Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Kým vlastne sme ?

124
reakcií
2114
prečítaní
Tému 15. júna 2022, 10:38 založil kntsz.

podobné témy:1.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 6. 2022, 10:38 avatar
Chcem reagovať na neustále vzájomné napádania, vyťahovanie histórie, robenie "múdrych" záverov či šermovania s pojmami.
Môže byť napr. kresťanom ten, čo je pokrstený a vyhlasuje, že je katolíkom a pritom pácha hriechy ako na bežiacom páse......?
Môže byť ateistom človek, ktorý sa za neho vyhlasuje a dokonca sa týmto pojmom hrdí a pritom nemá ani páru o Kristovom posolstve uvedenom v štyroch evanjeliách ?
Ako nazvať človeka, ktorý
a. Pozná evanjeliá, správa sa a žije podľa nich a možno ani nie je pokrstený, alebo
b. sa iba za kresťana vyhlasuje, ale poriadne evanjeliá ani nepozná a teda Posolstvo Kristovo nedodržiava, pácha hriechy ako na bežiacom páse a byť pokrstený t.j. evidovaný v nejakej cirkvi ???
Môže byť ateistom ten, čo sa za neho vyhlasuje a pritom ani nepozná čo je Kristovo posolstvo - ktoré zavrhuje ???

Nie sú takíto ľudia skorej obmedzenci, dezoláti, ktorí ani nevedia čím sú a k čomu sa to vlastne hlásia a čo vlastne zavrhujú?
Podobne je to aj v historickom nálepkovaní zločincov páchajúcich genocídy alebo ozajstných osobnosti čo pohli dejinami v smere dobra.
Veď po ovocí (podľa činov) poznáte ich.........


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 16:44 avatar
Dobrá je len úvodná otázka, kým vlastne ste, vy kresťania?


124.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2022, 00:07 avatar
1, ...... Evolucionisti tvrdia, že sme domestikované opice.
A keď vidím správanie mnohých ľudí, tak mám chuť tomu veriť. 


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 16:35 avatar
kntsz: Môže byť ateistom človek, ktorý sa za neho vyhlasuje a dokonca sa týmto pojmom hrdí a pritom nemá ani páru o Kristovom posolstve uvedenom v štyroch evanjeliách ?

Áno, môže. Ateista k životu vôbec nepotrebuje poznať nič z biblie. Dokonca nemusí ani vedieť, že existujú nejakí kresťania.


6.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 6. 2022, 17:17 avatar
2. ateisti vyhlasuju ze Boh neexistuje . zrejme o tych krestanoch musia mat nejaku vedomost . alebo odmietas nieco co ani nepoznas?
Súhlasí kntsz


12.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 6. 2022, 17:52 avatar
Prečo len o kresťanoch? Bohov je veľa predsa, možno pozná mormonské učenie... alebo pohanských bohov.


35.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 6. 2022, 19:52 avatar
Nerozmazávaj Nadja.....
Bola by si prekvapená, ale ľudia veria len jednému Bohu - Stvoriteľovi.
Len s ohľadom na historický vývoj, sociokultúrnu úroveň na rôznych miestach Zeme je aj názov Stvoriteľa rôzny. Dokonca aj Allah je Boh len v inej reči.
História pozná aj spoločenstvá vyznávajúce viacej Bohov ako napr. v Gréckej mytológii, ale aj v iných kultúrach, avšak všetky takéto excesy nemali dlhú životnosť tak, ako zlaté tela v biblickom Starom zákone.
Zaujímavým je, že pri skúmaní spoločenstiev odrezaných od civilizácie napr. niekde v pralesoch Afriky či v Indonézii.... sa zistilo, že tieto spoločenstva tiež hľadajú svojho jedného stvoriteľa a vyznávajú ho aj keď sa nikdy nestretli s civilizáciou Boha vyznávajúcou.
Podľa Junga sa človek rodí s archetypálnou vlastnosť potreby hľadania svojho Stvoriteľa a aj preto túto potrebu nedokáže žiaden politický systém zastaviť a odstrániť.
No a potom sú aj náboženstvá, ktoré nevyznávajú skutočného Boha ako napr. budhizmus, ktorý v podstate náboženstvom nie je, ale svojim spôsobom preferovaním duše a duchovna v človeku sa akoby približovali k Bohu z inej strany.
Hinduizmus zase verí v Boha, ale inak ako kresťania - je to jednak duchovný rozvoj ako v budhizme a viera v reinkarnáciu, ktorou duša sa približuje k Bohu.... (veľmi zjednodušene - nie som v tomto príliš zbehlý   )


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2022, 21:03 avatar
A ja som čítal článok jedného kresťana, ktorý sa pohyboval medzi domorodým obyvateľstvom kdesi v Amerike, a bol prekvapený, že tí ľudia sú ateisti, k životu vôbec nepotrebujú nejaké náboženstvo. Takže vývoj ľudí sa vinie rôznym smerom.


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2022, 21:17 avatar
Indiánov mal obrátiť na vieru, namiesto toho sa stal ateistom.

Pirahovia nemali o Boha záujem, jedine ak zo zvedavosti. Povedali mi, že neveria v Boha tak ako Američania a nechcú o ňom počúvať.

ciernalabut.dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


41.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 6. 2022, 21:32 avatar
Ale KNSTZ, toto predsa nie je pravda, čo píšeš
Tak napríklad egyptskí bohovia, nemalo dlhú životnosť? cca 6000 rokov, kresťania len tíško závidia
Alebo spomenutý tebou hinduizmus, tretie najpočetnejšie nábožernstvo polyteistické, vychádzajúci z véd, starých 3,5 tisíce rokov... no ale asi to nie sú ľudia ... hm,.?

