Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kedy by sa dala realizovať odluka náboženstva od štátu?

44
reakcií
949
prečítaní
Tému 21. augusta 2016, 20:21 založil sta2rky.

podobné témy:1.
označiť príspevok

sta2rky muž
   21. 8. 2016, 20:21 avatar
O odluke cirkvi (náboženstva) od štátu sa dá uvažovať pri akejkoľvek zmluve s Vatikánom vtedy, ak viac ako 50% obyvateľov Slovenska si uvedomí, že nejestvuje žiadny náš posmrtný stav a že naše vedomie smrťou definitívne zaniká ako pri každom živom tvorovi. Ak si toto ľudia uvedomia a príjmu ako reálny fakt, prídu na to, že akékoľvek náboženstvá v ich živote nemajú zmysel. Inak budú náboženstvá a sekty prekvitať ďalej.


2.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 20:30 avatar
Odluku tu už máme od roku 1989. Zrealizuješ ju tak, že prestaneš riešiť vnútrocirkevné záležitosti.

Ak máš na mysli finančnú odluku, teda presnejšie financovanie cirkví, musíš prísť s návrhom, ako odškodniť veriacich za príkoria a škody, ktoré im spôsobili ateisti. Ako by mala vyzerať daň platená ateistami na tieto účely?
Súhlasí Patrick91


7.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   21. 8. 2016, 21:03 avatar
šak by sa ateisti nedoplatili miliony rokov, keby to maju všetko odškodniť
Súhlasí TvojOponent19


14.
označiť príspevok

fajer
   22. 8. 2016, 07:23 avatar
a to ktorých ateistov myslíš, čo by mali platiť...hlupák kresťanský, cirkev je zločinecká organizácia, čo by tu mala niečo zaplatiť...


38.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 8. 2016, 16:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

fajer
   22. 8. 2016, 07:17 avatar
nemáme ty somár...


39.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 8. 2016, 16:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

fajer
   22. 8. 2016, 07:26 avatar
ako odškodniť veriacich za príkoria a škody, ktoré im spôsobili ateisti. ??????
no daj nejaké príkoria a škody, ktoré spôsobili ateisti, ...cirkev je banda zločincov, už dávno mala byť zlikvidovaná a zakázaná ako fašizmus, náboženstvo je zlo....


40.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 8. 2016, 16:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

gabriel pb
   22. 8. 2016, 11:10 avatar
nemáš pravdu


18.
označiť príspevok

fajer
   22. 8. 2016, 12:18 avatar
mám, len si ju nechcete pripustiť...dôkazy o zločinoch cirkvi, sú, len o bohu niet žiadnych...


20.
označiť príspevok

gabriel pb
   22. 8. 2016, 14:01 avatar
posmrtný život existuje, niekto ho zakúsi v očistci, niekto v inom svete a následne sa znovu narodí,


3.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   21. 8. 2016, 20:37 avatar
Celkom nechápem účel takýchto tém, ktoré sa tu už toľkokrát opakovali, ale okej, radšej pomlčím. Akurát si vyjadril svoj názor, ale na čo treba diskutovať, tak to už je vedľajšie (áno, ešte stále sa to tu volá diskusneforum.sk a nie vyjadrisvojnazoraskusrozsiritvojnupomocousvojichnazorov.sk) Ak takto uvažuješ, tým pádom prečo neuvažuješ aj o takej odluke školstva. A skús premýšľať objektívne, aj keď to je asi ťažké. Školstvo znie nutne a nevyhnutne pre fungovanie štátu...ale je to naozaj tak? Podľa mňa nie. Ak by došlo k akejsi osvetovej činnosti, mohlo by vzdelávanie fungovať na iných princípoch. Na to by ale bolo treba určitú osvetu celého národa. Vrátane každej väčšiny i menšiny. K tej ale asi len ľahko tak nedôjde...pospájaj si súvislosti, nebudem sem zbytočne písať slohovku. Aj tak je to zbytočné.


