Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Lurdské udalosti

14
reakcií
685
prečítaní
Tému 8. marca 2018, 21:01 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 11. 2016
27
24. 11. 2011
5
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   8. 3. 2018, 21:01 avatar
Francúzske mesto Lurdy sú známe tým, že sa tam údajne zjavila Ježišova Matka svätej Bernadete. Mojim cieľom je zamerať sa hlbšie nad tým, čo sa tam udialo a kresťanom nie je veľmi známe.

Počas druhého zjavenia Bernadeta pokropila túto ženu svätenou vodou a povedala: Ak prichádzate od Boha, tak nám to povedzte, ak od diabla, potom zmiznite! Zjavenie sa usmialo a pristúpilo bližšie. Prítomní ľudia skotúľali smerom k Bernadete ťažký kameň, polievali ju ľadovou vodou, ale ona bola v extáze, ako socha, nič nevidela, ani nepočula.

Pri treťom zjavení táto žena Bernadete povedala: Nemôžem sľúbiť, že ťa urobím šťastnou na tomto svete, ale na druhom áno.

Počias šiesteho zjavenia k jaskyni prišlo asi päťsto ľudí a bol tam aj miestny prokurátor D’Angla. Počas extázy sa cez dav predral až k Bernadete a zakričal na ňu: Čo tu robíš, komediantka! Ona ho však vôbec nevnímala a ľudia ňou nedokázali pohnúť, bola ako skala. Po zjavení sa obrátila k prítomným za neustávajúceho plaču a opakovala: Pokánie, pokánie, pokánie...

Počas siedmeho zjavenia Bernadeta na kolenách vystúpila hore po svahu jaskyne. Zjavenie jej povedalo: Choď a jedz byliny, ktoré tam nájdeš. Choď tam, k prameňu, umy sa a napi! Vytrhla niekoľko stebiel trávy a bylín a potom ich zjedla. Rukami vyhrabala jamku v bahne a trochou špinavej vody sa umyla a z nej napila. Ľudia si mysleli, že sa zbláznila. Všetci, i jej matka, boli šokovaní. KomisárJacomet vyhlásil že Bernadeta je úbohé, choré dieťa, treba ju dať do ústavu.

Deň po tomto zjavení z miesta kde Berdnadeta vyhrabala jamku v bahne vytriskol prameň vody. V tento deň jej kamarát, ktorý bol od detstva slepí na jedno oko lebo ako malému mu kosa prerezala sietnicu si ako prvý všímol tento prameň, napil sa z neho, umyl si tvár a hneď začal vidieť na obe oči. Tento lekársky prípad je dodnes dobre zdokumentovaný a uznaný ako nevysvetliteľný lekárskymi autoritami. Jeho sietnica bola naďalej rovnako poškodená no on videl.

Počas ôsmeho zjavenia jej zjavenie povedalo: Povieš kňazovi, aby tu nechal vystavať kaplnku, ku ktorej nech prichádzajú v procesiách. V ten istý deň to Bernadetta oznámila kňazovi dekanovi Peyramale. On jej povedal,že ak si to želá, nech sa dá poznať nejakým zázrakom a nech povie svoje meno. Popros ju, aby nechala ružový ker rozkvitnúť.

Po ďalšom zjavení Bernadetta znovu šla za farárom a prosila o postavenie kaplnky a procesie. Farár jej povedal: Ako môžeš ty klamárka chcieť, aby sme tej tvojej Panej usporiadali procesiu? Opäť jej zopakoval: povedz jej, nech dá rozkvitnúť ružovému kru na skale, kde sa zjavuje. A opýtaj sa jej, ako sa menuje.

Po nasledujúcom zjavení Bernadetta oznámila farárovi, že keď povedala Panej, aby nechala rozkvitnúť ker a aby urobila zázrak, len sa usmievala a zopakovala, že chce kaplnku. Farár jej povedal: Máš peniaze na to, aby si ju dala postaviť? Nemáš? Ja tiež nie. Povedz Panej, nech ti ich dá.

25. marca Bernadeta položila Panej znovu otázku, kto je. Pani zložila ruky k modlitbe, zdvihla ramená, opäť ich zložila, pozdvihla oči k nebu a prehovorila: „Som Nepoškvrnené Počatie.“

Keď tieto slová povedala Bernadeta kňazovi veľmi sa rozrušil. Pýtal sa jej či vie čo to znamená. Ona odpovedala, že nie.
(Bernadeta nevedela čítať ani písať, nepoznala teológiu a nemala ani poňatia o tom, že pred štyrmi rokmi pápež Pius IX. vyhlásil dogmu o Nepoškvrnenom počatí. Okrem toho tieto slová povedala kňazovi vo francúzštine a v tej dobe boli známe len teológom a len v latinčine. Kňaz jej uveril.

