Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Malá otázočka

95
reakcií
785
prečítaní
Tému 25. februára 2018, 01:05 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 03. 2018
0
25. 02. 2018
4
25. 02. 2018
3
08. 09. 2012
12
14. 07. 2010
7
25. 02. 2018
24
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2018, 01:05 avatar
Chcel by som položiť všetkým nekatolíckym kresťanom, členom všetkých možných cirkví jednu jedinú otázku.
Ak by ste teraz stáli pred Ježišom počas posledného súdu a on by sa vás opýtal, prečo ste boli členmi, konkrétne svojej cirkvi, verili jej učeniu a prečo ste neboli katolíkmi, ako by ste mu odpovedali?

Myslím, že vďaka Ježišovmu pohľadu a zodpovedaniu si na podobné otázky, akoby sa nás na ne pýtal Ježiš najlepšie dokážeme zistiť, či sme na správnej ceste alebo nie.


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 2. 2018, 09:25 avatar
Nekatolíci by výskali od radosti: Ach, mal som šťastie, že som nebol v tej zlej cirkevnej organizácii!!!


2.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2018, 01:08 avatar
Mňa keby sa Ježiš opýtal, prečo som bol katolík, tak by som mu povedal že preto, lebo on povedal apoštolom, že kto ich počúva tak jeho počúva a špeciálne len Petrovi povedal, aby pásol jeho ovce a počas tohto príkazu mu povedal, že jeho cirkev, pekelné brány nepremôžu. Že len jemu Šimonovi zmenil zo všetkých apoštolov meno na Peter a že v v minulosti bolo zmenené meno už len Abramovi na Abrahám, keď ho Boh ustanovil za vodcu jeho ľudu. A keďže nástupcom apoštola Petra je súčasný pápež a toto následníctvo smeruje až k Petrovi tak som tomu veril. A že kedysi bola len jedna cirkev, ktorá mala rovnakú vieru. A vystupovalo mnoho ľudí s rôznymi učeniami a vtedy táto cirkev vždy definovala čo je pravda a čo nie je a ja som tomu teda veril lebo Ježiš povedal, že čo jeho apoštoli zviažu na zemi, bude zviazané aj v nebi. A keďže došlo k rozkolu a nástupci apoštolov sa rozdelili na Pravoslávie a Katolicizmus, ja som zostal katolíkom, lebo len Petrovi Ježiš povedal pásť jeho ovce a o tejto cirkvi vravel že nebude premožená diablom. A protestantské cirkvi som odmietol lebo oni odmietali pápeža a keďže Ježiš povedal, apoštolom, že bude s nimi po všetky dni až do skončenia sveta, veril som, že Ježiš nástupcu Petra nikdy neopustil.


3.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2018, 01:32 avatar
A ak by sa ma Ježiš opýtal, prečo som veril, že v tom chlebe je skutočne on prítomný a on by mi povedal, že som si to vykladal zle a on to pôvodne myslel len ak symbol,
tak by som mu povedal:

Pane Ježišu, ty si povedal na chlieb, toto je moje telo a nie symbol môjho tela. Ja som veril tvojim slovám. Ak ti poviem toto sú moje ruky tak nechcem, aby si za tým hľadal niečo iné, veď sa s tebou nerozprávam preto, aby si mi nerozumel ale aby si ma pochopil. A opäť by som začal hovoriť o nástupcovi Petra, ktorého mi prikázal počúvať.

Ako by ste obstáli pred Ježišom vy, ktorí vravíte, že ide len o symbol a on by vám povedal, že to myslel reálne.


9.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 2. 2018, 08:15 avatar
3

Klein

Ježiš je Alfou a Omegou – počiatok i koniec, skalou spasenia, svetlom sveta, chlieb života, Syn živého Boha, Slovo Božie, uhoľný kameň, dverami oviec, Silný Boh, Otec Večnosti, Knieža pokoja, Predivný, Radca, Udatný Hrdina.

Ak Ježiš povie, že je dverami oviec, tak ty to berieš doslovne ? Nevidíš v tom hlbší vyznám? Plnia sa na tebe slová Písma. Komu je dané a niekomu nie je dané rozumieť.

No a prečo niekto uverí v Krista a niekto v padlú cirkev je jasné z mnohých veršov. Preto ani Ježiš sa nebude niekoho pýtať prečo niekto uveril, lebo to zjavenie v srdci človeka, kto je to Ježiš nie je z človeka samotného, ale od Otca v nebesiach.

Človek nikdy nedospeje k poznaniu Pravdy svojím rozumom, lebo Pravdu zjavuje jedine Boh. Jedine Boh zjavuje túto Pravdu života a to komu chce a kedy chce. Je to jeho vôľa a jeho výsostné rozhodnutie. Mnohí tvrdia, že poznajú Pravdu, no je tu ešte Boží pohľad a ten je rozhodujúci.

Božie Slovo to jasne oznamuje:Luk 10:22 Všetko mi je dané od môjho Otca. A nikto nezná, kto je Syn, iba Otec, a kto je Otec, iba Syn, a komu by to Syn chcel zjaviť

Ján17:6 Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta. Ján 6:65 A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca.

„Ján 6:37 Všetko, čo mi dáva Otec, prijde ku mne, a toho, kto prijde ku mne, nevyženiem von.

“ Ján 6:44 Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň

Ján 14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa

Mat 13:11 A on odpovedal a riekol im: Vám je dané poznať tajomstvá nebeského kráľovstva, ale tamtým nie je dané.

Luk 8:10 A on povedal: Vám je dané poznať tajomstvá kráľovstva Božieho, ale ostatným sa hovorí v podobenstvách, aby hľadiac nevideli a čujúc nerozumeli.

