Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Karole - Najsvatejsia trojica

56
reakcií
1489
prečítaní
Tému 2. apríla 2015, 20:04 založil petra n.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 04. 2015
126
26. 12. 2016
111
03. 10. 2018
2
04. 01. 2018
24
06. 02. 2018
221
 
 


1.
označiť príspevok

petra n
   2. 4. 2015, 20:04 avatar
Otec, Duch Svaty a Syn.

Jeden z najvacsich katolickych svatcov - Abraham - mozno tiez nevedel vsetko o Najsvatejsej Trojici (nevieme). Al komunikovat s Bohom mohol (a ten ho vyslysal).
Indiani podobne.

Islam, budhisti cez meditacie a vsetci ostatni sa modlia a odpoveda im Najsvatejsia Trojica. Ono nie je podstatne v akych podmienkach zijes.

Nezda sa Ti, ze je len jeden Boh, jedna sila, jedna energia, akokolvek si to nazves? Lebo z toho co popisujes, je to niekedy to iste, co vravia aj ine viery.

Mi to pripada, ze sa modlime k tomu istemu, aj ked ty aj myslim miesto modlitba vravis "vysielanie", ale lisi sa to tak trochu len vo formalitach.)


2.
označiť príspevok

Spiritual healing muž
   2. 4. 2015, 20:18 avatar
Zase nadradenosť kresťanstva.


4.
označiť príspevok

petra n
   2. 4. 2015, 20:55 avatar
Katolickej viery, nie krestanstva.


11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 4. 2015, 22:59 avatar
Katolicka viera je nadradena comu?


56.
označiť príspevok

Spiritual healing muž
   6. 4. 2015, 21:34 avatar
Všetkému.


57.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 4. 2015, 22:40 avatar
Vtipy prisli tusim uz aj do tejto sekcie  


3.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 4. 2015, 20:26 avatar
prečo mne ? ..

ľudia, ktorí sa sústreďujú vedomím na jeden bod v tom duchovnom svete a vnímajú ho rôzne,..(nielen ako "predpísuje" náboženstvo rkc ) .. aj iluzorne vnímajú toho rôzne podoby, pojmy apod,...ako aj rôzne pocitovo .))
tak isto aj to "priblíženie sa k tomu "vyššiemu", sa "praktizuje" cez rôzne metody.. /nemusí sa len modlitbami a byť veriacim / .. a môže sa dosiahnuť ten istý efekt..)
Tým vlastne naznačujem, ..že keď ten istý efekt "dotyku s vyššou energiou , dosiahne aj NEVERIACI, potom tu je otázka pre veriacich, ako je to možné ?


5.
označiť príspevok

petra n
   2. 4. 2015, 21:04 avatar
Tak predsa aako gravitacia posobi aj na toho, kto v nu neveri. Ten kto veri ma vyhodu.


6.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 4. 2015, 21:44 avatar
ako som už veriacemu4 spomínala, ..je to práca s vedomím a tá energia zapôsobí,.. ak sa človek dokáže s ňou spojiť,.. bo je jedno či je to človek veriaci v Boha, alebo nie,....jedná sa o to, ..že človek, ktorý potrebuje kontakt s duchovným svetom, ..
MUSÍ hlavne veriť v to, čo chce tým dosiahnuť, .musí to precítiť celým svojim ja .../a nemusí mať náboženskú vieru -rozumieme sa ? ..a ten čo verí v Boha, nemusí sa k ničomu "nad" dopracovať
.
Táto energia je všade , všadeprítomná ,.. a náboženstvo sa vyjadruje v duchu "Boh je všadeprítomný",..tak ja zase opakujem , ..že náboženstvo sa vyjadruje v podobenstvách,.. sa točí stále okolo toho istého...čo tvrdím aj ja.
Sila tejto "božskej" energie býva niekde nahromadená..napr. tie "sväté miesta boli objavené až keď sa zistilo že v nich vyššia energia pôsobí,..a ona sa zvykne prejavovať aj tým žiarivo bielym svetlom, ...okrem iného, je nabitá ešte neskutočným tajomstvom nadprirodzenej sily...a to si človek s našim vedomím nedokáže vysvetliť.


