Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Matka Kráľa je Kráľovná alebo prečo nazývame preblahoslavenú Pannu Máriu Kráľovnou

57
reakcií
1036
prečítaní
Tému 2. septembra 2016, 11:17 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   2. 9. 2016, 11:17 avatar
Sviatok: 22. august
Liturgické slávenie: spomienka
Obraz "Salus populi romani"
Obraz “Salus populi romani”
Pri príležitosti 100 rokov od vyhlásenia dogmy o Nepoškvrnenom Počatí Panny Márie pápež Pius XII. 1. novembra v roku 1954 korunoval rímsky milostivý obraz v chráme Santa Maria Maggiore s názvom „Salus Populi Romani“. Zároveň ustanovil nový mariánsky sviatok Panny Márie Kráľovnej, ktorý sa dovtedy už niekoľko rokov slávil vo viacerých biskupstvách. Dátum sviatku ustanovil na 31. mája. V obnovenom kalendári sa liturgická spomienka na Pannu Máriu Kráľovnú koná 22. augusta.
V tento deň si pripomíname, že Panna Mária porodila svetu Kráľa všetkých kráľov, Toho, ktorého ani smrť nepremohla a ktorý je Kráľom celého vesmíru, Ježiša Krista, Božieho Syna. Panna Mária nikdy nebola pod vládou hriechu a satana, nemal nad ňou moc. Nazývame ju aj Kráľovnou anjelov a všetkých ľudí. Sv. Ján apoštol ju vo svojej Knihe zjavenia (Apokalypse) tiež opisuje ako Kráľovnú: „Žena odetá slnkom, pod jej nohami mesiac a na jej hlave veniec z dvanástich hviezd“ (Zjv 12,1). Je kráľovnou milosrdenstva, vďaka nej k nám prišla spása. Jej predobrazom je kráľovná Ester zo Starého zákona, ktorá tiež prosila za svoj ľud u kráľa. A keď sa jej kráľ pýtal, čo si najviac žiada, chcela len záchranu pre svoj národ. A kráľ jej vyhovel (Est 7,1-3). Božiu Matku si uctievame ako tú, ktorá za nás neprestajne oroduje a vyprosuje nám u Boha milosrdenstvo a vyslobodenie z otroctva a moci Zlého

www.zivotopisysvatych.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Astax1


2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 12:10 avatar
Vyprosuje, vyprosuje a hovno sa deje furt je to tu napicu
Súhlasí panoramix


12.
označiť príspevok

fajer
   2. 9. 2016, 17:20 avatar
V tento deň si pripomíname, že Panna Mária porodila svetu Kráľa všetkých kráľov,....Je to odvážne tvrdenie, väčšina ľudí na svete ho neuznáva alebo o ňom nič nevie....kráľom nikdy nebol ani nikdy nebude...


13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 17:21 avatar
Ja by som tento krestansky mor nepodcenoval


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 17:23 avatar
Ide im o ovladnutie sveta su nebezpecni


18.
označiť príspevok

fajer
   2. 9. 2016, 17:27 avatar
moslimi im to kazia, ich práva a slobody sa vzťahujú aj na nich...tak teraz nevedia čo majú robiť....islam zakázať nemôžu, to by sa museli tak isto vzdať svojich práv a slobôd, tak radšej svet privedú k dalšej vojne....


35.
označiť príspevok

Luther muž
   2. 9. 2016, 20:41 avatar
Čo má Mária, čo nedostala od Boha? Bola to zásluha Márie, že porodila Ježiša na tento svet, alebo Božia? Kto si zvolil: Boh Máriu, alebo Mária Boha? Kto spôsobil, že Mária bola pri Ježišovom pôrode panna? Čo mala Mária „svoje“, čo nedostala od Boha?

Dáva ti Panna Mária každodenný chlieb? Čo z toho všetkého, čo je okolo teba je od Boha a čo je od Panny Márie?

Komu teda patrí úcta, chvála, sláva, vďaka? JEDINE BOHU.

Kto vzdáva úctu, slávu, vďaku niekomu inému, kto sa zasväcuje niekomu inému ako Bohu, HREŠÍ proti Bohu a Boh to považuje za modlárstvo, duchovné smilstvo. Trest za takýto hriech je peklo!

Biblická Mária – náš vzor

Mária Biblie je nám vzorom: že počúvala Boha, Božie slovo a všetko si vo svojom srdci zachovávala. Že Ježiša správne vychovávala a učila ho Božie slovo. Že už 12. ročný Ježiš poznal tak dokonale Písmo, že vedel sa o ňom rozprávať zo znalcami zákona! Že aj v pod krížom stála pri Ježišovi. Že sa s apoštolmi zdržiavala na modlitbách. Že bola tichou, pokornou, nenápadnou ženou, ktorá sa nikdy ničím nevystatovala. Ktorá sa považovala za hriešnu. Takúto Máriu nám zjavuje Božie slovo, čiže sám Boh. Sám Boh v Biblii jej dal veľmi malý priestor, pretože ju dal na roveň každému, kto počúva Božie slovo a zachováva ho. (Lk 8,21)

Nebiblická Panna Mária – Kto je to?

Kto je to, kto sa považuje za Nepoškvrneného hriechom? Kto je to, sa považuje týmto byť rovný Bohu, Ježišovi Kristovi, ktorý je jediný bez hriechu? Kto je to, komu sa má mládež, laik, kňaz ´“zvláštnym spôsobom“ úplne zasvätiť? Boh smrťou svojho syna vydobyl víťazstvo nad Satanom. Kto je potom to zjavenie, ktoré si hovorí že „napokon moje Nepoškvrnené srdce zvíťazí“? Čo je to za vojsko, čo si týmto hnutím vytvára? Kto je to, kto vyžaduje poslušnosť Magistériu Katolíckej cirkvi namiesto poslušnosti Božiemu slovu? Prečo vyžaduje poslušnosť pápežovi, kňazom a nie Bohu a jeho slovu? Prečo sú kňazi jej najmilší synovia? K akému „bohu“ chce svojich zasvätencov priviesť? K akému „bohu“ ich smeruje, keď sa jej (a nie Bohu!) majú zasvätiť pre tento čas a pre celú večnosť?????

Kto je to, kto je svojím zasvätencom svetlom a cestou na zemi??? Kto je ten duch? Biblia pozná svetlo a cestu Ježiša Krista (Jn 8,12; Jn 12,46) a svetlo, zorničku padnutú z neba – Lucifera (Iz 14, 12-16) Keďže tým svetlom a cestou nie je Kristus, ale Nepoškvrnené počatie, kto je za tým Nepoškvrneným počatím?

Komu patrí tá „cirkev“, čo takémuto „božstvu“ dáva písomné povolenie, aby mohlo byť šírené? MKH prispieva k novej evanjelizácii. Čo to potom ohlasuje za evanjelium?

