Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Môj príbeh hľadania pravdy

190
reakcií
2313
prečítaní
Tému 6. februára 2018, 20:37 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 01. 2016
92
11. 12. 2009
108
20. 01. 2010
91
13. 06. 2010
59
12. 12. 2009
55
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 2. 2018, 20:37 avatar
Bol som zbožným kresťanom. Bibliu mám prečítanú nespočetne krát a v modlitbe som sa stretával s Bohom deň čo deň. Avšak prišiel deň, keď som začal uvažovať, či je skutočne pravda to čomu verím. Pravda sa stala zmyslom môjho života a neúnavne som ju hľadal. Je veľa kresťanov a veľa z nich hlása odlišné učenie. Ako zistím kde je pravda, bol som z toho zúfalý. Každé učenie, ktoré som počul malo kus pravdy a vychádzalo z písma ale iné učenie mu odporovalo a taktiež mnohé pravdy z nich písmo obhajovalo. Modlil som sa neustále aby mi Boh zjavil, čo je pravda, ak ho mám nasledovať, tak pravdivo lebo pravda môže byť len jedna. Čítal som desiatky kníh, stovky článkov, príbehov a svedectiev a každé hlásalo inú pravdu. Táto neistota a pochybnosti veľmi otriasli mojou psychikou. Začal som mať duševné problémy a neustály smútok z tej neistoty. Keď ochorel môj duch, časom začalo chorlavieť aj moje telo, prichádzali zdravotné problémy jeden za druhými a ja som chudol a chudol až som vyzeral takmer ako z koncentračného tábora. Bol to zlomový okamih, buď nájdem pravdu teraz alebo zomriem. Sadol som si, zavrel oči a vyhodil z hlavy všetky svoje myšlienky, názory, učenia a všetky predstavy, nad ktorými som sa dovtedy zaoberal. A odrazu som pochopil a uvedomil si. Do konca svojho života môžem študovať a hľadať pravdu všade naokolo, vždy tých právd bude toľko, koľko je ľudí a nikdy nezistím čo je správne. Ak Boh chce aby som pravdu poznal, ak si to naozaj želá, môžem ju nájsť jedine v sebe, vo svojom vnútri, nie okolo seba. Len ja môžem spoznať čo je správne a čo nie a ja sa budem zodpovedať za svoje skutky a myšlienky.

V biblií, v starom zákone si Boh vyvolil jeden národ za svoj a prikazoval iné národy zabíjať. Moje svedomie mi vravelo toto nie je správne, ja keby som bol Boh nenadŕžal by som nikomu a miloval všetky svoje deti rovnako. Prikazoval zabíjať zvieratá ako svoju obetu. V tejto skutočnosti som videl nesmierny odpor a nesúhlasil s nim. Boh sa hneval, chcel zahubiť ľudí a neskôr olutoval že im chcel ublížiť. Prečo Boh vyžaduje krv a bez krvi niet odpustenia, prečo musel Ježiš zomrieť aby nám bolo odpustené. Ak niekomu odpustím, tak mu odpustím zo srdca lebo odpustenie je rozhodnutie. Vo svojom vnútri som dospel k poznaniu že toto správne nie je.
Dočítal som sa, že nik nepríde ku Kristovi, ak mu to nedá Otec. Čo je toto za Boha, ktorý nie je spravodlivý ku všetkým rovnako a nedá túto možnosť každému. Ja keby som bol Boh spravil by som to inak. Ak my neodpustíme svojim blížnym ani Otec nám neodpustí. Ja som dospel k poznaniu, že ak by mne niekto neodpustil, ja by som nedokázal vo svojom vnútri niesť hnev a neodpustiť mu. Ja neodpúšťam lebo sa na nikoho nehnevám a vždy sa snažím vcítiť do druhého človeka prečo koná tak ako koná a viem že je to vždy z nedostatku poznania a necítim hnev ale súcit. Zistil som, že toto nie je Boh, ktorého chcem nasledovať lebo cítim, že to aký je a ako koná nie je správne. Ak sa moslim dopočuje o Ježišovi a neuverí v neho lebo celý život žil ako moslim a jeho viera mu hovorí opak, tak tento človek je podľa písma odsúdený, lebo neuveril v meno jednorodeného Božieho Syna. Ale presne tomuto veria moslimovia, že kto neuverí v Alaha, tak bude odsúdený. Ako môže Boh odsúdiť ľudí za túto skutočnosť, keď to v čo veríme je podmienené výchovou, kultúrou a skrátka len uverením, že je to tak. Ak by som bol Boh, a chcel by som aby moje deti verili konkrétne tomuto, povedal by som im to. Nemôžem človeka odsúdiť za to, čo som mu neoznámil. Nie je to správne. Sú stovky prorokov a ja nemôžem zistiť, kto má právdu, môžem zistiť len to, či to čo hlása je správne alebo nie, lebo to tak cítim, lebo je to v hĺbke mojej duše zapísané od môjho zrodenia. Ak niekto neposlúchne cirkev, má byť pre mňa ako pohan a mýtnik. Boh ma učí že ním mám opovrhovať a na druhej strane mám milovať svojich nepriateľov a blížnych.

Po uvedomení si týchto skutočností som uveril v Boha, ktorý neodpúšťa vďaka krvi a vražde ale preto lebo je milosrdný a miluje. A tento Boh je otcom všetkých cítiacich bytostí a nesúdi pre vieru ale jedine pre skutky. Ak predstúpim pred Boha bude mi zjavené či to čo som konal, bolo správne podľa môjho svedomia a bolo naplnené láskou alebo nie.

Po uvedomení si týchto skutočností mi neskutočne odľahlo, našiel som pokoj vo svojej duši a začalo sa uzdravovať aj moje telo. Už nehľadám v knihách ale ak chcem vedieť čo odo mňa žiada Boh, nazriem do hĺbky svojho srdca a v ňom nachádzam odpoveď na všetky otázky.

A Boh mi potvrdil neobyčajným spôsobom, že som sa rozhodol správne.

Môj brat po ťažkej chorobe zomrel, zastavili sa všetky životné funkcie a bol prehlásený za mŕtveho. Avšak Boh mu dovolil vrátiť sa, prežil klinickú smrť a stretol sa s Bohom.

Ocitol sa pred ľudskými slovami neopísateľným svetlom, ktoré bolo živé, vyžarovala z neho nesmierna láska, súcit, mier a pochopenie. Brat spoznal, že od tejto bytosti všetci pochádzame a k nej sa navraciame. Uvidel celý svoj život. Všetko čo počas života vykonal nesprávne olutoval a po každej ľútosti ho táto bytosť zahrňovala stále väčšou a väčšou láskou. Nikdy nebol veriaci a Boh ho za túto skutočnosť nesúdil. On ho nesúdil vôbec. Naopak každé nesprávne rozhodnutie brata Boh prijímal a ukázal mu že chápe, že to čo vykonal bolo z nevedomosti a z nedostatku poznania. Boh je žijúci súcit, nie sudca. On sa dokáže vžiť do srdca človeka a pochopiť prečo napr. terorista zabije ľudí v mene Alaha. Lebo ho k tomu vedie jeho viera, lebo ho ľudia presvedčili, že je to správne. Ale Boh ho neodsúdi ale vyjaví mu aby sa neriadil tým čo mu vravia iní, ale aby nazrel do svojho srdca a v ňom našiel čo je správne. Kresťania majú potrebu obracať ľudí na svoju vieru. Svedkovia Jehovovi chcú spraviť z ľudí svedkov jehovovych, katolíci katolíkov, protestanti protestantov. Keby ste upustili od svojich predstáv a presvedčení o vašej pravde, pochopili by ste, že sme sa narodili pre niečo iné, ako pre to, kto v čo uverí.

Bratovi bolo zjavené, že Boh nežiada aby sme ho počas života uctievali a neustále mu hovorili aký je úžasný, svätý, mocný atď. Boh nás stvoril na tejto zemi, do tohto hmotného sveta a nehľadať ho na nebi. Boha máme objaviť v každej cítiacej, živej bytosti. Nie si ty a svet ale ty si súčasť tohto jedného organizmu. Boh sídli vo vnútri všetkého živého. Život je škola aby sme sa naučili byť ako Boh. Aby sme sa naučili milovať všetkého a všetkých. Brat videl ako jeho zosnulí priatelia a známi žiarili ako svetlo a ako sa približovali k zdroju - k Bohu, splynuli s ním a stali sa súčasťou tejto jednej bytosti.
Brat spoznal že nemajú pravdu budhisti a hinduisti, že človek sa reinkarnuje dokým nedosiahne osvietenie a nemajú pravdu ani kresťania, ktorí ju odmietajú. Mnohí ľudia sa rodia znovu ak konali veľmi zle v živote aby to napravili. Preto sú prípady keď človek si pamätá svoj minulý život a presne opíše kde to bolo a s ktorými ľuďmi žil a ukáže sa, že všetko čo títo ľudia tvrdia je naozaj pravda. Ale nie je to pravidlo pre každého. Deti, ktoré nemali možnosť sa narodiť, sa rodia znovu aby sa naučili milovať.

Boh odmieta zabíjanie zvierat ľuďmi. ľudí stvoril ako ochrancov tejto zeme, vložil im do srdca súcit. Keď vidíme zomierať zviera cítime ľútosť. Dajte do jednej miestnosti dieťa, jablko a králika. Myslíte, že dieťa zje králika a bude sa hrať s jablkom? ľudstvo sa neustále vyvýja v poznaní. Blížia sa časy, keď zabitie zvieraťa bude rovnako trestné ako vražda človeka. Len tak bokom v knihe Genezis sa môžete dočítať : „A Boh povedal: Hľa, dal som vám každú bylinu, ktorá plodí semená, ktoré sú na tvári celej zeme, i každý strom a ovocie stromu, ktoré plodí semená. Toto bude vaše jedlo.“ Ak vidíte surovú zeleninu nie je vám hnusné ju zjest. A keď vidíte surové krvavé mäso tak si ho do úst nevložíte. Nejesť mäso vám Boh vložil do srdca.

Boh miluje všetkých ľudí. Kresťan má byť dobrý kresťan, moslim dobrý moslim... Kresťania, nasledujte Krista a moslimovia, klaňajte sa Alahovi. Dalajláma povedal, že pravé náboženstvo je také, ktoré z teba spraví lepšieho človeka. A to je pravda. Sú zlí ľudia a dobré náboženstvo a dobrí ľudia a zlé náboženstvo. Sekty môžu zmanipulovať človeka a ten začne nenávidieť tých, ktorí neveria tomu, čo on. Ale Boh vás neodsúdi, on vie, prečo ste konali tak ako ste konali a chápe to. Pravý Boh je len jeden, a je ním žijúca a životodarná láska, súcit so všetkými bytosťami, pokoj, mier a dobro. A Boh neodpúšťa lebo on sa nehnevá, on nenapĺňa svoje srdce hnevom a odplatou. On je učiteľ. My sme žiaci. A našou úlohou je nájsť ho vo všetkých cítiacich stvoreniach, naučiť sa milovať ich. Nemôžeš milovať Boha, ktorého nevidíš a nemilovať seba a svoje okolie. Nauč sa mať rád, odpustiť si, naplniť svoje vnútro pokojom a vylieč svoju myseľ. Až keď nájdeš mier v sebe, budeš môcť milovať ostatných. A až keď v nich objavíš Boha a budeš mu slúžiť skrze všetko živé, prídeš k nemu a budeš pripravený. Tvoja skúška sa skončí. To čo bude ďalej sa dozvieme až potom.


3.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   6. 2. 2018, 21:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   6. 2. 2018, 21:25 avatar
Prečo ?


6.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   6. 2. 2018, 21:32 avatar
1
Zmätok nad zmätok. Mám pochybnosti o tvojej úprimnosti, čo si tu napísal. Skôr si myslím, že ten začiatok je vymyslený a účelový, aby si následne relativizoval Boha. A to toto ti ide. To zrelativizovanie Boha je teraz v móde, je to také moderné, také in, vytvoriť si vlastného relatívneho boha, že. Takto jednoducho sa zodpovednosti pred pravým Bohom nezbavíš.


9.
označiť príspevok

Dziovina muž
   6. 2. 2018, 21:53 avatar
Objavil si bozie kralovstvo v sebe?
Súhlasí Klein


10.
označiť príspevok

Dziovina muž
   6. 2. 2018, 22:11 avatar
Gratulujem
Súhlasí -era-


29.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2018, 08:56 avatar
Veru veru, toto dnes príliš veľa ľudí nedokáže vpravde oceniť a donekonečna sa chcú držať vonkajších istôt.
Avšak žiadne vonkajšie istoty v skutočnosti neexistujú.


11.
označiť príspevok

Krištof
   6. 2. 2018, 22:12 avatar
Klein napísal: "... to čo vykonal bolo z nevedomosti a z nedostatku poznania."

To by sa dalo akceptovať, keď niekto robí niečo z nevedomosti a z nedostatku poznania. Zlo - aj hriech - je práve o tom, že je to niečo vedomé, zámerné resp. slobodné. Keď niekto vie a robí niečo zlé dobrovoľne, je to už o inom. Takisto ani v nebi nebude možné svojvoľne konať zlé veci bez následkov. Taký jednotlivec by bol asi najprv napomenutý a keby sa to opakovalo aj potrestaný.
Inak skúsenosti klinickej smrti sú rôzne, niekedy také skôr príjemné, podobne ako uvádzaš ty, niekedy však aj iné


13.
označiť príspevok

Krištof
   6. 2. 2018, 22:16 avatar
Samozrejme, určité veci človeka ovplyvňujú aj keby to bolo z nevedomosti a z nedostatku poznania. Vyslovene zlé skutky (príp. i myšlienky, pocity) zrejme v každom prípade ovplyvňujú duševný (morálny) stav človeka. Ale nemusí mať takú vinu ako ten, kto to koná vedome, slobodne...


