Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto to bude "vládnuť nad zemou"? Teda pozemský raj je reálny?

21
reakcií
559
prečítaní
Tému 27. novembra 2019, 22:35 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 11. 2019, 22:35 avatar
Biblia uvádza: ..... Katolícky preklad- Zjv 5,10 ..... " a urobil si ich kráľovstvom a kňazmi nášmu Bohu; a budú kraľovať na zemi."
Preklad JS.: .................................. "a urobil si z nich kráľovstvo a kňazov nášmu Bohu, a budú vládnuť ako králi nad zemou.“ ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gramatika poukazuje ,že by to malo byť preložené ako: "nad zemou".
Či už veríme slovám "nad zemou",...alebo "na zemi" /význam je rovnaký/,..... stále je tu rovnaká otázka: Kto sú tí "králi a kňazi"?
A "komu budú vládnuť",..."ned kým budú vládnuť"?
A samozrejme, kde? Na zemi? Alebo v nebi?
Samozrejme, táto skupina je na mnohých miestach spájaná s Božím kráľovstvom a s nebeským miestom, kde bude daná vláda. Ale ak majú niekomu vládnuť, tak je nutné aby na zemi niekto bol./poddaní, občania/
Ako vy chápete tieto veci, toto biblické proroctvo, konštatovanie?
------------------------------------------------------------------------------------------------
Pomôcka: 1 Kor.4,8 ..... " 8 Už ste ...... začali ste kraľovať bez nás; kiež by ste len kraľovali, aby sme spolu s vami kraľovali aj my". Tiež Matúš 19,28., Zjavenie 20,4,. 20,6,. 22,5., - Pozri!
Odkiaľ budú vládnuť?....Zjavenie 14,1-3 .... Pozri!

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Teda je zrejme, že milénium platí a zem bude večne a na nej poslušné a dokonalé ľudstvo! Ale to zrejme nebude po vôli tým, ktorí si už kúpili lístok a miestenku do neba?! Ledaže by nám vysvetlili dané pasáže Písma!
                                 
                                 


3.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 11. 2019, 22:47 avatar
ako vidim, tak ťa trápia tieto otázky mistr Shagara....Budu to znovuzrodení kresťania.....a budu vladnuť urcitu dobu(1000 rokov) ...nad zemou.....na zemi bude mnoho ludí, ktorí neuverili ,alebo sa neznovuzrodili.....alebo "hlupi jehovisti".....ktorí sa este pocas týchto rokov možu zachraniť, ale už len za cenu obetovania......
Krali a knazi su prave tí znovuzrodení ludia......nie su to tí krali a knazi akých ich pozname z RKC


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 11. 2019, 23:06 avatar
3,.....ak si kresťan, tak bez invektív. Tá otázka skôr sedela na katolíkov a tých čo veria , že zem bude zničená a že všetci idú do neba. A teda na tých , čo zrušili milénium!
Jeden známy historik konštatoval: ..... „Zdá sa mi, že kresťania v niekoľkých prvých storočiach vcelku prijali milenarizmus... Ku kresťanom raných storočí, ktorí verili v Milénium, patrili najmä Papias, biskup Hierapolský v Malej Ázii... svätý Justín, narodený v Palestíne, ktorého umučili v Ríme asi v roku 165, svätý Ireneus, biskup Lyonský, ktorý zomrel v roku 202, Tertulián, ktorý zomrel v roku 222, a... veľký spisovateľ Lactantius.“

O Papiovi, ktorého údajne umučili v Pergame v roku 161 alebo 165 n. l.,...... zas - The Catholic Encyclopedia uvádza: ...... „Biskup Papias Hierapolský, učeník sv. Jána, vystúpil ako zástanca milenarizmu. Tvrdil, že prijal svoju náuku od súčasníkov apoštolov, a Ireneus hovorí, že iní ‚presbyteri‘, ktorí videli a počuli učeníka Jána, sa od neho naučili viere v milenarizmus ako súčasť Pánovej vierouky. Podľa Eusebia... Papias vo svojej knihe vyhlasoval, že po vzkriesení mŕtvych bude nasledovať tisícročie viditeľného Kristovho slávneho pozemského kráľovstva.“
Oxfordský profesor dejín cirkvi Cecil Cadoux v knihe The Early Church and the World (Raná cirkev a svet) píše: ...... „Chiliastické názory, hoci boli napokon zavrhnuté, boli v cirkvi značne rozšírené pomerne dlhú dobu a vyučovali ich niektorí z najuznávanejších autorov.“
Profesor Norman Cohn v knihe The Pursuit of the Millennium (Honba za Miléniom) píše: ...... „Tretie storočie zažilo prvý pokus o zdiskreditovanie milenarizmu, keď Origenes, pravdepodobne najvplyvnejší zo všetkých teológov starovekej cirkvi, začal prezentovať Kráľovstvo ako udalosť, ktorá nenastane v priestore a čase, ale iba v dušiach veriacich.“ Tým, že sa Origenes viac spoliehal na grécku filozofiu ako na Bibliu, oslabil nádhernú nádej na pozemské požehnania pod mesiášskym Kráľovstvom na nepochopiteľnú „udalosť....... v dušiach veriacich“. A katolícky spisovateľ Léon Gry napísal: ...... „Prevládajúci vplyv gréckej filozofie... postupne viedol k zániku chiliastických ideí.“ Nuž čo, zrušíme Bibliu a príjmeme cirkevné náuky?!
Ale biblickú nádej nikto nezruší!
Nemecký teológ Adolf Harnack potvrdil, že zavrhnutie viery v Milénium pripravilo prostý ľud o ..... „náboženstvo, ktorému rozumeli“, a „staré náboženstvo a staré nádeje“ nahradilo „náboženstvom, ktorému nemohli rozumieť“. Ale keď mi tak máme radi neuveriteľné a nepochopiteľné veci, náuky,....a je jedno čo sú biblické alebo pohanské, ľudské! Pán farár tak povedali, tak to bude! Ide sa do neba a hotovo.
---------------------------------------------------------------------------
                


