Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Náboženstvo je zločin,sám o sebe...

31
reakcií
1889
prečítaní
Tému 5. júna 2012, 09:33 založil nabzlo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

nabzlo muž
   5. 6. 2012, 09:33 avatar
Katolícke vyhladzovacie tábory

V druhej svetovej vojne v r. 1942-1943 bolo v Chorvátsku veľa vyhladzovacích táborov, ktoré riadili katolícki Ustašovci pod diktatúrou Ante Paveliča, praktizujúceho katolíka a pravidelného návštevníka vtedajšieho pápeža. Boli dokonca zriadené aj koncentračné tábory pre deti! Najznámejší z týchto táborov bol v Jasenovaci, na čele ktorého stál františkánsky farár. Pravoslávni Srbi (a podstatná časť Židov) tu boli vyvražďovaní. Svoje obete upaľovali v peciach ako nacisti, na rozdiel od týchto však hádzali do ohňa obete zaživa (Nacisti ich najprv usmrcovali v plynových komorách). Inokedy Ustašovci obete zapichávali ako prasiatka, alebo zastrelili. Počet obetí: 300 000 až 600 000 (v pomerne maličkej krajine). Mnohí zo zabijakov boli františkáni. Tieto zverstvá boli také, že prizerajúci sa nacistickí príslušníci SS zo „Sicherheitsdienstu“ sa sťažovali Hitlerovi (pravda, márne). Pápež o tom vedel, ale neurobil nič, aby tomu zabránil.

Katolícky horor vo Vietname

V r. 1954 sa Severný Vietnam oslobodil z francúzskeho područia (s finančnou podporou USA dvoch miliárd dolárov). Veľa katolíkov ušlo na Juh v dôsledku protikomunistickej propagandy, hoci bola náboženská sloboda zaručená pre všetkých. V južnom Vietname zabránila klika katolíckej lobby vo Washingtone spolu s vatikánskym hovorcom v USA, kardinálom Spellmanom demokratickým voľbám v Južnom Vietname a prezidentom Južného Vietnamu sa stal katolícky fanatik Ngo Dinh Diem. Došlo k nevídanej diskriminácii, pretože všetka pomoc vrátane potravín od USA sa katolíkom prideľovala zdarma, zatiaľ čo budhistické dediny a obyvatelia museli za ne platiť, alebo boli ignorované. Zaviedol sa aj režim, ktorý predstihol americký „McCartyzmus“. Prezident Južného Vietnamu vydal výnos, podľa ktorého: „osoby pokladané za nebezpečné pre štátnu obranu a verejnú bezpečnosť sa výkonnou mocou uväznili v koncentračných táboroch“. Tisícky budhistických disidentov a mníchov boli poslaní do koncentrákov. Na protest sa budhistickí intelektuáli často poliali benzínom a umierali upálením. Poznámka: Budhisti upaľovali sami seba, kresťania upaľovali bez výnimky vždy druhých. Tieto koncentračné tábory sa zmenili vo vyhladzovacie tábory. Podľa odhadov počas obdobia tohto teroru (1955-1960) najmenej 24 000 ľudí utrpeli zranenia a 80 000 bolo popravených, 275 000 bolo uväznených a mučených a 500 000 bolo poslaných do koncentračných táborov. V nasledujúcich desaťročiach tisícky amerických vojakov položili svoje životy za to, aby bránili takýto režim.