4.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 20:45 avatar
3 Ide o folklór sekulárnych humanistov. Nemajú témy, Slovensko je sekulárny štát a napriek tomu tu náboženstvo prekvitá. Potrebujú sa neustále presviedčať, že niektoré idey ich zjednocujú a vyhraňujú z celku. Je to niečo podobné, ako opilci radi otŕčajú chlast a hrdia sa tým, kde kto koho ovracal.  Hľadajú identitu. Nič viac 


12.
označiť príspevok

fajer
   22. 8. 2016, 07:16 avatar
prekvitá, hlavne to moslimské... hlavne po celej Európe, ale netreba zúfať, za chvíľu budú mešity aj u nás, ved je sloboda náboženstiev...


41.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 8. 2016, 16:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

sta2rky muž
   21. 8. 2016, 21:00 avatar
Koník ty si poukladaj myšlienky tak, aby to malo hlavu aj pätu a potom niečo napíš.


19.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   22. 8. 2016, 13:45 avatar
Však ono dáva...či?
Teda nechcem tu všetko podkladať na zlatom podnose, každý detail rozpísať, keďže aj tak viem, že ničí názor to nezmení, diskutovať sa o tom teda nedá, nakoľko diskusia je definovaná rôzne, ale napr: "Diskusia môže byť výmena názorov medzi ľuďmi na nejakú tému, ktorá má obyčajne za cieľ vyjasniť alebo vyriešiť nejaký problém" - tu sa nikdy žiaden problém ohľadne takýchto tém nevyjasní. Nikdy. Nikto nikdy ničí názor ohľadne náboženských otázok a otázok viery na tomto diskusnom fóre jednoducho nezmení, ani keď sa poskladám do lichobežníka a budem spievať soundtrack z Pat a Mat. Ani vtedy.
Kto chce, tomu moja myšlienka bude dávať zmysel - a kto nechce, ten sa bude všemožne snažiť toho druhého len potopiť. Nič prevratové, tak to vždy bolo aj bude.
A hlavne, načo budem napríklad rozpisovať myšlienku o školstve, keď som si aj tak takmer stopercentne istý, že by si sa to snažil odbyť napríklad spôsobom: ale veď náboženstvo a školstvo je niečo úplne iné či by si použil "argument" ale náboženstvo je zlo, škola je užitočná...
Ja nevravím, že som jednoznačne proti odluke. Ani jednoznačne za ňu. Ak by bol vymyslený nejaký normálny návrh na riešenie situácie po tom, ako by sa konala odluka, tak prosím. Teda snažím sa byť trochu empatický, totiž neviem si predstaviť niektoré veci po odluke. Ak by som šiel jednoznačne podľa svojho názoru, tak je mi to dosť jedno, pretože žiť sa dá kresťanský život aj bez kostola či cirkvi (hovorím o cirkvi s malým c,) aj keď to znie dosť možno hrubo, ale spoločenstvo sa dá vytvoriť a vytvára sa aj mimo cirkevného spoložitia. Neviem si však celkom dobre predstaviť, že by po odluke odrazu začali vznikať nové a nové spoločenstvá, že by to celé prekvitalo. Tak radšej nech je tu tento tmel, ktorý to ako-tak ešte drží. A či tam niekto chodí kvôli vlastnému presvedčeniu alebo kvôli tomu, že "musí," to už je na každého zvážení.
Inak príde mi dosť prostoduché...priam naivné myslieť spôsobom, ako asi mnoho ľudí myslí - teda že by nastala odluka, zrazu by bolo veľa peňazí tpv. "nazvyš," a tým pádom by sa mohlo investovať napr. do športov, kultúry, školstva a blabla. Naozaj je to naivné, lebo tie peniaze by sa zrazu - hopla, stratili a putovali by niekam úplne inam. Veď vieme, ako to funguje.


