Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto sú praví kresťania?

16
reakcií
795
prečítaní
Tému 27. júna 2017, 10:59 založil teolog.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
 
 


1.
označiť príspevok

teolog
   27. 6. 2017, 10:59 avatar
Na otázku: ´Kto sú praví kresťania´?, švajčiarsky teológ (aj keď je katolícky kňaz, predsa len nesúhlasí s katolíckou doktrínou) Hans Küng odpovedá: ´kresťanstvo jestvuje iba tam, kde sa pamiatka na Ježiša Krista oživuje tak v teórii, ako aj v praxi´!

Hans Küng vyjadruje zrejmú pravdu: Pravé kresťanstvo je len medzi úprimnými ľuďmi, ktorí uplatňujú to, čo učil Ježiš. A na vysvetlenie učenia Ježiša Krista sú potrební skutoční teológovia-pomazaní bratia Ježiša Krista!

"Preto choďte a učte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal" - Matúš 28:19, 20.


2.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 6. 2017, 11:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 6. 2017, 11:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

pozorovateľ
   27. 6. 2017, 11:11 avatar
Tieto jeho slová boli adresované jeho pomazaným bratom!


6.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 6. 2017, 11:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

pozorovateľ
   27. 6. 2017, 11:20 avatar
Prečítaj si pozorne...nemôže sa to vzťahovať na "každého" veriaceho v neho, lebo tí, ktorí budú žiť večne na Zemi sú jeho ´deti´ a on bude ich večný Otec (Izaiáš 9:6)...len tí jeho pomazaní bratia budú po čase nesmrteľnými anjelmi a budú časťou Jehovovej nebeskej manželky, to jest ´matky´Krista...


10.
označiť príspevok

Immanuel
   27. 6. 2017, 11:49 avatar
Vies aky je rozdiel medzi tym ktory deklaruje ze plni Otcovu volu a tym ktory ju skutocne plni?


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 6. 2017, 16:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   27. 6. 2017, 11:11 avatar
definuj pojem "praví kresťania" .. Je toto slovné spojenie vôbec v Písme alebo je to výmysel tých co sa povazuju za vyvolených? Kto posudzuje srdce a pohnutky cloveka a teda vie posudi ci je niekto "pravý krestan" ?


7.
označiť príspevok

pozorovateľ
   27. 6. 2017, 11:15 avatar
"čo v srdci to na jazyku..."


8.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   27. 6. 2017, 11:18 avatar
7. pre niekoho može byť nejaký vyslovený výrok kamenom podknutia , a pre ineho kamenom povzdvihnutia  


13.
označiť príspevok

pozorovateľ
   27. 6. 2017, 13:15 avatar
tak nejak...:-)


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 6. 2017, 12:04 avatar
Praví kresťania sú opakom ľavých kresťanov.

Ľavý = nešikovný, neohrabaný, nedbalý, povrchný.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 6. 2017, 12:04 avatar
Čiže pravý kresťan nie je povrchný. Ide do hĺbky. Čím viac, tým je pravý kresťan väčší fanatik.


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 6. 2017, 04:36 avatar
Vcera sme dostali do schranky pozvanku na zjazd svedkov jehovovych. Normalne slusne zazvonili a opytali sa.
Mama si myslela, ze to nejaka reklama, ze pozrieme a zahodime.
Tema zjazdu: Nevzdavaj sa!
Preco by sme nikdy nemali stracat nadej?
Odpoved z Biblie odznie v nedelu dopoludniavo verejnej prednaske s temou "Nikdy nestratme nadej!"

Tak co teolog, pojdes?


