Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kto a ako vykrada dochodky zo Socialnej poistovne

26
reakcií
1557
prečítaní
Tému 11. mája 2011, 07:55 založil Ónya.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 5. 2011, 07:55 avatar
1. Podnikateľ si zriadi firmu a prihlási sa do II. piliera a aj jeho zamestnanci sa prihlásia do druhého piliera.

2. Do Sociálnej poisťovne posiela iba výkazy za seba na najvyšší základ pre odvody, ale eurá neodvádza, ani za seba ani za zamestnancov.

3. Po 2 - 3 rokoch si založí novú firmu na ktorú prenesie majetok starej firmy a dlhy nechá na starej firme, ktorú dá do konkurzu.
Pre opatrnosť majetok prenesú cez 4 až 5 nastrčených firiem tak, že nakoniec majetok skončí v jeho novej firme.

4. Sociálna poisťovňa z výkazu povinne odvedie do DSS 9 % za majiteľa aj zamestnancov. Takže majiteľ aj jeho zamestnanci si sporia do súkromného
II. piliera aj keď reálne neposlal do Sociálnej poisťovne ani 1 euro.

5. Sociálna poisťovňa eurá nevymôže, lebo firma nemá žiaden majetok z ktorej by ich vymohla.

6. Podnikateľ a zamestnanci idú do dôchodku a Sociálna poisťovňa a DSS im vyplácajú vysoké dôchodky.

Z čoho jemu a zamestnancom vypláca dôchodky? No predsa zoberie tým, čo platia a výsledok je taký, že dôchodky máme na úrovni životného minima.

Otázka: Ako to má vyriešené EÚ?

Odpoveď: Majú zákon o hmotnej zodpovednosti právnických osôb a osoby, ktoré zbankrotovali nemôžu podnikať 10 rokov. Právnické osoby musia ručiť majetkom svojim a svojich manažérov ako aj ich rodinných príslušníkov, čiže dobre si rozmyslia robiť takéto zlodejstvá.

Otázka pre poslancov a ich šéfa Sulíka: Dokedy budete okrádať dôchodcov a chorých zlodejskými zákonmi?

Ako je možné, že Sociálna poisťovňa musí povinne odoslať do DSS polovicu t.j. 9 % z vymeriavacieho základu aj keď jej eurá vôbec neprídu na účet. DSS si pritom vyberá od prispievateľov aj poplatky za vedenie účtu, pričom náklady na vymáhanie nemá žiadne a tak len kasa Sociálnej poisťovne ostáva prázdna.

Týmto spôsobom sa vykrádajú aj zdravotné poisťovne - zdravotné odvody a štátnu kasu - dane.

Okrádajú nás všetkých a beztrestne - legálne. Čo na to pán Mikloš (mik-lož), ktorý dvíha neúmerne daňové zaťaženie strednej vrstvy a vôbec ľudí čo žijú z platu. Naozaj to nevidí alebo nechce vidieť a drísta len o zlom hospodárení Sociálnej poisťovne. Naozaj niet inej cesty?

Pozn. Na tento typ zlodejstva o. i. navádzal firmy p. Mihál vo svojich "preslávených" seminároch pre podnikateľov. Dnes sa táto osoba stala ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny za SaS. Na tento rok zrušil valorizáciu dôchodkov, všetci dôchodcovia dostanú paušálne len 2,5 eura, čo pri zdražovaní, teda inflácii 6%, ktorú úmyselne rozbehla táto vláda v 2. polroku 2010, znamená reálne zníženie dôchodkov vo všetkých kategóriách.
Mihál je človek, ktorý svojim neľudským bezohľadným a doslova asociálnym prístupom k ľuďom predčí aj doteraz najväčšieho asociála Kaníka.
Súhlasí Boris, havran, dragam


24.
označiť príspevok

havran
   11. 5. 2011, 12:30 avatar
Sulík rozmýšľa tak akoby nemal nikdy zostarnúť. No ale až taký hlúpy nie je , je to absolútny sebec aj so svojou feťackou partiou , vidíte , robia si vlastnú poisťovňu. Toľko arogancie a cynizmu som pohromade ešte nevidel , ako sa nakopilo v jeho hlave. Hovoria , že Fico rozdával , no táto partia len dáva sebe. Už by mal tento slovenský národ konečne pochopiť pravicovú-primitívnu filozofiu.