17.
označiť príspevok

Krištof
   6. 2. 2018, 22:34 avatar
Platí však hádam aj opak: dobré skutky (príp. i myšlienky, pocity) zrejme v každom prípade ovplyvňujú duševný (morálny) stav človeka. Ale nemusí mať takú zásluhu ako ten, kto to koná vedome, zámerne... Resp. kto nekoná zlé veci (nejako výraznejšie), aj to ho ovplyvňuje, i keď je to nevedomé... tiež obyčajný život bez výraznejších dobrých či zlých skutkov pri menšej miere poznania... Vlastne všetko má vplyv, hoci nie všetko je rovnako výrazné a dôležité (dobré, zlé)


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 2. 2018, 23:38 avatar
13,....ale nie vždy to platí a bude platiť. V čase konca,pri účtovaní nepomôže neveriacim a iným sa odvolávať na nevedomosť a nedostatok poznania! Dnes to ešte platí,....ale nie celoplošne. Aj tu sú isté výnimky!


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 2. 2018, 22:26 avatar
11,....kto pozná širšie a hlbšie problematiku klinickej smrti,.....tak sa nikdy nebude upierať k takýmto faktom! Aj najhorší ľudia mali takéto skúsenosti a Boh takto nikdy nepriťahuje ľudí k sebe a ani im týmto spôsobom neukazuje cestu k nemu! Tou cestou je Slovo ,teda Biblia! Nikdy nie inak!
Príklad boháča a Lazára to potvrdzuje:......."Ale Abrahám riekol: ‚Majú Mojžiša a Prorokov ;/Písma/nech tých počúvajú.‘ 30 Potom povedal: ‚Nie, otče Abrahám, ale keby k nim prišiel niekto z mŕtvych, budú robiť pokánie.‘ 31 Povedal mu však: ‚Ak nepočúvajú Mojžiša a Prorokov, nepresvedčí ich, ani keď niekto vstane z mŕtvych.‘“

A pointa tohto tvrdenia je viac ako jasná!


18.
označiť príspevok

Krištof
   6. 2. 2018, 22:37 avatar
Počul som, že niektoré skúsenosti klinickej smrti boli nepríjemné. Dokonca niektoré súviseli aj s niečím podobným ako peklo
Súhlasí -era-


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 2. 2018, 23:11 avatar
18,....mňa táto problematika priviedla k pravde,k tomu čo som a verím! A viem po dlhom skúmaní,.....že tadiaľto cesta nevedie!
Môže to pomôcť len v tých súvislostiach,/byť impulzom/že niekto môže dospieť k rozhodnutiu skúmať a hľadať pravdu,Písma!
A "pekla" by som sa už vôbec nebál! Nič také neexistuje! Ak si zomrel v hriechu,....viac nebudeš existovať a budeš mŕtvy,-ad infinítum!


97.
označiť príspevok

Astax1 muž
   7. 2. 2018, 20:17 avatar
11. Krištof

Píšeš: "Takisto ani v nebi nebude možné svojvoľne konať zlé veci bez následkov. Taký jednotlivec by bol asi najprv napomenutý a keby sa to opakovalo aj potrestaný."

Môžeš mi povedať o tom niečo viac? Koho je toto učenie? Pretože Katolícke rozhodne nie je.
Ako by bolo možné konať zlo v nebi?


98.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 20:19 avatar
Kde bol Lucifer ked vyhlasil ze nebude sluzit?
Súhlasí Krištof


99.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 20:20 avatar
A kde bol predtym nez bol zvrhnuty na ZEM?
Súhlasí Krištof


100.
označiť príspevok

ardzun muž
   7. 2. 2018, 20:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.122.
označiť príspevok

Krištof
   8. 2. 2018, 11:34 avatar
Áno, podľa príbehu, ktorý akceptujú aj katolíci, Diabol bol pôvodne ako Lucifer v nebi...


123.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 2. 2018, 11:53 avatar
Ale tento blud nenájdeš v biblii, však? Kde v biblii je napísané, že diabol bol pôvodne ako Lucifer v nebi?


125.
označiť príspevok

Krištof
   8. 2. 2018, 14:00 avatar
To je skôr legenda, nie blud. Patrí do katolíckej tradície. V Biblii sú iba náznaky. Diabol Satan bol podľa Biblie najskôr archanjel v nebi, podobne ako Michael, Rafael, Gabriel, ale padol, bol zvrhnutý z dole


126.
označiť príspevok

Krištof
   8. 2. 2018, 14:21 avatar
2. Korinťanom 11, 14: "A niet divu, lebo sám Satan sa premieňa na anjela svetla." (Anjel svetla - Lucifer v preklade nositeľ svetla...)

Druhý Petrov list 2,4: "Veď Boh neušetril ani anjelov, keď zhrešili, ale zvrhol ich do tmavých priepastí podsvetia..." (O páde anjelov z neba...)

Lukáš 10, 18: "On im povedal: Videl som Satana padať z neba ako blesk." (Satan padá z neba ako blesk - blesk zdroj svetla, Lucifer, Svetlonos...) To je zopár možných náznakov (taktiež to Zjavenie Jána 12,9)


127.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 2. 2018, 16:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.128.
označiť príspevok

Krištof
   8. 2. 2018, 17:13 avatar
Rozhodne majú podla Biblie vyšší význam, keďže práve ich uvádza v daných významných súvislostiach, úlohách (nie iných anjelov). Už len to, že sú títo anjeli vyslovene konkrétne menovaný, je niečo významné. Nie je totiž bežné, aby Biblia konkrétne uvádzala mená anjelov.

Rafael zo starozákonnej knihy Tobiáš je "jeden zo siedmich anjelov, čo sú vždy pripravení predstúpiť pred Pánovu velebu". Čiže nie bežný anjel (jeden zo siedmych, pričom anjelov sú milióny).
"Ja som Rafael, jeden zo siedmich anjelov, čo sú vždy pripravení predstúpiť pred Pánovu velebu." Tu sa obaja preľakli, padli na tvár a zmocnila sa ich hrôza... Ja vystupujem k tomu, ktorý ma poslal. A vy toto všetko, čo sa vám prihodilo, napíšte.“ Potom sa vzniesol hore. Keď vstali, už ho nemohli vidieť. Zvelebovali a oslavovali Boha a vzdávali mu vďaky za všetky jeho veľké činy, že sa im zjavil Boží anjel." (Tobiáš 12, 15-22) Patrón chorých, slepcov, pútnikov, cestujúcich, námorníkov, vysťahovalcov, lekárnikov, pokrývačov, baníkov; proti očným chorobám a moru.

Archanjel Gabriel sa prvýkrát spomína v proroctvách Daniela v Starom zákone. Zvestoval Danielovi proroctvo sedemdesiatich týždňov. Jeho meno sa objavuje aj v apokryfnej knihe Henocha. Gabriel bol ten anjel, ktorý zvestoval Zachariášovi, že sa mu narodí syn Ján, predchodca Ježiša Krista. Takisto archanjel Gabriel zvestoval Panne Márii, že počne z Ducha Svätého a porodí Boha, Syna Najvyššieho a Spasiteľa sveta. Sv. Gabriel je patrónom pracovníkov v komunikačných technológiách.

bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


129.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 2. 2018, 17:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.130.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 2. 2018, 17:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.132.
označiť príspevok

Krištof
   8. 2. 2018, 18:04 avatar
Tým, že majú tie významnejšie úlohy a funkcie, sa zaraďujú k archanjelom (možno k tým siedmym, z ktorých poznáme troch).
"Tí [anjeli], čo zvestujú iba menšie veci, volajú sa anjeli, tí, čo zvestujú veľmi veľké, nazývajú sa archanjeli."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Mimochodom Pavol v Solúnčanom 4, 16 nemenuje archanjela Michala, ale nemenovaného archanjela. Môže ísť trebárs o jedného zo siedmych alebo významného Gabriela: "Lebo na povel, na hlas archanjela a zvuk Božej poľnice sám Pán zostúpi z neba..."
Ale je pravda, že Kniha Tobiáš je deuterokánonický spis Starého zákona (bol pôvodne napísaný v semitskej reči, buď v hebrejčine alebo v aramejčine).

Keď sa nad tým zamyslíš, patrón súvisí s jeho funkciou, s tým, čomu sa venoval. Michal, keďže bojoval a chránil proti zlému, je patrón v boji proti pokušeniam a diablovi; rytierov, vojakov, policajtov, tých, ktorí hľadajú ochranu... Gabriel zas zvestoval, oznamoval a práca pracovníkov s komunikačnými technológiami súvisí so správami, ich šírením, oznamovaním


133.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 2. 2018, 18:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.137.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 01:45 avatar
133,.....ak čítaš v Písme,....že "nemáme opúšťať svoje zhromaždenia",....že "Kristus je hlavou zboru",....."že on ustanovil diakonov,dozorcov",......"ktorých máme poslúchať a podriaďovať sa im", ......je to biblické?
A ak tvrdíme opak a neveríme v organizovanú cirkev,....nejdeme tým "nad to ,čo je napísané"v Písme?


138.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 2. 2018, 06:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.140.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 2. 2018, 09:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.141.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 2. 2018, 09:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.142.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 2. 2018, 10:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.143.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 2. 2018, 10:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.148.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 16:56 avatar
141,.....nechodte nad to,čo je napísané!


149.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 2. 2018, 16:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.151.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 17:00 avatar
149,....s tým by sa dalo súhlasiť. Lebo tá píše iba to,čo je v Písme! Ale ty píšeš aj to a tvrdíš,....čo tam nie je. A tak ideš proti Písmu!


152.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 2. 2018, 17:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.157.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 22:31 avatar
152,.....nie že myslím,.....ja to viem! Cirkev je organizovaná! A tak Písmom nepotvrdiš svoj nebiblický názor na kresťanov,....osamotených vlkov!


150.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 16:59 avatar
141,....byť skutočnými smeťami/hnojivom/ a len pseudosmeťami je rozdieľ! Nepleť si to!


153.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 2. 2018, 17:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.154.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 17:03 avatar
138,....buď si tak nechápavý ,alebo zámerne prekrúcaš moje slová?!
Pozri si moje tvrdenia! A potom reaguj!
Teda, stále si protirečíš ty,....a ani po desiaty krát si nevieš zapamätať to,čo som písal! Ako to nazvať? A to ťa baví?


156.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 2. 2018, 17:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.162.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 23:27 avatar
156,....keď boli písané verše,state o organizovanej cirkvi/diakon,dozorca,zbory,podriaďovanie sa ,atď/,....tak boli založené kresťanské/jednotné/ zbory Kristom po vtedajšom ,celom svete! A to platilo až do predpovedaného odpadnutia.
Samozrejme,aj vtedy bola cirkev organizovaná/RKC a neskôr reformácia/,.....ale boli mimo pravdu! Ak niekto od niečoho odpadne/od pravdy/,.....tak nemôže tvrdiť ,že učí pravdu: A Biblia potom poukazuje,že v "čase konca si Boh vyvolí ostatok,.......očistí svoj ľud a zjednotí ho"!
A tak,či bola cirkev v pravde ,alebo nie/doba temna/,....vždy bola organizovaným subjektom! Je ťažké si to zapamätať?!
A mnou sa nemusíš zaoberať,.....skúmaj Písma ako to je, a netvrď niečo ,čo v Písme nie je!


155.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 17:05 avatar
138,......je nebiblické ,alebo nie tvrdiť,že cirkev nie je organizovaná!?


136.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 00:34 avatar
132,....archanjel je len jeden. Je nerozumné písať ,že ich je sedem. A tak sa ťa pýtam,ktorý je potom vodcom anjelov,....keď ich je sedem! To odporuje samotnému významu slova!
A rozdelenie anjelov je inakšie: Anjeli,cherubíni a serafíni! A archanjel/Michael=Ježiš/ je vodca všetkých!


172.
označiť príspevok

Krištof
   10. 2. 2018, 13:38 avatar
130. Ešte k tomu, že "kto určil, že ten anjel je ochrancom", či to určil človek. Aj Bibliu napísali ľudia, napr. Pavol bol človek Je to v súlade s cirkvou. Cirkev nie je len ľudská organizácia, lež ľudsko-božská. Podobne Biblia nie je iba ľudská kniha...


173.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 2. 2018, 14:54 avatar
172,.....ale určite nie falošná cirkev,....ktorá má strašne krvavé dejiny! To má spojitosť s "božstvom" vládcu tohto sveta!
A neporovnávaj Bibliu s burinou,.....je to viac ako zlé prirovnanie!


102.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 22:44 avatar
97,....napríklad ako démoni! 

Ak verím,že žiadny očistec neexistuje a do neba idú dobrí a čistí ľudia,.....tak neviem koľko katolíkov tam bude?
Vaša predstava je asi taká,.....že tu môžme byť lumpmi na entú,....a v nebi Boh švihne prútikom a budeme svätí!
Tak prečo sa snažiť na zemi zmeniť svoju "starú osobnosť na novú"?! Boh to urobí za nás!


