hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

moja poviedka 6

príspevkov
37
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 16.8.2011 16:13 J.Tull
posledná zmena 26.8.2011 17:59
1
16.08.2011, 16:13
„Neviem síce, čo ste stým Tullom mysleli ... Na hlúpu otázku ... tak mi treba ...“ s úsmevom som pokračoval v našom prerušenom rozhovore.
„Chápem, že pri vysvetľovaní materiálneho sveta, v zmysle teórie toposov, sa nepotrebujeme opierať o nadprirodzeného pozorovateľa, ako ste spomínali, ale to neznamená, že taký nie je. Možno práve táto teória nakoniec preukáže jeho existenciu a možno bude mať pravdu, napriek všetkému, čo ste uviedli, sir Arthur Eddington so svojím matematickým aplikovaním morálneho zákona.“
„Morálny zákon“ Usmiala sa. Na jej zvodnom úsmeve bolo čosi zvláštne. Už dlhšiu dobu som mal ten pocit, že mi číta myšlienky.
„Naša morálka nie je nič iné, než poľudštené inštinkty. Ak sme získali nejaký všeobecne platný morálny zákon, tak sme ho nezískali z nebies, ale zo zvieracej ríše, z ktorej sme stvorení. Patríme k živočíchom, pôvodne k bylinožravcom, ktoré žijú v stádach, vytvárajú spoločenstvá zo svojou hierarchiou. Ak stádo chce prežiť musí mať pravidlá, podľa ktorých sa riadia jej jednotlivý členovia. Prežitie stáda je tou najvyššou prioritou, od ktorej sa odvíja všetko ostatné. Naša tak vysoko cenená ľudská láska, starostlivosť o deti, starších, nemocných ... to všetko nachádzame aj u zvierat. Rozdiel je v tom, že my sme tieto naše pôvodné zvieracie inštinkty, poľudštili, znásobili rozumom a to nielen tie ušľachtilé, ale i tie zlé a preniesli, prispôsobili sme si ich svetu, ktorý sme si vytvorili. Dokážeme byť extrémnymi v oboch smeroch. V tom dobrom, ale i v tom zlom. Človek dokáže nemilosrdne zabíjať vraždiť, ale i obetovaním vlastného života zachraňovať ranených, sebaobetavo skúmať nákazlivú chorobu, aby vynašiel liek zachraňujúci životy, ale i vyrobiť atómovú bombu a zhodiť ju. V teórii sir Eddingtona, problémom nie je ani tak to, že aplikuje len tú dobrú stránku morálky, že používa, len jednu stranu mince, ale že sa snaží morálku aplikovať do fyzikálnych procesov prebiehajúcich napríklad v v slnečnom jadre, alebo v štiepnej reakcii pri výbuchu atómovej bomby. Prírodné zákony nie sú morálne, alebo amorálne. Morálne, alebo nemorálne je ich použitie človekom. Aj keď sa sir Eddington vo svojej teórii mýli, nie je odborníkom na etológiu, aspoň nevrtí psom.“
„Čím nevrtí“ zdalo sa mi, že zle počujem.
„Nevrtí psom, na rozdiel od mnohých iných ...“
none
2

1. J.Tull 16.08.2011, 16:13

„Neviem síce, čo ste stým Tullom mysleli ... Na hlúpu otázku ... tak mi treba ...“ s úsmevom som pokračoval v našom prerušenom rozhovore.
„Chápem, že pri vysvetľovaní materiálneho sveta, v zmysle teórie toposov, sa nepotrebujeme opierať o nadprirodzeného pozorovateľa, ako ste spomínali, ale to neznamená, že taký nie je. Možno práve táto teória nakoniec preukáže jeho existenciu a možno bude mať pravdu, napriek všetkému, čo ste uviedli, sir Arthur Eddington so svojím matematickým aplikovaním m...

