Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Kazdemu vsetko vrati.Niektorym asi nikdy…

89
reakcií
2243
prečítaní
Tému 30. októbra 2015, 09:16 založil bzduch.

podobné témy:1.
označiť príspevok

bzduch muž
   30. 10. 2015, 09:16 avatar
Kazdy z nas je iny, vravi sa ze kazdy clovek je tak trocha blazon.Vekom som zistil, ze ta hranica je naozaj krehka.Videl som ludi silnych a odolnych ,ktory sa v jeden den zosypali a ostali troskou az do smrti.Prezili zbytok zivota v trapeniach a vycitkach.
Clovek ma v jeden den vsetko..a na druhy den nic..resp malo.
Ako je to u vas? Ja mam dojem, ze v mojeom zivote som raz hore a raz som pokrk v srackach.Hore som tak kratko,ze to ani nevnimam ze som, hore.A potom pride bum a bum jedna katastrofa za druhou a clovek ma dojem ,ze jemu stastie asi nieje sudene.Obzeram sa dookola a dokonca ti ,co mne urobili zle ,tak ti su na tom dobre.Akoby sa takymto typom nic nevracalo.
Niekdy vazne pochybujem ze sa kazdemu vsetko vrati.Niektorym asi nikdy…
Co si o tom myslite?


2.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 09:36 avatar
Omyl, karma si každého nájde vždy, či už na tejto Zemi alebo mimo nej...Niet úniku, nedá sa ujsť pred vlastnou karmou, osudom...

http://www.youtube.com/watch?v=OlGmAhbKbok Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 09:45 avatar
Je na mieste, aby zaznali tu a teraz tieto slová z evanjelia Matúša:

"39Ale ja vám hovorím: Neprotivte sa zlému! Naopak: Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nastav mu aj druhé, 40a kto sa chce súdiť s tebou a vziať ti spodné rúcho, daj mu aj plášť; 41a ak ťa niekto núti na míľu, choď s ním dve. 42Kto ťa prosí, tomu daj, a neodvracaj sa od toho, kto si chce požičať od teba. "

A určite to nie je o tom, že sa má niekto fackovať od druhého, ale príjmi to, čo ta postretlo, hoci v tejto chvíli si myslíš, že išlo o nespravodlivosť, ale ráno už spoznávaš a cítiš, že si tým zhodil ďalšie bremeno z tvojich pliec...


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 09:55 avatar
karma, reinkárnácia - patrí do ezoteriky (či pod Zlého, a okultizmu)