121.
označiť príspevok

Krištof
   8. 2. 2018, 11:29 avatar
97. Astax1, ani v nebi neprestáva slobodná vôľa (možnosť prípadne konať aj zlé, nielen dobré).
Zjavenie Jána 12:
"Na nebi sa strhol boj: Michal a jeho anjeli bojovali proti drakovi. Bojoval drak i jeho anjeli, ale neobstáli a už nebolo pre nich miesto v nebi. A veľký drak, ten starý had, ktorý sa volá diabol a satan, čo zvádzal celý svet, bol zvrhnutý; zvrhnutý bol na zem a s ním boli zvrhnutí jeho anjeli."
Súhlasí Ludwig


134.
označiť príspevok

Astax1 muž
   8. 2. 2018, 19:48 avatar
121. Krištof
Nesúhlasím s tebou.
Pojem "nebo" sa nevzťahuje na konkrétne miesto. Tento biblický výraz neznamená miesto („priestor“), ale spôsob bytia. Žiť v nebi znamená „byť s Kristom“. Inak povedané, nebo je tam, kde je Boh.

Verše, ktoré si uviedol zo Zjavenia Jána popisujú udalosť, ktorú nazývame "pád anjelov". Keďže sa jednalo o skúšku, ani Boh sa nemohol plne zjaviť anjelom tak, ako ho vidia teraz. Prečo? Lebo ak by ho videli v plnosti, neboli by schopní zhrešiť. Síce poznali Boha ale nepoznali ho v plnosti. Preto sa Lucifer domnieval, že dokáže Boha poraziť, a rozhodol sa, že nebude slúžiť.

392 Písmo hovorí o hriechu(1850) týchto padlých anjelov. Ich „pád“ spočíva v slobodnej voľbe týchto stvorených duchov, ktorí zásadne a neodvolateľne odmietli Boha a jeho kráľovstvo. Ozvenu ich vzbury nachádzame v slovách, ktorými sa Pokušiteľ obracia na našich prarodičov: „Budete ako Boh“(2482) (Gn 3,5). „Diabol hreší od počiatku“ (1Jn 3,8), „je luhár a otec lži“ (Jn 8,44).

393 Anjelom nemôže byť ich hriech odpustený(1033-1037) pre neodvolateľnú povahu ich voľby, a nie pre nedostatok nekonečného Božieho milosrdenstva. „Po páde nejestvuje pre nich možnosť pokánia,(1022) podobne ako ani pre ľudí po smrti.

Po boji prichádza odmena, tak aj anjeli, ktorí obstáli, spatrili Boha tak, ako svätí v nebi, preto už nemôžu viac zhrešiť.
Človek je náchylný k zlému, čo je ovocie dedičného hriechu. K našej náchylnosti prispieva aj diabol svojím pokúšaním, ktorý "obchádza ako revúci lev a hľadá koho by zožral". Cirkev, nasledujúc svätého Pavla, vždy učila, že nesmiernu biedu, ktorá dolieha na ľudí, ich náklonnosť na zlé a ich podrobnosť smrti nemožno pochopiť bez ich spojitosti s Adamovým hriechom a so skutočnosťou, že Adam na nás preniesol hriech, ktorým postihnutí sa všetci rodíme a ktorý je „smrťou duše“.

No svätí v nebi už zvíťazili nad Pokušiteľom a už viac nie sú pod vplyvom dedičného a ani iného hriechu. Odkiaľ by mali "schopnosť" konať zlé, ak vieme, že do neba nič nečisté nevstúpi?

Katechizmus o tom hovorí: "Na konci čias dosiahne Božie kráľovstvo svoju plnosť.(769) Po všeobecnom súde budú spravodliví naveky kraľovať s Kristom, oslávení na tele i na duši, a aj sám vesmír bude obnovený:(670) "

Naveky kraľovať znamená, nikdy nezmeniť svoj stav. Vo Svätom Písme sa píše: "Božie dary a povolanie sú neodvolateľné."

Sväté Písmo na viacerých miestach dosvedčuje nezmeniteľnosť povahy "víťazstva".
"Kto zvíťazí, tomu druhá smrť neublíži" Zjv 2, 11
"Kto zvíťazí, ten takto bude oblečený do bieleho rúcha a jeho meno nevymažem z knihy života, "
" Toho, kto zvíťazí, urobím stĺpom v chráme svojho Boha a už viac nevyjde von" Zjv 3, 5;12
" Kto zvíťazí, zdedí toto; a ja budem jeho Bohom a on bude mojím synom."
" Zotrie im z očí každú slzu a už nebude smrti ani žiaľu; ani náreku ani bolesti viac nebude, lebo prvé sa pominulo." Zjv 21, 4

Nakoniec o tom najlepšie pojednáva Sv.Pavol, ktorý povedal: "Ale keď príde to, čo je dokonalé, prestane, čo je len čiastočné. Teraz vidíme len nejasne, akoby v zrkadle; no potom z tváre do tváre. Teraz poznávam iba čiastočne, ale potom budem poznať tak, ako som aj ja poznaný."

Sv.Pavol hovorí o tom, že svätí v nebi vidia Boha " z tváre do tváre". V tom spočíva blaženosť, v nazeraní na Boha. Po zavŕšení ľudských dejín Boh pretvorí všetko, "aby bol Boh všetko vo všetkom".

Teda všetci tí, ktorí tvoria večené spoločenstvo s Bohom a nazerajú naňho, nie sú schopní konať zlo.


135.
označiť príspevok

ardzun muž
   8. 2. 2018, 19:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.144.
označiť príspevok

Astax1 muž
   9. 2. 2018, 11:47 avatar
Tvrdil som niečo iné?
Anjeli a aj ľudia po smrti sú netelesné podstaty, a ako také nepodliehajú ani času, ani priestoru. Nemôžme si predstavovať nebo ako miesto, kde "sedí" Boh a už iba naša prítomnosť na tomto "mieste" by nás robila blaženými.

Náš Otec nie je „inde“, je „nad všetko“, čo môžeme pochopiť z jeho svätosti. Preto výraz „ktorý si na nebesiach“ neoznačuje miesto, ale vznešenosť Boha a jeho prítomnosť v srdci spravodlivých. Nebo, kde prebýva Otec, je pravou vlasťou, do ktorej smerujeme a do ktorej už patríme.
Kludne môžeme povedať, že "nebo" je aj vôkol nás ale v inej "dimenzii".


147.
označiť príspevok

Krištof
   9. 2. 2018, 14:59 avatar
144. Podľa RKC - kkc 326 - je nebo "miesto Boha, nášho „Otca, ktorý je na nebesiach“... Napokon slovo „nebo“ označuje „miesto“ duchovných stvorení – anjelov –, ktorí obklopujú Boha."


159.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 23:05 avatar
144,.....ale katechizmus tvrdí,že v nebi budete mať aj hmotné telo,....tak ako aj Ježiš! Aj keď je to nezmysel,tak učí RKC. Bude to hmotné telo/preduchovnelé/,teda -"oslávené". RKC angelizmus/len duchovné telo/ a aj klasický materializmus/hmotné telo/odmieta. A tak vynašla oslávené telo v nebi , niečo ako človeka obojživelníkka/mäsoduch/.  Je to uvedené v nemeckom katechizme pre dospelých,strana 406./s imprimatur/

Teda,nechápem ,prečo píšeš ...."anjeli aj ľudia po smrti sú netelesné podstaty,".....???


160.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 23:16 avatar
144,......a nebo je síce iná dimenzia,ale určite nie je v srdci,......a označuje presne miesto,kde býva Boh a anjeli!/duchovná ríša/
Nie je to ani nad oblakmi, ale z mnohých častí Písma/Zjavenie,Ezechiel,Izaiáš/ je zjavné,že je to niečo,čo je vlastné duchovným bytostiam.
A nebo nie je "vôkol nás",....aj keď výraz "nebo,nebesia" majú viac významov v Písme.
Ak Ježiš povedal,že "tam kam ide on my nemôžeme prísť"/v tele/,....."moje kráľovstvo nie je z tohto sveta",....atď,,....tak tým zjavne myslel doslovné miesto,dimenziu ,....ktorá je vzdialená hmotným bytostiam! A je jedno ,či ide o vzdialenosť alebo časopriestor! Alebo oboje!


139.
označiť príspevok

Krištof
   9. 2. 2018, 08:59 avatar
134. Astax1, neberiem ti vieru, avšak: Aj anjeli a podľa katolíckej tradície i archanjel Lucifer boli v nebi priamo pri Bohu a napriek tomu niektorí konali zlo, boli potrestaní. Všetci anjeli mali a majú slobodnú vôľu. Adam a Eva boli stvorení Bohom tak, že keď to videl, povedal, že je to veľmi dobré; žili s Bohom v rajskej záhrade. Napriek tomu padli, mali slobodnú vôľu. Boli čistí, ale znečistili sa. Iste, do neba nevojde nič nečisté, ani daní anjeli neboli v nebi pôvodne nečistí, ale sa znečistili. O ľuďoch vykúpených z dedičného hriechu hovorí Katechizmus Katolíckej cirkvi v súlade s Písmom, že napriek tomu majú naďalej sklony k hriechu i slobodnú vôľu. Skrátka nič nenasvedčuje tomu, že by ľuďom niekedy v budúcnosti mala byť odobratá slobodná vôľa (a teda i možnosť konať nielen dobré, lež prípadne i zlé veci). Samozrejme, aj ja verím, že je vyššia pravdepodobnosť, že väčšina z nich bude konať dobro a budú žiť normálne, slobodnú vôľu budú využívať správne, ale možnosť k zlému stále je. Nebude tam síce Pokušiteľ, ale ani v pôvodnom nebi, kde boli daní anjeli pred svojím pádom, nebol. Hovorí učenie Katolíckej cirkvi, že v nebi pri Bohu ľudia a anjeli nebudú mať slobodnú vôľu?


145.
označiť príspevok

Astax1 muž
   9. 2. 2018, 12:42 avatar
139. Krištof
Tento názor (schopnosť konať zlé v nebi) nenachádzam u cirkevných otcov, ani v tradícii Cirkvi, ani v jej iných oficiálnych dokumentoch. Pravdu povediac, počujem to prvý krát.

S týmto názorom ale súvisí teologický problém, nie len nezmeniteľnej povahy konečného určenia ale aj v spočinutí v Bohu, ktorý je "bonum universale". Nakoniec by tento názor mohol viesť k presvedčeniu, že aj zatratenci nie sú odsúdení na večnosť v pekelných mukách ale zo svojej vlastnej povahy by sa mohli rozhodnúť konať dobro, a tak zmeniť svoj "rozsudok". Tento názor ale Cirkev, ako aj Svaté Písmo zavrhuje. Ako som napísal vyššie, povaha víťazstva alebo porážky je nezmeniteľná.

Každý človek, ktorý umiera si svoj stav duše, tak kladý k Bohu, ako aj záporný prenáša na druhý svet, bez možnosti zmeny. Tí, ktorí umierajú v milosti naveky spočinú v Bohu, teda v Najvyššom dobre, ktoré už viac nepripúšťa konať zlo. Naopak zatratenci sú naveky odlúčení od Boha a tým strácajú "schopnosť" sa rozhodovať pre dobro. Ich vôľa naveky spočinie v zlu, kým vôľa spasených naveky spočinie v Bohu.

Ak sa bavíme o skúške anjelov. Anjeli sú usporiadaní v stupňoch - v chóroch. Aj tam existuje hierarchia poznávania. Sv.Tomáš Akvinský hovorí, že nižší anejlský stupeň - chór, "vidí" Boha v tom vyššom stupni. Ani anjeli nevidia a nepoznávaju Boha všetci rovnako. Ich skúška spočívala v tom, že najvyšší anjel Lucifer odstúpil od Boha v nazeraní, tým ostatní anjeli buď nasledovali Lucifera alebo odstúpili od neho svojou vôľou. Akvinský hovorí, že ani Lucifer nenazeral na Boha "bez prekážky", lebo inak by nebol schopný zhrešiť. Nie je možné hladieť na Boha a pritom sa neradovať. Istotne mali anjeli slobodnú vôľu, no vôľa ich niektorých nespočinula v Bohu.

Aj Adam a Eva mali slobodnú vôľu, ale nenazerali na Boha "z tváre do tváre". Znova, ak by to tak bolo, neboli by schopní zhrešiť. Ale keďže vôľa svätých už raz navždy spočinula v Bohu, nemôžu už viac zhrešiť.

Tvoj názor dáva priestor mnohým špekuláciam. Čo by bolo s tými, ktorí by sa rozhodli konať zlo v nebi? Ako by mohlo Svate Písmo písať o konečnej a neodvolateľnej odmene, ak by im táto odmena mohla byť vzatá? Prečo by Kristus prišiel na zem a definitívne zvíťažil na diablom, svetom, smrťou a hriechom, ak by v nebi tento boj stále pokračoval? Atd.

Problém plynie zo zle pochopenej slobenej vôľe. Netvrdím, že slobodná vôľa bude človeku "odobraná". Veď slobodná vôľa je darom, ktorým sa podobáme Bohu. No aj naša vôľa je zastretá a stále podlieha tomu "ľudskému", kdežto v nebi spočíva v tom, pre ktorého bola stvorená.

Moja odpoveď teda je: Aj anjeli, aj svätí v nebi majú slobodnú vôľu, ktorá spočinula v Bohu, a už viac nemôžu zhrešiť.

Toto je vyjadrenie katechizmu:

1732 Dokiaľ sloboda definitívne nezakotví v konečnom dobre,(396) ktorým je Boh, zahŕňa v sebe možnosť voliť medzi dobrom a zlom, teda možnosť rásť v dokonalosti alebo zlyhať a zhrešiť.(1849)

1743 Boh ponechal človekovi „možnosť rozhodnúť sa“ (Sir 15,14), aby sa mohol slobodne primknúť k svojmu Stvoriteľovi, a tak dosiahnuť dokonalú blaženosť.


