako to bolo pred tisíckami rokov. ... Atď. Je to argument.
" V TOM JE ROZDIEL." Už chápem.


34.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   3. 4. 2008, 23:01 avatar
Ježiš Kristus bol Boží Syn


35.
označiť príspevok

fajer
   4. 4. 2008, 05:17 avatar
Najväčšia pravda o Ježišovi je,že všetko je lož.


44.
označiť príspevok

ziviec
   6. 4. 2008, 14:26 avatar
fajer: Napríklad čo o Ježišovi je lož? Buď konkrétnejší.


57.
označiť príspevok

fajer
   14. 4. 2008, 23:10 avatar
doporučujem knihu.-PODVOD SO ZVITKAMI OD MRTVEHO MORA.


58.
označiť príspevok

janyjany
   15. 4. 2008, 12:17 avatar
Podľa Teba všetko o Ježišovi je lož a predsa po 2000 rokoch tu kresťanstvo stále je. Skutočne si taký naivný, že si myslíš, že niekto si niečo vymyslí a ľudia sa k tomu tisícročia hlásia?


126.
označiť príspevok

JTull
   26. 4. 2008, 08:58 avatar
janyjany; ... určite môže kresťanstvo mnohé i v dnešnej dobe ponúknuť. Tak ako brahmanizmus, zoroatrizmus, budhismus, náboženstvá omnoho staršie a pretrvávajúce do dnes.


36.
označiť príspevok

Romann
   4. 4. 2008, 12:03 avatar
Kristus nikdy nepovedal ani jediné slovo v prospech vzdelania. Nikdy ani len nenaznačil existenciu akejkoľvek vedy. Nepovedal ani slovo v prospech priemyslu, ekonómie, alebo akéhokoľvek zlepšenia našich podmienok na tomto svete. Bol nepriateľom úspešných, bohatých. Boháč bol poslaný do pekla nie preto, že by bol zlý, ale len preto, lebo bol bohatý (Lk 16, 22-24). Lazar sa dostal do neba, nie preto, že by bol dobrý, ale preto lebo bol chudobný. Kristus sa vôbec nezaujímal o maliarstvo, sochárstvo, hudbu - nezaujímal sa o žiadne umenie. Nehovoril nič o povinnostiach jedného národa voči druhému, o povinnostiach kráľa voči jeho poddaným; nič o ľudských právach; nič o intelektuálnej slobode, alebo slobode slova. Pokračovanie na Národný Inštitút Francois Marie Voltaire, ikona TREZOR


38.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2008, 15:09 avatar
Romann, nesúhlasím s tvojím názorom či uhlom pohľadu, ale chápem ho. Napriek tomu, čo tvrdíš, boli a sú kresťania vo všetkých oblastiach života, napr. vo vede. Ten boháč sa dostal do pekla nie pre svoje bohatstvo (aj medzi veriacimi boli a sú boháči, dokonca miliardári!), ale preto, že pre svoje materiálne bohatstvo zabúdal na to dôležitejšie v živote - na hodnoty, na ľudí, na Boha a pod. Urobil si boha z materiálneho bohatstva. Na rozdiel od toho chudobný Lazar nerobil nič zlé, trpel, ale ten boháč mu nepomohol, hoci mohol...


45.
označiť príspevok

ziviec
   6. 4. 2008, 14:32 avatar
Romann: a máš aj vlastný názor? To ťa baví vkuse niečo odpisovať z internetu?

1. Boháč bol poslaný do pekla, lebo sa nezľutoval nad Lazarom a nie preto, že bol bohatý. Boh od nikoho nechce, aby bol chudobný. Trochu si to pletieš.

2. Ježiš nám prišiel povedať, že sa v prvom rade máme navzájom milovať a odpúšťať si. Lebo to je prvoradé, na čo je komu maliarstvo, ak nedokáže odpustiť svojmu otcovi alebo ak otec nechce odpustiť synovi? Obidvaja navzájom iba trpia a ako mu pomôže maliarstvo? Si myslíš, že bude rozvíjať svojho ducha maliarstva keď stále myslí na neodpustenie? Akurát tak začne kresliť nejaký obraz, kde syn zabíja otca, alebo začne písať Utrpenie Mladého Werthera, čo povedie ďalších mladých k samovražde. (Pozri J.W. Goethe, Utrpenie mladého Werthera). Trochu sa rozhliadni okolo seba a pozri sa aj do vlastného svedomia. A NEODPISUJ STÁLE INÉ NÁZORY, je to fakt nechutné.


40.
označiť príspevok

ateista muž
   4. 4. 2008, 23:23 avatar
Ja som ateista ale existenciu jezisa krista uznavam.Je dostatocne podlozena ale vysie spomenutu knihu by som si rad precital.ALe vravite tu nieco o rimskej inkvizicii a o mlateni az kym ma to neprejde ale pozrite sa na dejiny krestanstva:
1.Inkvizicia.dievca si ide natrhat do lesa kvetiny a je upalena za carodejnitvo
2.Kriziacke výpravy.Krestania chlanokrvna zabijali kazdeho kto im prisiel do cesty.Pri dobyti Jeruzalema zabili kazdeho ci zenu ci dieta kazdeho.Moslimovia pri znovudobiti jeruzalemu nechali vsetkych odist a masovo nevrazdili.
3.Katolicka cirkev."boh" si s nou asi chatuje.Ako inak by bolo mozne ze pridali smrtelne hriechy(prednedavnom)Boh je milosrdný ale"Bezbožníkom vyláme zuby"(úryvok z biblie)
4.Ked je boh taky milosrdny ze bezboznikom vylame zuby nemohol ich vytrhat hitlerovi predom?zachranil by miliony zivotov keby hitler šušlal.