Masakry v Rwande

V r. 1994 v trpasličom africkom štáte Rwande boli na stovky tisícok civilného obyvateľstva vyvražďovaných v konflikte, ktorý sa obvykle popisuje ako medzi etnickými skupinami Hutu a Tutzi. Starostlivo sa utajovala aktívna účasť katolíckeho kléru na masakroch r. 1994 v Rwande. Ako prvé sa vynorili správy vyvracajúce účasť katolíckej cirkvi na masakroch v katolíckych denníkoch, ešte dávno predtým, než niekto vzniesol žalobu proti takejto účasti. Potom v Nemecku v spravodajskom vysielaní „S2 Aktuel“ 18. 10. 1996 bolo zverejnené toto: „Anglikánske a katolícke mníšky sú obviňované, že sa aktívne zúčastnili vo vraždení. Najmä konanie niektorých katolíckych kňazov upútalo záujem verejnosti v hlavnom meste Rwandy, v Kigali po mnohé mesiace. Išlo o kňaza Cirkvi Svätej Rodiny, ktorý vraždil Tutziov najbrutálnejším spôsobom. Bolo o ňom hlásené, že sprevádzal milíciu Hutuov, čo plienili všetko a mal pod kapucňou strelnú zbraň. V jeho farnosti sa skutočne odohral hrozný masaker Tutziov, ktorí hľadali u neho útočisko. Dokonca po dvoch rokoch sa mnohí katolíci zdráhajú vstúpiť do ich kostola, pretože vyhlasujú že účasť istej časti kléru v masakroch bola s istotou preukázaná. Nie je v Rwande azda ani jediný kostol, v ktorom by neboli brutálne vyvražďované ženy, utečenci a deti kľačiaci pred krucifixom. Podľa očitých svedkov kňazi vydávali ukrývajúcich sa Tutziov do rúk milície Hutu, ktorí ich potom mačetami vraždili rad radom. V súvislosti s týmito udalosťami opätovne sa spomínajú mená dvoch benediktínskych mníšok, ktoré sa nateraz ukrývajú v belgickom kláštore, aby unikli trestnému stíhaniu. Podľa tých čo prežili, jedna z nich zavolala vraždiacich Hutuov a zaviedla ich k mnohým tisícom ukrývajúcich sa civilných bezbranných utečencov čo hľadali úkryt v kláštore. Vrahovia týchto potom vyviedli pred bránu a tam ich v prítomnosti mníšky popravovali. Tá druhá mníška tiež priamo spolupracovala s vrahmi milície Hutu. Očití svedkovia vypovedali, že chladnokrvne sa prizerala na vraždenie ľudí a dokonca potom priniesla benzín, ktorým vrahovia polievali telá a pálili ich často aj za živa.
V predchádzajúcom uvedené škody spôsobené ľudstvu a ľudskej civilizácii boli zapríčinené zväčša ľudským faktorom, ktorého konanie bolo modifikované kresťanstvom. Túto časť treba však rozvíjať ďalej s rozbormi pôsobenia kresťanstva na vzťahy človeka k prírode, vede a ľudskej spoločnosti. K tejto množine analytických názorov uvediem na tomto mieste iba jeden príklad: Kresťanský názor o tom, že morové rany boli Božím trestom je nezmysel – zapríčinilo ich náboženské učenie!!! Mor (pestis bubonica) je infekčné ochorenie, spôsobené baktériami Yersinia pestis, ktoré sú prenášané na človeka blchami z nakazených hlodavcov, najmä potkanov. Kresťanstvo od samotného počiatku zavrhlo antický helénsky ideál HARMÓNIE TELA A DUCHA. Pestovanie tela, šport, časté kúpele, ktoré boli v starom Grécku samozrejmou súčasťou života sa stali pohanským kacírstvom a hriechom. Fyzické telo sa stalo podľa kresťanského učenia predmetom odporu, prekážajúce rozvíjať nábožného ducha, kúpať sa, umývať sa pravidelne mydlom sa vyhlasovalo za niečo v rozpore s „náboženskou skromnosťou“ [E 102] Prior na Sorbone menom Jozef Lambert dokonca vyhlasoval, že : “Každé dotýkanie sa tela je už vážny hriech“ [E 102]. Nečudo, že ľudia v dôsledku tohto učenia pokladali za veľkú cnosť zavrhovať akúkoľvek hygienu, spali v prachu na zemi, a preto ich telo sa hemžilo všami, blchami, svrabom a to aj u ľudí, ktorí boli bohatí, ba aj šľachtici, kniežatá a králi boli zavšivení, plní bĺch a svrabu. Ako náhle teda vznikol rezervoár morovej nákazy u krýs, Blchy ich už okamžite preniesli na „pobožných kresťanov“, ktorí sa z pobožnosti neumývali a nekúpali. Toto vysvetľuje prečo v starom Grécku nepoznali mor, zatiaľ čo kresťanský stredovek bol ním strašne decimovaný. Jedna takáto epidémia počas 6. storočia vyhubila 100 miliónov ľudí (nie len v Európe, ale aj priľahlých častiach Stredného východu a Ázie). V 14. storočí ČIERNA SMRŤ vyhubila štvrtinu až polovicu populácie Európy, čiže asi 75 miliónov ľudí. Čo bolo na tom najabsurdnejšie však je, že kresťania toto všetko pripisovali nie chybám, ktoré oni sami hlásali, ale Božiemu hnevu. Keď epidémie vyhasli stavali ďakovné morové stĺpy rôznym svätým, ktorým pripisovali zásluhu za oslobodenie od moru.