5.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 11. 2019, 23:09 avatar
to nie su veci, ktore mi povedali pan farár.....majstro Shagara.....tvoje odvolavanie na katolikov je smiešne   


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2019, 12:28 avatar
5,....a v čom Ondrík? Veria oni v milénium? Netvrdia že "zem zhorí"? A že všetci pôjdu do neba?


6.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   27. 11. 2019, 23:16 avatar
šišmárjajózef.    niekde som to už počul, niekto tu chcel mať vládu 1 000 rokov, Omdrík, to ti Hitler vo sne do hlavy nakukal toto číslo?     


7.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 11. 2019, 23:40 avatar
ta to ňe motorkár......v Božom Slove sa píše o tisícročnom kráľovstve viac ako si myslíš.....


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 11. 2019, 22:39 avatar
ISS ?


9.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   28. 11. 2019, 12:37 avatar
Najlepšie by sa to dalo definíciou , čo to je - kráľovstvo Božie.

Potom budeme vedieť definovať aj to, čo to je skutočný život a čo smrť. Rim 14:17 Lebo kráľovstvo Božie nie je pokrm a nápoj, ale spravedlivosť, pokoj a radosť v Svätom Duchu.

Takže hneď v tomto verši je vysvetlené to, čo je to kráľovstvo Božie a súčasne aj to, čo je to skutočný život.

Byť srdcom v kráľovstve Božom, je mať v srdci spravodlivosť, pokoj a radosť a teraz pozor – vo Svätom Duchu – v Bohu. To je skutočný a teda večný život vo Svätom Duchu – v Bohu, lebo Boh je večný a vo svojom Slove, ktoré sme prijali darom viery, dáva srdcu človeka spravodlivosť, večnú radosť a pokoj vo Svätom Duchu.

Teda do večného kráľovstva Božieho sa dá vstúpiť znovuzrodením a teda jedine srdcom naplneným Slovom Božím. Z toho vyplýva, že takýto človek, aj keby telesne zomrel, aj tak bude žiť, lebo už teraz duchovne žije v Bohu a jeho život v Bohu telesnou smrťou nekončí a pokračuje v novom oslávenom tele, do ktorého ho oblečie Boh.

Ako sa to stane, aby duchovne neoživený človek, vošiel srdcom do tohto predivného svetla pokoja a radosti, ktorým je to večné Božie kráľovstvo naplnené?

Ako vidíme, byť v kráľovstve Božom, tak to nie je napĺňanie telesných potrieb a mať z toho nejakú dočasnú radosť. Ide teda o vedomie života v Bohu – Božom Slove. Z toho vyplýva, že skutočný a teda večný život je v napĺňaní toho, čo je večné. Boh – Božie Slovo je večné! Oživený - znovuzrodený človeka a to Otcom na nebesiach je vyučovaný milosťou Božou, ktorá predkladá srdcu človeka dobrotu a nádheru Boha, Božiu nehynúcu lásku a všetko zahrňujúcu opateru. Oživené srdce Otcom na nebesiach už vidí túto dobrotu Boha a bohatstvo Jeho milostí a preto naplňanie telesných potrieb a z toho vyplývajúce radosti, pôžitky, výhody, sláva a bohatstvo sa ukazujú v pravom svetle — ako dočasné, na rozdiel od večných hodnôt, majúcich svoj pôvod v Bohu.

No a to je skutočný život, ak vykúpený, ktorý si už uvedomuje, že bol jedine Božou milosťou vytrhnutý a spasený z tohto strateného sveta na to, aby bol účastný nepredstaviteľne slávnej večnosti s Bohom. To vedomie života v Kristu ho usmerňuje na veci, ktoré sú hore - večné a nie tie, ktoré sú na Zemi - dočasné. Všetko to, je Božím dielom milosti a to vytvoriť a udržiavať v človeku takýto postoj.


10.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   28. 11. 2019, 12:38 avatar
Prvé vzkriesenie - znovuzrodenie.

