Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Možno raz budeme opäť žiť v diktatúre cirkvi a šľachty

0
reakcií
1080
prečítaní
Tému 13. septembra 2012, 09:44 založil luke85.

podobné témy:1.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 9. 2012, 09:44 avatar
www.darwin.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Občas siahnem po historickej knihe, i keď ma história až tak veľmi nezaujíma. Ani ju nestihnem dočítať a už sa mi pred očami zjavujú obrazce doby minulej a doby dnešnej. V minulosti bolo pár bohatých rodov – šľachty, na ktorú robili obyčajní ľudia a cirkev udržovala ľud v poslušnosti a pokore. Dnešná doba ale nie je od tých dôb minulých až tak vzdialená ako by sa mohlo zdať..

Ľudia, ktorí ma osobne poznajú mi často hovoria: „Už nerieš!“. Majú na mysli môj prístup k hľadaniu pravdy a spravodlivosti. Neustále musím porovnávať a posudzovať doby minulé a doby dnešné. Nerobím to náhodou, z istého pohľadu sa dá povedať, že história sa neustále opakuje.

V minulosti boli masy ľudí nevoľníkmi a nevoľníkmi sú aj dnes. Len spôsob ovládania a manipulácie s ľudmi sa mení. Základom je to, že ľudom je ponúkaná sloboda a demokracia. V skutočnosti je to len akýsi druh ilúzie. Ale aj v minulosti ste mohli byť slobodný, ísť kam ste chceli, len ste sa stali vyvrheľom spoločnosti bez peňazí a stravy, možno zbojníkom. Dnes už sa nikto nenazýva zbojníkom, dnes sa volá bezdomovcom. Akonáhle chcete žiť „normálny“ život, musíte sa zapojiť do systému spoločnosti a žiť podľa pravidiel, ktorý je pevne definovaný systémom. Ak nejaké pravidlo porušíte a to aj nevedomky, budete potrestaný. Keď chcete jesť, musíte aj dnes pracovať pre pánov, dodržiavať pravidlá. V podstate je to stále to isté.

Nuž a cirkev? Tá má rovnakú úlohu aj dnes, uhryznúť si kúsok z plodov Vašej práce a na opátku ponúka ďalšiu ilúziu. Ilúziu večného života, ilúziu nesmrteľnosti, či ilúziu, že raz sa budete mať dobre. Samozrejme až po smrti, v období z ktorého sa nikto ešte nevrátil a tak nemohol dôveryhodne popísať, čo nasleduje. Všade sú nám ponúkané len ilúzie, ktorých zmyslom nie je nič iné ako to, aby sa pár ľudí malo v tomto živote lepšie ako ostatní. Otázka je jasná, má vôbec zmysel žiť tento život, keď po tomto pozemskom živote ma prísť život lepší – priam nirvána? Samozrejme, že nemá z logického úsudku. A v tomto bode stroskotáva celé učenie viery..

Keď si prečítam svoje príspevky, vždy sa mi zdá, že ponúkajú veľkú dávku skepticizmu a negatívnych emócií. Ale nie je to pravda. Píšem o veciach, ktorých podstata nie je taká ružová ako sa predkladá našim očiam. Život je boj, boj o prežitie. Žiadna prechádzka ružovým sadom. A je len na každom z nás aký si ten svoj život spraví a aké životné smerovanie si vyberie. Stačí len malé uvedomenie o čom je taký život. Nahliadnutie do prírody nám ukáže, že zmysel života živočíšnej ríše je rozmnožovanie, zháňanie potravy a ochrana pred predátormi.

Rovnaký zmysel života platí aj pre ľudí, teda skôr platil. Ľudstvo si svoj zmysel života a štýl života neskutočne skomplikovalo. Výsledkom je vystresovaná populácia, ktorej zmyslom sa stalo neustále zháňanie peňazí a rozširovanie majetkov. U nás platí stará múdrosť, pomocnú ruku hľadaj vždy na svojom ramene. Čo to značí? Ak chceš sa mať dobre, pomôž si sám, nikto ti nepomôže. Množstvo ľudí si začína uvedomovať, že toto nie je správna cesta. Preto stále viac ľudí uteká na vidiek, zakladajú sa sebestačné komunity ľudí, kde nie je stres života a existuje určitý druh vzájomnej výpomoci. Ono sa to nezdá, ale pred 50 rokmi si susedia, rodina, či všeobecne ľudia oveľa viac vzájomne pomáhali a samozrejme aj sa viac navštevovali. Dnes už na to nie je čas, život je len a len o peniazoch. Rodinné zoskupovanie začína obyvateľstvu chýbať. Zamestnávatelia si dobre uvedomujú tento stav, namiesto utužovania rodinného kolektívu sa snažia utužovať zamestnancov v práci aj mimo práce, čo im prináša množstvo výhod a zvyšuje aj lojalitu zamestnancov.

