Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Krása ženy

17
reakcií
3748
prečítaní
Tému 4. novembra 2009, 16:30 založil senziSenzana.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 05. 2009
85
24. 03. 2009
55
21. 06. 2015
154
20. 07. 2011
73
02. 04. 2011
307
23. 09. 2010
44
 
 


1.
označiť príspevok

senziSenzana žena
   4. 11. 2009, 16:30 avatar
Každá žena môže a má byť krásna. Ak budeme svoje vnútro prežarovať láskou, čistotou, nehou a spanilosťou, budeme krásne v každom veku. Pokiaľ to v nás nebude, môžeme si telo akokoľvek vyzdobiť, nikdy nebudeme krásne. Budeme len vymaľovanými bábkami, ktoré nie sú ničím iným než dekoráciou.

Dnešná žena už stráca zmysel pre krásu. Necháva sa ovplyvňovať módnymi trendmi, aby v domnienke, že jedine tak je krásna, upútala na seba pozornosť. Pre nedostatok vlastného cítenia a povrchnosť musia dnes ľudia všetko zvýrazňovať krikľavými farbami. Veď sa len rozhliadnite vôkol seba. Žena si dnes farbí vlasy, líči tvár, jej odev je neprirodzene pestrý. Cítite azda v hĺbke duše, že toto sú prejavy pravej krásy? V prvej chvíli pocíti každá žena odmietnutie, no po čase opäť podlieha novým a novým výstrelkom módy, ktoré ju len deformujú a zohyzďujú. Nechajme na seba všetko chvíľu pôsobiť, a potom sa samy pokúsme hľadať, čo je skutočne krásne. Jedine v prirodzenosti a jednoduchosti môžeme objaviť pravú krásu, takú, akú vidíme okolo seba v prírode. Ak budeme chcieť, vážne chcieť, určite ju svojím cítením spoznáme a nájdeme.

Veď aj spôsob, akým sa žena oblieka, hovorí o tom, aká je. Keď je silnou osobnosťou, bude sa vždy riadiť vlastným zmyslom pre krásu; pre skutočnú krásu, ktorá je trvalá a pôsobí stále rovnako ušľachtilo. Hľadajme všetky, každá sama v sebe, vo vlastnom vnútri. Pravá krása vždy povznáša a obšťastňuje ducha.

Nielen naše oblečenie, ale i naše pohyby o nás všeličo prezrádzajú. Všimnime si svoje držanie tela. Aké neľahké je v dnešnej dobe často rozpoznať dievča od chlapca. Ženy potláčajú svoje nežnejšie a jemnejšie záchvevy, a tým aj prirodzené pohyby svojho tela. A tak sa mnohé vo svojom odievaní a pohyboch vôbec nelíšia od mužov. Ba je to oveľa horšie, pretože tieto prejavy im nie sú vlastné a vo svojej snahe nevyzerať príliš jemne sa stávajú smiešnymi!

A ešte jeden prejav ducha by sa mal zušľachťovať, a nie zanedbávať. Je to rečový prejav. Akým vulgárnym spôsobom a povrchne sa dnes vyjadruje žena! Jej prejav býva častokrát horší a vulgárnejší ako spôsob vyjadrovania tých najhrubších mužov. Čo je na tom ženské? Aké musí byť vnútro ženy, ktorej vôbec nezáleží na spisovnosti, pravdivosti a kráse reči?

Veď keď žena túži po kráse, po pravej povznášajúcej kráse, bude sa usilovať v sebe, na sebe aj okolo seba neustále všetko zušľachťovať. Tomuto zušľachťovaniu nebude nikdy koniec, pretože všetko sa dá stále viac a viac skrášľovať, viesť hore za Svetlom, ktoré na všetkých stupňoch vytvára oblažujúcu a povznášajúcu krásu.

Ak teda chceme kráčať k výšinám prekrásnych nebeských záhrad, musí sa naše vnútro ustavične zachvievať v harmónii krásy a lásky. Keď prežijeme záchvev radosti z tejto krásy, uchovajme si ho vo svojom vnútri i vo všednosti dní. Potom nám už neostane čas na premýšľanie o nepodstatných veciach, na kritizovanie druhých a na hĺbanie nad tým, prečo je všetko také zlé. Je a bude to totiž zlé a znehodnotené dovtedy, kým sa žena nezmení k lepšiemu a nezačne sa usilovať o pochopenie a naplnenie vyššieho, ušľachtilejšieho zmyslu svojho života a svojej úlohy, ktorú dosiaľ premrháva v márnivosti, samoľúbosti a túžbe byť obdivovaná.

Žena má byť oporou. Láska v nej musí rozkvitnúť ako kvet, ktorý svojou vôňou a krásou rozdáva pokoj a silu všetkým. Pre deti má byť úctyhodnou matkou, ktorá ich vedie k poznaniu lásky a krásy, a odovzdáva im poznanie zákonitostí, do ktorých sa majú vradiť a napĺňať ich. Až keď sa stane svojimi skutkami pre ne vzorom, budú si ju aj ony ctiť a budú si vážiť jej slová.

Ako to však dosiahnuť, ako to všetko nájsť v zmätku dnešnej doby? Odkiaľ čerpať silu? Stačí len chcieť, naozaj chcieť stať sa pravou ženou, nie karikatúrou dnešnej doby. Uprime svoj zrak do výšin, tam hľadajme Silu. Nesme radostný jas vo svojom srdci. Načúvajme, čo šepká náš cit.