Fakty katolickej cirkvi:Vyberala peniaze za odpustky.Zabijala.Vrazdila.Mucila.Upalovala.Klamala.Novy zakon bol napisany v 3 storoci po kristovi.Neomylnost papeza(Keby papez povedal ze si boh prdol tak je to pravda)....
Viete preco je piatok 13 nestatny den.Filip pekny mal dlhy tak s pozehnanim papeza Klementa poslal vsetkym vojskam obalku ktora sa mala otvorit az 13 piatok.V obalke bolo napisane aby pochitali vsetkych templarov.Vacsina templarov bola umucena alebo upalena a pri upalovani velmajstra velmajster preklial papezza Klementa aj Filipa pekneho ktory podla jeho slov aj v skutocnosti do roka zomreli.
Toto spravila katolicka cirkev.A vy vravite kolko strasnych veci spravily moslimovia.Ani zdaleka nie tolko co krestania.
To jest vse.
Za tlacove chyby zodpoveda klavesnica ktora mi meni a vynechava pismena


41.
označiť príspevok

jos24
   4. 4. 2008, 23:28 avatar
...hovoris mi zo srdca...


42.
označiť príspevok

stopa
   5. 4. 2008, 00:00 avatar
kc urobila vela zleho. Nevyvraciam. Ale neviem preco ma dost ludi tendenciu hadzat vsetkych do jedneho vreca. Ked je niekto zly, robi zlo hocikde - cirkev, politika, normalny zivot, zneuzije dobro na zlo a prekruti nepravdu na pravdu. A co ine cirkvy - protestantske kde tie boli v nabozenskych vojnach, nebodaj utlacane - keby hej tak by tie vojny netrvali tak dlho... Preco ich vzniklo tolko odrod? Ktora ma pravdu? Nie aj tam sa nasli ludia, ktori videli v tom profit, cestu k moci, ...Pritom uznavame spolocneho Boha, ktory nenabada k intolerancii ...A ked sa uz nebavime o cirkvi ani o Jezisovi, ktory hlasal lasku, co este v tomto svete plati len peniaze a moc?

váš príspevok


46.
označiť príspevok

ziviec
   6. 4. 2008, 14:38 avatar
ateista: trochu si pletieš pojmy. KATOLÍCI nie sú KRESŤANIA.
Mohol by si byť presnejšý: "1.inkvizícia.dievca si ide natrhat do lesa kvetiny a je upalena za carodejnitvo" - a kedy sa presne toto stalo? a kde?

Pretože mne tvoje reči pripadajú trochu vymyslené, hoci sa mi zdá, že je v tvojom článku aj niečo objektívne.


53.
označiť príspevok

Ny0nc3
   14. 4. 2008, 20:53 avatar
ateista ty si niejaky mudri/a takze po 1 ludia pred 2000 rokmmi mali inu mysel ... boli hlupy a poriadne nepoznali zakony
2 o tom ci zabijali kazdeho kto im stal v ceste tak to ty nemozes vediet ... pochybujem ze by zabijali deti ...
3 a ak vies tak su dnes rozne zjavenia ... napr. v Dechticiach pri Trnave ...
4 clovek sa rozhoduje sam ... uci sa rozpoznava sa robit dobre veci a zle a ty nemozes odsudzovat nikoho ani Hitlera ... ani seba nato ma pravo iba Boh
5 ako som spominal asi preto vyberala odpustky lebo bola hlupa ...
a ak je rec o mosimov tak ten ich aladin vrazdil a zabijal len aby presvedcil ludi na svoju stranu =D takze psss .... a ak mas niejaky jediny dokaz o tom ze Boh nejestvuje daj vediet ... kludne na moye icq


54.
označiť príspevok

fajer
   14. 4. 2008, 21:30 avatar
icq mas,len ti chyba iq.


70.
označiť príspevok

Ny0nc3
   15. 4. 2008, 19:33 avatar
Mne chyba iq ? fajer ty najprv studuj ak sa chces do niecoho pustat ... vsetky nabozenske veci su dokazane vsetky do jedneho ! fajer ak tvojim idolom je einstein tak teda frajer nie si ... hovorite preco je Boh kruty... alle einsteina podporujete ktory vymyslel jadrove bomby a pod. saq to je prirodzene ... Voltaire bol iba pretvarka ... kazdy je pretvarka ... kazdy kto tvrdi ze peklo nejestvuje tak v neho veri viacej nez ostatny


43.
označiť príspevok

ateista muž
   5. 4. 2008, 22:50 avatar
peniaze ropa zlato elektrina moc politika nabozenstvo.To je par veci ktore vedia cloveka najlepsie zmanipulovat


48.
označiť príspevok

ziviec
   6. 4. 2008, 14:44 avatar
to sú len drísty


49.
označiť príspevok

ateista muž
   7. 4. 2008, 22:33 avatar
inkvizícia-zatial som sa bliysie neyaoberal ale odhadujem tak 11-13 stor. a po celej krestankej EUROPE.


50.
označiť príspevok

ziviec
   8. 4. 2008, 16:34 avatar
ateista: pozri môj príspevok o katolíckych doktrínach trochu vyššie. Inkvizícia = rok 1480


52.
označiť príspevok

Ny0nc3
   14. 4. 2008, 20:34 avatar
hahh hahh haaah a este razz haaah ... powecte mi jeden jediny dokaz ktory dokazuje ze sa jednotlive veci nestali/nejestvuju: 1 ze Boh nejestvuje 2 Noemova archa 3 Mojzis prechod cez cervene more
Ak vase rozumi rozmyslaju v tvare guli tak sa necudujte ze je vsetko nerealne ... lenze pozname aj ine utvari ako su obdlzniky stvorce trojuholniky lichobezniky a.... a ....


55.
označiť príspevok

fajer
   14. 4. 2008, 22:59 avatar
ateisti tie bludy nepísali,tak nemajú čo dokazovať.


59.
označiť príspevok

Ny0nc3
   15. 4. 2008, 16:00 avatar
ked si ateista tak by si mi mohol vysvetlit co to je a co to znamena odkial to wzniklo a pod. takze mi tvrdis ze to nejestvuje ? a co takto nasli archeologicke nalezi v turecku ... - noemova archa ... prechod cez cervene more ... nasli tam dalsie veci ...


60.
označiť príspevok

JTull
   15. 4. 2008, 16:43 avatar
Ny0nc 3; ... navštívili mimozemšťania našu planétu a odovzdávali svoje vedomosti starovekým civilizáciám?