Ján 6:65 A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca.


16.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2018, 10:06 avatar
Ano vo vsetkom mas pravdu. Ale ak by sa ta Jezis opytal v akej si bol cirkvi, kedze Jezis zalozil len jednu co by si mu povedal s vedomim toho ze vies co sa pise v biblii. (Toto ti pisem, aby si vedel ako si mas pocinat v Bozom dome ktorim je cirkev ziveho Boha stlp a opora pravdy. Ak by ani ich neposluchol, povec to cirkvi...) ak chces Jezisa nasledovat tak vies co povedal apostolom, aby ucili zachovavat vsetko co im povedal a ze im ma toho povedat este vela ale teraz by to nezniesli. A vies ze Jezis nehovori len konkretne o nich 11 lebo povedal ze bude s nimi az do konca sveta pricom apostoli ked zakladali miestne cirkvi, ustanovili nad nou biskupa skrze vkladanie ruk a tymto sposobom odovzdavali Ducha Svateho. Ak by si nezil v dobe internetu a v dobe ked si kupis bibliu ako nic, zil v dobe ked neexistovala knihtlac a vsetko sa prepisovalo rucne. Ako by si tuto situaciu riesil? Myslis ze bez ucitelov teda bez hierarchie s autoritou by si po precitani biblie dospel k viere, ktoru mas teraz?


17.
označiť príspevok

Fotooon muž
   25. 2. 2018, 10:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2018, 10:41 avatar
Takze nezalezi na tom ze Jezis na apostolov dychol, vlozil na nich ruky, povedal im prijmite Ducha Svateho, komu odpustite bude odpustene. A apostoli urobili to iste svojim nastupcom a az potom podla bibie smeli ohlasovat evanjelium. Vobec na tom nezalezi odpustat hriechy moze kazdy clovek. Vobec nezalezi na tom ci som bol clenom curkvi ktora v chlebe videla Krista alebo som bol v cirkvi, ktora tomu neverila. Na pravde nezalezi.


27.
označiť príspevok

Fotooon muž
   25. 2. 2018, 10:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 2. 2018, 11:13 avatar
16
klein napísal: Ano vo vsetkom mas pravdu. Ale ak by sa ta Jezis opytal v akej si bol cirkvi, kedze Jezis zalozil len jednu co by si mu povedal s vedomim toho ze vies co sa pise v biblii.
------------------------------
Založil jednu a jeho cirkev sa prirovnáva k telu Kristovmu, ktoré pozostáva z množstva údov – zborov, cirkvi, cirkvičiek aj mimo nich. Všetci, ktorí v Pravde nasledujú jednu hlavu - Krista – Slovo Božie, tak patria do tela Kristovho. No v človekom viditeľných zboroch a cirkvách, ktoré sú ako údy tela, sa nachádzajú aj falošní kresťania. Títo ale nie sú súčasťou tela Kristovho. A o to ide. Kto všetko to je, tak to vidí jedine Boh, lebo jedine Boh vidí do srdca človeka a vie kto je jeho. O tom nemôže rozhodovať žiadná viditeľná inštitúcia a rozkazovať Bohu. Iba tí jednotliví vykúpení, teda všetci, ktorým Otec na nebesiach zjavil Ježiša, ako Krista - Syna živého Boha tvoria tu pravú cirkev Kristovu. Kto všetko ju tvorí, teda počas celého času milosti, tak to vie jedine Boh a jedine On zvolá na konci časov a až vtedy sa ukáže v plnej svojej nádhere čistá a bez poškvrny.

Žiaden úd tela sa nemôže samozvane vyhlásiť, že je celým telom a to ešte s vlastnou hlavou. Kto to urobí, tak nepatrí do tela Kristovho, lebo hlavou Kristovho tela je Kristus.


6.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 2. 2018, 07:55 avatar
2

Klein

KC je smilnica, ktorá sa vydáva za nevestu Kristovu. Jeden úd nemôže byť celým telom a ešte s vlastnou hlavou. Ja by som nechcel patriť k tomuto nádoru, ktorý sa vyreže a vyhodí von z tela. Táto padlá cirkev ťahá všetkých čo jej patria do pekla, lebo aj tam patrí so všetkou svojou hrabivosťou po majetku, rúhavými menami, modlárskými obrazmi, sochami, pompéznosťou a pýchou.

Ježiš nebude pozerať na členstvo, ale na srdce človeka. Tam je pečať Ducha Svätého a Ježiš vie v ktorých srdciach kraľuje svojím Slovom - Duchom. KC a spoločenstvo SJ podmieňujú spásu členstvom v nejakej viditeľnej inštitúcii, čo Písmo nikde neučí. Aj na tom je vidieť, kto sa povýšil.

A ostatní apoštoli nepásli jeho ovce? Samozrejme že pásli. To povedal predsa apoštolom, že kto ich počúva, tak jeho počúva no nie KC, ktorá samochválne vyhlasuje, že je celým telom Kristovým, ale s vlastnou hlavou pápežom. Naopak, pravá cirkev Kristova ma len jednu hlavu - Krista. Na tom je vidieť kto je to KC.

Stačí elementárna logika aby si prišiel na to, že ak je to spomínane aj v množnom čísle, tak museli mať aj ostatní apoštoli tie kľúče. Mat 18:18 Ameň vám hovorím: Všetko, čo by ste sviazali na zemi, bude sviazané aj na nebi; a všetko, čo by ste rozviazali na zemi, bude rozviazané aj na nebi. Mat16:18 19a dám ti kľúče nebeského kráľovstva, a čokoľvek by si sviazal na zemi, bude sviazané aj na nebi; a čokoľvek by si rozviazal na zemi, bude rozviazané aj na nebi.