Mat 8:22 Ale Ježiš mu povedal: Poď za mnou a nechaj, nech mŕtvi pochovajú svojich mŕtvych.
Lebo sme boli mŕtvi, ako tí mŕtvi, ktorí pochovávajú svojich mŕtvych.

Luk1 79aby sa ukázal tým, ktorí sedia vo tme a v tôni smrti, aby upravil naše nohy na cestu pokoja.

No ukázal sa svojmu ľudu, ktorý sedel v tme a v tôni smrti, aby ich oživil a poslal na cestu pokoja a radosti v Duchu Svätom.

Ján 5:25 Ameň, ameň vám hovorím, že prijde hodina a je teraz, keď mŕtvi počujú hlas Syna Božieho, a tí, ktorí počujú, budú žiť.

Áno, teraz je ten čas milosti, ktorým prechádzame, keď mŕtvi počujú oživujúci hlas evanjelia Ježiša Krista a tí, ktorí počujú budú žiť. Majú od Otca uši na to, aby počuli a budú žiť.

Ef 2:5 aj keď sme boli mŕtvi v previneniach, spolu nás oživil s Kristom - milosťou ste spasení

Týmto časom prechádzame

Tisíc rokov, ako deň prvého vzkriesenia Božieho ľudu, ktorý sedel vo tme a v tôni smrti a ktorý skrze Krista vstupuje na cestu pokoja. Je to deň formovania cirkvi Kristovej na zemi.

Tisíc rokov kráľovania s Kristom nie je doslovných tisíc rokov. Tisíc rokov je vo zmysle deň cirkvi Kristovej na zemi a teda čas od príchodu Krista, až po jeho druhý príchod. V tento čas Boh kriesi vykúpených a oni ožívajú v Kristu a srdcom vstupujú skrze dar viery v Slovo Božie, do kráľovstva pokoja a radosti v Duchu Svätom. To je to kráľovanie vykúpených – Božieho ľudu a tým kráľom v ich srciach je Kristus – Slovo Božie. Je to teda prvé vzkriesenie vykúpených, oživenie, znovuzrodenie, obrátenie.

Teda vieme o akú smrť ide a vieme aj to o aký život sa jedná

1Ján 3:14 My vieme, že sme prešli zo smrti do života, lebo milujeme bratov. Ten, kto nemiluje brata, zostáva v smrti.

Druhé vzkriesenie do oslávených tiel pri druhom príchode Pána
Vykúpení v Kristu vstanú do oslávených tiel, lebo z Písma vieme, že už teraz prechádzajú zo smrti do života : Ján 5:24 Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života.

Tak teda už teraz prechádzajú týmto časom tí, ktorí čujú slovo evanjelia Ježiša Krista a prechádzajú zo smrti do života. Ako vidíme, tak pri zmrtvýchvstaní do oslávených tiel – druhom vzkriesení, tak nejdú na súd a idú už rovno s Kristom. Sú to tí, ktorí majú diel na prvom vzkriesení a teda teraz oživajú v Kristu.

Ostatní taktiež vstanú pri druhom vzkriesení do duchovných tiel, ale na vzkriesenie súdu. Tí nemali diel na prvom vzkriesení a teda duchovne neožili . Nie sú ospravedlnení v Kristu a tak budú súdení podľa svojich skutkov a to mierou spravodlivého Boha podľa toho čo je zapísané v knihách.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2019, 18:23 avatar
10,.....tu nie je reč o duchovnom zrodení! Alebo o duchovnom oživení! Ty splietaš všetko spolu, ako doslovné vzkriesenie s duchovným vzkriesením a vôbec nerozlišuješ! Biblia jasne definuje doslovné vzkriesenie v dvoch etapách! Respektíve v troch. Na to poukazujú aj tri židovské sviatky! 1,.....Sviatok nekvasených chlebov, PESACH poukazoval najprv na vzkriesenie Ježiša, ako "prvé ovocie vzkriesených". Teda , on bol prvou ľudskou bytosťou vzkriesený k večnému životu!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2,..... Sviatok týždňov, LETNICE .... predobrazoval "prvé zrelé plody"/ovocie/ , to jest tých, čo boli povolaní a pomazaní/znovuzrodení/ k nebeskej nádeji , ako spoluvládcovia Krista. A vieme, čo sa stalo na Letnice , keď boli učeníci Krista v jednej miestnosti zhromaždení? Zostúpil na nich duch svätý!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3,...... Sviatok zberu úrody alebo Sviatok prístreškov. Teda, žatva a pozbieranie ostatnej úrody, čo predobrazovalo ľudí s pozemskou nádejou.

