Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ľudstvo v tieni smrti

52
reakcií
1280
prečítaní
Tému 14. januára 2013, 18:08 založil milan.s..

podobné témy:1.
označiť príspevok

milan.s.
   14. 1. 2013, 18:08 avatar
Ľudstvo v tieni smrti

Smutný je pohľad na ľudstvo. Na jeho horúčkovitú honbu za množstvom nepodstatných vecí. Je to ako hmýrenie hmyzu. Všetka sláva, všetok majetok, peniaze, moc, postavenie, pôžitky a radovánky, toto všetko je však iba hmotné a preto pominuteľné. Je to dočasné, nestále a podliehajúce nevyhnutnosti zániku. Hmota totiž v sebe nesie smrť. Smrť, záhubu a zničenie.

Ľudské pechorenie, ľudská námaha a ľudská sláva, stojace iba na čisto hmotnom úsilí sú vo vnútri prázdne a duté. Sú dychom vo vetre, sú poľnou trávou, ktorá tu dnes je, ale zajtra jej už niet.

Tomuto, čisto hmotnému úsiliu však ľudia obetujú všetku svoju energiu, všetok svoj čas a všetko svoje snaženie. Ľudia vsadili na dočasnosť a preto ich vlastným osudom musí byť údel všetkého dočasného.

Áno, môžu síce pritom zažiť chvíľkovú slávu, moc a vychutnať si rôzne pôžitky, ale to všetko nakoniec skončí zánikom a smrťou. Všetky diela ľudských rúk, vytvorené v čisto hmotnom snažení totiž už v samotnom zárodku nesú v sebe pečať zániku a smrti. Tieň smrti a zničenia dnes preto spočíva na všetkom, o čo ľudstvo usiluje.

Človek sa však vždy mal a má snažiť o to, čo je večné. Večné, trvalé a nepominuteľné! Človek mal a má pozdvihnúť svoj zrak od hmoty smerom nahor a usilovať o večné a nepominuteľné hodnoty ducha. Má usilovať o čestnosť, dobro, spravodlivosť, čistotu a ušľachtilosť. To sú hodnoty, hodné úsilia človeka! Má usilovať k Stvoriteľovi, ktorý je zdrojom a pôvodcom týchto večných a trvalých hodnôt. Hodnôt, ktoré stoja nad hmotnou a preto ich nemôže zasiahnuť nezvratný osud nevyhnutného zániku toho, čo je hmotné.

Úsilie o vznešené a nepominuteľné hodnoty teda znamená život. Znamená väzbu so životom, kým úsilie iba o hodnoty hmotné a pominuteľné znamená smrť. Znamená väzbu s tým, čo je pominuteľné.

Ak človek postaví vo svojom živote na prvé miesto nepominuteľné a večné hodnoty ducha, potom všetko, čo bude jeho rukami vznikať a čo bude nimi formovať ponesie pečať večnosti, trvácnosti a nepominuteľnosti. No a napokon aj konečným osudom takéhoto človeka bude život. Život v duchu, život ducha, ktorý prekonáva pominuteľnosť hmoty.

Kto vsádza na večné a nepominuteľné hodnoty ducha, kto vsádza na čestnosť, dobro, spravodlivosť, čistotu a ušľachtilosť, bude žiť. Ale kto vsádza iba na hmotu, koho duševný obzor sa neustále pohybuje iba v hraniciach hmoty, ten vsádza na pominuteľnosť, nestálosť a nakoniec smrť.

Skúsme sa teraz pozrieť na svoj vlastný rebríček hodnôt. Na to, o čo usilujeme v našom živote ako o prvoradé. Ak je to iba hmotné a s hmotou súvisiace, vybrali sme si smrť. Ak sú to však vysoké, vznešené a ušľachtilé hodnoty ducha, vybrali sme si život. Lebo hmota je dočasnosť, zánik a smrť, kým duch je život, večnosť a nepominuteľnosť.