9.
označiť príspevok

petra n
   2. 4. 2015, 22:13 avatar
To su katolicke pravdy viery (volaju sa dogma-pravda viery), ze Boh je vsadepritomny, vsak o to mi islo, ze ty v podstate veris v pravdu ako katolici.
Katolicka cirkev veri v dogmu "Boh je vsadepritomni", ty veris v (neviem koho, alebo vo svoju..) dogmu "tato energia je vsadepritomna", je to to iste.
Aj to ostatne co vravis, ja verim v presne to iste, aj ini, ale inak to volame, napr. Boh, ale tie principy su tie iste. Aj to "musis verit ze sa ti stane, a stane sa"


10.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 4. 2015, 22:20 avatar
9,..jj, s tým rozdielom, ..že ten neveriaci neverí v dogmu, on má poznanie ../je veľa veriacich čo nemá poznanie )..
a na základe toho poznania, s i môže vedieť dokázať vytvoriť ten tzv. ".kontakt..kedy pocíti účinok tej energie,.. inak by to nešlo, cez dogmu vôbec ..)


13.
označiť príspevok

petra n
   2. 4. 2015, 23:39 avatar
pardon, nieco som si bol spravit, zajtra nebudem jest snad vobec, niekedy je to prikaz, ale spravnejsie by to malo byt z vdaky alebo spoluucasti

dogma je poznanie

trebars o tom, ze Boh je vsade. inak to je opat zhoda, co opisujes, presne o tom to je, veriaci (napr. aj v kostoloch), maju presne poznanie, to akoby si si myslela, ze ty jedina si nieco prezila. je vidiet, ze mas vela zivotneho poznania, ale ak su starsi ludia v kostoloch ti toho prezili este viac.

to je individualne, lebo oni prezili nieco ine a Ty, ci ja, ine
ale dospeli sme v podstate k zhodnym vysledkom


21.
označiť príspevok

Korund
   3. 4. 2015, 00:14 avatar
Dogma nie je poznanie. Je to iba tvrdo autoritativny výrok, nepodliehatelný spochybňovaniu, teda nepodliehalelný ani spoznávaniu.


32.
označiť príspevok

petra n
   3. 4. 2015, 01:21 avatar
Karound plny nenavisti   dogma vznika ako?


47.
označiť príspevok

Karola žena
   3. 4. 2015, 09:05 avatar
13, ..petra n..
pochop,..že dogma pre neveriaceho neexistuje, lebo neverí v Boha... /viď.10..)

vysvetlime si pojmy, presne, citujem z wiki :
Dogmatizmus v katolíckej cirkvi
V súčasnej podobe cirkevnej terminológie, ktorá je používaná približne od 19. storočia, označuje dogma výrok, o ktorom
cirkev svojím riadnym magistériom alebo pápežskou či koncilnou definíciou prehlásila, že je zjavený Bohom tak, že jeho popieranie je heréziou (definované 1. vatikánskym koncilom, 3. zasadanie, dogmatická konštitúcia)

Dogma :
je článok viery, pokladaný za neomylný, nezvratný a večný. Slovo pochádza z gréckeho jazyka a v doslovnom preklade znamená náuku či zásadu. Vo význame pejoratívnom je dogma chápaná ako slepo uznávaná poučka, zásada, učenie, často vedecky nedokázané... Dogma nie je vecou logiky, ale viery... Základom každého náboženstva sú náboženské predstavy, t.j. viera v reálnosť nadprirodzeného, ktorá sa vyjadruje vo forme mýtov, dogiem, poučiek, obradných predpisov a zákazov. Dogmatika vykladá základné princípy náboženstva záväzné pre každého veriaceho.
slovnik.ku.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

petra n , ..tu je práve ten rozpor, veriaci veria dogme a to neznamená, že všetci musia mať duchovné POZNANIE druhu nadprirodzena = tzv. vyššie poznanie., ktoré stojí na osobnej nad skúsenosti s duch.svetom,..a tú môže spoznať a zažiť aj neveriaci, či vyznavač iných učení..proste každý, bez ohľadu na vieru. či nevieru...)..


7.
označiť príspevok

petra n
   2. 4. 2015, 21:45 avatar
Ale zas ide aj o to, aky efekt chce niekto dosiahnut. Vacsina zije napoly.


8.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 4. 2015, 21:53 avatar
to je predsa individuálne,..ak vôbec niekto má tú potrebu,./ .sú veriaci, ktorí trpia, celý život sa modlia , vyznávajú Boha a očakávajú, že Boh ich vypočuje, ..ale neprišli za celý život na to, ako sa správne nastaviť a žiť v súlade s vyššími zákonmi,..)


43.
označiť príspevok

petra n
   3. 4. 2015, 03:05 avatar
A ako im pomoct?

Inak este by ma zaujimalo co slobodna vola, alebo ci je to geneticky dane ze ak niekto ma poznanie a iny nema, ci je to genetika ci jeho volba.

Lebo od toho potom asi aj zavisi, ci sa ludom da pomoct alebo neda..


