Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kde sú mŕtvi?

132
reakcií
1101
prečítaní
Tému 4. marca 2017, 03:05 založil teolog.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
29. 12. 2011
4
22. 05. 2017
0
08. 06. 2015
377
11. 09. 2015
25
 
 


1.
označiť príspevok

teolog
   4. 3. 2017, 03:05 avatar
“V pote svojej tváre budeš jesť chlieb, kým sa nevrátiš do zeme, lebo z nej si bol vzatý. Lebo si prach a do prachu sa vrátiš.“ - 1. Mojžišova 3:19.

“Všetko, čo nájde tvoja ruka robiť, rob celou svojou silou, pretože nie je práce ani plánovania, ani poznania, ani múdrosti v šeole [„v záhrobí“, EP; „v ríši mŕtvych“, RP; „v podsvetí“, NV], na mieste, na ktoré ideš.“ - Kazateľ 9:10.
Súhlasí gabriel pb


3.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 3. 2017, 06:53 avatar
dajme si pesničku o kazatelovi

http://www.youtube.com/watch?v=UBQOFcskn-U Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí lisdalebobb


97.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 3. 2017, 21:52 avatar
Jasne sa píše v Biblií, čo sa deje hneď po smrti príde večná odplata a po nej - nebo, očistec alebo peklo. Mŕtvi neostávajú vo vzduchoprázdne alebo vakuu alebo, že sa zmenia na nič, resp. ničotu (žiaľ mnohí z nás si tak tak myslia, že umrú a ničota).

1021 Smrťou sa končí život človeka ako čas otvorený na prijatie alebo odmietnutie Božej milosti, ktorá sa stala zjavnou v Kristovi. Nový zákon hovorí o súde(1038) najmä z hľadiska konečného stretnutia s Kristom pri jeho druhom príchode, ale viac ráz hovorí aj o odplate bezprostredne po smrti každého človeka podľa jeho skutkov a jeho viery.(679) Podobenstvo o chudobnom Lazárovi a Kristove slová kajúcemu zločincovi na kríži, ako aj iné texty Nového zákona hovoria o konečnom osude duše, ktorý môže byť v jednotlivých prípadoch odlišný.

1022 Každý človek hneď po smrti dostáva večnú odplatu(393) vo svojej nesmrteľnej duši na osobitnom súde, ktorý stavia život človeka do vzťahu s Kristom: alebo prejde očisťovaním, alebo hneď vojde do nebeskej blaženosti, alebo sa hneď naveky zatratí.
„Na konci života ťa budú súdiť podľa lásky.“ (1470)

www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

toman
   4. 3. 2017, 06:40 avatar
Biblia to prezentuje takto...

Každý má dve existencie, telesnú a duchovnú. Tvoje telo sa po tvojej smrti zrecykluje, obrazne sa vráti tam odkial bolo vzaté. Prach si a na prach sa obrátiš si môžeš predstaviť tak, že tvoje telo je zložené z chemických prvkov a po tvojej smrti sa z neho stanú zase len chemické prvky.

Telo teda nie je niečo "mimozemské", skladá sa iba z toho, z čoho všetko naokolo. Z toho "prachu" chemických prvkov.

Duchovná existencia
---

Človek je telo (tá hmotná, "prachová", časť) a potom niečo k tomu. Nazvime to duša. Ježiš, na príklade Lazára a boháča (Lk 16,19), hovorí, že po smrti ide duša človeka do neba (lona Abrahámovho) alebo do pekla (hádes).

V lone Abrahámovom človek čaká v príjemnom prostredí na koniec sveta, nové nebo, novú zem a večný život. V hádes (v pekle) človek čaká v nepríjemnom prostredí (v ohni), tiež na koniec sveta, na ohnivé jazero, do ktorého bude hodený a naveky mučený.

Potom ako sa Ježiš obetoval a zaplatil za hriechy svojho ľudu, sa to trochu pozmenilo. Tí, čo boli v lone Abrahámovom (v nebi), tak tí boli odtiaľ vzatí a sú s Ježišom a čakajú na koniec sveta, nové nebo a novú zem spolu Ježišom.

Takže tí, čo dnes zomierajú idú hneď priamo do prítomnosti Ježiša alebo do hádes (do pekla). Obe skupiny čakajú na koniec sveta a potom jedných čaká nové nebo, nová zem, miesto, kde Boh zotrie každú slzu a veci, ktoré oko nevidelo a ucho nepočulo a tých druhých večné mučenie v ohnivom jazere spolu so satanom a antikristom.

To fakt?
---

Ježiš bol podľa Biblie, najväčším kazateľom pekla. Hovoril o pekle a večnom utrpení pre neveriacich viac ako ktorýkoľvek iný prorok pred ním.

A čo môže človek urobiť, aby sa peklu vyhol? Má snáď dokázať nemožné a spraviť zo seba dokonalého alebo urobiť milión dobrých skutkov? Nie. Má sa kajať a veriť evanjeliu. O všetko ostatné sa postará (postaral) Boh.

Veriť však, lepší výraz je dôverovať, je ťažké. Najťažšie. Ľudia sa boja, majú strach veriť a dôverovať. Lenže:

(Zjv 21,8) bojazlivým a neverným ... bude ich diel v jazere, ktoré horí ohňom a sírou, čo je druhá smrť.

A kajať sa? Tak to už vôbec nie...

Kto si rád prizná, že nie je dobrý človek? Ja sám som si to roky odmietal, čo i len pripustiť. Pritom som bol zlodej, podvodník, cudzoložník, bohorúhač, klamár, okultista a všetko ostatné.

Keď si uvedomíš, kto si a aký si obludne zlý a zvrátený, obráť sa na Ježiša, aby ťa z toho zachránil a vytrhol. A on to spoľahlivo urobí.


6.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 09:20 avatar
toman. Lono Abrahámove nie je nebo. Bol to dočasný ráj. Za čias Adama bol ráj na zemi.
23 A keď v pekle v mukách pozdvihol oči, zďaleka videl Abraháma a Lazára v jeho lone.
26 A okrem toho je medzi nami a vami veľká priepasť, takže nik - čo ako by chcel - nemôže prejsť odtiaľto k vám ani odtiaľ prekročiť k nám.” 27
Čiže ten bohatý človek čo sa dostal do dočasného pekla(druhej strany hádesu) sa rozprával s Abrahámom, ktorý bol v raji (prvá strana hádesu.).
Hádes je rozdelený na dve polovice., medzi ktorými je veľká priepasť. Abrahám, Mojžíš a spol. boli v ráji, prvej časti hádesu, kde sa mali dobre, a v druhej časti hádesu(dočasnom pekle) kde trpia sú ľudia, ktorý nakoniec skončia vo večnom pekle.

Jn 3,13 Nik nevystúpil do neba, iba ten, čo zostúpil z neba, Syn človeka.
19 Keď im to Pán Ježiš povedal, vzatý bol do neba a zasadol po pravici Boha.
51 Ako ich žehnal, vzdialil sa od nich a vznášal sa do neba.

8 Preto hovorí: "Do výšav vystúpil, so sebou vzal zajatcov, ľuďom dal dary." 9 A čo iné znamená to "vystúpil", ako že aj zostúpil do nižších častí zeme? 10 Ten, čo zostúpil, je ten istý, čo aj vystúpil ponad všetky nebesia, aby naplnil všetko.

Keď bol Ježiš vzatý na nebo so sebou vzal tých, ktorý prebývali v Raji (veriacich).
Zatratená časť Šeola/Hadesa zostala nezmenená. Všetci neveriaci mŕtvi odišli tam očakávajúc posledný súd v budúcnosti.


7.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 3. 2017, 09:30 avatar
máte v tom mišung a polopravdy píšete, nechcem vás dehonestovať a zhadzovať ale keby sa zostupovalo do pekla tak často ako keď vy navštívite kúpeľnu doma, tak by na Zemi zlých ľudí nebolo,,

peklo je imaginárne tam nik nechodí, ani Ježiš Kristus Nazaretský tam nebol, ani anjeli z neba tam nechodia, pokým sa tam neocitne veľký hriešnik a to je veľmi ojedinelé, nestrašte ľudí peklom, pretože sami tam nepôjdete, na hriechy je tu očistec,,
Súhlasí lisdalebobb


9.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 09:40 avatar
Ježiš zomrel, aby zaplatil pokutu za všetky naše hriechy (Rimanom 5:8). Izaiáš 53:5 tvrdí, „a on bol smrteľne ranený pre naše prestúpenia, zdrtený pre naše neprávosti; kázeň nášho pokoja bola vzložená na neho, a jeho sinavicou sme uzdravení.” Ježiš trpel za naše hriechy, aby sme my mohli byť oslobodení od utrpenia. Povedať, že aj my musíme trpieť za naše hriechy, je rovnaké ako povedať, že utrpenie Ježiša bolo nedostatočné. Povedať, že my si musíme odčiniť svoje hriechy očistením v očistci, je poprieť dostatočnosť obete Ježiša za odčinenie našich hriechov (1 Jána 2:2). Predstava, že musíme trpieť za naše hriechy po smrti je v rozpore so všetkým, čo Biblia hovorí o spasení.


10.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 09:43 avatar
Pre veriacich stav po smrti znamená byť „mimo tela a doma so svojim Pánom” (2 Korinťanom 5:6-8; Filipänom 1:23). Všimni si, že sa tam nehovorí „mimo tela, v očistci s očisťujúcim ohňom”. Nie, pretože kvôli dokonalosti, úplnosti a dostatočnosti Ježišovej obete budeme po smrti ihneď v prítomnosti Pána, úplne očistení, oslobodení od hriechu, oslávení, zdokonalení a skutočne posvätení.
Súhlasí lisdalebobb


120.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 23:01 avatar
10,....nie je to pravda! Daný časový úsek sa tu nespomína,....už aj preto,že v smrti čas nevnímame!
Je pravdou,že mnohí Boží ctitelia zomreli ako pred Kristom,tak aj za čias Krista ,ešte pred tým ako bol vzkriesený!
Ale Písmo jasne hovorí,že "Kristus bol prvý zo vzkriesených" a že pred ním nikto nebol vzkriesený! Až jeho obeť "zasvätila cestu do neba"/opona=jeho telo/,...čo Pavol detailne opisuje.
Teda je nemožné aby sme išli hned po smrti do neba. Na druhej strane Písmo opäť jasne hovorí,že "nikto pred druhým príchodom Krista nedostane odmenu"!/parafráza/
Až v "posledný deň" bude vzkriesenie a potom až budeme mať svoju odmenu! Prv nie!
Pavol hovorí aj o "poradí vzkriesenia" ,a aj z tohto je zrejme,že to nemôže byť hneď po smrti!
Čo mal Ježiš na mysli, keď Nikodémovi povedal:...... „Nikto nevystúpil do neba, iba ten, kto zostúpil z neba, Syn človeka“?
Vieš to? Ako to chápeš? Alebo kam šiel Ján Krstiteľ ktorý bol sťatý?
Aj o ňom hovorí Písmo ,že nie je v nebi!
Je zaujímavé, že Ježiš tesne predtým, ako hovoril o tých, ktorí..... „uchvacujú“ nebeské Kráľovstvo, povedal:..... „Pravdivo vám hovorím: Medzi tými, čo sa narodili zo žien, nebol vzbudený nikto väčší ako Ján Krstiteľ; ale ten, ktorý je menší v nebeskom kráľovstve, je väčší ako on.“ (Mat. 11:11) Prečo je to tak? Pretože až po tom, čo bol na Letnice 33 n. l. vyliaty svätý duch, sa verným Božím služobníkom v plnej miere otvorila možnosť stať sa členmi vlády tohto Kráľovstva. /ísť do neba/ A Ján Krstiteľ bol v tom čase už mŕtvy. — Sk. 2:1–4.
Súhlasí elemír


11.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 3. 2017, 09:47 avatar
zomrel pretože si slobodne vybral ako naloží s pozemským životom, nie, do očistca chodia veľkí hriešnici, malé hriechy sú odpustené pri spovedi, zabúdol si na skutočnosť, ktorá vraví, že sme na ceste, preto niekto ide do neba iný do očistca, nie sme všetci rovnakí, preto nemôžeš vravieť a písať o spáse každého človeka, ktorý dožil svoj život
Súhlasí lisdalebobb


12.
označiť príspevok

ardzun muž
   4. 3. 2017, 09:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 3. 2017, 09:59 avatar
spoveď je záchránov pre malé hriechy, veľké hriechy Ti povie každý učiteľ náboženstva alebo ako to vy katolíci vravíte diakón, neviem ich naspamäť, pretože neuvažujem v živote či urobím malý alebo veľký hriech, Ježiš povedal, nepozerajte na tých maličkých ako na hriešnikov, ich je božie kráľovstvo, beda tomu zkrs koho prichádzajú pohoršenia a preto ak má niekto menej ako 30 rokov a ten druhý je starší od neho prišlo pohoršenie ten sa bude kajať a pykať


13.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 09:54 avatar
Kiež by to tak bolo ako píšeš.
Súhlasí lisdalebobb


14.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 09:54 avatar
No biblia prezentuje niečo iné.