Zdroj: Helen Ellerbe : The Dark Side of Christian History (1998 Horningstar and Lark)
Peter de Rosa : Temné papežství (1996 ETC)
www.geocities.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
web


2.
označiť príspevok

nabzlo muž
   5. 6. 2012, 09:42 avatar
Ostrov s ôsmymi miliónmi obyvateľov do konca r. 1496 stratil pri Kolumbusovom príchode v r. 1492 až polovicu obyvateľov, napokon boli všetci domorodci vykynožení, takže Španieli boli „nútení“ dovážať otrokov z iných Karibských ostrovov, tých však stihol rovnaký osud. Za štvrť storočia boli milióny domorodcov zabitých. Potom Španieli vtrhli do vnútrozemia Mexika v Strednej Amerike. Kultúra týchto miest bola čoskoro úplne devastovaná a domorodci vyvraždení. Do konca 16. storočia sa asi 200 000 Španielov prisťahovalo do Ameriky a asi 60 miliónov domorodcov bolo vyvraždených
Súhlasí mysoulflies


3.
označiť príspevok

martyx69 muž
   5. 6. 2012, 09:43 avatar
Ako si, prosím ťa prišiel na to, že nějaký samozvanec, hovoria mu tiež pápež, má niečo spoločné s Kristom? Katolíci sú chudáci, že uverili bludu Satana a nechali sa odviesť od pravého Boha.


4.
označiť príspevok

nabzlo muž
   5. 6. 2012, 09:51 avatar
toto je len zlomok zločinov,ked vládne chorí náboženský mozog....
Súhlasí mysoulflies, havran


5.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 6. 2012, 10:15 avatar
Mohamed dal nabozenstvu novy smer,dzihad
takymito temami sa iba upevnuje v ludskom mozgu rezignovanie k moci,ktora tu vladne
clovek sa z individualizuje a radsej inspiraciu bude hladat niekde uplne inde a to napr.v odpore k filozofovaniu


6.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 6. 2012, 10:20 avatar
nie je hanebne v myslienkach precenovanie ludskej duse a nie rozumu ?
ved clovek ani sam nevie,co je to nicota a ani dusa a ani ludsky rozum si nedokaze predstavit zmysel nicoty,tak nechapem,nac sa biju du hrude obidve strany


7.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 6. 2012, 10:22 avatar
a mimochodom nikto nema pravdivy dokaz ani jedna strana o vzniku a zaniku sveta
takze clovek bude bojovat,bo je primitiv..a dovod si vzdy najde,preco musi a nie moze..


8.
označiť príspevok

viluette muž
   5. 6. 2012, 10:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   5. 6. 2012, 10:40 avatar
Nie je. Kresťanstvo formuje dnešnú morálku- väčšina ľudí dnes verí v krista takže- je nutné ľudí informovať. Potom ťa označia za heretika, kacíra a upália.
Súhlasí mysoulflies


10.
označiť príspevok

viluette muž
   5. 6. 2012, 11:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 6. 2012, 18:48 avatar
keď budeš mať vlastné deti potom mudruj.  