16.08.2011, 16:25
J.Tull - tomu úryvku sa nedá nič vyčítať - no predsa , aká je jeho platnosť v čase? A kedy sa stanú jeho načrtnuté axyómy reakčné?
none
12

2. havran 16.08.2011, 16:25

J.Tull - tomu úryvku sa nedá nič vyčítať - no predsa , aká je jeho platnosť v čase? A kedy sa stanú jeho načrtnuté axyómy reakčné?

16.08.2011, 19:49
havran; ... neviem tým "jeho", koho myslíš. Ide o môj rozhovor /Bil Pillgrim/ s Margétkou ... a možno odpoveď prinesie posledná časť
none
13

12. J.Tull 16.08.2011, 19:49

havran; ... neviem tým "jeho", koho myslíš. Ide o môj rozhovor /Bil Pillgrim/ s Margétkou ... a možno odpoveď prinesie posledná časť

16.08.2011, 19:53
J.Tull - potom je to jasné - prepáč to tvoje rozdvojenie osoby - ale predpokladám , že ti je jasný ten logický skrat
none
23

1. J.Tull 16.08.2011, 16:13

„Neviem síce, čo ste stým Tullom mysleli ... Na hlúpu otázku ... tak mi treba ...“ s úsmevom som pokračoval v našom prerušenom rozhovore.
„Chápem, že pri vysvetľovaní materiálneho sveta, v zmysle teórie toposov, sa nepotrebujeme opierať o nadprirodzeného pozorovateľa, ako ste spomínali, ale to neznamená, že taký nie je. Možno práve táto teória nakoniec preukáže jeho existenciu a možno bude mať pravdu, napriek všetkému, čo ste uviedli, sir Arthur Eddington so svojím matematickým aplikovaním m...

25.08.2011, 08:47
...toto sa mi nepáči. Rozpor v mojej hlave: Ak pripustíme, že človek ako pozorovateľ reality má vedomie, mali by sme pripustiť, že aj neživá príroda, rastlinstvo a zvieratá majú svoje špecifické vedomie. Lenže, a tu je pes zakopaný a vôbec sa nevrtí, toto špecifické vedomie jednotlivých "oblastí" života je vzájomne prepojené na úrovni vedomia v jednoliaty holografický celok. Takže skôr či neskôr, budeme musieť pripustiť akúsi zvrchovanú intligenciu, ktorá tvorí všetko ostatné. Čiže vedomie vesmíru.
none
35

23. 25.08.2011, 08:47

...toto sa mi nepáči. Rozpor v mojej hlave: Ak pripustíme, že človek ako pozorovateľ reality má vedomie, mali by sme pripustiť, že aj neživá príroda, rastlinstvo a zvieratá majú svoje špecifické vedomie. Lenže, a tu je pes zakopaný a vôbec sa nevrtí, toto špecifické vedomie jednotlivých "oblastí" života je vzájomne prepojené na úrovni vedomia v jednoliaty holografický celok. Takže skôr či neskôr, budeme musieť pripustiť akúsi zvrchovanú intligenciu, ktorá tvorí všetko ostatné. Čiže vedomie vesmí...

26.08.2011, 17:54
Petrana; ... vidím, že si online. Ja žiaľ už opäť chodím sem len sporadicky. Urobím kuk, možno niečo "trepnem" a som preč ...
Predovšetkým Ti chcem za Tvoju kritiku poďakovať a samozrejme i všetkým, ktorí na môj pokus o Nobelovu cenu za literatúru /určite ju bude mať a to vďaka Vám/ reagovali ...
Napr. opravil som ten nezmyselný "ypsilon" i tú toaletu. Keď som písal úvod vedel som, že ho použijem aj na záver. Ako vidíš už tam /a samozrejme ani v prepísanej poviedke nie je .../
Jej názov:
HĽADANIE SKUTOČNOSTI ILUSTROVANÉ INTERNETOM
alebo
VECI MEDZI NEBOM A ZEMOU
/pri tlači som dal obrázky z intrnetu, ak mi čas dovolí dám ich do galérie .../
... k tej 23-ke možno vytvorím tému ...
none
36