14.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 6. 2017, 14:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2017, 23:42 avatar
Výraz "bratia" v Písme má viac významov a tu vždy rozhoduje kontext správy. Príklad:...všetci kresťania sú bratia a sestry a tento výraz sa často používa paušálne na všetkých,čo je zrejme hlavne z kresťanských cirkví,kde sa nerozlišuje nebeská trieda a pozemská.
Je evidentné a úplne nespochybniteľné,že do neba nemal pôvodne nikto ísť,lebo zámer Boha bol,"aby zem obývali ľudia",....a "bývali na nej navždy".
Tento Boží zámer sa nikdy nezmenil ,lebo Boh je Všemohúci a nikto nemôže zmariť jeho predsavzatie. Izaiáš 55:11.
Nakoľko isté bolo, že sa tieto proroctvá so zemou a teda pôvodne Božie predsavzatia splnia? Ježiš svojim poslucháčom povedal:....... „Nemyslite si, že som prišiel zničiť Zákon a Prorokov [čiže Hebrejské Písma]. Neprišiel som zničiť, ale naplniť; lebo pravdivo vám hovorím, že skôr by sa pominulo nebo a zem, ako by sa pominulo najmenšie písmeno alebo časť písmena zo Zákona a nestalo sa všetko.“ — Matúš 5:17, 18. A ako vieme ,nielen NZ ale i Hebrejské Písma na mnohých miestach poukazujú na raj na zemi/obnovu zeme/ a večný život na zemi.
„Spravodliví budú vlastniť zem a budú na nej bývať navždy.“ (Žalm 37:29) To je to,čo spomínal i Ježiš u Mat.5:5 a i správa v liste Hebrejom (Hebr. 2:3, 5; 3:1). ktorá hovorí o "budúcej obývanej zemi",......"kde už nebude smrť". A to sa netýka neba,tam smrť nikdy nebola.
A tak nakoľko v 1 storočí bola len nebeská nádej/v tom bola prednosť židov ako vyvoleného národa/, tak mnohé state musíme vnímať v tomto duchu. Kým iné sa dotýkajú oboch skupín/malé stádo,......veľký zástup/.
A tak aj výraz "znovuzrodení",....."pomazaní duchom",......"svätí",......"bratia",...."kúpení zo zeme",......"malé stádo",......."tí,nad ktorými druhá smrť nemá moc",......"prvé ovocie",....."vyvolení",...."predurčení",.......""kráľovská a kňazská trieda",....."tí ,ktorí budú vládnuť nad zemou",....."baránková nevesta",......"144 000-nebeských vládcov",....atď.
Opakujem sa,....je nespochybniteľné,že Biblia hovorí o dvoch skupinách ľudí,kresťanov.
To,že Boh si vyvolil istú skupinu zo zeme ,je len Božie opatrenie po vzbure v edene,a to má účel napraviť škody spôsobené hriechom. Boh si vyvolil istý počet zo zeme aj preto,aby títo vládcovia mali ľudskú skúsenosť ako aj Ježiš. To Písmo zdôrazňuje. A to veľmi napomôže týmto vládcom byť dobrými a chápavými,nakoľko poznajú problémy ľudí a budu môcť empaticky viesť ľudstvo k dokonalosti počas tisícročného kráľovstva Krista. Aj toto obdobie 1000 rokov je len opatrenie od Boha na nápravu a privedenie ľudstva a zeme k dokonalosti. Aj preto sa po tomto období Kristus podrobí tiež svojmu Otcovi,ako všetci. (1. Korinťanom 15:28)
K danej téme........to,že pomazaná a nebeská skupina sú bratmi Ježiša Krista/teda nie všetci kresťania bez rozlíšenia/ je zrejme z podobenstva o ovciach a capoch.
Vieme, kto je „Syn človeka“ alebo „kráľ“......... Je to Ježiš. Kráľovi „bratia“ sú muži a ženy pomazaní duchom, ktorí budú vládnuť s Kristom v nebi. (Rim. 8:16, 17) „Ovce“ a „capi“ predstavujú ľudí zo všetkých národov. Nie sú pomazaní svätým duchom. Kedy príde čas ich súdu? /keď bude jasné,kto je "ovca" a kto "cap"?/Na konci veľkého súženia, ktoré je tesne pred nami. A na základe čoho budú ľudia posúdení ako ovce alebo capi? Podľa toho, ako sa správali k ostatku Kristových pomazaných bratov na zemi. Matúš 24:29–31 a Matúš 25:31, 32.
Tiež musíme mať na pamäti, že Ježiš nás v tomto prípade učí pomocou podobenstva. Je jasné, že v ňom nehovorí o oddeľovaní doslovných oviec a capov,a že Ježišoví "bratia" sú bratia podla osobitného vyvolenia Bohom. Podobne nechce povedať, že každý jednotlivec, ktorý má byť posúdený ako ovca, musí Kristových bratov doslovne sýtiť, odievať, starať sa o nich, keď sú chorí, alebo ich navštevovať vo väzení. Skôr chce znázorniť postoj, ktorý majú symbolické ovce k jeho bratom.