Nebuďme v láske sebecké, ale štedro ju rozdávajme úsmevom, radosťou a pomocou. Avšak aj v tom treba nájsť tú správnu mieru. Keď dávame svoju lásku druhému, premýšľajme, čo je preňho ozajstnou pomocou a čo by mohlo, naopak, viesť k rozmaznanosti a poľaveniu či k podpore jeho negatívnych vlastností.

Vkladajme sa do každého diela, ktoré tvoríme, úplne, a ono nám bude spätne prinášať radosť.

V každej žene sa skrýva krása – pravá krása, len ju musíme chcieť v sebe objaviť. Potom môže byť oporou a posilou pre všetkých a všetci si ju budú vážiť, ctiť a milovať.

Ženy, precitnime vo svojom vnútri a vykročme dopredu za svetlými a ušľachtilými cieľmi. Máme svoj osud i osud národa vo svojich rukách.

Zbierka prednášok pre ženy, Martina Štokrová


16.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   8. 11. 2009, 16:27 avatar
Žena si dnes farbí vlasy, líči tvár, jej odev je neprirodzene pestrý. - no a? ja v tom nevidím nič zlé. veď sa parádia.


17.
označiť príspevok

Natacha žena
   8. 11. 2009, 16:39 avatar
v jednoduchosti je krása - skromný človek je veľký človek  


18.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   8. 11. 2009, 18:07 avatar
krása je krása je krása a jednoduchosť je jednoduchosť. to "v jednoduchosti je krása" je len také príslovie.  


2.
označiť príspevok

činčin žena
   4. 11. 2009, 16:34 avatar
nemám rada generalizovanie vedúce k pseudohistorickému zrovnávaniu typu" dnešná žena"...alebo dnešná mládež. je to zavádzajúce, pretože dotyčný vie povačšine prd o ženách a mládeži z historie.


3.
označiť príspevok

myrai žena
   4. 11. 2009, 17:06 avatar
a mam po nalade z dnesnych tem


5.
označiť príspevok

Linda žena
   4. 11. 2009, 17:11 avatar
a to prečože myrai?..pôjdeš do.. Salónu krásy..ani tému ti netreba..iba €-ky  


4.
označiť príspevok

Anette žena
   4. 11. 2009, 17:09 avatar
Toto tu mi pripomína článok z časopisu Prebuďte sa. A bridí sa mi svojím nechutným moralizovaním. Je to prednáška, ale pre koho a s akým účelom?
A z druhej stránky, niektoré myšlienky nie sú celkom out. V jednoduchosti je krása a ženy by mali objaviť svoju ženskosť, no nasilu ani toto nejde. Ľudia nasledujú len tie myšlienky, s ktorými sa dokážu stotožniť.


6.
označiť príspevok

Linda žena
   4. 11. 2009, 17:13 avatar
Anett, keď si to všetko čítala..máš môj obdiv  


7.
označiť príspevok

Anette žena
   4. 11. 2009, 17:15 avatar
Ďakujem   No vieš, som húževnatá čitateľka, diskutérka  


8.
označiť príspevok

Linda žena
   4. 11. 2009, 17:19 avatar
len bacha Anett!  ..už jednú hruštičku huževnatú máme  


9.
označiť príspevok

Anette žena
   4. 11. 2009, 17:21 avatar
Tak budu houževnaté křoví  


10.
označiť príspevok

senziSenzana žena
   4. 11. 2009, 17:23 avatar
myslím, že všetky by sme sa z toho článku mohli niečomu priučiť - nie je na škodu si to prečítať, lebo inak tomu ani nemôžeš porozumieť  


11.
označiť príspevok

Anette žena
   4. 11. 2009, 17:36 avatar
Vysvetli punkerke, nech si nemaľuje vlasy. Alebo manekýnke, nech nenosí makeup. Alebo starej dievke, nech založí rodinku, lebo jej uniká tá nádherná roľa matky.
Nie všetko sa dá. Sme individuality. Máme na svoj život vlastný názor.
Súhlasí senziSenzana


12.
označiť príspevok

senziSenzana žena
   4. 11. 2009, 19:35 avatar
ale mali by sme sa snažiť aspoň približovať tomu idolu  


13.
označiť príspevok

*game* žena
   4. 11. 2009, 19:43 avatar
Hmmm....kolega minuly tyzden mi rozpraval, ake ma kriteria pre svoju buducu partnerku....vraj vela nechce, len musi mat pekne oci, usta a zadok....na to som mu povedala, ze ja chcem len peknu dusu....a on cely zhrozeny na mna vystekol, ze ale co ked bude skaredy? Tak ja neviem, ale to si tie prazdne nadoby mozem listovat aj v casopisoch a to ma teda vobec nelaka....tak uz sa asi musim zmierit s tym, ze sa pravdepodobne vymykam normalu 


14.
označiť príspevok

Anette žena
   4. 11. 2009, 23:38 avatar
Krása duše, to pekne znie, no ja by som aj tak odmietla starého, tučného, alebo takého, čo si nevie zarobiť ani na vlastné živobytie.


15.
označiť príspevok

senziSenzana žena
   5. 11. 2009, 10:01 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 027 bytes in 0,208 seconds)