Život, alebo smrť! Pominuteľnosť, alebo nepominuteľnosť! Je iba na nás, ktorým smerom zameriame svoje životné snaženie a čo bude pre nás prioritné. Presne tomu bude potom zodpovedať i náš vlastný budúci osud, ktorí si sami sebe pripravíme. O čo človeče usiluješ, to sa ti napokon stane!

Lásku vševládneho Boha bol človeku predurčený život. Život večný a nepominuteľný!

Avšak človek si sám a dobrovoľne, svojim jednostranným pripútaním sa na hmotu vybral smrť.

Skaza, záhuba a smrť sa blížia k pozemskému ľudstvu, ktoré neusiluje o vznešené, ušľachtilé a vysoké hodnoty ducha. Lebo jedine v nich spočíva život, kým všetko ostatné musí nevyhnutne, skôr alebo neskôr podľahnúť záhube a zničeniu!

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí luke85


5.
označiť príspevok

Ónya žena
   15. 1. 2013, 11:35 avatar
a toto je presne o tom /hlavne spodný odstavec/.. čo tu stále spomínam/e, ..to milé vydieranie RKC na veriacich cez Boha, ..vydieranie myslím ako robiť "bu bu bu"....pretože tvoj článok je nepriamo podmienený aby vniesol strach a obavy do života ľudí,..preto je náboženstvo škodlivé v tejto forme,.. pretože zdravá myseľ je zakalená strachom a slepou poslušnosťou ) ..na čo a prečo hlásateľ M.Š. volí túto cestu ..tento spôsob ?
Súhlasí luke85


6.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 11:37 avatar
Len blbec sa dá zastrašiť náboženstvom a smrťou. Preto som nezaradená. Umierajú aj zvieratá a nie sú veriace v Boha, nevidím žiaden logický dôvod, aby človek veril v Boha, ktorého si vymysleli pánbičkári a strašia nás nezaradených a neveriacich.
Súhlasí luke85


2.
označiť príspevok

Bojislav muž
   14. 1. 2013, 21:43 avatar
milan, zhnijes ako my vsetci ostatny, sebaklam ti nepomoze


3.
označiť príspevok

anakin
   14. 1. 2013, 21:44 avatar
Ak sa da spopolnit tak nezhnije...
Súhlasí luke85, Bojislav


7.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 11:39 avatar
Boji každý predsa vie, že po smrti nič nie je. Človek, zomrie telo zhnije a je po všetkom. Duša neexistuje je to blbosťl Načo si klamať. Len blbci veriaci v Boha a náboženstvá zavádzajú ostatných ľudí a klamú.
Súhlasí luke85


8.
označiť príspevok

luke85 muž
   15. 1. 2013, 12:19 avatar
Lea, ja som vedel, že v duši   si ťažká materialistka.


10.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:22 avatar
Lukáš som brutálna materialistka. Až na tú dušu, ktorá neexistuje. Duša je blbosť a neexistuje, také čosi hovoria len vypatlanci.


12.
označiť príspevok

luke85 muž
   15. 1. 2013, 12:26 avatar
Hovoria - to hej. Ale do racionalistického jazyka sa duša prekladá ako pocit. Napr. je mi clivo na duši = cítim sa clivo, a tak podobne. Stačí len prekladový slovník a hneď môžeš teistom (z duše) rozumieť )).


13.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:29 avatar
Nemám potrebu rozumieť vyplatlancom čo uznávajú sadistického Boha, ktorý neexistuje.


15.
označiť príspevok

luke85 muž
   15. 1. 2013, 12:32 avatar
Boh je veru sadista. Zaujíma ho len vládnutie ovčanom. Je to personifikácia všetkých démonických túžob bežných hriešnych ľudí .


17.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:33 avatar
Boh neexistuje a kto to tvrdí, že áno je luhár. Keby existoval, tak prečo my nezaradení a ateisti neveríme v neho? Preto, lebo neexistuje a je to blbosť.


21.
označiť príspevok

luke85 muž
   15. 1. 2013, 12:35 avatar
Teraz si sa sekla. To, že niekto v niečo neverí, ešte neimplikuje toho neexistenciu.