Takže, prekvapená by som nebola. Čo sa týka stvoriteľa, ľudstvo skôr hľadá odpoved na otázku, ako sme tu my aj svet vznikli, a tých náboženských odpovedí je neúrekom, to dobre vieš
Súhlasí Lemmy


42.
označiť príspevok

Scarlette žena
   16. 6. 2022, 23:01 avatar
41. akych 6000 rokov?!?


44.
označiť príspevok

Scarlette žena
   16. 6. 2022, 23:24 avatar
kedy egyptania prestali uctievat svojich starovekych bohov? niekedy v rimskom obdobi, ci?  


45.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 05:50 avatar
Pred 4 000 rokmi pred našim letopočtom, čo je teraz nejakých 6 000 rokov. V Egypte sa len tak zrazu neobjavila viera v bohov, tá už tam bola, aj keď Egypt bol ešte v plienkach.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 16:51 avatar
45. este raz, kedy egyptania prestali uctievat svojich starovekych bohov?  


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 19:00 avatar
V polovici 1. storočia po Kr. si do Egypta našlo cestu kresťanstvo, jeden z viacerých vtedajších kultov, ktoré sa uchádzali o priazeň Egypťanov. Ukázala sa však jeho nekompromisnosť pri obracaní ľudí z tradičného egyptského náboženstva, tak aj z grécko-rímskych kultov. To viedlo k prenasledovaniu kresťanských konvertitov a vyvrcholilo veľkými čistkami za cisára Diokleciána, ktoré začali roku 303 po Kr.[77] V roku 313 po Kr. bolo kresťanstvo vyhlásené za štátne náboženstvo rímskeho impéria. Následne cisár Theodosius roku 380 po Kr. ediktom vyhlásil kresťanstvo za jediné náboženstvo v ríši. Zakázal tak pohanské rituály v impériu, a tým uzatvoril aj egyptské chrámy. sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


51.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 20:20 avatar
50. cize 6000 rokov mali staro egyptsky bohovia tazko zivotnost . a o tom pisal kntsz   Nie ktory nabozensky kult je najstarsi


52.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 20:31 avatar
Chybne reaguješ, pretože ak v Egypte mali bohov už dajme tomu v čase 4000 rokov pred našim letopočtom, tak do dnešného času je to už 6000 rokov, čo v Egypte vyznávali nejakých bohov. Toľko času ubehlo odvtedy. To neznamená, čo ty tvrdíš, že v Egypte vyznávali bohov 6 000 rokov!


54.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 20:45 avatar
52. kntsz pise o ZIVOTNOSTI polyetistickych nabozenstiev, nie odkedy su datovane . comprende?  
vsak citajte ten text s porozumenim, nez zacnete reagovat .
Súhlasí kntsz


55.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 20:46 avatar
A ja ti opakujem, že tie náboženstvá trvali dlhšie ako kresťanstvo alebo islam. Že to nechceš uznať, je len tvoj problém. Ty compredátorka.


58.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 20:58 avatar
55. o kolko dlhsie trvalo uctievanie starovekych egyptskych bohov ? Ked ich prestali uctievat uz niekde v rimskom obdobi  


60.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 21:00 avatar
Ach, aká si len hlúpa. Veď v Egypte žili ľudia už pred rokom 4000 pred n. l. Stojíš si na kábli!


70.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 6. 2022, 22:09 avatar
41-
asi som sa nevyjadril celkom správne, keď si ma takto pochopila.
Podľa istých zdrojov existuje človek ako spirituálna sebareflexívna bytosť až 3,5 mil. rokov.
Mal som tuná debatu kedysi s Tullom, ktorý ma nevyberane napadol, že to nie je pravda. Ja som ten údaj prevzal a potom som začal sám pátrať prečo až 3,5 mil. Ono to nastalo nie so vznikom homo sapiens, ale v čase, kedy vznikala vzpriamená bytosť, ale aby som neodbočoval:
Za tú dobu vznikalo a zanikalo odhadom cez milión náboženstiev (zase je to prevzaté a musel by som listovať knihy, aby som bol presnejší). Iste tam boli náboženstvá pretrvávajúce dlhšie ako je kresťanstvo, to nerozporujem.
Jedine Scarlette ma pochopila ako čítam v "54".
Môžete ma obviňovať z účelovosti, aby som sa zastával svojej viery, ale zastávam stanovisko - nie som sám, že poslednú bodku za náboženstvami dal Kristus, že celý sociokultúrny vývoj ľudstva smeroval do súčasnej kresťanskej úrovne zadefinovanej Kristom v podobe na ktorú sa ľudstvo dopracovalo a bolo ju schopné pochopiť a ktorá by už mala byť poslednou na ceste človeka stvoreného duchovne na obraz Stvoriteľa.
Že niektorí majú od takej úrovne veľmi ďaleko je vidno napr. na tom čo sa deje na Ukrajine. To, že ty nevyznávaš vieru v Boha na veci nič nemení a aj preto som sem dal takúto tému.
Som presvedčený, že existujú milióny ľudí, ktorí sú skeptici a pritom nevediac o tom, ale dodržujú Kristovo posolstvo lepšie ako veriaci v Boha, čo to tuná neustále "vykrikujú" - asi takto som túto tému myslel.
Iste, aj Egypťania mali svoje náboženstvo, ale Starý zákon ukazuje, ako bolo toto náboženstvo mimo, keď ho z Božou pomocou porazila "hŕstka" Mojžišových ľudí bez boja.
SZ je plný príbehov o rôznych náboženstvách so smerovaním k tomu jedinému - židovskému, z ktorého cez žida Krista vzniklo kresťanstvo.
Tých otázok si človek od toho pravekého dáva veľa.
Nesporným však je, že človek pátra po zmyslu svojej existencie, ako sa sem dostal, aké je jeho poslanie a to sú otázky smerujúce k Stvoriteľovi.
Prvou otázkou však je ako prežiť.  
Ono je to na dlhý výklad, ktorý som si prisvojil, lebo je môjmu cíteniu najbližší. Nerozporujem, že ľudia majú rozmanitý prístup k tejto problematike.
Iste si si všimla, že tuná prezentujem názor, ktorý je hodne vzdialený od nejakého náboženského tmárstva, ale čo je pre mňa prvoradé a vtom som sa zhodol s elemírom, sú Evanjeliá - autentické Kristovo Posolstvo o ktorom žiaľ takí agresívni ateisti ako Lemmy, ako sa ukazuje, nemá ani páru a pritom nemá problém nevyberane osočovať.