Karma, reinkarnácia, zbožštenie - samospasenie

hinduism Teória trojakých fyzických a duchovných tiel má svoj význam pre vysvetlenie karmy a reinkarnácie. Za najdôležitejšie z fyzických tiel možno pokladať mentálne, pretože ono je základom pamäti, ktorá vytvára osobnosť a zachováva vyučenú múdrosť, či skúsenosť, ktorú človek prenáša do ďalších životov prostredníctvom duchovných tiel. Fyzické telá síce zanikajú, no duchovné ostávajú a vytvárajú si nové fyzické telá pre ďalšie životy, čím sa zabezpečuje kontinuita jedného života a ďalšie zdokonaľovanie.
Príčin pre vieru v karmu podľa ezoterikov a teozofikov je viacero. V prvom rade pre jej modernosť. Mnohý z významných ľudí v ňu verili, alebo sa o nej pozitívne vyslovili. Medzi nich počítajú aj Ježiša prekrútiac slová, že Ján Krstiteľ je Eliášom; ďalej Pytagora, Orinegesa, Goetheho, Shellinga, a iných. Mnohí z nich v reinkarnáciu skutočne verili v nádeji na večný život bez strachu z trestu.
Karma sa logicky zdá výhodnejším modelom večného života, lebo tu skutočne odpadá strach pred večným trestom. Hoci platí princíp príčina - dôsledok, na základe ktorého si človek odtrpí svoje chyby, no má potom ešte ďalšie možnosti. No i tak je karma s reinkarnáciou v absolútnom protirečení faktom kresťanskej viery: Smrť je zakončením pozemského putovania človeka, času milosti a milosrdenstva, ktorý nám Boh poskytuje, aby sme pozemský život prežili podľa Božieho plánu a rozhodli o svojom večnom osude. " Po ukončení jediného behu nášho pozemského života" sa už nikdy do iných pozemských životov nevrátime. "Ľudia iba raz zomrú a potom bude súd" (Hebr 9,27). Po smrti nejestvuje žiadne "prevteľovanie" (reinkarnácia). (KKC 1013)
Omyl ezoterikov vyplýva z nepochopenia človeka ako nedeliteľného celku duše i tela, čo je pochopiteľné vzhľadom na ich predpoklady. Nazdávajú sa, že vierou v smrť tela je treba pripustiť i smrť duše. No tá ostáva a čaká na oslávené telo na konci vekov, ako sme to spomenuli vyššie.
Rovnako aj pochopenie osudu je pre nich neprijateľné. Podľa nich, veriaci prijímajú vieru v osud, čo je rovnako neprijateľné pre nás (no nie pre niektoré protestantské cirkvi, veriace v predestináciu) a tým pádom nemôžu v živote nič zmeniť, a už vôbec nič, ak je to dané dopredu. Fatalizmus však nemá nič spoločné s kresťanstvom, ktoré verí v spoluprácu človeka s Božou milosťou: „Boj je najvyšším Pánom svojho plánu. Ale pre jeho uskutočnenie používa tiež prispenie stvorení. To nie je znakom slabosti, ale veľkosti a dobroty Všemohúceho Boha. Pretože Boh nedáva svojim stvoreniam iba jestvovanie, ale aj dôstojnosť, aby konali samy zo seba, aby boli príčinami a princípmi jedny pre druhé a tak spolupracovali na plnení Jeho zámerov.“ (KKC 306) A ako vidíme aj z vyššie uvedeného KKC 1013, ľudský život je dostatočne dlhý na to, aby sme správnymi rozhodnutiami došli do neba.
Zásadným rozdielom medzi karmou s reinkarnáciou a kresťanstvom je história spásy, dielo Ježiša Krista a Božia milosť, ktorá protirečí ezoterickému (východonáboženskému) samospaseniu človeka, kde sa človek potrebuje niekoľkokrát narodiť, aby postupným získavaním nových informácií, vedomostí, pocitov a mnohého iného dosiahol absolútne poznanie. Poznanie totiž získava len tým, čo zažije – na základe vlastných skutkov, alebo pôsobením skutkov druhých. A na to jeden život, v ktorom by mal všetko zažiť, nestačí.
redemtionKresťanská viera však nenúti človeka, aby sa sám namáhal a prežíval neznámy počet životov, naplnených chybami, pádmi. Človek nie je schopný sám si zabezpečiť spásu a dokonalosť, lebo je narušený hriechom a táto škvrna mu bráni postaviť sa pred svätosvätého, čistého Boha. Hriechom bol urazený Boh, teda aj odprosenie muselo byť vykonané rovným Bohu, no aj v osobe toho, kto zhrešil. Preto to vykonal Bohočlovek – Ježiš Kristus. Hriechy ľudí, ako následky prvotného hriechu, sú potrestané smrťou. Tým, že Boh poslal svojho vlastného Syna do prirodzenosti sluhu, prirodzenosti padnutého ľudstva, následkom hriechu zasľúbeného smrti, "Toho, ktorý nepoznal hriech, za nás urobil hriechom, aby sme sa v Ňom stali Božou spravodlivosťou" (2 Kor 5,21). (KKC 602)
Tento Boží krok však nehovorí o ľudskej neschopnosti (tú vyvracia KKC 306), ale o Božej láske: Keď Boh vydal svojho Syna za naše hriechy, zjavuje tým, že Jeho plán s nami je plánom dobrosrdečnej lásky, ktorá predchádza akúkoľvek zásluhu z našej strany: "Láska je v tom, že nie my sme milovali Boha, ale že On miloval nás a poslal svojho Syna ako zmiernu obetu za naše hriechy"(1 Jn 4,10). "Ale Boh dokazuje svoju lásku k nám, že Kristus umrel za nás, keď sme boli ešte hriešnici" (Rim 5,8).
Božia milosť dáva človeku skutočné povýšenie, lebo aj napriek jeho nedokonalosti, ho na základe viery a spolupráce očisťuje a prijíma medzi svojich svätých bez nejakého dlhého, opakujúceho sa procesu.
Nebezpečenstvo ezoteriky na dnešného človeka, aj veriaceho, by sme mohli zhrnúť pod slovom ľahkovážnosť. Modernému človeku totiž ponúka lacné ciele, ktoré si nevyžadujú nijakú námahu pri ich získavaní. Keď ich porovnáme s požiadavkami mnohých vlažných veriacich, ktorí sa nimi cítia, ale povinnosti aktívnej viery, návštevu bohoslužieb, pravidelnú modlitbu nepoznajú, tak im plne vyhovuje – večný život bez námah. No staré ľudové príslovie hovorí: „Čo nič nestojí, za nič nestojí.“ Tým že ezoterika odstránila vieru v konečnú odmenu, alebo trest, demotivuje ľudí strániť sa hriechu, veď majú ešte nekonečné množstvo šánc, síce v horšej kvalite, ale vždy začínať odznova.
Tiež je dôležité upozorniť, že ezoterika vedie k egocentrizmu. Hľadanie Boha vo svojom vnútornom svete vedie do prehlbovania seba samého a izolácie od ostatných. Človek má problém si udržať svoje vzťahy s druhými, lebo nevie prijímať ohraničenia druhých. Obeta a cesta lásky vraj narúša jeho vnútorný pokoj.
Nebezpečenstvo ezoteriky môže ohrozovať aj úprimných veriacich, no slabo podchytených v teológii. Pri štúdiu prvotných otázok týkajúcich sa viery a osoby Ježiša Krista, úcta k ľuďom, prírode, iným náboženstvám môže falošne navodiť dojem kresťanstvu príbuznej filozofie, tolerantnej, s ekumenickým potenciálom približovať kresťanstvo ostatným náboženstvám. Texty teozofov sú bohato dopĺňané úryvkami zo Sv. písma, čím sa podobajú na spisy cirkevných otcov, ktorých tvrdeniami si tiež pomáhajú. Nemožno poprieť, že aj tu je kúsok pravdy, ktorá neodporuje kresťanstvu, ani teozofii. No pri ďalšom štúdiu objavuje číre princípy východných náboženstiev, hlavne budhizmu a hinduizmu, ktoré sú neprijateľné pre kresťana a tým je potrebné, z pohľadu svedomia, teozofiu odmietnuť.
www.misie.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí veriaci-3


