Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Koľko parazitov dokáže uživiť daňový nevoľník?

20
reakcií
1156
prečítaní
Tému 31. júla 2015, 18:31 založil mamaleone.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 01. 2009
1
06. 07. 2016
17
30. 06. 2016
37
 
 


1.
označiť príspevok

mamaleone muž
   31. 7. 2015, 18:31 avatar
Nemá to hodnoty tvoriaci človek v dnešnej spoločnosti naozaj jednoduché. Usmiati uzurpátori práva na neho nalíčili toľko zákerných a zdravému rozumu odporujúcich pascí, že cesta životom sa stáva nekonečným donkichotským bojom o obyčajné prežívanie s veľmi temnou vyhliadkou do budúcnosti. Absurdné divadelné predstavenia, ktorému sa tu vznešene hovorí demokracie so silným sociálnym aspektom, naprosto popiera základné tézy slušného spoločenského spolužitia a všetky mravné princípy.
Čo viac môže dokazovať falošnú hru s vysokými červenými kartami v čase nežnej "revolúcie" roku 1989, než pohľad na súčasný stav, v ktorom sa naša rodná krajina nachádza?

Nikdy by som pred dvadsiatimi piatimi rokmi neveril, že dnes budem písať tieto slová. Sklamanie je obrovské. Koniec socializmu boľševického typu nám predsa dával toľko nádejí a toľko príležitostí. Kam sa podeli? Kam sa podelo nadšenie, súdržnosť, iskry o očiach, odvaha, kde skončila príležitosť vybudovať prosperujúcu a slobodnú vlasť s rovnými príležitosť pre každého občana?
V nekonečnej brečke politického marketingu pre tupé ovce, v žumpe zámerne pre zložitej daňovej džungle, v stoke hlúpych a na mieru lobbystov šitých zákonov, v demagogických prejavoch samoľúbych partajných vodcov, v populistických heslách o sociálnom zmieri, vo vyhlásenie, že nie sme ako oni, v talároch väčšiny komunistických sudcov a v pri stene sráčstvo samozvaných elít, v dôsledku ktorého nám bol implantovaný nový multikultúrny socializmus pod vlajkou Európskej únie.
Doba červeného temna urobila z väčšiny národa skrotená zvieratá zo zoologickej záhrady, ktorá pre kus žvanca nie sú schopné pochopiť význam mreží okolo seba a majú panický strach, že ak dôjde k ich odstráneniu, nebudú mať večer čo žrať. Ich obzor sa zúžil na pravidelný prídel páchnuce fľaky od väzniteľov a občasné súloženie. Nič viac vraj nie je k spokojnému životu potreba. Hlavne, že je to isté. Čo sa nachádza ďaleko za obzorom, koľko príležitostí ponúka voľná príroda nikoho nezaujíma. Najdôležitejšie je, aby zvieratko vo vedľajšej klietke nedostalo viac pochutín. Česť práci!
Pevne som dúfal, že s pádom železnej opony skončí aj toto sebaponižovanie a každý slobodný jedinec sa bude snažiť prestať rýpať držky v krajine, narovná chrbát a prijme pravidlá voľného trhu, slobody slova aj rovnakých príležitostí. Bohužiaľ som sa hlboko mýlil.
Začalo to kovanými boľševickými kádrami, ktoré úplne beztrestne už druhýkrát rozkradli republiku a mlčiace väčšina im za to ani nebola schopná vynadať. Za všetko vraj môže Klaus a Mečiar. Hotové, vybavené. Že banky a zvyšky ekonomických aktív bývalých štátnych podnikov vytunelovali v drvivej väčšine tí, ktorí mali relevantné informácie a Kamarátničkov, teda súdruhovia z vedenia a špičky ŠtB sa nejako hovoriť nenosí.
Z tejto základnej premisy sa potom odvíja aj nasledujúci vývoj. Obrovská hospodárska moc sa sústredila do niekoľkých vzájomne prepojených a spolupracujúcich klanov. Jedni bojujú pod zástavou modrého vtáka, druhí so štvorlístkom v ruke, tretí spoliehajú na farbu čerešní. Rozdiel je len v percente bývalých členov KSČ na ich schôdzach. Naoko tu vytvára akési zdanie politickej demokratickej súťaže, ale ak dôjde na lámanie finančného chleba, vždy odhalí svoju pravú tvár, čoho sme svedkami potrebné pri skladaní mocenských biznis koalícií po komunálnych voľbách.