146.
označiť príspevok

Krištof
   9. 2. 2018, 14:55 avatar
145. Slobodná vôľa znamená, že človek alebo anjel môže konať dobrovoľne, slobodne, dobre a normálne predovšetkým, ale prípadne i zle. Bolo by zrejme protirečenie tvrdiť, že bytosti majú slobodnú vôľu, majú slobodu, ale nemôžu konať zlo, nemajú slobodu. Tvoja otázka: "Čo by bolo s tými, ktorí by sa rozhodli konať zlo v nebi?" Písmo hovorí: "Bohu nič nie je nemožné." (napr. Lk 1, 37) Teda všetko, čo je možné uskutočniť, Boh môže. Samozrejme, sú aj veci, ktoré sú reálne nemožné: zmeniť minulosť, ktorá sa už stala, aby sa nestala; stvoriť budúcnosť (tj. v prítomnosti), ktorá ešte nezačala existovať; stvoriť hranatú guľu... a možno i dať niekomu slobodnú vôľu a zároveň mu v nej nedať možnosť pre prípadne zlo. Ale takto sa to chápe "sedliackym" rozumom, nevylučujem, že je to predsa len Bohu možné (tj. že by platilo to, čo prezentuješ ty)


158.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 22:47 avatar
145,......ak je Astax tak múdry, mohol by vysvetliť dané verše:........."Dostane zlosyn milosť? Nenaučí sa pravde, v zemi spravodlivých hreší a nevidí velebnosť Pána." Izaiáš .26:10

Nové nebo a nová zem:

"Nebude tam už párdňové dieťa ani starec, ktorý nedoplní svoj vek, ale mladík zomrie storočný a hriešnik ako storočný bude prekliaty." Izaiáš 65:20

Som zvedaví,ako to korešponduje/dané texty/ s tým,čo tvrdí?


161.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 2. 2018, 23:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.163.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 23:29 avatar
161,.......teda tak chápeš slová,že....... "zem bude naveky"? Je to opakovane tvrdené v Písme!
Teda, vyhlasuješ Boha za klamára?
A ja verím,že Božie slovo má pravdu! Ale ty klameš a všetci nebíčkari!


164.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 2. 2018, 23:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.165.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 2. 2018, 23:39 avatar
164,.....to čo má byť?  A aká by mala byť? Neviditeľná? 
Ja som písal,že Biblia opakovane tvrdí,že "zem bude naveky"! A vy tvrdíte opak/že zhorí a pominie sa/ a že teda Boh klame!
Nechápem,,,,,o čom to točíš? Randal a Hopkirk?


166.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 2. 2018, 10:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.167.
označiť príspevok

havran
   10. 2. 2018, 10:20 avatar
veriaci-4 -prestaň už blúzniť a zamyslí sa nad tými nezmyslami ak je to vôbec možné!


169.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 2. 2018, 10:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.171.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 2. 2018, 12:15 avatar
Havran, vyjadril si sa o sebe, že nie si ateista, a ako materialista to nevieš pochopiť, tak čo sa pletieš do náboženských tém?


174.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 2. 2018, 15:00 avatar
166,.....to za prvé,neruší Božie predsavzatie so zemou,....ktorá má byť naveky!
A tiež si treba uvedomiť ,že dané slová sa týkajú iba znovuzrodených ,teda menšej časti zachránených./malé stádo/
A Pavol dané slová vztiahol zrejme na svoju hmotnú schránku,.....a tá v ich prípade mala byť "dočasná". Pozri kontext vyplývajúci z okolitých veršov.


168.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 2. 2018, 10:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.175.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 2. 2018, 15:17 avatar
168,.......tak mi pomôž! Ako chápať verše,že zem bude "naveky" a trebárs Matúša 5:5....."Šťastliví tichí, lebo oni zdedia zem. "

Nemalo tam byť ,že "zdedia nebo"?

Iz 60,21 ......."Tvoj ľud, to budú samí spravodliví a vládnuť budú zemou naveky: štepy sadu, dielo jeho rúk na jeho oslavu"

Ž 104,5 ........"Zem si postavil na pevné základy, nepohne sa naveky."

Ž 78,69........"Postavil svätyňu pevne ako nebesia, ako zem, ktorú založil naveky."

Žalm 37:29,....."Spravodliví ľudia budú dedičmi zeme a budú na nej bývať natrvalo. "


170.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 2. 2018, 10:52 avatar
165. Avšak práve tak jasne je napísané : Nebo a zem sa pominú.
Kde tu Boh klame?
Inak, verím ti ten začiatok poslednej vety. Ty naozaj nechápeš o čom je tu reč. No čo už...
Súhlasí veriaci-4


177.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 2. 2018, 00:26 avatar
170,....ale sa píše aj to,že "bude nová zem a nové nebo"!  Ale tu je to obrazná reč. Lebo to sa splnilo a cituje sa to aj u Izaiáša. A ako viem vtedy sa nezmenila doslovná zem a ani doslovné nebo!
Nebo=nová vláda,.....zem=nová ľudská spoločnosť!
A to sa stalo prvý krát,keď sa židia vrátili z vyhnanstva v Babylone!

„Hľa, tvorím nové nebesia a novú zem a skoršie veci sa nebudú pripomínať, ani nevstúpia do srdca.“ ?(Izaiáš 65:17)
A tento verš má aj druhé spĺňanie! Ako to cituje Peter! Už chápeš? Nechápem ako môže niekto veriť ,že Boh dokonca zničéí aj svoje miesto bývania? To je sila! 
Ako hovorí opakovane Písmo,...."zem bude naveky"!


179.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 2. 2018, 09:21 avatar
177. Si dokonalý ekvilibrista.... Síce ti to chvíľu trvalo, ale nakoniec si vymyslel odpoveď, ktorá ťa ukazuje ako neomylného a všeznalého... Poklona pán kúzelník 


180.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   11. 2. 2018, 11:57 avatar
Era konecne som ta zastihol. Raz si mal jeden perfektny citat. Nepamatas si ho?


181.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   11. 2. 2018, 11:58 avatar
Nieco ze kazdy si zasluzi.........a dalej vobec neviem. Pomoz


182.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 2. 2018, 12:10 avatar
Vôbec netuším čo máš na mysli.
Ale že každý z nás by si zaslúžil dobrých päťadvadsať, s tým by som vedel súhlasiť:-)


183.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 2. 2018, 12:13 avatar
Inak,ešte používam: "Kto chce kam, pomôžme mu tam".... a "Každému, čo jeho jest"....


185.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   11. 2. 2018, 12:20 avatar
Som si hovoril ze je tak dobry ze si ho zapisem. Aj som si ho zapisal....lenze neviem kam ))))


186.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 2. 2018, 12:37 avatar
Keď si spomenieš, daj mi vedieť, nech sa aj ja zabavím :-)


187.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   11. 2. 2018, 12:40 avatar
Nieco podobne Všetko je tak ako má byť , všetko sa deje pre niečo…a to zlé čo nás v živote postretlo sa raz na dobré obráti.


188.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   11. 2. 2018, 12:41 avatar
Noooooooo spomen si


189.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   11. 2. 2018, 12:42 avatar
JA tu na nete prehladavam citaty......uz mi z tych pravd ebe


190.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 2. 2018, 14:23 avatar
187. Ech, také lacné prúpovídky, to zvládne tuná každý druhý. Možno sa pletieš a vôbec to nebolo odo mňa :-D


184.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   11. 2. 2018, 12:19 avatar
Nee


27.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 2. 2018, 08:47 avatar
Zo zavermi prispevku uzivatela Kleina musim oponovat i suhlasit. Hned vysvetlim preco a uvediem skratene i svoj pribeh.
Oponovat musim v tom zmysle ze Boha nemoze sudit ziadne stvorenie a ty si v podobnej situacii ako som bol kedysi ja,po krize viery ked si clovek uvedomi ze cele tie navstevy kostolov a siekt,cele roky,boli nanic lebo i tak nevies kde je pravda a uz tolko krat si uprimne hladal a spalil sa to celkom naserie a zatvrdi cloveka, ale clovek musi sa pokorit pred Bohom len On ti moze pomoct ziadne nabozenstva ani sekty ti nepomozu ani unik v psychologii,a sudenie Boha vsetko len zhorsi,mi sme nic,prach zeme. Vzpomni na svoje vlastne nedostatky a cin pokanie. Klinicku smrt neverim nakolko ked clovek umrie s5 na zem sa nevracia,biblia ti sama hovori ked clovek umrie fyzicky svetsky je sud a teda ziadne reinkarnovanie v zmysle prevtelovania sa nekona,dalej smrt je odplata za hriech sa hovori a teda i za modlarstvo a vzpuru voci Bohu a vsetky lzi co clovek na zemi nadobudne a neodnauci sa a s tym spojene daleke dosledky na jeho zivot... . Ak by clovek zil v Duchu a Pravde mohol by zit viac nez stovky rokov a pismo i hovori ze nemusi umierat vobec ale potom ide do nebies v premene tela,ale to vsetko len skrz vedenie v Duchu a Pravde ziadne mikulasenecke panbickarstva ani kaldejstva scientologov a im podobnym buzerantov co sice maju ucenie o ufu ale maju nespravne ucenie biblie sa nevedia ani dotknut a su v hlbokom modlarstve.
Laska ma byt ludske jedine nabozenstvo a verit sa ma skrz Bozie Pravdy nie ludske ucenia,ved hovori Boh ze jeho myslienky su daleko vacsie od nasich a ine ako nebesia od zeme,takze vierovyznania su ludom len ako podotykas na vojnu,rozdelenie a modlarstvo. Nie tak biblia. Len je problem ju prelozit ked clovek od mala pocuva len lzi a modlarske interpretacie a sam je nedostatocny to zvladnut potrebuje na to pomoc od Boha a niekoho s ucenim Bozim nie ludskym.A samo sebou volu a milost sa pokorit a zacat vsetko odznova. Pycha peklom dycha a Boh dava pokornym milost ale samospravodlivost je ako ohavne rucho. A o to viac vzpura a modlarstvo,vari hlina povie hrnciarovi ja som mudrejsia lepsia a krajsia od teba a teraz si svoje miesto vymenime ????? Ale,ale,ale,a na to si kde dosiel.
Cize obratenie sa ma dve fazy,jedna je uprimnost pokora a zmena srdca a mysle pred Bohom, dalsia je odvrhnutie vsetkych lzi,vierovyznani,kostolov,siekt,avsak nie pisiem ale ludskych interpretacii.
Znovuzrodenie je prijatie Matky i Otca v Duchu a Pravde nie ludskych uceniach. Spasa je odchod do nebies v nesmrtelnosti, ohnivy voz-srp- oblak je jedno a to iste.
K Laske este, su dve zakladne stupne poznania lasky. Jedno je uvedomenie si ze Kristus je Krishna, Jan je Mohammed,Budha cize buditel tiez Kral Salamun,nejedna sa o prevtelovanie. Cize bibilia,koran,vedy boli ludmi znacne upravene,hlavne koran a vedy,a oddelene od seba,a i dalsie spisy. No su to duchovne jazyky ako i sny a videnia a prepojit ich spravne a v spravnom vyklade tu mudrost a poznanie ako i vyssie uvedene moze dat len Duch Svaty. Ten sa neda ziskat ziadnym obradom ani peniazmi ani pripojenim sa k nejakej skupine. Vierovyznania su to ked sa pospini odkaz Bozi jeho Syna,prorokov a vyprodukuju z toho mikulasenci ludom modlarstva pre ich pokrivene mocenske a dalsie ucely za heslami rozdeluj a panuj,vsetky cesty vedu do Rima, a opakovana loz je pravdou ale loz bude vzdy len loz a pravda je mimo ludske ucenia. Dalsi stupen lasky je uvedomenie si ze Boh ani clovek neni nikdy sam a laska vo vecnosti je zdielana medzi parmi, vzdy je to samec a samica ako ukazuje predobraz Noeho Archy ktory je spravne ucenie o P.M. teda muz a zena ziadny buzici a lezby. A Boh stvoril cloveka na svoj obraz,muza i zenu,nie transexuala ani nejaku poletujucu energiu. A nie osamote. Muza na obraz muzskej casti Boha alebo ak chcete skor na obraz dokonaleho Adama - Jezisa ktory je na Bozi obraz ako jediny...., a zenu na obraz svojej dokonalej Nevesty,svojej Zeny. Nie nejakeho spolku na zemi,vody zivota idu od tronu a tron,hora,kriz,archa atd atd je v pisme zena. A Duch a Nevesta hovoria prid to su Jezis Kristus a Panna Maria. Avsak je nutne prist s pokorou,uctou,a oslobodit sa nespravnych predstav o nich.
Vsetko zelene co dava Boh cloveku jest je predsa prave ucenie co rastie na stromoch a rastlinach sadenych od neho,chap duchovne,ved pismo samo ti hovori o stromoch a zivych kamenoch ako o ludoch a ved tie zvierata v Noeho Arche boli rozne vlastnosti ludi a ludia ved si vzpomente na Petrov sen co mal vo Skutkoch Apostoloch a prepojte to, nejest bravcove je neprijmat lzi politikov nie nedat si slaninu. Uz som pisal mnoho,moj pribeh uvediem na zelanie ako i detaily uprimnym hladacom a odpoviem na otazky cez email - jozefdodo6363@gmail.com


45.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 2. 2018, 11:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 2. 2018, 15:22 avatar
Suhlasim s tym ze vierovyznania a ich rozdelovanie i spajanie sa je dielom diablovym,v skutocnosti tato mikulasenecka samozvana cirkev bola zalozena Judasom a tzv. papez neni papez iba ak mikulasenecky a pravy Otec je niekto uplne iny voci komu ten incestman AKELDAMA je v opozicii co dokazal nie raz svojimi vyjadreniami ako i jeho predchodcovia,rovnako kazdy kto s nimi akokolvek bratrickuje a vezie sa na ich uceni. Mimochodom, obratenie sa, znovuzrodenie a spasa su tri rozlicne veci. Ak by ta nejako zaujimali podrobnosti moj email je jozefdodo6363 na gmaili


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 2. 2018, 21:01 avatar
1,....tvoj príbeh hľadania pravdy nie je ukončený, a z toho čo si napísal, je zrejme že si v zmätku stále okolo poznania pravdy a Boha. Z toho čo si napísal,......je mi jasné ,že si nič nepoznal a dostal si sa na opačný koniec poznania pravdy: lebo uvádzaš veci, ktoré odporujú Písmu.
Nechápeš ani to "zabíjanie, a obete" z Písma , a ani si nepochopil ,že pravda sa nededí,ale sa hľadá! Teda,.....nikdy "kultúra,národ,výchova" nesmie rozhodovať ,čomu veriť?!
To,že ľudia sú v takomto zmätku je jasný dôkaz toho, že keď odmietajú dnes tých čo učia pravdu, tak nikdy nedôjdu k presnému poznaniu!
S tou klinickou smrťou a reinkarnáciou si to"zabil"! Vytvoril si si vlastnú pravdu a vlastného Boha,........a "šteklíš si tým uši"!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Preto choďte a robte učeníkov... a učte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal.“ — MATÚŠ 28:19, 20.
A to dnes robia iba JS! Tak ako v 1 storočí iba kresťania,Nazaretská sekta!
Sorry,.....nepotešil som ťa,.....a tak dalej hľadaj,lebo si úplne mimo! To ti hovorím úprimne!