Myslíš si že toto je tá skromná nenápadná Mária z Biblie? Ak nie, kto je to?
Súhlasí Wolfe


36.
označiť príspevok

Luther muž
   2. 9. 2016, 20:42 avatar
1Tim 2:5

Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi – človek Kristus Ježiš

Kto prichádza k Bohu cez niekoho iného ako cez Ježiša, nedôjde k Bohu!

2Jn 1:9

Ktokoľvek zachádza ďalej a neostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto ostáva v jeho učení, ten má aj Otca, aj Syna

Rim 1:21-25

Hoci Boha poznali, neoslavovali ho ako Boha, ani mu nevzdávali vďaky; ale stratili sa vo svojich myšlienkach a ich nerozumné srdce sa zatemnilo. Hovorili, že sú múdri, a stali sa hlupákmi. Slávu nesmrteľného Boha zamenili za podoby zobrazujúce smrteľného človeka, vtáky, štvornožce a plazy. Preto ich Boh vydal nečistote podľa žiadostí ich srdca; a tak hanobili svoje vlastné telá tí, čo Božiu pravdu zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý je zvelebený naveky. Amen.

Jn 14:6 Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.


38.
označiť príspevok

Luther muž
   2. 9. 2016, 21:08 avatar
(Lk 11:27-28 [SSV])
Ako to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala mu: „Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval.“
Ale on povedal: „Skôr sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho.“

Mária, Ježišova matka, tak ako ju opisuje Biblia, počúvala a počúvla Božie slovo a zachovávala ho a premýšľala o ňom. Ježiš v tomto citáte mal veľkú príležitosť vzdať chvály a pocty svojej matke, no neurobil to. Mal veľkú príležitosť povýšiť ju svojimi slovami nad všetky matky, nad všetkých ľudí na svete, no neurobil to. Ježiš hovorí, že sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho. To znamená, že Mária je takisto blahoslavená, takisto na rovnakej úrovni pred Bohom so všetkými, ktorí počúvajú a zachovávajú Božie slovo. Božie slovo, nie posolstvá zjavení, tradíciu, ľudí, farizejov, zákonníkov, alebo doplniť si môžete každého vodcu, alebo cirkev, ktorej autorita nie je Biblia, ale človek.


52.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 9. 2016, 07:09 avatar
Neboj, vsetky tieto citaty tu odzneli a vies k comu to bolo?
K NICOMU..
Ako sa hovori, kto moze pochopit, nech pochopi..
Súhlasí fajer


37.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 20:54 avatar
Mne dava kazdodenny chlieb tesco ucta teda patri TESCU


39.
označiť príspevok

tomii muž
   2. 9. 2016, 21:46 avatar
lea. napisala si niekedy aj nieco z vlastnej hlavy? ci len kopirujes z webovych stranok? prides mi ako naprogramovany robot co jedina jeho robota je kopirovat z inych stranok


53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 9. 2016, 07:13 avatar
Napisala... ked pise aki sme vsetci heretici a odklonili sme sa od povodneho ucenia a cirkvi.. ze vsetci sme samovykladaci atd atd atd..

Ale nieco zmysluplne nie..
Kopiruje len zo
www.pravykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.zivotopisysvatych.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
a zo stranok katolckeho katechizmu..


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 9. 2016, 07:16 avatar
Jo, akoze z biblie necituje vobec, pokial nie je zopar versov vytrhnutych z kontextu a vlozenych do balastu z pravykratolik atd..


44.
označiť príspevok

tomii muž
   2. 9. 2016, 22:01 avatar
Zajvenie, trúbia anjeli a Boh zosiela na ľudí rany. Nasledujúci dej je po šiestom trúbení.
Zjv 9:20 A ostatní ľudia, ktorých nezahubili tieto rany, ani pokánie nerobili za skutky svojich rúk a neprestali sa klaňať zlým duchom a zlatým, strieborným, medeným, kamenným a dreveným modlám, ktoré nemôžu ani vidieť, ani počuť, ani chodiť. (Oni sa klaňajú zlým duchom!)
Zjv 9:21 A nerobili pokánie ani za svoje vraždy, ani za svoje čary, ani za svoje smilstvo, ani za svoje krádeže.

—-

Keď sa chce človek modliť za dobrú smrť, modlí sa k Ježišovi, Márii, Jozefovi

Keď chce nájsť stratenú vec, modlí sa k svätému Antonkovi

Keď sa chce modliť za dobré tehotenstvo, modlí sa ku Gerardovi Majellovi

Včelári majú svojho bôžika svätého Ambróza

Na každú situáciu majú katolíci určeného nejakého svojho bôžika, ku ktorému sa modlia.

Katolícke matky dávajú nad postieľku dieťaťa obrázok anjela strážneho a prvé modlitby, ktoré učia dieťa je anjeličku môj strážničku opatruj moju dušičku… Potom sú to modlitby k Panne Márii a až potom k Ježiškovi, k Bohu.

Čiže už od malička sú deti vedené k modlárstvu. Od malička ich rodičia smerujú na cestu záhuby!

A tak ďalej.

To znamená, že títo katolícki svätci musia byť v momente ich modlenia sa k nim priamo pri nich. To znamená, že musia byť všadeprítomní a všemohúci, a všetko vedieť, aby mohli počuť množstvo modlitieb vysielaných k týmto svätcom.

Denne teda milióny katolíkov prosí rôznych svätých o orodovanie, modlitby, príhovory. To znamená že svätci sú bohovia, lebo sú všadeprítomní a všemohúci a vševediaci, aby mohli byť zároveň v nebi a zároveň pri všetkých tých, ktorí sa k nim modlia!

Teraz predpokladajme, že v tomto momente milión katolíkov vzýva nejakého svätého.

To ale znamená, že okolo každého jedného katolíka musí byť neustále celý roj svätých, aby boli stále v pohotovosti, ak si katolík zmyslí na konkrétneho svätého, aby ho mohol požadovaný svätý počuť a predniesť prosby Bohu. To ale znamená, že svätí sú zasa len bohmi, pretože iba Boží duch môže byť všadeprítomný pri každom človekovi.

Najrozšírenejšia modlitba katolíkov je ruženec. Naraz po celom svete sa ho modlia milióny katolíkov. A keďže deň má 24 hodín a v rôznych miestach sveta je deň v inom čase, tak Panna Mária by musela byť prítomná na miliónoch miestach sveta naraz a to non stop 24 hodín denne. Aj zjavenia panny Márie potvrdzujú, že je na miestach zjavení stále prítomná. V Medžugorí, keď sú vizionári na rôznych miestach, tak panna Mária sa im zjaví večer v rovnakom čase tam, kde sa nachádzajú. A keďže panna Mária je zároveň aj v nebi, aj nonstop na rôznych miestach zeme, keďže je v jednom čase na rôznych miestach tak panna Mária je bohom!