22.
označiť príspevok

sta2rky muž
   22. 8. 2016, 15:08 avatar
19. koník, neodmietam na tomto fóre diskusiu, ani debatu, ktorá nevyžaduje vyriešenie problému, stačí vyjadriť svoj názor kultivovaným spôsobom. Čo sa týka odluky náboženstiev od štátu, mne nejde o akúsi formálnu odluku za každú cenu, ale ako si mohol z úvodného textu vycítiť ide o racionálny a prirodzený dôvod neakceptovať náboženské učenia akéhokoľvek druhu (denominácie) pretože sú v uvedených súvislostiach nezmyselné. Polopaticky, ak reálne pri tvojej smrti definitívne zanikáš, akákoľvek viera ti je na prd. Porozumel si? No a tie peniaze, neboli by vynaložené na taký nezmysel ako sú náboženstvá, ale možno na nejaký iný zmysel, alebo nezmysel.


23.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   22. 8. 2016, 15:48 avatar
Áno, teraz si napísal presne to, čo som vravel. Takže hovorím, zbytočne sa tu budem rozpisovať, keď aj tak zareaguješ podobným štýlom ako v poslednej vete. Takže to by nebola diskusia, ale hádzanie hrachu na stenu. A to sa tu, koniec koncov, praktizuje hádam už dlho, dlho a ešte dlho bude.
Nevieš, za čo "bojuješ," tie peniaze by mohli byť použité všakovakým nesprávnym spôsobom. Uvediem jeden príklad, ktorý mňa osobne dosť pobúril, keď som sa o ňom zvedel. Obec dostala peniaze navyše, a tak chcela investovať do niečoho, čo zastupiteľstvu a proste celej tej vrchnosti prišlo správne - veď komu by aj nie, keď to na prvé počutie znie tak zmyselne. Sčasti zrenovovali časť starej požiarnej zbrojnice, kde sa dovtedy stretávala taká staršia mládež - mali tam niečo ako posilňovňu. Istý čas predtým ich starosta pekne povedané vyhodil, že už tam nemajú čo robiť, keďže to je súčasťou obce a že oni za to ani neplatia ani nič. Tak to z tých peňazí nazvyš (neviem, z akého dôvodu vlastne došli a aký bol ich skutočný účel,) zrenovovali tú časť zbrojnice, ktorá mala slúžiť mladým na stretávanie, kde si môžu pokecať a tak všetko. A čo tam tí mladí teraz robia (vekovo podotýkam to nie sú ani plnoletí, môžu mať okolo 14 rokov +-) a robia tam bordel, hluk a neporiadok aj do jedenástej, dvanástej v noci aj niekoľkokrát za týždeň. Staršia generácia sa na to už dosť sťažovala čo som počul, ale reakcia bola nejaká taká v zmysle, že to sú mladí a že on to s nimi vybaví.
Ktoby len bol na začiatku povedal, že z takého nevinného plánu vznikne toto?
Tak aj financie, my obyčajní nemáme poňatia (áno, aj keď si určite všetci myslia, že to už majú prekuknuté) kam prúdy peňazí smerujú. Dobre, možno sa zdá, že tie financie do cirkví nie sú najlepším riešením, no ak by sa to zmenilo a prúdili by niekam inam, ktovie, ako by to bolo dopadlo. Polemizovať sa dá. Dá, ale skutočnosť nevieme a potom by už mohlo byť neskoro plakať nad rozliatym mliekom.
A kto ti vlastne povedal, že "reálne pri tvojej smrti definitívne zanikáš?" To je len tvoja osobná viera a presvedčenie, prosím ťa, teda to nezovšeobecňuj ako reálne uznávaný fakt. To ním nie je.
Takže takto asi si predstavuješ "diskusiu, debatu?" To nie je o tomto, že si každý povie svoj názor a potom, už čoskoro, sa na túto tému - ako aj každú inú - zabudne, až kým niekomu opäť o niekoľko mesiacov neblikne a založí novú, s totožným obsahom.