                                   

Tieto sviatky neboli náhodne ustanovené, ale preto, že predobrazujú: 1, Ježiša,....2, pomazaných s nebeskou nádejou,....3, A tých čo budú sa tešiť z pozemského raja.
V Písme sa tieto dve skupiny/nebeská ,pozemská/ na mnohých miestach odlišujú, rozlišujú svojim postavením a podobne.
----------------------------------------------
1 VZKRIESENIE ..... sa týka pomazaných s nebeskou nádejou pri príchode Krista. Teda, ak sa neviditeľne príde Kristus, tak tí čo zomreli s nebeskou nádejou budú hneď vzkriesení. Potom bude prebiehať zhromažďovanie,zjednocovanie Božieho ľudu a očisťovanie! (Filipanom 3:10, 11; Zjavenie 20:6) + (Galaťanom 6:16; 1. Tesaloničanom 4:17)
Pozri sa do 17. kapitoly Zjavenia. Tam čítame, že po zničení ...... „Veľkého Babylona“ Baránok zvíťazí nad národmi. A ďalej sa tam píše: ..... „Aj tí povolaní a vyvolení a verní s ním.“ ?(Zjavenie 17:5, 14) „Povolaní a vyvolení a verní“ /pomazaní/ musia byť už vzkriesení, ak majú byť s Ježišom pri tomto konečnom víťazstve nad Satanovým svetom. Je teda logické, že vzkriesenie pomazaných, ktorí zomrú pred Armagedonom je prvé a svet ešte bude stále trvať. Pozri aj 1 Kor.15,52 !
1 Kor.15,22-23 ... "Lebo ako v Adamovi všetci zomierajú, tak aj v Kristovi budú všetci oživení; 23 každý však v danom poradí: Prvotina Kristus, potom pri jeho príchode tí, čo patria Kristovi".
Všimni si.: "každý v danom poradí"!
Uvedomuješ si aj fakt, že táto prvá skupina vzkriesených ... "už nemôže zomrieť" ,....a .... "druhá smrť už nemá nad nimi moc"!
Ale prvá skupina ešte môže zomrieť , /teda, jednotlivci/ak sa počas milénia nepreukáže ako verná!

2,VZKRIESENIE ,,,,, príde až v "posledný deň", to jest po armagedone, keď budú vzkriesení aj ľudia s pozemskou nádejou. 
Tu si treba uvedomiť, že v tejto skupine, čo bude žiť počas milénia, budú aj tí, čo nemohli spoznať evanjélium z rôznych dôvodov, zomrelé malé deti, mentálne zaostalí a podobne. A je úplne pochopiteľné, že títo ľudia nemôžu ísť do neba, lebo ešte nezískali poznanie o Kristovi a neuverili v neho! A vieme, že na konci milénia , mnohí zostanú neverní a zomrú po poslednom zásahu Boha. Pozri.:Zjavenie 20,7-9.
Samozrejme, sú aj iné rozdieli medzi týmito dvoma skupinami: ......rozdielny počet,.....jedni budú vládnuť, kraľovať,.....druhí budú poddaní na novej zemi,......a podobne!

                                  


12.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   29. 11. 2019, 08:46 avatar
SJ vidia kráľovstvo Božie, ako keby postavené na princípe vládnutia mocných na tomto svete. Jedni vládnu nad druhými. Ale to je svetský pohľad na kráľovstvo Božie. No kráľovstvo Božie nie je z tohto sveta a tak tento svetský princíp kraľovania v Božom kráľovstve je nezmyslom.

To Boh kraľuje v srdciach vykúpených – svojho ľudu a preto títo majú spravodlivosť, radosť a pokoj vo Svätom Duchu. Takto vstupujú srdcom do kráľovstva pokoja a radosti v Duchu Svätom. Na zemi ho nevidieť. No a toto kráľovstvo sa ukáže na novej zemi, kde budú vzkriesení do oslávených tiel tí, ktorí ho milujú. Ježiš odišiel, aby im pripravil miesto a zase príde a poberie si ich k sebe, aby tam, kde je On aj oni boli.

Zj 21 1A videl som nové nebo a novú zem, lebo prvé nebo a prvá zem boly pominuly, a mora už nebolo. 2A ja Ján som videl to sväté mesto, nový Jeruzalem, sostupujúce od Boha z neba, prihotovené jako nevestu, ozdobenú jej mužovi. 3A počul som veľký hlas od trónu z neba, ktorý hovoril: Hľa, stán Boží s ľuďmi, a bude bývať s nimi, a oni budú jeho ľudom, a on, Bôh, bude s nimi a bude ich Bohom. 4A Bôh sotrie každú slzu s ich očí, a smrti už viacej nebude ani žalosti ani kriku, ani bolesti viacej nebude, lebo prvé veci pominuly.

Ján 6:63 Duch je, ktorý oživuje; telo nič neosoží. Slová, ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život.

Vo všetkých Ježišových slovách je život pre toho, kto to prijíma vierou. Z jeho slov bude človek žiť. Je to pokrm srdca a nie brucha. Chlieb života.

No povedal aj to – duch je ktorý oživuje.

Aby človek mohol vo Svätom Duchu žiť, tak sa musí zo Svätého Ducha narodiť. Nové narodenie je výsostným aktom Božej milosti a moci a teda jeho vôle. Je to najväčší Boží zázrak pri človeku.