46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 03:12 avatar
Vychova a prostredie (samozrejme okrem nejaky dalsich globalnych cinitelov, ale teraz tu o ne nejde) tak nejak formuju hranice nasej slobodnej vole..
Proste clovek mysli, ako je naucceny mysliet.. Aky ma vplyv, samozrejme moze sa z neho vymanit... ale dost to zavisi aj ako som spomenul od vychovy a neskor s kym sa styka, ci nestyka...


48.
označiť príspevok

Karola žena
   3. 4. 2015, 09:31 avatar
43, ..v istom pochope je to nevysvetliteľné , lebo sa to týka nadprirodzena,..týka sa to aj nad vnímania , . v inom pochope je to práca s vedomím..a nad vedomím
a myslím si, že tomu sa dá naučiť za istých predpokladov., aj keď osobne si myslím, že človek má k tomu isté preddispozície.


51.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 4. 2015, 23:14 avatar
Abraham ako katolík ???? To už som sa tak dlhšie nezasmial.
Súhlasí anonymný_koník, Wolfe


52.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   3. 4. 2015, 23:15 avatar
...ktovie, či myslela, že Abrahám je svätec pre katolíkov. Ale ani to mi akosi nesedí...


53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 4. 2015, 09:49 avatar
Katolicka cirkev vznikla este pred Bohom..  


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 4. 2015, 23:31 avatar
Karola-ak by to tak bolo je zbytočne hladať Boha. Dalej,napr...budhizmus nepozná osobného Boha,a moslimovia nikdy nepríjmu trojicu,pre nich to je modlárstvo. Dalej-Písmo uvádza,..."že to,čo obetujú národy,obetujú démonom". (1. Korinťanom 10:20, 21)Teda, nie pravému,jedinému Bohu. Uvedom si Karola,že Písmo je prísne monoteistické a odmieta i trojicu,a iné nejaké rovnocenné božstvá. V prípade židov,v minulosti stačilo len trochu prehliadať isté "formality" a už boli za to trestaní,ničení. Teda ,je životne dôležité nájsť pravého Boha a uctievať ho prijateľným,biblickým spôsobom. Teda,spôsobom ,ktorý ON určil,a nie podľa ľudských kritérií.


14.
označiť príspevok

petra n
   2. 4. 2015, 23:44 avatar
Tieto taraniny su k nicomu, lebo bez cirkevnej autority niet Biblie, Cirkev urcuje co patri do biblie, co je inspirovane Bohom

(aj ked mozes to citit aj individualne ked to budes citat - len je tam ta podmienka, ze to musis citat s uprimnym srdcom)


15.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 4. 2015, 23:44 avatar
To znamena, ze mame robit oltar z nekresanych kamenov? [Ex 20,24-26]
(sorry, ale nemohol som sa zdrzat)

Ja som myslel, ze Boh je najinteligentnejsia bytost vo vesmire..
A vidi do ludskych srdc, vie co ludske srdcia k nemu citia, ci su pokorne atd atd..

Ak by sa mal Boh uctievat presne podla Bozskych kriterii a nie podla ludskych, tak potom to NIKTO nerobi spravne...


16.
označiť príspevok

petra n
   2. 4. 2015, 23:47 avatar
Teda prepac, nie su to taraniny, Pismu verim ako ty, ale samozrejme, nie jedine Biblii


17.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 4. 2015, 23:54 avatar
nerozumiem,...asi si to správne nepochopil,..o akých ľudských kritériách hovoríš ?.. ja hovorím spojení sa vyššej energie cez poznanie..


49.
označiť príspevok

Karola žena
   3. 4. 2015, 09:53 avatar
Shagara..a prečo by mal človek HLADAŤ Boha ??..kto má v sebe Lásku, "Boha našiel.. a je jedno či mu hovorí Fero, alebo Budha, alebo Alah,.., proste ak žije s princípom vyšších - božích zákonov /vesmírnych/,..ničím sa neprevinil voči určenýcm náb.kritériám, či biblickému kánonu, ..nemusí chodiť do kostola a vyznávať nejaké náboženstvo a pod...)
Čo znamená pravý Boh ?


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 4. 2015, 23:57 avatar
Petra,N-nemáš pravdu. Je to Boh,ktorý to určil vo svojej kompetencii. Nehovorí Písmo ,že "celé Písmo je inšpirované Bohom"? 2 Tim.3,16 Nečítame tam,že .."len niektoré časti", ale ,že "celé Písmo". A ak by sme prijali tvoju verziu,tak tisíce biblických učencov/aj v samotnej RKC,a aj v iných cirkvách/ sa značne rozchádzajú v názoroch ,.....čo je inšpirované? Ktorá verzia,názor je potom správny? Alebo je ich na tisíce,a ludia nech si vyberú? Nie! To je nelogické. Písmo je celé pravdou,a je celé inšpirované Bohom. A cirkev len môže potvrdzovať,schvalovať to,čo už schválil Boh.
A takmer každý kresťan si myslí ,že je úprimný,a predsa je kresťanský svet rozdelený. Nehovorí opäť Písmo: "Je Kristus rozdelený?"