15.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 09:59 avatar
"do očistca chodia veľkí hriešnici, malé hriechy sú odpustené pri spovedi,"

V Biblii je náuka o hriechu jednoznačná a jasná:
Rim 6:23a Lebo mzdou hriechu je smrť
Boh teda nerozoznáva ľahký a ťažký hriech, ale iba HRIECH. A trest za hriech je vždy u Boha smrť – peklo. Teda podľa Božieho znenia aj ten najľahší hriech je tou najťažšou urážkou Boha, za ktorý si človek zaslúži len smrť, čiže peklo
Súhlasí gabriel pb, toman


17.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 10:00 avatar
Boh je spravodlivý. Spravodlivosť vyžaduje potrestať každý jeden hriech. Pokiaľ nie je každý náš hriech potrestaný, Božia spravodlivosť nebude uspokojená!

Keďže Boh je aj LÁSKA, vymyslel spôsob, ako uskutočniť, aby každý hriech bol potrestaný, a aby mohol človek prísť k nemu do neba. Poslal svojho Syna na svet, aby sa stal človekom, a aby v ňom, na ňom potrestal každý náš hriech!

Jn 3:16-18 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil. Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

V čom spočíva to Božie riešenie? JEDINE VO VIERE v to, že Boh vo svojej láske a spravodlivosti potrestal naše hriechy na svojom Synovi. JEDINE VO VIERE V TOTO BOŽIE RIEŠENIE!!!
Súhlasí lisdalebobb


18.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 10:01 avatar
Spása hriešnika je Božie dielo a my k nej nesmieme nič pridávať!

Žiadne skutky, pre spásu: ani omše, ani spovede, ani prijímania, ani modlitby, ani svoje utrpenia, pretože SPÁSA UŽ BOLA VYKONANÁ PRED 2000 ROKMI! A všetko pre našu spásu už vykonal Ježiš Kristus!

Kto neuverí v toto Božie riešenie Božej lásky a spravodlivosti, kto neuverí, že Ježiš Kristus zomrel a odtrpel spravodlivý Boží trest za jeho hriechy JE ODSÚDENÝ. Za každý jeden hriech bude dovolávaná Božia spravodlivosť na človeku, ktorý ho spáchal. To znamená že každý jeden hriech, ktorý spáchal bude potrestaný! A keďže už za jeden hriech je smrť, peklo, tam každý, kto neuverí Božiemu riešeniu bude večne trestaný a trpieť za svoje hriechy. Večne preto, lebo NIKDY NIKTO nedokáže odtrpieť čo i len jediný svoj hriech, ani za celú večnosť! Večne preto, lebo vyznanie hriechov v spovedi, ani očistec nerieši Božiu požiadavku odpustenia a odčinenia hriechov!
Súhlasí lisdalebobb


22.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 3. 2017, 10:13 avatar
zbaviť sa hriechu môžeš aj v pozemskom živote, prácou alebo cestovaním po svete, choď a už nehreš je napísané


25.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 10:23 avatar
zbaviť sa hriechu môžeš jedine vierou. Veď spasení sme jedine skrze vieru. Naše dobré skutky nás nespasia. No ten čo vraví, že verí a nekoná dobré skutky nemá pravú vieru v Krista.
Súhlasí toman, lisdalebobb


21.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 3. 2017, 10:10 avatar
iba Ježiš Kristus bol slobodný, Stvoriteľ musel ostať v Nebi, preto to nebolo na príkaz Stvoriteľa ale slobodná voľba Ježiša Krista Nazaretského isť a mať podobu syna človeka, preto ak toto urobil Boží syn ako slobodný a ako syn človeka, ľudia by ho mali nasledovať a hlásať slobodu v životoch
Súhlasí lisdalebobb


19.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 3. 2017, 10:04 avatar
áno máš pravdu ak smrť pokladáš za okamih pekla tak áno, lenže smrť a posmrtný život prípadne večnosť (spása) sú tri rôzne veci


20.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 10:09 avatar
Zj 21,8 Ale zbabelci, neveriaci , nemravníci, vrahovia, smilníci, čarodejníci, modloslužobníci a všetci luhári budú mať podiel v ohnivom jazere, horiacom sírou; to je tá druhá smrť.


23.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 10:13 avatar
tú pozemskú smrť okúsi každý človek. Ale druhú smrť nie.
Súhlasí Shagara


24.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 10:16 avatar
Flp 1,23 Oboje na mňa dolieha: túžim zomrieť a byť s Kristom, a to by bolo oveľa lepšie,
Tá pozemská smrť je nič. Každý veriaci vie, že po smrti bude žiť večne s Kristom.


123.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 23:11 avatar
7,...iba tá úvodná časť je pravdivá! Peklo a očistec neexistuje!
Vaniš a špiny sa zbavíš! 


130.
označiť príspevok

gabriel pb
   5. 3. 2017, 21:25 avatar
van iš je bielaci porstredník?


131.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   5. 3. 2017, 21:26 avatar
Mini van............


100.
označiť príspevok

toman
   4. 3. 2017, 22:02 avatar
Themistocles (6,8):

Nemám v tom guláš, len som použil inú terminológiu. Vo všetkom s tebou súhlasím. Lono Abrahámovo nie je nebo vo význame nebo, ale dočasné miesto, pokým neprišiel Ježiš a nezobral ich odtiaľ do neba. Ja som použil výrazy, aby tomu ľudia pochopili (nebo a peklo). Všetko ostatné, čo si napísal, som napísal aj ja.
Súhlasí Themistocles


118.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 22:49 avatar
100,....a kde sa píše ,že je to "dočasné miesto",....hlavne ak vieme ,že ide iba o fiktívny príbeh?


122.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 23:09 avatar
6,.....nie,nie ,nie! Ten text o zajatcoch si zle interpretoval! Nemôže to byť tak,lebo iné časti Písma tvrdia oipak!
Už som daný text vysvetloval!
A šeol/hádes/ je len jeden a nedelí sa na dve časti! Ak áno,kde sa o tom píše? Nikde a nedočítaš sa o tom ani v žiadnom biblickom slovníku. A žid ťa vysmeje takto dezinterpretovať šeol! Sú to iba ľudské náuky!


8.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 09:30 avatar
"Potom ako sa Ježiš obetoval a zaplatil za hriechy svojho ľudu, sa to trochu pozmenilo. Tí, čo boli v lone Abrahámovom (v nebi), tak tí boli odtiaľ vzatí a sú s Ježišom a čakajú na koniec sveta, nové nebo a novú zem spolu Ježišom."

Tí čo boli v nebi boli odtiaľ vzatí? To nedáva zmysel. Veď veriaci boli vzatý do neba z lona abrahámovho z raja.
Veď Kristus sedí v nebi po pravici Otca. To znamená, že keď veriaci sú s ním, tak musia byť v nebi. toman. V tomto máš trocha guláš.


96.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 21:39 avatar
2,....nikde v celom Písme nečítame o tom,že by ľudské telo disponovalo nejakou nesmrteľnou dušou. To je výsostne pohanská,filozofická náuka!
Ak je "Ježiš prvé ovocie vzkriesených",....tak ako mohli byť pred ním vzkriesení ľudia? Ak by Ježiš disponoval nesmrteľnou/nehmotnou/ dušou,tak by nebolo nič treba kriesiť,oživovať!
Proste by bol dalej žil,nakoľko smrť v chápaní trinitárov je len prechod z jednej formy bytia do druhej/vyššej/ formy bytia!
Jób píše....:Jób 34:14, 15
"14 Ak na niekoho zameria svoje srdce,
[ak] zoberie k sebe jeho ducha a dych,
15 celé jeho telo skoná
a pozemský človek sa vráti až do prachu".
Aj Žalmista hovorí v tomto duchu:....Žalm 146:4: „Jeho duch vychádza, on sa vracia do svojej zeme; v ten deň sa pomíňajú jeho myšlienky.“
A samozrejme, Kazateľa som už spomínal,ten opakovane tvrdí ,že po smrti nikto nežije,nemysli a je v nevedomí!
Opakovane poukazujem,že podobenstvo,príbeh o "boháčovi a Lazárovi" je fiktívny príbeh s cieľom poučenia a nemôžme ho chápať doslovne. Na to poukazuje aj poznámka pod čiarou v Jeruzalemskej Biblii!
Proste:...."Duša ktorá hreší zomrie"! Ez.18:4
Tiež Ježiš nikdy nekázal o pekle! Dané slovo "hádes" je ...."ríša smrti,podsvetie,záhrobie" a nie miesto kde ľudia trpia. Idú tam dobrí aj zlí! Ježiš len používal znázornenia,obrazy a poukazoval a varoval pred zničením! "Plat za hriech je smrť",....nie večné muky pri živote. Dušičkári svojou nebiblickou náukou/o nesmrteľnosti duše/ zrušili i smrť a to je bezprecedentný prípad a nehoráznosť!
Ak sa mýlim Toman,povedz nám ,čo bude teda podľa teba vzkriesené?
Za druhé,prečo sa píše ,že "peklo bude spolu so smrťou vhodené do ohnivého jazera?"
Môže vari aj smrť a peklo trpieť v nejakom druhom pekle?
A ako chápeš výraz ,..."druhá smrť"? A čo je prvá smrť?


4.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 3. 2017, 06:56 avatar
nesúhlasím
Súhlasí lisdalebobb


5.
označiť príspevok

asmodei muž
   4. 3. 2017, 08:49 avatar
Mrtvych zeru cervy.


29.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 3. 2017, 10:42 avatar
Červy žerú z mŕtvych tú časť, ktorú sú materialisti schopní a ochotní vidieť a uznať :-)


26.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 10:26 avatar
"Teraz sa radujem v utrpeniach pre vás a na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu pre jeho telo, ktorým je Cirkev." Kol 1, 24


27.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 10:36 avatar
Lk 9,23 A všetkým povedal: "Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme každý deň svoj kríž a nasleduje ma.
Lk 14,27 A kto ide za mnou a nenesie svoj kríž, nemôže byť mojím učeníkom.
2Kor 12,10 Preto mám záľubu v slabostiach, v potupe, v núdzi, v prenasledovaní a v úzkostiach pre Krista; lebo keď som slabý, vtedy som silný.
Súhlasí -era-, lisdalebobb


28.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 10:42 avatar
Themisctocles
Ak netreba ďalšieho utrpenia, prečo Pavol hovorí "na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu". A prečo nás potom Kristus vyzýva, aby sme trpeli? "Nech vezme svoj kríž"

A Pavol hovorí : "Ak sme teda sužovaní, je to na vašu potechu a spásu"
Podľa tvojich slov. Ako môže byť "sužovanie" dobré na spásu, ak sme už spasení skrze vieru?

Viera sama o sebe nie je zárukou spásy.


31.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 10:50 avatar
Astax1. Práveže si to zle pochopil. Jedine skrze vieru sme spasený. No viera bez skutokov nie je pravá viera. Keď povieš že veríš a nekonáš dobré skutky, tak tvoja viera nestojí za nič. Kristus nás vyzýva, ale Kristus nevraví, že skrze naše utrpenia dosiahneme spásu. Jedine skrze vieru.Kristova obeta je dokonalá. Čo sa týka spasenia, jedine vierou sme spasení.
To naše utrpenie, náš kríž ktorý musíme niesť, naše dobré skutky ktoré robíme sú výsledkom viery.
Súhlasí toman, lisdalebobb


32.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 10:54 avatar
1 Čo teda povieme: Čo dosiahol Abrahám, náš praotec podľa tela? 2 Ak bol Abrahám ospravedlnený zo skutkov, má sa čím chváliť, ale nie pred Bohom. 3 Veď čo hovorí Písmo? "Abrahám uveril Bohu a počítalo sa mu to za spravodlivosť." 4 Kto pracuje, nedostáva odmenu z milosti, ale z podlžnosti. 5 Kto však nepracuje, ale verí v toho, ktorý ospravedlňuje bezbožného, tomu sa jeho viera počíta za spravodlivosť. 6 Veď aj Dávid blahoslaví človeka, ktorému Boh počíta spravodlivosť bez skutkov: 7 Blahoslavení tí, ktorým sa odpustili neprávosti a sú oslobodení od hriechov. 8 Blahoslavený človek, ktorému Pán hriech nepripočíta.
Súhlasí toman


33.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 10:58 avatar
Aj Jakub a Pavol si neodporujú vo svojom učení o spasení. Pristupujú k tomu istému problému z inej perspektívy. Pavol jednoducho zdôrazňuje, že ospravedlnenie je jedine skrze vieru, kým Jakub kladie dôraz na fakt, že viera v Krista má za dôsledok dobré skutky.
Súhlasí toman


34.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 11:09 avatar
"A Pavol hovorí : "Ak sme teda sužovaní, je to na vašu potechu a spásu""
Písmo sa nevykladá jedným veršom, ale celkovo. Písmo si neodporuje.
Nemôžeme byť jedine spasení skrze vieru, a ďalej že aj skrze vieru, skutky a utrpenie.
Čiže jedine vierou sme spasený. Ale to utrpenie, dobré skutky... sú ovocím viery.
Preto Pavol hovorí, že je to na vašu potechu a spásu. Našimi skutkami a utrpeniami, láskou k bližnému a k Bohu potvrdzujeme svoju vieru.

1Kor 13,2 A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol.

Tvoje skutky sú výsledkom viery. To máš ako v manželstve. Pokiaľ povieš žene že ju miluješ a nedokážeš jej to skutkami, tak je to iba do vetra povedané.