6.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 09:57 avatar
lea, kto povedal, RKC? Čo tak niečo už napísať sama, nie len tu niečo kopírovať bez vlastného názoru a úsudku?

Našla a stratila, vrátila sa do lona cirkvi mysliac si, že už je opäť v bezpečí...


7.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 09:59 avatar
a ešte lea, či sa nepíše v evanjeliu: Nevyjdeš odtiaľ, dokiaľ nesplatíš posledný halier! ???


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 10:00 avatar
Ezoterik cituje kresťanskú Bibliu? To ako keď je niekto komunista a je veľkopodnikateľ.


10.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 10:04 avatar
Kedy som o sebe tu povedal, že som Ezoterik? lea sa nehanbí klamať???


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 10:09 avatar
Veríš náuke ezoterike a podávaš vysvetlenia z jej učenia - takže čo potom si?
Súhlasí veriaci-3


13.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 10:10 avatar
Verím zákonom Boha, ktoré hovoria aj o tom jasnou rečou, čo nevylučuje, že sa to môže aj inde nachádzať!


15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 10:13 avatar
Aha a máš aj nejakú cirkev či spoločenstvo či nejakú náuku, knihu - ktorou si posilňuješ vieru v Boha?
Súhlasí veriaci-3


17.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 10:15 avatar
žiadnu cirkev, sektu, hnutie, spoločenstvo, to je pre slabých, akurát tak, Len Boh mi dáva tu istotu, skrze Slovo, ktoré svojho času priniesol na túto Zem aj sám Syn Boží Ježiš!


19.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 10:18 avatar
V poriadku. Takže si vlastne kresťan, lebo za svojho Spasiteľa majú len kresťania Pána Ježiša? Tak?


22.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 10:21 avatar
áno som, aj kresťan, lebo verím slovám Ježiša, ale neverím výkladom a dogmám RKC, ktorými vás kŕmia každý deň!