19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 00:02 avatar
Niekedy sa citim stale viac a viac zmateny...

" Nehovorí Písmo ,že "celé Písmo je inšpirované Bohom"? 2 Tim.3,16 Nečítame tam,že .."len niektoré časti", ale ,že "celé Písmo"."
Mali vtedy k dispozicii to pismo, ktore mame k dispozicii teraz, nemali viac, nemali menej pisem?
Nehovoriac o tom, ze pisma pochadzaju z roznych zdrojov...
Aj apokryfy by sa dali nazvat pisma.

Inak mimochodom, ked hovoril v novom zakone o pisme, tak hovoril aj o novom zakone, ktoreho casti este neboli napisane?


20.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 00:07 avatar
Stale akosi mam pocit (mozno mylny), ze ziaden clovek na svete nevie presne interpretovat pismo.
Su to len akesi priblizne suradnice, ako nasledovat Boha.
(Biblia nie je interpretovana spravnejsie len preto, ze je interpretovana niekym mocnejsim, alebo prvsim)
Takze ten kto spravne nepochopi a neinterpretuje bibliu nebude spaseny?
Povedal by som "Ludom je to nemozne, Bohu je vsetko mozne"...


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2015, 00:18 avatar
Uvažujme logicky. Boh nam akože nadal "presné súradnice",mapu ktorá nás dovedie do vytúženého ciela,nedal nám pravdu,ale len niečo, z čoho sme ln viac pomýlení a pritom potom bude vyžadovať počet,účet,....ak ho nenájdeme,alebo ak ho budeme uctievať nesprávne. A je faktom,ako hovorí Písmo ,že "cesta k záchrane je veľmi úzka",a ž väčšina ľudí ho nenájde ,z rôznych príčin. Ale nie kvôli tomu ,čo píšeš ty. Tie súradnice máme presné,a je to len na ľudoch ,že nie sú vytrvalý,nie sú dostatočne pokorní,a že väčšina ľudí volí cstu menšieho odporu./šorokú,pohodlnú cestu/.
A je pravdou,že časti Písma boli postupne dokladané,písané ,a že stále platilo ono: "Celé Písmo je inšpirované Bohom". A dnes to platí dvojnásobne. Treba si uvedomiť fakt,že Písmo v istých časoch /ked nebolo/,hovorí o tzv."dobe nevedomosti",ale ako som už spomenul ...dnes to neplatí.
A apokryfy sa samé vylúčili z inšpirovaných spisov,svojim nebiblickým,nelogickým obsahom. Nie sú časťou inšpirovaných spisov. Kto pozná túto problematiku podrobnejšie,aj dané spisy ,tak vie prečo je tomu tak.


23.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 00:25 avatar
Este k tym apokryfom: Niektore cirkvy beru niektore spisy ako apokryfy, a ina cirkev ju berie ako deuterokanonicky spis...

Je tolko denominacii a tolko ludi a kazdy interpretuje bibliu ina: Tie iste vety, tie iste slova...
Kde je potom chyba?
Kazdy ma patent na pravdu... (alebo este horsie kazdy ma patent na Boha...)


24.
označiť príspevok

petra n
   3. 4. 2015, 00:35 avatar
Ak si protestant, tak myslim, ze do Biblie nezaratavate knihu Tobias, knihu Mudrosti a dve knihy Machabejcov, a aj o tom, ze to tam nezaratavate rozhodla "protestantska vrchnost"

Ako citas v Skutkoch apostolov, rozhoduje cirkevny snem na cele s Petrom. Co je u vas cirkevny snem?


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 00:49 avatar
Peter nebol na cele...
Boli tri stlpy Peter, Jakub a Jan..
Vzdy to bolo oni traja.
Tvrdi to aj Pavol, tychto troch si zobral na horu, kde s premenil, tychto troch si zobral zo sebou, ked sa isiel modlit predtym nez bol zradeny v Getsemanskej zahrade...

Neviem ci Peter zrovna zil v dobe, ked sa (kanonizovala a) kompletizovala biblia...
Bol som vychovavany ako protestant, ale neviem ci som protestant, alebo ci vobec patrim do nejakej cirkvi...
Myslim, ze kazda cirkev ma nejake pravdy a kazda cirkev ma nejake omyly..