18 Ale niekto povie: "Ty máš vieru a ja mám skutky." Ukáž mi svoju vieru bez skutkov a ja ti zo svojich skutkov ukážem vieru. 19 Veríš, že Boh je jeden? Dobre robíš. Ale aj diabli veria, a trasú sa! 20 Chceš vedieť, márnivý človeče, že viera bez skutkov je neúčinná? 21 Nebol náš otec Abrahám ospravedlnený zo skutkov, keď obetoval na oltári svojho syna Izáka? 22 Vidíš, že viera spolupôsobila s jeho skutkami a že skutkami dosiahla viera dokonalosť.
Súhlasí lisdalebobb


35.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 11:12 avatar
1 Čo teda povieme: Čo dosiahol Abrahám, náš praotec podľa tela? 2 Ak bol Abrahám ospravedlnený zo skutkov, má sa čím chváliť, ale nie pred Bohom. 3 Veď čo hovorí Písmo? "Abrahám uveril Bohu a počítalo sa mu to za spravodlivosť."


37.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 11:32 avatar
Žiadne skutky, pre spásu: ani omše, ani spovede, ani prijímania, ani modlitby, ani svoje utrpenia, pretože SPÁSA UŽ BOLA VYKONANÁ PRED 2000 ROKMI! A všetko pre našu spásu už vykonal Ježiš Kristus!

Tie naše utrpenia, dobré skutky, len potvrdzujú našu vieru.

Napíšem to takto.
Spása človeka: Kristus:100% jeho obeť (viera v neho, jeho obeť, jeho vzkriesenie)
Naše dobré skutky, utrpenie:0%

Viera: bez skutkov 0%
Viera v Krista(100%)=výsledkom sú dobré skutky, naše utrpenie, naša láska, naša viera

Čiže Spása =Kristová obeta (viera v neho)
Súhlasí Shagara


38.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 3. 2017, 11:41 avatar
Jojo, viera je niečo činné, nie len vnútorný stav. Veď keby sme mali skutočnú vieru čo i len ako horčičné zrnko, tak sa hora presunie...
Súhlasí Shagara


42.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 12:00 avatar
Pavol hovorí "neprestávame sa za vás modliť a prosiť" Prečo sa Pavol modlí za druhých, ak modlitby neprispievajú k spáse?
Prečo potom Kristus nám ukazuje príklad modlitby.
"Každý žije tak, ako sa modlí a každý sa modlí tak, ako žije". Boh od večnosti predurčuje človeka, v závislosti od jeho modlitby. Boh videl každého človeka - "Videl som ťa prv"- , skôr ako ho stvoril. On videl, či sa človek bude modliť alebo nie. Podľa tejto modlitby usporiadal život každého človeka a predurčil ho ku konečnému cieľu. Nikoho nepredurčil predom. Ale podľa modlitby usporiadal život každého. Preto sa človek modlí, aby plnil Božiu vôľu.
Božia vôľa s človekom je, aby každý bol spasený. Lebo to je najvyššie dobro t.j. spoločenstvo s Bohom.

Preto nieže modlitba nie je potrebná na spásu, ale naopak, modlitba je nevyhnutná, aby sme plnili Božiu vôľu, ktorá nás vedie k spáse.

Spása už bola vykonaná Ježišom Kristom. Objektívne realizovanú spásu si mám subjektívne osvojiť rozhodnutím pre Krista, opätovaním jeho lásky, k čomu dochádza výslovne alebo implicitne každým skutkom.

Objektívne realizovaná spása je Kristova obeta, ktorú priniesol za nás pred 2000 rokmi. Ale túto objektívne realizovanú spásu si má každý človek subjektívne osvojiť rozhodnutím pre Krista, pre dobro.
Preto Pavol hovorí "neprestávame sa za vás modliť a prosiť".
A taktiež "na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu pre jeho telo, ktorým je Cirkev." Pavol trpí za Cirkev, teda za ľudí, aby plnili Božiu vôľu, t.j. aby dosiahli objektívnu realizovanú spásu subjektívnym rozhodnutím pre opätovanie Kristovej lásky, ktorá nás spasila.
"Ak sme teda sužovaní, je to na vašu potechu a spásu"

Teda kritériom súdu je láska.
Všetko stojí na láske, celý zákon aj proroci. A tak isto aj Kristovo učenie. "Nik nemá väčšiu lásku ako ten, čo položí svoj život za svojich priateľov".
Z lásky budeme vydávať počet.

Apoštol hovorí "A tak teraz ostáva viera, nádej, láska, tieto tri; no najväčšia z nich je láska."
Najväčšia z nich je láska. "kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom“ (1 Jn 4,16)"

Spása neprichádza len na základe viery v obetu Krista. "A keď ako Otca vzývate toho, ktorý súdi bez nadŕžania osobám, každého podľa jeho skutkov, žite v bázni v čase svojho pobytu na zemi.“


43.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 12:11 avatar
"Spása neprichádza len na základe viery v obetu Krista. "A keď ako Otca vzývate toho, ktorý súdi bez nadŕžania osobám, každého podľa jeho skutkov, žite v bázni v čase svojho pobytu na zemi."

Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

8 Lebo spasení ste milosťou skrze vieru; a to nie je z vás, je to Boží dar: 9 nie zo skutkov, aby sa nik nevystatoval. 10 Veď sme jeho dielo, stvorení v Kristovi Ježišovi pre dobré skutky, ktoré pripravil Boh, aby sme ich konali.


44.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 12:16 avatar
"Apoštol hovorí "A tak teraz ostáva viera, nádej, láska, tieto tri; no najväčšia z nich je láska."
Najväčšia z nich je láska. "kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom“ (1 Jn 4,16)""

Ten kto vraví, že ma vieru a pritom nemá v sebe lásku, nemá pravú vieru v Krista. Viera v Krista neznamená len že veríš. Ovocím viery je láska, dobré skutky... Najväčšia je láska, no spasený sme jedine skrze vieru.


45.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 12:19 avatar
1Kor 13,2 A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol.

1Kor 13,3 A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo.

1Kor 13,1 Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal.


46.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 12:24 avatar
Láska a viera sa navzájom doplňujú. Ak ti chýba láska, nemáš ani vieru a naopak. Lenže tu sa rozprávame o spáse a tá je jedine skrze vieru. No keď nemáš v sebe lásku, nemáš v sebe ani vieru. Máš mať v sebe lásku a vieru... ale spasený si len skrze vieru. Máš dobré skutky a vieru, ale spasený si len skrze vieru. No ak máš vieru a nečiníš dobré skutky, nemáš pravú vieru.
Súhlasí Shagara


47.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 12:28 avatar
1 Čo teda povieme: Čo dosiahol Abrahám, náš praotec podľa tela? 2 Ak bol Abrahám ospravedlnený zo skutkov, má sa čím chváliť, ale nie pred Bohom. 3 Veď čo hovorí Písmo? "Abrahám uveril Bohu a počítalo sa mu to za spravodlivosť."
?


50.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 12:44 avatar
Nemusíš tie isté texty kopírovať stále do okola.

Ak je láska najväčšia, ako by sme mohli byť spasený len skrze vieru. Veď sa píše "kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom“ (1 Jn 4,16)" a taktiež "najväčšia z nich je láska".

Ak človek, ktorý nespoznal Boha - lebo prijať vieru je znakom milosti - teda neprijal osobnú vieru v Krista, plní zákon lásky (por 1 Jn 4,16) ostáva v Bohu a Boh ňom. Ak takýto človek hoci nie je kresťanom, no ostáva v Bohu, v jeho láske, a prejavuje konkrétne skutky lásky k blížnemu "Čo ste urobili jednému z týchto mojich najmenší, mne ste to urobili" a verí v Lásku, dobro a spravodlivosť, verí v Krista.

Povieš mi, že takýto človek nemôže byť spasený, lebo nie je kresťanom? No je napísané, že Boh pripravil Božie kráľovstvo tým, ktorí ho milujú. A ak takýto človek miluje Krista v blížnych, bez toho, aby to vedel počíta sa mu to za vieru?

Kristus nám o tom hovorí, keď rozpráva príbeh o samaritánovi. Samaritána môžeme prirovnať k nevercovi. Ak neverec hoci nepozná Krista, pomáha druhému v núdzi počíta sa mu to za spravodlivosť?

Boh súdi každého podľa skutkov. Každý pôjde na súd. A Pán hovorí „Lebo Syn človeka príde v sláve svojho Otca so svojimi anjelmi a vtedy odplatí každému podľa jeho skutkov.“

On každému odplatí podľa skutkov.
Súhlasí lea_pragmaticka1


52.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 13:01 avatar
"Ak je láska najväčšia, ako by sme mohli byť spasený len skrze vieru. Veď sa píše "kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom“ (1 Jn 4,16)" a taktiež "najväčšia z nich je láska"."

Máš pravdu. Najväčšia z nich je láska. Ale spasený si jedine skrze vieru. Keď skutočne veríš, tak v sebe máš lásku.

"Ak človek, ktorý nespoznal Boha - lebo prijať vieru je znakom milosti - teda neprijal osobnú vieru v Krista, plní zákon lásky (por 1 Jn 4,16) ostáva v Bohu a Boh ňom. Ak takýto človek hoci nie je kresťanom, no ostáva v Bohu, v jeho láske, a prejavuje konkrétne skutky lásky k blížnemu "Čo ste urobili jednému z týchto mojich najmenší, mne ste to urobili" a verí v Lásku, dobro a spravodlivosť, verí v Krista. "

Všimni si že žiadny modlár nevojde do kráľovstva nebeského. Ako môže človek veriaci v démonov ako šiva a podobne vstúpiť do nebeského kráľovstva? Pritom určite počul o Kristovi našom Bohu a spasiteľovi a evanjeliu. Jedine ak by sa hoc aj na konci života oobrátil ku Kristovi. Jedine tak. Ak však až do konca života bude veriť v démonov ako šiva a neobráti sa aj keď počul o skutočnom Bohu o našom spasiteľovi Kristovi, tak čo myslíš? Ako taký modlár dopadne?

Boh súdi každého podľa skutkov. Každý pôjde na súd. A Pán hovorí „Lebo Syn človeka príde v sláve svojho Otca so svojimi anjelmi a vtedy odplatí každému podľa jeho skutkov.“

Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

Zj 21,8 Ale zbabelci, neveriaci , nemravníci, vrahovia, smilníci, čarodejníci, modloslužobníci a všetci luhári budú mať podiel v ohnivom jazere, horiacom sírou; to je tá druhá smrť.

3 A ak je naše evanjelium ešte zahalené, je zahalené tým, čo idú do záhuby. 4 Im, neveriacim, boh tohoto veku zaslepil mysle, aby im nezažiarilo svetlo evanjelia o Kristovej sláve, ktorý je obrazom Boha. 5 Veď nie seba hlásame, ale Ježiša Krista, Pána; my sme len vaši služobníci pre Ježiša. 6 Lebo Boh, ktorý povedal: "Nech z temnôt zažiari svetlo," zažiaril aj v našich srdciach na osvietenie poznania Božej slávy v tvári Ježiša Krista.

"Boh súdi každého podľa skutkov. Každý pôjde na súd. A Pán hovorí „Lebo Syn človeka príde v sláve svojho Otca so svojimi anjelmi a vtedy odplatí každému podľa jeho skutkov.“"

Veriaci budú tak isto súdení Kristom, ale keďže nám bola pripísaná Kristova spravodlivosť a naše mená sú zapísané v knihe života, my budeme odmenení, nie potrestaní, na základe našich skutkov.


53.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 13:05 avatar
Ty by si Astax súdil aj veriach. Sranda.


54.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 13:08 avatar
Kritus nebude súdiť ľudí zapísaných v knihe života. Kedže im bola pripísaná spravodlivosť Kristova a ich mená sú zapísané v knihe života. Tí budú len odmenení na základe ich dobrých skutkov. Oni už trpieť nijak Astax nebudú. 
Súhlasí Shagara


55.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 13:11 avatar
Oni búdú súdení len na základe dobrých skutkov. To, ako sa budú mať v nebi. Ľudovo povedané aké budú mať vylahody v nebi.  


113.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 22:29 avatar
52,....ešte k tomu súdu pri zjavení Krista. Je každému jasné,že ak príde Kristus a bude armagedon/Veťký deň Boha Všemohúceho/,tak kto prežije bude chápať ,že jeho "súd" je pre večný život! A ten kto tu bude zničený,bude natrvalo vyradený z bytia! Jeho "súd" bude večná neexistencia!


115.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 22:37 avatar
52,....jednoducho...."milosť" je niečo čo si nezaslúžime. Príklad,...ak prezident nejakého národa má zvyk udeliť milosť istým väzňom, tak je to prejav jeho láskavosti, a daný väzeň si to nijak nevyslúžil skutkami!
To platí aj v prípade záchrany,spásy! Slovo "milosť" sa prekladá i slovom "nezaslúžená láskavosť"! Je to dar a nie plat za naše skutky!
„Boli ste zachránení... prostredníctvom viery... Nie je to kvôli skutkom, aby nijaký človek nemal dôvod chváliť sa.“ — EFEZANOM 2:8, 9
A k tým skutkom ,ešte jedna dôležitá poznámka:
Hoci dobré skutky sú dôležité, ešte dôležitejšie sú pohnútky, s ktorými ich vykonávame. Ak sú naše pohnútky nesprávne,pokrytecké ,atď,...tak sa míňame cieľa!


124.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 3. 2017, 23:55 avatar
Astax krásnu úvahu o modlitbe si sem dal, mám z nej radosť.
Súhlasí Astax1


132.
označiť príspevok

Astax1 muž
   6. 3. 2017, 18:33 avatar
Ďakujem Lea.