35. J.Tull 26.08.2011, 17:54

Petrana; ... vidím, že si online. Ja žiaľ už opäť chodím sem len sporadicky. Urobím kuk, možno niečo "trepnem" a som preč ...
Predovšetkým Ti chcem za Tvoju kritiku poďakovať a samozrejme i všetkým, ktorí na môj pokus o Nobelovu cenu za literatúru /určite ju bude mať a to vďaka Vám/ reagovali ...
Napr. opravil som ten nezmyselný "ypsilon" i tú toaletu. Keď som písal úvod vedel som, že ho použijem aj na záver. Ako vidíš už tam /a samozrejme ani v prepísanej poviedke nie je .../
Jej ná...

26.08.2011, 17:58
...možno aj ja. To bolo písané kvôli Nobelovke? Tak to malo byť napísané úplne inak!
none
3
16.08.2011, 18:32
6 nepatri medzi prvocisla..bylinozravci nepatria medzi vyssiu hierarchiu to ludsku
none
4

3. 16.08.2011, 18:32

6 nepatri medzi prvocisla..bylinozravci nepatria medzi vyssiu hierarchiu to ludsku

16.08.2011, 18:38
salbea - len tak pre úvahu - myslíš , že by mohla existovať taká neinerciálna sústava , kde by 6 mohlo byť prvočíslo?
none
5
16.08.2011, 18:51
coze,aka sustava ?
hm urcite existuje v extremnej plazme,kde magneticke silociary uplne kozmos nami poznany narusia do zvlastne nabitej antihmoty,kde 6 je jedine cislo..a tym prvocislo..
none
6
16.08.2011, 18:52
J.Tull ma zabije,bo mu spamujem temu
none
7
16.08.2011, 18:58
salbea - no fajn - podaj ruku , v mojej sústave je to možné mám iba jeden prst 6 a ideme. len na vysvetlenie - neinerc. sústavy nemajú lineárne a spojité transformácie medzi A a B sústavou. To platí teraz , možno časom nájdu ľudia spojitosť a dokážu vstúpiť do iných dimenzii´í.
none
8
16.08.2011, 19:01
myslis ,ze by sa dala taka dimenzia zakonzervovat,aby sme tam mohli vstupit ? jedina to moznost,ako spojit tie dve sustavy
none
9
16.08.2011, 19:27
... moja poviedka 6 znamená, že je 6. pokračovaním /ja som sa nazdal, že všetci o tom viete a netrpezlivo očakávate pokračovanie/. Ak máte záujem kliknite na môj nick a poľahky nájdete predošlé "úryvky". Zatiaľ je 6-stka poslednou "témou", ale už pomaly spejem k záveru ...
Inak celé to znázorňuje len "dva prsty z nohy na kúsku ananásu".
none
10
16.08.2011, 19:32
prepac J.Tull..nepatrna zmena v mojom mysleni,dufam ze sa nehnevas za spam od takeho exota ,ako som tu ja
none
11

10. 16.08.2011, 19:32

prepac J.Tull..nepatrna zmena v mojom mysleni,dufam ze sa nehnevas za spam od takeho exota ,ako som tu ja

16.08.2011, 19:44
salbea; ... prepáčiť? Veď je to moja chyba mal som napísať moja poviedka 6. pokračovanie, alebo dať aspoň bodku, či niečo podobné ...
none
14
17.08.2011, 00:42
ja tlieskam 🙂
none
16