75.
označiť príspevok

fajer
   16. 4. 2008, 07:39 avatar
ja som čítal,že v Noemovej arche našli aj zubnú kerku


61.
označiť príspevok

Ny0nc3
   15. 4. 2008, 17:26 avatar
Jtull kludne mi pis Nyonce Mimozemstania su dost nerealny skus nieco realnejsie povedat ... a preco by mali odovzdavat vedomosti ? ako kazdy vie ze Clovek nie je z opice ... myslim si ze to kazdi vie a neni taky hlupy ----


62.
označiť príspevok

Kaonashi
   15. 4. 2008, 17:45 avatar
nyonc
so šimpanzom máš spoločných 98% génov...ale áno, si bytosť vyfabrikovaná tvojím bohom ako koruna stvorenia (myslím, že ak niekde vo vesmíre jestvuje inteligentná civilizácia...musela by sa na tomto biblickom tvrdení urehotať na smrť)


65.
označiť príspevok

JTull
   15. 4. 2008, 18:27 avatar
Nyonce; Predpokladám, že vedomosti o"... archeologicke nalezi v turecku ... - noemova archa ... prechod cez cervene more ... nasli tam dalsie veci ..." máš z kníh od Rona Wyatta. Rovnako /ne/dôverihodný je E.Von Danicken. Ak veríš jednému prečo nechceš uznať dôkazy druhého? :-)


63.
označiť príspevok

Ny0nc3
   15. 4. 2008, 17:53 avatar
ako spravne citam vedecke vyskumi tak sa pise ... bacha mozem sa milit
1.) Ramapithecus
2.) Australopithecus
3.) Homo habilis
4.) Homo erectus
5.) Homo sapiens
6.) Homo sapiens sapiens
Toto su vyvoje cloveka jak sa pise nuzz alle newidim ze by na zaciatku stalo Monkey ... mozno ze nevidim alebo ze sa milim alle je zvlastne ze tam nenapisali Monkey ak je clovek z opice ... takze clovek bol vzdy clovekom ... a dalsia vec ak zviera nadobudlo akoze rozum co je dost nerealne tak preco este doteraz nejstvuju australopitekusi homo sapiens a podobne ....
ked sa to vtedy vyvijalo tak by to malo aj teraz trvat ... ci to boliiby chvilky kym sa nevivinu homo sapiens sapiens a potom ze uzz staci ...


64.
označiť príspevok

Kaonashi
   15. 4. 2008, 18:07 avatar
až na to, že človek, šimpanzy a gorily pochádzajú zo spoločného predka...ako napr. Nakalipithecus, z neho sa neskôr vydelili vetvy pre gorily a šimpanzy, mimochodom Ramapithecus (či skôr Sivapithec) je predkom orangutanov, máš staré info ...a neviem, prečo by jedno či druhé malo ešte trvať...druhy podliehajú evolúcii, ktoré sa neosvedčia, tie vyhynú...ale stačí si pozrieť dobu počas ktorej sa jednotliví predkovia človeka vyskytovali a vysvitne, že často primitívnejšie druhy ešte koexistovali s tými vývojovo vyššími...a poddruh homo sapiens neanderthalis koexistoval tiež určitú dobu s moderným človekom nie tak dávno...ešte nejaké trápne argumenty? skúsiš ešte spochybňovať génovú analýzu či rovno celú terajšiu biológiu? tvoje závery nestoja na logike ani argumentoch...stoja len na tvojej ignorancii a arogancii
mimochodom...u niektorých vyšších cicavcov sa robili testy a vie sa, že majú vedomie...


132.
označiť príspevok

ziviec
   12. 5. 2008, 15:05 avatar
génovú analýzu? a akú prosím ťa, ty vševed?


133.
označiť príspevok

Kaonashi
   12. 5. 2008, 15:11 avatar
ziviec,
zase ti povolili zvierače a niečo si vypustil?


134.
označiť príspevok

ziviec
   12. 5. 2008, 15:32 avatar
dobre teda, tak mi odpovedz
1. Kto robil tú génovú analýzu
2. Kedy ju robil
3. Akou metódou ju robil?


135.
označiť príspevok

Kaonashi
   12. 5. 2008, 15:46 avatar
máš internet, že?

have fun.

www.genome.gov Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


136.
označiť príspevok

ziviec
   12. 5. 2008, 15:53 avatar
1. Takže človek je z niečoho, ako opica? predpokladám, že tomu všetkému rozumieš, tak teraz ja: christiananswers.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

2. kde sú všetky ľudské fosílie, nemali by ich tu byť aspoň milióny? Ak australopithecus žil 3.5 - 4.5 milióny rokov pred nami, tak by tu mali byť, nie? Ak sa našli kostry dinosaurov, ktorí žili pred 160 miliónmi rokov, prečo nie ľudí z oveľa ranejšieho obdobia? Tých pár kúskov, ktorých veko "dohodli" pomocou metódy C14 sa pre mňa neráta. Viď christiananswers.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


137.
označiť príspevok

Kaonashi
   12. 5. 2008, 16:01 avatar
1. chachachacha

2. porovnaj veľkosť nájdených kostí dinosaurov a opíc


138.
označiť príspevok

ziviec
   12. 5. 2008, 16:09 avatar
chachacha, koľko máš rokov?


139.
označiť príspevok

Kaonashi
   12. 5. 2008, 16:11 avatar
nájdi si odpoveď na www.christiananswers.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk alebo v Biblii, mne predsa veriť nemôžeš


140.
označiť príspevok

ziviec
   12. 5. 2008, 16:21 avatar
Nuž, si taký primitívny (tzn. že si z opice a budeš žiť ako opica), tvoj psychologický vek je niekde okolo 11-12 rokov, fyzický neviem posúdiť odtiaľto. Stav tvojho srdca je do určitej miery neurčitý, možno máš dokonca aj nejaké to svedomie, ale ťažko takto od stola možno hodnotiť tvoju vyspelosť.