Nevidíš v tom paralelu a že je to aj v množnom čísle?

Keby si poznal Písmo, tak by si vedel, že Ježiš nepoveril osobu Petra ani nevytvoril žiadne následníctvo , ale v zasľúbení poslal Ducha Svätého, aby uvádzal do Pravdy Božej. Boh je na zemi prítomný v osobe Svätého Ducha a preto ten, kto zastupuje prítomného a všadeprítomného Boha je falošným zástupcom. No a ty si mu uveril.

Myslíš si, že len Peter vyznal Krista. Myslíš si, že to, kto je Kristus mali apoštoli zo seba, aby sa mohli chváliť? Otec na nebesiach im to zjavil a to presne tak ako to zjavil Petrovi.
Ján6 69a my sme uverili a poznali, že si ty Kristus, ten Syn živého Boha. 70Ježiš im odpovedal: Či som si ja nevyvolil vás dvanástich? A jeden z vás je diabol. 71A to povedal o Judášovi Šimona Iškariotského, lebo ten ho mal zradiť, ktorý bol jedným z tých dvanástich.
Vidíš to? Hovoria, že to oni uverili a poznali, že je Kristus Syn živého Boha, no on im hovorí prečo uverili - Či som si ja nevyvolil vás dvanástich?

Peter tiež vyznáva a hovorí, že Ježiš je Kristus, Syn živého Boha. No a čo na to Ježiš? Mat 16: 17A Ježiš odpovedal a riekol mu: Blahoslavený si Šimone, synu Jonášov, lebo telo a krv ti toho nezjavily, ale môj Otec, ktorý je v nebesiach.

Vidíš to. Neprišiel na to sám od seba!

1Pet2 7Tedy vám veriacim česť, ale neposlušným kameň, ktorý zavrhli stavitelia, práve ten sa stal uholnou hlavou a kameňom úrazu a skalou pohoršenia,8im, ktorí sa urážajú na slove súc neposlušní, na čo sú aj určení.

Je tu použitých viac obrazných termínov v súvislosti s Ježišom – „kameň, ktorý zavrhli stavitelia“ - „ uholnou hlavou“ - „kameňom úrazu“ – „skalou pohoršenia“,

Teda je tu použitý výraz aj kameň a aj skala. Vieme o prirovnaní – Ježiš ako uholný kameň a vieme o duchovnej skale –cit: „tou skalou bol Kristus“, vieme o jednej hlave – Kristu!

Môžeš si odpovedať čo znamená, že Kristus sa niekomu stane skalou spasenia a zase niekomu skalou pohoršenia? V tom sa dá vyrozumieť zmysel a význam toho, čo Ježíš myslel pod tým, keď povedal :]Mat 16:18 A ja ti tiež hovorím, že si ty Peter, Skala, a na tej skale zbudujem svoju cirkev, a nepremôžu jej ani brány ríše smrti;

Ak niekto povie že osoba Petera je ta skala na ktorej Ježiš zbuduje svoju Cirkev, tak si polož otázku - čo je potom pre Petra tou skalou spasenia v jeho srdci ak teda vieme, čo pojem skala v Písme vyjadruje. Ak pre Petra je skala Kristus – Syn živého Boha, čo Peter aj vyznal, tak je potom nadmieru jasné na akej skale Ježiš zbuduje svoju cirkev. Teda na každom, ktorému Otec na nebesiach zjaví v ich srdciach Ježiša, ako Syna živého Boha. A takto sa im stane Ježiš skalou spasenia. Tak teda na tej skale – presvedčení, kto je to Kristus a to zjavením od Otca v nebesiach a nie na osobe Petra Ježiš buduje svoju cirkev.

Tak ako skala Izraelová nie je Izrael, ale Boh Izraelov na ktorého sa Izrael mohol spoliahnuť, nádejať, oprieť.

Tak aj skala Petrova nie je on sám, ale Kristus zjavený v Petrovom srdci Otcom na nebesiach, ktorého aj Peter vyznáva a Ježiš mu na to hovorí: Mat 16: 17A Ježiš odpovedal a riekol mu: Blahoslavený si Šimone, synu Jonášov, lebo telo a krv titoho nezjavily, ale môj Otec, ktorý je v nebesiach.

Áno, Blahoslavený preto, pretože neprišiel na to sám od seba, ale že s ním bol Boh a Otec to zjavil v Petrovom srdci kto je to Ježiš a Peter to vyriekol , lebo Kristus sa stal v Petrovom srdci skalou spasenia. Takto Ježiš buduje svojú cirkev, teda na každom, ktorému Otec na nebesiach zjavi Ježiša ako Krista – Syna živého Boha a to presne tak, ako to Otec urobil v Petrovom prípade. “Ján17:6 Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta.“

Tak teda Otec dáva ľudí zo sveta Kristu a skrz Krista prichádzame k Otcovi. Otec a Syn sú Jedno a navzájom sa dopĺňajú. Ježiš povedal jasne: „Ján 6:37 Všetko, čo mi dáva Otec, prijde ku mne, a toho, kto prijde ku mne, nevyženiem von.“ Ján 6:44 Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň Ján 14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa


18.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2018, 10:19 avatar
Kedze cirkvi je vela a kazda hlasa ine ucenie, povec mi kde na zemi najdem pravu cirkev ktora hlasa pravdu, nakolko pravda moze byt len jedna. Citanie biblie kazdeho privadza k inemu vykladu a biblia hovori ze nie ona ale cirkev je stlp a opora pravdy. Ak je niekto chory, ma si zavolat starsich cirkvi aby ho pomazali olejom. Ktora je ta cirkev, ktora tu je uz vyse 2000 rokov a pekelne brany ju nepremozu. Kde najdem apostolov poverenych od Krista aby som zistil ci ma pravdu ten kto vravi ze chlieb a vino je len symbol alebo ten co tvrdi ze je tam Jezis skutocne pritomny. A nevykladaj mi bibliu prosim ta povec mi ktora cirkev je pravda.