7. apríla Ako Bernadeta držala počas extázy v ľavej ruke horiacu sviečku, tá sa naklonila a plameň pálil jej prsty zložených rúk. Doktor Dozous pozrel na hodinky. Plameň ošľahoval prsty viac než 10 minút. Po skončení extázy jej vyšetril ruky. Nebolo na nich najmenšej známky po popálenine.

Starosta mesta Lurdy Lacadé vyhláškou zakázal brať vodu z prameňa a tiež vstup do jaskyne. Pred jaskyňou postavali zátarasu.

Cisár Napoleon III. zrušil zákaz vstupu do jaskyne. Polícia sústavne robila domové prehliadky u rodičov Bernadetty a celú rodinu mala neustále pod prísnym dohľadom.

Biskup Laurence v Tarbes predvolal Bernadettu pred dvanásťčlennú vyšetrovaciu komisiu.
Dňa 18. 1. 1862 biskup vydal pastiersky list, ktorým sa zjavenia v Lurdoch cirkevne uznali: „Uznávame, že Nepoškvrnená Panna Mária, Matka Božia, sa Bernadette Soubirousovej naozaj zjavila.

Ako 22-ročná vstúpila do kláštora v Nevers, kde zložila aj večné sľuby. Už nikdy sa nevrátila do jaskyne.

Do Lúrd prichádzali peniaze z celej Európy a postavili za ne veľký kostol. Farár Peyramale navštívil Bernadettu a ľutoval, že žiadal od Panej rozkvitnúť ruže a peniaze na kaplnku: „Viem, že ste ma nepodviedli, sestra, ale ja som vás nebol hoden.“

Zomrela vo veku 35 rokov. Jej tvár mala po smrti takú podobu ako v extáze.
Dňa 3. apríla 1919, po 40-tich rokoch, komisia otvorila kryptu. Lekári konštatovali: Telo Bernadety nie je v rozklade, je neporušené. Tvár má takú, ako v hodine smrti. Ruženec bol hrdzavý.

Za svätú vyhlásil Bernadettu 8. decembra 1933 pápež Pius XI. za prítomnosti 70 000 ľudí, 100 biskupov a šestnástich kardinálov.

Z množstva uzdravení sa mňa osobne dotklo svedectvo spisovateľa Hyacinthe de Lafite. Bol ateistom. Avšak dostal rakovinu hltana a v poslednom štádiu rakoviny zo zúfalstva prišiel do Lúrd. Nemodlil sa, povedal len jedno a odišiel. Povedal Pros za mňa Bernadeta. Na druhý deň bol úplne zdravý až do smrti a zomrel ako katolík.


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 3. 2018, 21:04 avatar
K: Francúzske mesto Lurdy sú známe tým, že sa tam údajne zjavila Ježišova Matka svätej Bernadete.

No, možno sa jej zjavil Satan, len bol taký šikovný, že to nerozpoznala. O Satanovi vravia nábožní, že vie spraviť veľa vecí.
Súhlasí Shagara


3.
označiť príspevok

Klein muž
   8. 3. 2018, 21:26 avatar
Máš pravdu. Satan je šikovní, je to riadny klamár a urobí všetko aby človeka vzdialil od Boha a pravdy.
Ale ak žiadal, aby ľudia činili pokánie, prosili Boha za odpustenie hriechov, tak sa treba zamyslieť. Diabol môže napodobniť hocičo ale nikdy nie pokoru. Môže sa zjaviť ako nádherná žena ožiarená svetlom ale to je všetko. On je kráľom tohto sveta. Ježišovi počas pokúšania na púšti ukazoval všetky nádhery a bohatstvo aké existuje. A toto zjavenie povie že šťastná bude až na druhom svete....