24.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 10:24 avatar
Nevšímaj si RKC - študuj karmy, reinkarnácie, čakry, fatalizmus.


33.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 12:45 avatar
študujem, objavujem, hľadám všetko to, čo ku mne príde, nie kopírujem stránku za stránkou ako tu niekto, kto je len ďalšou hluchou a slepou ovečkou RKC!


20.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 10:19 avatar
Ježiš jasné hovorí: Nevyjdeš odtiaľ, dokiaľ nesplatiš posledný halier! čiže pokiaľ všetko neurovnáš, aby si sa mohol navrátiť, čistý a zrelý do svojho skutočného domova. Ale pochybujem, že lea tak niečo jednoduché aj pochopí...


9.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 10:03 avatar
Karma, osud, nech si to každý nazve ako chce, ale je to v zmysle zákona spätného pôsobenia, teda jedného zo zákonov Boha, ktorý sa aj ľudovo nazýva bumerangoví zákon, veda ho nazvala zákonom akcie a reakcie, teda čo vykonáš, čo povieš, čo myslíš, čo cítiš, to sa ty vždy vráti, pred tým niet úniku, žiadny hokus, fokus kňaza ti ho nezmaže!


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 10:07 avatar
Ak si budhista, uznávaš indické náboženstvo je to v poriadku. Byť budhistom a citovať kresťanskú Bibliu je také všelijaké.

Karma
Karma (-hlavný slovenský zaužívaný tvar, zároveň sanskritský kmeň; sanskritský nominatív: karman; pálijský kmeň: kamma; pálijský nominatív: kamman [kamma?]) je rozhodujúci faktor dharma-čakry; podľa indického náboženstva dielo, skutky, vplyv vnútorného presvedčenia na ľudské konanie.

Človek je to, čo urobil alebo čo robí, jeho dielo je materský život, v ktorom sa rodí; t. j. človek svojim konaním určuje, kde, v akom materskom živote sa opäť narodí. Karman je tak vlastne označením transcendentného zákona, ktorý určuje, že človek bude v ďalšom živote žať to, čo zasial v predošlom. Z údelu človeka, dobrého alebo zlého, možno teda podľa názoru Indov vyčítať, ako konal v predchádzajúcom živote.

Pojem karmy vykryštalizoval v upanišádach a ovplyvnil nielen hinduizmus, ale je aj v pozadí všetkých náboženských prúdov, ktoré vznikli na pôde Indie. V istom zmysle by sme mohli predstavu karmy považovať za výsledok tematizácie a rozboru fenoménov praxe.

Kategórie: Indické náboženstvá/Budhizmus/Joga


14.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 10:12 avatar
Jasnačka, cirkevník všetko odsudzuje, čo sa nehodí do jeho krámu, do jeho dogmatického a mŕtveho učenia...


16.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 10:14 avatar
Karma patrí k budhizmu a ten patrí pod indické náboženstvá.
Súhlasí veriaci-3


18.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 10:17 avatar
A čo je to karma? To je osud človeka!!! aha, ale vy také niečo v RKC nemáte, stačí vám ten hókus pokus od kňaza a je to však? Len škoda, že to nefunguje, škoda...


25.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 10:28 avatar
Mierotvorca a čo je to dharma? Veríš v dharmu?


32.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 12:44 avatar
lea, a čo je to ta dharma, ak už tu s niečím prišla? Ale nie kopír opäť, ale vlastnými slovami to chcem počuť!


34.
označiť príspevok

veriaci-3
   30. 10. 2015, 13:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 13:45 avatar
Odpoviem dopredu, ako zločin, ktorý bol vykonaný na Zvestovateľovi Božie Slova Ježišovi!


36.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 13:48 avatar
ako na zločin...


37.
označiť príspevok

veriaci-3
   30. 10. 2015, 13:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 13:54 avatar
nie za, ale pre, lebo keby sme žili správne, podľa zákonov Boha, tak Ježiš mohol byť od toho tu ušetrený...