Môžeš si presadzovať opičie názory a tak aj žiť, ale všetko, čo hovorí proti Biblii sú len výmysly a fantázie. Sú to cestičky ako sa vyhnúť svojmu svedomiu, ospravedlňovať si svoje zlé skutky, hádzať všetko na opicu (že vtedy a vtedy som bol opitý, mal som takú riadnu "opicu", odpusť mi, už ťa nepodvediem... manželstvo a rodina idú do hája...), reinkarnácia je útek pred posledným súdom, aby si vedel. A ešte jedna dôležitá vec: Človek je jediný tvor, ktorý dokáže oklamať EŠTE AJ SÁM SEBA, na to nezabúdaj, KAONASHI. To nevie žiadna opica, ani slon, ani veverička.


141.
označiť príspevok

Kaonashi
   12. 5. 2008, 16:28 avatar
Skvelé! Taký nafúkaný ignorant sa len tak nevidí, ešte niečo vypusti! :D


142.
označiť príspevok

ziviec
   12. 5. 2008, 16:31 avatar
Ignorant si si sám, ty ignorant. Kto má známosť, nepotrebuje názor, a kto má názor, ten nemá známosť. Ty ignorant.


143.
označiť príspevok

Kaonashi
   12. 5. 2008, 16:34 avatar
Ešte sa predveď...toľká láska z teba ide :D


66.
označiť príspevok

Ny0nc3
   15. 4. 2008, 18:54 avatar
problem je v tom ... ze clovek bol clovekom nikdy nebol zvieratom aj to tie blbosti dokazuju problem je v tom ... ze vyvoje cloveka ako je
1.) Ramapithecus
2.) Australopithecus
3.) Homo habilis
4.) Homo erectus

su iba teorie ... nie je to dokazane vedecky ze to existovalo ... takze nemozes tvrdit blbosti ... aj ja si mozem zalozit teoriu ze clovek je z vevericky ... vevericka ma 2 ruky ma 2 nohy .. ma usi oci nos ... aj je chlpata ... a mame tu novy vedecky objav chlapci mame pracu ideme pracovat :D:D:D:D:D:D to su tie trapne argumenti ktore opisju javy, kodexy je to dost pesimisticke ... ak si priznal ze biblia neklame tak jej musis verit


67.
označiť príspevok

JTull
   15. 4. 2008, 19:01 avatar
Nyonce; Tvoje argumenty sú ďalším dokladom toho, ako viera ohlupuje. :-(


72.
označiť príspevok

Kaonashi
   15. 4. 2008, 20:16 avatar
je to ako s mentálne retardovanými ľudmi...neuvedomujú si svoj stav


68.
označiť príspevok

rudino
   15. 4. 2008, 19:15 avatar
rad by som zareagoval na nyonceho ma pravdu ani ja som este nevidel kde je pred jednotlivimi vyvojmi cloveka napisane monkey. to si vymyslel asi jeden mudri clovek tak ako nam hovorili rodicia ze nas priniesol na svet bocian :D


71.
označiť príspevok

JTull
   15. 4. 2008, 19:42 avatar
rudino; Označenie, že človek pochádza z "opice", používajú niektorí kresťania pre zosmiešnenie evolúcie.


69.
označiť príspevok

Ny0nc3
   15. 4. 2008, 19:22 avatar
JTull viera neohlupuje ako moze viera ohlupovat ... takze verim ze neska Slovan vyhra ... a teraz akoze som hlupejsi a hlupejsi ? ...
Takze podme zase od zaciatku lebo si ma nepochopil a postupne mi odpovec na otazky
ako sa stvorila zem
ako vzikol 1 zivocich na svete ci godzila alebo clovek to je jedno
Noemova archa
Mojzis prechod cez cervene more
Jezis Kristus nas Kral


74.
označiť príspevok

fajer
   16. 4. 2008, 07:11 avatar
Viera je koniec všetkého vedenia,preto hod bibliju do kúta a začni používať mozog.Evolučnú teoriu,uznal i tvoj pápež Ján Pavol II.


73.
označiť príspevok

JTull
   15. 4. 2008, 20:33 avatar
Nyonce; V dávnych dobách verili ľudia tomu, že svet stojí na chrbtoch dvoch slonov, ktoré stoja na dvoch obrovských korytnačkách. Dlho sa nechceli vzdať viery v plochosť zeme. Neskôr verili tomu, že slnko a s ním celý vesmír sa točia okolo zeme - stredu všetkého stvoreného sveta... Neprijali žiadny argument, ktorý by bol v protiklade s ich vierou. Neprijali, lebo ich viera ohlúpila.


76.
označiť príspevok

Degon
   16. 4. 2008, 10:14 avatar
JTull, všetci ľudia, bez rozdielu, či sú teisti, alebo ateisti, niečomu (niekomu) veria a inému neveria. Človek nemôže celý život o všetkom pochybovať, ale si musí utvoriť dajaký pevný základ niečoho, o čo sa môže v živote oprieť. Človek si od mladosti utvára svoje ilúzie o sebe, priateľoch, svetu a nerád ich mení, lebo podstatou človeka je duša, ktorá je tvorivá a prahne po čistote a dokonalosti (Boha). Ak ju v tomto svete nenachádza, tak sa o ňu usiluje, najskôr vo svojom egu a potom aj vo svete. Ja vo viere nevidím nič škodlivého, aj keď neodpovedá realite sveta. Ale poskytuje nádej, ktorá je pre život človeka nutná. Ale aj veriaci človek by mal milovať pravdu a mal by po nej túžiť. Ježiš pravdu miloval a snažil sa ju dosiahnuť, aj za cenu vlastného života. Preto mi je blízky ...


80.
označiť príspevok

JTull
   16. 4. 2008, 19:56 avatar
Degon; "...dajaký pevný základ niečoho, o čo sa môže v živote oprieť." Mojou vierou je, že taký základ nie je. A dá sa na tom stavať. Samozrejme i v tomto sa môžem mýliť.


81.
označiť príspevok

janyjany
   16. 4. 2008, 20:14 avatar
Ten základ je v Tebe. Nič zvonka Ti ho nemôže dať. Ak ho nenájdeš v sebe, nenájdeš ho nikde.