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 00:46 avatar
3,....to si naozaj tak naivný?
A ako to má robiť? Má robiť bu-bu-bu,alebo ukazovať kopytá?
Samozrejme,že bude ako sobášny podvodník predstierať lásku a samé ťuťuli-muťuli, a bude nabádať k niečomu peknému ale na niečom ťa chytí, a už si v klietke. V Písme je veľa takých znázornení:
Napríklad , o "vtáčnikovi" a podobne. Aj z výrazu "anjel svetla" je zrejme,že bude predstierať svetlo,a pritom bude šíriť duchovnú tmu!
A Dávida ,zbožného muža nachytal a aj najmúdrejšieho človeka na zemi,Šalamúna,nehovoriac už o dokonalom Adamovi!
Z Mariánskej "Modrej knihy" úplne vidno jeho taktiku a rafinovanosť, a mám zato ,že v tejto knihe si strieľa z ľudí,ako si aj ty! A táto kniha je ešte stále obľúbená medzi kňazmi! Aj keď dané proroctva Márie z tejto knihy sa nenaplnili. Nuž čo,Mária sa sekla. Aj tam je to o "láske ,obrátení/nielen Ruska  /pokání, a podobne!
A stále tam opakuje:...TOTA PULCHRA?TOTA PULCHRA, celá krásna! A satanovi je "pokora" priam vlastná! Samozrejme,tá prestieraná! A hlavne všetkých vyzýva dať si jej znak na čelo! asi ten -666?  
Klein,...ako môžeš byť tak naivný?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
A pritom sú popísané ako sa bude satan zjavovať,čo bude predstierať a podobne. A mnohé tieto predstavy sú naozaj dobré! presne tak ako to opisuješ aj ty! myslím ,že aj tu na DF už niekto podobné dal! A na nete je toho veľa!
Možno do nedele ešte niečo stihnem,potom končím na DF. A ak aj prídem ,tak raz za mesiac,na krátko! Ale ani to nie je isté!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klein,....nedokonalý človek dokáže oblafnúť aj vzdelaných ľudí,....a nieto ešte satan, 6000-ročný majster v zvádzaní! 


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 3. 2018, 22:28 avatar
3,....bol to "anjel svetla",...ako opisuje Písmo satana. Nečudo ,že Mária má tieto prívlastky so "svetlom" a aj pri jej zjavení sa dejú "svetelné efekty"! A aj po duchovnej stránke sa tvári údajná Mária ako "zdroj svetla"!
Ale niet väčšej aj duchovnej tmy,ako pri jej kulte!
---------------------------------------------------------------------------------
A ešte dobre sa na tom zarába! Lurdy by inak neznamenali nič!
Toľko modiel čo sa tam popredáva, svedčí o tom,že je to dobrý biznis.
Musím niečo vymyslieť aj ja!
------------------------------------------------------------------------------------
Má niekto skúsenosti s holografiou? Stroboskop a silné svetlá, a biele rúcho mám!  


6.
označiť príspevok

Klein muž
   9. 3. 2018, 00:36 avatar
Vtipné slová povedal Páter Pio, keď vravel, že dá postaviť veľkú modernú nemocnicu, lebo čoskoro vypukne vojna a bude veľa ranených a chorých. On mních bez peňazí, bez majetku....
Pýtali sa ho a kde chce zobrať toľké milióny...
Povedal: Panna Mária otvára srdcia... ale aj peňaženky.
Do roka do jeho kláštora dobrovoľní darcovia z celého sveta poslali toľko peňazí, že sa postavila najväčšia nemocnica v histórií Talianska a dodnes tam liečia najlepší lekári sveta.


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 00:49 avatar
6,....a Páter Pio je ukážkovým príkladom ako niekto ľahko naletí ak nemá presné poznanie Písma!
Ak je satan naozaj vládcom sveta a má moc a prostriedky,....tak si on svojich odmeňuje a utvrdzuje ich v omyle darmi a "zázrakmi"!
Klein, Klein,.......    


9.
označiť príspevok

Klein muž
   9. 3. 2018, 00:51 avatar
Aj Bernadete vraveli, ze niektori lurdsku vodu predavaju za peniaze. Ona povedala: Vzdy boli ludia, ktori kupuju a ti ktori predavaju, to je normalne. A mala pravdu. Aj v case Jezisa si chcel kazdy zarobit a predavali obetne zvierata. Ale zaslo to tak daleko ze zacali predavat aj v chrame a to Jezisa nahnevalo lebo dom jeho Otca ma byt domom modlitby. Ver mi nikto v kostole nekrici kupte si sochu Panny Marie ako na trhu...