Občan je pre túto novodobú vrchnosť len obyčajné primitívne hovädo určené na platenie ich stále rastúcich potrieb a nárokov. Preto je na neho prichystaný bič v podobe zákonných a daňových povinností a exekútorov ktorý dopadne vždy tam, kde by sa mohlo zrodiť čo i len semienko pochybností či snáď odporu proti mocenskej mafii, alebo dokonca snaha o nápravu vecí verejných.
Všetci, ktorí sa o toto pokúsia sú automaticky degradovaný do rolí pomätených krikľúňov, extrémistov, retardovaných blúznivcov či antikomunistických hurá bojovníkov po prechode. Lenže je to tak. Žijeme v dobe slobodných volieb, ktoré nič nemenia, žijeme v dobe sociálneho zmieru, ktorý rozdeľuje spoločnosť, žijeme v dobe slobody slova a do vyšetrovacej väzby sa môžete dostať na niekoľko mesiacov za vylepenie obyčajnej samolepky. Nad tým všetkým bdie úzka skupina panákov s neobmedzenou mocou a imunitou, spolu so svojimi súdruhmi v šedej zóne, ktorí potom slúži ako práčky špinavých peňazí.
Skorumpovaná politická vrchnosť, bijúca sa v prsia ako pomáha potrebným, skrášľuje našu krajinu, buduje diaľnice, bezplatne lieči, vzdeláva , pomáha a chráni, rozvíja vedu a kultúru, múdro integruje do spoločnosti menej prispôsobivé či spríjemňuje spolužitie rôznych etník, vie vo svojej podstate jediné. Okrádať jedinca vytvárajúceho ešte nejaké hodnoty a vytvárať masu spoločenských parazitov závislých na štátnych peniazoch, ktoré potom ľahko premení v cirkusovej kampani na svoje voliča.
Dnes je tento pomer živiteľov a závislých jedna ku piatim. Ak neberieme do úvahy oprávnených príjemcov štátnych peňazí, napríklad zdravotne postihnutých či dôchodcov, zostáva na parazitickú časť populácie neskutočné číslo. Iste, potrebujeme aj lekára, policajtov, hasičov, učiteľov, sudcov a podobné profesie, bez ktorých by sa chod štátu neobišiel, ale v akom množstve, v akom pracovnom zaradení a v akom pomere ich výkonu k prínosu pre ostatných? Na čo však živíme také množstvo úradníkov, pracovníkov rôznych "neziskoviek", politických "biznismenov", prečo vyplácame toľko zbytočných dotácií, grantov či investičných stimulov?
Pohybujeme sa ako v začarovanom kruhu. Chcelo by sa napísať "budúcnosť nie je". Podarilo sa to tým neosocialistom z boľševického podhubia dokonale. Majú nás v pasci. Veď všetko je podľa zákona! A chcú stále viac. Nové dane, nové zákony, nové nariadenia. Inak vraj zvieratka nedostanú svoju pravidelnú dávku Pomyje. Spoločnosť bohužiaľ nikam nepostúpila. Čakám na skutočnú revolúciu. Nie zamatovú.

Príde? Myslím, že možno skôr ako si myslíme. Bude sa jej hovoriť globálna finančná vojna, globálny bankrot alebo globálne strata dôvery v štátnej dlhopisy. Potrebujeme to asi veľmi. Zbaviť sa nadvlády parazitov.
Súhlasí Sloven, huranato, Karola


2.
označiť príspevok

Sloven muž
   31. 7. 2015, 19:22 avatar
v septembri to začne už na tvrdo...rúcanie sa....


3.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 7. 2015, 19:25 avatar
2..Sloven priblíž čo začne..a kde ?


4.
označiť príspevok

Sloven muž
   31. 7. 2015, 19:29 avatar
začne sa to tým, že ekonomika sa zrúti, všade, dnes už vidno ten začiatok, následne skončí veškera elektronika...nie je tajomstvom, že vedci očakávajú obrovský výbuch na Slnku, chaos, zmätok, príroda prehovorí takou silou, že to ešte ani raz táto Zem nezažila...na nebi bude veľa úkazov....