77.
označiť príspevok

Ny0nc3
   16. 4. 2008, 19:40 avatar
Jtull uznal ju alle myslel to uplne inak ... powedal ze za 12 000 rokof sa to vyvinulo ... nie za 20 000 000r. takze pozornejsie citaj aj ja verim evulacii lenze problem je v tom ze neverim ze clovek je z opice ... clovek bol vzdy clovekom


79.
označiť príspevok

JTull
   16. 4. 2008, 19:51 avatar
Nyonce; "... pozornejsie citaj"


78.
označiť príspevok

Ny0nc3
   16. 4. 2008, 19:48 avatar
a inacc otazka ked boli sme z opice takk ... asi sa nase opice delia na viacej casti jak ludia
sikmooky - sikmooke opice
cierni - cierne opice
bieli - biele opice
zlty - zlte opice
kremove - ciganske opice
haluzz ... hmm nasi filozovia na svete ako je mudr darvin vymysleli new teorie :D:D:D
ak ti mam pravdu povedat neuznavam ziadneho filozofa od sokratesa az po newiem koho


83.
označiť príspevok

fajer
   16. 4. 2008, 21:04 avatar
pocuvaj Ty isto nie si z opice lebo opice su inteligentne tvory Ty si mal byt kon len Najvissi si to na poslednu chvilu rozmyslel


82.
označiť príspevok

PEt-erre
   16. 4. 2008, 20:27 avatar
Samani hovoria ze clovek sa stal clovekom z opice vdaka psychotropnym rastlinam !!!


84.
označiť príspevok

Degon
   17. 4. 2008, 09:32 avatar
A nakoľko sa tie rastliny v minulosti už dávno pojedli, tak sa dnes mnoho ľudí zasa vracia ku svojmu základu - opiciam, nie?  


85.
označiť príspevok

Ny0nc3
   17. 4. 2008, 15:49 avatar
fajer dobre si si povedal ... ak opice nadobudli za 20 000 0000 rokof rozum ... jak to ze ich nenabrali aj ine zvierata ? Lisky, macky, psi, hadi ...
fajer nemusis urazat ludi len preto ze nevies odpovedat na danu otazku viem ze vam dochadzaju odpovede na moje otazky alle to je v pohoode aj mojho profesora filozofa som dostal ku koncin ze nevedel uz odpoved na moje otazky....


86.
označiť príspevok

Kaonashi
   17. 4. 2008, 16:02 avatar
arogantný ignorant...hm )))


87.
označiť príspevok

Ny0nc3
   17. 4. 2008, 18:54 avatar
kanoashi ti uz si skoncil ... :D uz nemas co dodat ... tolko dokazov somm vam dal ze clovek bol clovekom a nie zvieratom ... len vy si to nechcete priznat aby ste neprehrali ...


88.
označiť príspevok

Kaonashi
   17. 4. 2008, 19:47 avatar
:-P to víš bobane...to víš...


89.
označiť príspevok

JTull
   17. 4. 2008, 20:23 avatar
Nyonce; Mám silný dojem, že si z nás uťahuješ, lebo keby si svoje "tolko dokazov" bral vážne ...


90.
označiť príspevok

Ny0nc3
   19. 4. 2008, 16:23 avatar
hahh ,,, no comment .... Jtull je tolko dokazov na svete ze boh jestvuje...


91.
označiť príspevok

Kaonashi
   19. 4. 2008, 16:42 avatar
mal si skončiť pri tom no comment...takto si len pokračoval v sebazosmiešnení...


92.
označiť príspevok

fajer
   19. 4. 2008, 16:44 avatar
napíš aspoň jeden


93.
označiť príspevok

Ny0nc3
   20. 4. 2008, 09:22 avatar
v poriadku ked ti staci iba jeden ... ak by Boh nejestvoval neexistovala by laska ....
ak chces iny dokaz : Rozne zjavenia Panny Marie ... v Dechticiach pri Trnave
vo Francuzku sa zjavila mniska ktora bola v ocisci a na dverach nechala flak odtlacka svojej ruky ktory nejde zmazat ))


94.
označiť príspevok

JTull
   20. 4. 2008, 09:49 avatar
Ny0nc 3; ... ak by Svetlí Kakovia nejestvovali neexistoval by náš vesmír ...
Rôzne videnia UFO ... svedectvá ľudí unesených mimozemšťanmi ... množstvo starovekých malieb zobrazujúcich kozmické lode , kozmonautov ... pristávacie dráhy v Južnej Amerike jasne dokazujú existenciu mimozemšťanov.:-)


95.
označiť príspevok

fajer
   20. 4. 2008, 12:35 avatar
Každá láska má svoj začiatok a koniec.Láska je aj medzi zvieratami,niekedy krajšia ako medzi ľudmi.Je zaujímavé,že Mária sa nezjavila,Eskimákom,Indom,moslimom,stále sa zjavuje,iba nejakým sfanatizovaním kresťanským deťom.Ja mám tieš fľaky na parketách,čo sa nedajú vyčistiť.Tomu hovoríš dôkazi?????????


96.
označiť príspevok

Ny0nc3
   20. 4. 2008, 17:25 avatar
JTull dokaz o ufe je vyrieseny ktory dokazuje ze sa podvodnici priznali ... Je zaujimave ze sa zjavila aj cinanovy aj neviem komu ... ak niekto prosi a zasluzi si to ... nebude sa zjavovat niekomu kto je zasadne proti nej ... ty budes chodit za svojim najvecim nepriatelom aby sa ti vysmieval a bili ta ? a su zjavenia ktore sa zjavili aj moslimom aj zidom aj budhistom )
laska nejestvuje medzi zvieratmi iba ten kto ma rozum zvierata to maju ako samozrejmost nemaju manzelstva a pod. ked uz niekto povie ze zvierata maju lasku tak musi mat iq - 1


97.
označiť príspevok

JTull
   20. 4. 2008, 18:14 avatar
Ny0nc 3; "...dokaz o ufe je vyrieseny .." A ako vysvetlíš množstvo archeologických nálezov množstvo starovekých malieb zobrazujúcich kozmické lode , kozmonautov, pristávacie dráhy v Južnej Amerike ... tak ako to popisuje Daniken.
"...laska nejestvuje medzi zvieratmi iba ten kto ma rozum zvierata to maju ako samozrejmost nemaju manzelstva a pod."
Ale existuje inštink, s ktorého sa vyvinula i ľudská láska. Napr.: nepoznáš vo svojom okolí niekoho kto chová kanáriky? Spýtaj sa ho ako sa chová kánárik, ktorému zahynul "proťajšok", alebo hrdličky, bociany ...
ked uz niekto toto nechápe tak musi mat iq - 1


98.
označiť príspevok

janyjany
   20. 4. 2008, 19:24 avatar
Budha povedal - jestvuje tisíc podôb lásky, ale len jedna z nich je pravá. Ty hovoríš o nižších podobách lásky. Ak pes, ktorému zomrie pán, prestane jesť, pre Teba je to dôkaz lásky.
Hovoríš o púhej pocitovej pripútanosti.