Človek si často krát namýšľa, že sa modlí, aby zmenil Božiu vôľu. "Boh chce, aby som trpel ale ak sa budem modliť trpieť nebudem"

My sa modlíme naopak preto, aby sme Božiu vôľu naplnili, lebo ona nás vedie k cieľu. Utrpenie musí prísť, ale skrze modlitbu dostávame milosť, aby sme ho zvládli a ono nám slúži na posvätenie. Lebo Boh mení aj zlo na dobro.
Súhlasí lea_pragmaticka1


133.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 3. 2017, 01:16 avatar
Astax "Pavol hovorí "neprestávame sa za vás modliť a prosiť" Prečo sa Pavol modlí za druhých, ak modlitby neprispievajú k spáse? " >> Preto, aby neupadli do pokusenia, presne tak, ako to povedal tym trom ktorych si zobral so sebou.

Preto je aj v Otce nas "chran nas od Zleho"

Mimochodom, keby Jezis neukazal sposob modlitby, tak by sa modlili ako pohania alebo farizeji...


36.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 11:23 avatar
Themisctocles
Nie ja som to zle pochopil.

Viera sama o sebe nie je zárukou spásy. "Veríš, že Boh je jeden? Dobre robíš. Ale aj diabli veria, a trasú sa.

Pravda Kristova obeta je dokonalá. No Pavol predsa hovorí "Teraz sa radujem v utrpeniach pre vás a na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu pre jeho telo, ktorým je Cirkev".
Cirkev je Boží ľud. A Pavol hovorí, že trpí za tento ľud t.j., že sa obetuje za ľudí. On im neprináša spásu, lebo tá prišla skrze obetu Krista, ale Pavol trpí za ľudí, aby boli spasení.

Na súd pôjde každý. Ale čo je kritériom súdu? Kritériom súdu je láska ku Kristovi, teda láska k blížnemu.

"A nebola podobne ospravedlnená zo skutkov aj neviestka Rachab, keď prijala poslov a poslala ich inou cestou?"

"Vidíte, že človek je ospravedlnený zo skutkov, a nie iba z viery."

Pavol často krát hovorí o skutkoch podľa zákona. „Lebo zo skutkov podľa zákona nebude pred nim ospravedlnený nijaký človek.“

Píše sa „Milovaní, milujme sa navzájom, lebo láska je z Boha a každý, kto miluje, narodil sa z Boha a pozná Boha. Kto nemiluje, nepoznal Boha, lebo Boh je láska“ (1Jn 4,7-8) Každý dospelý človek, obdarený rozumom, svedomím a slobodou je zodpovedný za svoj osud v miere, v akej prijme alebo odmietne Lásku. Objektívne realizovanú spásu si mám subjektívne osvojiť rozhodnutím pre Krista, opätovaním jeho lásky, k čomu dochádza výslovne alebo implicitne každým skutkom. Kritériom lásky k Bohu sa stáva nezištná láska ochotná dávať vlastný život za druhých („ako som ja miloval vás“ - Jn 13,34). „Kto má moje prikázania a zachováva ich“ – čiže prikázanie lásky ako súhrn všetkých prikázaní – „ten ma miluje“ (Jn 14,21). Kto nemá lásku, sám seba odsudzuje: „Kto nemiluje, ostáva v smrti“ (Jn 3,14) nielen psychologicky, ale aj existenciálne a navždy. Z lásky totiž budeme vydávať počet pri konečnom zúčtovaní pred Bohom: „Čokoľvek ste (ne)urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste (ne)urobili“ (Mt 25, 34-40). Kto miluje blížneho (konkrétnym skutkami prejavenými núdznemu človeku), miluje – aj bez toho, aby to vedel – Boha v ňom, lebo „kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom“ (1 Jn 4,16). Tým napĺňa zmysel existencie a vojde do plnosti Života, o ktorého kráse nemáme ani šajn: „Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým,KTORÍ HO MILUJÚ“ (1Kor 2,9).

Rozhodujúce je vo všetkom len a jedine jedine viera! Veta, ktorá je v sebe pravdivá ale predpokladá širšie pochopenie súvislostí. Boh je Láska, Dobro, Spravodlivosť. Každý, kto teda verí v opravdivú lásku a jej hodnotu, v pravdu, v spravodlivosť a usiluje sa žiť podľa tejto viery, verí v Krista a je tak ospravedlnený skrz vieru! Toto platí hlavne pre ne-kresťanov.
Spasí nás teda viera sama? Nie! Veď sa píše : „Lebo Syn človeka príde v sláve svojho Otca so svojimi anjelmi a vtedy odplatí každému podľa jeho skutkov.“ ; „On odplatí každému podľa jeho skutkov“; „Pán mu odplatí podľa jeho skutkov“; „Vidíte, že človek je ospravedlnený zo skutkov, a nie iba z viery.“; „A keď ako Otca vzývate toho, ktorý súdi bez nadŕžania osobám, každého podľa jeho skutkov, žite v bázni v čase svojho pobytu na zemi.“ ; „Jej deti pobijem smrťou a všetky cirkvi spoznajú, že ja skúmam vnútro i srdce, a každému z vás odplatím podľa vašich skutkov.“; Videl som mŕtvych, veľkých i malých; stáli pred trónom a otvorili sa knihy. Otvorila sa aj iná kniha, kniha života. A mŕtvi boli súdení z toho; čo bolo zapísané v knihách podľa ich skutkov. More vydalo mŕtvych, čo boli v ňom, aj smrť aj podsvetie vydali mŕtvych, čo boli v nich, a každý bol súdený podľa svojich skutkov.“
A zasa „Hľa, prídem čoskoro a moja odplata so mnou; odmením každého podľa jeho skutkov.“
Teda človek nie je ospravedlnený len skrze vieru samú ale aj z konkrétnych skutkov k blížnemu.

Boh neobmedzuje spásu len pre tých, ktorí príjmu vieru v osobu Krista.


39.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 11:44 avatar
Astax1: Všetko čo som ti rozpísal máš uvedené v tychto príspevkoch.

"Boh neobmedzuje spásu len pre tých, ktorí príjmu vieru v osobu Krista."
Máš pravdu, ale to sa vzťahuje na tých čo o Kristovi nikdy nepočuli a ...
Rim 2,14 A keď pohania, ktorí nemajú zákon, od prírody robia, čo zákon požaduje, hoci taký zákon nemajú, sami sebe sú zákonom.

Ďalej sa píše že Boh bude skúmať to čo majú skryté v ich srdciach.
Lenže. Keď niekto počul o Kristovi a o evanjeliu, tak tých sa to netýka.

Zj 21,8 Ale zbabelci, neveriaci , nemravníci, vrahovia, smilníci, čarodejníci, modloslužobníci a všetci luhári budú mať podiel v ohnivom jazere, horiacom sírou; to je tá druhá smrť.
je tam napísane modloslužobníci: Budhisti, Hinduisti... ktorí počuli o Kristovi a evanjeliu a napriek tomu sa neobrátili. V dnešnej dobe hádam každý už počul o Kristovi a evanjeliu. Teda okrem možno nejakých amazonskžch kmeňov.

"A nebola podobne ospravedlnená zo skutkov aj neviestka Rachab, keď prijala poslov a poslala ich inou cestou?"
Vidno ako čítaš moje príspevky. Hneď pred Rachab sa písalo aj o Abrahámovi. A prečítaj si verše čo som o ňom pridal.

"More vydalo mŕtvych, čo boli v ňom, aj smrť aj podsvetie vydali mŕtvych, čo boli v nich, a každý bol súdený podľa svojich skutkov.“
A zasa „Hľa, prídem čoskoro a moja odplata so mnou; odmením každého podľa jeho skutkov.“
Teda človek nie je ospravedlnený len skrze vieru samú ale aj z konkrétnych skutkov k blížnemu. "

Knihy, ktoré sú otvorené obsahujú záznamy skutkov každého človeka, či už boli dobré, alebo zlé, pretože Boh vie všetko, čo kedy bolo povedané, urobené alebo dokonca aj myslené a On každého odmení, alebo potrestá na základe toho

Tak isto je v tomto čase otvorená aj iná kniha, nazývaná „kniha života“ . Je to práve táto kniha, ktorá určí, či človek zdedí večný život s Bohom, alebo prijme večný trest v ohnivom jazere. Aj napriek tomu, že kresťania sa budú musieť zodpovedať za ich skutky, je im odpustené v Kristovi a ich mená sú zapísané v „knihe života od založenia sveta“ (Zjavenie 17:8). Z Písma tak isto vieme, že to je práve tento súd, kedy mŕtvy budú súdení „podľa svojich skutkov“ a že každý, kto „nebol zapísaný v knihe života“ bude „zvrhnutý do ohnivého jazera“

Po prvé, Ježiš Kristus bude sudcom, všetci neveriaci budú súdení Kristom a budú potrestaní na základe ich práce, ktorú spravili. Biblia je veľmi jasná v tom, že neveriaci si proti sebe zhromažďujú hnev a že Boh „odplatí každému podľa jeho skutkov“ . Veriaci budú tak isto súdení Kristom, ale keďže nám bola pripísaná Kristova spravodlivosť a naše mená sú zapísané v knihe života, my budeme odmenení, nie potrestaní, na základe našich skutkov. Rímskym 14:10-12 vraví, že my všetci sa raz postavíme pred Kristovu súdnu stolicu a každý z nás Bohu vydá počet sám za seba.


40.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 11:53 avatar
"Boh neobmedzuje spásu len pre tých, ktorí príjmu vieru v osobu Krista."

Ale áno.
Jn 3:16-18 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil. Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

Ty keď si už počul o Kristovi, jeho evanjeliu a stále si budhista, hinduista... tie verše sa vzťahujú na daného človeka.

Píše sa tam kto neuverí.: čiže jasne že musí daný človek o Kristovi vedieť. Nemôžeš uveriť, keď si o ňom nepočul. No tu sa píše kto neuverí. Čiže musí daný človek o ňom počuť aby uveril v neho, alebo neuveril.
Čiže: človek, ktorý nepočul o Kristovi bude braný inač ako človek ktorý o ňom počul, počul o evanjeliu a neuveril. To už je jednp či je to hinduista, budhista...


41.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 11:55 avatar
Ak človek počul o Kristovi a evanjeliu a neuverí v neho, tak to mu nezávidím.


48.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 12:29 avatar
Sväté písmo je napísané v analógii.
Analógia znamená "podiel" a odkazuje na príbuzenstvo medzi konceptom vecí, ktoré sú z časti rovnaké a z časti rozdielne.
Rozlišujeme preto analógiu viery a analógiu bytia.
Fráza analógia viery má svoj základ v písme Rim 12,6.
Už ranný kresťanský spisovatelia videli "podiel" v spôsobe, v ktorom Nový zákon dopĺňa Starý zákon, a v ktorom každá jednotlivá pravda prispieva k vnútornej jednote celého kresťanského zjavenia.

A tak analógia viery prináša pravidlo alebo usmernenie interpretácie Písma. V ťažkých textov - "Niektoré miesta v nich sú ťažko zrozumiteľné a neučení a neutvrdení ľudia ich prekrúcajú" (2 Pt 3, 16) - učenie tradície a analógia viery musia ísť príkladom. Katolícka exegéza, vedomá svojej viery, ktorú prijala apoštolským nástupníctvom, vysvetľuje Biblické pasáže takým spôsobom, aby svätí spisovatelia neboli nastavení v opozícii proti sebe navzájom (napr. Pavola Jakub), alebo k viere a k učeniu Cirkvi.

Napríklad o viere v hypostatickú jednotu Krista. Kde mnohí vykladajú zmysel slov Písma, aby dokázali, že Kristus nieje Bohom. Väčšinou Svedkovia Jehovovi. Tieto a aj iné texty písma, ktoré sa javia ako protikladné sa majú vysvetľovať v analógii viery.

Píše sa "Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený"
No my vieme, že súdený bude každý "A ako je ustanovené, že ľudia raz zomrú a potom bude súd"
A taktiež vieme, že Kristus hovorí "Nie každý, kto mi hovorí: "Pane, Pane," vojde do nebeského kráľovstva, ale iba ten, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach".
Ak niekto vyznáva "Pane, Pane" musí mať vieru. Ale ak by mal vieru, už by vošiel do Božieho kráľovstva. No Kristus hovorí nie každý, kto mi takto hovorí (teda nie každý kto vo mňa verí) vojde do nebeského kráľovstva.

Preto platí, že každý musí uveriť, aby bol spasený. No Boh je Láska, Dobro, Spravodlivosť. Každý, kto teda verí v opravdivú lásku a jej hodnotu, v pravdu, v spravodlivosť a usiluje sa žiť podľa tejto viery, verí v Krista a je tak ospravedlnený skrz vieru!

Veď už pred príchodom Krista mali ľudia v srdci vštepené Božie zákony, ktoré sa prejavujú skrze mravne sformované svedomie. Ak všetko povstalo skrze Slovo, tak potom Slovo je vo všetkom.

„Mluv laskavě [...] ukazuj dobrou vůli." (Babylonský. „Hymnus na Šamaše", ERE 5:445.)
„Nezpůsobil jsem utrpení svým bližním. Neztížil jsem začátek dne pro toho, kdo pro mne pracoval." (Staroegyptský. Vyznání spravedlivé duše. ERE 5:478.)
„Nevyslov takové slovo, které by někoho mohlo zranit." (Hinduistický. Janet, str. 7.)
„Ten, jehož srdce je aspoň trochu obráceno k dobru, nebude mít nikoho v nelásce." (Staročínský. Hovory Konfuciovy IV,4. Přel. J. Průsek a V. Lesný.)
„Základem spravedlností je pak věrnost, to je stálost a opravdovost v slibech a úmluvách." (Římský. Cicero, O povinnostech 1,7. Přel. J. Ludvíkovský.)