Jedine v Kristu – v Bohu je skutočný život. Absencia tohto vedomia života je smrť. Telesný človek nechápe veci Ducha Božieho a sú mu bláznovstvom a ani ich nemôže pochopiť, pretože sa musia posudzovať vo Svätom Duchu. Teda, aby mohol človek žiť v Duchu Svätom a mať teda spravodlivosť, pokoj a radosť – byť srdcom v kráľovstve Božom, tak najprv sa musí z Ducha narodiť. To je ten Tešiteľ - Duch Pravdy, ktorého Poslal Ježiš, ktorý prináša do srdca človeka vo svojom Slove zasľubenia radosť a pokoj. No a nové narodenie z Boha je výsostne aktom Božej vôle – jeho milosti a moci. Je to najväčší Boží zázrak v človeku. A v tom je skutočný život – narodenie z Boha – z Ducha skrze dar viery. To je práve to, byť srdcom v kráľovstve Božom. Absencia tohto vedomia života je smrť.

No a kráľovstvo Božie je duchovným kráľovstvom a nikto nepovie – že je tu, alebo tam hen. Je v srdciach vykúpených v Kristu – jeho ľudu. Svet ho nevidí a ani nemôže vidieť. Hoci je na svete.


13.
označiť príspevok

Higgs muž
   29. 11. 2019, 09:01 avatar
To sú kecy... Skús niečo o Aštar Šeranovi a plochej Zemi.


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2019, 11:05 avatar
13,....máš pravdu , Realita sem tam "kecá". Ale má právo na svoj nebiblický názor. 


17.
označiť príspevok

Higgs muž
   29. 11. 2019, 13:17 avatar
Veď ty o biblii nevieš nič. Len to, čo ti o nej povedali.


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2019, 11:04 avatar
12,....Nie! Vláda bude v nebi a spolu s Kristom. A budú tam tí, ktorých si vyvolil Boh. Teda, nepripisuj JS niečo, čo nie je a nikdy nebola pravda! A Božie kráľovstvo je v nebi, teda daná Božia vláda, na čele s Kristom. Ak už reaguješ na niečo, tak aspoň poriadne čítaj, alebo spoznaj učenie tých, ktorých kritizuješ. Pretože Biblia tvrdí na adresu tých, čo na niečo reagujú a nepoznajú fakty a celú vec, že sú "pochabí".

Daniel 2,44 píše o Božom kráľovstve: ..... "V dňoch týchto kráľov Boh nebies dá povstať kráľovstvu, ktoré bude trvať naveky, nebude zničené a nebude patriť inému ľudu. Rozdrví všetky tie kráľovstvá a skoncuje s nimi, ono však bude stáť naveky".
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Myslíš si, že to nejaká "vláda v srdci" rozmláti všetky ľudské vlády, kráľovstvá? A Biblia na mnohých miestach poukazuje, že "Božie kráľovstvo" je doslovná vláda v nebi, ktorá bude vládnuť samozrejme aj "nad zemou",.... "nie na zemi" ako uvádzajú vaše preklady! Tento fakt potvrdzujú aj iné texty! /nad zemou/
Ak by Adam a Eva nezhrešili, tak Boh by im vládol z neba, a tak tomu bude opäť. A tá Božia vláda sa skladá preto z ľudí, aby mali ľudskú skúsenosť a aby rozumeli ľudskému naturelu, keď budú vládnuť nad zemou. /tí "kúpení zo zeme"/ Aj spolu s Kristom tisíc rokov,....dokiaľ nebude zem a ľudstvo privedené k dokonalosti. Potom Ježiš odovzdá vládu Otcovi a ten bude vládnuť nad všetkým, ako to bolo aj na počiatku!


18.
označiť príspevok

Higgs muž
   29. 11. 2019, 13:21 avatar
JS by si Kristus nikdy nevyvolil, pre bludy ktoré šíria o tom, čo povedal. Skončíte tam, kde vaši bratia gnostici. V pekle.

Áno, Kristus príde na Zem ustanoviť svoje Kráľovstvo a bude vládnuť zo Siona. Potom sa vy antisemitisti budete hanbiť, že ste nenávideli jeho ľud - židov. Boh vás zavrhne ako vášho pána Hitlera.

Tie tvoje hry na doslovné/nedoslovné zaujímajú akurát len tvojho pána Satana, ktorý vás naučil zneužívať Slovo Boižie k svojim heréziám, rovnako ako robil, keď Krista pokúšal na púšti.


16.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   29. 11. 2019, 11:33 avatar
O tom hovorím. SJ si predstavujú, že niektorí zo SJ budu v nebi a tak vládnuť nad tými zo SJ, ktorí budú na zemi. Ako keby to kráĺovstvo bolo len kráľovstvom SJ na zemi. Teda delíte sa na väčš?ch a menš?ch, čo v pravom kresťanstve neprichádza v úvahu a Ježiš jasne pokarhal za tento spôsob myslenia svojích učeníkov. To je predsa svetský princíp vládnutia a kráľovania. No kráľovsvo Božie nie je z tohoto sveta. Potom si vedĺa.