A teda aj tí,ktorí ešte pozitívne zareagujú na oznamovanie dobrého posolstva. Opisuje ovce ako „spravodlivých“, lebo považujú pomazaných za Kristových bratov a v týchto kritických posledných dňoch im verne pomáhajú a prijímajú ich "pozvanie" stať sa členom Božieho ľudu/ovcou/. (Mat. 10:40–42; 25:40, 46; 2. Tim. 3:1–5)
Samozrejme,....to rozlíšenie vidno i z iných častí písma,napríklad z podobenstva o talentoch a podobne.
Ale ak niekomu vadí tento pojem-"bratia",ktorí sa vzťahuje na pomazaných kresťanov s nebeskou nádejou, tak aj neodškriepiteľný fakt,že existujú dve skupiny a nádeje je dôkazom toho,kto má pravdu?!
Stačí sa pozrieť do histórie a každému musí byť zrejme ,že to Augustín a po ňom aj iní,presunuli život do neba a tisícročné kráľovstvo na zemi sa zrušilo,čo bola i nádej starovekých židov.
Augustín dokonca tvrdil, že tisícročná vláda Božieho Kráľovstva sa nemala začať v budúcnosti, ale že sa už začala založením cirkvi. Ale mnohí teológovia nesúhlasia ,že oná vláda pokoja a lásky bola tou dobou temna,ktorá nasledovala ,keď sa RKC stala mocenskou a štátnou /svetskou/cirkvou.
Origenes silne ovplyvnený Platónovým učením o duši/a tiež i Augustín/....... „vložil do kresťanskej náuky celú kozmickú drámu duše, ktorú prevzal od Platóna,“.......napísal teológ Werner Jaeger. Preto pozemské požehnania Milénia presunuli do duchovnej ríše. A tak pohanská filozofia nahradila kresťanské učenie!
Nikto,okrem JS neučí túto jednoduchú ,biblickú pravdu,.....a tak rétorika o tom "kto sú Kristoví bratia" je z tohto pohľadu jasná. A to,že mnohí tomu nechcú veriť,je len fakt,že musia byť aj tí,čo odporujú a budú ešte chvíľu odporovať Kristovým "bratom"! K čomu to povedie, si každý môže ľahko domyslieť?!
Ja by som to nerobil,....hlavne ak viem že títo "bratia" majú "kráľovské koruny",...."majú vládnuť" a "súdiť" tých čo sú na zemi.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:28,  Ano Lemmy si trol, klamár, drístač aj s tvojimi dementnými spolutrolmi
dnes, 00:21,  Hokejkár, liečba bude náročná v tvojom prípade.
dnes, 00:19,  nie tak celkom ,,, 140
dnes, 00:18,  Lemmy to vidia tvoji spolutrolovia osvetielkovaný, čudo, truľo...
dnes, 00:17,  muž bez ženy je polovičný a naopak
dnes, 00:17,  ja som ta nepredsviedcal len som sa pytal,,,, ja tvoje slobodne rozhodnutie beriem na vedomie...
dnes, 00:16,  Lemmy aj do tejto rémy si prišiel len provokovať
dnes, 00:13,  Áno, keby som sa stal nábožným, lenže j k životu nepotrebujem náboženstvá. Som...
dnes, 00:10,  Lemmy a dokazal by si aj duchovne mysliet?
dnes, 00:08,  paradina pan kaplan,
dnes, 00:08,  Na základe čoho si namýšľaš, že voľby neprebehli v súlade s Ústavou SR?
dnes, 00:07,  alebo takto nejako,,, predstav si ze mas vysoko postaveneho nadriadeneho, a pracujes pre...
dnes, 00:06,  Duchovné, myslí sa to náboženské. Duševné, myslí sa to ľudské, to, čo sa odohráva v...
včera, 23:56,  132 paradina pan farar,,,
včera, 23:54,  Je to skoroprezidentka volby totiz neprebehli v sulade s ustavou agent cudzej moci cize...
včera, 23:53,  Ja duchovné vnímam ako náboženské, od toho je duchovný otec kňaz, a duševné sú zasa...
včera, 23:52,  127, vtedy sa deju velke veci,,,
včera, 23:51,  Hokejis, si postihnutý videním dvojpolárneho sveta, vidíš len svoje Rusko a USA. A to je...
včera, 23:50,  hokejis, mas pravdu ze mali by sa doplnat, nemysel som to tak doslovne ze mus stoji nad zenou...
včera, 23:50,  Ty môžeš napísať akúkoľvek hlúposť, neurazíš ma! Lebo si primitív.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Medzi mužmi a ženami nie je rozdiel. Rozdiel je len medzi dobrými a zlými ľudmi.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(76 928 bytes in 0,506 seconds)