100.
označiť príspevok

fajer
   21. 4. 2008, 04:54 avatar
aa čo iné to je, ak nie citová závislosť na niekom ,alebo niečom.Ak ste taký múdry,tak definujte,čo je to láska.


101.
označiť príspevok

janyjany
   21. 4. 2008, 16:28 avatar
Čo je pravá láska nemožno opísať. Len jej prejavy. V krátkosti, pravá láska nie je egoistická. Nič nechce a nič neočakáva. Je slobodná a dáva slobodu milovanej osobe. Akákoľvek závislosť je otroctvom. Pravá láska je ochotná kedykoľvek sa vzdať milovanej osoby pre jej dobro. Nie je na nej závislá. Nechce nikoho vlastniť.


99.
označiť príspevok

JTull
   20. 4. 2008, 19:40 avatar
...niekto tu argumentuje tým, že maže príspevky.


102.
označiť príspevok

Ny0nc3
   21. 4. 2008, 19:17 avatar
takze to hovoris o laske ze sup sup a su male mladata to je laska ?? asi to nikdy nepochopis ... co je laska... fajer... Boh je laska, laska je nekoneccne dobro
ufoni ? :D zaujimave ze veris ufonom co je nerealne alle Boh ktory je realny neveris
ak boli ufoni na zemi tak kde sidla ? hmm to by museli mat hrozne rychle rakety aby prisli vobec na zem ... a ked hovorime o domorodcoch ktory mali niejake malby tak to znamena asi to ze to nikde nieje posli mi 1 stranku o tom ))


103.
označiť príspevok

fajer
   22. 4. 2008, 18:44 avatar
ako niekto môže veriť v boha,ked neverí v ufo.


104.
označiť príspevok

jos24
   22. 4. 2008, 18:58 avatar
...tak ze ked verim v UFO, tak verim v BOHA...?...


105.
označiť príspevok

JTull
   22. 4. 2008, 19:10 avatar
Ny0nc 3; Boh ? :D zaujimave ze veris v Boha co je nerealne alle ufonom ktory sú realny neveris


106.
označiť príspevok

Ny0nc3
   22. 4. 2008, 19:25 avatar
Hmm daj mi dokaz o tych ufonoch ... daj internetovu stranku .... )) o tych malbach a pod. ak veris ufonom tak si urcite american lebo ony su taky trapaci ... este si mi nepovdedal co to maju za rakety ak tak rychlo prijdu k nam ... a zvlastne ze americke radari nic nezaznamenali posledne roky nuz posli dokaz ...


107.
označiť príspevok

JTull
   22. 4. 2008, 19:44 avatar
Ny0nc 3; ... už som písal: prečítaj sa Danikena. A ufoni sú ďaleko vyspelejší ako naša civilizácia a majú i oveľa vyspelejšiu techniku, ktorú my ešte nedokážeme pochopiť.


108.
označiť príspevok

Ny0nc3
   22. 4. 2008, 21:37 avatar
Aha takze ak tomu rozumiem veris ze ufo existuje


113.
označiť príspevok

JTull
   23. 4. 2008, 16:48 avatar
Ny0nc 3; ...takze ak tomu rozumiem veris ze Boh existuje...daj mi dokaz o Bohu ... daj internetovu stranku .... )) Zatiaľ si nepresvedčil.
Čo sa týka Danikena: janbraum.unas.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk mimomat.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


109.
označiť príspevok

korij
   23. 4. 2008, 07:25 avatar
co je to BOH??? kto je to jezis kristus? ten ukrizovany?? uz ste niekedy niesli opyteho cloveka domov? ked sa vam do ruk zvali ako vrece zemiakova vy ho mate udrzat? ukrizovanie bolo prevedene tromi klincami... keby ho pribili cez dlane a nohy a co len trosku postavili, hned sa im zosunie na zem.. poznate anatomiu dlani a chodidiel????? aha, pardon, vsak Jezis bol nadrirodzena bytost, ten sa aj na kusku koze, slachy udrzi vo vzduchu.... budte normalne mysliaci.... Jezis bol clovek, ze? takze mal ludske telo, tak sa zamyslite....


110.
označiť príspevok

janyjany
   23. 4. 2008, 12:49 avatar
rimania nepoznali trest smrti ukrižovaním?


112.
označiť príspevok

fajer
   23. 4. 2008, 15:52 avatar
asi ich strieľali.


111.
označiť príspevok

Kaonashi
   23. 4. 2008, 13:38 avatar
hm...priklincovali ho cez zápästie...alebo len priviazali...


114.
označiť príspevok

Ny0nc3
   23. 4. 2008, 18:22 avatar
korij malo citas a studujes asi ... na velku nocc ludia v Jeruzaleme robia to iste ze sa priklincuju na drveve ... alle to je asi pre teba mocc logicke ...
JTull poprosim aby si nepouzival moj text ktory som napisal jednoduchym pouzitim klavesi ctrl c + ctrl v dakujem co sa tyka teba hento nie je dokaz .... takze ak som pochopil tak podla tvojho nazoru mimozemstania boli na zemi ... skoda ze neni po nich ziadny dokaz myslis ako 3 rocne dieta ktore tuzi po hracke slubi hocijaku vec aby ju mohlo dostat ... ) nuzz alle akk teda hovoriis teda ze mimozemstania jestvuju nie su ziadne zjavenia ... ako u krestanoch sa zjavuju rozni sveti ludia )


115.
označiť príspevok

JTull
   23. 4. 2008, 18:45 avatar
Ny0nc 3; Žiaľ, i keď ma o to prosíš budem i naďalej vo svojich príspevkoch používať Tvoje texty. Možno tak i Ty, pochopíš, že myslis ako 3 rocne dieta ktore tuzi po hracke slubi hocijaku vec aby ju mohlo dostat ... ) Napr. podľa Teba je pravdivé iba to, čo sa nám potvrdí v zjaveniach a všetko ostatné sú nezmysly. Čiže, ak som to dobre pochopil Tvojim dôkazom existencie Boha je: krestanom sa zjavuju rozni sveti ludia )


116.
označiť príspevok

fajer
   23. 4. 2008, 18:58 avatar
strašne by ma zaujímalo ,prečo sa nezjavujú ateistom.


