hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Najväčšia petícia za reguláciu poľovníctva - 50 tisíc podpisov

príspevkov
4
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 14.2.2017 20:37
posledná zmena 24.12.2017 01:22
1
14.02.2017, 20:37
ahojte, vec je natolko vazna, ze to davam aj sem

-Slovné a fyzické konflikty s turistami a fotografmi
-Verejne známe prípady zastrelených mačiek a psov
-Alkohol na poľovačkách
-Trávenie dravcov a iných druhov vtáctva
-Nelogické prikrmovanie zvierat, aj medveďov
-Následné upozorňovanie na premnoženú zver, ktorá požiera poľnohospodárom úrodu, prípadne je naučená na ľudskú potravu a schádza bližšie k ľudským obydliam
-Nenávistné prejavy poľovníkov voči zvieratám (vlci sú kur*y, škodná, atp)
-Klamlivé údaje o počte a premnoženosti niektorých šeliem
-Absencia empatie a citov
-Pytliactvo. Trojnohé medvede a poranení vlci na fotopasciach
-Nezáujem riešiť pytliactvo vo vlastných radoch
-Poškodzovanie fotokrytov fotografom
-Krádeže fotopascí
-Vykynoženie populácie vlka dravého, rysa ostrovida a iných vzácnych živočíchov v MF/VF
-Dodržiavanie 30 rokov starých poučiek a archaických dogiem

odkaz
👍: Scarlet666
none
2
15.02.2017, 12:47
poľovníci, legálni pytliaci 😉
none
3
15.02.2017, 22:40
vdaka za podpis
none
4
24.12.2017, 01:22
1. Slovné a fyzické konflikty s turistami a fotografmi

Som poľovník i fotograf prírody . Nikdy som nemal konflikt s fotografom a tobôž nie turistom či hubárom .
Poľovníka neoprávňuje nič na konflikt .

2. Verejne známe prípady zastrelených mačiek a psov
Ano samozrejme poľovník má nie len zakonné povolenie ale i povinnosť odloviť túlavých psov a mačky presne tak ako mu to určuje zákon .

3. Pravidelne sa na spoločných poľovačkách na nástupe ale i počas poľovačky a jej skončení kontroluje políciou alkohol .
Zo 6 spoločných poľovačiek bola u nás kontrola 3 x . Všetci poľovníci s negatívným výsledkom . Kontroluje sa i preprava autom v puzdre taktiež dychovou skúškou . Ak poľovník sadne do auta pod vplyvom alkoholu a je to zistené políciou . prichádza okrem vodičaku i o zbroják ako osoba nespolahlivá na držanie zbrane .

4.Trávenie dravcov a iných druhov vtáctva ???
Poľovníci travia vtáctvo ? Prečo by to robili ??? Takuto idiociu som ešte nepočul .

5. Nelogické prikrmovanie zvierat, aj medveďov
Zver ako národné bohatstvo štátu sa prikrmuje podľa presne daných pravidiel ktoré určuje štát . Podľa týchto pravidiel sa podávaju i medikamenty zveri ako i vakcinácia , soľ atd . Nevymýšlajú si to poľovníci .

6. Následné upozorňovanie na premnoženú zver, ktorá požiera poľnohospodárom úrodu, prípadne je naučená na ľudskú potravu a schádza bližšie k ľudským obydliam

Tuto otázku či odpoveď som nepochopil či je zver premnožená a treba zrušiť jej lov ako uvádzaš alebo sa premnožili iba idioti ako ty ?

7. Nenávistné prejavy poľovníkov voči zvieratám (vlci sú kur*y, škodná, atp)
Nenávistné prejavy sa nekonajú práve naopak ulovenej zveri sa dostava posledneho hryzu či zobu a je jej prejavená úctva .
Prečo by vlk mal byť ****a netuším teda ak sa nejedna o extremisticku skupinu loz vlk ničiacu našu prírody .
Vlk sa loví podľa zákona nijako inak .

8. Klamlivé údaje o počte a premnoženosti niektorých šeliem
Vidieť že nemáš ani šajnu o spôsoboch akými sa určuje počet napríklad šeliem .
Len idiot si myslí že poľovníci nahlásia počet a potom strielaju zvieratká či vlkov alebo celoročne chráneného rysa či medveďa

9. Absencia empatie a citov . Tomuto nadprirodzeniu dosť nechápem . Čo je to za cit aby premnožená tulava mačka likvidovala spevavce ako i mlaďatá poľovnej zveri atd ?
Podobne je to pri svorkovaní túlavých psov ? Nemyslím si že by bolo empatické pozerať sa ako svorka tulavých psov loví zver lebo svorka psov do prírody nepatrí ani mačka . Prave preto prikazuje zakon loviť túto škodnu .

10. Pytliactvo. Neviem čo považuješ za pytliactvo ja mam legálnu povolenku ak odlovím divé prasiatko založím mu legalne plombu zapíšem do povolenky a môžem si ho legálne zobrať . Ako ho môžem uplytliačiť netuším
Kto by strielal medvedovi do labky netuším a moja guľovnica winchester 270 vlka neporaní žiaden strach ani náhodou . Na vlka som povolenku nikdy nemal ani na medveďa tak netuším prečo by som mal robiť vlkovi dierku do kužucha ?

11. Nezáujem riešiť pytliactvo vo vlastných radoch ???
Tomuto tiež nerozumiem . Existuje poľovná straž , stráž prírody ako i polícia .
Každý kto ma podozrenie že niekto pytliači nie len poľovník má zo zakona povinnosť nahlasiť toto podozrenie polícii .
Neviem bolo by to dosť komicke keby som kolegovi povedal že chcem riešiť jeho pomyselne pytliactvo že asi loví zver s povolenkou ale nejakému internetovemu idiotovi sa to nezdá

12.Poškodzovanie fotokrytov fotografom.
Nechápem prečo by som mal fotografovi ničiť fotokryt ?
Naopak rad zapožičiam mam ich niekoľko .
Podobne rad požičiam klučik od akehokolvek posedu v našom revíri fotografovi .

13. Vykynoženie populácie vlka dravého, rysa ostrovida a iných vzácnych živočíchov v MF/VF
Rys ostrovid je celoročne chránený živočích . Nikdy nebola jeho populácia väčšia ako v roku 2017 a má stupajucu tendenciu . Obdobne je to s polulaciou medveďa hnedeho ktorý je taktiež chránený . U vlka existuje zopár výnimiek zo štatu . Počet vlkov na slovensku nebol nikdy väčší ako v roku 2017 .


Dodržiavanie 30 rokov starých poučiek a archaických dogiem to asi bol tvoj zlatý kliniec programu . K tomu niet čo dodať .
Poľovníctvo nie je stare 30 rokov ale celé desatisícročia . S príchodom šlachty sa započal rozmach poľovníctva . Preto v našej prírode prevladaju introdukované druhy zveri čiže nepôvodné . Muflona z korziky doviezol a vysadil grof Forgač , podobne introdukovaný je daniel , kozorožec , koza bezoarova , kamzík alpský , bažant , jarabica a mno druhov inej zveri .
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 94 420 B vygenerované za : 0.108 s unikátne zobrazenia tém : 47 447 unikátne zobrazenia blogov : 779 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Ďakujem ti náš Stvoriteľ, chcem byť s Tebou večný priateľ, ty's život si nám podaroval, potom si sa kdesi schoval. Milujem Ťa milý Bože, nechcem s Tebou byť na nože. Moja vôľa snáď pom...

citát dňa :

Staroba je smutná, ale je to zatiaľ jediná známa možnosť, ako sa dožiť vysokého veku.