39.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 13:58 avatar
Nič sa nezmylo, ale ešte viac pridalo a ako vidno, naďalej pridáva, čo tam po Pravde, čo tam po faktoch, len bludy a dogmy, bez kúska ozajstného pochopenia vykupiteľského diela, ktoré môžete až vtedy nastať, až keď sa žije podľa Slov Krista. Nič iné nemôže oslobodiť ľudskú dušu, len to žitie, tobôž nejaký zločin, ktorý bol spáchaný pred 2000 rokmi!


41.
označiť príspevok

veriaci-3
   30. 10. 2015, 14:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 14:03 avatar
áno, to je moje pochopenie, že v čom tkvie spása pre ľudského jedinca.


44.
označiť príspevok

veriaci-3
   30. 10. 2015, 14:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 14:08 avatar
Podľa cirkvi a siekt, nie podľa Pravdy!


54.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 10. 2015, 17:54 avatar
Keby to tak bolo, tak to moholo zomriet rovno ako dieta, ked dal Herodes zabijat nemluvnata..
Jezis prisiel s odkazom. Prisiel ucit..
Neprisiel len zomriet..


40.
označiť príspevok

veriaci-3
   30. 10. 2015, 13:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 14:04 avatar
to je ale hlúposť, to dokáže každý, pokiaľ naozaj aj chce a ide si za tým!


46.
označiť príspevok

veriaci-3
   30. 10. 2015, 14:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 14:18 avatar
to nik, ale to neznamená, že tu šanca vždy nie je, ale nie skrze zločin,, ale skrze Slovo...Ale nakoniec nechajte si tu vašu slepeckú vieru, strčte si ju vy všetci niekam, ja o to nestojím, Pravda má zaujíma, nie pomýlené výklady Pravdy v cirkvách a sektách!


48.
označiť príspevok

veriaci-3
   30. 10. 2015, 14:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   30. 10. 2015, 14:34 avatar
Ten zločin sa ani nedá pochopiť, že niekto si dovolil siahnuť, tak drsným spôsobom na Ježišov život, ktorý je Božím Synom...A vykupiteľské dielo, už som napísal v čom bolo, je a navždy aj bude, nie v zločine, ktorý schvaľujú všetky cirkvi, sekty a podobné spolky. Diabol vás má pekné vo svojej pasci a vy sa tomu tešíte a pochvaľujete si to aj ešte... 


56.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 10. 2015, 17:58 avatar
Myslim, ze si to nepochopil ani ty..
To nie je, ze verim v Jezisa, dam sa pokrstit a uz som za vodou.. uz si mozem robit co chcem
Clovek by mal aj zit ako Jezis kazal...
Jeho posolstvo je posolstvo lasky...
Súhlasí Mierotvorca


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 10. 2015, 17:56 avatar
Hmm, kazdy je hriesny. kazdy clovek a to nikto nezmeni...


53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 10. 2015, 17:52 avatar
Veriaci, ty si ako ti zidia: "Ukrizujte ho!!!"
Súhlasí Mierotvorca


59.
označiť príspevok

velasquez
   30. 10. 2015, 18:35 avatar
a ty si ako ti farizeji - zakerni v snahe podchytit v reci


60.
označiť príspevok

velasquez
   30. 10. 2015, 18:43 avatar
veriaci je len dobry krestan uvedomujuc si, ze bez Jezisovej smrti je v pekle


69.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 10. 2015, 21:59 avatar
Ja som nepovedal, ze Jezis za nas nezomrel..
Súhlasí Mierotvorca


77.
označiť príspevok

velasquez
   30. 10. 2015, 23:48 avatar
Ani veriaci, ze Jezis neucil.

Alebo ze Jezis bol buris ako to kricali Zidia. Zakerne sa snazis zhodit druhych.


78.
označiť príspevok

velasquez
   30. 10. 2015, 23:49 avatar
buric
Súhlasí veriaci-3


82.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 10. 2015, 00:05 avatar
Veriaci dava doraz len na to, ze za nas zomrel, ostatne je pre neho nepodstatne...


72.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 10. 2015, 22:03 avatar
Dobry krestan je aj dobry clovek...


71.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 10. 2015, 22:02 avatar
Hmm a kto tu hovori "to ty"


79.
označiť príspevok

velasquez
   30. 10. 2015, 23:52 avatar
Vies aky je rozdiel dat si stamprlik a byt denny opilec?