117.
označiť príspevok

janyjany
   23. 4. 2008, 19:52 avatar
Je smutné, že nechápeš takú jednoduchú vec. Pričom už Ti to na tomto fóre aj bolo vysvetlené.


118.
označiť príspevok

Ny0nc3
   23. 4. 2008, 20:15 avatar
fajer tak skus poprosit ale wazne skus poprosit a mozno ze ti ta dokaz o existencii )
janyjany nemam co dodat ...


119.
označiť príspevok

Noemi
   23. 4. 2008, 20:58 avatar
Moj pekny,teba som sa minule nieco pytala,aby si ozrejmil akym sposobom sa ti dal boh spoznat,mozno by si tym trochu pomohol,najst mi cestu k bohu,ktoreho tu vecne oslavujes-krestan.lenze si zamestnany zabomysimi vojnami ako vsetci veriaci..


120.
označiť príspevok

korij
   24. 4. 2008, 08:48 avatar
Ny0nc3 - možno že si študovanejší ako ja, ale všimol si si ako to robia dnes, keď sa nechávajú priklincovať? pod nohami majú stupienok a ruky majú obviazané špagátom, aby sa nezosunuly dole... máš oči? a popozeraj sa po ukrižovanom ježišovi po kostoloch, po kdejakých krížoch či tam niečo podobné nájdeš... otvor očičkáááá


121.
označiť príspevok

qwery551
   24. 4. 2008, 12:16 avatar
k tomu kristovi v najmudrejsej knihe je rodokmen
matus (1:16) raz je jozef synom Jacoba
a
Lukas(3:23) raz je jozef synom Heliho

kuknite si ho cely uplne ine mena.


122.
označiť príspevok

Ny0nc3
   24. 4. 2008, 17:16 avatar
korij ony ho na zemi priklincovali a clovek to vydrzi ...
Noemi vieru nenajdes za 1 den ... ta sa hlada roky ... ako ja ...


123.
označiť príspevok

korij
   24. 4. 2008, 21:20 avatar
no hej - Ny0nc3 - ale ho potom postavili s tým krížom, veď on predsa neležal na kríži na zemi... ty si to asi nevidel..!!!!!!!!! si ty vôbec veriaci???? a v čo veríš?? asi v ROZUM nie...


124.
označiť príspevok

Ny0nc3
   26. 4. 2008, 08:35 avatar
=) korij je to vedecky dokazane ze to je realne takze sa ukludni ... ja verim v to co verim ...


125.
označiť príspevok

Kaonashi
   26. 4. 2008, 08:46 avatar
vedecky dokázané? odkedy teba zaujíma čo je a nie je vedecky dokázané? :DDD


127.
označiť príspevok

JTull
   26. 4. 2008, 09:05 avatar
Ny0nc 3; Ja neverím vo "Svetlých Kakov" ani v UFO. Chcel som Ti len ukázať, že Tvoje "vedecké" dôkazy existencie Boha sú nezmyselné. Rovnako dobre, ak nie lepšie, môžem Tvojou logikov dokazovať existenciu "Svetlých Kakov"a UFO.


128.
označiť príspevok

Ny0nc3
   29. 4. 2008, 20:45 avatar


129.
označiť príspevok

Ny0nc3
   1. 5. 2008, 23:24 avatar
Hmmm ... ticho ...


130.
označiť príspevok

JTull
   2. 5. 2008, 08:39 avatar
Ny0nc 3; ..."Pán Ron Wyatt je lovec biblicko-archeologických senzácií. Nie príliš určité a niekedy veľmi podivné nálezy podáva za nálezy celkom konkrétnych udalostí či predmetov, čím sa snaží podporiť pravdivosť Biblie. Pravdepodobne tomu i verí, asi ako pán Erich Daniken verí svojim vývodom o mnohých návštevách mimozemských civilizácií." /okopíroval som to zo svojho príspevku v inej téme/


131.
označiť príspevok

Degon
   2. 5. 2008, 10:23 avatar
NyOnc3, ten archeologický materiál o artefaktoch na dne Suezského zálivu medzi Egyptom a Saudskou Arábiou dokazuje iba to, že v minulosti dochádzalo k takým veľkým poklesom hladiny vody, že bolo možno tadiaľ prechádzať aj vozmi, ktoré mnohé uviazli v blate a tam napokon aj ostali. Ale vôbec to nepovažujem za dôkaz pravdy o exode židov a ich prenasledovaní egytpským vojskom. Myslím že je pravdou tá verzia, podľa ktorej boli židia vyhnaní, lebo boli leprózní. Ak ich niekto prenasledoval, tak iba preto, že okradli mnohých egypťanov o zlato, čo je aj doložené samotnou Bibliou.


144.
označiť príspevok

ziviec
   15. 5. 2008, 16:30 avatar
OMYL - Katolícka cirkev nesúisí s Ježišom Kristom. To si vymysleli sami. Takisto Peter nebol pápežom, ale "iba" apoštolom. Ukážte mi, či pápež má takú moc uzdravovať ľudí alebo ich kresiť ako Peter. TO SOTVA. Mnoho ľudí si myslí, že to Ježiš založil katolícku cirkev - OMYL, on založil ranú cirkev. KAtolícka prišla až o 300 rokov neskôr.


145.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   20. 5. 2008, 22:27 avatar
súhlasím doslova


146.
označiť príspevok

ziviec
   22. 5. 2008, 15:26 avatar
OMYL - správne, ty si to vystihol.