5.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   31. 7. 2015, 19:32 avatar
a uvidíme aj prasiatko?...čéééče ty máš vízie ako Nostradamus...to z ktorých gulí si to vyčítal
Súhlasí Linda


6.
označiť príspevok

Korund
   31. 7. 2015, 19:37 avatar
Z vlastných... :-) :-). :-)


7.
označiť príspevok

Linda žena
   31. 7. 2015, 19:42 avatar
 Nostradamus šuvix..


11.
označiť príspevok

Sloven muž
   31. 7. 2015, 20:34 avatar


12.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 7. 2015, 20:40 avatar
a to len preto,aby mohli ako je Sloven si buchat do hrude,ze to Boh
a ja ti pisem,ze od septembra nic nebude kvôli takym ako si ty
aby si sa nemohol tesit,nebudes zial mat ziadnu radost z apolalypsy
ty terorista


13.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 7. 2015, 20:43 avatar
jasne že nič nebude, ..ale mohlo by byť , len aby to moc nebolelo..


15.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 7. 2015, 20:45 avatar
to fakt vsetci na df ste psycho ?
ci co


16.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 7. 2015, 20:46 avatar
čakala si niečo iné ?.. 


17.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 7. 2015, 20:47 avatar
ani nemozem
ja jedina som sliepka
a zobem vase zrno


18.
označiť príspevok

Sloven muž
   31. 7. 2015, 20:55 avatar
nebude, tak prečo vás to rozčuľuje potom?

Ako vravím, ten mág, ma vás parádne vo svojej moci...ale môžete si za to sama....


9.
označiť príspevok

huranato muž
   31. 7. 2015, 19:58 avatar
Akokoľvek ťa nemusím, chcel by som, aby si mal pravdu.


14.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 7. 2015, 20:43 avatar
tebe sa ruca apokalypticka vizia uz teraz
vdaka mne


19.
označiť príspevok

Sloven muž
   31. 7. 2015, 20:56 avatar
vďaka vám, kto ste vy? Len obeť jedného mága - hypnotizéra...


21.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 7. 2015, 21:10 avatar
mas Sloven pravdu
skor ,nez sem nieco napisem si musim tisíckrát opakovat ako kolovratok
mam slepaci mozog,mam slepaci mozog.........


8.
označiť príspevok

huranato muž
   31. 7. 2015, 19:56 avatar
Berem si na facebook, ak nevadí (vypadá, že si autor).


10.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 7. 2015, 20:08 avatar
jednoznačne už pretiekla hranica únosnosti..kedy to praskne je len otázkou času..)
Súhlasí Sloven


20.
označiť príspevok

huranato muž
   31. 7. 2015, 21:02 avatar
Upravené, odstránené chyby:

Nemá to hodnoty tvoriaci človek v dnešnej spoločnosti naozaj jednoduché. Usmiati uzurpátori práva na neho nalíčili toľko zákerných a zdravému rozumu odporujúcich pascí, že cesta životom sa stáva nekonečným donkichotským bojom o obyčajné prežívanie s veľmi temnou vyhliadkou do budúcnosti. Absurdné divadelné predstavenie, ktorému sa tu vznešene hovorí demokracia so silným sociálnym aspektom, naprosto popiera základné tézy a mravné princípy slušného spoločenského spolužitia.

Čo viac môže dokazovať falošnú hru s vysokými červenými kartami v čase nežnej "revolúcie" roku 1989, než pohľad na súčasný stav, v ktorom sa naša rodná krajina nachádza?

Nikdy by som pred dvadsiatimi piatimi rokmi neveril, že dnes budem písať tieto slová. Sklamanie je obrovské. Koniec socializmu boľševického typu nám predsa dával toľko nádejí a toľko príležitostí. Kam sa podeli? Kam sa podelo nadšenie, súdržnosť, iskry o očiach, odvaha, kde skončila príležitosť vybudovať prosperujúcu a slobodnú vlasť s rovnými príležitosťami pre každého občana?