72.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 22:19 avatar
Netáraj bludy o mne, šašo. 


53.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 20:34 avatar
kntsz: História pozná aj spoločenstvá vyznávajúce viacej Bohov ako napr. v Gréckej mytológii, ale aj v iných kultúrach, avšak všetky takéto excesy nemali dlhú životnosť.

Mali dlhšiu životnosť ako kresťanstvo. Kresťanstvo je tu len nejakých 2 000 rokov, kým staroveké kultúry existovali dlhšie ako 2 000 rokov. Napríklad v Mezopotámii.


56.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 20:51 avatar
napr take ICQ bolo zalozene v r. 1996. - zaniklo cca v r. 2008 . cize zivotnost malo 12 rokov
facebook bol zalozeny v r. 2004 - bezi doteraz . cize zivotnost ma 18 rokov

chapenzi?

 


57.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 20:53 avatar
A čo to trepeš? Životnosť starých náboženstiev bola dlhšia než životnosť kresťanstva. A tým končím, lebo už táraš z cesty.


59.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 20:59 avatar
57. uz nie 6000 rokov nemtave?  


61.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 21:02 avatar
Nemá zmysel ďalšia diskusia, lebo si sa ukázala ako hlupaňa. Veď počítaj, aj niečo bolo pred 4000 pred n. l., a dnes je rok 2000, tak spolu je to 6000 rokov, čiže to, o čom je téma, tu bolo dávno, pred 6000 rokmi.


63.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 21:32 avatar
61. ty mas v hlave namiesto mozgu len hak na zavesenie miechy ? znova a opät, Rec nie je o datovani !
po kristovi nikto uz starovekych egyptskych bohov viacej neuctieval .
Súhlasí kntsz


64.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 21:35 avatar
Ty bezmozgová: po kristovi nikto uz starovekych egyptskych bohov viacej neuctieval .

Veď to je OK, o tom sa vôbec nebavíme. Ja totiž tvrdím čosi iné: Polyteizmus sa uctieval oveľa dlhšie ako kresťanstvo.

V tomto sa totiž kntsz mýli, keď tvrdí, že mali kratšiu životnosť. Nemali kratšiu, ale dlhšiu.


65.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 21:39 avatar
64. o kolko dlhsie ?


66.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 21:42 avatar
daj konkretne kazdy nabozensky kult ktory uznaval mnohobozstvo , aku mal zivotnost . 6000 rokov urcite nie .
a na tych 6000 rokov som sa konretne spytala Nadji . ked si sa uz musel zacat ventilovat psychosko

 


67.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 21:43 avatar
Ja nikde netvrdím, že existovalo nejaké náboženstvo 6 000 rokov, ale že polyteizmus tu už bol od dávna, pred viac ako 6 000 rokmi (od dneška).


68.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 21:46 avatar
O podstatne dlhšie. Ty si primitívne predstavuješ, že polyteizmus vznikol až niekedy pred dajme tomu 3 000 rokmi? Nie!!! Ten bol medzi ľuďmi už skôr. Polyteizmus sa neobjavil náhle. Preto tvrdím, že podstatne dlhšie. Ber do úvahy, že napríklad ľudia, ktorí opustili Áziu, a dostali sa na americký kontinent, tak už tam išli s polyteizmom. Takže si najprv naštuduj, kedy tam odišli, aby si zasa netrepala nezmysly o polyteizme.


71.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 6. 2022, 22:19 avatar
61-
ty ako sa ukazuje, nemáš na to, aby si pochopil čo si za čuráka...... 
Vyjadri sa už konečne, že či sa liečiš na nejakú psychickú poruchu, aby som ti neubližoval a správal sa k tebe ohľaduplnejšie - ako k chorému.


73.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 22:20 avatar
Trhni si! Ja som ti dokázal, že táraš, a to je bodka v diskusii.


96.
označiť príspevok

kntsz muž
   18. 6. 2022, 10:13 avatar
73-
takže sa liečiš...
Mohol si to hneď napísať a nie si tu ventílovať svoje exscesy.......


69.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 21:58 avatar
Hinduizmus a budhizmus trvajú dlhšie ako kresťanstvo.


76.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 22:32 avatar
69. a co teraz ??    O tom sa nikto nebavil
Súhlasí kntsz


118.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 6. 2022, 15:35 avatar
Sarasvatí je hinduistická bohyňa. Lakšmi alebo Mahá Lakšmí je hinduistická bohyňa.