28.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 2. 2018, 10:49 avatar
18

Klein

Takže cirkev ako stlp pravdy a ty hneď vieš, že ten jediný stlp pravdy je KC? A skade si na to prišiel? Vidíš tu vlastnú domýšľavosť. Ste ako SJ.

To, že každá cirkev hlása iné učenie je klamstvo a KC je tu 2000 rokov je podobné klamstvo. Tak prečo v Biblii nie sú tie vaše bludy, ktorými KC kŕmi svoje ovečky? Nechaj to na Boha, on vie, ktorá stojí v pravde a ktorá nie. Ty neveríš, že na zemi je prítomná osoba Boha - Boh - Svätý Duch? Neveríš, že dokáže uvádzať do Pravdy? No a koľko krát som ti odcitoval z Písma, že jedine Boh uvádza do Pravdy svojho Slova a to kedy chce a komu chce. V čom máte stále problém. Neveríte v Božiu milosť a moc!

Čo na tom záleží, že či sa volá - Efezská cirkev ,Smyrnianská cirkev ,Pergamská cirkev, Tyatirská cirkev, Sardská cirkev, Filadelfská cirkev , Laodicejská cirkev, alebo Bratislavská cirkev. A čo cirkev v dome? Kto vyznáva Krista v Pravde a teda následuje Slovo Božie – jedine Krista, tak čo na tom pod akou hlavičkou vystupuje, patria do jednej cirkvi - cirkvi Kristovej, ktorú ako celok vidí jedine Boh.

Ty máš problém rozumieť textu? Predsa ti neustále píšem, že každá si myslí, že učí pravdu, no nie každá samu seba vyhlási za jedinú, jedinú, jedinú pravú v ktorej je cirkev Kristova. To urobí len tá , ktorá sa povýši a myslí si že je celým telom, vytvorí si vlastnú hlavu a teda je len nádorom. Ostatní sa nazývajú bratia a sestry v Kristu a vedia, že jedine Boh vie, kto stojí v Pravde Božej, lebo jedine Boh uvádza do Pravdy Kristovej a jedine Boh vie, v ktorom srdci kráľuje svojím Slovom, Duchom.

To KC ukazuje prstom, že ostatní sú v jej očiach bludári, odpadlíci, úbožiaci a že jedine ona jediná je pravá.

No a to divadlo s prepodstatnením, ktoré predvádza KC je blud najvyššieho stupňa.


43.
označiť príspevok

Aranjes žena
   25. 2. 2018, 12:07 avatar
2. Ak by sa ma Ježiš opýtal,prečo som bola katolíčka,tak by som mu povedala,že preto,lebo to bola fajn ideológia,akurát niekedy bolo sakra ťažké dodržiavať všetkých 10 prikázaní ..hádam by mi to uznal,ako poľahčujúcu okolnosť .. )


47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 2. 2018, 13:08 avatar
Najmä si mala ťažkosti s prikázaním: Nezosmilníš!


52.
označiť príspevok

Aranjes žena
   25. 2. 2018, 16:50 avatar
..aj s "neber méno boží nadarmo" ... snad si domyslíš proč  


4.
označiť príspevok

Milkyway
   25. 2. 2018, 03:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 07:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 2. 2018, 08:31 avatar
5

teóma, nie je v tom sebachvála?

A čo tak vyznať a chváliť Boha za to, že som uveril a to nie zo seba, ale z milosti Božej a že všetká chvála patrí jedine Bohu, že sa Otec zmiloval nado mnou a zjavil mi v mojom srdci, kto je to Ježiš - syn živého Boha a že Otec a Syn sú jedno, že Otec obetoval svojho Syna za naše hriechy, aby sme mohli žiť jedine v Kristu.


11.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 08:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 08:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 08:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 2. 2018, 08:52 avatar
13 Nuž, niekto si proste robí zásluhy tým, že poukazuje na druhých - aha, tí to robia zle, aha, tamtí sú klamári, ale ja som iný, verný, dobrý, správny :-)


19.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 2. 2018, 10:21 avatar
14

-era-

Za prvé: Spása je jedine z milosti a nie zo zásluh. Takže si mimo. No a kto vykrikuje do sveta, že jedine, jedine , jedine táto cirkev KC je cirkev Kristová - jediná pravá? No a tam hľadaj pýchu a nie u tých, ktorí na túto pýchu poukazujú. Lebo reformovaný zbor sa nikdy tak nepovýši aby tvrdil, že je jediný pravý a ostatných by pokladal za nič. To, že všetkých ostatných mimo KC pokladá KC za bludárov a úbožiakov , horších ak pohania, je jasné z toho, že prekliatia na našu adresu neodvolala.

Luk18 9A povedal i proti niektorým, ktorí dúfali v sebe, že sú spravedliví a ostatných nemali za nič, toto podobenstvo: 10Dvaja mužovia išli hore do chrámu modliť sa. Jeden bol farizeus a druhý publikán. 11Farizeus si zastal a takto sa modlil u seba: Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia, dráči, nespravedliví, cudzoložníci alebo aj ako tento publikán. 12Postím sa dva razy do týždňa a dávam desiatky zo všetkých príjmov. 13A publikán stojac zďaleka nechcel ani len oči pozdvihnúť k nebu, ale sa bil do pŕs a hovoril: Ó, Bože, buď milostivý mne hriešnemu! 14Hovorím vám, že tento odišiel ospravedlnený dolu do svojho domu a nie tamten. Lebo každý, kto sa povyšuje, bude ponížený; a kto sa ponižuje, bude povýšený.