39.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:46 avatar
to čo sa neprejavuje, neexistuje - logika
Súhlasí luke85


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   15. 1. 2013, 08:42 avatar
takéto šírenie poplašných správ ma fakt serie .., ľudstvo nikdy nevyhynie !..existuje od nepamäti ..prežilo vojny, iné katastrofy..aj keď značná ujma na životoch..ale v globále ľudstvu zánik nehrozí.
Prirovnám to asi takto ..že Zem je niečo ako živá bytosť..cíti značný pokles ľudstva, čo ťažko nesie, čo ju deformuje.. a prejavuje sa to jej obranou-odozvou - drsnými vibráciami, ..ktorých aby sa zbavila, sa musí občas otriasť zemetrasením, povodňami, prírodnými katastrofami..atp.) .. takže to podľahnutie ako spomínaš, je v ľudskom uvedomení sa.

Nezaškodilo by, aby si takéto články rozposlal nášmu parlamentu, vládnucím stranám,.. celej EÚ, Obamovi, Putinovi, aj Vatikánu..a všade tam, odkiaľ duje studený vietor...pretože vždy sa začínajú kŕmiť veľké ryby, aby nepožierali tie malé.
Súhlasí luke85


9.
označiť príspevok

luke85 muž
   15. 1. 2013, 12:21 avatar
Ok, dá sa súhlasiť s MS, že ľudstvo je zhnité, zlé a spráchnivené. Že je tu samý odpad egoistických indivíduí, ktorí nemyslia na nič iné než na ten nemorálny, zlý hmotný zisk. A starajú sa len o hmotné veci, napr. ako vydreť peniaze na to, aby bolo čo vložiť do huby. Proste sme všetci materialisti, či to chceme alebo nie. A duša je len synonymum pre pocity.


11.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 1. 2013, 12:23 avatar
...ono budem zase trocha múdra...v Bohu spoznávame stvoriteľa života, jeho ničiteľa a udržovateľa zároveň...stvoriteľ je zväzovateľ života, lebo nás s ním zväzuje, ničiteľ je osloboditeľ, lebo nás od neho oslobodzuje a udržovateľ - vládca kolobehu...kde tu vidíš smrť??? 


14.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:32 avatar
Boha si vymysleli náboženstvá, lebo ľudia to čomu nerozumeli pripísali Bohu, pretože nepoznali vedecké poznanie, tak si vymysleli náboženstvá, z ktorých profitujú súčasné cirkvi a zneužívajú veriace ovce, na žmýkanie peňazi, rozšírovanie si moci. Každý veriaci v niečo alebo v niekoho je človek, ktorý nemá zdravý rozum a je vyplatlanec.
Súhlasí luke85


16.
označiť príspevok

luke85 muž
   15. 1. 2013, 12:33 avatar
Poznám pár inteligentných veriacich.
Súhlasí Petrana


18.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:34 avatar
Každý kto verí v Boha je vyplatlanec a nemôže byť inteligentný.


19.
označiť príspevok

luke85 muž
   15. 1. 2013, 12:34 avatar
To je v spore s mojím pozorovaním, teda s faktami.


23.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:36 avatar
Pripúšťaš, že sa môžeš mýliť? Čo, keď sa ti to len snívalo? Čo, keď ťa len oklamali a sú normálni a majú zdravý rozum - teda išlo o nezaredných alebo o ateistov?


31.
označiť príspevok

luke85 muž
   15. 1. 2013, 12:41 avatar
Všetko sú to možnosti s nízkou pravdepodobnosťou.


34.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:42 avatar
čo je nízko pravdepodobné, je vysokopravdepodobné, že neexistuje
Súhlasí luke85


40.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 1. 2013, 12:46 avatar
...a pravdepodobnosť, že ty existuješ, sa tiež nedá vypočítať? 


42.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:49 avatar
ako hovoríme my bádatelia možno áno a možno nie, teda povieme niečo a nič zmysluplné a k veci nevyjadríme


35.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 1. 2013, 12:43 avatar
...pravdepodobnosť javu môžeš vypočítať vždy.