V nekonečnej brečke politického marketingu pre tupé ovce, v žumpe zámerne prezložitenej daňovej džungle, v stoke hlúpych a na mieru lobbystov šitých zákonov, v demagogických prejavoch samoľúbych partajných vodcov, v populistických heslách o sociálnom zmieri, vo vyhláseniach, že nie sme ako oni, v talároch väčšiny komunistických sudcov a v pri stene sráčstvo samozvaných elít, v dôsledku ktorého nám bol implantovaný nový multikultúrny socializmus pod vlajkou Európskej únie.

Doba červeného temna urobila z väčšiny národa skrotené zvieratá zo zoologickej záhrady, ktoré pre kus žvanca nie sú schopné pochopiť význam mreží okolo seba a majú panický strach, že ak dôjde k ich odstráneniu, nebudú mať večer čo žrať. Ich obzor sa zúžil na pravidelný prídel páchnucej fľaky od väzniteľov a občasné súloženie. Nič viac vraj nie je k spokojnému životu potreba. Hlavne, že je to isté. Čo sa nachádza ďaleko za obzorom, koľko príležitostí ponúka voľná príroda, nikoho nezaujíma. Najdôležitejšie je, aby zvieratko vo vedľajšej klietke nedostalo viac pochutín. Česť práci!

Pevne som dúfal, že s pádom železnej opony skončí aj toto sebaponižovanie a každý slobodný jedinec sa bude snažiť prestať rýpať držky v krajine, narovná chrbát a prijme pravidlá voľného trhu, slobody slova aj rovnakých príležitostí. Bohužiaľ som sa hlboko mýlil.

Začalo to kovanými boľševickými kádrami, ktoré úplne beztrestne už druhýkrát rozkradli republiku a mlčiaca väčšina im za to ani nebola schopná vynadať. Za všetko vraj môže Klaus a Mečiar. Hotové, vybavené. Že banky a zvyšky ekonomických aktív bývalých štátnych podnikov vytunelovali v drvivej väčšine tí, ktorí mali relevantné informácie a Kamarátničkov, teda súdruhovia z vedenia a špičky ŠtB, sa nejako hovoriť nenosí.

Z tejto základnej premisy sa potom odvíja aj nasledujúci vývoj. Obrovská hospodárska moc sa sústredila do niekoľkých vzájomne prepojených a spolupracujúcich klanov. Jedni bojujú pod zástavou modrého vtáka, druhí so štvorlístkom v ruke, tretí spoliehajú na farbu čerešní. Rozdiel je len v percente bývalých členov KSČ na ich schôdzach. Naoko sa tu vytvára akési zdanie politickej demokratickej súťaže, ale ak dôjde na lámanie finančného chleba, vždy odhalí svoju pravú tvár to, čoho sme svedkami.

Občan je pre túto novodobú vrchnosť len obyčajné primitívne hovädo určené na platenie ich stále rastúcich potrieb a nárokov. Preto je na neho prichystaný bič v podobe zákonných a daňových povinností a exekútorov, ktorý dopadne vždy tam, kde by sa mohlo zrodiť čo i len semienko pochybnosti, či snáď odporu proti mocenskej mafii, alebo dokonca snaha o nápravu vecí verejných.

Všetci, ktorí sa o toto pokúsia, sú automaticky degradovaní do rolí pomätených krikľúňov, extrémistov, retardovaných blúznivcov či antikomunistických hurá bojovníkov po prechode. Lenže je to tak. Žijeme v dobe slobodných volieb, ktoré nič nemenia, žijeme v dobe sociálneho zmieru, ktorý rozdeľuje spoločnosť, žijeme v dobe slobody slova a do vyšetrovacej väzby sa môžete dostať na niekoľko mesiacov za vylepenie obyčajnej samolepky. Nad tým všetkým bdie úzka skupina panákov s neobmedzenou mocou a imunitou, spolu so svojimi súdruhmi v šedej zóne, ktorá potom slúži ako práčky špinavých peňazí.

Skorumpovaná politická vrchnosť, bijúca sa v prsia ako pomáha potrebným, skrášľuje našu krajinu, buduje diaľnice, bezplatne lieči, vzdeláva, pomáha a chráni, rozvíja vedu a kultúru, múdro integruje do spoločnosti menej prispôsobivé či spríjemňuje spolužitie rôznych etník, vie vo svojej podstate jediné: okrádať jedinca vytvárajúceho ešte nejaké hodnoty a vytvárať masu spoločenských parazitov závislých na štátnych peniazoch, ktoré potom ľahko premení v cirkusovej kampani na svojho voliča.