Hinduizmus je najstaršie zachovalé svetové náboženstvo, píše sa na stránke:

www.unipo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


43.
označiť príspevok

Scarlette žena
   16. 6. 2022, 23:21 avatar
12. preto lebo je tam oznacena reakcia, na ktoru som reagovala .


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 17:53 avatar
Ateista v Číne alebo Saudskej Arábii nepotrebuje poznať bibliu, stačí im to, čo vedia.


18.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 6. 2022, 17:57 avatar
V Číne majú budhizmus, bez bohov... ale v nejakú formu duchovna veria tiež.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 18:03 avatar
Hádam to pochopí katolík kntsz, na ktorého nemá tu nik odvahu ho kritizovať za jeho názory.


22.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 6. 2022, 18:06 avatar
Prečo kritizovať? Ondriško má pravdu, podľa mňa KNSTZ prekrúca fakty nevedome. je o tom skrátka presvedčený. No a každý máme nejaké presvedčenie, ty ja aj on. A jasné, že niektoré sú chybné. to je normálne. Preto tu diskutujeme, aby sme zistili, čo musíme opraviť v názoroch
Súhlasí ondrej61


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 18:08 avatar
OK, len vyžadujem od kntsz, aby dokázal svoje tvrdenie. Nič viac! Na to je predsa toto diskusné fórum.


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 18:09 avatar
Povedz kntsz, že čo si má vo svojej hlave opraviť. A bude pokoj!


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 6. 2022, 18:14 avatar
No mne sa zdá, že v tejto téme KNSTZ skôr hľadá odpovedi... napr. kto je kresťanom. ... a to je veľmi ťažká otázka, keď sa nad tým hlbšie zamyslíš, lebo formálne je to jednoduché .
Súhlasí ondrej61, kntsz


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 18:23 avatar
A pritom tára nezmysly o ateistoch, ktorí nepoznajú bibliu.


74.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 6. 2022, 22:26 avatar
22-
ja ti dám, že ondriško má pravdu.  
Ondriško zablúdil do sekty, to je celý rozdiel a inak som presvedčený, že čo do Kresťanstva sa zhodujeme. Neprichádza mi na um nič zásadné v čom by sme sa nezhodli.


119.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 6. 2022, 15:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.122.
označiť príspevok

kntsz muž
   26. 6. 2022, 10:17 avatar
119-
ja sa len bavím ondrej, neber všetko vážne čo napíšem..... 


123.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   26. 6. 2022, 10:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 21:11 avatar
Omyl. Žiješ v blude. Ateista je človek, ktorý neverí v žiadneho boha, v akéhokoľvek boha, v bohov.


78.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 6. 2022, 22:37 avatar
29/ Ako sa dá neveriť v niečo, čo existuje?
Súhlasí kntsz


86.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 23:24 avatar
Ako vieš, že existuje? Lebo tomu veríš? Ale to nie je dôkaz existencie.


87.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 6. 2022, 23:35 avatar
86/ Takže veríš, že boh neexistuje...
Súhlasí kntsz


46.
označiť príspevok

havran
   17. 6. 2022, 14:12 avatar
Scarlette odmietanie vo všeobecnosti je spôsob ako si ľudia chránia svoju identitu , napríklad kultúrnu , odmietanie tphp čo sa vo všeobecnosti považuje za pravdu , dokonca i axiómy dokázané reálne životnou skúsenosťou . Ako vidíš dôvody na odmietanie sú nevyčerpateľné. 


62.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 21:04 avatar
S: zrejme o tych krestanoch musia mat nejaku vedomost

Ateisti na to, aby boli ateisti, vôbec nepotrebujú mať nejakú vedomosť o kresťanstve.


125.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2022, 00:12 avatar
2, ...... Dokonca ateista nepotrebuje vedieť ani to, že ho udržuje pri živote "dych Všemohúceho".
Ale to nebude dlho!  


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 16:44 avatar
kntsz: Nie sú takíto ľudia skorej obmedzenci, dezoláti

Nie sú!!!


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 16:50 avatar
Napríklad, čo je to za kresťana, ktorý si vymýšľa: Dozvedáme sa hlavne od skeptikov - ateistov, že človek je len dokonalý stroj, ktorý funguje ako počítač.

 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/umela-inteligencia">Umelá inteligencia.


7.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 6. 2022, 17:21 avatar
5. krestan si nevymysla . krestania predsa dodrzuju urcity moralny kodex  


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 17:27 avatar
Táraš, ja som kresťanovi s prezývkou kntsz predsa dokázal, že si vymýšľa, pretože to nehovoria ateisti ale nejaká kresťanka.


9.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 6. 2022, 17:46 avatar
8. ak to napisala aj krestanka , nevylucuje ze to netvrdia aj niektori ateisti . ty mas zmapovane nazory miliona ludi? sa ukludni  


10.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 6. 2022, 17:50 avatar
btw, kntsz necerpal z kontextu z menovaneho clanku .   ten vytiahol az TO


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 17:52 avatar
To nič nemení na fakte, že katolík kntsz si vymýšľa, a falošne obviňuje ateistov.


16.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 6. 2022, 17:55 avatar
13. sorry , ale drbe ti??   dokaz ze si to ziadny ateista nemysli . vobec kto ti dava pravo sa vyjadrovat za ateistov . sme ta niekto zvolili za hovorcu .?!?
Súhlasí kntsz


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 17:55 avatar
Prečo od kntsz nevyžaduješ, aby povedal, akých ateistov má na mysli? Si diskusná zbabelkyňa.


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 17:51 avatar
Podaj nejaký dôkaz, keď už chceš brániť katolíka kntsz. Nebuď za hlúpu.