Každopádne smerovanie a vývoj spoločnosti nie je na dobrej ceste. Lenže málokto si to uvedomuje, a i keď niekto sa stáva človekom uvedomelým - je to na nič, lebo nič s tým nespraví. Spoločenský systém je stále postavený na nevoľníctve a otrokárstve. Dobre čítate, otrokárstve. No uznajte, nie ste tak trošku otrokom spoločnosti a vlády? Ak si myslíte, že Vás sa to netýka, že vy ste práve ten slobodný jedinec, ktorý nepodlieha systému, musím Vás sklamať. Demokracia neznamená slobodu, demokracia je tiež jeden ideologický smer, teória spoločnosti. Rovnako ako komunizmus. Každý systém spoločnosti má svojich nevoľníkov, otrokov a otrokárov. Zamestnanec pracuje pre majiteľa podniku, platí dane štátu, ktorý ich rozdeľuje podľa vlastného uváženia. Ak ste majiteľ spoločnosti, živnostník, tiež platíte povinne dane štátu. Aj pred stovkami rokov musel sedliak odovzdávať časť svojej úrody kráľovi, či cirkvi. Nič sa nezmenilo, stále je to o tom istom.

Smerovanie spoločnosti je také, že opäť sa začínajú priťahovať opraty občanom, stále viac zákonných vládnych obmedzení sa schvaľuje. Slobodná spoločnosť smeruje späť k nevoľníctvu 21 storočia, Vy to nevidíte a nepociťujete? Nechcem teraz nikoho nahovárať aby zobral hrable, či lopatu a rozbehol sa umlátiť vládu. To vôbec nie, oveľa dôležitejšie je uvedomenie. Uvedomenie a pochopenie systému v ktorom žijeme, že nie je iný ako tie rôzne systémy pred stovkami rokov. Lebo iba človek uvedomelý vie, čo má chcieť zmeniť pri ďalších voľbách a dôležitých rozhodnutiach..
Súhlasí trin i ty
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:58,  s takými vymletými psychopatmi sa ťažko buduje slobobodná spoločnosť.........*10*10*10
dnes, 02:45,  samozrejme...krst do mena Ježiš.....*10*10*10
dnes, 02:43,  pokial nema byt vas krst krstom ducha svateho ktoreho prirodzeny nasledok je ciste poznanie tak...
dnes, 02:41,  ideš tomi ty naš osmijanko......mam ťa rad*18*18*18
dnes, 02:28,  moralizujme radšej ako nejaký nešťastnik tomi.....ktorý sa ani pokrstiť nedal*07*07*07
dnes, 02:24,  https://www.milost.sk/news/
dnes, 02:14,  že v spoločnosti....*19*19*19*19
dnes, 02:13,  predstavme si, že slocnosti už niesu vymletí ľudia ala boris......*18*18*18*18
dnes, 02:11,  aby si dostal rozum, ty teliatko........*03*03*03*03....odkedy nemaš rad politiku?...osmijanko...
dnes, 01:50,  Zatiaľ čo liberáli majú v blížiacich sa parlamentných voľbách výber menší ako v...
dnes, 01:14,  Prečo tu zas trepeš politiku?
dnes, 01:06,  Čo majú ľudia zo šírenia klamstiev? Nakoniec sa im to vypomstí.
dnes, 01:04,  Staručký hoax *13*13*13 pre vysvetlenie https://video.azet.sk/embed/3005389/
dnes, 01:02,  infovojna *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 00:55,  Nenormalix žiaden strach zdravotná štatna poistovna zostane vo vlastníctve štatu a...
dnes, 00:48,  Hrádza proti extremizmu https://video.azet.sk/embed/3005389/
dnes, 00:47,  Presne tak slobodným totaliťakom treba povedať nie . Oxymoronom však pov ieš svetu len že...
dnes, 00:45,  https://www.aktuality.sk/clanok/756024/tazky-tyzden-hoaxparada-2019/
dnes, 00:39,  https://www.youtube.com/watch?v=1UdjkastOQE
dnes, 00:34,  Srandokartónom! A to nie je náhoda. Veď ľaľa, zľava: Hrdlička, preceda KSS, Drbnutý,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je ako diamant - tvrdý, ale krásny.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(51 193 bytes in 0,534 seconds)