3.
označiť príspevok

Peťo muž
   2. 9. 2016, 13:01 avatar
Odo mňa to asi vyznie čudne ,ale : " Nech žije kráľovná ,smrť kráľovi ! "


4.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   2. 9. 2016, 13:16 avatar
ak " nikdy nebola pod vládou hriechu a satana" tak preco zomrela? ked zomieraju vsetci pre zdedený hriech. jediným "prostrednikom" medzi ludmi a Bohom je podla Biblie Kristus.. tak preco by mala nieco vyprosovat a orodovat u Boha? Mas na to Biblický podklad alebo veris vymyslom ludí?


5.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 9. 2016, 15:27 avatar
Keby si ten citat z písma precital cely tak by si vedel ze Jezis Kristus je jediny prostrednik ktory dal seba sameho ako vykupne. Nikto netvrdi ze niekto iny je nasim vykupitelom, teda prostrednikom nasho vykupenia, len Kristus...

Avsak sam apostol Pavol napisal ze my sme Bozi spolupracovnici... Podla tvojho argumentu apostol Pavol bol bludar pretoze prosil svojich spolubratov aby sa zanho modlili. Preco ich o to prosil ak Kristus je nas jediny prostrednik a prihovara sa za nas u Otca???
Kristus odpustal a zaroven vyzval apostolov aby odpustali hriechy, Kristus vyhanal zlych duchov a zaroven vyzval apostolov aby konali tak ako on. Kristus trpel a zaroven povedal ze kto nenesie svoj kazdodenny kriz nie je ho hoden...

My ako Kristovi nasledovnici ho nasledujeme tak ze sme jeho spolupracovnici, spolupracovnici jedineho prostrednika a spolu s Kristom v jeho mene a v Kristovi sa modlime za nasich spolubratov, za ich spasu....

A svati v nebi, ktori su uz dokonale ocisteni Bozou milostou, dokonale spravodlivi a zlý nad nimi nema ziadnu moc konaju nadalej to iste, modlia sa za nas... Pismo hovori ze vela zmoze naliehava modlitba spravodliveho...
Súhlasí Astax1


6.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 9. 2016, 15:41 avatar
Veru, veru, hovorím vám: Kto počúva moje slovo a verí Tomu, ktorý ma poslal, má večný život a nejde na súd, ale prešiel zo smrti do života.
Ježiš nehovorí že takýto človek bude mať večný život, ale že ho už má... Boh Abraháma Izáka a Jakuba nie je Bohom mŕtvych ale živých. Abrahám žije, Izák žije a aj Jakub žije...

A ja verím v spoločenstvo svätých, že medzi tzv. pozemšťanmi a nebešťanmi existuje vzájomná väzba a nemôže ju zničiť ani smrť lebo ani smrť nás nemôže podľa písma odlúčiť od Kristovej lásky. A my všetci sme v Kristovi jedno telo a jeden duch. Tak ako cez vinič do všetkých ratolestí prúdi život a skrze vinič existujú pokope, tzv. sú jedným organizmom. Tak aj Ježiš ktorý hovorí že on je vinič a my ratolesti, že on je hlava a my údy existujeme aj napriek smrti vo vzájomnom spoločenstve a skrze Krista, s Kristom a v Kristovi si navzájom pomáhame prostredníctvom modlitieb za seba.
Súhlasí -era-, Astax1


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 16:18 avatar
Seriem ti na vecny zivot, ja chcem nebyt


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 9. 2016, 17:14 avatar
Chces byt v nebi?


10.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 17:15 avatar
Chcem nebyt


11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 17:16 avatar
Prestat existovat


15.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 9. 2016, 17:25 avatar
A vraj človek má slobodnú vôľu. Hehe. Nič nemá. Chceš nebyť ale nič to nie je platné. Stále si.


17.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 17:27 avatar
Nesmej sa z mojho nestastia


22.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 9. 2016, 17:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 17:32 avatar
Chcem nebyt opakujem


29.
označiť príspevok

fajer
   2. 9. 2016, 17:37 avatar
ty si sa nič nerozhodol, za teba rozhodovali druhý a spravili s teba kresťana...


16.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 9. 2016, 17:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

fajer
   2. 9. 2016, 17:28 avatar
tak ten váš boh vyzerá veľmi úboho...


20.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 17:28 avatar
Neser ma veriaci bo zariadim ze budes na vecnosti trpiet


21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 17:31 avatar
Aby si spoznal co to znamena chciet nebyt


24.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 9. 2016, 17:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 17:34 avatar
Mam na to schopnosti len si ma este poriadne nenasral


27.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 9. 2016, 17:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 17:36 avatar
Aby si nebol prekvapeny


30.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 9. 2016, 17:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 17:39 avatar
Chciet nebyt je dosledok mojej doterajsej cesty

Po milione rokov na vecnosti to uvidis rovnako ako ja


32.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 9. 2016, 17:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 17:58 avatar
Seriem ti na boha chcem nebyt a just


41.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   2. 9. 2016, 21:53 avatar
je tolko spôsobov ako nebyt tak nechapem naco si este tu


42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 21:56 avatar
Smrt nie je koniec

Je tazsie ako si myslis dosiahnut nebytie


43.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   2. 9. 2016, 22:00 avatar
šak vyskusaj.. lahni si do vane , podrez si žily a potom sa nam ozvy z ineho sveta ci si tam alebo ta cerviky žeru..


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 22:02 avatar
Je zakazana komunikacia medzi svetmi

Aby sa vzajomne neovplyvnovali pri vyvoji


47.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   2. 9. 2016, 22:07 avatar
tak to mozes urobiť aj pre potesenie tvojko okolia


48.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 22:08 avatar
Moje okolie ma od sebevrazdy odradza


50.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   2. 9. 2016, 22:11 avatar
nepocuvaj ich, chcu ti len zle..


51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2016, 22:16 avatar
Ja viem


54.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 9. 2016, 07:14 avatar
To nemyslis vazne!!!


26.
označiť príspevok

fajer
   2. 9. 2016, 17:34 avatar
satan je náboženstvo....


40.
označiť príspevok

tomii muž
   2. 9. 2016, 21:50 avatar
(2Kor 11:3-4)

Bojím sa však, aby sa vaše zmýšľanie neskazilo a neodchýlilo od úprimnej a čistej oddanosti Kristovi, ako keď had zviedol Evu svojou ľstivosťou. Lebo vy spokojne znesiete, keď niekto príde a hlása iného Krista, akého sme my nehlásali, alebo prijímate iného Ducha, akého ste nedostali, alebo iné evanjelium, aké ste neprijali.