81.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 10. 2015, 00:04 avatar
No. ked pokrytecky rypes do inych dost casto a do dost vela ludi..ok, ak ja som stamgast, ty si sbolutny ozrala


83.
označiť príspevok

zoozoo muž
   31. 10. 2015, 00:05 avatar
nesud wolfe...


87.
označiť príspevok

veriaci-3
   31. 10. 2015, 00:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 10. 2015, 00:20 avatar
Haj tak ako ty nerobis nic ine, len ludom nadavas a bez priciny...

Je fakt ironia, ze ty si robil ovela horsie veci mne, ako ja Lei a teraz sa hras na sudcu, pokrytec!


84.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 10. 2015, 00:06 avatar
*absolutny


52.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 10. 2015, 17:47 avatar
K druhej vete... ak toto cakas, tak si optimista  


57.
označiť príspevok

velasquez
   30. 10. 2015, 18:20 avatar
Len podrypuj
Súhlasí veriaci-3


58.
označiť príspevok

velasquez
   30. 10. 2015, 18:23 avatar
A potom sa hraj na neviniatko:-)
Súhlasí veriaci-3


70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 10. 2015, 22:01 avatar
Ucim sa od teba, ale tvoje majstrovstvo nedosiahnem  


73.
označiť príspevok

velasquez
   30. 10. 2015, 23:40 avatar
Wolfikova klasika: "to ti druhi"


62.
označiť príspevok

Karola žena
   30. 10. 2015, 19:26 avatar
5,..lea, totálna somarina, totálne zavádzajúce a účelovo dezinfiormačné,...to môže vypotiť len RKC, že "nebezpečenstvo " ezoteriky ..atď,...omg  ,.,,práve ezoterika sa zaoberá o.i. dušou človeka, a dosť hlboko, ..a aj hľadaním duchovnej pravdy, jej podstaty a ..totižto RKC nemôže predsa pred veriacimi pripustiť, že "spojenie s duchovným svetom, a vyššie poznanie..a tp,.. môže nadobudnúť aj človek, ktorý je neveriaci..preto tie dezinformácie všetkého, čo yb odhalilo skutočné poznanie...preto vám vaša cirkev dávkuje infúzie odporu ku všetkému, čo by vám len náznakom otvorilo oči a vyčistilo myseľ, ..aby ste sa nedajbože nedopracovali k skutočnému poznaniu.., rkc vyhovuje tento stav udržovať vás v nevedomosti.

a už som ti lea kdesi písala, že JK bol "vzdelaný" mág...krom toho mal tento človek , ktorého nazývajú dodnes Vesmírny majster,.najvyššiu auru - zlatú - energia oddanej lásky,.. proste takýto človek sa rodí raz za 1000 rokov..obrazne.


65.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 19:54 avatar
Karola Slováci, ale celkovo ľudia západnej Európy sú v úplnom chaose, miešajú hrušky s jabĺčkami. Nemôžeš byť človek aj komunista aj veľkopodnikateľ. To nejde. Židovstvo je napr. uzavreté a prísne všetko dodržiavajú, vidia, kde je plevel a nepustia ju do svojho učenia aj života - aj preto mimo iné sa im darí a patrí svet. Západna kultúra je premiešaná rôznymi prímesami, ktoré sa medzi sebou bijú a sú deštruktívne. Vieme všetko, chápeme všetko(tak si myslíme) a namiešali sme si do hláv myšlienkový kokteil, ktorý nás otraví a ničí.


66.
označiť príspevok

dorota
   30. 10. 2015, 19:55 avatar
degeneruju.
Súhlasí lea_pragmaticka1


67.
označiť príspevok

Karola žena
   30. 10. 2015, 20:14 avatar
jasne že rkc náboženstvo, stráca pevnú pôdu pod nohami,...ľudia podvedomo cítia, že ich nenaplňa tým čím by malo, ..preto inklinujú k východným duchovným učeniam, ..ad jedna majú nezaťaženú ymseľ, ad dve rkc..ako dorot tvrdí expresívne "degeneruje" ..nenabáda k vyššiemu poznaniu, ..proste pochop, že náboženstvo ej doktrína, ktorá určuje pravidla hry pre poslušnsoť a morálku ľudí /by mala (..preto napr. aj tí židia nepustia svoje pevne stanovené náboženské zásady , bo tak by sa židovská komúna rozpadla..a oni sakra dobre držia spolu.