14. 17.08.2011, 00:42

ja tlieskam 🙂

17.08.2011, 16:39
Scarlett X; ... až taký výkon to zas nebol
none
15
17.08.2011, 16:37
„Nevrtí psom, ako mnoho iných ...“ odpovedala so smiechom
„Tak to som ešte nepočul.“
„Sú ľudia, ktorí chytia psa za chvost, vyzdvihnú a keď sa pes začne metať - a ak pre nejakú psiu príčinu ostane bez pohybu, potom začnú psom zaveseným za chvost vrtieť oni - povedia: „Pozrite sa, pes nevrtí chvostom, to chvost vrtí psom, je to tak, ako sme vám vraveli.““
„Asi chápem čo tým myslíte. Chudák pes. To sa neboja, že ich uhryzne?“ pritakal som zo smiechom, živo si predstaviac načrtnutý obrázok. „Napriek tomu; mohli by ste uviesť nejaký „vedecký“ príklad vrtenia?“
„Stephen Hawking, odborník čiernych dier, keď som ich už spomínala, spočiatku tvrdil, že sa v nich stráca každá informácia, keďže dokážu nenávratne pohltiť každý jeden fotón, ktorý sa dostane pod hranicu ich horizontu.“
Musia byť čierne a čipkované, z jemného nylonu. Zabzučalo mi v hlave. Mucha sa vrátila a dobiedzala. Nespoznával som sa. Netvrdím, že som nejaký puritán. To určite nie, ale toto?! ...
„Naproti tomu Leonard Susskind tvrdil, že to tak nieje.“ pokračovala Margétka.
Opäť som mal pocit, že číta moje myšlienky, hoci navonok nič tomu nenasvedčovalo. Určite vie o čom bzučí mucha v mojom mozgu ...
„Vznikol medzi nimi o tom spor, ktorý vyhral Susskind. Hawking uznal svoju porážku a sám prišiel zo svojim žiarením. Ak sa nad horizontom čiernej diery vytvorí pár častica antičastica tak, že antičasticu zhltne čierna diera, potom je častica vystrelená smerom od nej. Tieto častice vytvárajú hawkingovo žiarenie. Čierne diery vyžarujú teplo. Teplo však nie dostatočným nosičom informácie. Susskind vo svojich výpočtoch vzal do úvahy zakrivenie časopriestoru a vypočítal, čo sa stane s pozorovateľom, ktorého zhltne čierna diera a čo vidí pozorovateľ nachádzajúci sa nad jej horizontom. S prvým je to tak, ako tvrdil Hawking – nenávratne je stratený. Jeho kolega však vidí niečo úplne iné. Vidí svojho druha so všetkým, čo v skutočnosti v čiernej diere zmizlo, roztiahnutého po celom horizonte, ako hologram. Tento holografický princíp sa snažia niektorí vedci aplikovať na náš vesmír. Vedie ich myšlienka, že i povrch nášho vesmíru môže obsahovať takýto hologramom, ktorý zobrazuje informácie pod jeho povrchom, všetky informácie o našom vesmíre. Zatiaľ je to skôr len myšlienka, ako teória ...“
„To sú tí vrtiči psom?“ snažil som sa zahnať ten dobiedzavý bzukot.
„Nie. Vrtiči tvrdia, že hologramom je náš vesmír ...“
Nedokázal som sa dobre sústrediť. Pritom tu bola šanca dozvedieť sa, pre mňa nové myšlienky od odborníčky, matematičky zaoberajúcej sa kozmológiou.
„Môžete mi povedať, podľa vás ... vysvetliť ... kde sa berú prírodné zákony a prečo sú práve také aké sú?“ spýtal som sa zakrývajúc svoj nesúvislú otázku úsmevom.
„Nadprirodzené veci neexistujú, v skutočnosti neexistujú ani prírodné zákony ...“
none
17
17.08.2011, 16:53
aha na obrazku mas toho psa a plus tvoj oblubeny jazz
odkaz
none
20

17. 17.08.2011, 16:53

aha na obrazku mas toho psa a plus tvoj oblubeny jazz
http://www.youtube.com/watch?v=jN57wVAOv6I