4.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 2. 2018, 21:24 avatar
Tvoj Boh ti prikázal aby si presviedčal druhých o svojej pravde a učil ich to zachovávať.
Môj Boh ma nežiada o nič. Ukázal mi, že ak chcem byť šťastný mám s úctou hľadieť na všetko živé a milovať.

Shagara, to čomu veríš je tvoja vôla, tvoje rozhodnutie. Prajem ti aby si bol v živote šťastný, aby sa darilo tebe aj všetkým tvojim priateľom a rodine.


8.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 2. 2018, 21:47 avatar
Písmo odporuje môjmu svedomiu. To čo je správne Boh vložil do môjho srdca a nie na papier. Táto kniha je strojcom mnohých hádok, hnevu a nenávisti. Táto kniha priniesla svetu rozdelenie na stovky spoločenstiev.

Aj ateista bez poznania písma vie, že milovať je správne a ubližovať je zlé. Že nemám druhému robiť to čo nechcem aby on robil mne. A preto ak ty nechceš aby ťa ateista presviedčal o svojej pravde, nerob to ani ty.

Shagara, ty sa riadiš písmom a veríš že si v pravde a ostatní členovia tohto fóra ktorí sa riadia písmom a veria že sú v pravde ťa nazývajú bludárom. Ak neustále riešiš kto má pravdu a kto nie, nemáš čas milovať. Nie je dôležité čo je pravda ale čo je správne.

Ak by si bol ty prorok Eliáš, zhodil by si z útesu a povraždil pohanských kňazov? Ja by som to nespravil ani keby ma o to žiadal sám Boh. S takým Bohom nechcem mať nič spoločné. Ospravedlňujem sa, že som viac milosrdný ako tvoj Boh.


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 2. 2018, 22:57 avatar
8,........ v Prísloviach 28:26 čítame..........„Kto sa spolieha na svoje vlastné srdce, je hlúpy, ale kto chodí v múdrosti, ten unikne.“

„srdce je zradnejšie ako čokoľvek iné a je na zúfanie“. (Jeremiáš 17:9)

"Dôveruj Bohu celým svojím srdcom a neopieraj sa o svoje vlastné porozumenie/srdce/ 6 Všímaj si ho na všetkých svojich cestách a on sám urovná tvoje chodníky." Príslovia 3:5-6

Teda,zjavne si len šteklíš svoje uši a odmietaš biblické rady,zásady! Boh hovorí presný opak toho,čo ty!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A v závere si len potvrdil,že nepoznáš Boha a nechceš ho spoznať a poslúchať. Uisťujem ťa,že keby si mal presné poznanie pravdy,Boha,.....nemal by si pochybnosti o Božích postupoch a spravách z Biblie! Ak nemáš "Božiu myseľ", nikdy nepochopíš prečo Boh tak alebo onak konal?!
Skúmaj dalej,.......lebo si na zlej ceste,svojho zradného srdca. A to myslím v dobrom! To je problém každého človeka,čo hľadá Boha!
Sami si vytvárame niečo, čomu by sme chceli veriť a ako,....a teda aj Boha, a pravdu! Ale to je len naša,ľudská a nesprávne predstava,....nie Božia!
A sotva človek pod Kristovým zákonom lásky pochopí bez patričného poznania,......prečo Eliáš a iní tak konali?!
Ale stále platí: "Boh nikdy nekoná zlo, a nikdy nekoná nespravodlivosť"! Boh sa nemení! Stále je -Láska!


7.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 2. 2018, 21:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 2. 2018, 22:46 avatar
7,....zjaví,ale postupom ako je zaznamenaný v Písme! Cez jeho služobníkov!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Boží anjel teraz povedal Filipovi, aby sa vydal cestou, ktorá viedla z Jeruzalema do Gazy. Ak si Filip kládol otázku, prečo má ísť práve tadiaľ, zakrátko mal na ňu dostať odpoveď. Keď zbadal etiópskeho eunucha, ktorý si ‚nahlas čítal proroka Izaiáša‘,
Boží , svätý duch ho podnietil, aby pristúpil k dvojkolesovému vozu, na ktorom sa tento muž viezol a povedal mu:........
„Či aj rozumieš, čo čítaš?“ .........kým bežal vedľa jeho voza. Ten mu odpovedal:.......... „Ako by som mohol, keď ma niekto nevedie?“ ?(Sk. 8:26–31)

A u Matúša 28:19 to Ježiš istým spôsobom zopakoval!......"„Choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov, krstite ich v mene Otca a Syna a svätého ducha a učte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal."
Boh nezjavuje pravdu jednotlivcom ,bez toho ,že by sa tým opomenul jeho ľud,ktorý dostal toto poverenie!
Ak niekto pozná príklad z Písma,že sám jednotlivec dospel k presnému poznaniu bez Božieho ľudu,nech povie kde je to v Písme?!


26.
označiť príspevok

Ludwig muž
   7. 2. 2018, 03:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 15:04 avatar
26,.....to je asi taká pravda,ako keď povieš :...."Ja milujem Boha",......a potom pôjdeš zabíjať svojich blížnych do vojny!
Ako teda milujeme Boha? Tak ,že počúvame jeho prikázania a teda milujeme svojich blížnych.
Tiež, si uvedom ,že Boh nebude viesť každého samostatne,.....ale má na to svoj prostriedok,kresťanský zbor,učiteľov!
A tak eunuch neprijal porozumenie od človeka Filipa,ale v skutočnosti, sprostredkovane od Boha!
Ale môžeš skúšať a dávam ti slovo,že sám nikdy nespoznáš pravdu! Ak spochybňuješ kresťanský zbor,.....tak si od nej na míle ďaleko! Ale štekliť uši si môžeš aj dalej!
Ak učeníci prijali pravdu od syna človeka,....a teda sprostredkovane od Otca ježiša Krista,od Boha!


53.
označiť príspevok

Ludwig muž
   7. 2. 2018, 15:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   7. 2. 2018, 15:12 avatar
Ešte si si na to nezvykol?  


62.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 15:36 avatar
53,....čítal som a neviem na čo narážaš? Skús byť konkrétnejší! Proste som na základe NZ uviedol to,že dnešný postup je taký,že Boh tu dnes má svojho "správcu"/učiteľa/ a skrze neho zaobstaráva duchovný pokrm,vyučuje a podobne/organizuje celosvetové dielo/.
Aj preto mnohí tohto správcu definujú ako -"učiteľský úrad cirkvi".
A opakujem sa.......základy písma samozrejme môžeš spoznať v závislosti na svojej úprimnosť,pokore a vytrvalosti. lebo iba vtedy ti bude pomáhať Boží duch svätý! Ale v konečnom dôsledku, aj tak musíš nakoniec zakotviť v kresťanskom zbore,ktorý Boh dnes používa. A iba tu môžeš dostať hlbšie poznanie,porozumenie/proroctvá a pod.,/
A hlavne organizácia je potrebná pri celosvetovom kázaní! Inak by to ani nešlo. Alebo kto by prekladal do vyše 400 jazykov,/už aj pomaly mŕtvych jazykov/,tlačenie miliónov publikácií,Biblií, a zabezpečoval celosvetový záber s týmto posolstvom,....a to je len istá časť činnosti zboru.


68.
označiť príspevok

Ludwig muž
   7. 2. 2018, 15:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 15:55 avatar
68,.....nie nadarmo som spomenul Nový zákon,teda dnešnú dobu. Ako viem,dnes nie sme pod SZ,....a nekomunikujeme priamo s Bohom!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V 5. Mojžišovej 6:6, 7 sa píše:......... „Tieto slová, ktoré ti dnes prikazujem, budú na tvojom srdci; a budeš ich vštepovať svojmu synovi a hovoriť o nich, keď budeš sedieť v svojom dome i keď pôjdeš po ceste i keď budeš líhať i keď budeš vstávať.“ Slovo preložené ako „vštepovať“ obsahuje myšlienku „učiť častým opakovaním“. A tak sa to deje aj v kresťanskom zbore,...aj pri štúdiách!

Ale skús si prečítať prvých desať kapitol knihy Príslovia a pochopíš viac! Tam je to polopatisticky uvedené a mnohokrát. tak ti to neunikne!

Isté príklady ako Mojžiš,Adam a podobne nie sú celým Písmom. A keď bol Mojžiš vychovávaný vraj svojou matkou/pestúnkou/ jochebed, tak čo myslíš,.....učila ho o Bohu? O tom nikto nepochybuje!

Teda,....dnes platí to,čo som napísal! "Chodte a učte ich"! Mat.28:19

„Každý, kto je dokonale vyučený, bude ako jeho učiteľ.“ ?(LUK. 6:40)


84.
označiť príspevok

Ludwig muž
   7. 2. 2018, 15:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 23:14 avatar
84,....Pavol bol žid a mal isté poznanie, ale nesprávne,.....ale ked bol oslepený,tak ho učili učeníci Ježiša,a nie Boh osobne!

Pavol povedal....." ‚Čo mám robiť, Pane?‘ Pán mi povedal: ‚Vstaň, choď do Damašku a tam ti povedia o všetkom, čo je ustanovené, aby si urobil." A tu zrejme dostal poučenie a to,aké je jeho poslanie!
Predstava, že Pavla nikto nepoučil a že zostal v tých predsudkoch a nesprávnom učení je absolútne nelogická a nebiblická. Tiež veriť,že ak dostaneme ducha svätého ,tak hned všetko hneď chápeme je ešte viac nelogická. Načo potom študovať písmo a polemizovať čo budem? Ked je to všetko jedno?! Samozrejme,daný duch bude asi nejaký vadný, lebo každému dáva iné poznanie! jeden verí v to, daľší v ono a podobne!
neviem,....kde chodíš na podobné úvahy? Alebo si prečítaš jeden text a hotovo?!
Ludwig, opakujem sa,.....ty nehľadáš pravdu,.....ale si len chceš štekliť uši a v tom ti ja nepomôžem!
A tak nie je pravdou ,že Pavol bol výnimka a bola mu múdrosť naliatá rovno do hlavy bohom!
Tu niektorí hľadajú desaťročia a nemôžu nájsť pravdu a pritom je to tak jednoduché! Boh nám to naleje rovno do hlavy! 


107.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 2. 2018, 23:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.110.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 23:40 avatar
107,........ „Na strážnej veži, ó, Jehova, stále stojím vo dne a celé noci som postavený na svojom strážnom stanovisku.“ — IZAIÁŠ 21:8.

Doslovný strážca mal často stanovište na mestských hradbách a strážnych vežiach a jeho úlohou bolo varovať pred blížiacim sa nebezpečenstvom; Jehova zveril Ezechielovi úlohu „strážcu domu Izraela“

33:7-Ezechiel varoval Izraelitov, že ak sa neodvrátia od svojich zlých ciest, budú potrestaní,....a tak je tomu aj dnes.
Pretože taký istý "strážca" je aj dnes!

33:9, 14–16 ,.......Tým, že Ezechiel oznamoval výstrahu, mohol zachrániť svoj život aj životy druhých.


109.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 2. 2018, 23:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.111.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 23:46 avatar
109,.....samozrejme,....ale to bol ojedinelý prípad,....a Pavlovi sa to zrovnalo až vtedy,keď bol poučení učeníkmi,Ananiášom!

"Nadarmo ma však uctievajú, lebo vyučujú ako náuky ľudské príkazy.“ (Mat. 15:7–9)

Predstav si situáciu,že si v takom náboženstve a to celý život,.....s výsledkom, márnym! Je ti to úplne "nadarmo" a ešte aj na tvoju škodu! A to sa vypomstilo židom. Lebo aj vtedy boli "veriaci",ako si aj ty:.....neštudovať Písma,lebo "litera zabíja ,ale duch oživuje"!