17.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 6. 2022, 17:57 avatar
11. ty podaj dokaz, vyjadrujes sa za vsetkych ateistov . ty ani nevies co si mysli tvoj sused . a tu ides pausalizovat .
Súhlasí kntsz


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 18:00 avatar
Si diskusná žobráčka! Nevieš odsúdiť ani klamstvo, ktoré tu pretláča katolík kntsz, ani klamstvá, ktoré o mne šíri ďalší katolík TvojOponent.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 18:01 avatar
Paušalizuje katolík kntsz, a to bez dôkazov.


27.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 6. 2022, 21:00 avatar
20. kntsz pise zo svojej skusenosti . ale ty sa vyjadrujes za vsetkych ateistov . kto ti dal na to pravo? prestan uz trollovat a zasierat temy .
Súhlasí ondrej61, kntsz


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 6. 2022, 21:09 avatar
Trepeš nezmysly. Nevyjadrujem sa za všetkých ateistov! Nauč sa čítať, čo som tu napísal. To ty zasieraš tému.


31.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 6. 2022, 23:34 avatar
28. aspon raz keby si sa nespraval ako dement ...
Súhlasí kntsz


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2022, 08:05 avatar
Veď to ty sa správaš dementne, ja som vecne reagoval na kntsz.


75.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 6. 2022, 22:30 avatar
8-
ty si mi dokázal jedine, že si psychicky narušeným....... 


47.
označiť príspevok

havran
   17. 6. 2022, 14:18 avatar
Scarlette trochu ťa poopravím , skôr by som povedal , že "mali by" , ale ten kódex v bežnom živote ľudia nepoznajú a nedodržujú. Je rozdiel medzi tým čo by mal , čo robí a čo by nemal. To je už tisícročia starý boj spojený s dialektikou života v ľudskej spoločnosti.


79.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 6. 2022, 22:41 avatar
5/ Možno ide o kresťana, ktorý si nevymýšľa.
Je človek len stroj? Ateisti tvrdia, že ano. A to dokonca už v osemnástom storočí. Vtedy bola napísaná kniha "Človek stroj"

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kntsz


91.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 23:41 avatar
79. jeden ateista publikoval a iny ateista s nim nemusi suhlasit .  


94.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 6. 2022, 23:43 avatar
To je pravda.   Ale súčasne si to použila ako argumentačný klam.
V každom prípade je to racionálny a logický postoj.


30.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 6. 2022, 22:34 avatar
Kntsz, good point :-) ak sa niekto identifikuje ako krestan ( Katolik...) krestana (ani katolika )to z neho este nerobi. myslim ze je velmi malo uprimnych veriacich , ktori svojim zivotom - spravanim reprezentuju Krista  
Súhlasí kntsz


77.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 6. 2022, 22:34 avatar
30-
ty jediná si pochopila túto tému.
Presne o tom to je a ja sa pýtam - kým je človek ???
Tým čo o sebe deklaruje alebo tým ako koná - ako sa správa ?


80.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 6. 2022, 22:44 avatar
77/ Tvoja otázka je podľa mňa neúplná. Musíš upresniť, komu je otázka adresovaná. Odpoveď je totiž naviazaná na vybranú osobu. Ide vždy o subjektívny názor, ktorý nemôžeš použiť univerzálne.


83.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 22:49 avatar
80. TvojOponent19 , konkretne co teba definuje ako katolika . Okrem toho ze si davas nalepku katolik .  


88.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 6. 2022, 23:37 avatar
No za prvé, ja tu neprízvukujem svoje nálepky.  


89.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 6. 2022, 23:39 avatar
A za druhé
sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


101.
označiť príspevok

Scarlette žena
   18. 6. 2022, 12:10 avatar
TvojOponent19 no ved , - Ako si na tom? Je Tvoja viera len formálna? Alebo...? odpovedaj .
 


85.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 6. 2022, 22:55 avatar
Nemôžem za to, že niektorí sa v mojom prvom príspevku našli.
Ak si neboli istí, či ma pochopili správne, mohli sa spýtať, rád by som upresnil.


92.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 6. 2022, 23:41 avatar
Ja sa rád pýtam
Tak vysvetľuj...


97.
označiť príspevok

kntsz muž
   18. 6. 2022, 10:18 avatar
92-
neviem na čo sa pýtaš.
Formuluj otázku celou vetou a ja ti rád odpoviem.


33.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 6. 2022, 19:15 avatar
Ak sa nenahneváte, musel som plieť a priväzovať rajčiny, plieť a striekať vinohrad a iné...... 
Prečítal som si reakcie a moje rezumé je nasledovné:
Téma je otázkou,
takže Lemmy, nepredvádzaj tu svoju neurózu, prestaň nado mnou onanovať a odpovedaj na jednoduchú otázku, kľudne len áno-áno alebo nie-nie:
Môže človek vyjadrovať nesúhlas na niečo čo nepozná???
a keby len to, je normálne osočovať človeka, v tomto prípade milióny a možno aj miliardy ľudí a pritom nevedieť čo vravia a aké názory zastávajú ???
No Lemmy "humanista" asi môže, lebo tak neustále činí a pritom stačilo napísať:
Ateista nemusí poznať čomu veriaci veria a pritom ich môže za to odsudzovať a osočovať ich.
To nedokážeš napísať a preto si sa tuná začal metať a kopať dokola o tak ako obyčajne osočovať z klamstva - akého, na tom nezáleží...... 
Mohol si aj napísať a trochu zaklamať, že poznáš čomu veríme...... a možno by som uveril, že si to zistil z helikoptéry čo včera nado mnou preletela..........
Už mi pripadáš ako ardun ? či hokejis?, ktorý nedokázal zformulovať vlastné myšlienky a len dookola verklíkoval svoju debilnú mantru....