18.08.2011, 16:04
salbea; ... ďakujem
none
18
17.08.2011, 17:05
hm a vies o tom,ze v Japonsku uz nikdy,ale naozaj uz nikdy nebude ziadne tsunami ? fakt
none
19
18.08.2011, 16:04
„Sú ľudia, ktorí chytia psa za chvost, vyzdvihnú a keď sa pes začne metať - a ak pre nejakú psiu príčinu ostane bez pohybu, potom začnú psom zaveseným za chvost vrtieť oni - povedia: „Pozrite sa, pes nevrtí chvostom, to chvost vrtí psom, je to tak, ako sme vám vraveli.““
„Asi chápem čo tým myslíte. Chudák pes. To sa neboja, že ich uhryzne?“ pritakal som zo smiechom, živo si predstaviac načrtnutý obrázok. „Napriek tomu; mohli by ste uviesť nejaký „vedecký“ príklad vrtenia?“
„S. Hawking odborník čiernych dier, keď som ich už spomínala, spočiatku tvrdil, že sa v nich stráca každá informácia, keďže dokážu nenávratne pohltiť každý jeden fotón, ktorý sa dostane pod hranicu ich horizontu.“
Musia byť čierne a čipkované, z jemného nylonu. Zabzučalo mi v hlave. Mucha sa vrátila a dobiedzala. Nespoznával som sa. Netvrdím, že som nejaký puritán. To určite nie, ale toto?! ...
„Naproti tomu tvrdil ,že to tak nieje.“ pokračovala Margétka.
Opäť som mal pocit, že číta moje myšlienky, hoci navonok nič tomu nenasvedčovalo. Určite vie o čom bzučí mucha v mojom mozgu ...
„Vznikol medzi nimi o tom spor, ktorý vyhral S. Hawking uznal svoju porážku a sám prišiel zo svojim žiarením. Ak sa nad horizontom čiernej diery vytvorí pár častica antičastica tak, že antičasticu zhltne čierna diera, potom je častica vystrelená smerom od nej. Tieto častice vytvárajú hawkingovo žiarenie. Vo svojich výpočtoch vzal do úvahy zakrivenie časopriestoru a vypočítal, čo sa stane s pozorovateľom, ktorého zhltne čierna diera a čo vidí pozorovateľ nachádzajúci sa nad jej horizontom. S prvým je to tak, ako tvrdil Hawking – nenávratne je stratený. Jeho kolega však vidí niečo úplne iné. Vidí svojho druha so všetkým, čo v skutočnosti v čiernej diere zmizlo, roztiahnutého po celom horizonte, ako hologram. Tento holografický princíp sa snažia niektorí vedci aplikovať na náš vesmír. Vedie ich myšlienka, že i povrch nášho vesmíru môže obsahovať takýto hologramom, ktorý zobrazuje informácie pod jeho povrchom, všetky informácie o našom vesmíre. Zatiaľ je to skôr len myšlienka ...“
„To sú tí vrtiči psom?“ snažil som sa zahnať ten dobiedzavý bzukot.
„Nie. Vrtiči tvrdia, že hologramom je náš vesmír ...“
Nedokázal som sa dobre sústrediť. Pritom tu bola šanca dozvedieť sa, pre mňa nové myšlienky od odborníčky, matematičky zaoberajúcej sa kozmológiou.
„Môžete mi povedať, podľa vás ... vysvetliť ... kde sa berú prírodné zákony a prečo sú práve také aké sú?“ spýtal som sa zakrývajúc svoj bľabot úsmevom.
„Nadprirodzené veci neexistujú, v skutočnosti neexistujú ani prírodné zákony ...“
none
22

19. J.Tull 18.08.2011, 16:04

„Sú ľudia, ktorí chytia psa za chvost, vyzdvihnú a keď sa pes začne metať - a ak pre nejakú psiu príčinu ostane bez pohybu, potom začnú psom zaveseným za chvost vrtieť oni - povedia: „Pozrite sa, pes nevrtí chvostom, to chvost vrtí psom, je to tak, ako sme vám vraveli.““
„Asi chápem čo tým myslíte. Chudák pes. To sa neboja, že ich uhryzne?“ pritakal som zo smiechom, živo si predstaviac načrtnutý obrázok. „Napriek tomu; mohli by ste uviesť nejaký „vedecký“ príklad vrtenia?“
„S. Hawking o...