8.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 9. 2016, 17:14 avatar
Nemyslis, ze "JEDINY" je uz dost vystizne slovo?


46.
označiť príspevok

tomii muž
   2. 9. 2016, 22:02 avatar
Zajvenie, trúbia anjeli a Boh zosiela na ľudí rany. Nasledujúci dej je po šiestom trúbení.
Zjv 9:20 A ostatní ľudia, ktorých nezahubili tieto rany, ani pokánie nerobili za skutky svojich rúk a neprestali sa klaňať zlým duchom a zlatým, strieborným, medeným, kamenným a dreveným modlám, ktoré nemôžu ani vidieť, ani počuť, ani chodiť. (Oni sa klaňajú zlým duchom!)
Zjv 9:21 A nerobili pokánie ani za svoje vraždy, ani za svoje čary, ani za svoje smilstvo, ani za svoje krádeže.

—-

Keď sa chce človek modliť za dobrú smrť, modlí sa k Ježišovi, Márii, Jozefovi

Keď chce nájsť stratenú vec, modlí sa k svätému Antonkovi

Keď sa chce modliť za dobré tehotenstvo, modlí sa ku Gerardovi Majellovi

Včelári majú svojho bôžika svätého Ambróza

Na každú situáciu majú katolíci určeného nejakého svojho bôžika, ku ktorému sa modlia.

Katolícke matky dávajú nad postieľku dieťaťa obrázok anjela strážneho a prvé modlitby, ktoré učia dieťa je anjeličku môj strážničku opatruj moju dušičku… Potom sú to modlitby k Panne Márii a až potom k Ježiškovi, k Bohu.

Čiže už od malička sú deti vedené k modlárstvu. Od malička ich rodičia smerujú na cestu záhuby!

A tak ďalej.

To znamená, že títo katolícki svätci musia byť v momente ich modlenia sa k nim priamo pri nich. To znamená, že musia byť všadeprítomní a všemohúci, a všetko vedieť, aby mohli počuť množstvo modlitieb vysielaných k týmto svätcom.

Denne teda milióny katolíkov prosí rôznych svätých o orodovanie, modlitby, príhovory. To znamená že svätci sú bohovia, lebo sú všadeprítomní a všemohúci a vševediaci, aby mohli byť zároveň v nebi a zároveň pri všetkých tých, ktorí sa k nim modlia!

Teraz predpokladajme, že v tomto momente milión katolíkov vzýva nejakého svätého.

To ale znamená, že okolo každého jedného katolíka musí byť neustále celý roj svätých, aby boli stále v pohotovosti, ak si katolík zmyslí na konkrétneho svätého, aby ho mohol požadovaný svätý počuť a predniesť prosby Bohu. To ale znamená, že svätí sú zasa len bohmi, pretože iba Boží duch môže byť všadeprítomný pri každom človekovi.

Najrozšírenejšia modlitba katolíkov je ruženec. Naraz po celom svete sa ho modlia milióny katolíkov. A keďže deň má 24 hodín a v rôznych miestach sveta je deň v inom čase, tak Panna Mária by musela byť prítomná na miliónoch miestach sveta naraz a to non stop 24 hodín denne. Aj zjavenia panny Márie potvrdzujú, že je na miestach zjavení stále prítomná. V Medžugorí, keď sú vizionári na rôznych miestach, tak panna Mária sa im zjaví večer v rovnakom čase tam, kde sa nachádzajú. A keďže panna Mária je zároveň aj v nebi, aj nonstop na rôznych miestach zeme, keďže je v jednom čase na rôznych miestach tak panna Mária je bohom!


49.
označiť príspevok

Luther muž
   2. 9. 2016, 22:09 avatar
Nasledujúce verše sú zo SZ a ich aplikácia sedí priamo na RKC

Jer 2:26 Ako sa hanbí prichytený zlodej, tak sa hanbí dom Izraelov, oni, ich králi a kniežatá, aj ich kňazi a proroci.
Jer 2:27 Drevu hovoria: »Ty si môj otec« a kameňu: »Ty si ma zrodil.« Ku mne si obrátili šiju, nie tvár, ak ich však stihne bieda, volajú: »Povstaň a zachráň nás!«
Jer 2:28 Nuž kde máš bohov, čo si si narobil? Nech vstanú, či ťa v biede zachránia? Veď koľko máš miest, toľko máš aj bohov, Júda! (koľko dedín toľko kostolov venovaných inému bohovi)
Jer 2:29 Prečo sa pravotíte so mnou? Spreneverili ste sa mi všetci, hovorí Pán.
Jer 2:30 Nadarmo som bil vašich synov, neprijali výstrahu, váš meč hltal vašich prorokov ako pustošiaci lev.“ (INKVIZÍCIA)

………
Ez 20:28 Voviedol som ich do krajiny, pre ktorú som zdvihol svoju ruku, že im ju dám, no kde len uvideli vyvýšený kopec alebo košatý strom, už tam prinášali svoje obety, dávali tam svoje popudzujúce dary, kládli tam svoje voňavé žertvy a vylievali tam svoje nápoje.
…..
Oz 4:12 Môj ľud sa svojho dreva spytuje a učí ho jeho palica, lebo ich zaviedol smilný duch a smilne sa odvrátili od Boha.
Oz 4:13 Na hrebeňoch vrchov prinášajú obety a na pahorkoch prinášajú kadidlo, pod dubom, topoľom a terebintou, lebo chládok ich dobrý je. Preto smilnia ich dcéry a cudzoložia ich nevesty.

Či to nie je obraz dnešnej Rímskokatolíckej cirkvi? Pod Lipami majú kaplnky, na kopcoch kaplnky, mariánske chrámy, napríklad Levoča. Tam prinášajú kvety, dary, kadidlo a smilnia tam s ich bôžikmi.

Izaiáš nám hovorí o tom ako dopadnú uctievači modiel:
Iz 1:28 Ale skrúšenie odpadlíkov a hriešnikov prijde spolu, a tí, ktorí opúšťajú Hospodina, zahynú.
Iz 1:29 Lebo sa budú hanbiť pre modlárske duby, po ktorých ste túžili, a budete rumenieť od studu pre zahrady, ktoré ste si zvolili,
Iz 1:30 pretože budete jako dub, ktorého lístie vädne, a jako záhrada, ktorá nemá vody.
Iz 1:31 A bude najsilnejší pazderím (chrastím, raždím) a jeho dielo iskrou, a oboje to bude horieť spolu, ani nebude nikoho, kto by zahasil.

To znamená, že za modlárstvo je večný oheň.