23.
označiť príspevok

viluette muž
   6. 6. 2012, 05:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 6. 2012, 06:36 avatar
nekomanduj, ..prihlás sa radšej do vojenskej roty, tam by si mohla dávať povely "pozor..pohov"  


25.
označiť príspevok

viluette muž
   6. 6. 2012, 06:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 6. 2012, 06:59 avatar
kukám deniska že "olinka " ti robí zjavne dobre..  ...len pozor aby sa ti z toho neurobili guče za ušami .. ")) 


27.
označiť príspevok

viluette muž
   6. 6. 2012, 07:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 6. 2012, 07:07 avatar
chuderka deniska, je mi ťa aj ľúto, sa tak snažíš ...no ale keď myslíš  


30.
označiť príspevok

viluette muž
   6. 6. 2012, 07:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Krištof
   5. 6. 2012, 17:44 avatar
1., 2. Nepoznám tie témy veľmi dobre, k tomu by sa lepšie mohol vyjadriť nejaký - nezaujatý - historik. Vyhladzovacie tábory v druhej svetovej vojne boli v podstate o niečom inom. Vo Rwande išlo primárne o etnické konflikty. Pripúšťam, že niekedy aj "kresťania" robili veci, ktoré boli v rozpore s kresťanstvom a humanizmom. Avšak boli aj v rozpore s naturalizmom a darvinizmom?

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.plus7dni.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.knihy-benjan.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

blueevil
   5. 6. 2012, 17:47 avatar
tie etnicke konflikty boli politickeho razu, samozrejme majetkove spory o zafirovu baňu ?


14.
označiť príspevok

Krištof
   5. 6. 2012, 17:52 avatar
môže byť že čiastočne aj politické príčiny a pod.


13.
označiť príspevok

Krištof
   5. 6. 2012, 17:50 avatar
V tom plus7dni malo byť toto zena.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

K téme "zločin" a pod.

„Tretí faktor, čo ukazuje na Boha, je existencia objektívnych morálnych hodnôt. Ak neexistuje Boh, potom neexistujú ani morálne štandardy... Objektívne morálne hodnoty sú platné a zaväzujúce bez ohľadu na to, či niekto v ne verí, alebo nie. Napríklad označiť holokaust za objektívne zlý, znamená povedať, že bol zlý, hoci nacisti si mysleli, že to bolo správne. A zostal by zlý, aj keby nacisti vojnu vyhrali a podarilo by sa im všetkých o potrebe holokaustu presvedčiť, alebo by odstránili všetkých, čo s nimi nesúhlasili. Ale ak Boh neexistuje, potom takýmto spôsobom objektívne nie sú... Nie, nehovorím, že na to, aby človek žil morálnym životom, musím veriť v Boha. Vec stojí takto: Ak neexistuje Boh, existujú objektívne morálne hodnoty? A odpoveď znie: ,nie'! Pretože ak niet Boha, potom sú morálne hodnoty iba výsledkom sociobiologického vývoja. Toto si myslí aj mnoho ateistov. Filozof Michael Ruse sa na túto tému vyjadril: ,Morálnosť je biologická adaptácia na prostredie, ako sú zuby, nohy a ruky,' a tiež je to ,len pomoc na prežitie a reprodukciu... Akýkoľvek hlbší význam je iluzórny.'
Ak niet Boha, morálnosť je otázkou osobnej záľuby, a patrí do kategórie výrokov ako ,brokolica je veľmi chutná'. No, áno, niektorým ľuďom chutí, ale iným nie. Objektívna pravda o tejto veci neexistuje; je to záležitosť subjektívneho vnímania chuti. Rovnako potom výrok, že zabíjanie nevinných detí je zlé, bude takisto len vyjadrenie chuti a záľuby. Možno to povedať trebárs aj takto -,nemám rád zabíjanie nevinných detí'.
Podobne ako Ruse spolu s ateistom Bertrandom Russellom nenachádza žiaden dôvod na názor, že by morálka, ktorá je výsledkom vývoja druhu homo sapiens, lebo Boh neexistuje, mohla byť objektívna. Napokon, ak niet Boha, čo je zvláštne na človeku samom? Veď potom je iba náhodným vedľajším produktom prírody, ktorá sa len nedávno dovyvíjala na maličkej čiastočke prachu stratenej kdesi v nevedomom vesmíre a je odsúdený na večný zánik v relatívne krátkom čase.
V ateistickom nazeraní môžu byť niektoré skutky sociálne neprijateľné, a preto sa počas ľudského vývoja stali nežiaducimi a obchádzanými - uveďme napríklad znásilnenie. Ale nedokazuje to, že je to skutočne zlý skutok. Je totiž zároveň možné, že vývojom by sa znásilnenie mohlo chápať ako prospešné na prežitie druhu. Takže bez Boha niet stanovených absolútnych pojmov ,správny' a ,zlý', ale je to ponechané na naše svedomie.
Ale my všetci, kdesi hlboko vo svojom vnútri veríme, že objektívne morálne hodnoty existujú. Jediné, čo potrebujeme urobiť, aby sme ich videli, je úprimne sa opýtať samých seba: „Je mučenie detí pre pohodlie naozaj morálne neutrálnym skutkom?" Som presvedčený, že by ste povedali: „Nie, to nie je morálne neutrálne, je to naozaj zlé." A poviete to aj pri plnom uvedomení si Darwinovej evolučnej teórie a všetkého, čo s tým súvisí. Dobrou ilustráciou toho, čo hovorím, je leták nadácie, ktorý v roku 1991 rozoslal John Healey, výkonný riaditeľ Amnesty International, kde hovorí: „Píšem vám, lebo si myslím, že spolu so mnou v hĺbke veríte, že naozaj existujú nejaké morálne hranice. Keď dôjde k mučeniu, k vládou schválenej vražde, k ,zmiznutiam'... to všetko sú ukrutnosti voči nám všetkým."
„Skutky ako je znásilnenie a zneužívanie detí, nie sú iba sociálne neprijateľné prejavy správania sa - sú to zjavné morálne prečiny. Sú objektívne nesprávne. A veci ako láska, rovnosť a sebaobetovanie sú skutočne dobré v objektívnom zmysle slova. Tieto veci hlboko v srdci všetci poznáme." (W. L. Craig, filozof)