"Horlili za Boha ,ale bez presného poznania". Rim.10:2 


114.
označiť príspevok

veriaci-4
   8. 2. 2018, 00:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.116.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 2. 2018, 00:07 avatar
V4: osobného kontaktu s Ježišom

Ako sa osobne kontaktuješ s Ježišom?


117.
označiť príspevok

veriaci-4
   8. 2. 2018, 00:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.131.
označiť príspevok

peter67 muž
   8. 2. 2018, 18:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.113.
označiť príspevok

veriaci-4
   8. 2. 2018, 00:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.119.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 2. 2018, 11:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2018, 11:23 avatar
Ľahko sa mútia mozgy mladým, bez skúsenosti o živote a nie sú schopní porozumieť zložítosti života- ešte musia padať na hubu. Ma sme si ju už otlkli dosť.


124.
označiť príspevok

veriaci-4
   8. 2. 2018, 11:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.108.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 23:34 avatar
69.,.....aj keď Pavol a Mojžiš mali osobnú skúsenosť s Bohom,s Ježišom,.......cez to všetko ani tu neplatí to,čo uvádzaš:
Ale skús,ako to funguje ,keď Boh dá niekomu presné poznanie a ten nemusí ani sa začleniť v kresťanskom zbore!?
A tiež treba zrušiť platených kňazov ,pastierov lebo sú nanič!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niektorí obyvatelia starovekého mesta Beroa, ktorí mali správny postoj srdca, dali vynikajúci príklad, ako získať pravú vieru. Hoci úprimne túžili uveriť tomu, čo ich učili kresťanskí misionári, sami .........„denne starostlivo skúmali Písma, či je to tak“. (Skutky 17:11)
A to ich potom priviedlo do kresťanského zboru,keď spoznali základné náuky! A nečakali,že Boh im to sám všetko zjaví aj bez učeníkov Krista,misionárov!
Príklad židia,.....prečo im Boh nedal presné poznanie mesiáša? /nenalial duchom/ Veľmi ľahká odpoveď! Nájdeš ju u Mat.15:3-9. A možno ti niečo aj napovie slovné spojenie:"Slepí pastieri"!
"Ak slepý vedie slepého,obaja padnú do jamy"! Nevazmožno,....mňa vedie osobne boh,povie si niekto!  


112.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 23:51 avatar
68,....mojžišovský zákon je 5 kníh. Vieroučné knihy SZ platia aj pre kresťanov./Žalmy,Príslovia,Kazateľ a podobne/, a tiež aj prorocké! úmalí,veľkí proroci/ Pretože mnohé poukazujú v proroctvách na dobu NZ!


12.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   6. 2. 2018, 22:14 avatar
Píšeš, že si mnoho krát prečítal bibliu a potom píšeš, že "biblií, v starom zákone si Boh vyvolil jeden národ za svoj a prikazoval iné národy zabíjať"
Len tak by ma zaujímalo, že kde si to tam vyčítal. Ja som až tak veľa krát bibliu nečítal ale čo si pamätám, tak žiadne vyhubovanie iných národov kvôli tomu, že sú iné, tam nebolo. Práve naopak, už v SZ sa v predobrazoch hovorí o tom, že je jeden národ, v ktorom sa ľudia spájajú a spája ich Boh, lebo on je Otcom všetkých: "všetky národy, ktoré si stvoril, prídu k tebe a budú sa ti klaňať, Pane, a tvoje meno oslavovať."
Ak by si predsa len našiel nejaký verš o zabíjaní a skutočne by si hľadal pravdu a zobral do ruky nejaký výklad toho veršu, tak by si taktiež prišiel k tomu, že Boh v SZ je ten istý milujúci otec ako v NZ.

Niekedy si myslíme, že hľadáme pravdu a pritom len hľadáme spôsoby ako obhájiť svoj názor.


14.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 2. 2018, 22:21 avatar
Napríklad

Takto hovorí Boh Izraela: ,Pripášte každý svoj meč na svoje bedrá, prejdite ta i naspäť, od brány k bráne v tábore a zabite každý svojho brata a každý svojho priateľa a každý svojho blížneho.“ (Exodus)

Prejdite cez mesto za ním a bite! Nech sa nezmiluje vaše oko, a nemajte súcitu. Vraždite starca, mládenca i pannu, dieťa i ženu, kým ich nevyhubíte. Avšak nepriblížte sa k nijakému mužovi, na ktorom je znak. Začnite od mojej svätyne! Vtedy začali od mužov, starších, ktorí boli pred chrámom. Riekol im: Poškvrňte dom a nádvorie naplňte pobitými! Vyjdite! Keď vyšli, zabíjali v meste. Keď zabíjali, a ja som zostal, padol som na tvár a volal som: Ach, Hospodine, Pane, či chceš zničiť celý zvyšok Izraela, keď vylievaš svoju prchkosť na Jeruzalem? (Ezechiel)


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 2. 2018, 22:37 avatar
14,....a takých prípadov bolo viac. Tak ako aj vyhubenie kannanských národov!/Chetiti,Amorejci,Jebuzejci,Amalekiti,Perizejci,Chivejci,atď/
Ale vôbec nechápeš prečo tomu bolo tak a preto súdiš Boha neprávom!
Súhlasí Slušný človek


35.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   7. 2. 2018, 10:22 avatar
čítaš to, ale nerozumieš tomu. Skús si nájsť nejaký výklad.
Je to akoby si v nejakej zahraničnej (anglickej) literatúre čítal frázu "it's raining cats and dogs" a považoval by si angličanov za bláznov, že také niečo povedia, lebo psy a mačky nemôžu pršať.

Tých komentárov a výkladov starého zákona je mnoho. Človek, ktorý skutočne hľadá pravdu, tak číta odborníkov a nevymýšľa si svoje teórie, ktoré nestoja na ničom inom, iba na pýche.


39.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 2. 2018, 11:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 2. 2018, 11:27 avatar
Ja pisem ze potopa bola a vsetko v biblii sa plni.Ale to treba prelozit. Sam Jezis hovori ze ako bolo za cias Noeho ci Lota tak bude i v case konca, ja to dneska vidim ze mnohe duse hynu v duchovnej potope a okolo je to samy buzerant,lezba,slnieckar,mikulasenci a ich ziaci,kaldejci plno vsade nezmyslov,ruhania,vrazd,zla,modlarstva atd. . Ale ze nejaky primitivy hovoria ze nasli drevenu lodku a ze vraj to je archa a nazyvaju sa vedcami tak z rovnakeho tzv vedeckeho sudku vyprodukovali i evoluciu,velky tresk, slnecnu sustavu co ma raz 8 raz 9 planet, falosny kalendar o 365 -6 dnoch ktory sa zahadne zjavuje a mizne najskor strojcom toho kalendara do zadku a cierne diery o ktorych tvrdia ze ich nevidia a ze sa nedaju pozorovat a potom ze ich vidia a raz hovoria ze su a ze nie su pricom su neni ani im podobne objekty. Z rovnakeho vedeckeho zdroja mas to ze ti uvadzaju ze vsetci sme z Afriky, ze zivot je zo sopiek a vybuchov a podobne. A zem o cca 6000 rokov. Nic take ale Boh ani biblia ani selsky rozum nemoze prijat a kto prijma mudrost od Boha a vie rozkodovavat pisma dospeje k tomu ze tie tzv vedecke kecy su lzi z rovnakeho a toho isteho zdroja,mikulaseneckej bandy,i Darwin bol mikulasenec a incestman,to je verejne dohladatelne.


44.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 2. 2018, 11:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 2. 2018, 13:30 avatar
Pocuj veriaci -4, ja tvrdim ze potopa bola rovnaka ako je i dnes. Vidis ale niekde svetsky prsat tak zeby zatopilo cely svet a vies si predstavit naozaj doslova brat tu pasaz biblie ? Mozem sa ta opytat ake vysoke mas IQ ? Bez urazky. Ten isty priklad ludom ukazuje i sen, ked v sne na nich naprsi a ochoreju im z toho duse cize sa daju k mikulaseneckemu uctievaniu - cize nepravemu v zlom zjaveni a modlosluzobnemu kam spada rovnako pederast patrik ako i ty..., alebo iny priklad zo snov a prepojenie s bibliou - mnohi maju v snoch ze chodia medzi lajnami a hovoria ze vyhraju svetsky v loterii a budu stastny a podobne blaboly,lenze treba vziat nie snar nie vestcov a k biblii nie katechizmus a mikulasenecke ucenia ale mudrost zhora a ta vravi tak ako hovoril i Pavel Apostol ze musel povazit vsetko za smetie presnejsie z ceskeho prekladu za lajna - tie ucenia co mal dovtedy, aby mohol ziskat Krista,Kol 3:8 tusim,porovnaj preklady. A tak je to vsetko pre nich varovanie o masovej modlosluzbe,tak ako i cela biblia nespocetne krat a hlavne evanjelia ukazuju a napominaju a uz len to samotne je asi minimalne 5 percent celej biblie,asi to neni pre srandu. Cize ja tvrdim ze vsetko co je v biblii je pravda ale treba to i spravne chapat a prelozit. Ak sa ale niekto domnieva take veci co ty tak ho velmi lutujem. Tiez je jedno v akom kostole ci sekte ste ked tvrdite take nezmysli a miesate meno cirkev s denominaciami a vierovyznaniami,to je neslobodno. Cirkev je zo slova cira krev a Nevesta Kristova zaslubena mu ako cista Panna a Matka duchovna J.K. a vsetkych co ziju - ale len v Duchu a Pravde skrz prave ucenie o nich a o Otcovi a Matke je ta co dava vody zivota, Zjv 22:1, 17 ak ma pamet neklame, takze ak by ludia boli nevesty i muzi i zeny ...prevratene pokolenie a su len modlari a buzny si hovoria nevesty..., naco by im bolo treba spasenia ak by sami boli zdroj vod zivota ? Ale oni nie su zato P.M. a J.K. , Duch a Nevesta,Boh a jeho Pani su. A kto to neakceptuje bude mu ukazane na poslednom sude ze to tak je a kto sa proti tomu postavi to ho odsudi nadobro.A ti co sa zbavia lzi a zacnu verit pravde,to je postupny proces, tak naopak mozu byt zachraneny ked si osvoja to co i ja od Boha.


95.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 2. 2018, 17:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.176.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   10. 2. 2018, 15:40 avatar
To ti verim pretoze biblia pise ze tych vyvolenych bude v tomto case konca malo, a kedze si nezazil takych ako som ja,je ich na celom svete malicko a nie su ako nejaka sekta alebo spolok tak to nieco bude znamenat,co to necham na tvojej fantazii ak ju mozes spravne pouzit s pismom.Ak sa niekto domnieva ze je duchovny,prorok,ci cokolvek alebo udajne takemu uveril tak by mal davat velmi dobry pozor na to co pisem ja. Ja som nauku a evanjelium neprijal skrz vierovyznania tohto sveta,to som musel odvrhnut, ale prijal som ju od GabriEla od ktoreho sa ucil i MichaEl i cele nebesia.Takze od Ducha Svateho a Otca Jezisa.

A tak ako povolany,vyvoleny a verny su tri rozdielne stadia chapania Boha a napredovania na tej duchovnej ceste tak je rozdiel i medzi obratenim,znovuzrodenim a spasou. A skutocne znovuzrodenie neucia nikde po spolkoch na svete a ludia si to casto mylia s obratenim sa, obratenie sa je v tom ze mas osobny kontakt s Bohom co ta zmeni a je jedno ci ti to dolozi vnuknutim,snom,videnim ci cimkolvek a ci je to skrz J.K. , alebo P.M. , na znovuzrodenie potrebujes tak ci tak i J.K i P.M. , avsak nie podla nauk tohto sveta a to je jedna faza z dvoch v znovuzrodeni,tu druhu na forum ani pisat nebudem a pisat to budem len tym u ktorych sa uistim ze pochopia mnoho dalsich zakladnych veci.Ak sa postavia proti tomu neviem im uz nijako pomoct.

A druha faza obratenia sa je v tom ze opustis vsetky lzive podania,spolky,sekty,ci uz denominacne ci mimodenominacne a zacnes sa ucit pravdive podanie a oslobodzovat sa od vsetkych lzi co si na zemi nadobudol,to ziadny spolok v tebe ani v nikom nedokaze vyposobit pretoze maju len pravy opak zdravej nauky. A su potrebne obe veci i osobny kontakt s Bohom i silne biblicke studium ale to biblicke studium nie skrze ludske ucenia a mimo spolkov.


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 15:45 avatar
35,....unikla mi pointa toho ,čo píšeš! Opakujem: Boh vyhubil kannančanov pre ich bezuzdné správanie! A ako Zvrchovaný vládca má na to právo. tak ako keď priviedol potopu na bezbožných!

A je len jeden výklad Starého zákona,.....myslím na ten správny! Tie nesprávne mňa nezaujímajú!


73.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 15:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 15:47 avatar
Preco nerad?