75.
označiť príspevok

velasquez
   30. 10. 2015, 23:44 avatar
Tak popkial Cirkev veri v Boha (dokonca ho videla nazivo) a ty tvrdis nieco ine, tak sa nezhodnete.

Ty budes tvrdit, ze sa mylia a oni ze ty nepoznas Boha.


80.
označiť príspevok

Karola žena
   30. 10. 2015, 23:55 avatar
75,..samozrejme že sa nikdy náboženstvo nezhodne s iným duchovným učením; ..náboženstvo vsadilo na Boha", a je stavané na to, aby cez neho ovládalo masy . to OVLÁDALO je dôležité..!


89.
označiť príspevok

velasquez
   31. 10. 2015, 13:17 avatar
Ano, je to hlavny omyl. Keby si pochopila ze nabozenstva nikoho neovladaju, zanikli by nedorozumenia. Ty budes verit svoje a "nabozni" svoje. Ale to by sme boli dokonali...


3.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 10. 2015, 09:36 avatar
za dobrotu na zobrotu


21.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 10. 2015, 10:20 avatar
Ja som zase v zivote zistil, ze ludia si o vsakovakych svinstvach, ktore robia namyslaju, ze su to dobre ciny.
Tiez som zistil, ze zivot je spravodlivy a kazdemu sa deje to, co si zasluzi.. K tomu som dodatocne zistil, ze ludia maju totalne zvratene hodnotove rebricky a preto si potom namyslaju, ze sa napriklad nejakemu bohacovi deje len dobre, lebo ved ma stale peniaze. Nieje to tak, aj ten bohaty moze a casto trpi viac, ako bars ktory chudobny, pretoze peniaze su NIC! Ide o ine veci, ide o zivot sam a jeho pocitove prezivanie.


23.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 10:21 avatar
Súhlasím s týmto názorom.


26.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 10. 2015, 10:29 avatar
Aj ked stale nadavam?  


27.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 10:31 avatar
Nadávky som v príspevku nevidela.


28.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 10. 2015, 10:38 avatar
A ak by tam boli? Tak by si nesuhlasila?
Nesuhlasis s myslienkami, ale s formou ich podavania?
To je zle lea. Oduc sa to.


29.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 10. 2015, 10:41 avatar
súhlasila s obsahom a nesúhlasila s nadávkami (ja som si svoje zažila a viem čo je to zlo aj tie akože nevinné nadávky, nikdy to neskončí pri nadávkach, vždy príde ďalšie malé a "nevinné" zlo a potom už je z toho veľké Zlo)


30.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 10. 2015, 10:48 avatar
" nikdy to neskončí pri nadávkach"

To uz pises o niecom inom.
Ludia, ktori su schopni zla a ublizovania ani nadavky nepotrebuju.
Ba skor ublizi ten, kto ani nenadava, je zdanlivo slusny clovek. Pes, ktory steka nehrizie..
Ludia, ktori viedli vojny, nechali zomriet miliony ludi vo svojich prejavoch nadavky nepouzivali..
Poucte sa konecne ludia. Hladite jednostaj na obal a prehliadate obsah. Ste sustredeni na svoje ego a nie na zivot ako taky.


51.
označiť príspevok

Aranjes žena
   30. 10. 2015, 17:24 avatar
30. Tí najzákernejší sú obvykle schovaní za masku slušnosti a kultivovanosti .
Súhlasí RighteousFred, Karola


64.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 10. 2015, 19:48 avatar
Presne tak, v drvivej vacsine pripadov.
Vcera niekto v slobodnom vysielaci vravel, a bol to nejaky doktor niecoho, ze na skolach by sa mal vyucovat aj sedliacky rozum. Ty by si bola skvela ucitelka Aranjes! Nie z kazdeho tento posrany konzum urobil magora.. chvala bohu.