24.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   22. 8. 2016, 15:53 avatar
Zbytočne sa tu nebudem rozpisovať píšeš, ale ja vidím niečo iné.................    


25.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   22. 8. 2016, 15:55 avatar
24. hejže, to mi došlo trocha neskôr. Len jednoducho nechcem byť tá osoba, ktorá si vytvorí 2 skupiny (ako tu niektorí robia) že "na týchto reagujem" vs "na týchto nereagujem"...a potom z toho vzniká taký guľáš, a reagujem tak zdlhavo aj keď nechcem   


26.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   22. 8. 2016, 15:56 avatar
Nechceš napísať o tom knihu ?    


27.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   22. 8. 2016, 15:57 avatar
O čom? O mojich pochodoch, alebo o odluke?   


28.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   22. 8. 2016, 15:58 avatar
No do knihy sa zmestí aj aj. 
Súhlasí anonymný_koník


5.
označiť príspevok

sta2rky muž
   21. 8. 2016, 20:47 avatar
Odluku náboženstiev od štátu chápem tak, že náboženstvo sa stane súkromnou vecou potenciálneho veriaceho, tak ako je to napr. pri ateistoch, nebude sa vyučovať na školách, deťom a mládeži sa bude hovoriť pravdivo o našom živote a smrti. To ako chce odškodňovať občanov ktorým cirkev podvodom ukradla majetky. Cirkvi sú podvodnícke organizácie, ktoré nič materiálne nevyrábajú, ale získavajú majetky podvodom od naivných veriacich. O akých príkoriach voči podvodníkom hovoríš, aká škody im ateisti urobili? Hierarchia si žije ako prasa v žite. Hanbi sa ak takúto háveď zastávaš!!


8.
označiť príspevok

sta2rky muž
   21. 8. 2016, 21:06 avatar
A ešte niečo. Štát by mohol u svojich občanov tolerovať akékoľvek myšlienkové prúdy, či aktivity, ktoré ľudí neohrozujú, ale nie za každú cenu podporovať.


9.
označiť príspevok

sta2rky muž
   21. 8. 2016, 21:13 avatar
Čo sa týka financovania náboženského parazitu - cirkvi, na tele štátu, tak tých okolo 40 miliónov € pre približne 4000 hierarchov je suma, ktorú by mohol využiť štát oveľa užitočnejšie.


21.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 8. 2016, 14:05 avatar
Je síce pravda, že štát by to MOHOL využiť, ale kto skutočne verí, že by aj využil? Na Slovensku


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 8. 2016, 00:00 avatar
Tak som si otvaral nove temy, a fakt neviem, naco som si otvaral tuto  


11.
označiť príspevok

Karola žena
   22. 8. 2016, 00:17 avatar
starky...toto by nepomohlo, ..viera je v ľuďoch tak silno zakorenená, že tu nepomôže ani svätená voda, ..cirkev je prepojená pokliticky a vláda má dohodu s Vatikánom, ..pokiaľ sa vláda raz neuvedomí a dohodu nezruší, ..zabudnime na odluku cirkvy od štátu,...)


16.
označiť príspevok

sta2rky muž
   22. 8. 2016, 07:45 avatar
11. Len som chcel ukázať ako by sa to dalo. Ak by väčšina uvažovala tak ako moja rodina nestavali by sa ani kostoly, ani mešity a nábožensky veriaci ľudia by sa hanbili za to v čo uverili podvodníkom, prípadne svojim rodičom.


29.
označiť príspevok

sta2rky muž
   22. 8. 2016, 18:24 avatar
23. O zániku nášho vedomia smrťou sa dočítaš tu: www.diskusneforum.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Ale pud sebazáchovy ti nedovolí prijať túto realitu. Pri zvieratách to zrejme pripúšťaš, aj pri iných živých organizmoch. Musíš sa stým zmieriť, je to neblahá realita. Myslíš si že prírodné zákonitosti by sa dali zmeniť náboženskou vierou?