10.
označiť príspevok

Klein muž
   9. 3. 2018, 01:03 avatar
Ty si nazval Patra Pia sluzobnikom diabla... On bol takym exorcistom ze v Jezisovom mene boli posadnuti hned slobodni. Chapem, ty povies ze on mocou kniezata zlych duchov vyhanal demonov. To iste vraveli aj o Jezisovi farizei.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 01:20 avatar
10,....opakujem sa....Páter Pio ak bilokoval a podobne, tak to robil v moci toho zlého!
Boh tu nepredvádza dnes divadlo s bilokáciou a podobne. Ale je tam toho viac,čo ho usvedčuje komu slúžil? Niekde som to už rozoberal podrobnejšie!
A Páter Pio nebol Ježiš§ Zlá analógia
Ak si nejaká svätá dáva každý deň orechové škrupiny do postele ,aby trpela,....myslíš si,že to má od Boha lásky a šťastia?
Nie,od šaňa rožkatého!!
Vieš , v živote mnohých "svätých" sú priam ukážkové príklady,fakty o tom komu slúžili, a kto stál za nimi?!
Doslova ukážkové! O niektorých svätých viem naisto,že boli nie že služobníkmi diabla,ale zločinci veľkého kalibru!
Aj medzi mnohými pápežmi ich nájdeš. Zo začiatku skoro každý pápež bol svätý, až v stredoveku sa to zmenilo!
A ak mám doma ich dejiny,tak ti môžem opísať ich "sväté skutky"!
Vidno to aj z tých výrokov slávnych osobností,čo som dal a ešte zopár dám,aby si bol v obraze!


12.
označiť príspevok

meaculpa muž
   9. 3. 2018, 01:28 avatar


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 01:42 avatar
12,....ale dúfam že nie "hoolywwodský trhák"?
Treba si jeho životopis preštudovať z viacerých ucelených zdrojov aj s tými jeho negatívami!
A samozrejme porovnať s Písmom! Samozrejme,ak som katolík,a nemám zmysel pre pravdu,sotva niečo postrehnem.
Ale mám zato,že len predsa aj taký na niečo príde!


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 01:44 avatar
12,....po vzhliadnutí dokumentu som sa v tom opäť utvrdil! Kult človeka-nie je čo riešiť!


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 01:38 avatar
9,....zďaleka nemáš pravdu! Mám správy médií o tom ako sa správali rôzni kresťania,ktorí majú prístup k Božiemu hrobu!
Je to naozaj "jaskyňa lupičov",....a správanie hodné kanadských drevorubačov§/ruvačky,krik a podobne/
-----------------------------------------------------------------
Jer.7:11......"Stal sa vo vašich očiach tento dom, nad ktorým sa vzýva moje meno, iba jaskyňou lupičov?"

A stále sa deje to,čo ty opisuješ ,že sa nedeje. Svojho času sa v kostole aj súložilo, a predávali sa za to odpustky!
Pozri aj knihu sv.Petra Damiána-,Knihu o Gomore, o morálke kléru!


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 3. 2018, 00:08 avatar
A čo? Možno zajtra Šatan vybehne do ulíc a urobí zázrak.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:33,  Keď bude stať krabička 35 dolarov ako v Australii potom to bude normálna cena konečne
dnes, 20:32,  Chod sa okupat do koryta. Smrdis. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 20:31,  Rodak lož a bludy v tvojom prípade musi byť su sučasťou tvojej duševnej poruchy rovnako ako...
dnes, 20:31,  Plesen z chlebika a lacna whisky zacala unho ucinkovat. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 20:30,  Od r. 2021 budú zdražovatt cigarety
dnes, 20:28,  To nie je o domove, ale o trvalom bydlisku. To si nevedel, prakokot? *13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 20:23,  Tak nabudúce nezačni podjebovať a nemusí to byť. *04
dnes, 20:21,  Prečo si taká nevďačná ? *11*13
dnes, 20:20,  Človeka poznáš po reči. Ako ťa naučili tak píšeš
dnes, 20:20,  Ma nezaujíma. .. *04
dnes, 20:18,  Veď aj balkón sa ráta za " von " či ? *04
dnes, 20:17,  Noo, nepýtala som sa ho. .. *21 Myslím, že to je často neriešiteľné. Alebo môžeš...
dnes, 20:15,  Nie všetkých, len takých kokotov protislovenských a ojebujúcich ako ty !!!!!!!!!!!!! *04
dnes, 20:15,  O.k. Nevidím tak do toho. Rozumiem, že to nevieš zniesť, keď som tu dala príspevok z...
dnes, 20:14,  Rodak ty súdiš všetkých podla seba a tvojho brata Julka *39*39*39 Lebo ty si jedna veľká...
dnes, 20:14,  A ako to vyriešil ?
dnes, 20:13,  Tvoja trachea sa Ti odvďačí za prestanie. .. *19
dnes, 20:11,  Môj kamoš toto riešil z druhej strany, jemu ide do bytu dym, a nefajčí, ale má respiračné...
dnes, 20:08,  Ty si tak akurát kokot a nie zástupca starostu do piče neojebuj tu furt. *13*13*13*13*13*13
dnes, 20:06,  Bleskovky sú tradičný bulvar ale toto nie je pripad kotlebovského hovnometu . Tu len a len...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niekomu ide práca od ruky a niekomu zasa ruky od práce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(81 547 bytes in 0,212 seconds)