17.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 6. 2012, 17:57 avatar
Krištof, vždy musíme posudzovať naším svedomím, lebo už priveľa spoločností vkladalo Bohu do úst myšlienky - slová, ktoré sa jej hodili a vďaka nejednoznačnosti Biblie sa dali vysvetliť spôsobom, ktorý jej vyhovoval.
Ak existuje Boh, je pre nás tak veľmi nezrozumiteľný, že sme aj tak odkázaní len sami na seba


18.
označiť príspevok

Krištof
   5. 6. 2012, 18:04 avatar
Isteže do toho treba zapojiť aj svoj rozum, ľudský cit a svedomie.

"Ak existuje Boh, je pre nás tak veľmi nezrozumiteľný, že sme aj tak odkázaní len sami na seba."

Ako pre koho "nezrozumiteľný". Možno ak do vecí zapájame aj svedomie, je to v súlade s Bohom. (Rim 2, 14-15)


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 6. 2012, 18:25 avatar
S tým môžem súhlasiť.
Všimol si si však, že v súlade s Bohom je vždy presne to, čo človek chce, aby s ním bolo v súlade? Historia je plná dôkazov. Len človek vie vysvetliť, čo Boh chce, tak, aby druhý porozumel. A ak je šikovný, dosiahne vhodnou volbou slov to, čo chce - môžbyť myšlienku nadčasovú, priam "nadľudskú" "božiu", ako aj takú, ktorá manipulačne dráždi naše ego, prinášajúc mu (egu) uspokojenie v riešeniach vedúcich do "pekla", vyzerajúcich však vábivo, božsky a pravdivo. Je veľmi ťažké vtedy spoznať podstatu, obzvlášť ak je vkladaná do úst Bohu a každý, kto sa vzprieči, je označený za satana a "upálený" alebo naozaj upálený, ako sa neraz v historii odohralo..
Súhlasí mysoulflies, rain...