18.08.2011, 16:35
... ospravedlňujem sa omylom som "prilepil", zopakoval neupravenú predošlú časť
none
21
18.08.2011, 16:33
Zrazu, neviem ako, stál pri nás pán Koroviev a vôbec nevyzeral ako taxikár. Ospravedlňujúco sa uklonil a s úsmevom krátko prehovoril k Margarétke:
„Už je čas.“
„Hádam si ešte stihnete dať šálku horúcej čokolády?“ odvetila využijúc slabosť záhadného taxikára.
Chvíľu jeho pohľad spočinul na mne. Chápavo sa usmial, zdvorilo sa uklonil a mlčky zamieril k svojmu boxu, kde ho už čakala pariaca sa, rozvoniavajúca čokoláda s miskou drobných koláčikov. Doparoma. Ako mohla obsluha bistra vedieť, že si dá čokoládu a tak promptne i obslúžiť?! A o akom čase to hovoril? Spýtavo som sa zahľadel na moju krásnu spoločníčku.
„Prírodné zákony sú len našim opisom dejov prírody - nedala sa vyviesť z miery - Nie je to nič, čo by stálo nad vecami a k čomusi ich nútilo. Pozorujeme prírodu a nachádzame určité súvislosti. Zisťujeme, že za tých istých okolností, pri tých istých komponentoch, sa odohráva vždy to isté a rovnako. Dokonca vieme predpovedať, čo sa stane, ak sa niečo pri tom zmení.
Opisujeme však len „vonkajšok“. Ako je to vo „vnútri“ vo svete Planckových rozmerov povedať nevieme. Tu už naše opisy – zákony „nesedia“. Čas i priestor sú tu rovnako dynamické, ako všetok ten chaos, ktorý vládne naokolo. Kauzalita neplatí, všetko je tam, z nášho pohľadu, náhodné. Hmota sa tu predvádza vo všetkých svojich možnostiach. Tento svet dokážeme opisovať len pravdepodobnostne. Prebiehajú určité udalosti a zároveň udalosti, ktoré sú ich opakom. Ich výsledkom je spriemerovanie všetkého toho diania, ktoré v konečnom dôsledku spôsobuje, že uhol odrazu sa rovná uhlu dopadu, že lode plávajú a že z kačacieho vajíčka sa vyliahne kačiatko a nie slon.“
„Ale prečo sa to všetko spriemerovalo práve takto?“ spýtal som sa, hoci som pôvodne chcel položiť iné otázky.
„Náš vesmír je „prilepený“ na vlniacej sa membráne, ktorá sa dostala do kontaktu s inou membránou, čo vyvolalo "veľký tresk“ a „spôsob“ výbuchu určil vlastnosti, ktoré náš vesmír má.“
„Takže život vznikol náhodou.“
„Ak hádžete kockou a padne šestka, je to náhoda? Tak sa nám to javí, keď berieme do úvahy len začiatok vrhu a jeho výsledok. Ak by sme však hod nafilmovali kamerou a film zostrihali na jednotlivé snímky, dokážeme z predošlých snímkou určiť, ktorý je ten nasledujúci, ktorý samozrejme potom už náhodný nie je. Sled udalostí nie je náhodný ak poznáme všetky relevantné okolnosti a udalosti, nie sú príliš vzdialené. Pri určení pravdepodobnosti, že padne práve šestka, sa zabúda, že je rovnaká ako pre hociktoré iné číslo. A ak šestka znamená život, neznamená to zároveň ani to, že ostatné čísla nemôžu obsahovať život v nejakej forme ...“
„Ale už je čas“ pomaly položila svoju štíhlu ruku na moju. Jej hebký dotyk bol elektrizujúci. Už som nedokázal myslieť na nič iné ...
„Všetko je inak“ povedala nenáhlivo. Eroticky, pritom prirodzene vlniac bokmi, pomaly bez obzretia kráčala k východu. Sedel som ako prikovaný, kým sa mi nestratila z dohľadu. Rýchle som pozrel smerom, kde sedel záhadný taxikár. Box bol prázdny. Aj obrus na stole čistý, bez jedinej omrvinky ani stopy po koláčikoch, šálke od čokolády, len biela para z nej visela zamrznuto vo vzduchu ...
none
24

