Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kristus nebol prvým človekom, ktorý vstal z mŕtvych.

26
reakcií
1227
prečítaní
Tému 26. mája 2013, 17:05 založil Lucifero.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lucifero muž
   26. 5. 2013, 17:05 avatar
V Biblii prvým človekom, ktorý vstal z mŕtvych bol Ján Krstiteľ. Píše sa o tom v Markovi 6/14 a nasl. Počul o ňom aj kráľ Herodes, veď jeho meno sa už stalo známym. Hovorili: "Ján Krstiteľ vstal z mŕtvych, a preto v ňom pôsobí zázračná moc, a t. ď. " Keď to Herodes počul, povedal: "To vstal z mŕtvych Ján, ktorého som dal sťať."Herodes ho dal sťať aj napriek tomu, že sa ho bál. Vedel, že je to muž spravodlivý a svätý, preto ho chránil. Keď ho počúval býval vo veľkých rozpakoch a predsa ho rád počúval. Sťať ho dal prakticky preto, že chcel dodržať sľub, ktorý dal dcére Herodiady. Takže tu máme bezhlavú mŕtvolu Jána Krstiteľa, ktorý aj napriek tomu vstal z mŕtvych. Ako sa to mohlo stať? Čo mu tú hlavu prišil Herodesov krajčír? Alebo prišla baba Jaga a svojími kúzlami ho oživila? Teda ako sa to stalo? A povedz elemír nie je toto v Biblii nádherný nezmysel? A ty Krištof odporúčaš mi vystrúhať si dreveného bôžika a klaňať sa mu. A vy veriaci sa to komu klaniate. Dreveným, železným, gypsovým alumíniovým, umelohmotným porcelánovým a čo ja viem ešte akým Ježišom, Máriám a ďalším svätým. A klaniate sa im pravidelne apom raz do týždňa v kostole. To nie sú modly? Veď aj ja si môžem vystrúhať bôžika, ktorý kedysi na Zemi jestvoval. No tak keď ste takí múdri, povedzte ako sa mohlo stať, že sťatá mŕtvola Jána krstiteľa v Biblii ožila. Ja to viem. Samozrejme, že vierou zaslepení a peklom zastrašení veriaci na také vysvetlenie nemôžu prísť. To by museli ten rozum, o ktorom tvrdia, že im ho ich Boh dal, vedieť aj používať.


6.
označiť príspevok

Krištof
   27. 5. 2013, 09:54 avatar
1. Lucifero, ukázal si, ako sa niektorí vysmievajú veriacim kresťanom, že nepoužívajú rozum, snažia sa ich ponížiť a pod. Na tvoj výmysel vytrhnutý z kontextu o Jánovi Krstiteľovi už reagoval Milky945.
Je rozdiel medzi dreveným bôžikom ako modlou, príp. zlatým teľaťom a napr. sochou Ježiša, ktorá je len symbol toho, kto je v nebi. V kresťanstve ide primárne o Ducha sv., nie sochy, symboly. Hoci pripúšťam, že niektorí to s tými sochami preháňajú, no zďaleka nie všetci. Ešte aj tá socha Ježiša alebo Márie symbolizuje vznešené bytosti, možno slúžiace duchovnej pravde, zatiaľ čo bôžik alebo teľa zrejme majú od toho ďaleko


7.
označiť príspevok

salinas
   27. 5. 2013, 14:05 avatar
Načo mu niečo vysvetľuješ ?


25.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   3. 6. 2013, 03:44 avatar
Aký je v tom rozdiel?


2.
označiť príspevok

milky945 muž
   26. 5. 2013, 17:30 avatar
Prekrúcaš pekne a to som ešte ani nestačil reagovať na tvoje včerajšie prekrúcanie, už si dal ďalšie. Ale darmo je to prekrútená lož, darmo ti to tu 10 ľudí zmietne zo stola, v DF.SK to ostane veľkým nadpisom a o to tebe ide. Dávam návrh na zrušenie tejto diskusie / témy.

Kráľ Herodes počul divy učeníkov a myslel si, že ich robí Ján, myslel si že vstal z mŕtvych. Herodes si ho vážil, preto veril a dúfal, že je to Ján. Čiže cituješ Herodesovu mienku, nie pravdu.