51.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 12:44 avatar
"Píše sa "Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený"
No my vieme, že súdený bude každý "A ako je ustanovené, že ľudia raz zomrú a potom bude súd" "

Zabúdaš nato, že v tom čase bude otvorená aj kniha života.
Veriaci budú tak isto súdení Kristom, ale keďže nám bola pripísaná Kristova spravodlivosť a naše mená sú zapísané v knihe života, my budeme odmenení, nie potrestaní, na základe našich skutkov.

"A taktiež vieme, že Kristus hovorí "Nie každý, kto mi hovorí: "Pane, Pane," vojde do nebeského kráľovstva, ale iba ten, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach".
Ak niekto vyznáva "Pane, Pane" musí mať vieru. Ale ak by mal vieru, už by vošiel do Božieho kráľovstva. No Kristus hovorí nie každý, kto mi takto hovorí (teda nie každý kto vo mňa verí) vojde do nebeského kráľovstva"

8 Lebo spasení ste milosťou skrze vieru; a to nie je z vás, je to Boží dar: 9 nie zo skutkov, aby sa nik nevystatoval. 10 Veď sme jeho dielo, stvorení v Kristovi Ježišovi pre dobré skutky, ktoré pripravil Boh, aby sme ich konali.

Pekne tu Astax zavádzaš. Ten kto len vraví Pane Pane, ešte neznamená, že v neho skutočne verí. Viera sa odzrkadľuje skutkami, láskou... Ak povieš že veríš v Krista a nečiníš tieto veci, nemáš pravú vieru v Krista. Bol by si len ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal.
Ďalej
1Kor 13,2 A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol.


56.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 13:20 avatar
Kniha života bude otvorená na poslednom súde. No apoštol hovorí o osobnom súde, ktorý nasleduje bezprostredne po smrti človeka.

Všeobecný súd sa odlišuje od osobného súdu, veď ak by sme boli súdení po tom, čo by sme boli spasení načo by bol taký súd?

Ale píše sa " Láska v nás je dokonalá v tom, že máme dôveru v deň súdu, lebo ako je on, tak sme aj my na tomto svete" Potrebovali by sme dôveru v deň súdu, ak by nás tento súd nemohol odsúdiť?

A inde sa píše " A to je znamenie spravodlivého Božieho súdu, že budete uznaní za hodných Božieho kráľovstva, za ktoré trpíte" Spravodlivým Božím súdom máme byť uznaní za hodných Božieho kráľovstva.

Preto každý pôjde na súd. „On odplatí každému podľa jeho skutkov“

"Pekne tu Astax zavádzaš. Ten kto len vraví Pane Pane, ešte neznamená, že v neho skutočne verí."
Čo znamená skutočne veriť? Hovoríš, že sme spasení skrze vieru, no nerozlišoval si "skutočnú vieru".
Hovoríš, že každý kto verí, bude spasený, no potom nemôže platiť, že "Nie každý kto mi hovorí Pane, Pane vojde do nebeského kráľovstva"

No Pán tým povedal, že nie každý kto vo mňa verí bude spasený. Ak nie každý, kto verí, bude spasený, potom samotná viera nemôže byť kritériom spásy.
Kritériom spásy sú teda skutky, z ktorých viera vyplýva. "Ja mám skutky a ty máš vieru". "Ukáž mi svoju vieru, a ja ti ukážem vieru zo svojich skutkov"

Ak teda vravíš, že skutočne veriť, znamená mať skutky, a zároveň platí, že nie každý kto verí bude spasený, potom spása prichádza skrze skutky, z ktorých vyplýva viera "Ukáž mi svoju vieru, a ja ti ukážem vieru zo svojich skutkov"

No čo s tými, ktorí majú skutky, no neveria v osobu Krista? Aj oni majú vieru, ktorá vyplýva z ich skutkov, aj keď neveria v osobu Krista, a tak môžu byť spasení.

Lebo sa píše : "Súd bez milosrdenstva čaká totiž toho, kto nepreukázal milosrdenstvo. Ale milosrdenstvo sa vyvyšuje nad súdom"


59.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 13:38 avatar
"No čo s tými, ktorí majú skutky, no neveria v osobu Krista? Aj oni majú vieru, ktorá vyplýva z ich skutkov, aj keď neveria v osobu Krista, a tak môžu byť spasení."

Čiže podľa teba môžeš veriť aj v satana, ale keď máš dobré skutky je všetko ok? Zabúdaš na modloslužobníctvo a neviera, ktorá sa Bohu hnusí. Modloslužobníctvo je uňho niečo ako duchovné smilstvo. Smilníš tak s falošnými bohmi.

"Ja mám skutky a ty máš vieru". "Ukáž mi svoju vieru, a ja ti ukážem vieru zo svojich skutkov"
Vysvetľoval som to v predchádzajúcich príspevkoch. Vidno ako ich čítaš. Ja na rozdiel od teba tvoje príspevky čítam. Zas tu pridáš jeden verš a tváriš sa ako by si spasil svet. No zas musíš vychádzať z kontextu celej biblie. V písme je napísané, že Abrahám bol spasený skrze skuky, inde sa píše že jedine skrze vieru a to sa mu počítalo za spravodlivosť. Znova píšem treba poznať celé písmo aby to dávalo zmysel ako to je myslené,


66.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 14:02 avatar
"Čiže podľa teba môžeš veriť aj v satana, ale keď máš dobré skutky je všetko ok?"
Veriť v satana znamená veriť v zlo, a podľa tohto presvedčenia potom normovať svoj akt viery. No nie v každom náboženstve je všetko zlé. V mnohých náboženstvách nájdeš aj semienka pravdy.
Boh hovorí k človeku už od stvorenia sveta skrze svedomie. Píše sa predsa "Tým ukazujú, že majú požiadavky zákona vpísané vo svojich srdciach, čo im dosvedčuje zároveň aj ich svedomie aj ich myšlienky, ktoré sa navzájom obviňujú alebo i bránia;"

Učenie o dobre, láske spravodlivosti, ktoré nie je až tak odlišné od učenia Krista bolo v mnohých kultúrach, ešte pred narodením Krista.

„Mluv laskavě [...] ukazuj dobrou vůli." (Babylonský. „Hymnus na Šamaše", ERE 5:445.)
„Nezpůsobil jsem utrpení svým bližním. Neztížil jsem začátek dne pro toho, kdo pro mne pracoval." (Staroegyptský. Vyznání spravedlivé duše. ERE 5:478.)
„Nevyslov takové slovo, které by někoho mohlo zranit." (Hinduistický. Janet, str. 7.)
„Ten, jehož srdce je aspoň trochu obráceno k dobru, nebude mít nikoho v nelásce." (Staročínský. Hovory Konfuciovy IV,4. Přel. J. Průsek a V. Lesný.)
„Základem spravedlností je pak věrnost, to je stálost a opravdovost v slibech a úmluvách." (Římský. Cicero, O povinnostech 1,7. Přel. J. Ludvíkovský.)

Tento zákon mali vpísaní vo svojich srdciach. A podľa tohto zákonu, mal každý žiť svoj život.

Ak v iných náboženstvách nachádzame kúsky dobra, ktoré sa snažia príslušníci toho náboženstva naplňovať a podľa toho normujú svoj akt viery, hoci nepoznali Krista, môžu byť spasení.
Spasený nemôže byť ten, kto koná zlo, nerešpektuje lásku, dobro a spravodlivosť a podľa tejto "viery" či už v nejakom náboženstve prispôsobuje svoj život.

"Vysvetľoval som to v predchádzajúcich príspevkoch. Vidno ako ich čítaš. Ja na rozdiel od teba tvoje príspevky čítam."

Ja čítam tvoje príspevky, no nesúhlasím s tvojím názorom a s tvojou interpretáciou a to je rozdiel. Nemysli si, že príjem tvoju interpretáciu a tvoj názor, len na základe tvojho uistenia, že by som tak mal urobiť, pretože si myslíš, že máš pravdu.

Vychádzam z celého kontextu Písma. No je rozdiel sa odvolávať na skutky zo zákona a skutky lásky. Lebo aj ja priznávam, že "zo skutkov podľa zákona nebude nikto ospravedlnený."

Tak isto uznávam, že viera je rozhodujúca, no dané slová Písma uvádzam zo širších a hlbších súvislostí a uvedomujem si, že viera sama v sebe nie je zárukou spásy, tak ako si to napísal aj ty, ale že viera musí byť doprevádzaná skutkami, a v poslednom rade, že viera sa ukazuje skrze skutky. A preto zo skutkov budeme súdení, lebo vieme, že nie každý kto verí bude spasený.

"V písme je napísané, že Abrahám bol spasený skrze skuky, inde sa píše že jedine skrze vieru a to sa mu počítalo za spravodlivosť"

V Písme je mnoho vecí písaných na prvý pohľad protikladných, napríklad aj božstvo Krista, súd alebo nesúd a pod.
Preto som ti dával do pozornosti analógiu viery. Nemôžeš správne chápať písma, ak ich neskúmaš na základe analógie viery.


67.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 14:05 avatar
Spýtam sa ťa takto. Ak že teraz sa stanem budhistom a budem veriť v to čo vravel Budha. Budem dobrý človek, konať dobré skutky. Môžem byť spasený?


68.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 14:10 avatar
"Veriť v satana znamená veriť v zlo"
teraz si sa zamotal. Ty píšeš, že aj keď veríš v boha šivu alebo hoc čo, môžeš byť spasený. Ale keď veríš v satana už nie.
Veď to je jedno či veriš v jdeného démona , alebo iného. ty to teraz rozlišuješ?
Niektorí luciferiáni veria v Lucifera ako skutočné Božstvo. Nesmie však byť uctievaný ako židovsko-kresťanský Boh, ale uctievaný a nasledovaný ako učiteľ, priateľ a záchranca.

Aký je rozdiel veriť v lucifera(satana) a v démona boha šivu?


69.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 14:12 avatar
Veď luciferianisti považujú lucifera za boha svetla a anjela. Neberú ho ako zlú osobu. Teda sa môže priradiť k bohu šiva.


70.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 14:15 avatar
čiže luciferianisti, ktorí berú lucifera satana ako dobrého boha anjela... skončia v pekle a hinduisti ktorí veria v boha šivu skončia v nebi? Prečo? Veď oni berú svojich bohov ako dobrých.
luciferianisti neberú lucifera ako satana ale ako boha.


73.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 14:37 avatar
Popri diskusii s tebou mám aj inú robotu. Preto by bolo lepšie, ak by si nepísal naraz toľko veľa komentárov.

K tvojmu "Ak že teraz sa stanem budhistom a budem veriť v to čo vravel Budha. Budem dobrý človek, konať dobré skutky. Môžem byť spasený?" Nikdy som sa nestaval do role Boha a neodvažujem sa povedať, kto bude a kto nie spasený. Lebo som len človeka a Boh ma vo svojej múdrosti a veľkosti nekonečne prevyšuje. Podobne by si mal robiť aj ty. Nie je predsa na tebe, aby si rozhodol kto bude a kto nie spasený. Tento súd prenechaj Kristovi.

No z môjho pohľadu, ten čo má možnosti a milosti na to, aby uveril v Krista t.j. napríklad moslim žijúci v Európe, bude prísnejšie súdený (vyhýbam sa slovu odsúdený, pretože neviem, ako bude Boh súdiť, lebo on sám vyjaví úmysly sŕdc), ako moslim, ktorú počul alebo čítal o Kristovi len v Koráne.

Taktiež si myslím, že previnenie je omnoho väčšie u kresťanov, ktorí opustili Krista, hoci ho už spoznali do miery im danej.

Ak niekto vedome odmieta prijať milosť, ktorá mu je ponúkaná, aby uveril v Krista previňuje sa hriechom proti Duchu Svätému, ktorý sa nedá odpustiť. Hriech proti Duchu Svätému je vedomé bojovanie proti Bohu, a takýto stav človeka sa nedá odpustiť, ak vôľa neodstúpi od hriechu a nenastúpi na cestu pokánia.
Súhlasí lea_pragmaticka1


74.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 3. 2017, 14:42 avatar
Astax, rob len jednu robotu, lebo ak budeš robiť dve naraz, tak sa neuraz, alebo budú obidve na hovno !


75.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 14:50 avatar
Ešte by som chcel niečo dodať ohľadom ľudskej prirodzenosti.

Človek je pod vplyvom smrteľného hriechu, preto je jeho ľudská prirodzenosť náchylná k zlu. Človek sa sám od seba nerozhoduje pre dobro. Inak povedané nie je v ľudskej moci, aby človek konal dobro sám od seba. Ak človek koná dobro, je to vždy výsledok božej milosti, aj keď si to človek neuvedomuje.

Diabol nie je náš najväčší nepriateľ ale človek sám sebe je nepriateľom. Preto Kristus hovorí, aby sme zapreli samých seba. Aby sme premáhali starého Adama, ktorý je v každom z nás.
Teda, ak je človek dobrý, pôsobí v ňom Boh. A Boh vidí až do hĺbky srdca. Možno teda povedať, ak sa stanem budhistom a budem dobrý? Možno povedať, ak opustím Boha vedome, budem dobrý?