30.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 8. 2016, 17:07 avatar
Starký, náboženstvo a viera v boha je hovadina len preto, že ty si nepochopil.
Ten deň, keď sa modlím je lepší ako ten, keď sa nemodlím. Na tomto princípe fungujú viery, nie dvetisíc rokov, ale od počiatku ľudstva. Takto si vylepšujem život a bol by som idiot, keby som to nevyužil a už sa nedám nikomu takému, ako si ty presvedčiť, že je to kravina, lebo ty nevieš o čom hovorím.
Ale u mnohých ľudí povýšil satan lenivosť na slobodu, otočil im rebrík a im to vyhovuje, tak nech si to užijú a nech nechajú oni zase nás, aby sme si to tiež užili.
lebo to, že veriací využívajú výhody viery v boha vo svojích životoch a nevericí nie,ale to nie je otázka inteligencie, to je otázka zlého ducha, ktorý sa v tebe usadil a neustále ťa uisťuje, ako, dobre robíš, že neveríš v boha, lebo, on ťa potrebuje pre seba, pre svoje ciele. Príde určitý okamžik, keď človek spozná pravdu o tomto svete, ale to už sa nebude dať nič robiť.
Už len plakať, prečo ja nie som medzi nimi. Ale to už sa budeš musieť podriadiť zlému a ťuťuli skončilo.


31.
označiť príspevok

fajer
   23. 8. 2016, 17:14 avatar
ty si tiež nič nepochopil...náboženstvo a cirkev v tvojom prípade, je len o bezpracnom živote pre klérus a jeho prisluhovačov...ste zločinci, ktorý neboli potrestaný...


32.
označiť príspevok

fajer
   23. 8. 2016, 17:19 avatar
od počiatku ľudstva.???? ale ľudia chodia po zemi už 100 tisíc rokov, tak kde v riti bol ten tvoj boh tak dlho, ked sa, že vraj zjavil len pred 2000 rokmi...
Súhlasí sta2rky


42.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 8. 2016, 16:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

sta2rky muž
   24. 8. 2016, 20:25 avatar
elemír - žiješ s predstavami bohov, dobrých a zlých duchov, satanov, ktorí zasahujú do tvojho života, ako píšeš, pozitívne. Ja rovnako šťastne žijem aj so svojou rodinou a úplne bez tejto ľudskou fantáziou vymyslenou háveďou. Tiež nemáme potrebu sa rozprávať s akýmisi imaginárnymi bytosťami cez modlitbu. Len ti znova pripomeniem, že to všetko čo robíš v tejto oblasti je nezmysel, nebudeš mať z toho nič po smrti - definitívne rovnako zanikneme, až na to, že ty máš počas života iluzórnu nádej tak, ako okolo 90% obyvateľov zeme.


33.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 8. 2016, 17:24 avatar
Ja si myslím že taký Ustav pamätí národa by sa mal zaoberať aj zločinmi cirkvi nielen minulým režimom.........
Súhlasí sta2rky, dorota


35.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 8. 2016, 17:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 8. 2016, 17:28 avatar
Inak som si prečítal že prezident pozval Pápeža na návštevu Slovenska........už počujem tú výhovorku že je to hlava štátu......))))odkial asi dovážame svätenú vodu.....OK to by som ešte strávil, ale žiadne omše a účasť štátu na týchto akciách, ale vieme ako to bolo v minulosti pri pápežových návštevách......


36.
označiť príspevok

elemír muž
   24. 8. 2016, 16:24 avatar
Iba potvrdzujete čo som napísal, tá nenávisť vo vás nie je otázkou vašej inteligencie, to je zaslepenie, ktorým vás zaslepuje ten druhý, aby ste nevideli pravdu a vy mu žeriete aj s navijákom a ešte sa cítite múdri. Príde čas a to si na mňa potom spomeňte, keď vám padnu sánky až pochopíte skutočnú pravdu.

Majstri sveta, Nobelovu cenu za múdrosť by ste nechceli ???????????????????