21.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   30. 5. 2013, 18:27 avatar
Lucifero, vo svojom boji proti Bohu a Biblii si už dospel do bodu, keď už aj neveriacim musí byť jasné, prečo to robíš. Nejde ti o hľadanie pravdy. Doteraz som si myslel, že si len "ostrejší" kritik Biblie. Postupne sa ti to ale vymyká z rúk a už aj jasné veci spochybňuješ. Nechcelo sa mi veriť, keď som tvoj príspevok čítal, že si neprišiel na to, že to bola len Herodesova mienka, nie skutočnosť. Skús sa nad tým, čo ti tu píšeme zamyslieť, lebo kráčaš po tenkom ľade.
Súhlasí Krištof


3.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 5. 2013, 18:12 avatar
Milky945,
ˇmal by si byť trošku dôslednejší v čítaní Písma, ktorému veríš a v ktorom sa píše:
Marek 6:14
…13 vy­háňali mnohých démonov, olejom po­mazali mnohých ne­moc­ných a uzdravovali ich.
14 Aj kráľ Herodes počul o Ježišovi, lebo Jeho meno bolo už známe; hovorilo sa: Ján Krs­titeľ vstal z mŕt­vych, a pre­to pôsobí v Ňom záz­račná moc.
15 Iní hovorili: To je Eliáš, iní zase hovorili: To je prorok ako nie­ktorý z prorokov.…


4.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 5. 2013, 18:21 avatar
Kasafran; ... nie je to skôr tak, že Ty si nebol "dôslednejší v čítaní Písma" 


10.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 5. 2013, 22:40 avatar
J. Tull,
Tvoju poznámku nevylučujem - priznávam, že je to možné...
Súhlasí J.Tull


11.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 5. 2013, 18:38 avatar
Kasafran; ... za svoje priznanie máš u mňa obrovské, aj keď asi bezvýznamné, plus /nie každý dokáže zverejniť, čo i len náznak vlastného omylu/  ...


5.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 5. 2013, 19:05 avatar
milky945; ... poznámka na okraj. Podľa môjho názoru, „vyrobili/vyrábajú“ „Luciferov“ veriaci, ktorí „bazírujú“ na doslovnom výklade Biblie /už som to písal .../. Nie je až tak ťažké, v takomto prípade, si predstaviť Stvoriteľa ako nepriateľa ľudstva a Satana ako osloboditeľa, ktorý sa snaží človeka vytrhnúť z jeho pazúrov ...  


8.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 5. 2013, 17:27 avatar
Kristus vstal z mrtvych ?
kokos ved on je predsa nesmrtelny a nepotrebuje sa kriesit
ja z tych klamstiev sa uz neviem vysomarit,bo neviem ktore z nich je prave
Súhlasí Lucifero


9.
označiť príspevok

Lucifero muž
   27. 5. 2013, 18:43 avatar
8. Väčšina textov z Nového zákona sú výmysly. Keď čítaš Novú zmluvu, mnohé z textov vraví sám Ježiš. No renomovaní vedci zistili, že evanjeliaá uvedené v Novom zákone vznikli od 70 až 140 rokov po Kristovej smrti. V tom čase nejstvovali žiadne záznamníky zvuku, ba ani tesnopis. No a Nový zákon bol napísaný bez akýchkoľvek záznamov, ktoré by preukázateľne pochádzali z čias pôsobenia Krista na Zemi. Povšimnutia hodné v tejto súvislosti tiež je, že Ježiš ako kazateľ nového náboženstva pôsobil podľa kvalifikovaných odhadov najviac 3-4 roky. Takže ide iba o ústne podanie. Ani jden z autorov evanjelií osobne Krista nepoznal. Ale to čo je v Novej zmluve napísané je nám predkladané ako večná a nespochybniteľná pravda. Takže si vyber, čo je pravé.