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2022, 21:04 avatar
kntsz: takže Lemmy, nepredvádzaj tu svoju neurózu

Nepredvádzam. Si zákerný podliak, pretože ignoruješ vecné argumenty, ktoré som uviedol.


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2022, 21:06 avatar
kntsz, tvoja neuróza spočíva v tom, že ignoruješ, čo som v 2. napísal.

Áno, môže. Ateista k životu vôbec nepotrebuje poznať nič z biblie. Dokonca nemusí ani vedieť, že existujú nejakí kresťania.


48.
označiť príspevok

havran
   17. 6. 2022, 14:26 avatar
kntsz nehovor Lemmymu aký je , ale pokús sa mu vysvetliť v čom sa mýli. Je už chronické na tomto DF , že sa tu všetci navzájom diagnostikujú na psychiatriu. Ty máš zase konštruktívnu pripomienku pre Lemmyho , ktorý neznáša odporovanie voči jeho názorom , a tak dokola.....


81.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 6. 2022, 22:46 avatar
48 -
mne nejde o to, aby som Lemmyho súdil argumentum ad hominnem.
Kde som ja v tejto téme súdil a ak, tak len ako proti reakciu.
Dokonca vôbec nerozporujem ani tú vetu čo sem opakovane pricapil aj mi pripadá min. divnou:
"Áno, môže. Ateista k životu vôbec nepotrebuje poznať nič z biblie. Dokonca nemusí ani vedieť, že existujú nejakí kresťania."
Ak by dal len túto vetu, tak s tým nemám problém, ale on kde sa dá, tak robí z veriacich dementov a osočuje ich.
No a potom sa pýtam: Ako to môže, keď o veriacich nič nevie, keď nepozná čomu vlastne veria?


93.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 23:42 avatar
K: Ako to môže, keď o veriacich nič nevie, keď nepozná čomu vlastne veria?

V starovekom Grécku nemohli ľudia poznať kresťanstvo, ktoré vtedy ešte neexistovalo, a predsa tam žili aj ateisti.


98.
označiť príspevok

kntsz muž
   18. 6. 2022, 10:29 avatar
ešte mi napíš ako to bolo v Starovekej Číne a už si ma presvedčil.
Len stále si nepochopil o čom som založil tému, ale hlavné, že k nej máš najväčší počet príspevkov.
 


99.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 6. 2022, 10:38 avatar
Pýtaš sa: Môže byť ateistom ten, čo sa za neho vyhlasuje a pritom ani nepozná čo je Kristovo posolstvo - ktoré zavrhuje ??

A dostal si poriadnu odpoveď, ktorú však ignoruješ. Tak o čom chceš diskutovať? Správaš sa ako Scarlleta.


100.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 6. 2022, 10:42 avatar
Tá otázka môže znieť i takto:

Môže byť kresťanom ten, čo sa za neho vyhlasuje a pritom ani nepozná čo je Korán - ktorý zavrhuje ??


109.
označiť príspevok

kntsz muž
   19. 6. 2022, 14:29 avatar
99-100-
Lemmy, asi by sme sa mali vrátiť na začiatok.
Ja som tvoju osobu úvodom tejto témy nespomenul .

Ty bez toho, aby si pochopil tému si na mňa zaútočil argumentom ad hominnem, že som klamár a podvodník.
Ty o sebe tvrdíš, že si ateista.
Z významu tohto slova vyplýva, že ti absentuje viera v Boha, že ju odmietaš.
Vráť sa prosím na počiatok kde som upresnil čo si TU a TERAZ pod vierou v Boha predstavujem - vyslovene píšem o Evanjeliách, ktorú vy odmietate.
Mne vôbec nešlo o riešenie histórie náboženstiev aj keď som sa aj do tejto diskusie nechal vtiahnuť.
Jedine, kto to pochopil bola Scarlette, ktorú za to. že ma pochopila tuná nevyberane osočuješ.
Chceš tvrdiť, že ty, čo sa vyhlasuješ za humanistu, neútočíš na veriacich v Boha za to, že sú veriaci a to či už na tomto DF alebo na svojej www Tento odkaz smeruje mimo DF.skstránke ?
Ak by si totiž zobral na vedomie, že veriaci - už z úvodu tejto témy je jasne, že ide o kresťanov t.j. tých čo vyznávajú Krista a Posolstvo, ktoré nám priniesol, tak moja otázka sa pýtala na ATEISTU tuná na Slovensku a v tomto čase a v tejto téme.
Založ si tému napr. o vzťahu kresťanov k moslimom a tam ti možno odpoviem na tvoju "100".
Tuná sa len snažíš tému rozmazávať zjavne preto, lebo nechceš priznať situáciu, v ktorej tuná a na tvojej www Tento odkaz smeruje mimo DF.skhumanisti osočuješ kresťanov en bloc a pritom si ani nie ochotný poznať, za čo a prečo nás kresťanov osočuješ.
Hlavné že nás osočuješ.
Mňa nezaujíma v tejto téme história náboženstiev vo svete aj keď ani tejto diskusii sa v inej téme nebudem vyhýbať.
Ja som položil otázku myslím, že dosť jasne pre toho čo ju chcel pochopiť a otázku. Otázka bola položená všeobecne a nielen zúžená na kresťanov a ateistov.
Ty aj so svojimi ateistickými súputníkmi otvorene a cielene bojujete proti kresťanom t.j. ľuďom, ktorí sa výhradne riadia Evanjeliami t.j. Kristovým posolstvom a nie Starým zákonom !!! Takže ak poviem, že verím v Boha, tak v neho verím cez Krista lebo On je pre nás veriacich CESTA, PRAVDA a ŽIVOT.
Mám teda legitímne právo žiadať od teba, ktorý ma za to odsudzuješ a otvorene na humanisti .sk a aj tuná proti nám bojuješ, či poznáš to, za čo kresťanov odsudzuješ.
Ty však tuná nezakryte dávaš všetkým na známosť, že to vedieť nemusíš !!!
Krútiš sa tuná ako had, obviňuješ ma z nejakých klamstiev (neviem akých) a posledne už robíš zo mňa aj podvodníka.
Nechcem a nechcel som ťa osočovať po tvojom vzore, ale keďže som nechápal tvoje útoky, tak som sa legitímne pýtal, či máš nejaké psychické problémy, aby som mohol tento tvoj postoj tolerovať bez opätovania tvojich útokov.