19.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2019, 23:34 avatar
Keby bola katolícka hierarchia uverila na fatimu a poslúchla a urobila, čo sa tam žiadalo, ten mier tu mohol byť už najmenej 60 rokov a samozrejme ii.sv. vojna by vôbec nebola. Len taká maličkosť.
Hrozné pomyslenie nad tými, čo nedovolili uposlúchnuť nebo a zobrali na seba zodpopvednosť za zbytočnú vojnu a mnohé zla a utrpenia dodnes. len taká maličkosť a kolkého utrpenia mohol byť svet ľahší a naopak miesto toho by sme si žili v mieri.


20.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 11. 2019, 23:49 avatar
elemir zjavenia na fatime su falošné, ak vobec su....Ked chapeš podstatu evanjelia, tak zistíš, že nejake zjavenia vo fatime nie su vobec potrebne pre kresťana....neni to ani v bibli ani v novom zakone v skutkoch.....Uz tam by sa mohla Maria kludne zjavovat, ak by chcela, ale nikde to nevidime....Jedine co nas ma zaujimat je ten koho zaslubil Ježiš a t je Duch Svatý.....to je on, ktorý nas ma viest Elemir a nie nejake zjavenia Marie.....Ved sam Ježiš by nejako naznacil, že jeho "matka" sa nam bude zjavovat........RKC sa vydala v tomto smere na falosnu cestu, a najhorsie je na tm, že silou mocou sa to snaži dokazovat a dava tak priležitost satanovi, ktorý im vyhovie.......


21.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 11. 2019, 09:14 avatar
Náboženstvo sa snaží nahradiť Krista a privlastniť si jeho zásluhy. Náboženstva sú súčasťou antikristovho zvodu.

Kristus nezaložil žiadne náboženstvo.

Založil svoju cirkev, ktorá je zbudovaná na skale a tou skalou je Kristus zjavený Otcom na nebesiach v srdciach vykúpených – svojho ľudu. Tak ako kráľovstvo Božie je vo Svätom Duchu a nikto nepovie, že je tu, ale tam hen, tak aj cirkev Kristova, ktorá je súčasťou tohto kráľovstva je vo Svätom Duchu a nikto nepovie, že je jedine tu, alebo jedine tam hen. Boh vie, kde má svoj zostatok v akých zboroch a cirkevných spoločenstvách. Tú pravú cirkev kristovú netvoria celé cirkvi, zbory atd. ale jednotlivci, ktorých oživil v Otec na nebesiach v Kristu Ježišovi. V cirkvách a zboroch sa často nájdu aj falošní kresťania.

Často som si kladol otázku, prečo Boh necháva mnohé obrovské antikristové náboženstvá a nezničí tie ich učenia. No a Písmo aj na to dáva odpoveď.

Bude to zničené až zjavením Pánovho príchodu. Dovtedy to tak má byť. Sú na zemi falošné učenia a spolu to musí rásť, aby sa ukázala Božia moc na tých, ktorých oživil v Kristu Ježišovi. Jedine Otec oživuje a zjavuje pravdu vo svojom Slovo kedy chce a komu chce. Tých aj svojou milosťou a mocou udrží až do konca.

Tie falošné náboženstvá - učenia mi pripadajú ako magnety, ktoré priťahnú vždy ľudí s falošným srdcom. Tam sú priťahovaní, lebo im to vyhovuje. Takto sa to sčasti vytriedi a oddelí v rámci náboženstiev, aby sa to nemiešalo. Náboženstvo ich učí to, čo chcú počuť a oni tam aj idú. 2 Tes 2 11a preto im Bôh pošle mocné pôsobenie bludu, aby uverili lži, 12aby boli odsúdení všetci, ktorí neuverili pravde, ale si obľúbili neprávosť.

Potom trieštenie obrovských cirkevných inštitúcii – náboženstva, je iba ničenie človekom vnímanej viditeľnej inštitucionálnej jednoty, ktorá je z moci antikrista a nie jednoty z pohľadu Boha. Lebo pravá jednota je jedine v Duchu Svätom – v Slove Božom. Z pohľadu Boha je to trieštenie jednoducho triedením a ozdravovaním. Na rozkole a reformácii je vidieť, ako to Boh činí a čo to bola za jednota pred reformáciou. Bola to pravá jednota? Pohľad človeka vníma túto rozdrobenosť ako nejednotu, lebo vraj Boh chce viditeľnú jednotu všetkých kresťanov. Ale táto jednota v Duchu Svätom vždy existovala a existuje, no z pohľadu Boha a nie človeka. Iba Boh vie v ktorých srdciach kráľuje svojím Slovom – Duchom a ti všetci tvoria jednotu z pohľadu Boha. U Boha je jednota svojho ľudu vždy viditeľná. A ukáže sa až pri príchode Pána, lebo zhromaždí iba tých, ktorí sú z pohľadu Boha jeho ľudom.

