hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Modlitba za heretikov, židov a moslimov

príspevkov
5
zobrazení
3
tému vytvoril(a) 30.5.2021 20:06 Klein
posledná zmena 1.6.2021 13:18
1
30.05.2021, 20:06
Z pozostalosti po mojej drahej babičke som zdedil jej veľmi starú modlitebnú knižku. Nachádza sa v nej ešte dokonca modlitba za kráľa z čias Rakúsko-Uhorska.

Ale najviac ma zaujala táto modlitba za bludárov, židov a moslimov, ktorá je už dnes vymazaná z katolíckych modlitebných kníh a je považovaná za nevhodnú:


Najsladší Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia, pozri na nás, ktorí tu pred tvojim oltárom pokorne kľačíme.
Tvoji sme a tvoji chceme zostať. Ale aby sme s tebou čím užšie boli spojení, hľa dnes každý z nás zasväcuje sa tvojmu najsvätejšiemu srdcu. Mnohí ťa pravda nikdy nepoznali a mnohí ťa zavrhli, pohŕdajúc tvojimi prikázaniami. I nad nimi sa zľutuj, najláskavejší Ježišu a pritiahni všetkých ku svojmu svätému srdcu. Preto ťa vrúcne prosíme:
Pane buď kráľom nielen veriacim, ktorí od teba nikdy neodstúpili, ale i synom márnotratným, ktorí ťa opustili, daj aby čím skôr sa vrátili do otcovského domu , aby ich duše hladom nezahynuli. Buď kráľom I tým, ktorých mylné mienky do bludu priviedli alebo ktorí žijú v nesvornosti odtrhnutých, priveď ich naspäť do prístavu pravdy, k jednote viery, aby čím skôr bol iba jeden ovčinec a jeden pastier.

BUĎ KRÁĽOM I VŠETKÝM TÝM, ČO EŠTE V TME POHANSTVA ALEBO MOHAMEDÁNSTVA ŽIJÚ A VYVEĎ ICH NA SVETLO SVOJHO KRÁĽOVSTVA. KONEČNE POZRI MILOSRDNÝM OKOM NA SYNOV TOHTO ŽIDOVSKÉHO NÁRODA, KTORÝ TAK DLHO BOL TVOJIM VYVOLENÝM ĽUDOM, TVOJA PRESVÄTÝ KRV, KTORÚ PRED PILÁTOM NA SEBA SVOLALI, NECH SA IM STANE PRAMEŇOM ŽIVOTA A SPÁSY.

Daj Pane svojej Cirkvi stálu slobodu a bezpečnosť, daj všetkým národom poriadok a pokoj. Daj, aby so všetkých končín zeme ozýval sa jeden hlas: Sláva Božskému Srdcu, ktoré nám prinieslo spásu, jemu česť a chvála na veky. Amen.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 92 608 B vygenerované za : 0.083 s unikátne zobrazenia tém : 59 649 unikátne zobrazenia blogov : 1 339 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz JA žijem v skvelom svete 😉 Svet je taký, aký si spravíš 😉 Ak vyhodíš zo svojho sveta všetkých negativistov, vypneš tv, prestaneš sa venovať "koncom sveta" a ďalším takýmto aktivitám...

citát dňa :

Deti nie sú zlé, ani neslušné. Deti sú iba odrazom spoločnosti, v ktorej vyrastajú.