77.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 15:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 15:52 avatar
Ale raz to bude takto ako na obrazku

gordontredgold.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


96.
označiť príspevok

Astax1 muž
   7. 2. 2018, 20:15 avatar
35.
Pravdu máš. Ľudia už viac nechcú počuť ani exegézy Písma, pretože si namýšľajú, že majú viac svetla ako tí druhí.
Ale opýtajme sa spolu s Filipom: "A aj rozumieš, čo čítaš?"
Súhlasí Patrick91


46.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 12:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 12:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 2. 2018, 14:16 avatar
IzreEl je duchovne meno. Jakob ho zdedil na cest jeho duchovnej praci od Boha, znamena knieza ludu,Ucitel. Pravy IzraElita musi byt schopny ucit a rozumiet cele pisma,vediet o znovuzrodeni,duchovne vediet citat bibliu a delit strovu.Toto nevie takmer nik na svete rovnako ako za cias Mojzisa,Jezisa a prorokov. Svetske oznacenia co dali mikulasenci statom,sektam,spolkom ,horam,riekam atd co ukradli z biblie,ved a svatych textov maju uplne iny vyznam nez aky tomu ludia bezne davaju.Rovnako je to z ucenim PIsiem. Fotoooon milovat mas vsetkych bliznych ta uci biblia a jedina vojna ktora sa celu dobu odohravala v pismach medzi Izraelitmi a vsetkymi ostatnymi bola duchovneho razu,rovnaka vojna bola medzi Jezisovmi ucenikmi - nie krestanmi, a zbytkom nabozenskeho sveta,rovnako je to i teraz. Ak toto niekto nechape nerozumie nicomu.


60.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 15:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Ludwig muž
   7. 2. 2018, 12:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 15:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 15:33 avatar
Fotoooon, to si ty na fotke?


61.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 15:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 15:37 avatar
Som nevedel ze si zid


64.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   7. 2. 2018, 15:39 avatar
žid a podla nicku ma nulovu pokojovu hmotnosť a síri sa rýchlostou svetla  


66.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 15:40 avatar
Uz je mi jasne ze preco nemoze byt nikdy v POKOJI


91.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 16:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 16:07 avatar
Myslel som to po slovensky

POKOJ - kludovy stav

Bez posobenia externych sil na teleso


65.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 15:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 15:41 avatar
Ale pekne od teba ze si sa odhalil

Nech vieme s kym mame docinenia


71.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 15:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 15:46 avatar
Pohlad do oci vela prezradi o cloveku


75.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 15:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 15:49 avatar
Sibalstvo


78.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 15:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 15:52 avatar
Tak som sa celkom trafil


81.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 15:54 avatar
Mna zas na skole volali filozof


83.
označiť príspevok

Ludwig muž
   7. 2. 2018, 15:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 16:01 avatar
A to filozofovanie mi ostalo dodnes


85.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 15:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 16:00 avatar
Nikdy nie je jednoduche akceptovat to zle co sa nam deje


88.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 16:01 avatar
Takze dakujes aj za to sme sa stretli?

Aj ked sme sa tolko hadali?
Súhlasí Fotoooon


89.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   7. 2. 2018, 16:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 16:05 avatar
No mozno mi neuveris ale Jezis je moj priatel

Vela ma naucil a som mu za to vdacny

Tu som mu pisal list : www.dzio.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 2. 2018, 22:33 avatar
12,....Klein zrejme myslel krajiny Kannančanov,....a tu mal pravdu! Ked sa naplnilo ich previnenie /1 Mojž.15:16/ tak Boh prikázal ich vyhubiť! 5 Mojž.9:5,....teda ,malo to svoje opodstatnenie,....čomu Klein neporozumel a nechápe zjavne zmysel Písma.


21.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 2. 2018, 22:46 avatar
Ak mám s niekym problém, vyriešim si to s ním osobne a nebudem prikazovať svojim deťom prelievať krv iných ľudí, ktorí sú taktiež moje stvorenie. To čo vykonal tvoj Boh nie je správne a ani spravodlivé. V Egypte mohol zabiť všetkých egyptských prvorodených osobne, pričom problémom bol len faraón a v tomto prípade to prikazuje ľuďom.

A v piatej knihe Mojžišovej v druhej kapitole sa dočítaš, že Boh dal krajiny iných národov Židom :

Zdvihnite sa teda, dajte sa na pochod a prejdite cez rieku Arnon! Dávam ti do ruky hesebonského kráľa, Amorejčana Sehona! Začni teda dobývať jeho krajinu a viesť proti nemu vojnu!
Už dnes začnem vysielať pred tebou strach a zdesenie na všetky národy, čo sú pod celým nebom a čo počujú o tebe zvesť. Budú sa triasť a bedákať pred tebou."
Z púšte Kedemot som poslal poslov k Sehonovi, kráľovi Hesebonu, s priateľskou ponukou:
"Chcel by som prejsť cez tvoje územie. Išiel by som len po ceste a neodchýlil by som sa ani napravo, ani naľavo.
Pokrm mi predáš za peniaze, aby som mal čo jesť, a vodu na pitie mi poskytneš tiež za peniaze. Chcem iba prejsť,
ako mi to dovolili Ezauovi synovia, ktorí bývajú na Seire, a Moabčania, ktorí bývajú v Are, kým nedôjdem k Jordánu, do krajiny, ktorú nám chce dať Pán, náš Boh."
Ale Sehon, kráľ Hesebonu, nechcel pristať na to, aby sme tade prešli, lebo Pán, tvoj Boh, zaťal jeho ducha a zatvrdil mu srdce, aby ho tak vydal tebe do ruky, ako to dnes vidíš.

Boh zatvrdil kráľovi srdce aby nedošlo dohode ale aby vypukla vojna... Sám negatívne zasahuje do správania ľudí a potom ich za to aj súdi.


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 2. 2018, 23:06 avatar
21,....Klein,nemáš pravdu! Stále to vidíš svojimi ,nedokonalými očami! Boh inak myslí a koná,....v širších súvislostiach,.....ktoré tebe unikajú!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Skala, dokonalá je jeho činnosť, lebo všetky jeho cesty sú právom.“ ?(5. MOJŽ. 32:4)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A s tým "zatvrdzovaním" sa opäť mýliš. Už sme to tu preberali,....a nie Boh ho zatvrdil/je to len biblická fráza/,....ale sám Faraón sa zatvrdil!

Naše rozhodnutia v skutočnosti odhaľujú, čo je v našom srdci, a tak to bolo aj s Faraonom,............ „Šťastný je človek, ktorý stále pociťuje bázeň, ale ten, kto zatvrdzuje svoje srdce, upadne do nešťastia,“ čítame v Prísloviach 28:14
Dokazuje to aj spomínaný prípad faraóna v starovekom Egypte. Po každej z desiatich pohrôm, ktoré postihli Egypt, faraón namiesto toho, aby prejavil zbožnú bázeň, zatvrdil svoje srdce. Jehova nenútil faraóna konať neposlušne, ale nechal, aby sa tento pyšný vládca sám rozhodol, čo urobí. Jehovova vôľa sa napriek tomu uskutočnila, ako na to poukázal apoštol Pavol, keď opisoval Jehovov postoj k faraónovi:........ „Práve preto som ťa ponechal, aby som ukázal v súvislosti s tebou svoju moc a aby moje meno bolo oznamované po celej zemi.“ — Rimanom 9:17.

Biblia sa niekedy vyjadruje tak,že neznalý človek dôjde k nesprávnym záverom! príklad: V Písme sa tiež píše,že "Boh tvorí zlo"! Ako to máme chápať? Tak ,že Boh naozaj spôsobuje zlo? Nie! Ved desiatky textov hovoria ,že "Boh nikdy nekoná zlo".
Teda ,musíš najprv poznať biblickú reč a potom mať poznanie písma,celkového kontextu a až potom môžeš vyvodzovať závery!


50.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2018, 13:48 avatar
23. ad "faraón namiesto toho, aby prejavil zbožnú bázeň, zatvrdil svoje srdce."

Napísané je: "a ja zatvrdím jeho srdce, a neprepustí ľud". Drž sa písma takého aké je.


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 15:41 avatar
50,....a prečo to nerobíš ty? Ty cituješ len niektoré texty ale nevnímaš kontext. Inde to Boh popiera a rozpisuje ako to chodí s tým "zatvrdzovaním". Alebo nerešpektuje slobodnú vôľu jednotlivcov? Alebo je nespravodlivý?
Ty sa nedržíš Písma! Vrátim sa ešte podrobnejšie k tomu!


93.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2018, 16:09 avatar
67 ja to robit nemusim lebo pre mna pismo nie je alfa a omega. Ale ty tvrdis , ze pismo nadovsetko. Je napisane, ze "som ktory som" zatvrdi faraonovo srdce. Tak a nie inak.


104.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 22:59 avatar
93,....ak je tomu tak,tak nemá zmysel o tom dalej diskutovať. Teda je Boh zlý a hotovo,....povedal era!


118.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 2. 2018, 08:53 avatar
104. ten tvoj príspevok nezodpovedá zrovna rozumnému mysleniu. Malo ti vyjsť niečo iné. Konkrétne: "Ak chcem brať písmo doslovne, musím priznať, že tomuto miestu ešte dostatočne nerozumiem.

Ale priznať si, že niečomu ešte nerozumieme, je pre niektorých nad vlastné sily.

Je ľahšie zaprieť zjavne napísané v prospech sebou samým vytvoreného "ducha Písma", než spochybniť svoju vlastnú neomylnosť. (Veď som predsa celý život študoval a konečne som dospel k pravde.... nemôžem teraz uznať, že ju ešte stále nemám...)


178.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 2. 2018, 00:33 avatar
118,...ale to je tvoj problém! Ty sa opieraš o svoje názory a nepoznáš Písma! Ja ich poznám, a viem čo píšem,....a viem aj to,že Boh sa nemýli a má pravdu a je vždy spravodlivý!
Ak niečo neviem,priznám si to! Ale zatiaľ nič také ste nepredložili,ale len spochybňujete aj konanie Boha.
Ja si to nikdy nedovolím,...a to poznám Písma! Môžme polemizovať o náukách, ale nie o tom,či je ,alebo nieje Boh spravodlivý!?
Alebo si rozumnejší a spravodlivejší Boh? Tak akú reč si to myslel s tým "nerozumným myslením"? Svoju nerozumnosť,že sa staviaš nad Boha a obviňuješ ho,že svojvoľne zatvrdzuje srdcia?


191.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 2. 2018, 15:09 avatar
178 Nerozumným myslením mám na mysli tvoje slová: " Teda je Boh zlý a hotovo,....povedal era! "

Pretože to era nikdy nepovedal. A keďže to era nepovedal a ty tvrdíš, že povedal, znamená to, že si vymýšľaš, púšťaš si myslenie na voľno, bez opory v skutočnosti.

Ja si nikdy nedovolím stavať sa nad Boha aby som tvrdil, že svojvoľne zatvrdzuje srdcia. Ale tak je to v písme napísané. Tak to oznámil "Som Ktorý Som" Mojžšovi osobne.

A nehovor mi, že keď doslovne citujeme Písmo, tak tým spochybňujeme konanie Boha.


28.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2018, 08:51 avatar
Klein - niekde sa ti tam ku koncu úplne stratil Kristus. Zostal ti iba Boh-Otec. Nie je to divné?


30.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 2. 2018, 08:59 avatar
Divne je tu na svete vselico. Ludia bezne nechapu kto je to Kristus a hovoria si vseliako i krestania,alebo hovoria ze Jezis je Pan a pritom tomu nerozumeju,to je tiez celkom divne nie ? Kristus znamena Mesias a to meno dostal Jezis od Otca a po Otcovi, cize su dvaja Kristovia a to Otec a Syn


31.
označiť príspevok

Ludwig muž
   7. 2. 2018, 09:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 2. 2018, 09:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 2. 2018, 10:12 avatar
Ludwig nikdy si necital napriklad Zalm 110:1 ? O akych dvoch Panoch je tam asi tak rec ? A kto popiera Otca popiera i Syna i naopak to ti nic nehovori ?
Jahwe,jehova,ani yhwh ani nic podobne nikde nikdy v pisme nebolo to len tam ludia popridavali do niektorych prekladoch lebo sa chceli hrat na vynimocne vyvolenych mudrych a kdejakych a ukazali pravy opak ako uz cakali na koniec sveta aspon 10x atd atd a milovanie blizneho svojho a milosrdenstvo chcem a nie obet im asi moc nehovori ked nechaju svojich pribuznych na lozku umriet a nedaju im krv, nejest krv a netravit duse je predsa nehrat sa na nieco cim clovek neni a nehovorit o sebe ze je to ci ono a ze ma take ci onake duchovne meno ak ho naozvaj nema ako bezne hovoria antikristi vo svete a davaju to potom i masam na birmovky a podobne kraviny nehovoriac o tom ze skoro kazdy spolok pokradol duchovnu vlastnost z biblie a dal si to ako nazov sekty ci kostola pricom ide o vlastnost jednotlivcov v Duchu a Pravde trebars protestant ma protestovat proti nepravosti,lziam,modlarstve,buznam a lezbam,mikulasencom a vsetkemu zlemu,vidite o tom zeby tak robili tzv protestanti ? Ja nie. A to plati pre vsetky hocake skupinky,katolik znamena nie vseobecny ale dokonaly ale oni nemaju ani len spravne zaklady ako i vsetci co su s nimi v ekumene a to su takmer vsetky spolky na svete a tie co nie su maju i tak ich ucivo alebo ucivo ktore neni zhodne z biblickymi pravdami.
Jedno z mien Boha- Ducha Svateho je Gabriel. Od neho mam ucenie. Ma mnohe mena a nevedia mu na ne prist ani ich z biblie precitat ked miesto toho vymyslaju ine. A mikulasenci uz len za to ze hovoria o AMEN ze to neni meno a maju to za nic a hovoria ze to je len nech sa tak stane... beda im a kazdemu kto v ich lziach pokracuje a ktokolvek sa ruha tomu menu,lepsie by im bolo nebyt. A uctit to a dalsie mena v modlarskych naukach spolkov tohto sveta a biblicke pravdy,a v Duchu a Pravde,Boha,Jezisa,P.M. je nemozne. Preto vravim kto moze nech sa oddeli,cini pokanie, cita pisma,a nech premysla,porovnava,pyta sa.