Katolík si takto myslí. Ďakujem ti Bože, že nie som ako títo bludári, heretici a úbožiaci mimo KC a že patrím do tej jedinej , jedinej, jedinej pravej KC.


21.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 2. 2018, 10:25 avatar
Prečo si myslíš, že "Katolík si takto myslí. Ďakujem ti Bože, že nie som ako títo bludári, heretici a úbožiaci mimo KC a že patrím do tej jedinej , jedinej, jedinej pravej KC." ?

Kým som bol katolíkom, nikdy v živote mi nenapadlo také niečo si myslieť. Takže prečo generalizuješ? Potrebuješ obraz nepriateľa k svojej životnej istote?


44.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 2. 2018, 12:07 avatar
21

-era-

Tak učí KC, že cirkev Kristová je jedine v KC, alebo neučí? Odvolala prekliatia na našu adresu? Neodvolala! Ak toto učí, tak katolík, ktorý sa drží oficiálneho učenia KC si iné myslieť ani nemôže.

Možno ani nevieš, čo učí KC: V známom Kánone 8 Tridentského koncilu: "Ak ktokoľvek hovorí, že cez sviatosti Nového zákona sa milosť neudeľuje ex opere operato [vykonaním úkonu], ale že samotná viera v Boží sľub je dostatočná na získanie milosti, nech je prekliaty."[4]

Ak RKC učí, že KC je jediná pravá cirkev Kristova, tak je nadmieru jasné, čo si pod tým predstavuje, teda že mimo KC ako jedinej pravej cirkvi Kristovej sú ostatné cirkevné spoločenstvá, cirkvi a zbory nepravé, odpadlíci, bludári, úbožiaci atd., Tento fakt čo si o statných myslíte, logicky vychádza z podstaty katolíckeho učenia o svojej nadradenosti a jedinečnosti. To že pripúšťa nejaké prvky aj mimo KC ešte neznamená, že seba nevidí ako jedinú pravú cirkev Kristovu. Predsa nás voláte odlúčení bratia, ináč a úprimne povedané odpadlíci, bludári, heretici atd. a horší ako pohania.

To, že KC nastavila svoju druhú liberálnu tvár, ešte neznamená že ustúpila zo svojich dogiem. Práve naopak. Nastavila tvár ešte väčšieho zvodu.


48.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 2. 2018, 13:18 avatar
44. Ja som heretikom už vyše dvoch desaťročí, takže popravde povedané, netuším, ako je to v RKC dnes, ale za mojich čias katolíci ani Bibliu nečítali a nebolo ich starosťou mať názor na tieto veci. Právo na názor majú mať iba kňazi. Ovečky sa majú pásť a poslúchať.


25.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2018, 10:36 avatar
Ak je spasa len z milosti, preco ti, ktori nakrmili hladnych budu pocut od Jezisa, podte pozehnani do domu mojho Otca lebo bol som hladny a dali ste mi jest. Cokolvek ste spravili jednemu z tychto mojich najmensich, mne ste to urobili.


45.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 2. 2018, 12:20 avatar
25

No a nie je spása jedine z milosti? Tak to je teda.

No a nikdy si si nepoložil otázku prečo to urobil? Bez božej milosti a moci , kto by to robil?

Pletieš si následok s príčinou!


20.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 2. 2018, 10:21 avatar
13

Zaujímavé

Tak ja za všetko dávam chválu a zásluhu jedine Bohu, teda že som uveril. No a u vás je to pýcha a chválenkárstvo? Ak by som si dávala vlastnú zásluhu na tom, že som uveril, tak u vás by som už nebol pyšný a chválenkár? Nemáte to trošku pomýlené a nie je to opačne?

Pravé evanjelium nevyzýva k sebarealizácii, ide tu totiž o sebazaprenie a teda ide o realizáciu Boha - Božieho Slova v srdci človeka. Naše spásonosné ego a sebachvála tu nemá žiadne miesto! Potom všetko, čím veriaci je a všetka práca, ktorú v láske koná, je výsledkom milosti Božej. Oddelene od Jeho milosti sa pre Boha nemôže konať nič. A preto: 2kor4 7No, ten poklad máme v hlinených nádobách, aby svrchovanosť moci bola Božia a nie z nás , uplatnenie milosti Božej je skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy - Ježiša Krista. To je všetko! Život, ktorý bude nasledovať bude vychádzať už z nového človeka narodeného z Ducha, ktorým je aj vyučovaný milosťou a teda svojím novým životom oslavuje Boha s istotou spasenia v Kristu.

Mnohí zbožčuju človeka a jeho vôľu ako rozhodujúci faktor pre účinnosť spásy a tak živia v človeku pýchu. To práve chce satan. Kto je namyslený a pyšný? Ten, ktorý zapiera samého seba, alebo ten kto si myslí, že aký je samospravedlivý, teda že sa spasí vlastným pričinením - záslužnými skutkami. Ef2 8Lebo ste milosťou spasení skrze vieru, a to nie zo seba, je to dar Boží, 9nie zo skutkov, aby sa niekto nechválil. 10Lebo sme jeho dielom, stvorení v Kristu Ježišovi nato, aby sme konali dobré skutky, ktoré Bôh vopred prihotovil, aby sme v nich chodili.