19.
označiť príspevok

Krištof
   30. 5. 2013, 13:47 avatar
9. Teológ, biblista Craig Blomberg: "Všeobecná odborná mienka, dokonca aj vo veľmi liberálnych kruhoch, sa zhoduje v takomto datovaní: Marek bol napísaný okolo roku 70, Matúš a Lukáš okolo roku 80, Ján okolo roku 90... Dva najskoršie životopisy Alexandra Veľkého boli napísané Ariánom a Plutarchom viac ako štyristo rokov po Alexandrovej smrti, v roku 323 pred Kristom, no historici ich považujú za celkovo dôveryhodné."
Pavlove listy boli napísané skôr, v päťdesiatych rokoch, pričom dôležité údaje v nich sú v súlade s evanjeliami. "Evanjeliá boli spísané po takmer všetkých Pavlových listoch. Pavol ich začal písať pravdepodobne na sklonku štyridsiatych rokov. Väčšina jeho hlavných listov sa objavila počas päťdesiatych rokov. Aby človek objavil tie najranejšie informácie, musí venovať pozornosť Pavlovým epištolám a potom sa pýtať, či existujú náznaky, že ich autor čerpal aj zo starších zdrojov. Pavol prebral niektoré kréda, vyznania viery alebo hymny prvotnej kresťanskej cirkvi. Tieto pochádzajú z obdobia úsvitu cirkvi hneď po zmŕtvychvstaní Ježiša. Najslávnejšie vyznania obsahujú verše 6 až 11 z druhej kapitoly Listu Filipanom... a verše 15 až 20 z prvej kapitoly Listu Kolosanom... Tieto verše veľmi významne osvetľujú, ako Ježiša vnímali prví kresťania. No pravdepodobne najdôležitejšie vyznanie historickej pravdivosti Ježiša Krista je v kapitole 15 Prvého listu Korinťanom, kde Pavol používa technický jazyk, aby naznačil, že podáva ústnu tradíciu v relatívne ustálenej forme... Ak sa ukrižovanie odohralo v roku 30, Pavlova konverzia sa udiala okolo roku 32. Pavla hneď odviedli do Damasku, kde sa stretol s kresťanom menom Ananiáš a niektorými ďalšími učeníkmi. Prvý raz sa stretol s apoštolmi okolo roku 35 v Jeruzaleme. Tu niekde Pavol získal toto krédo, ktoré bolo sformulované a používalo sa v ranej cirkvi."

Okrem toho si treba uvedomiť, že ústna tradícia tu nebola len nejakým strohým odovzdávaním si informácií, lež bola zakomponovaná v živote prvých veriacich, v každodenných rozhovoroch, v Duchu sv., obradoch a pod. Ako hovorí Craig Evans, PhD: "Hovoríme o celých komunitách, nie menších než tucty, pravdepodobne skôr stovky, ktorí sa stýkali, mali vzájomné kontakty, dediny plné Ježišových ľudí v Judsku a Galilei a migranti v židovskej diaspóre - masy ľudí, spájajúcich a zdieľajúcich svoje príbehy. Tí ľudia sa často stretávali, pripomínali si jeho učenie a robili ho normou pre svoj život. To učenie si oživovali v mysli a hovorili o ňom neprestajne... Toto bola živá tradícia, o ktorej spoločenstvo diskutovalo a sústavne si ju pripomínalo, lebo bola pre nich normatívna, bola drahocenná, žili podľa nej."
Súhlasí Slušný človek


26.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   3. 6. 2013, 03:47 avatar
Zase si veľa popísal ale nepovedal nič, čo by odporovalo tomu, čo píše Lucifero...


12.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 5. 2013, 06:18 avatar
Lucifero a to si ešte nepočul, že bibliu mali židia na svitkoch iba z časti a väčšina sa šírila a udržiavala medzi židmi iba ústne až do asi 8. storočia nášho letopočtu. Iba kresťania potom skompletovbali písomne Starý zákon. A to je nič, lebo dnes majú moslimovia špeciálne školy, kde sa chlapci učia celý korán naspamäť. Čokoľvek by sa stalo a zničili by sa všetky záznamy, jediný korán by zostal kompletne na svete v hlavách týchto chlapcov.
Všetci autori evanjelia boli Ježišovi apoštoli Marek, matúš a Ján a v blízkosti Lukáša žila istý čas Ježišova matka, je to jasné aj z textov o Ježišovom detstve , počatí a narodení. Takže ani tí pred nami, čo žili, neboli až takí sprostí a práve si myslím, že museli mať toho za ušami ešte viacej, ako my, lebo nemali k dispozícii záznamové prostriedky, ktoré máme my.


16.
označiť príspevok

Lucifero muž
   29. 5. 2013, 18:48 avatar
12. elemír a ty si ešte nepočul, že Biblia sa skladá z dvoch zákonov. Starý zákon a Nový zákon. To je také ťažké pochpiť, že som písal o Novom zákone, ktorý Židia neuznávajú, tak ako Pánovho jediného a milovaného nevlastného syna, ktorého mu musel spraviť Duch svätý?