Ja tu nie som na to, aby som vynášal súdy, ale súd prenechávam Kristovi. On určuje kritéria spásy jednotlivo od počtu milostí, ktoré človek počas svojho života prijal alebo odmietol.


62.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 13:43 avatar
Dám ti otázku.

Dvaja rehoľníci sa rozhodli podstúpiť púť do Svätej zeme na bicykloch. Počas cesty mali viacero problémom a ťažkostí. V jednom moslimskom okrese ich prichýlil jeden starý moslim, ktorý býval v stane. Tento moslim nevedel čítať. No uznával vieru svojich otcov, ktorú od nich prijal a tejto viery sa pridŕžal. Sám bol veľmi chudobný a nemal veľa jedla , no napriek tomu sa rozdelil s rehoľníkmi, ktorí boli iného vierovyznania. Na druhý deň rehoľníci odišli a pokračovali vo svojej ceste.

Povedz mi preukázal tento moslim službu blížnym, konkrétny skutok lásky? Iba láska ho mohla pohnúť k takémuto skutku. Hoci bol chudobný rozdelil sa. Boh nehľadí na veľkosť skutku ale na veľkosť lásky, ktorá bola preukázaná. Platí pre tohoto človeka, čo povedal Ján "kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom“? Mohli by sme povedať, že Boh ostáva v tomto človeku, ak vytrval v dobrom? A ak tento moslim prejavil takýto skutok Kristovi "Čokoľvek ste urobili jednému z týchto najmenších, mne ste to urobili" počíta sa mu to za spravodlivosť? A nie je napísané, že nebeské kráľovstvo je pripravené tým, ktorí milujú Boha?

Mohli by sme o tomto moslimovi povedať, že napriek tomu, že neverí v osobu Krista, verí v Boha, a tak môže byť spasený? Lebo jeho viera sa ukázala z jeho skutkov.


63.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 13:47 avatar
Potom je zbytočné nejaké evanjelium a jeho šírenie. Podľa toho čo tu píšeš. V písme je napísané že žiadny modlár ani neveriaci nebude spasený. Ty tvrdíš opak.


64.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 13:48 avatar
3 A ak je naše evanjelium ešte zahalené, je zahalené tým, čo idú do záhuby. 4 Im, neveriacim, boh tohoto veku zaslepil mysle, aby im nezažiarilo svetlo evanjelia o Kristovej sláve, ktorý je obrazom Boha. 5 Veď nie seba hlásame, ale Ježiša Krista, Pána; my sme len vaši služobníci pre Ježiša. 6 Lebo Boh, ktorý povedal: "Nech z temnôt zažiari svetlo," zažiaril aj v našich srdciach na osvietenie poznania Božej slávy v tvári Ježiša Krista.


76.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   4. 3. 2017, 15:03 avatar
Astax ..Themistocles to píše správne.Nikto sa nemôže preskutkovať do neba.Tvojmu moslimovi nepomôže dobrý skutok,lebo neuveril v Božieho Syna.
Ty neustále píšeš o súde a že bude každý súdený podľa skutkov.
To ale nie je pravda.Veriaci v Božieho Syna nepojde na súd,ale prešiel zo smrti do života.Skutok ,ktorý žiada BOH je len JEDEN JEDINÝ.....uveriť v toho,koho poslal.Čiže uveriť v jedinú a dostatočnú Kristovu obetu.
Súhlasí toman


79.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 15:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 15:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 22:07 avatar
76,....s tým sa dá súhlasiť,....ale s dovetkom,že keď moje skutky nebudú svedčiť s mojou vierou ,tak mi to je nanič!
Záchrana je skrze vieru,....ale jej pravosť sa dokazuje zbožnými skutkami,konaním Božej vôle,....inak povedané nasledovaním Krista!


106.
označiť príspevok

havran
   4. 3. 2017, 22:12 avatar
Shagara- ľudia už dávno stratili cestu k Boku , vedie ich klérus v záujme kapitálu. Jednoduché, no ovečky to nechápu, Kto za to môže?


128.
označiť príspevok

Astax1 muž
   5. 3. 2017, 11:22 avatar
Stefan
Hovoríš, že Themistocles to píše správne?
Ale podľa koho? Podľa teba? Na túto tému som s tebou už diskutoval a taktiež sme sa nezhodli.
Každý človek súhlasí s tým, k čomu je naklonený. Vy ste naklonení k reformátorským učeniam, preto mi je zrejmé, že s ním budeš súhlasiť.

Tvrdíš, že veriaci v Božieho Syna nepôjde na súd? No ja ti hovorím, že Písmo náš učí, že každý pôjde na súd.

Píše sa predsa "Láska v nás je dokonalá v tom, že máme dôveru v deň súdu, lebo ako je on, tak sme aj my na tomto svete" Potrebovali by sme dôveru v deň súdu, ak by nás tento súd nemohol odsúdiť?

A inde sa píše "A to je znamenie spravodlivého Božieho súdu, že budete uznaní za hodných Božieho kráľovstva, za ktoré trpíte" Spravodlivým Božím súdom máme byť uznaní za hodných Božieho kráľovstva.

Teda vidíme, že každý z nás, či veriaci v Krista alebo nie pôjde na spravodlivý Boží súd, až na tomto súde budeme uznaní za hodných alebo nehodných Božieho kráľovstva. Kritériom súdu je láska ku Kristovi, teda k tým, s ktorými sa Kristus identifikoval.

„On odplatí každému podľa jeho skutkov“ Mohol by spravodlivý sudca odplácať za dobré skutky zlom?
Ak teda odplatí každému podľa skutkov, či veriacim alebo neveriacim, tak za dobro odplatí večným životom a za zlo večným zatratením.

Všeobecný súd sa odlišuje od osobného súdu. Osobný súd sa deje hneď po smrti "Ako je ustanovené, že ľudia raz zomrú a potom bude súd". Súd všeobecný je na konci časov.

Píše sa predsa „Veď sa všetci musíme ukázať pred Kristovou súdnou stolicou, aby každý dostal odplatu za to, čo konal, kým bol v tele, či už dobré a či zlé.” (2Kor 5, 10)

Pavol nás učí, že sa "všetci musíme ukázať pred Kristovou súdnou stolicou", nie len neveriaci ale aj veriaci, a každý dostane odplatu za to čo konal, kým bol v tele. A dodáva odplata bude za to dobré, alebo za to zlé čo sme konali, teda súdení budeme podľa skutkov.
Pre nás je dôležité si všimnúť "kým sme boli v tele" To značí, že súd je osobný a prebieha hneď po smrti, keď nebudeme spojení s naším telom. No súd všeobecný sa uskutoční po vzkriesení tiel, potom by už Pavol nemohol povedať "kým sme boli v tele"

Samotný všeobecný súd súvisí s Parúziou Krista, teda jeho slávnym a viditeľným druhým príchodom na svet. Viditeľným preto, lebo Krista uvidia všetci ľudia v jeho ľudskej prirodzenosti. Po Parúzii budú Mesiášom vzkriesení všetci ľudia - spravodliví i nespravodliví - a potom sa začne univerzálny súd nad ľudstvom, aby sa pred Bohom ukázali všetky ľudské skutky, za ktoré každý dostane svoju odplatu. Súd je všeobecný preto, lebo sa týka všetkých ľudí vo vzájomnej interakcii vzťahov a činov, smerujúcich ku konečnej platnosti dobrého či zlého. A preto Boh a všetci ľudia navzájom budú vidieť svoje skutky vo vzťahu k Nemu, blížnemu, k dobru, ale aj zlu. Takže kritériom súdu je vzťah k Ježišovi Kristovi a láska preukázaná tým, s ktorými sa Mesiáš identifikoval, teda s tými najmenšími (Mt 18, 23-35). Záver posledného súdu je zavŕšenie či dokonanie sveta, ktorým sa "začne" pre vyvolených život v Nebeskom kráľovstve alebo jednoducho v nebesiach. Na základe toho, ako sa človek počas svojho pozemského života pripodobnil Kristovi a plnil skutky milosrdenstva, dostane svoju večnú odmenu v nebi.

Rozhodne vyvolení alebo zatratení dostávajú hneď po osobnom súde svoju večnú odmenu, tá sa po "zvyšok večnosti" nezmení. A práve odmena, ktorá je odplatou za každý ľudský čin vyžaduje súd.
Sv. Tomáš v Summa contra gentiles píše: „Je nutné, aby bol dvojaký súd: jeden, ktorým sa samostatne jednotlivým, čo sa týka duše, prisúdi trest alebo odmena; druhý však spoločný, ktorým, čo sa týka duše a čo sa týka aj tela, sa prisúdi súčasne všetkým to, čo si zaslúžia"


129.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   5. 3. 2017, 21:19 avatar
Astax.....spochybňovať slová samotného Boha asi nie je rozumné.Ked Pán Ježiš hovorí,že ten,kto verí v neho prešiel zo smrti do života a nejde na súd,tak je to asi pravda.Čiže nebude odsúdenýna zatratenie.

Bude aj iný súd,ale toho sa odsúdení na zatratenie nezúčastnia.Nebude to súd odsúdenia.List Kor.,ktorý cituješ,to jasne dokladuje.Veriaci bude súdený za svoje skutky vzhľadom na službu KRISTOVI-1. Korintským 3,10-15...---Podľa milosti Božej, ktorá mi je daná, ako múdry staviteľ POLOŽIL SOM ZÁKLAD, a INÝ stavia naň. Ale každý nech hľadí, ako naň stavia...A jedného každého dielo, aké ktoré je, sám ten oheň skúsi. Ak ostane niečie dielo, ktoré postavil na základ, dostane mzdu; ak zhorí niečie dielo, bude mať škodu, a on sám BUDE zachránený, ale tak ako skrze oheň.
Tu sanepíše o nijakom očistci Astax,ale o výške odmeny za službu KRISTOVI.

Do neba sa nedostane nikto,kto sa spolieha na niekoho iného / svatí,p.Mária / ,než na KRISTA a jeho dostatočnú a úplnú obetu na kríži.
Viem,že novodobá teologia je lákavá,ked hovorí o akejsi láske,ale jedná sa o lásku falošnú,ktorú propagujú humanisti.Takúto lásku ani Ježiš,ani apoštoli nehlásali.


77.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 15:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 15:10 avatar
zabi sa. To je cele. Jak tvoj Boh.


109.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 22:20 avatar
56,....Astax, si úplne mimo s tými "súdmi"! Príklad: Kedy bol súd náboženských vodcov/a žid,národa/? Nuž ked prišiel Kristus a to ako reagovali na evanjelium,na mesiáša to ich bud odsúdilo pre nádej na večný život/čo uverili v evenjelium,v mesiáša/ a druhých to odsúdilo na "večné zničenie"/tých čo neuverili v evanjelium,v mesiáša/.
Predstava,že v čase konca /"v posledný deň"/ bude Kristus kriesiť odporcov Krista a že im bude oznámený ortieľ je detinská! Tí,čo zomreli bez nádeje nebudú vzkriesení. Ich smrťou sa všetko končí.
Potvrdím to Písmom: Pavol napísal: ......„[Boh] nás vždy vedie vo víťaznom sprievode spolu s Kristom a prostredníctvom nás dáva vnímať vôňu poznania o ňom na každom mieste! Bohu sme príjemnou Kristovou vôňou medzi tými, ktorí sú zachraňovaní, a medzi tými, ktorí hynú. Tým druhým vôňou, ktorá vychádza zo smrti do smrti, tým prvým vôňou, ktorá vychádza zo života do života.“ (2. Korinťanom 2:14–16)
Všimni si,......"zo smrti do smrti"! Tu nie je čo riešiť.
Komická je predstava RKC v tom,že ak podľa nich zomrie hriešnik ide do pekla a dobrý do neba! Ale v čase akože nejakého "záverečného súdu" sa im znovu povie/budú odsúdení/ na život alebo na zatratenie. Ale to oni už dávno vedeli,podľa náuky RKC ,hneď pri smrti! Tak načo tá duplicita? Je to smiešna predstava a úplne nebiblická a RKC ani netuší,čo je skutočne biblický súd!
Na druhej strane,toto slovo "súd" má v Písme viac významov a ty si ich úplne pletieš,tak ako aj tvoja cirkev!


111.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 22:26 avatar
48,....teda je zrejme zo slov Ježiša Krista ,že človek musí mať pravú vieru ,založenú na presnom poznaní, a s tou musia svedčiť skutky!/nie každý kto mi hovorí :Pane,Pane vôjde..../
Trebárs,aká je to viera istých kresťanov,ktorí v mene Boha zabíjali a prenasledovali iných kresťanov?
Alebo ,čo je to za vieru v rozdeleného,trojjediného boha, .....čo je to za vieru ,ktorá verí v peklo,....v Mariánske dogmy,....atď?
Lebo aj "démoni veria a trasú sa",....ale určite nebudú spasení!


114.
označiť príspevok

The Notorious B.I.G. muž
   4. 3. 2017, 22:36 avatar
Na presnom poznaní? Veď čo kresťan, to iné poznanie  
Súhlasí Shagara


116.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   4. 3. 2017, 22:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.119.
označiť príspevok

The Notorious B.I.G. muž
   4. 3. 2017, 22:54 avatar
Já jsem Búh.Krišna, Zeus, Budha...všechny tý postavy nacpaný v jednom negrovi.  