74.
označiť príspevok

velasquez
   30. 10. 2015, 23:41 avatar
Este by jej tam zacali davat neslusne navrhy a suhlasila by


76.
označiť príspevok

Karola žena
   30. 10. 2015, 23:48 avatar
51,..taký majú tvrdý pohľad ..a ešte prejav smiechu ich prezrádza


31.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 10. 2015, 11:32 avatar
Koncept osudu je len jednym z prejavov zavisti - menej uspesni ludia zavidia uspesnejsim ludom aj hrb na chrbte a utesuju sa aspon tym, ze vo svete je akasi "vyssia spravodlivost" ktora tento "nepomer" mezi ich stastim a stastim inych ludi, jedneho dna vyrovna.


50.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 10. 2015, 16:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 10. 2015, 19:23 avatar
(50.) To je selfulfilling prophecy a nocebo efekt. To sa nepocita medzi nadprirodzeno.


68.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 10. 2015, 20:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

zoozoo muž
   31. 10. 2015, 00:06 avatar
ty a fyzika to je nieco ako zrychlenie rozbehnutej slepice?


86.
označiť príspevok

zoozoo muž
   31. 10. 2015, 00:13 avatar
lebo uz sa chystam spachat samovrazdu skokom pod rozbehnutu sliepku.
minule si neodpovedala.
pytam sa - mas uz dostatocnu rychlost?


63.
označiť príspevok

Karola žena
   30. 10. 2015, 19:42 avatar
dnes takto žije veľmi veľa ľudí, ..chýba im istota,..a nezaoberaj sa, či sa "to" zlo každému vráti, nevráti a prečo,..nerieš, neporovnávaj ; ..zaoberaj sa tým, kde robíš chybu..a možno prídeš na to, že chyba je v tvojom myslení, ..niekto / niečo ťa ťahá dolu..neviem.., jednoducho mysli na seba.. a zbavuj sa všetkého čo ti je na prekážku..aj negatívne myšlienky sú deštrukciou.


90.
označiť príspevok

Čaba muž
   5. 11. 2015, 14:20 avatar
boží mlyny podľa mňa už dávno nie melú.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:56,  No, čo myslíš? ;)
dnes, 11:55,  Na Vianoce Vám pošlem pohľadnicu a medovníčky, med od krotiteľky včiel a sekundové...
dnes, 11:53,  ľudia vedia o termíne objednávky a návšteve lekára
dnes, 11:52,  https://www.youtube.com/watch?v=Yf_KXyMaoB8 André Rieu - Once Upon A Time In The West...
dnes, 11:52,  ľudia mi chcú ublížiť, keď idem k lekárovi, celé slovensko utráca peniaze dva dni pred...
dnes, 11:43,  Katka Knechtová: Vnútorne sa neviem stotožniť s rozsudkom v kauze vraždy Jána a Martiny
dnes, 11:42,  Niekto zvonil k susedom. Dobrý deň; taký srdečný pozdrav som už dávno nepočula; dobrý...
dnes, 11:33,  Blaha si pri dôchodkoch nedával servítku pred ústa a rozpútal ostrú debatu......
dnes, 11:26,  prečítaj si túto knihu https://taraezoterika.sk/9372-ovladani-podvedomi-v-pohybu
dnes, 11:20,  13. mám aj kachlovú pec je pekná ale má malé ohnisko a prikladať každú hodinu je dosť...
dnes, 11:20,  Aj tah bielym jazcom na G3 nasiel na wiki.org. :-)))))))
dnes, 11:16,  youtube.com/watch?v=orL-w2QBiN8
dnes, 11:13,  Pre tých, ktorí ho majú radi. :-) youtube.com/watch?v=qSxxQcVd2MU
dnes, 11:04,  nahlasujem ťa kasafran
dnes, 11:03,  (2) Ninka, a bola si tam pred tými skoro dvomi rokmi...?
dnes, 11:00,  (3) Havran, otrok kapitálu typu Dosvieteného zrejme nemá nato, aby kompletne zvládol...
dnes, 10:42,  zavrú ťa do väzenia, keď nebudeš komunikovať, v škole si mala zlé známky
dnes, 10:40,  počkaj, potom prídem a ukáżem Ti obrázok na avatar
dnes, 10:36,  zavolaj jurkovi
dnes, 10:36,  no ozaj, nechceš si zmeniť ten status? anjelkárstvo nie je dobré. .. =]
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(206 956 bytes in 0,263 seconds)