20.
označiť príspevok

Krištof
   30. 5. 2013, 14:53 avatar
16. "som písal o Novom zákone, ktorý Židia neuznávajú"

Opäť čiastočne chyba. Aj prví kresťania boli Židia. Mnohí Židia už na začiatku prijali Krista, a to aj poprední a kňazi. Pozri napr. Jn 3, 1-2: "Medzi farizejmi bol človek menom Nikodém, popredný muž u Židov. On prišiel v noci k Ježišovi a povedal mu (Ježišovi): Rabbi, vieme, že si prišiel od Boha ako učiteľ, lebo nik nemôže robiť také znamenia, aké ty robíš, ak nie je s ním Boh." Alebo Sk 6, 7: "Božie slovo sa šírilo a počet učeníkov v Jeruzaleme veľmi rástol. Aj veľa kňazov poslušne prijalo vieru." Alebo ešte predtým tritisíc ľudí, Sk 2, 41: "Oni prijali jeho slovo a dali sa pokrstiť; a v ten deň sa pridalo asi tritisíc duší."
Podobne keď si zoberieme Židov neskôr v histórii a v súčasnosti po celom svete, ktorí kedy prijali kresťanstvo. Boli a sú Židia (ako etnikum) kresťanmi (náboženstvo). Okrem toho existujú aj tzv. mesiášski Židia, čo je skoro ako kresťania. Počet mesiášskych Židov sa zisťuje ťažko. Rabín Bentzion Kravitz povedal v The Jewish Response to Missionaries: "Podľa populačnej štúdie Council of Jewish Federations sa vyše 600 000 Židov len v severnej Amerike stotožňuje s nejakým typom kresťanstva. Za minulých 25 rokov konvertovalo v celom svete viac než 275 000 Židov." Odhady organizácií mesiášskych Židov sú vo všeobecnosti nižšie. Michael L. Brown odhadol ten počet ako jedno percento celosvetovej židovskej populácie, čiže asi 120 000 až 140 000 ľudí.
Súhlasí Slušný človek


13.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 5. 2013, 06:19 avatar
A ešte, práve Lukášovo evanjelium by som nazval evanjelium Matky Božej.


14.
označiť príspevok

Beckie žena
   29. 5. 2013, 14:04 avatar
Nechcete proste prijať pravdu, že Boha sa nedá pochopiť? :D
Preto je to Boh a my ľudia. Pointa je, že Boha nepochopíme naším rozumom nikdy.
Súhlasí omega, elemír


22.
označiť príspevok

radnerad muž
   31. 5. 2013, 20:19 avatar
14. boli časy ked ludia nechápali ani čo je oheň a teraz je to celkom jasné
"boh sa nedá pochopiť" - tvojím rozumom - nehovor za všetkých...
a pointa - kto sa vopred poserie nikdy nevyhrá


23.
označiť príspevok

Beckie žena
   31. 5. 2013, 20:42 avatar
ked pochopis Boha, daj mi vediet . Ja ti dam vediet, ked donutim, aby sa voda sypala a piesok sa lial.


24.
označiť príspevok

radnerad muž
   31. 5. 2013, 21:02 avatar
23. nejedno božstvo už sa prežilo ...
aj kresťanstvo prejde a bude zaradené v histórii tak ako boh mora, slnka
veľkej hory alebo boh vetra ...
alebo snáď ešte vždy pochybuješ o slnku a nemáš v tom jasno či je to boh alebo žeravá guľa?
Tak aj krest. boh sa "obnosí a zoderie" a pôjde do .iče.
A hneď bude každému jasné na čo bol - mal svoje miesto vo vývoji ludstva.
Piesok sa bude sypať voda liať a vyznavači nového božtva budú na krest. pozerat
tak ako sa dnes pozeráme na amazonských indiánov ked prinášaju obetu a uctievajú
boha rieky...
Hodiť časť jedla do rieky je rovnako hlúpe ako v kostole bliakať nezmysly
a veriť ža ťa preto niekto tam hore miluje...


15.
označiť príspevok

omega
   29. 5. 2013, 17:23 avatar
boh, ktoreho pochopim uz nie je bohom
Súhlasí elemír, Beckie


17.
označiť príspevok

nabzlo muž
   29. 5. 2013, 19:33 avatar
alebo,čim sprostejší veriaci tým lepší....