Namyslenosť - sebachvála - pýcha by bola, keby som si myslel, že sa spasím z vlastnej sily - sám svojimi skutkami a milosť Božiu by som považoval len ako nejakú pomocnú barlu pre vyzdvihovanie svojich zásluh. Týmto by som svedčil, že obeť Ježiša Krista je nedostatočná a teda aj zbytočná. Sebachvála a pýcha je predsa v samospasiteľnosti a teda v samospravedlivosti, ak sa teda vyzdvihujem vlastné "spásonosné ego" a svoju vôľu ako rozhodujúci faktor pre účinnosť spásy.

Týmto by som svedčil, že Kristus sa nadarmo obetoval za naše hriechy.

No ak ja vyzdvihujem nado všetko Krista a jeho dokonalé dielo milosti, tak často sa stáva že mi to vyčítajú. Pýtam sa prečo? Ak by som vyzdvihoval človeka a jeho vôľu, tak nikto z nich by mi to nevyčítal. Ako to, že ak vyzdvihujem Krista nado všetko, tak mnohí sa tomu protivia? Čo sú potom za potomstvo z akého Otca?


23.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 10:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 10:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2018, 10:51 avatar
Prosim povies mi jediny priklad ktory dosvedci ze ucenie katolickej cirkvi ide proti pismu? Ja neviem ani o jednom.


30.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 11:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 11:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 11:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 2. 2018, 11:11 avatar
Veď chápeš - slovko "dosvedčiť" vyžaduje aspoň dvoch, ktorí sa zhodnú. Ak jeden tvrdí, že dosvedčil, dokázal, a druhý tvrdí, že nedosvedčil, nedokázal, tak sa nič nedokázalo, nič sa nedosvedčilo :-)

Ale čo na tom záleží? Každý človek si vyberá svoju cestu a podľa nej bude posúdený. A nie my sme tu na to, aby sme súdili.

Kto chce kam, pomôžme mu tam.


35.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 11:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 11:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Milkyway
   25. 2. 2018, 11:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 2. 2018, 11:20 avatar
národ? Nie, slovenský národ ich nebude nikdy súdiť.


38.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 2. 2018, 11:18 avatar
35.To je dobre.


40.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 11:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 11:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 11:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 17:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 17:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 18:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 18:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 18:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 18:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 19:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 19:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 19:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 20:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 20:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2018, 20:32 avatar
61,....správne,.....len by som ešte dodal,že musí byť v správnej Božej cirkvi a spolupracuje s týmto ľudom na zvestovaní dobrej správy o Božom kráľovstve!
Teda,nesmie byť časťou sveta a organizácie -"Veľkého Babylonu", konglomerátu falošných náboženstiev!
Istota spasenia spočíva v presnom poznaní pravdy, a vtedy ak konáme podľa tejto pravdy,poznania!
Súhlasí teóma


79.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 20:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2018, 20:48 avatar
79,........ale má a musí!
Ak nemá dané poznanie ,tak potom verí hocičomu, aj tomu,že Mária bola s telom vzatá do neba! 
Alebo že niekto "naťahuje nohy" na počkanie Božím duchom!  


85.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 20:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 20:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 21:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 21:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 21:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 20:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 20:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 21:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 21:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 21:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 21:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2018, 21:25 avatar
89,.....nuž ale duch svätý p§sobí len v jednom ,a to pravom zbore! A aj ja ti poviem jedno tajomstvo!
Po JS už nikto iný nebude konať v zmysle Matúša 24:14,....a toto je ten najsilnejší dôkaz o ich pravosti!

"A toto dobré posolstvo sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec".
A teraz môžeš "povídať". 


63.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 18:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 18:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 18:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2018, 20:25 avatar
63,......v púšti nie! A ty si už bol v Skalici v Tescu? 


83.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 20:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2018, 20:28 avatar
59,....súd je práve teraz,....a to ako reaguješ na posolstvo,ktoré dnes hlásajú JS po celom svete!
Pavol hovorí,že zničení,alebo zachránení budeme na základe toho ako reagujeme na dané posolstvo ,čo sa hlása na konci časov! www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/ti-ktori-hynu">"Tí ,ktorí hynú".&sa=U&ved=0ahUKEwiDx_qh5sHZAhVHZCwKHbUAAbMQFggEMAA&client=internal-uds-cse&cx=000741012913055120298:pozmfuzddqg&usg=AOvVaw1vP069q1slzKGPHE95s1KN
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/smrt-a-zivot-v-priamom-prenose">Smrť a život v priamom prenose&sa=U&ved=0ahUKEwiDx_qh5sHZAhVHZCwKHbUAAbMQFggGMAE&client=internal-uds-cse&cx=000741012913055120298:pozmfuzddqg&usg=AOvVaw1xVL3gizw46zYYgXrc7-_R


95.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2018, 21:28 avatar


50.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 16:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 17:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 17:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 2. 2018, 17:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 17:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 2. 2018, 17:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   25. 2. 2018, 17:24 avatar
Z internetu sťahuje ?


46.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 2. 2018, 13:04 avatar
29

Nevieš, lebo nechceš vedieť.

KC učí, že samotná viera v evanjelium Ježiša Krista nestačí. Písmo učí, že jedine milosťou skrz vieru. KC učí, že spasenie je z milosti plus so skutkov, čím protirečí Písmu. Lebo ak z milosti, potom u nie zo skutkov, lebo by milosť nebola milosťou, ale odmenou.