21. J.Tull 18.08.2011, 16:33

Zrazu, neviem ako, stál pri nás pán Koroviev a vôbec nevyzeral ako taxikár. Ospravedlňujúco sa uklonil a s úsmevom krátko prehovoril k Margarétke:
„Už je čas.“
„Hádam si ešte stihnete dať šálku horúcej čokolády?“ odvetila využijúc slabosť záhadného taxikára.
Chvíľu jeho pohľad spočinul na mne. Chápavo sa usmial, zdvorilo sa uklonil a mlčky zamieril k svojmu boxu, kde ho už čakala pariaca sa, rozvoniavajúca čokoláda s miskou drobných koláčikov. Doparoma. Ako mohla obsluha bistra vedi...

25.08.2011, 08:51
...a sex nebude?
none
25

24. 25.08.2011, 08:51

...a sex nebude?

25.08.2011, 08:52
...chce to nejaké splynutie, zjednotenie, že wau svetlo!
none
26

24. 25.08.2011, 08:51

...a sex nebude?

25.08.2011, 09:02
tušila som, že bez sexu to nie je ono
none
28

26. 25.08.2011, 09:02

tušila som, že bez sexu to nie je ono

25.08.2011, 09:07
...je to ten najlepší žart, čo stvoriteľ ľuďom urobil.
none
37

28. 25.08.2011, 09:07

...je to ten najlepší žart, čo stvoriteľ ľuďom urobil.

26.08.2011, 17:59
...splynutie dvoch protichodných energií v jednu.
none
27
25.08.2011, 09:03
to asi bola poviedka pre deti.......
none
29

27. 25.08.2011, 09:03

to asi bola poviedka pre deti.......

25.08.2011, 09:08
..aj deti by mali vedieť, aká dôležitá je láska pre život.
none
30

29. 25.08.2011, 09:08

..aj deti by mali vedieť, aká dôležitá je láska pre život.

25.08.2011, 09:10
No dobre ale vraj sex a láska sú rozdielne veci, tak ich nemäťte..... Toť tu bola 11 ročná Simonka a chcela skúšať sex, ale o láske nebolo ani slovo.....
none
31

30. 25.08.2011, 09:10

No dobre ale vraj sex a láska sú rozdielne veci, tak ich nemäťte..... Toť tu bola 11 ročná Simonka a chcela skúšať sex, ale o láske nebolo ani slovo.....

25.08.2011, 09:12
... no vidíš, a to preto, že sa to oddeľuje! Keď sex, tak jedine s láskou.
none
32
25.08.2011, 09:12
Ale na poradí nezáleží, dúfam.......
none
33
25.08.2011, 09:13
Inak pobožní sa majú, tí cítia lásku furt, takže môžu sexovať bez hriechu furt........beeeeeeeeeeééééééé
none
34
25.08.2011, 09:23
mno pekne ..zaxesovali ste Tullovi tému..a teraz sa vyhovárate na lásku
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 178 654 B vygenerované za : 0.104 s unikátne zobrazenia tém : 50 313 unikátne zobrazenia blogov : 898 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj ...

citát dňa :

Ten, kto spadol a znova vstal je oveľa silnejší, ako ten, ktorý nikdy nespadol.