18.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 5. 2013, 11:43 avatar
Ale čo práve ak tvoja múdrosť skončila na poolovici a my sme o vieru vyššie ??? Máme niečo navyše, čo s takouto múdrosťou, čo ty máš, nie je možné pochopiť. Vieme pochopiť nielen materiál, ale aj ducha metriálu a jeho myšlienku a najväčší zo všetkých duchov je Boží, lebo duchov je viac ako ľudí, dobrých, ale aj zlých. Niektorí nás milujú a niektoríé preklínajú, niektorí nám pomáhajú a niektorí škodia, niektorí nám ukazujú boha a niektorí satana, ale ak človek nemá v seba žiadneho ducha, ani dobrého a ani zlého, je ako odhodené smeti, ktoré nepotrebuje už ani dobrý a ani zlý duch.
Je prázdnota, ktorá čaká na spálenie, spálenie ničoho v ohni, ktorý nedá teplo a ani svetlo, ani tmu a ani mráz, lebo zhorelo nič.
A tak sa nič premenilo na nič, ale svet ide ďalej, ale iba v tých, čo majú ducha, dobrého, či zlého, ale aspoň dačo.
Nič sa premenilo na nič a nikto si to ani nevšimol ?????
Ale predsa len, najvyšší svetoví vedci, ktorí z tohoto nič urobili tresk a vesmír. Vedci, ktorí uznávajú nezničitelnosť hmoty a zákon zachovania energie pustili do sveta blud, lebo nepoznali Boha, ktorý pred tým, než išiel stvoriť svet, mal k dispozícii šešť vecí. Pretože nie je kúzelník, ktorí vyťahuje holubov z klobúka, ako napríklad vedci a ich veľký tresk.
Neuznávajú satana a ten si z nich robí dobrý deň, ako z niektorých ľudí v cirkvi, čo ho tiež neuznávajú.
Lebo on je autorom veľkého tresku, inkvizícii, poreklínaní a všekého svinstva na cirkvi. Je však na svete veľmi málo ľudí, čo satanovi neuverili a sú to tí, čo si zbieľujú svoje košele v krvi baránkovej, lebo oni zase uverili Ježišovi, lebo dokázali čistým, evanjlijom, čo je dobré a čo zlé a čo je kristovo a čo satanovo, čo je požehnané a čo prekliate a teda aj kto je požehnaný a kto prekliaty a čo je pravda a čo je lož. Lebo uvideli a spoznali čistotu Kristových očí v jeho evanjeliu. A keď je oko čisté, je aj celé telo čisté. Kto si nohy umyl, nemusí sa umývať celý. Lebo on vie, že sme špinaví aj inde, ale zem na ktorej stojíme je svätá. Patrí satanovi, ale je svätá. Lebo on ju posvätil, keď ju stvoril, lebo posvätené je všetko, čoho sa on dotkol svojím duchom.
Aj my sme boli najprv posvätení a teraz patríme kniežaťu tohoto sveta, ale on neváhal zaplatiť za nás drahé výkupné. Je to kjeho láska ?? Niečo viac ako láska, lebo ak si muž zoberie ženu, berie si ju preto, lebo sa donej zamiloval, lebo bola medzi nim láska. Ale ak dospejú aj v manželstve a budú mať detí svojích detí, to už nie láska, je to neporovnateľne viac, ako láska.
Aj on nás potrebuje a už to nie je iba láska, je to neporovnateľne viac, ako láska.


27.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   3. 6. 2013, 03:49 avatar
Straw-man o Veľkom tresku si kedy, kde a ako vyrobil?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 23:41,  Matica je na to, aby ti zaskrutkovala tvoj malý penis !!!!!!! *13*13*13
včera, 23:39,  https://www.hlavnespravy.sk/co-sa-deje-rusku-dalsie-postupnych-krokov-odstrihavania-krajiny-dialk...
včera, 23:33,  Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali biele deti. Dvihlo mi to...
včera, 23:18,  60. na depku ti nepomoze ked si budeš vulgárne ulavovat na Df. ani nebudeš menej deprimovany
včera, 23:05,  Tam to treba komplet vykydať od tých prasiat a eštebackých zlodejov čo slovenský poklad...
včera, 23:04,  Marián Tkáč Ing. Marián Tkáč Ph.D. (* 25. september 1949, Čičava) bol od 19. novembra...
včera, 23:02,  Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s odcudzením časti národného pokladu....
včera, 23:00,  Na čo je už matica ved sudruhovia už všetko ukradli *13*13*13
včera, 23:00,  Z pokladu Matice zmizlo aj zlato Škandál okolo národného pokladu Matice slovenskej,...
včera, 22:59,  (2) Mil@níčko, to si priam bytostne prajem aj ja, a preto nielen na tomto DF robím všetko...
včera, 22:58,  Exšéfa Matice slovenskej Jozefa Markuša obvinili, hrozí mu vysoký trest Polícia...
včera, 22:57,  To ešte týchto bolševíckých zlodejov nezavreli ? To neni možné . Ešte stale...
včera, 22:53,  Chcieť môžu, ale cez nás neprejdú, kým sme tu my, tak im to neprejde !!!!!!!!!!!
včera, 22:50,  Chcú likvidovať Maticu slovenskú! V programe strany Za ľudí sa zákon o Matici slovenskej...
včera, 22:49,  Žeby tebe na peniska ? *06*06
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
včera, 22:49,  Kasafran stale si nevysvetlil kam by mal ten Fico padnuť ?
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Škoda krásy, keď rozumu nieto.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(120 668 bytes in 0,653 seconds)