Ja osobne netúžim po takej viditeľnej jednote všetkých kresťanov, pretože takáto moja túžba by ignorovala fakt, že skutočná jednota skutočných kresťanov v Duchu a Pravde , teda z pohľadu Boha vždy existovala, existuje a bude existovať naveky. Mnohí túto jednotu nevnímajú, pretože si ju predstavujú ako viditeľnú jednotu. No Boh ju vidí, lebo Boh je Duch - Svätý Duch a teda všetci, ktorí sú vo Svätom Duchu sú v jednote Slova Božieho.


22.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 12. 2019, 11:01 avatar
ondrej, tvrdenie proti tvrdeniu, vôbec nie, na beton nie, pretože ty ako cirkev vedome obchádzate a nevidíte, čo sa vám nehodí.
Fyické dôkazy zjavenia pre neveriacích:
1. divadlo so slnkom.Dneska byto šlo, svetelná ilúzia na temu slnko v prípade, ak je slnko zastreté brubou vrstvou dažďových mrakov, po sto rokoch ano, ale kto mohol toto zinscenovať v r. 1917 ?
2, 70 000 ľudí , ktorí nielen že tvrdia alebo tvrdili, že všetci videli ale tí, ako ty,čo tam neboli a aj ty si tam nebol tvrdíš, že nič nebolo ??? Väčšina z tých, čo tam boli, boli posmievači, ktorí sa prišli zabávať na naivite kresťanov a plánovali zarábať na humore a zosmiešňovaní obrovský majetok, ale všetkým nakoniec padli sánky.
3, všetci zmokli do nitky a za nejakú štvrť hodinu boli všetci suchí. ato sa nedá ani dodnes vysvetliť,, p=retože sušenie mikrovlnným spôsobom by asi všetkých za štvrť hodinu zabilo. Kolké ženy dali po kúpaní vysusiť mačku do mikrovlnky a čo sa s ňou stalo, to si môžeš aj sám vyskúšať.
4, Nevysvetliteľné dôkazy dodnes špičkovou vedou z Guadalupe, tak isto biskup neveril zjaveniu až nakoniec padol na kolená a odprosoval matku božiu za to, že jej neveril ? ktorý biskup dnes padne na kolená a bude ju odprosovať, že to že jej neverí, ale ak by bisklup v Guadalupe neuveril, nebola by viera v jiužnej amerike, ktorá mala byť náhradou za europských odpadlíkov štiepením cirkví pre nezmyselnosť dogiem a kadejakých učení proti evnjeliu a ježišovi a neomylnosť cirkvi a pápeža a práve pod touto zaštitou neomlnosti klame satan cirkev dodnes.
Pokrytci, hovorí ježiš, podľa toho, ako zapadá slnko, viete predpovedať, aký bude nasledujúci deň, ale znamenia z neba vás nezujímajú ??????

Duchovné dôkazy ?
Aj také sú, ale to len pre vyššiu inteligenciu.
Vo fatime bolo povedané, čo musí cirkev urobiť a ak to cirkev splní, zavládne na svete mier ale ak nesplní, príde druhá voja a ešte horšia. Cirkev nesplnila, vojna prišla a 110 milonov ľudí ..........., a čo s týmto chcete robiť, miesto zavládnutia mieru na celom svete, vojna, ktorú ešte ľudstvo nezažilo. Tomuto predsa mohol niekto zabrániť. Prečo sa to neurobilo, aj keď tomu nikto neveril, ak tu bola realna šanca dobra miesto krutosti zla???? Dodneska sa toho moc neurobilo a dfodnes tečie zbytočná krv vo svete a už trčia nohy ďaľšej vojne.
Ak chce toto nieko obhájiť pred kristom. Veď vo fatime bolo povedané, že cirkev sa dá do poriadku a tá potom zachráni celý svet. Ale ako sa môže dať cirkev do poriadku, ak poriadok nazýva kacírstvom, herézami a inými nezmyslami.
Komu môže potom patriť taká cirkev, ak napríklad hus chcel robiť poriadok a čo s ním urobili ??? Komu môže patriť cirkev, za ktorou tečú potoky krve ????? Alebo sa tu niketo spolieha na ježiša, že vám uverí, že mi nič my muzikanti, alebo ježiš zomrel za všetky hriechy sveta a rátane aj tohoto krvipreliebania aže všetko je dávno odpustené ????Ale kto mohol odpustiť ak boh povedal, že každá slza z oka bude zotretá a každá kvapka krvi zúčtovaná a čo smrť človeka, a čo stovky milionov a čo dnešný svet plný zla miesto trvalého mieru ?????
Nie je to náhodou, ako s tou vinicou, ktorú si zariadil pán v ďalekej krajine a tí mu ju automticky zobrali a nakoniec poslal aj svojho syna a aj toho mu zabili. A poreto poslal bojsko a všetkých tam pobil. Aj učenníci zareagovali:Pane, nech sa to nikdy nestane !!! A čo má teraz robiť boh s nami, ak tu ježiš založil cirkev, ale zem patrí inému ? Ako ľahko môže boh zničiť kedy kolvek túto zem, lebo je jeho, ale patrí inému. Stačí väčší meteorit, neznáme vírusy, ktorých sú plné vojenské sklady a my si teraz povieme, bože, nech sa to nestane !!??? Ale načo vám je taká žena, ktorej platíte všetky peniaze za byt , auto ale ona o všetko rozhoduje a nedovolí s vašími peniazmi urobiť nič iné, len čo ona chce???? Takejto pozemskej logike ste podľahli ?