Ak KC učí, že viera nestačí, tak je to vážne odbočenie od Pravdy Kristovej, keďže podľa Písma je jasné, že - z viery, aby bolo podľa milosti! Kde to dovedie katolíka ak si myslí, že viera nestačí je jasné, teda do pokryteckého skutkárstva, ktoré popiera Božiu milosť. No a kde dovedie skutkárstvo môžete vidieť na celom obraze KC a jeho náboženstve nariadení, zásluh, tradícii, ktorými KC podmieňuje spásu ich dodržiavaním – skutkami. Skutkárstvo sa často zvrhne a vidíme to na dejinách plných skutkov - plné vojen, prenasledovania– za očistu KC. Teraz to vidíme v islame.

KC učí, že istota spasenia v Kristu je opovážlivé tvrdenie. No a musela to niečím nahradiť a poďme sa pozrieť čím .

Aby KC preklenula frustráciu katolíka, tak na upokojenie mu predkladá nejaké pomyselné dočasné peklo – očistec, ktoré je vraj pripravené pre väčšinu katolíkov, pretože podľa KC len tí, ktorých vyhlásila za svätých pôjdu rovno do neba.

No a oproti tomu evanjelium Ježiša Krista je radostná správa o našom spasení v Kristu. Vedieť, že som naveky spasený v Kristu, je obrovská radosť a nekonečná vďačnosť za všetko jedine Bohu. V tejto radosti vykúpený oslavuje svojím životom Boha. Radovať sa v Kristu a súčasne pochybovať o svojom spasení v Kristu je nemysliteľné. Od tohto zmeneného jadra evanjelia sa potom odvíja všetko ostatné. A práve to, čo KC odmieta, tak práve to je jadrom pravého evanjelia.

Žiadny očistec nikde v Písme nefiguruje. Nejaké dočasné peklo po ktorom sa dá dostať do neba neexistuje, ale len večné zatratenie preč od tvári Božej. A z tohto zatratenia už niet cesty do neba. Je to definitívne a nespoliehajte sa, že si odtrpíte si hriechy v nejakom pomyselnom očistci. Tu na zemi sa rozhoduje z Božej milosti skrze vieru a teda, je potrebné žiť tak, aby to bolo hodne svojho povolania v Kristu.

Učenie o očistci, a forma spovedí v KC nabáda človeka k hriechu a vytvára falošnú nádej spásy a to bez toho, aby sa zmenilo srdce človeka – bez toho, aby sa človek narodil z ducha – z Boha, bez toho aby človek činil skutočné pokánie a prestal žiť v hriechu a bol tak nekonečne vďačný a v radosti oslavoval jedine Boha. Neistota spasenia vyvoláva potrebu si spasenie zaslúžiť, no a KC katolíkovi predložila celý balík nariadení, ktorými podmienila spásu. Potom týmto sa zasieva neistota v srdci ohľadom spásy, aby bol veriaci celkom závislý na autorite KC, ktorá to všetko vyhlásila za nevyhnutné aby mohla vo svojej podobe existovať a hromadiť majetok a moc.

Katolík vie, že to všetko čo nariaďuje KCnedodrží a aj keby to dodržal, tak aj tak má mať pochybnosti o svojom spasení. Ak by KC nevymyslela očistec, tak beznádej by spôsobila obrovskú frustráciu a teda by sa stratil zmysel byť katolíkom. A tak tu je pomyselný očistec, no a katolík si myslí, že ak spasenie nedosiahne za života a teda nepôjde rovno do neba, tak ho dosiahne po smrti a to skrz očistec. Takže tak , alebo onak aj tak pôjde do neba, teda chce vyvolať dojem, že členstvo a dodržiavanie nariadení v KC je zárukou, že pôjde do očistca a teda z očistca aj tak do neba. Teda istotu spásy si katolík buduje a to nie v Kristu, ale na členstve v KC. A to je veľmi populárne pre človeka, ktorý nemusí na svojom živote nič meniť. Takže najprv zasiať pochybnosti v srdci človeka ohľadom istoty spásy mimo KC a tým dať zmysel existencie KC, potom predložiť veriacemu katolíkovi balík nariadení od narodenia až po smrť, ktorými sa ich dodržiavaním podmieni nádej na spásu, no a poistiť to a spopularizovať očistcom, cez ktorý sa väčšina katolíkov aj tak dostane do neba . Katolík vidí istotu spásy v členstve v KC a plnení tých rôznych nariadení, ktorými to KC podmieňuje, aby sa vôbec dostal do očistca. No a ostáva sa mu len snažiť, aby bol čo najkratší čas v očistci. Na to slúžia ešte ďalšie nástroje KC a to aj po smrti katolíka.
No a to učenie KC je proste katastrofa

Ak je jadro evanjelia zmenené, tak je jasné, že bude v učení figurovať taký očistec, pápež ako svätý otec, Mária ako kráľovná nebies atd., modlenie sa k mŕtvym a za mŕtvych v očistci, ďalej obrazy, sochy, relikvie, zjavenia Márie atd. atd. Potom je tu celý systém skutkov, zásluh, sviatostí, ktoré v tomto učení figurujú ako nevyhnutné na dosiahnutie spásy.

Učenie KC je populárne svojím očistcom - nejakou poistkou, skrz ktorú sa katolík vraj môže dostať do neba, len si odtrpí niektoré hriechy, akoby Ježiš neprelial svoju drahocennú krv za všetky hriechy a jeho obeť nebola dokonalou obeťou. Načo potom katolíkovi meniť zabehaný a hriešny spôsob života, ak sa katolík vyspovedá, plní nariadenia KC a pritom verí že ak zomrie, tak jeho blízki a jeho cirkev sú schopní na jeho stave po jeho smrti aj niečo zmeniť a dostať ho čím skôr z očistca. Mnohým to predsa vyhovuje takéto učenie! Niekto podsunul človeku falošnú nádej, že sa môže spoliehať aj na to, že po jeho smrti sa dá ešte niečo zmeniť a skráti sa čas v pomyselnom očistci a aj tak ísť do neba.
Súhlasí veriaci-4


7.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 2. 2018, 07:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2018, 10:32 avatar
A ak by sa ta Pan Jezis opytal ci si ty podla jeho slov konal co by si mu povedal. Ludwig miloval si svojich nepriatelov a dobre robil tym co ta nenavidia? Blahoslavil si moju matku tak ako vsetky pokolenia? Poklonil si sa na moje meno? Za kym si siel aby ti odpustil hriechy?