110.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2022, 15:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.115.
označiť príspevok

kntsz muž
   20. 6. 2022, 13:43 avatar
110-
ja nikoho pre jeho zdravotné problémy nenapádam, to čo si o mne myslíš.
Ak ty vieš, že je chorý, mal si ma na to upozorniť, ja o tom neviem, iba niektoré jeho reakcie mi prídu divné a preto sa na to pýtam. Ak napíše on alebo aj ty, že má nejaké problémy (nemusí konkretizovať) , tak nemám ja problém sa mu za moje tvrdšie správanie sa ospravedlniť.
V takom prípade na jeho neustále osočovanie ma z klamstva a podvodníctva zabúdam......


112.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2022, 21:38 avatar
kntsz, si klamár, pretože v tejto téme si ty prvý na mňa zaútočil v 70. slovami: o ktorom žiaľ takí agresívni ateisti ako Lemmy, ako sa ukazuje, nemá ani páru a pritom nemá problém nevyberane osočovať.

Na to som ti poradil, aby si o mne netáral bludy.

Takže, ak tu má niekto psychický problém, tak si to práve ty! Nie ja.


114.
označiť príspevok

kntsz muž
   20. 6. 2022, 13:35 avatar
112-
Keď už spomínaš moju "70", tak si si ju mal prečítať celú a nielen poslednú vetu, kde som ťa uviedol ako príklad.
Ty mňa nenapádaš ???   Prečítaj si znovu svoje príspevky, ktoré predchádzali 70-ke.
Scarlette sa ti veľmi mierne snažila vysvetliť ako pochopila túto moju tému - áno zastala sa ma, ale to nebol účel, účelom bolo ti to vysvetliť. Ja som jej len dával súhlasy a nezapájal som sa, lebo som veril, že to pochopíš. Nestalo sa a ty si ju a teda aj mňa nevyberane osočoval a aj preto som ťa v 70-ke spomenul .
Pozoruhodné na všetkom je, ako si ty účelovo vyberáš na čo zareaguješ, aby si mohol napádať z klamstva, ale ako to človek myslí naozaj, to teba nezaujíma.
V 70-ke som si dal tú námahu, aby som Nadje rozpísal svoj pohľad na podklade môjho poznania, s ktorým som stotožnený.
Píšem o tom, že od čias vzniku človeka sa predpokladá, že vyznával množstvo náboženstiev a v tých 3,5 mil !!! rokov, mohli
niektoré trvať aj 100 000 rokov a nielen tebou omieľaných 6 či koľko tisíc Egyptských. Na to ti s odpustením se.iem.
Dôležitá je finalita - cieľ, ku ktorému sociokultúrny vývoj človeka a ľudstva ako celku smeroval.
Smeroval a smeruje k viere jediného Boha.
Že ty si z takéhoto vývoja nervózny až tak, že ti to bráni pochopiť tému - inak zaradenú nie do náboženstva, ale filozofie, to už z tvojich reakcií chápem.


116.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 6. 2022, 15:19 avatar
Nervózny kntsz: smeruje k viere jediného Boha.

Nie, smeruje k nulovej viere v akéhokoľvek boha.

Najprv bol polyteizmus, veria v mnohých bohov, potom teizmus, viera v jedného boha, a raz nastane ateizmus, žiadna viera v akéhokoľvek boha.


120.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 6. 2022, 15:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.121.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 6. 2022, 16:00 avatar
Rozumiem ti, ale ja to vnímam ako vývoj. Kedysi ľudia verili, že aj bystriny majú svojich duchov, to bol animizmus, potom došlo k vývoju na polyteizmus, neskôr sa to zredukovalo na teizmus, a raz podľa mňa nastane stav, keď ľudia nebudú k životu potrebovať žiadnych bohov, žiadne náboženstvá. Ja to vnímam ako postupný vývoj ľudstva.


117.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 6. 2022, 15:24 avatar
Napríklad v 35. klameš: Hinduizmus zase verí v Boha

Nie, veria vo viacerých bohov. Je to polyteistické náboženstvo.


113.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2022, 22:07 avatar
kntsz: Mňa nezaujíma v tejto téme história náboženstiev vo svete

Tak si v 35. nemal napísať toto: všetky takéto excesy nemali dlhú životnosť

Lebo nemáš pravdu. Hinduizmus a budhizmus je tu dlhšie ako kresťanstvo.


34.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 6. 2022, 19:23 avatar
No a aby som nezabudol, tak zisťujem, že tu bol aj ondrej a nezapojil sa do témy žiadnou odpoveďou.
Viem prečo ondrej .
Viem, že pre teba je tiež prvoradé deklarovanie svojho vierovyznania a nie skutky - aplikácia svojej viery v živote a výsledky.