121.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 23:04 avatar
114,...s tým naprosto súhlasím. Ale Biblia toto rozdelenie predpovedala! Ježiš to vysvetlil v podobenstve o "burine/falošní kresťania/ a o pšenici",/praví kresťania/
A je na nás nájsť tú správnu cestu. Aj preto Ježiš poukazoval,že to nebude ľahké,...práve naopak!


117.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 22:47 avatar
28,....Astax,....nesprávne pochopenie tohto textu viedlo mnoho údajne "svätých" k tomu,že sa trýznili a niektorí aj zabili!
Takto chápať dané slová je choré a fanatické,...čo história potvrdila! Kristová obeť/utrpenie/ bolo dokonalé,dostatočné a netreba k nemu nič pridávať. To robia iba duševne chorí jedinci, ....masochisti a pod.
List Kolosanom uvádza:.....Práve tieto veci majú naozaj zdanie múdrosti v samoľúbom spôsobe uctievania a [zdanlivej] pokore, prísnom zaobchodení s telom, /sebatrýznení/ ale nemajú hodnotu v boji proti uspokojovaniu tela."
Ak máme "milovať seba"....."ako i blížneho svojho",....tak nemôžem sa trýzniť! To potom môžem týrať aj blížnych! A to RKC aj robila!


30.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   4. 3. 2017, 10:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 3. 2017, 12:37 avatar
spamuj dedušo  


57.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 13:24 avatar
Astax1. Skús trocha rozmýšľať aj. Ty sem len hádžeš rôzne veci písané kde kým. No keď budeš stáť pred Bohom, na žiadneho Jána Pavla 2, Matku Terezu, ani na hoc koho kto písal katechizmus sa nebudeš môcť vyhovoriť. že veril som im lebo.Každý je zodpovedný sám za seba. Boh klope na dvere a čaká kým mu otvoríš. Do nebeského kráľovstva sa dá dostať len hlavnou bránou. Nie preskakujúc cez plot ako zlodej.


58.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 13:31 avatar
Všetko čo som doteraz písal, je z mojej hlavy. No platí to, že toto je učenie Cirkvi, s ktorým sa stotožňujem.
Ja by som aj od teba vyžadoval to isté "skús trocha rozmýšlať"

Rozober si toto slovo po slove a uvažuj, ako sa sám zamotávaš.

"Ak teda vravíš, že skutočne veriť, znamená mať skutky, a zároveň platí, že nie každý kto verí bude spasený, potom spása prichádza skrze skutky, z ktorých vyplýva viera "Ukáž mi svoju vieru, a ja ti ukážem vieru zo svojich skutkov"

No čo s tými, ktorí majú skutky, no neveria v osobu Krista? Aj oni majú vieru, ktorá vyplýva z ich skutkov, aj keď neveria v osobu Krista, a tak môžu byť spasení.

Lebo sa píše : "Súd bez milosrdenstva čaká totiž toho, kto nepreukázal milosrdenstvo. Ale milosrdenstvo sa vyvyšuje nad súdom"

"Každý je zodpovedný sám za seba." No nikdy si nečítal, že Kristus ustanovil tých, ktorí majú "viesť a učiť"?


60.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 13:40 avatar
"Všetko čo som doteraz písal, je z mojej hlavy. No platí to, že toto je učenie Cirkvi, s ktorým sa stotožňujem.
Ja by som aj od teba vyžadoval to isté "skús trocha rozmýšlať"

Ja narodziel od teba niesom v žiadnej cirkvi zatiaľ. Čiže idem podľa seba a nie podľa nejakého pápeža, ktorý zas odporoval inému pápežovi.

"No čo s tými, ktorí majú skutky, no neveria v osobu Krista? Aj oni majú vieru, ktorá vyplýva z ich skutkov, aj keď neveria v osobu Krista, a tak môžu byť spasení."

Tak ver v satana a rob dobré skutky. Možno sa stretneme raz v nebi a dáme si pivko   


61.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 13:43 avatar
"No čo s tými, ktorí majú skutky, no neveria v osobu Krista? Aj oni majú vieru, ktorá vyplýva z ich skutkov, aj keď neveria v osobu Krista, a tak môžu byť spasení."

Načo je nám potom evanjelium a Kristus? Veď čo. Budem robiť dobre a budem spasený. Ten tvoj univerzalizmus ma fascinuje. Prečo si Astax katolík? veď nemusíš ani veriť ani chodiť do kostola. Hlavne že konáš dobré skutky.
Súhlasí Shagara


72.
označiť príspevok

Astax1 muž
   4. 3. 2017, 14:28 avatar
"Ja narodziel od teba niesom v žiadnej cirkvi zatiaľ. Čiže idem podľa seba a nie podľa nejakého pápeža, ktorý zas odporoval inému pápežovi."

Áno som katolík, ale svoje presvedčenie mám preskúmané. Vyznávam, že je len jedna pravda, jedna viera, jedna Cirkev.
Cirkev nie je neviditeľná ale viditeľná "pretože je telom je viditeľná". O Cirkvi Pán povedal "mesto postavené na návrší sa nedá ukryť". On ustanovil hierarchickú štruktúru v Cirkvi, a každý v nej má svoje mieste. "Mnoho údov tvorí jedno telo"
Pridŕžam sa apoštolskej tradície a učenia Cirkevných Otcov, ktorí dostali svoj primát od ich predchodcov a tí pravidelným nástupníctvom od apoštolov. Nie všetci sú učiteľmi, tak ako nie všetci majú viesť, uzdravovať a pod.
Verím v Cirkev, ktorú pekelné brány nepremôžu, v mystické telo Ježiša Krista, ktorá je "stĺpom a oporou pravdy"

"Tak ver v satana a rob dobré skutky. Možno sa stretneme raz v nebi a dáme si pivko" Moja odpoved je v 66.

"Načo je nám potom evanjelium a Kristus? Veď čo. Budem robiť dobre a budem spasený. Ten tvoj univerzalizmus ma fascinuje" Kristus nám prišiel ukázať jedinú cestu, ktorou je on sám. Ak je nejaký neveriaci spasený, tak musí byť spasený taktiež jedine skrze Krista.

Týmto všetkým som nechcel ukázať, že netreba veriť v Krista a hladať pravdu, ale chcel som poukázať, že existuje možnosť spásy aj pre nekresťanov.
Tá spása nie je samozrejmá a musíme povedať, že pravdepodobne je veľmi zriedkavá ale stále možná.

Prečo som katolík? Pretože skrze Cirkev sa stretávam s Kristom. Som posilnovaný jeho milosťou a vedený jeho Duchom, aby som plnil jeho vôľu, a tak, aby som mohol byť spasený.

Boh súdi každého človeka jednotlivo aj keď platí, že "naše cesty nie sú jeho cestami a naše myšlienky nie sú jeho myšlienkami" dovolím si povedať, že Boh inak súdi moslima v Európe, ktorý videl príklad kresťanov a intenzívnejšie počul Evanjelium a predsa neprijal ponúknutú milosť, ako moslima, ktorý žil v Saudskej Arábii a o Kristovi sa mu moc nedostalo.

Nie každý neverec bude spasený a nie každý neverec bude zatratený.

Toto moje "učenie" je oficiálnym učením Cirkvi vid KKC alebo úradné dokumenty magistéria.

Hovoríš, že pápeži išli proti pápežom, nehovorím, že to nemôže byť pravda. Ale ak mi ukážeš, že viera Cirkvi sa počas jej dejinnej existencie menila t.j. že dogmy, ktoré boli definované boli zrušené, potom uverím, v to čo veríš ty.

Taktiež stále platí Cirkevná dogma Nulla salus extra Ecclesiam. Ale táto dogma bola hlbšie rozvinutá, preto stále platí, že "mimo Cirkev nie je spása" ale taktiež platí, že môžu byť spasení aj inoverci. To je analogia fidei.


98.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 21:54 avatar
72,....Ježiš zomrel za všetkých a neexistuje výnimka ,že by niekto mohol byť spasený bez viery v Krista. Je to nemožné!
Tí,čo žili v "dobe nevedomosti" ,alebo nemohli z nejakej inej príčiny prijať Krista a poznať evanjélium,.....tak tí dostanú druhú šancu ale opakujem neexistuje ,že by boli spasení bez viery v Krista!
V 1000-ročnom kráľovstve Krista na zemi budú aj títo musieť spoznať Krista a uveriť v neho. Tak ako aj predkresťanský ctitelia Boha. Pretože Písma opakovane tvrdia,že ---------- Pavol to napísal: .....„Takmer všetko sa očisťuje podľa Zákona krvou a bez vyliatia krvi niet odpustenia.“ ... Nie je totiž možné, aby krv býkov a capov sňala hriechy.“/natrvalo/
Teda,....aj takí ako Dávid,Abrahám,Mojžiš,Noe a iní musia uveriť v Krista!
Viac som o tom písal v téme:Kam pôjdu títo....:???
A dogmy naozaj boli menené Toman! Ako celibát,limbus,obrazoborectvo,peklo,zaplatenie výkupného,ospravedlnenie,trojica,...atd!
Je mi ľúto,....ale RKC nemá nič spoločné s kresťanstvom! Jej minulosť a i prítomnosť to dokazuje. Katolícke učenie je iba na 10% biblické!
A to,čo si napísal v závere,....je niečo ,čo je výsmechom zdravému rozumu! Ako keby si napísal,...čierne je aj biele! Musíš si jedno vybrať!
 


99.
označiť príspevok

havran
   4. 3. 2017, 22:01 avatar
Stále tie isté hlúposti. Naivne som dúfal, že raz to tu skončí. No prišla nová éra spojenectva kapitálu , kléru a kriminality


102.
označiť príspevok

havran
   4. 3. 2017, 22:06 avatar
Táto partia má jediný cieľ: držať na reťazi pracujúcich ktorí tvoria hodnoty. Je veľký rozdiel medzi pracujúcim robotníkom a úradníkom. Úradník predáva ako byrokrat i svojich najbližších za svoj judášsky groš, kým robotník cedí krv , aby mohol uživiť rodinu. Kým toto nepochopíte, budete stále otroci kapitálu a kléru.


105.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 22:11 avatar
"Teda,....aj takí ako Dávid,Abrahám,Mojžiš,Noe a iní musia uveriť v Krista!"

1 Čo teda povieme: Čo dosiahol Abrahám, náš praotec podľa tela? 2 Ak bol Abrahám ospravedlnený zo skutkov, má sa čím chváliť, ale nie pred Bohom. 3 Veď čo hovorí Písmo? "Abrahám uveril Bohu a počítalo sa mu to za spravodlivosť."

Podľa Shagaru musí dvakrát Abrahám uveriť. 


107.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 22:15 avatar
raz v Boha, raz v Krista. No nedochádza mu že Kritus a Boh je to isté.


110.
označiť príspevok

havran
   4. 3. 2017, 22:21 avatar
Themistocles- je to pokus o dialektiku, ktorá sa postupne pretavila do idealistického chápania a neskôr do materialistického.Samozrejme ete betreba vynechať ducha svätého.


108.
označiť príspevok

havran
   4. 3. 2017, 22:17 avatar
......."Abrahám uveril Bohu a počítalo sa mu to za spravodlivosť."... kto takto chápe spravodlivosť je farizelský viac než Farizej.
Viera je dobrá na to, aby si sa pohol správnym smerom, no skutok musíš vykonať ty sám


112.
označiť príspevok

toman
   4. 3. 2017, 22:28 avatar
havran (108):

Uniká ti podstata Božej spravodlivosti, lebo používaš ľudské merítka a nie Božie. Themistocles v tejto téme viackrát vysvetlil, o čo ide.

Boh nepotrebuje tvoje skutky, aby ťa na základe nich odmenil. Pretože podľa jeho vlastného názoru sú nedostatočné (Iz 64,5, resp. 6, záleží od prekladu). To znamená, že Boh všetky (aj tie tvoje najlepšie) skutky považuje za odpad nehodný akejkoľvek odmeny.

Preto je Ježiš tak nenahraditeľný a tak veľmi potrebný. Jeho dokonalý život vytvoril zásluhy a jeho smrť zaplatila za hriechy jeho ľudu.

Kto, vidiac svoj biedny stav a neschopnosť pomôcť si sám, uverí v neho ako v záchrancu a poprosí ho o tú záchranu, ten bude naozaj zachránený.

Nie na základe vlastných zásluh, ale na základe toho, čo urobil jeho záchranca.


101.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 22:04 avatar
58,.....Viera je na záchranu,....o tom niet pochýb. Ale ak svoju vieru nepodopriem patričnými skutkami,tak tým anulujem svoju vieru! Teda ju nemám. Príklad: Ak verím ,že keď sa chytím žeravej plotni na šporáku ,tak sa popálim,.....tak moja viera mi nedovolí sa dotýkať vedome žeravej platne!
Tak aj kresťan,ak skutočne verí v Krista ,tak musí uplatňovať to,čo učil Ježiš! Aj keď v nedokonalej forme a trebárs i s pádmi!
Takže skutky sú prostriedkom, ako dokázať pravosť našej viery a našej lásky. Ak neposlúchame Boha, v skutočnosti ho nemilujeme ani nemáme vieru v správnosť jeho ciest. (1. Jána 5:3, 4) Ale bez ohľadu na to, aké skutky konáme, záchranu si nemôžeme vyslúžiť. Večný život je darom od Boha prostredníctvom Ježiša Krista, a nie odmenou za naše skutky. — Ef. 2:8, 9.
Ale ak mám akékoľvek dobré skutky a odmietam Krista ,tak mi to je nanič! Ak by sme mohli byť zachránení vlastnými skutkami,tak Kristus nemusel vôbec zomrieť. A v tomto je RKC úplne mimo,ked oponuje Kristovi a robí jeho obeť zbytočnou,bezcennou! A v tom ide proti Kristovi!