37.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:44 avatar
to, že môžeš vypočítať vždy, navylučuje možno, že tá pravdepodobnosť bude sa približovať k nule, a teda je málo dôležitá z hľadiska vedeckého bádania


53.
označiť príspevok

havran
   15. 1. 2013, 14:03 avatar
Petrana - toto tvrdenie je neúplné: pravdepodobnosť javu môžeš vypočítať ak poznáš štatistickú pravdepodobnosť 66 percent prevažujúcich atribútov , od ktorých ten jav je závislý. Presnejší výpočet je vtedy ak budeš poznať percentuálnu pravdepodobnosť všetkých prvkov pôsobiacich na tento jav.


20.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 1. 2013, 12:35 avatar
...o vedecké poznanie by som sa neopierala...je relatívne.  Aj vo vede sú paradoxy.


22.
označiť príspevok

luke85 muž
   15. 1. 2013, 12:36 avatar
Myslím, že ľudia s IQ pod 120 by nemali spochybňovať vedecké poznanie .


26.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 1. 2013, 12:39 avatar
...22 jedna vedecká paradigma strieda druhú...teraz tu máme holografickú paradigmu.  IQ si môžeš namerať aké chceš.  Nič nedokazuje o Bohu.


27.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:39 avatar
Boh neexistuje, ak existuje dokáž.


30.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 1. 2013, 12:41 avatar
...dôkaz: nič mimo Boha existovať nemôže.


32.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:42 avatar
Všetko existuje v neexistujúcom Bohu? Oxymorón. Ako vedecký dôkaz neobstojí.


45.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 1. 2013, 12:55 avatar
...človek je závislý od toho, čo môže pozorovať a čím je. A od čoho sme vlastne závislí? No, od života. Ale ten oceán neviditeľnej pavučiny kvantových spojení, ktoré spájajú všetko so všetkým, je pre nás neviditeľný a nepochopiteľný. Skúmať môžeme len viditeľné, počuteľné, hmatateľné, voňateľné a to, čomôžeme ochutnať...ale čo s tým ostaným, z kadiaľ to sem "prúdi"? A sme v koncovke.


48.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:59 avatar
Zatiaľ ja ako jedna z bádateľov vedeckého poznania, som vysoko presvedčená, že veda to čoskoro dokáže a ukáže všetkých veriacim, pánbičkárom, ovciam a baranom ako sa mýlili, keď verili v Boha.


51.
označiť príspevok

luke85 muž
   15. 1. 2013, 13:36 avatar
To sa mýliš. Veda s vysokou pravdepodobnosťou nikdy boha nevyvráti, podobne ako nevieme vyvrátiť napr. babu jagu.


24.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 1. 2013, 12:36 avatar
...skôr by som sa opierala o svoje vlastné osobné skúsenosti a poznanie.


25.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:38 avatar
Čo hovoríš na vedu? Tebe vyhovovalo, keď upaľovala cirkev vedcov aj G. Bruna ako neznaboha? Náboženstvá, viera a cirkev sú brzdou pokroku, vedy a poznania. Tebe nevadili križiacke výpravy ako môžeš podporovať sadistického Boha?


28.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 1. 2013, 12:40 avatar
...prečo by som mala stotožňovať Boha s cirkvou?


29.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:40 avatar
Ja neviem, ale to to robia vypatlanci-veriaci v Boha.


33.
označiť príspevok

luke85 muž
   15. 1. 2013, 12:42 avatar
"Ako môžeš podporovať sadistického boha?" Nuž, asi bude masochistka. Ako väčšina ovcí, ktoré rady klonia hlavy.
Súhlasí Lea Pragmatická


36.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 1. 2013, 12:44 avatar
...Boh nepotrebuje moju podporu, ani vašu nenávisť...je nad vecou. 


38.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:45 avatar
Ako vieš? Videla si to? Hovoril ti to? Ak nie, tak lužeš.


41.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 1. 2013, 12:47 avatar
...možno ano, možno nie.   Aká je pravdepodobnosť, že nie, ak poiem, že ano?


43.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:50 avatar
Ak povieš, že áno, je nula percentná pravdepodobnosť, že je tento výrok pravdivý.