1Kor 6:9-10 Nemýľte sa: ani smilníci, ani modloslužobníci, ani cudzoložníci, ani chlipníci, ani súložníci mužov, ani zlodeji, ani chamtivci, ani opilci, ani utŕhači, ani lupiči nebudú dedičmi Božieho kráľovstva.

Boh hovorí modlárstvu ešte aj: duchovné smilstvo. Lebo ľud vzdáva úctu, slávu, orodovanie, prosby niekomu inému ako Bohu. Katolícky ľud uctieva drevo, kameň, stvorenie, nie Stvoriteľa.
————

Ďalší argument, ktorý použijú katolíci na modlársvo:

Ale veď aj židia mali medeného hada.

Pozrime sa bližšie na to:

Nm 21:4 Od vrchu Hor tiahli ďalej smerom k Červenému moru, aby obišli edomskú krajinu. Cestou bol ľud netrpezlivý,
Nm 21:5 ľud šomral proti Bohu a proti Mojžišovi: „Prečo ste nás vyviedli z Egypta? Aby sme pomreli na púšti? Niet chleba, niet vody a tento biedny pokrm sa nám už hnusí!“
Nm 21:6 Za to Pán poslal na ľudí jedovaté hady. Ony hrýzli ľud a z Izraelitov mnoho ľudí pomrelo.
Nm 21:7 Tu prišiel ľud k Mojžišovi a povedal: „Zhrešili sme, keď sme šomrali proti Pánovi a proti tebe. Pros za nás u Pána, aby od nás odňal hady!“ A Mojžiš prosil za ľud.
Nm 21:8 Tu Pán povedal Mojžišovi: „Urob medeného hada a vyves ho na žrď! Potom každý, kto naň pozrie, ostane nažive.“
Nm 21:9 Mojžiš teda urobil medeného hada a vyvesil ho na žrď. A keď niekoho hady uhryzli a on pozrel na medeného hada, ostal nažive.
………….

Kráľ Ezechiáš

2Kráľov 18:4 On odstránil výšiny, zrúcal pomníky, povytínal ašery a rozbil medeného hada, ktorého urobil Mojžiš, lebo mu synovia Izraela až do tých dní pálili tymian. Volal sa Nohestán. (TROCHU MEDI)
Medeného hada Boh dal zničiť. Pretože had bol daný iba na určitý čas, kým Izraeliti boli hryzení jedovatými hadmi a oni sa mali pri pohryzení iba naňho pozrieť. No oni si ho potom začali uctievať a kadiť mu.

Medený had na žrdi nám predstavuje kríž a Ježiša Krista. Hriešny človek dohryzený hriechom a umierajúci od dohryzenia má pozrieť na dielo kríža spred 2000 rokov a prijať toto dielo, aby človek ostal nažive, aby bol uzdravený na duchu a aby mal život večný. No Rímskokatolíci spravili to, čo Izrael – zhotovujú si kríže s telom, kadia im, bozkávajú ich, prihovárajú sa k nim, prosia pod nimi, modlia sa a dokonca na svadbe mladomanželia prisahajú na túto drevenú modlu.

Nielenže modla, ale aj prísaha je v Biblii zakázaná.V Biblii nikde nenájdeme verše o tom, ako niekto uctieval, modlil sa k nejakému hrdinovi, kráľovi, prorokovi, či už mŕtvemu, či už živému, aby mu sprostredkoval Božiu pomoc a ochranu.

Mojžiš bol najväčším prorokom Starého zákona. Keď dostal na Sinaji desatoro a zišiel z kopca dole, videl, ako ľud si zhotovil zlaté teľa a klaňal sa mu.

Poznámky vysvetliviek RKC Biblie: Boh, ktorého má dať zhotoviť Áron, nie je pohanský boh, ale je to znázornenie Boha Izraela, Pána. Na egyptský spôsob dali si ho uliať v podobe mladého junca, ktorý bol pokladaný za obraz sily a moci.

Oni nezobrazovali iného Boha, ale Boha, ktorý ich vyviedol z Egypta.

Ani Rímskokatolíci nezobrazujú iného Boha, iba toho, čo stvoril nebo a zem a nezobrazujú iného Ježiša Krista, ako ktorý zomrel pred 2000 rokmi na kríži.

Hriech je ale v tom, že

- Oni zobrazili Boha, čo Boh prísne zakazuje

- Oni veria ale iného Boha a iného Ježiša, ako ktorého zobrazili, pretože veria inému systému spásy ako Boh a Ježiš Kristus vykonali.

Čiže vyslobodení Izraeliti z Egypta a Rímskokatolíci myslia to zobrazenie boha úprimne, správne. No Bohu sa to protiví a nazýva tento skutok modlárstvom

Ex 32:10 Teraz ma nechaj, nech zahorí môj hnev proti nim a vyhubím ich!

Boh chcel Izrael za zobrazenie jeho podoby ihneď vyhubiť!

A dnes niektorí kresťania spolupracujú v ekuméne a spolu spievajú s tými, nad ktorými visí Boží hnev!

Boh dnes zhovieva a čaká. No na konci vekov jeho hnev bude spravodlivý pre tých, ktorí sa zatvrdzujú voči evanjeliu a nechcú počuť jeho hlas.

Mojžišov hrob

Dt 34:5 A Mojžiš, Pánov služobník, zomrel tam v moabskej krajine podľa Pánovho rozkazu.
Dt 34:6 Pochovali ho v Údolí v moabskej krajine naproti Bet-Peoru, ale o jeho hrobe nevie nik dodnes.

Židia dodnes nevedia, kde je Mojžišov hrob. Boh vedel, aké je ľudské srdce, že sa ženie za bôžikmi. Že by si z Mojžiša urobili to, čo robia dnes katolíci z mŕtvol – bôžikov. A tak Boh spôsobil, že o Mojžišovom hrobe nikto nič nevedel a nevie.

Aký je to opak oproti RKC- kde navštevujú hroby svätých, tam sa pri nich modlia, prosia mŕtve telo bez duše a ducha za orodovanie, príhovor u Boha!

………

Keď som bol v Krakove, na sviatky Božieho milosrdenstva, bolo tam zvykom, že vytiahli kosti rehoľnej sestry Faustíny v sklenenej vitrínke k uctievaniu a ľudia čakali v rade, aby mohli ísť na kľakátko pobozkať sklenú krabicu, v ktorej boli boli tieto kosti. a zároveň poprosiť kosti o príhovor, orodovanie. Nedávno boli na Slovensku kosti od Dona Boska. Myslím si že podobnú úctu dávali aj jeho kostiam. Tak je to modloslužba, alebo nie?

Toto sa Bohu protiví!

Takáto úcta k človekovi, úcta k mŕtvolám je opovrhnutie samotným Bohom, jeho Synom a jeho slovom.