104.
označiť príspevok

havran
   4. 3. 2017, 22:09 avatar
Shagara- veriť v Krista nemusíš, stačí, keď budeš akceptovať najvyššie morálne hodnoty, ak sú to hodnoty spodobnené v mene Krista, potom je to v poriadku.


65.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 13:52 avatar
Astax. To čo píšeš strašne zaváňa New Age. Keby si žil v stredoveku a toto rozprával tvojmu pápežovi, tak by ťa za to dal upáliť na hranici. 
Súhlasí Shagara


71.
označiť príspevok

Themistocles muž
   4. 3. 2017, 14:17 avatar
No nič. Odteraz idem cestou budhizmu. Veď budem dobrý človek. A keď sa ma Boh opýta že prečo som bol budhista poviem mu, veď Astax mi povedal že to nevadí.   


80.
označiť príspevok

The Notorious B.I.G. muž
   4. 3. 2017, 15:43 avatar
When I die, fuck it I wanna go to hell
'Cause I'm a piece of shit, it ain't hard to fuckin' tell
It don't make sense, goin' to heaven wit the goodie-goodies
Dressed in white, I like black Tims and black hoodies

God will probably have me on some real strict shit
No sleepin' all day, no gettin' my dick licked
Hangin' with the goodie-goodies loungin' in paradise
Fuck that shit, I wanna tote guns and shoot dice

Preklad:
Až umřu, srát na to, chci jít do pekla
Protože jsem na hovno, jde to kurva poznat
Nedává to smysl, jít do nebe s těmi dobráky
Oblečenými v bílé, já radši černý Timsy a černý mikiny

Bůh mi nejspíš dá přísnej režim
Žádný spaní celej den, žádný lízání mýho péra
Trávit čas s dobráky, lenošit v ráji
Srát na to, chci tahat pistole a hrát kostky

(The Notorious B.I.G. - Suicidal Thoughts)
Súhlasí Scarlet666


82.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   4. 3. 2017, 17:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 17:56 avatar
Kazdy sa dostane tam, kde ma mysel v sekunde smrti. Takze ak vytvorili tito kybel veriaci take podmienky, ze si na nich spomenies aj v casoch odchodu z tohto sveta, tak ti spolocnost robit budu.


84.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   4. 3. 2017, 17:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 18:01 avatar
Ty cupka, prostituka drz picu a bud rada, ze na take hovado v zenskej kozi reagujem.


86.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 3. 2017, 18:01 avatar
Prijeb mu ty Skaja, máš slabšiu ranu.  


87.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 18:04 avatar
Ano cakam nato. Skaja je vlastnik korporacie, je to extra trieda typu trump. Jednoducho zosobnene zlo. A ty s tym bicyklom si len taka pica na blatniku jej auta, ktoreho znacku ani nepozna.


88.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 3. 2017, 18:05 avatar
Prečo si taký kokot ?


89.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   4. 3. 2017, 18:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 18:21 avatar
Ak by si videla tu spatu co klatim, tak by si snad pochopila, ze cela tvoja krasa ti je na kokot.
Mat v hlave len peniaze, money a dvojcentimetrove hovado...to je zivot?
Ved ty ked sa dostanes vsade tam, kde ja nikdy nevstupim, nezbadas slzu na listku motylieho kvetu. Ty uvidis iuba cennik za apartman.
Si truba, ktora sa Tu bude rodit zAS a zas, pokial samotnu zem tak nenaseres, ze ta vykopne.


92.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 18:22 avatar
vies kam? nie do pekla, ale do krcmy upratovat.


95.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   4. 3. 2017, 18:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

The Notorious B.I.G. muž
   4. 3. 2017, 18:19 avatar
A teraz si predstav, kebyže skončíme v pekle spolu s veriacimi   haha 


93.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   4. 3. 2017, 18:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 18:31 avatar
To tu na zemi ma kazdy ,,,,,,


125.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 3. 2017, 08:18 avatar
Točíte sa tu dookola ako hovno na splave a žiaden posun dopredu. Kdesi mimo biblie som sa dozvedel, že najhorším prekliatím človeka je, keď sa začne s niekym hádať o nezmysle, o niečo, čo vôbec neexistuje. Top je najkrutejšia strata najcennejšieho času.
Nie je možné, aby jeden človek zomrel za všetky hriechy sveta, ak by mal byť každý hriech odtrpený, ale ježiš zomrel za všetky hriechy sveta, aby každý hriech mal možnosť byť odpustený.
Nikto ani len neškrtol vyššie v tejto teme o krste Ježiša v jordáne.- a práve tento deň ako jediný deň v živote ľudského pokolenia na tejto zemi, bol stanovený systém odpustenia hriechov. DFovtedy sa hriechy neodpúšťali a zase len ježiš po smrti na kríži zostúpil do podsvetia , teda miesta, kde sú všetky duše živých na tejto zemi, teda zostúpil do podsvetia a kto bol dobrý a spravodlivý, počuil jeho hlas. Teda ježiš kristus je jedináý spasiteľ všetkých čias tohoto ľudského pokolenia. Lebo pred tým nik nevystúpil na nebo a nik z neba nezostúpil, to znamená že vôbec nebola vytvorená cesta, Ježišom sa doplnením do svätej trojice, táto cesta vytvára podľa podobenstva vínnom kmeni, teda aby mohli byťľudia spasení, musela sa doplniť svätá trojica o Ježiša Krista.Za zvláštnej prítomnosti boh otca a ducha svätého,, otec sa prejavuje hromovým hlasom, duch svätý sa ukazuje v holubici a v tejto situácii je ježiš v jordáne doplnený krstom do svätej trojice, Aby on ako prvý dopravil naše duše do vyššieho levelu, a to všetko nazáklade niečoho,ako krstu. ján krstiteľ spolu so svojou trojicou, ukazujú ľudu, ako sa dá zachrániť od večnej smrti.
Je tam jasne napísané, že ľudia prichádzajú k jánovi a vyznávajú mu svoje hriechy a on im hovorí, čo majú robiť , ale túto stať evanjelia, ktorá je najdôležitejšia pre človeka si nikto nevšíma, dokonca ani katolícka cirkev nevyzdvihuje jána kstiteľa za toto, napriek tomu, že práve v nej sa najviac dodržiava systém spovede podľa jána pri jordáne. a okrem katolíkov, a evanjelikov, nikto tieto riadky evnjelia jednoducho neakceptuje, nevšíma si ich, lebo hriech nemôže byť odpustený bez toho, ak nie je vyslovený, ale pred jánom nebolo možné ani toto, iba tým, že ježiš vytvoril cestu medzi dvoma šasopriestormi sa mohlo začať spasenie duší hiešnikov, lebo neprišiel liečiť zdravých, ale chorých.
Kolkí z vás sa tu hrajú na rozoberačov evanjelia a prekrúcaním každého slova niekolko krát, aby sta sa dostali k pravde a toto si nikto nevšíma ???? Dokonca aj tridentskýmkoncil akoby si to nevšimol a spoveď opiera o vyhlásenie Ježiša,: Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium a komu odpustíte, tomu bude odpustene a komu zadržíte, tom,u bude zadržýané. To všetko je samozrejme pravda, ale základ tejto pravdy je predsa jordán a ján krstiteľ. Ježiš samotný už potom odpúšťa hriechy aj za svojho života. Akože môže tento odpúšťať hriechy, pýtali sa ho farizeji.
Ježišov význam pri spasení hriešnikov je neporovnateľne väčší, než dokáže človek pochopiť, ale hriech musí byť vyslovený. V evanjeliuje mnoho iných spôsobov, ako ježiš dáva nádej na odpustenie hriechov: napríklad, kto verí vo mňa má život večný, to hej, ale najprv sa musí vyspovedať,lebo to jevec, ktorá toho vychádza tá veta je vyslovená iba preto, že bol Jordán a že tam bola ustanovená svetá trojica, ktorej hlavným ukolom je medchanizmus spasenia hriechov. A žiadne nepochopiteľné tajomstvo, to by vyhovovalo satanovi, ale presný návod, čo musí človek robiť, aby bol spasený, teda podľa evanjelia budeme spasení ježišom kristom.
Ja som bol vklinickej smrti viac krát a zo svojej skúsenosti musím povedať, že sú tam určité medzipriestory, postupnosť a ža niektoré duše sa ani nedostanú tma, kde sa čaká na otvoreni dverí, kde duša človekapotom vstúpi. Mne sa otvorili dvete viackrát, ale ža každým mi žena povedala, že ty ešte sem nepatríš ! To bolov roku 1997. Tak som tu, bez toho, že by som prešiel tými dverami ako mnohí iní a dokonca pretekár formuile Niki Lauda, napísal o tom pomerne velkú knihu.
Jy by som dokonca povedal, že to sú veci, ktoré nák nie je potrebné študovať, nám je potrebné zbaviť sa hriechov a ostatné sa spoľahnime na ježiša. Niektorí ateisti tvrdia , že boh je nepravodlivý, ak ich nespasí, ale ako ich môže spasiť, ak sa k nemu bez ježiša nedostanú ? a preto ježiš nie je vo svatej trojici najväčší, ale je alfa a omega každého človeka, bez neho nemá nikto šancu na spasenie. On je doslova začiatok a akoniec a ak bude takto o nás rozhodovať, je naším skutočným pánom a králom a nie bohom. Bohom je jeho otec, ktorý s konečnou platnosťou rozhodne, podľa toho, ako bude naša


126.
označiť príspevok

fajer
   5. 3. 2017, 08:26 avatar
Spoliehať sa na ježiša, je trest smrti, prídu moslimi a máme po vtákach...elemír tie tvoje báchorky sú o ničom a nikom...


127.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 3. 2017, 08:32 avatar
vetvička prinášať úrodu na jeho kmeni a ak áno, tak boh otec ako záhradník, vynesie nás ako úrodu do časopriestoru ducha svätého a tým sa naše spasenie v živote ducha svätého končí.
Lebo toto je evanjelium, to sú základy evanjelia, z ktorých pochádza celé evanjelium a nikto si to nevšíma ???
Prečo neberieme evanjelium také, aké je, ak je tam napísané, že ježiš mal bratov a sestry, tak ich mal, ak teda verím evanjeliu, ale ak učitelské ústavy cirkvi povedia opak, tak aký majú vzťah k ježišovi a k evanjeliu, veď a kždý, kto by zmenil a doplnil iba čiarku sa robí múdrejší, ako ježiš.
Samozrtejme,. že potom cirkev nariadi, aby sme si evanjelium nevysvetlovali po svojom. je to prirodzené, ak o nikektorých veciach tvrdia opak.
Evanjelium je obrovská sila ako buldozér, ale človek ho ovláda pomocou ježišových pák, aby robil pre spasenie človeka to, čo je tam napísané a nie niečo iné.
Čo všeličo sa v tejto téme popísalo, ale prečo nechce nikto študovať aj tieto state z evanjelia ???
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:43,  A čo sa tam spieva? Čuduj sa svete, pesnička je na nete? .. (Nejdú mi byte na pozrenie...
dnes, 22:42,  Myslím si tak skromne že nie, ty si nepolepšiteľný. *13*13
dnes, 22:41,  Dnes sa to volá detenčný ústav, kedysi polepšovňa. Si myslíš, že ma tam polepšili?...
dnes, 22:40,  peter67- celkom ťa chápem, šiel si na istotu ktorú si videl, nie vždy sa hraje na eleganciu...
dnes, 22:40,  vedieť nestačí, mal by si dať gól
dnes, 22:40,  Žeravé!! Čuduj sa svete slovenská pesnička. *03*03*03...
dnes, 22:40,  Polepši sa !!!!!!!!!! *03*03*12*13
dnes, 22:39,  Ja viem, že ma pokladáš za arogantné a vulgárne hovädo na motocykli, ktoré sa tu hrá na...
dnes, 22:38,  Je to znamenie osudu.
dnes, 22:37,  To čo znamená.
dnes, 22:35,  Ale môj názor neotočíš !!!!! *04*12*13*13
dnes, 22:34,  havran, napísal si to moc tajomne. Ja neriešim konflikty nikoho. Občas napomeniem niekoho, že...
dnes, 22:31,  Americká klasika, aj tak sú najlepší.
dnes, 22:30,  27/ Eno vies ako Gautama Buddha dosiahol osvietenie??? Hviezdy sa stali obsahom jeho mysle!!!!:)))
dnes, 22:29,  peter67 - ale áno, no oni aj tak patria k sebe, len jeden z nich má trošku menšie IQ*02*39*39
dnes, 22:29,  no povedali by ste to, kvôli jednej vrtačke toľko životov a cirkev strašíí stredovekom a...
dnes, 22:29,  Zase ti dám text piesne od sk. Katapult: Myšlenky ti táhnou hlavou jako vlaky, ty vlaky jsou...
dnes, 22:27,  Grofik šrobik Mal by si sa zamyslieť, lebo Lemmy s tebou súhlasí. Si si istý, že vidíš...
dnes, 22:26,  Samozrejme, že ich mohlo byť aj menej, ale p. Matoviča máme iba my. *27*27*27
dnes, 22:25,  havran, asi si tu nebol, keď bol Lemmy s Edom na nože.*39*39*39
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(345 724 bytes in 0,209 seconds)