21.
označiť príspevok

Krištof
   5. 6. 2012, 18:46 avatar
Ako sa to vezme. Nie vždy sa zneužíval a zneužíva "Boh". Urobilo a robí sa aj veľa kladného, v súlade s ľudskosťou i kresťanstvom (napr. charita). No hlavne ak sa to spájalo so svetskou mocou, neraz dochádzalo k zneužívaniu resp. k násiliu a pod. Inak vieme, že aj v dnešom sekularizovanom svete existujú tresty, ba aj tresty smrti. Niekedy sa dokonca stávajú justičné omyly. V stredoveku boli tvrdšie tresty. Celkovo má význam aj tolerancia rôznych názorov a pod.

www.historickarevue.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

jhspecial.webpark.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

blueevil
   5. 6. 2012, 17:54 avatar
snad tomu neveriš   vždy ide len o to, vratane humanitarnej pomoci  


16.
označiť príspevok

Krištof
   5. 6. 2012, 17:57 avatar
život není peříčko  


19.
označiť príspevok

blueevil
   5. 6. 2012, 18:05 avatar
ani byt nemôže, ked niekde tam napriklad Francuzi nadrogovali vladcu až k tomu aby sadisticky tyrali, popravovali, mučili domorodov. ale ved aj vojsko osn to robilo


28.
označiť príspevok

havran
   6. 6. 2012, 07:05 avatar
Charita je len spôsob ako maskovať skutočné zámery kapitálu a klérusu. Aj matka Teréza sa stala svätou až po tom , čo svoju činnosť začala prezentovať pod vlajkou Vatikánu.
Súhlasí nabzlo


31.
označiť príspevok

nabzlo muž
   6. 6. 2012, 08:33 avatar
tá Tereza,je zločinec,ktorí nechal umierať ľudí v špine a bez lekárskej pomoci,peniaze ktoré dostala,akože na ich pomoc,putovali do sídla zločincov vo Vatikáne,charita je neschopnosť spoločnosti,zabezpečiť svojim občanom slušný život,je to maskovanie nespravodlivého delenia HDP....
Súhlasí havran


32.
označiť príspevok

rastos muž
   6. 6. 2012, 09:28 avatar
Čo taký Albert Schweitzer?

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:25,  -era- nechápem prečo nie si ochotný hájiť pravdu. Môže to byť preto, že si neveríš,...
dnes, 22:24,  Ako môžeš niekoho "zotrieť" ak si to ten druhý nevšimne? :)
dnes, 22:24,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 22:22,  -era- preto potom bral hlavyi tým čo spoznali pravdu. Preto by sme sa mali medzi sebou viac...
dnes, 22:22,  Presne tak. Vždy sa postav za pravdu, aj keby si mal stáť sám.
dnes, 22:22,  Ide o to, komu. :)
dnes, 22:21,  89. Ak ma obvinia nespravodlivo, tak mi to vôbec nevadí. :)
dnes, 22:21,  Tu už ide o to ego. Mýliť sa a priznať si to, na to často treba gule a srať na ego. A to je...
dnes, 22:20,  Takže pán era, dá sa pravda dokázať aj teóriou ?
dnes, 22:19,  Keď spoznáš skutočnú pravdu, tak argumentačne zotrieš každého. *21 Problém je, že...
dnes, 22:18,  Ale potom sa treba vyvarovať diskusií na fóre, lebo budeš za fašistu a obvinia ťa aj z toho...
dnes, 22:18,  86. Nesúhlasím.
dnes, 22:17,  83. Ale akonáhle ju spoznáš, už ti ju nik nevezme.
dnes, 22:17,  -era tak som to napísal i v 79.Presvedčený o pravde môžeš byť reálne len vtedy, keď ju...
dnes, 22:15,  Nepamätám. Prečo sa pýtaš ?
dnes, 22:14,  ad "ako môže mať pravdu ten, kto ťa nedokáže presvedčiť?" To je veľmi naivná...
dnes, 22:14,  Keď chceš naozaj spoznať pravdu, tak musíš mať vždy kritické myslenie. Bez toho to neide....
dnes, 22:09,  Takže dnes si nezačala do mňa jebať ? *03*03
dnes, 22:09,  64. -era- kedy som ti napísala nejaky vulgarizmus ? *19
dnes, 22:09,  Na druhej strane, nemôžeš priznávať chybu, kým si presvedčený, že máš pravdu.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(119 437 bytes in 0,674 seconds)