37.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 8. 2016, 16:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

dorota
   24. 8. 2016, 16:44 avatar
asi si mal na mysli odluka cirvki od stat, a nie nabozenstva, lebo to si neviem predstavit ako by si ho chcel docielit. :-)

podla mna by sa nemala realizovat, skor som za hladanie noveho modelu spoluprace. napriklad na takom islame vidime, ze velka sfera vplyvu nabozenstva nevytvara dobre prostredie. europa (ako vysostne krestanske, nie katolicke!!, uzemie) by mala hladat cestu hodnoty v nabozenskej filozofii; a nabozenstvo by malo najst cestu priblizenia sa k ludom. "vdaka" prave katolicizmu ktoreho objektom hodnou sa stavalo ono smaotne sa z nich stali uzatvorenym spolocenstvom co vytvara zbytocne tlaky na opboch stranach.


45.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 8. 2016, 21:03 avatar
Ateisti predsa nikoho nepustia k moci a už dopredu plačú za každou korunou, ktorú by aj tak prehajdákali. Kolko peňazí ročne si zoberú zo štátneho rozpočtu, na slovensklu to je rekord v celej únii.
Sami vládnu, sami si na seba aj nadávajú.
Každý mi dneska hovorí, že to je tu ako za komunizmu a ja sa na neho pozriem a pýtam sa ho a ty si slepý, a kto že je FGico a celá jeho banda, veď socilana demokracia je nezmysel ako horiaca voda. Kedysi ho západní novinári nazvali satalinocvým vnukom a a teraz je zase nasáškovaný v Moskve.
Kapitalizmus je iba hrôza pre lenivcov, čo vidia hrôzu v tom, že sa musí íť každý deň do roboty. Alečo si o tom myslia robotníci na západe ??? Chceli by nazad komunizmus ??? Choďte sa ich opýtať.
Všade, kde už bol komunizmus došlo v raždenie a zabíjani a ničenie štátnej ekonimiky, kolko mohli dnes zarábať naši robotnícui, ak by tiu nebol 40 rokov komunizmu ???????? Ja to viem presne, choďte sa opýtať za hranice tam, kde komunizmus nebol. Kto je to, komunista? Ani robiť ani modliť tak čo potom, asi len ako ta naša menšina. Ale aj na to musí zarobiť niekto peniaze, toto nie sú natlačené peniaZE, AKE SI NATLAčLI KOMUNISTI,, Vládne úzka garnitúra strachom, lebo tí nedokázali nič iné iba sa pomstami a vraždami lepších kolegov dostali k moci viď súdne procesy po vojne u nás.
A takíto s krvavými rukami sa tu nadrapuje a vyčíta cirkvi bohatstvo a vraždy ???? Zločinecká organizíci a čo sú potom komunisti ??? Nielen že zabíjali nevinhých, oni sa ešte aj sami medzi sebou zabíjali. Nanucovali ľuďom kraviny, ab mali strach z ich zločinov. Držali nás zavretých za ostnatým drôtom a kto sa k nemu priblížil, zastrelili ako psa.

Toto je inteligencia tých, ktorí mladosť miesto školy presedeli v krčme, ale zrazu prečo on má to a ja nie ? Ich jediným snom je, aby doktori a inžinieri kopali pod ich ndvládou kanáíly, lebo nenávidia, ak niekto vie niečo navyše ako oni.

Dodnes sa presadzujú v mocenských štruktúrach za každú cenu a vždy chcú všetko ovládnuť len pre seba. Bez ohladu na to, či sa to niekomu páči, lebo nie.

A tí tu idú vykrikovať o zločineckých organizáciach a oblbovaní mozgov.

Choďte už konečne na smetisko dejín a nevytrčajte tu svoju drzosť a hlúposť.
Človek si to dlho nevšíma, ale oni sú ako povedal Havel, my nejsme ako oni a oni si to vysvetlili akože to myslel, že sú múdrejší a znova povstali.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(130 249 bytes in 0,458 seconds)