Tí, čo patria Kristovi, tí, čo sa už znovuzrodili pre večný život sa klaňajú Bohu v duchu a pravde.

………..

Ďalej treba povedať, že na oltári, kde údajne schádza z nebies Ježiš Kristus s telom, dušou, duchom a božstvom, čiže na mieste, kde je položené chlieb a víno, kde sa koná tzv nekrvavá obeť, tam sú v kamennej schránke na oltári v mnohých starších kostoloch, teda aj našom umiestnené kosti, relikvie, mŕtvol! (alebo inak nazvané sú tam fetiše) Sú tam úlomky kosti rôznych katolíckych svätých. Ó aké pohanstvo, ó aká modloslužba!

Vcítiac sa do katolíckeho zmýšľania, tak Kristus je obetovaný na ostatkoch mŕtvych ľudí. Pre zbožní katolíci sa vyjadrujú, že omša a kňazi je pokračovanie starozákonných uzmierovacích obiet. Omša je podľa učenia RKC obeť čistá, svätá, nepoškvrnená. Už len toto by malo vzbudiť v zbožnom katolíkovi vážne zamyslenie sa, že to, čo sa obetuje na oltári, ak teda pripisujú tomu starozákonný zmysel, tak je to je znečistené mŕtvolami, a teda aj tá nekrvavá obeť nemôže byť čistá, svätá, nepoškvrnená!

Ak už niekto pracoval s parapsychológiou, alebo bielou, čiernou mágiou, alebo veštil, alebo si preštudoval o čom toto všetko je, tak je tam mnohokrát potrebný nejaký fetiš od človeka, aby to mohlo fungovať.

A tak s hrôzou povedané, na Rímskokatolícky oltár nemôže zostupovať Ježiš Kristus, ale ten, kto potrebuje fetiše, aby mohol prichádzať a aby mohol v mysliach ľudí tupiť svedomie, aby nepoznali a neobrátili sa k pravému Bohu!

Celé náboženstvo, tá nádhera obradov a ceremónií je pre nevedomého katolíka tak podaná, že aj najľahostajnejší katolík je na obradoch tak závislý, že si nedokáže svoj náboženský život bez toho predstaviť. Aj pri zvestovaní evanjelia mnohí katolíci nechápu, ako sme mohli opustiť sviatosti, ktoré sa nezaobídu bez ceremónií a presných obradov. Že už len kvôli tomu sa vrátime naspäť po čase do RKC, lebo nám to bude chýbať.Rímsky katolík nemôže rozmýšľať sám za seba, ale čo mu kňazi povedia. Ani kňazi nemôžu rozmýšľať sami za seba, ale čo povedia z Vatikánu. A v o Vatikáne je všetko tak dokonale vymyslené, že sa to pre neskúmajúcich naozaj zdá ako pravdy Božie. A tak kto nehľadá pravdu nenájde ju. Kto nehľadá Boha, nenájde ho.

Všetko je to vymyslené systémom: Ľudia, počúvajte kňazov, kňazi biskupov, biskupi Arcibiskupov, Arcibiskupi pápeža. Ľudia počúvajte nás, iba my máme plnosť poznania, iba my sme tá pravá cirkev, iba my vám vyslúžime tie správne obrady a iba cez nás a naše obrady sa dostanete do neba.

Ale Boh sa dá nájsť len tým čo ho hľadajú, čo sa pýtajú po pravde a čo ju hľadajú len v Božom slove

Je to predsa logické – ak chcem nájsť niečo o chove sliepok, pozriem sa do knihy od chovateľa sliepok. Čiže nepozriem sa do príručky k Windowsu.

Ak chceme nájsť pravdu o Bohu a jeho ceste pozrieme sa do Božieho slova a nie do Rímskej náuky.

Sk 4:19 Ale Peter a Ján im odpovedali: „Posúďte, či je správne pred Bohom vás (židovských náboženských predstaviteľov) poslúchať viac ako Boha;

Sk 5:29 Peter a apoštoli odpovedali: „Boha treba viac poslúchať ako ľudí.

Ak chceme niečo od Boha, máme sa modliť k Bohu, nie k Panne Márii, nie k svätým „in memoriam“

Mt 7:7 Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám!
Mt 7:8 Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria.
Mt 7:9 Alebo je medzi vami človek, čo by podal synovi kameň, keď ho prosí o chlieb?
Mt 7:10 Alebo keby pýtal rybu, čo by mu dal hada?
Mt 7:11 Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá váš Otec, ktorý je na nebesiach, dobré veci tým, čo ho prosia.

Jn 16:23 Veru, veru, hovorím vám: Ak budete o niečo prosiť Otca v mojom mene, dá vám to.

Biblický princíp prosenia je prosiť Nebeského Otca v Ježišovom mene.

Čiže nie Ježiša skrze svätých „in memoriam“, nie Ježiša skrze Pannu Máriu, ale nebeského Otca v Ježišovom mene.

Ak chceme niekoho zavaliť svojimi starosťami, problémami, tak zasa len Boha, nie Pannu Máriu, nie svätých „in memoriam“

1Pt 5:7 Na neho zložte všetky svoje starosti, lebo on sa o vás stará.

Slovo všetky znamená do jedného. Nieže páru Bohu, páru Márii, páru Pátrovi Piovi…

Flp 4:6 O nič nebuďte ustarostení. Ale vo všetkom modlitbou, prosbou a so vzdávaním vďaky prednášajte svoje žiadosti Bohu.
Flp 4:7 A Boží pokoj, ktorý prevyšuje každú chápavosť, uchráni vaše srdcia a vaše mysle v Kristovi Ježišovi.

A tak tu zostáva pre všetkých neveriacich, ale aj polyteistických Rímskokatolíkov Božia výzva, Božie pozvanie z Písma:

Iz 55:6 Hľadajte Pána, kým sa dá nájsť, volajte ho, kým je nablízku!
Iz 55:7 Nech opustí bezbožný svoju cestu, hriešny človek svoje zmýšľanie a vráti sa k Pánovi, on sa nad ním zmiluje, k svojmu Bohu, veď mnoho odpúšťa!
Iz 55:8 Lebo moje myšlienky nie sú vaše myšlienky a vaše cesty nie sú moje cesty – hovorí Pán.
Iz 55:9 Ako sú nebesá vyvýšené nad zem, tak sú moje cesty vysoko od vašich ciest a moje myšlienky od vašich myšlienok.
Iz 55:10 Lebo ako spŕchne z neba dážď a sneh a nevráti sa ta, ale opojí zem, zúrodní ju, dá jej klíčiť a dá semä na siatie a chlieb na jedlo:
Iz 55:11 tak bude moje slovo, ktoré mi vyjde z úst, nevráti sa ku mne naprázdno, ale urobí, čo som si želal, a vykoná, na čo som ho poslal.
——————-

Boh si nezvolil cestu záchrany ľudstva skrze Pannu Máriu, skrze jej mnohopočetné zjavenia po celom svete, skrze omše, skrze svätých „in memoriam“, cez obete, skutky, pôsty. Božia cesta záchrany hriešneho človeka je cez bláznovstvo ohlasovania evanjelia živého kresťana.:

1Kor 1:21 Lebo keď svet v Božej múdrosti nepoznal svojou múdrosťou Boha, zapáčilo sa Bohu spasiť veriacich bláznovstvom ohlasovania. (bláznovstvom kázne ROH)
1Kor 1:22 Lebo aj Židia žiadajú znamenia a Gréci hľadajú múdrosť,
1Kor 1:23 my však ohlasujeme ukrižovaného Krista, pre Židov pohoršenie, pre pohanov bláznovstvo,
1Kor 1:24 ale pre povolaných, tak Židov ako Grékov, Krista – Božiu moc a Božiu múdrosť.