ježiš hovorí: Ak v oné dni vám niekto povie, že je tam, alebo tam, nechoďe tam a ak chce toto doržať, ani tam nemôže prísť, preto poslal zástupcu z neba. Formou zjavenia. Aj naša pani vo fatime sa predstavila: som z neba !
ježiš povedal: Uvidia, koho prebodli a my tiež všetci uvidíme, komu sme uverili.
Ale ježiš sa predsa len zjavuje, ale nie davom, naposledy sa zjavil zúfalému biskupovi niekde v afrike, keď moslimskí ozbrojenci vraždili kresťanov a on nevedel, čo má robiť, povedal ježišovi, že nemá zbraň, ako ich zastaviť. Na to povedal ježiš biskupovi: Tvoj meč je ruženec a vraždenie prestalo, toto tiež nikto neverí, že to bola iba náhoda ?????
znamenia z neba .........................................
Je tu nezmyselne prekliatie z Tridentu, ktor neuverí dogmy, nech je prekliaty, lenže ako je povedané, kech je prekliaty, kto ťa prelína, prekliatie sa vrátilo na tých čo ho vyslovili a na tých čo uznávajú dogmy dodnes. A títo dodnes nedovolia a zúrivo sú proti tomu, aby sa zrušili dogmy aj prekliatím, čo je na nich.

Aký je rozdiel medzi ježišom a satanom ? Ježiš je demokrat a hovorí: Ak ma chce nasledovať...... teda ak niekto chce, ale satan nedovolí ani pomyslieť nad iným, než on chce, zvráti v človeku rebríček jeho hodnôt naopak a nedovolí vlastné myslenie a svoj názor, a za iný naázor ako je jeho kruto trestá, a preto vymaniť sa zpod jeho prekliatia je veľmi ťažké a každý musíme za to draho zaplatiť a aj tak naďalej žiť v súžení.
A načo???
...... a videl som zástup veriacích, ktorí prišli z velkého súženia a boli oblečení v bielych košeliach, koré si prali v krvi baránkovej.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:32,  To nie je hrešenie . Normálka sme rodina
dnes, 23:31,  Ja mam dym rada, teda dym táboráku... plápolej, táboráku jásej... im tam budem spievať
dnes, 23:31,  45., .... ale peklo je rozdelené na pánsku časť a dámsku časť! A medzi tým more, plot a...
dnes, 23:31,  Presne toto mi povedal jeden ujo , že ty lotor zlezieš z tej čerešne ??? Ešte , že som...
dnes, 23:30,  Lahke ženy tí diablici nepustia, to je smmmmrrrrtelný hriech neboj.. Jejda ty chceš hrešiť...
dnes, 23:29,  43, .... a smrdia dymom!*53
dnes, 23:28,  Len ja mám strach že ľahké ženy by mohli uletieť z pekla a to by bola hrôza *54
dnes, 23:27,  36, ........ a to je aké evanjélium? Tomášovo? Lotor nešiel do neba, .... ale bude v...
dnes, 23:27,  Prípadne niečo ako som ja u Kasafrana . Sionfašista , liberalny fašista , totalitný...
dnes, 23:27,  Tam su len škaredi chlapi...
dnes, 23:25,  A že aká skoro učebnicová kompozícia
dnes, 23:24,  Jaaaj, som použila oxymoron, múdro si si všimla. .. *21
dnes, 23:24,  Ja nemám ani z výšok strach ani z hlbok . Mám rad teplo a pekne ženy tak beriem to peklo
dnes, 23:24,  Strach z výšok je telesný, radosť z výšok duchovná. Kludne sa pýtajte, ja odpoviem... *39
dnes, 23:23,  Vedel , že má nepriestrelné dvere aj povedal ale zistili sme že sú priestrelné
dnes, 23:22,  37, .... nuž potom nič iné nezostáva, len isť do pekla!*53 A strach z hĺbky nemáš?*13
dnes, 23:21,  https://cdn.firespring.com/images/8043b7e3-e828-4851-922b-f583c46353a0.png Dobrú noc
dnes, 23:21,  Zuzik, Oxymoron (z gréckeho oxys = ostrý, inteligentný + moros = tupý, pomalý, hlúpy) je...
dnes, 23:18,  Peter ale ako k tomu príde ??? Do zvončeka bohovo hádže , basničky a zaklínadlá odrieka...
dnes, 23:18,  No vidíš a chceš ostať glupa, potom nerozumieš ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(116 662 bytes in 0,310 seconds)