34.
označiť príspevok

Ludwig muž
   7. 2. 2018, 10:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Dziovina muž
   7. 2. 2018, 10:28 avatar
Jasne ze su dvaja BOHOVIA

Jeden je LASKA a druhy MUDROST


37.
označiť príspevok

Krištof
   7. 2. 2018, 10:51 avatar
Ale tiež si myslím, že vnucovať niekomu nejaké "náboženstvo" nie je namieste. Pokial sa človek hlási k dobrým hodnotám, žije podla toho, verí na spravodlivého dobrého Boha v nebeských sférach... to asi stačí ako základ pre niekoho...


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 15:07 avatar
37,.......NIE !!!
Celý problém je ten,že mi sa nepýtame Boha ako ho máme uctievať,aká je jeho vôľa a podobne,.......ale sami si určujeme ,čo je dobré,a ako ho my budeme uctievať, vlastným porozumením. A sme na tom presne ako Adam,....nezávislý od Božej vôle! A to je vzbura proti Bohu! Sorry,....


57.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 2. 2018, 15:28 avatar
Shagara - suhlasim s tebou ze je to velky problem ludi, je to i prepojene s tym ze miesto toho aby dosledne skumali pisma osamote a pytali sa nebies idu za inymi ludmi do roznych kostolov,siekt,spolkov. Jezis ked tu bol na zemi vsetky vierovyznania a nabozenstva sli proti nemu i jeho ucenikom,rovnako boli na tom rozny proroci,a situacia je podobna i dnes. Podla ich chapania by si mohli pripravit klince a kriz alebo akysi mucenicky kol a s tym sa chystat kedy dojde aby to akoze mohli zopakovat. Ale ak tomu tak neni a je to drevo symbolicke a ako Mojzis povysil hada na pusti tak i Boh mudrost povysil skrz mudrost kriza ktora je svetu blaznovstvom a i nabozenskemu a spravili s toho to co spravili. Necudo ze zlorecia Bohu v svojich vierovyznaniach a pismo to dosvedcuje,ako sa stavali ich predchodci k Duchu a ucenikom tak i dnes. Jedina moznost je obratit sa k Bohu tvarou v tvar nech cloveka osvieti mudrostou -pravdou skrz prave poznanie a chrbtom sa obratit prec od ludskych a antikristovskych uceni tohto skazeneho sveta.


94.
označiť príspevok

Krištof
   7. 2. 2018, 17:06 avatar
54. Tak podla svedkov Jehovových je vzbura proti Bohu aj katolícka viera a iné. Takto by to však nešlo. Dobro je dobro: Desatoro, Zlaté pravidlo, spravodlivosť, svedomie, pokora, ľudskosť, viera, láska, nádej...


103.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 2. 2018, 22:57 avatar
94,....Zjavenie Jána na náboženskú smilnicu/kde je dominantou RKC/ píše ,že ...."Lebo jeho hriechy sa nahromadili až do neba a Boh si pripomenul jeho skutky nespravodlivosti". /do neba volajúce hriechy/,....a potom sa tam pripomína Božiemu ľudu vyjsť z tejto inštitúcie! A ešte sa tam píše ,že táto duchovná smilnica/oblečená v šarláte a purpure/ je "zodpovedná za všetkých zabitých na zemi"!

Teda, na tvoju otázku odpovedám -áno! Zotrvávať v RKC a iných falošných denomináciach je vzbura proti Bohu,ktorého nepočúvam/on prikazuje vyjsť z Veľkého Babylonu/,........a tak tí,čo tak neurobia budú mať rovnakú krvnú vinu ako samotná Bohom neschválená inštitúcia!
A nie je to podľa JS ,ale podla Biblie. Ale môžeš skúsiť odpovedať ,kto je onen Veľký babylon? Ak sa radíš k "Božiemu ľudu",....lebo im je to smerované,....k tým čo sa chcú zachrániť a vyhnúť trestu.
Inak aj "človek neprávosti",.....je prvok Božieho neschválenia a je to duchovenstvo trinitárskeho kresťanstva.
Tiež si pozri moju tému-......Duchovne mŕtva "tretina zeme".#post2

Dobro -je riadiť sa prikázaniami Boha Biblie a počúvať jeho hlas! Pretože pre mnohých bolo voľakedy "dobrom" aj opaľovanie a križiacke vojny!


105.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 2. 2018, 23:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 2. 2018, 11:04 avatar
Ludwig - Ja netvrdim ze sa Bozie meno v pisme nenachadza,to je loz. Ja tvrdim ze sa nema nahradzat vymyslami. Ked sa raz Boh vola Gabriel,Hospodin,Teofil a mnoho dalsieho i menom AMEN ktore po nom zdedil i jeho Syn ktory je teraz na jeho mieste v nebesiach cize Michael - Jezis. Neviem z akej biblie cerpas ci z nejakej ekumenickej,pre jehovistov alebo pre buzerantov ale ja mam dost dobry prehlad v mnohych prekladoch a uprednostnujem staru bibliu kralicku, hoc i ta ma svoje slabiny no slabiny kazdeho prekladu vyvazuje prave zjavenie nie ludske ucenia siekt a spolkov tie robia pravy opak.
A k menu GabriEl a i k menu MichaEl ti poviem tolko ze Archanjel znamena ten ktory strazi tajomstvo Archy Zmluvy,ak si dobre pozries tzv stary zakon najdes tam pri arche len dvoch a to su prave oni. A zaroven to znamena veduce najvyssie postavenie co sefuje anjelom. A ci si nikdy necital okrem toho co i Jezis vzpomina v evnjeliach ze ten Najvacsi Pan je ako sluzobnik ??? A sluzobnici su anjeli,nie raz hovori pismo ze sa ukazal Anjel Pana ale potom hovori uz ze tam bol Boh. V tom je ukryte tajomstvo. Boh predsa sa pokoril co najviac aby bol podobny nam,podobny Synovi Cloveka,podobny sluhovi. A tiez je pisane ze On neustale pracuje. A P.M. preco GabriElovi povedala stan sa mi podla tvojho slova,preco nepovedala stan sa mi podla slova toho co ta poslal ? Ona dobre vedela koho ma pred sebou. A k menu AMEN uvediem tolko ze sa pouziva i ako podpis v pismach i na konci modlitby,nie nahodou,Boh si stoji za svojim menom,ty ak niekomu pises list a ludia na konci sa podpisu a u cloveka to ma byt uz respektovane a u Boha nie a maju sa tomu menu len ruhat sekty a vierovyznania a nabozenstva a bojovat proti sebe a delit pisma a prznit ich svojimi vierovyznaniami ???? Tak to su teda na strasnom omyle. Zjavenie 3 :14 14. Andělu pak církve Laodicenské piš: Toto praví Amen, svědek ten věrný a pravý, počátek stvoření Božího . Toto pravi AMEN je tam uvedene cize je jasne ze ide o OSOBU, tiez je jasne ze pociatok stvorenia je a obraz Boha a dedic Jezis Kristus a ked pouziva to meno tak to meno dostal tiez dedicstvom od svojho Otca ako i povedal ze mu je dana vsetka moc na nebi i na zemi - veduce postavenie v nebesiach,cize ho vsetci v nebesiach respektuju ako Boha,ako Otca. Kazdy jeho povel vyplnia. A P.M. je pri nom. A dalsia loz je ta ze ja si vytvaram akesi vlastne ucenie,ja som dlho badal v roznych spolkoch a vierovyznaniach no mal som od nich len modlarstvo a krizu viery,potom po rokoch z milosti ked som sa pokoril mi sam GabriEl dal postupne ucenie a zbavoval ma lzi ktore ludia nadobudaju na zemi. On je tou skalou ktora nebola v ruke cloveka co znici cele to ich mikulasenecke falosne kralovstvo a rozbije tu sochu ktora reprezentuje ich. Mam na mysli knihu Daniel ak by si nevedel. Tam i Gabriel hovori sam o sebe i prorokuje o svojej sluzbe, Daniel sa tiez domnieval kedysi ze to je len akysi anjel po tom co ho spoznal uz bol uplne iny pozri sa co mu vsetko ukazal a ako na neho Daniel reagoval. A pozri sa potom ako reagujes teraz ty.


40.
označiť príspevok

Ludwig muž
   7. 2. 2018, 11:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 2. 2018, 11:20 avatar
Kto do teba kamenom ti do neho chlebom znamena ze ked na teba utocia zo lzami ty im ukaz stale vacsie a vacsie pravdy. A ak sa neobratia a nezmenia samo ich to potupi,ale ked daju za pravdu tomu kto pravdu ma od Boha sami tym budu napredovat pretoze pravda meni ludi na obraz Bozi,na dobre,loz z nich robi malo -mocnych ,krivajucich,hluchych,slepych atd atd a meni ich na obraz toho zleho a modlarcenie vedie na zahubu. Je to vasa volba kto bude ci nebude na mna reagovat a ako,ja len pisem to co viem ze je pravda a to s cistym svedomim pred Bohom.


43.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   7. 2. 2018, 11:38 avatar
A este k tym bojom a vojnam v biblii,vsetky co su uvedene boje v biblii ako i mena,porody atd atd je duchovne. Biblia je duchovna kniha a nie ucebnica ci nejaky bulvarny platok a tak k nej treba pristupovat uplne inaksie ako k akejkolvek inej knihe.Je pisana v symbolike. Uz to tu opakujem nejaku dobu. Cize ked si clovek cita bibliu ta mu sama vravi aky je a ake ma nedostatky to je spoved,modlitba je ked ludom hovoris biblickej pravdy v spravnom zjaveni a ked sa obracias k Autorovi Biblie a prekladas postupne verse a to ta ocistuje a meni. Krst predsa neni ponorenie do svetskej vody ani pofrkanie ale duchovne ponorenie do vod Pisiem a v spravnom pomazani ktore bolo na pociatku o com pise Jan to treba cinit. Cize v pravde clovek vidi ako pozmenili pisma,vie co patri kam, vidi krst, vidi casy, rozpoznava cas prichodu i sudu i vie pravy kalendar,detaily o Jezisovi,o tom ze v evanjeliach mal 48 ucenikov v kazdom evanjeliu ich bolo 12, ze v kazdom evanjeliu boli 3 ine sluzobnosti co doniesli nejaky dar a teda nielen mudrci,ale i krali a i dalsi a dalsi a kazdy doniesol nieco ine,kazde evanjelium ma inu svetovu stranu,kazde ma 3 kmene atd . Judasov bolo tiez viac predsa je pisane ze sa obesil a potom inde je ze skocil zo skaly a vykydla se jeho streva ako sa rozpukol vo dvoje,nemohol sa zaroven obesit i skocit zo skaly,to boli rozdielny,a samo sebou je to duchovne,ved skala je Kristus a prave ucenie o Bohu a ze skocil znamena ze to opustil a zradil, vysli najavo nakoniec vsetky jeho lzi i to ze bol z dvojciat,rovnako dnes mnohi boli mikulasenecky papezi a iny z dvojciat, i na to aby zahrali svetsky zmrtvychvstanie ze jeden skape objavi sa na scene jeho dvojnik a bude tvrdit ze obzivol


101.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   7. 2. 2018, 21:05 avatar
Tak táto téma, to je celkom dobrý galimatijáš.  
Súhlasí Osvietený


115.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 2. 2018, 00:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:45,  No predsa bohu stvoriteľovi. Tomu, z ktorého vzišiel celý tento svet. :)
dnes, 10:41,  To ty iba nerozumieš ženskej reči :) Keď žena niečo povie, vždy to znamená niečo...
dnes, 10:40,  Momentálne obranou pred kým?
dnes, 10:37,  Ano hanbíme sa za protislovenských amerických trolov ako si ty.
dnes, 10:36,  Aby zločinecká organizácia zanikla.
dnes, 10:35,  ano hanbim sa aj za takých dementov ako si ty.....načisto vybagrovaný.....
dnes, 10:35,  žijeme s najefektivnejšou a najlacnejšou obranou ktora funguje so 100% učinnosťou 70 rokov ....
dnes, 10:30,  Ved hej americká protislovenská štetka ty sa hanbíš že si Slovák a Slovensku škodíš.
dnes, 10:29,  Boris., ty by si sa nehanbil za takého prezidenta ako je Harabín?......Ja by som sa hanbil, že...
dnes, 10:29,  Takže Lemmy nevie čo je fašismus, len sa týmto slovíčkom nezmyselne oháňa :)
dnes, 10:27,  Americká štetka protislovenský truľo potí troloviny :)
dnes, 10:25,  TY fašistický odpad !
dnes, 10:15,  Ty mi nebudeš rozkazovať čo mám robiť, ty fašista...
dnes, 10:15,  (2) Boris, a vieš aj určiť, ktorému z historických bohov náleží tá moc nepatriaca...
dnes, 10:12,  Fašoune pakuj odtiaľto !
dnes, 10:11,  Kde je tych 12.000.000.000 ktore nasi otcovia a dedovia budovali a banda smradov rozkradla Danka...
dnes, 10:11,  Trolka včera zasa klamala, že tu končí a troluje ostošesť :)
dnes, 10:10,  the X, veď Slovensko, Maďarsko, Lotyšsko, Poľsko, Česko, Litva, Čierna Hora, Rumunsko,...
dnes, 10:09,  Lemmy- ako vždy máš "nevyvrátiteľné argumenty". Len mi povedz prečo tu sedíš,...
dnes, 10:04,  Pokial existujete teraz vzdy ste existovali a navzdy existovat budete nemozte nebit to nie je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niektorí ľudia spôsobujú radosť hneď ako prídu. Iní zasa hneď ako odídu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(429 936 bytes in 0,781 seconds)