Pre Rímskokatolíkov je obeť ukrižovaného Krista bláznovstvo. Neveria, že bola taká dokonalá, a dostatočná aby ich zachránila. Svojimi skutkami a omšami sa chcú pretlačiť do neba.
Jeden katolík na otázku ako sa chce dostať do neba odpovedal: po hlavách kňazov sa dostaneme do neba. Čiže cez kňazov.

CZ B21
1Kor 1:21 Bůh se ve své moudrosti nedal světu poznat jejich vlastní moudrostí. Namísto toho se Bohu zalíbilo, že spasí ty, kdo uvěří tomuto bláznivému kázání.

Boh nespasí človeka ľudskými výmyslami, ani presnými predpísanými úkonmi a obradmi kňazov, ani zodratím sa v charite, ale bláznovstvom ohlasovania evanjelia.

Rim 10:17 Teda viera je z hlásania a hlásanie skrze Kristovo slovo.

Ak človek verí niečomu inému, ako je z hlásania Kristovho slova, nemá vieru Kristovu, ale vieru svoju, alebo vieru toho, kto mu nejakú náboženskú náuku ohlásil.

Boh neposiela a neposlal nikdy na zem žiadnu Pannu Máriu, aby varovala ľudstvo, ale vysiela pudí, vyháňa svojich adoptívnych synov, spasených a zachránených kresťanov, aby bláznovstvom ohlasovania bláznovstvom kázania zachraňovali to, čo patrí Bohu.

Niektorí kresťania si myslia, že na ohlasovanie treba byť zapálený, že oni na to nemajú schopnosti, že sa na to necítia.

Ale nikde nie je napísané, že to majú robiť zapálení ľudia a že ohlasovanie je o citoch.

Zapálenosť je u kresťana prejavovaná prevažne na začiatku uverenia. Potom je celý život kresťana o poslušnosti Božiemu slovu.

Podobne je to aj v manželstve. Keď sa mladí berú sú zaľúbení, zapálení vzájomnou láskou. Ale po svadbe po dňoch zaľúbenosti príde už ale život zodpovednosti, poslušnosti a vzájomnej úcte, rešpektu. A manželské povinnosti, výchovu detí , práce na dome a byte už neberieme v zaľúbenosti, ale zodpovednosti za to, do čoho sme v zaľúbenosti vstúpili. A pomedzi to určite sa nájde mnoho zapálenosti mnoho lásky, len to nie je non stop.

Niektorí čakajú, až príde nejaký zápal a tak vyčkávajú a vyčkávajú a aj tá viera, čo mali začne klesať, ochabovať.

Hlásanie evanjelia nie je o zápale. Hlásanie evanjelia je o poslušnosti Božiemu slovu.

Mnohokrát až vykonanie Božej vôle spôsobuje v človekovi radosť a ešte väčšiu chuť a zápal po plnení Božej vôle.

Mali by sme sa učiť prijímať Božiu vôľu ako svoju vôľu. Nemôžeme byť predsa Božie deti s vlastnou vôľou vlastnými túžbami, s vlastnými predstavami o kresťanstve. Také kresťanstvo Biblia nepozná. Kresťan je Kristovým telom a má Kristovu myseľ.

Nemôžeme si žiť len pre seba a plniť svoju vôľu, zatiaľ čo iní okolo nás sa rútia do večnej záhuby.

Na dedinách je zvykom, že miestny rozhlas hlási úmrtia ľudí. Mňa zakaždým umretým človekom zabolí srdce a táto bolesť ma pudí rozličným spôsobom ohlasovať evanjelium. Chuť aj ochota je. Ale niekedy, pokiaľ sa vychystám k nejakému činu, pribudne ďalšia mŕtvola.

Na svete je 4,5 miliardy ľudí čo nepoznajú Boha. Ďalšia miliarda Rímskokatolíkov si myslí, že ho pozná, no sú mnohokrát v ešte väčšom klamstve ako tí, čo ho nepoznajú.

Keď vidíme ten stav mŕtvolnosti okolo nás, tak kresťanovi by malo srdce trhať.

Biblia sa kresťanovi nedá čítať bez toho, aby to s ním nepohýnalo k záchrane nespasených. Aby ho nepohýnalo k bláznivým veciam, k rôznym bláznivým formám formám ohlasovania evanjelia.

Božia cesta v Božom slove pre kresťana je: „choďte a hlásajte evanjelium všetkému stvoreniu.

Choďte a hlásajte, že ak zomrú v hriechu, zahynú naveky, hlásajte, že Kristova obeť pred 2000 rokmi bola dokonalá a dostatočná na pokrytie hriechov každého, kto jej uverí. Hlásajte, že iba vierou v dielo Ježiša Krista sa človek zachráni a spasí.

Borte výmysly a každú pýchu, ktorá sa dvíha proti poznaniu Boha a vytrvalo vysvetľujte a presviedčajte o Božích pravdách tých, ktorým ste zvestovali evanjelium.

Boh vám v tom žehnaj a pomáhaj.


34.
označiť príspevok

Kaonashi
   2. 9. 2016, 18:07 avatar
Ty ešte žiješ a zakladáš tieto bohovské témy? ))))


56.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 9. 2016, 15:15 avatar
Tomii, na čo je založená tvoja viera, ak si, toto nepochopil. Všetky prosby a moédlitby to je sféra duchovna,

A keďže panna Mária je zároveň aj v nebi, aj nonstop na rôznych miestach zeme, keďže je v jednom čase na rôznych miestach tak panna Mária je bohom! Všetky prosby a moédlitby to je sféra duchovna,
Všetky prosby a modlitby to je sféra duchovna,

Máte naštudované písma do poslednej bodky a na toto sa spoliehate pri spasení ????
Hlavné piliere RKC náte za satanizmus, prečo ste zašli až tak ďaleko:
Hlavná definíciam hriechu proti duchu svätému je, že povedali, že je posadnutý.Viac o tom v evanjeliu nie je. Ale vy bez problémov a strachu obviňujete RKC s posdnutosti satanom ??? A to je až príliš vysoká pravdepodobnosť hriechu proti duchu svätému, vy ako keby ste netušili, čo vám hrozí, čomu sa vystavujete, čo je hriech proti duchu svätému, ktorý nemôže odpustiť ani ježiš, ani jeho otec a ktorý nemôže byť odpustený ani v budúcom veku??
Všimli ste si toto vôbec niekedy na sebe, čo vám reálne hrozí?