44.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 12:54 avatar
Už som unavená, musím oddýchnúť. To popieranie, relativizovanie a spochybňovanie je veľmi jednoduché a je jedinou cestou, kedy človek vyzerá pred ostatnými nesmierne múdro, nad vecou a nemôže ho nikto v ničom napadnúť. A prečo? Lebo nič nie je možné napadnúť. Ako sa hovorí, nič je aj do oka dobré, lebo je nič. Je to veľmi prefíkané.
Súhlasí luke85


47.
označiť príspevok

luke85 muž
   15. 1. 2013, 12:58 avatar
Ale zahrala si svoju rolu dobre. Ako typický priblblý ateista .
Súhlasí Lea Pragmatická


46.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 1. 2013, 12:56 avatar
...ako mi to dokážeš? 


49.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 1. 2013, 13:00 avatar
dôkazné bremeno existencie Boha je na veriacich v jeho existenciu xixixi
Súhlasí luke85


50.
označiť príspevok

majomajo muž
   15. 1. 2013, 13:05 avatar
Jadro atóma sa skladá z pol kila hladkej múky a troch vajec........dokážte mi že to tak nie je.......v trej galaxii odtialto žijú zelení mužíci s dvomi hlavami, dokážte mi že to nie je pravda........JE TO PRAVDA stačí ak tomu uveríte.........čo mi to len pripomína....... 
Súhlasí luke85


52.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2013, 13:50 avatar
Prečo dokazovať schopnosti veriaceho takýmito hlúposťami, ved podobne dokazujú tí presvedčení mimozemšťanov, alebo úplne obyčajný príklad najbežnejší, presvedčenie o kráse a dobrote milovaných, nech by boli aj zmutovanými vrahmi...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:07,  francúzska revolúcia sloboda rovnosť bratstvo
dnes, 15:05,  Sloboda je najvyšší princíp ;) Aj preto mohli ukrižovať Lásku, vraj Boha ;) Lebo...
dnes, 15:04,  Zuzka8, ozaj je to dobre? Nie to, že M. Krajčí, chce zdravotníctvo oslobodiť od korupcie,...
dnes, 14:50,  francúzska spoločnosť orraannggee sa vyhráža v reklame, že nepôjde internet
dnes, 14:50,  Číslo účtu nech napíše on, aby si si nemyslel, že ťa chcem odrbať ;)
dnes, 14:48,  Lemmy je náš dlhoročný kamarát a momentálne je na tom finančne zle ;) Ukáž, že máš...
dnes, 14:42,  nacizmus Kříž svůj neseme (Jaromír Nohavica a Peter Cmorik)
dnes, 14:41,  fašizmus Jaromír Nohavica Novorozeně
dnes, 14:40,  nacizmus Jaromír Nohavica - Mám jizvu na rtu
dnes, 14:36,  Niečo málo SOM ti prispel ;)
dnes, 14:33,  Lemmy, checkni si svoj účet v tatrabanke ;)
dnes, 14:32,  hokejis, hokejis, tvrdíš, že klamem, bez toho, aby si svoje tvrdenie podložil... poukazujem...
dnes, 14:12,  Ale vtedy keď mi držal mačetu pod krkom ten smradľavý cigán SOM vyskočil zo stoličky a...
dnes, 14:11,  Prezradím ti tajomstvo ;) SOM naozaj BOH a keď budem chcieť tak sa ti bude dariť až do...
dnes, 14:10,  Ty celkom ako ja.*39*39 Aj ja som priposraný, keď ide o fyzický konflikt. *03
dnes, 14:09,  JA SOM pokoja milovný, nikoho nebijem ;) Ani najväčších nepriateľov ;)
dnes, 14:09,  No jasné. Pripomenutím na Dzia. *39*39*39*39
dnes, 14:08,  Tak si mal ich biť, nech sa poserú aj oni!!!*42*42
dnes, 14:08,  Lebo pánBožko, teda JA ťa potom za to odmení ;)
dnes, 14:07,  Mohol, ale prečo meniť pravidlá?? Hlavne pri mojej lakomosti? *13*13*13*13*13*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(142 694 bytes in 0,215 seconds)