49.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 2. 2018, 15:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 2. 2018, 20:13 avatar
Jezis ustanovil apostolov na cele s Petrom aby ohlasovali evanielium vsetkym narodom. Katolicku cirkev vedu legitimni nastupci apostolv nie samozvani proroci a vykladaci pisma. Ziaden biskup sa nestal biskupom z vlastnej vole ale vymenovanim a skrze vkladanie ruk a odovzdanie Ducha Sv. Tato cirkev ktorej pastierom je Peter nikdy nebude premozena diablom a ona sama je stlpom a oporou pravdy. Toto hovori biblia a len katolicka cirkev sa bibliou riadi. A vsetci ostatni jej odporuju. Ja ked verim uceniu Petra tak preto lebo jemu Jezis odovzdal kluce od nebeskeho kralovstva a len on je pastierom. Toto je moja zaruka. Aku mas zaruku od Jezisa ty ak veris ze eucharistia je len symbol alebo skutocne Kristus.Kde beries zaruku ze tvoj biblicky vyklad je spravny na milion percent a Jezis ti to potvrdzuje.


73.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2018, 20:23 avatar
72,......v katolíckej Biblii,pod daným textom/2 Sol:2:3/ sa v poznámke pod čiarou rozoberá dané,predpovedané "všeobecné odpadnutie od Krista"! A poukazuje sa tam na fakt,že to bude naozaj "veľké,všeobecné odpadnutie".
Teda,je zrejme,....že cirkev bude zvedená satanom. Otázka len stojí,kedy sa tak stene,.....alebo kedy sa tak už stalo!
Teda,nijakým spôsobom nemôžeš mať pravdu!
Faktom ale je,že to predpovedané odpadnutie už nastalo tesne po smrti apoštolov.
A tak RKC je "náboženstvo iného druhu",ako píše Ján,....a teda aj zmieneným,kolektívnym antikristom!


75.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 2. 2018, 20:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Milkyway
   25. 2. 2018, 08:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Milkyway
   25. 2. 2018, 16:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.96.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 2. 2018, 21:12 avatar
Klein -
vo väčšine príspevkov s tebou súhlasím. Považujem sa za katolíka, lebo si myslím, že sú najbližšie k pravde.
Iste nie si najmladší (ako ja) a namýšľať si, že len to čo vraví katolícka hierarchia je 100% pravdou je ujeté. To je povyšovanie hriešneho človeka (je jedno či obyčajného veriaceho, ateistu, či biskupa až po pápeža) na roveň Boha. Tak to nefunguje. Človek bol vždy hriešny a takým aj zostane, inak by bol na tejto Zemi zbytočne. Prúsery, ktoré robila a robí každá cirkev (teda aj katolícka) v celej histórii a iste aj teraz to len dosvedčuje.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:08,  Teraz čítam o vesmírnych ľuďoch na wiki. *21
dnes, 07:01,  Zabrániť asi nie, ale upozorniť ľudí, aby sa nedali čipovať.
dnes, 07:01,  Necítil som to ako napadnutie.*21
dnes, 07:00,  AAle chcú to čipovanie zabrániť či? *21
dnes, 07:00,  Že som ťa neoprávnene napadol.
dnes, 06:59,  Vesmírni ľudia hovoria o čipovaní ľudí.
dnes, 06:59,  Prečo sa ospravedlňuješ? *21
dnes, 06:58,  Ok. Tak prepáč.
dnes, 06:55,  Ahoj slušný človek. Ja nie som u nikoho. *21 Pojem vesmírni ľudia počujem prvý krát.
dnes, 06:50,  Ahoj Teoma. Už dávnejšie som sa ťa pýtal, či si u vesmírnych ľudí. Dedukujem podľa...
dnes, 06:40,  Viac lásky ako uctievania.
dnes, 06:17,  "Jehova, tvoje meno je večné. Jehova, tvoja sláva pretrvá po všetky generácie.” -...
dnes, 06:10,  "Spravodliví budú vlastniť zem.” - Žalm 37:29. Dávid v žalme, ktorý je dnešným...
dnes, 04:19,  Mna tu najviac laka to ze tu mozem S.I.S karom skorumpovanym vlastizradnym sfetovanym...
dnes, 01:52,  Zdravím. Pardon za názov témy, je jasné, že to mi zistí obvodný lekár po odbere krvy, ale...
dnes, 01:00,  https://www.youtube.com/watch?v=hjTcOYfMl9Y Svetlá dobrú noc, * ranexil *
dnes, 00:02,  Zdá sa, že tu máme späť mil a nička alias kacíra......*13 vitaj, kade si sa fľákal...
včera, 23:44,  100- áno a v 16 to tvrdím citáciu Poppera: "... že pravda je pre človeka...
včera, 23:25,  Čo ťa láka na tomto fóre, ale pravdu ?!!!!!!!!!!!!!!!
včera, 23:25,  Ale ja píšem pravdu. Pravda.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je to najkrajšie umelecké dielo, ktoré sa kedy Matke Prírode podarilo stvoriť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(234 446 bytes in 0,621 seconds)