Ja ztak isto mám obavy a tak isto by som našiel, veľa zlého aj na iných cirkvách a nielen katolíckej, ale nemámodvahu to vysloviť, lebo ak to vyslovím a nie je to pravda,spáchal som hriech proti duchu svätému. A to je najhoršie previnenie, najvyšší hriech všetkých hriechov, lebo práve z týchto dmnienok tečie najviac nevinná krv.
Kolko som tu ja napísal vecí, čo by sa malo zmeniť na RKC, ale vy nič, vás zaujíme len tendruhý. Ste ako rusi ktorí sa zaujímajú o ameriku a nezaujíma ich, čo je s ruskom.

nemáte problém na základ vášho poznania písma potopiť v mihu hociakú inú cirkev, ako vašu a vašu viete vyniesť do nebies ako najsvätejšiu.

Toto vám nie je podozrivé, že sa zaujímate iba o druhých a ich hriechy, ale vaše čo ??? Sú vám lahostajné, alebo sa spoliehate na ježiša, že vám odpustí za to, že ste ukázalo zlo na iných. Snáď ho nemáte za slepého, ak si myslíte že on na to neprišiel prvý. Teda ak je to aj pravda, ale čo s vecami, kde ste sa nechali oklamať satanom ???
Vidíte hriechy na všetkom a na každom, ale vaše vás nezujímajú a ani časti evanjelia, kde sa jasné takmer lopatisticky hovorí, ako sa mám hriechov zbaviť, teda to najdôležitejšie prečo prišiel ježiš odmietate ???

Ja vám nechcem brať vbietor z plachiet a uprimne vám závidím vaše znalosti z písma, ale na čo to, používate, na icných, aby ste ich potopili a na seba zabúdate ??? Alebo vy sa cítite tak svätí, že vám žiaden hriech nehrozí ?
Odmietate slová poslednej večere, živú ježišovu vodu, dokonca ruženec je pre vás, ... to tu už ani nejdem písať. No a čo ste urobili z matky ježišovej, vraj bohyňa , to som v cirkvi nepočul a ani to tam nie je, lenže ak sú zdroje vašej propagandy podobné, ako o tej bohyni, tak to už vás ani potom nenapadlo, že by to mohlo byť niečo z úplne opačnej strany, ako je evanjelium ??

Samozrejme, že ja vás nechcem za každú cenu dehonestovať a dokonca nazvať niečím, čím nazval mňa ktosi vyššie,
Treba si tiež uvedomiť, že môže byť aj taká situácia, že budeme súdení aj s vecí, ktoré dnes netušíme, z hriechov, ktoré sme spáchali nevedome, ale spáchali sme ich iba preto, že je obrátené naše vnútro.

Zabite synov pre hriechy svojich otcov, lebo oni mestami zaplavia túto zem.
Logika starého zákona, ktorú kristus umŕtvil evenjeliom.

Milosrdenstvo chcem a nie obetu ........chcem aby ste sa milovali navzájom, hriech napríklad proti tejto vete vám nevadí ?
Hľadajme to,čo nás spája a nie to, čo rozdeluje.
Ak sa budeme pozerať na iného kresťana, ako na nakazenú zver, aké je v tom milosrdenstvo, a dokonca kresťanstvo.

Nikto z nás nie je idiot, aby chcel ísť do pekla, tak prečo nehľadáme v písmach viacej to, čo nás spája, ako to čo rozdeľuje ???
A kto bude asi milší bohu, ten čo spájal, alebo ten čo rozdeloval.???


57.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 15:28 avatar
A na com je zalozena tvoja viera?
Modlili sa hadam k Abrahamovi, Eliasovi, Mojzisovi atd?
Preco k Marii?


58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2016, 15:29 avatar
A prosim ta uz si zvykni konecne klikat na to tlacitko "REAGOVAŤ"
Ako ma jeden vediet, na ktory prispevok presne reagujes??
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:24,  ako sa máš linda
dnes, 14:20,  Osvieteny za tento humor som ochotny ti vsetko odpustit celu tvoju ciernu minulost vaaaaaaa...
dnes, 13:48,  Súpisné číslo mojej V3S je NAKA RU Praha 3
dnes, 13:43,  Kvetom zdar.
dnes, 13:29,  americké stíhačky to nepotrebujú, zostrelia tancujúce protivníkove stíhačky raketou na...
dnes, 13:26,  Bohužiaľ ti neverím ani slovo :) Nuž, čo už? *03*03*03
dnes, 13:19,  na rozvoj
dnes, 13:16,  Kus KKTA www.diskusneforum.sk/tema/malo-mi-plati PartOFgod 2. 7. 2019, 16:59 ja nemam...
dnes, 13:16,  haja
dnes, 13:11,  huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
dnes, 13:10,  Pozor na to co pises Shri Mataji Nirmala Devi je tou matkou o ktorej hovoril Jezis ze ju posle...
dnes, 13:07,  Proste na to nemaju toto nikdy neuvidite robit so ziadnou americkou stihackou nie je na to...
dnes, 13:05,  Takto to dopadá, keď si človek dá otvoriť 7. čakru radami od Indky. :)
dnes, 13:05,  Tam kde sa objavia pilotne esa RF tam sa vojny ukoncuju exhybiciou v oblakoch a mavanim bielymi...
dnes, 13:01,  Na zemi je inkarnacia Jezisa Krista a nevidite to. Ste hluchy a slepy. Jezis Nazaretsky zidmi...
dnes, 12:57,  toto je ten boj *13*13*13*13*13*13*13*13*13 PartOFgod 2. 7. 2019, 16:59 ja nemam nic a platim...
dnes, 12:56,  A co pívo ?
dnes, 12:55,  PROČ VŠECHNA NÁBOŽENSTVÍ UCTÍVAJÍ FALEŠNÉHO BOHA?
dnes, 12:52,  Já tě prostě miluji! *39*39*39*39*39*39*39
dnes, 12:51,  pivo zdravé a svätý a hnedý a kokosový cukor je potrebné ukradnúť zákazníkovi
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(243 359 bytes in 0,490 seconds)