147.
označiť príspevok

astray
   23. 5. 2008, 13:59 avatar
Nemám rád komunistov a cirkev (v našich končinách katolícku).
Pretože komunisti tým že, zneužili jasné argumenty proti existencii boha vo svoj prospech, vlastne poslúžili cirkvi. Teraz môže vyhlasovať že Biblia a celkovo ich učenie je bezchybné a pravdivé, keď odolalo takému zlu. Chyba – jedno zlo skončilo a druhé omnoho staršie a tým viac prešpekulované a tmárske sa zase dostalo naspäť aby nám „pomáhalo“ milovať blížneho svojho. Spomeňme si s úctou na milióny ľudí, ktorí boli vďaka cirkvi a jej učeniu zlikvidovaní alebo prinajlepšom len zotročení (biblia to pripúšťa) alebo okradnutí a vykorisťovaní. V histórii ľudstva padlo náboženstvám za obeť ďaleko viac ľudí než v 2. svetovej vojne. Ostatne v Biblii sú na to presné návody, napr v knihe Jozue sa pekne popisuje hromadné zabíjanie obyvateľov Palestíny pod patronátom Hospodina...


148.
označiť príspevok

HakMed
   2. 7. 2008, 09:46 avatar
odporucam vam vsetkym pozriet si film DUCH DOBY najdete ho na video.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk tam je to vsetko pekne vysvetlene ako to je. Je az neuveritelne ako sa daju ludia zmagorit.


151.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 1. 2009, 23:02 avatar
presne ako ty tým zeitgeistom 


149.
označiť príspevok

Hnilovlad muž
   20. 11. 2008, 04:11 avatar
no ja len pridam par dvokazov oficialne uznanich katolickov cirkvov

Dodnes uchovávané a církevními komisemi ověřené svaté ostatky (části těl a předmětů):

-třísky z kříže (dala by se z nich postavit vyhlídková věž)
-hřeby z kříže (několik beden)
-Mariino mléko, Kristovo víno, Kristova krev (dodnes v italských kostelích nevyschly, občas bublají a dělají zázraky)
-tři králové (přes sto nohou)
-Jan Křtitel (nejméně 7 hlav ve francouzských kostelích)
-útržky roušky sv.Veroniky, jíž stírala Kristův pot (koberec několik kilometrů dlouhý)
-vlasy Panny Marie (šedivé, černé, plavé, zrzavé)
-kopí sv.Longina, jímž byl Kristup proboden (chrámy v Jeruzalémě, Antiochii, Paříži, Vídni, Římě, Krakově, Smyrně - celkem 15 kusů)
-houba, jíž byl Kristu podán ocet (6 kusů)
-trnová koruna (2 kusy)
-trny z Kristovy koruny (menší trnkový porost)
-Kristova hůl, boty, Kristův pupek, nehty, vlasy
-Kristův oděv (v 15 kostelích)
-míra Kristova (Laterán, Řím)


150.
označiť príspevok

muschky muž
   11. 1. 2009, 23:00 avatar
janyjany.... takze ty tvrdis ze laska nie je zavisla na laske ? ak tomu uverim a budem zdielat tvoj nazor asi pridem o podstatu bytia na tomto svete . ak mam verit niecomu tak chcem verit niekomu kto veri mne .


152.
označiť príspevok

muschky muž
   11. 1. 2009, 23:05 avatar
JTull ........... realna otazka sa javý tak : je Boh osobnostou pre zelených ufonov v ich kulture významom niecim vyznamnym ? Poznajú ho ? alebo nebodaj nam ho oni sami poslali na svet ?
nerealna otazka je existuje Boh ?


153.
označiť príspevok

pohan muž
   10. 4. 2009, 11:23 avatar
na základe vedeckého výskumu, tvrdí jeden vedec, že Ježišov otec Jozef bol rímskym vojakom, ktorý Máriu znásilnil počas židovského povstania a podľa jeho názoru nebol Judáš Iškariotský ten, kto zradil Ježiša.
Súhlasí ranexil
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:04,  Bosorky používali hocjaké byliny *21 *21 Didžina, a teraz aj bylinkárky. .. *21 *03
dnes, 19:03,  V tých okresoch by ľudia bez testu nemohli ísť v pondelok do práce . Takže sa testuje...
dnes, 19:02,  Vitám.*21
dnes, 19:00,  Iluminát = osvietený. Takže je to normálne, že Osvietený fandí osvietenému.
dnes, 18:57,  Vitaj teoma :)
dnes, 18:57,  Americké voľby budú mať vplyv aj na nás. Nečudujem sa že fandíš Bidenovi. Iluminátovi.*13
dnes, 18:56,  Veľmi veľa ľudí je ešte poslušných a sú radi, keď im niekto zo štátnych...
dnes, 18:54,  Žiadna skúsenosť nie je zbytočná. Keď sa človek v živote rozhoduje, tak je dobré, ak...
dnes, 18:53,  zdraví
dnes, 18:53,  No len kto , keďže drvivá väčšina sú ľudovo povedané zravi , ho tam bude ešte...
dnes, 18:49,  To je akoby som pocul testovanie je zbytocne ?
dnes, 18:47,  4 To je preto, že je rozdiel medzi PCR testom a antigen testom. Ale neboj, Matovič to v...
dnes, 18:44,  Nám sa po plosnom testovaní vlastne ukáže Orava skoro zdravá . PCR testy tam ukazujú 20 %...
dnes, 18:39,  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566088-zivoty-mnohych-slovakov-s-koronavirusom-by-zachrani...
dnes, 18:31,  A dneska nám tiež chvíľku svietilo slnko.
dnes, 18:31,  Ja som za keby nechali tak
dnes, 18:31,  Noo v medicine sa dost pouziva ta salvia salviu pouzivali aj bosorky na cistenie *13
dnes, 18:30,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/122750281_10217154080116427_7118751621826619806_o.j...
dnes, 18:30,  no, už dlhšie sa dohadujú, či zrušia toto menenie času. *22
dnes, 18:29,  No , ale najprv Česko skúma spoľahlivosť AG testov...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(306 920 bytes in 2,275 seconds)