2.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 5. 2011, 09:39 avatar
DSS su strasny tunel. Ked sa ludia na vlastnej kozi presvedcia, ze ich vlada zapalila prekotia krajinu naruby..
www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 5. 2011, 09:40 avatar


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 5. 2011, 09:57 avatar
doplatia na to len bežní ľudia,.. každý jeden politik vlastní niekoľko firiem..takže nie je sa čo čudovať, že tento typ "zlodejiny" im vyhovuje..a ktorí podľa mňa praktizujú hlavne oni..)
V tomto systéme fungujú kontroly hlavne na štátnych správach..napr.aby zamestnanci nedajbože nedostali o niečo viac gastráčov , alebo či účtovne sedí pokladňa malinkej - nepovšimnutej organizácie.


5.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 5. 2011, 10:04 avatar
...že by toto podobne fungovalo aj na Slovensku ?

V sobotu jsem mluvil s paní, která pracuje na zákaznickém centru. Dozvěděl jsem se od ní o dalším způsobu, jak tento stát dává peníze cikánům. Tentokrát pomocí ČEZ.
Cikán ví, že spotřebuje elektřiny za 2000 Kč měsíčně. Zajde na zákaznické centrum ČEZ a dá si žádost o zvýšení záloh na 4000 korun. S potvrzením o výši záloh jde na sociálku a požádá o podporu, protože na placení tak vysoké zálohy nemá. Sociálka mu klidně vyplácí měsíčně podporu 4000 Kč. Nikdo nic nekontroluje, neprověřuje. Cikán každý měsíc „zaplatí zálohu“.
Na konci roku udělá ČEZ vyúčtování a zjistí, že cikán má 48 000 korun přeplatek. Tak vyplní složenku a pošle jí cikánovi, ten si pěkný balíček vyzvedne na poště !

 


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 5. 2011, 10:14 avatar
Jezis da sa to aj tu? hehe


11.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 5. 2011, 10:27 avatar
cigánska "obkľuka" sa vždy nájde aj tu - ako zarobiť a nerobiť - ako vysať tento štát, napreik tomu , úradníci sú hlavne na bielych veľmi podozrievaví ...a nekompromisní ) 


12.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 5. 2011, 10:28 avatar
krem na boty to spravi  
Súhlasí Ónya


19.
označiť príspevok

ether muž
   11. 5. 2011, 10:40 avatar
sa mi páči, že je tu krásne zrozumiteľne napísané, že štát dáva peniaze cigánom(!!!!), ale stejne sú blbí a zlí len a len tí cigáni
Súhlasí Nadja, Boris


7.
označiť príspevok

tatko muž
   11. 5. 2011, 10:15 avatar
..nuž,čo na to?..osobne mám na dôchodkový systém (asi som to tu už kedysi písal)totálne vyhranený názor.To,že akésy dôchodky vôbec existujú totiž podla mna napáchalo nenapravitelné(?) škody ako ekonomické,tak-a to hlavne- sociálne.Ak už teda nejaký systém má byť,nech je postavený na zodpovednosti,resp. nezodpovednosti jedinca.Irituje ma,ked dnes vnímam snahy zrovnoprávnovat SZCO a zamestnancov.Preco?!Kto je aktívny,samostatný a zodpovedný by nemal byt trestaný rovnoprávnostou s nesamostatným lenivcom,ktorý čaká všetko na tácke pod nos!Nech si teda ten usilovnejší šetrí sám a o toho "plienkáča" nech sa teda ktosi stará.Ale nie v spoločnom a ešte akomsi solidárnom systéme..
Súhlasí Boris


8.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 5. 2011, 10:20 avatar
suhlas.. V tomto systeme je spolocne sporenie len okradanie tych, ktori realne tvoria hodnoty. V tomto systeme by mal mat kazdy moznost starat sa o seba sam ,pretoze inak ho vsade len okradnu..


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 5. 2011, 10:24 avatar
tatko, náš systém je o odvodoch o daniach .. každý zamestnanec má odjakživa srtrhnuté z výplaty aj odvody do soc.poist., na starobné, invalidné ../ keď príde do dôchodkového veku, vypočíta sa mu vymeriavací základ z 10 najlepšie platených rokov a taký má aj dôchodok. lenže u nás to funguje tak, že dôchodcovia môžu naďalej smelo pracovať , teda poberal dôchodok aj plat, ale v tom plate sa mu už nezrážala v plnej výške starobná daň !!! - lebo dôchodok už poberá.
To čo hovoríš ty funguje vonku, ..napr Canada - kde si šetria na dôchodok, pretože oni dôchodkové odvody nemajú. Lenže majú neporovnateľne iné zárobky ako my. Tu bohužiaľ pri tých platoch sa nenašetrí ani na slanú vodu, nie to ešte na dôchodok.
Ja zase nechápem, prečo celý život sa mi strháva zdravým ľuďom na invalidné ?