39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2022, 21:06 avatar
kntsz, ak za skutky považuješ svoje táraniny, tak si na tom dosť biedne.


82.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 6. 2022, 22:48 avatar
39-
no presne potvrdzuješ moje konštatovanie:
Si chorý človek.......


84.
označiť príspevok

Scarlette žena
   17. 6. 2022, 22:51 avatar
82. s nim je bavit sa kontraproduktivne . zamiesa sa do debaty ani nevie o com je rec . ak teda sa dostane dalej ako k nazvu temy  
Súhlasí kntsz


90.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 6. 2022, 23:40 avatar
O to je to zábavnejšie. Ja mám Lemmyho rád  


95.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2022, 23:44 avatar
Ach, ako drzo klameš.
Súhlasí ondrej61


103.
označiť príspevok

TvojOponent19
   18. 6. 2022, 21:01 avatar
Tvrdím, že Ťa mám rád. A Ty mi oponuješ, že klamem Potom príde Ondrej a potvrdí, že Ťa mám rád. A Ty s ním súhlasíš. Hoci predtým si to nazval klamstvom.

No nie je ten svet krásny?   


104.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 6. 2022, 21:05 avatar
A navyše si ešte aj hlúpy. Nečítaš poriadne, čo napísal: pretože si ho naserieš, kedy chceš....vyživaš sa v tom nešťastniku....takí ludia ako ty su spodina spoločnosti

Skritizoval ťa, aký si podliak, nič viac. A s tým súhlasím!


107.
označiť príspevok

TvojOponent19
   18. 6. 2022, 22:34 avatar
104/ Dôvody na lásku sú nepodstatné.  


105.
označiť príspevok

Scarlette žena
   18. 6. 2022, 21:56 avatar
103. na to treba byt silny krestan , chod vyrypovat do psy nemocneho cloveka . vsakze


108.
označiť príspevok

TvojOponent19
   18. 6. 2022, 22:36 avatar
105/ Keď rýpanie do ženy sa dnes považuje za diskrimináciu  


102.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 6. 2022, 15:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

TvojOponent19
   18. 6. 2022, 22:33 avatar
Snažím sa vám prispôsobiť a vypadať hlúpo. Priznávam. Moc mi to nejde ...  
Súhlasí ondrej61


111.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2022, 15:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:43,  kntsz čo to tu preboha táraš , nikdy by som si nedovolil tvrdiť o sebe taký sebestredný...
dnes, 22:30,  Lemmy netráp sa ty s mojim chápaním, lebo ja tvoje chápanie už dávno som pochopil a viem ,...
dnes, 22:24,  Lemmy ty nie si schopný posúdiť fungovanie demokratického systému , lebo ty na to nie si...
dnes, 22:19,  Lemmy ty chytrák a že niekto konkrétny nechápe zmysel demokracie to súdiš ty? Lebo to...
dnes, 21:35,  A v tej demokracii bola aj určitá opozícia, ktorá kritizovala vládu. Zvykni si na to! Aj...
dnes, 21:32,  Havran, vždy sme tu mali demokraciu, keď väčšina si zvolila nejaké politické strany,...
dnes, 21:28,  Havran, to, že si nepochopil zmysel demokracie, neznamená, že môžeš ju bezhlavo...
dnes, 21:26,  Havran, vieš len tárať dve na tri. Z teba nič rozumné už nevylezie. Chápem, máš problém...
dnes, 19:51,  Nadja Problém je v tom , že demokracii sa vymýšľajú rôzne prívlasky . lebo čistá...
dnes, 19:43,  Lemmy málo si zažil za posledné 3 roky "demokratického školenia" od Matoviča?...
dnes, 19:34,  Scarlette nebudem tu vyhľadávať tvoje bobky , to si môžeš vyčuchať aj sama, nebudem...
dnes, 19:00,  Havran, a ty si myslíš čo? Ak to nebolo Rusko, tak kto, podľa teba?
dnes, 16:22,  Nemám potrebu rozbíjať myslenie v tvoje marx-leninskej bubline. *13 Moja 27 bola parafráza...
dnes, 16:07,  28. doloz svoje tvrdenia, prosim mas priestor *04
dnes, 15:42,  Sloboda slova je v demokracii v režime odtiaľ potiaľ, to znamená, že za to, čo povieš,...
dnes, 15:28,  Myslíš demokraciu? Tam je to trochu inak, problém je v tom, že demokracia sama sebe kladie...
dnes, 13:52,  Nadja keď sa zahĺbiš do ľudskej histórie tak mi to vždy vychádza ako kolovrátok. Najprv...
dnes, 09:39,  Resp, ono to bohatstvo ide ruku v ruke so zväčšujúcou sa mocou. Aj kresťania začínali v...
dnes, 09:31,  Ona tak dopadne asi každá organizácia, ktorá má príliš veľkú moc. Pripomenula by som...
včera, 22:54,  Nadja súhlasím s tebou , len dodávam že vzťah náboženstva a bohatstva a v modernej dobe...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /data/c/5/c5100a80-8890-421f-9b06-247f190ba25b/diskusneforum.sk/web/data/templates_c/second/%%5A^5AF^5AF146A8%%whole.tpl.php on line 632

Warning: file_get_contents(https://r.diskusneforum.sk/zone.php?id=4) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /data/c/5/c5100a80-8890-421f-9b06-247f190ba25b/diskusneforum.sk/web/data/templates_c/second/%%5A^5AF^5AF146A8%%whole.tpl.php on line 632
Snažte sa naozaj žiť, nielen existovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(278 534 bytes in 0,271 seconds)