Dnes je tento pomer živiteľov a závislých jedna ku piatim. Ak neberieme do úvahy oprávnených príjemcov štátnych peňazí, napríklad zdravotne postihnutých či dôchodcov, zostáva na parazitickú časť populácie neskutočné číslo. Iste, potrebujeme aj lekára, policajtov, hasičov, učiteľov, sudcov a podobné profesie, bez ktorých by sa chod štátu neobišiel, ale v akom množstve, v akom pracovnom zaradení a v akom pomere ich výkonu k prínosu pre ostatných? Na čo živíme také množstvo úradníkov, pracovníkov rôznych "neziskoviek", politických "biznismenov"? Prečo vyplácame toľko zbytočných dotácií, grantov či investičných stimulov?

Pohybujeme sa ako v začarovanom kruhu. Chcelo by sa napísať "budúcnosť nie je". Podarilo sa to tým neosocialistom z boľševického podhubia dokonale. Majú nás v pasci. Veď všetko je podľa zákona! A chcú stále viac. Nové dane, nové zákony, nové nariadenia. Inak vraj zvieratká nedostanú svoju pravidelnú dávku Pomyje. Spoločnosť bohužiaľ nikam nepostúpila. Čakám na skutočnú revolúciu. Nie zamatovú.

Príde? Myslím, že možno skôr ako si myslíme. Bude sa jej hovoriť globálna finančná vojna, globálny bankrot alebo globálna strata dôvery v štátne dlhopisy. Potrebujeme to asi veľmi - zbaviť sa nadvlády parazitov.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:51,  Je to tak, najviac si súhlasila s adzunom ešte ako Scarlett minule som to pozeral a mi to...
dnes, 21:51,  Trollovia ako bojujú proti kotlebovcom :)
dnes, 21:50,  Budú riešiť grázlov ako Kiska
dnes, 21:48,  Výpis z obchodneho registra http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=316031&SID=5&P=1 MM123...
dnes, 21:48,  Scarlet ale ber to tak že aj ateisti ako Lemmy sú kokoti. *21 Kokotská doba je veru. *21
dnes, 21:46,  Lebo to má ná háku . Takto fungovala Firma To sú „podnikatelia“! Rodina poslanca...
dnes, 21:46,  (2) Osvietený, ako vidím Tvoju reakciu, hneď vidím, že tým neprekonateľným matrošom...
dnes, 21:45,  Presne presne. Ondrej by si mal vstúpiť do svedomia. *21
dnes, 21:45,  Žaluď medzi svojimi. Spolu dokážu viac. /Ukradnúť/. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 21:43,  Práve preto "Všetko to, čo sa okolo nich deje, je rozhodnutie velenia Aliancie a tak...
dnes, 21:40,  no a prečo to mazurek neplatí ?
dnes, 21:40,  najlepšia zábava bola keď ma uplakaní obdivovatelia asociala obvinili že stranku dlžník.sk...
dnes, 21:39,  57. prosím ta ty zbytočné indivídum, opytaj sa hokejisa kedy sme my boli kamaráti . ty si...
dnes, 21:38,  šiel som sa dotknúť dverí do nebeského kráľovstvá a z ničoho nič sa ukáže Ježiš a...
dnes, 21:37,  Lemmy vraj ano tak to sľubuje pán ex poslanec Mazurek *13*13*13
dnes, 21:36,  bola Ti daná moc nad zemou a nad nebom takto Ježiš povedal a my sme boli ticho, lebo sme...
dnes, 21:34,  Riešiť sa to dá všelijako. napríklad, nás "osvietených" präkäkätov ,...
dnes, 21:34,  Aj ty si bola ešte v roku pána 2014 kamarátka s ardzunom, veru, časy sa menia !!!!!!!!...
dnes, 21:32,  ďakujeme za medaile aj keď ich nemáme na fotkách Audiomachine-Tree of Life: Full Album HQ
dnes, 21:31,  51. jep, časy sa menia , uz aj "krestania " sú hnoj na internete *39
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vždy buď k ľudom slušný, keď kráčaš nahor. Mohol by si ich stretnúť pri ceste nadol.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(108 733 bytes in 0,468 seconds)