20.
označiť príspevok

tatko muž
   11. 5. 2011, 10:40 avatar
Nemyslím,že by sme si nenašetrili-ved keby sme dostali do rúk hrubú mzdu a čast,ktorú tvoria odvody do soc.poiťovne by sme si ,ak už nie inak,dali povedzme do banky na nejaký term.vklad a časť na zdr.poistenie -povedzme jeho polovicu tiež a druhú na nejakú "štandardnú" poistku,kedy by súčet našetreného a poistného plnenia vydal sumu potrebnú na casch platbu na príp. lek. starostlivosť .Nie nemocenskú,lebo tú norm. človek nepotrebuje vôbec,ved ked mam sopel,postaram sa o seba sam a ked ma v spitali režú,tak mi tam dajú aj najesť...takto by,verím,ostal mozno aj priestor na mierne zvýšenie dane,aby bolo pre deti a odkázaných.teda -moje peniaze pre mna,tvoje pre teba , a nie -naše pre vsetkých,ale pre nás nič!


10.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 5. 2011, 10:25 avatar
Toto videjko velmi pekne a zrozumitelne vysvetluje problem dochodkov a kam prachy miznu a zmiznu.
www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 5. 2011, 10:28 avatar
už si žiadne neotvorím, pred chvíľou sa mi skoro odpálil PC z toho prvého tvojho "videjka ". 


14.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 5. 2011, 10:29 avatar
no ale to nebude tym videjkom Onka Co ti to robi?


15.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 5. 2011, 10:30 avatar
čo to urobilo ? ..puk a PC zhasol .. 


16.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 5. 2011, 10:32 avatar
fuha a to mas pracovny pc? ci doma? A chladic nehuci moc?


17.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 5. 2011, 10:33 avatar
Borko..dík a neriešme to , hlavne že frčí..  


18.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 5. 2011, 10:34 avatar
trošku hučí, nie moc ...ale či to je chladič neviem..


21.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 5. 2011, 10:40 avatar
Onka, bude to tým chladením, pri videjku musí pc spracovať väčšie množstvo info, a tak stúpne teplota. Môj nbčik tak reagoval (puk a koniec), kým som ho nepovysávala, neprečistila mu priedušky, odvtedy viem, že ked sa rýchlejšie zahrieva, treba ho "prefúknuť" vysávačom...
Súhlasí Boris, ether, Ónya


22.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 5. 2011, 10:44 avatar
resp. prvy krok je skontrolovat chladice ci niesu zaprasene.  
Súhlasí Ónya


23.
označiť príspevok

ether muž
   11. 5. 2011, 10:44 avatar
ja podkladám knihu pod noťas aby mal lepší priestor pre vetranie, prekvapivo aj zmena výkonu (resp. čerpania energie) pomáhala
Súhlasí Boris, Ónya


25.
označiť príspevok

starec muž
   11. 5. 2011, 15:58 avatar
V našom štáte sa vo veľa oblastiach vyberajú peniaze štýlom:šetrite si,dávajte do poisťovní dôchodkových zdravotných atď a zajtra vám to vrátime.Len "zajtra" už dajú len malý zbytok.Je to štýl podvodníka,ktorý sa snaží vymámiť peniaze pod sľubom nejakej odplaty,ale keď ich má v ruke,tak sa rýchlo vyparí,ako smrad.Tak platíme zdravotné,ale lekári si pýtajú od nás ďalšie platby a úplatky.O čo viac zaplatíme my,o to viac zostáva bohatým v poisťovniach.Ľudia,čo nikdy v živote nič nerobili a nikdy ani robiť nebudú,tým sa dáva.Prečo? Lebo to nedávajú páni zo svojho,ale zoberú chudákom,ktorí robia.
Súhlasí Ónya


27.
označiť príspevok

Ónya žena
   12. 5. 2011, 08:15 avatar
človek sa takto nepriamo dostáva do pasce ..a nakoniec zistí, že všetko je niečím podmienené a zo svojich peňazí dotuje funkčnosť chorého systému.


26.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 5. 2011, 17:02 avatar
...zaujímavá téma, a toto je zaujímavá analýza o dôchodkovom systéme na Slovensku, v porovnaní s inými fungujúcimi systémami v iných krajinách...Chcela som sem dať aj Rakúsko, ale nešlo to zobraziť. 
www.petergonda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Naši verejní politickí činitelia by nás mali podrobnejšie oboznamovať, že ako sa rozdeľujú štátne financie. Čím vyšší deficit vo financiách vláda zanechá, tým horšie gazdovala. 
Súhlasí Ónya
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čo si nevysvetlil slovami, palicou nevyjasníš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(97 093 bytes in 0,240 seconds)