31.
označiť príspevok

petra n
   3. 4. 2015, 01:19 avatar
tak skatulkovo, toho casu relativista, protestant vychovou, hm


34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 01:41 avatar
Hmmm... mozno i tak by sa to dalo nazvat..
Mozno som sa este nenasiel, alebo prave naopak som sa nasiel...

Myslim si, ze v RKC je vela veci nespravnych (Mariansky kult, modlenie sa cez svatch, uctievanie relikvii), ale aj urcite nahlady su nespravne aj v evanjelickej cirkvi...

Raz som mal taky pokec s fararom, a pytal som sa preco sola fide....
V biblii je sice napisane fide, ale nie sola...
On mi povedal, ze ak tam nie je napisane nic ine, tak je to len o viere (akoze nie o skutkoch)..
Ale neskor som nasiel a uvedomil si, ze je tam aj o skutkoch.
Napriklad podla mna toto "Evanjelium podľa Matúša - kapitola 25 : 31 - 40" nie je o viere ale o skutkoch podla mna

alebo
[Hebr 6,10]
10 Veď Boh nie je nespravodlivý, že by zabudol na vaše skutky a na lásku, ktorú ste prejavili jeho menu, keď ste posluhovali - a ešte posluhujete - svätým.

Takze toto beriem za slovo skor RKC...


39.
označiť príspevok

petra n
   3. 4. 2015, 02:44 avatar
V podstate nepochopis nic, ak chces pochopit vsetko. To sa nikomu nikdy nepodari ani za celu vecnost. Tak teraz neviem ci mas problem s konkretnym knazom ci s celou cirkvou, ani ci je dobre si najprv ujasnit, ci existuje Boh pred detailami o svatych, alebo ci nieco vies o svatych, to je na dlho


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 03:08 avatar
Som zabudol dodat, ze ten farar bol evanjelicky...
Tym som chcel povedat, ze aj ked som bol vychovany ako evanjelik, tak neberiem vsetko evanjelicke slepo, ale ze v niecom maju pravdu zas katolici...


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2015, 00:35 avatar
Opäť sa vraciam k tomu,čo som už napísal. Výskum v oblasti zostavovania kánona, poznanie toho v čo verili židia,prvotní kresťania,samotný obsah apokryfov,ich neautencitita...atd, dáva s istotou poznať,že apokryfy do inšpirovaných spisov nepatria. Niektoré sú plné povier,bájok,neprávd, a nelogickej skladby. Oni boli dodané RKC/ľudskou ustanovizňou/ ,nie Bohom.
A už fakt,že ostatné spisy /inšpirované/necitujú žiadnu časť týchto apokryfov ,tiež mnohé napovedá.


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2015, 00:44 avatar
Petra, v časoch Krista,ani tesne po ňom žiadna hierarchia nebola. To je historický fakt. A o tom čo má byť v Písme rozhoduje Boh, a nie nejaký snem. Začiatkom druhého storočia a dalej,kresťania presne vedeli čo je zahrnuté v Písmach a čo nie. Vtedy už boli napísané všetky časti Písma. Treba si uvedomiť veľmi dôležitý fakt,že niektorí kresťania mali dar ducha-"posudzovať inšpirované výroky". Teda,mali dar od Boha rozlíšiť,bez akejkoľvek pochybnosti,čo je pravé a čo nie. Pozri...:(1. Korinťanom 12:4, 10)
A tých apokryfov je Petra viac,ktoré sú v kánone RKC.


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 00:57 avatar
Problem je, ze boli taki ludia ktori mali dar rozlisovat a ludia ktori si mysleli ze maju dar rozlisovat...


36.
označiť príspevok

petra n
   3. 4. 2015, 01:53 avatar
Krestania ani v 1. storoci sa nevedeli dohodnut, ci sa maju obrezavat nadalej ci nie.

Rovnako by sa dohodli, ktore spisy maju patrit do biblie.

Tu je 7 krestanov a nevedia sa dohodnut na spornych otazkach a nie pri 2,5 miliarde
Súhlasí Wolfe


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2015, 01:07 avatar
Presne. Ale z čias tých pravých vieme,čo je pravé. Je aj viac spôsobov ako to zistiť. Ale,ak neverím ,že Biblia je Božie slovo/celá/,...tak je moje hladanie a náboženské uctievanie márne.


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 01:09 avatar
Nehovorim, to ci je cela, ale aj to ako je interpretovana (trebars aj v sucasnosti, ako som spominal v 23)..


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2015, 01:39 avatar
To je fakt, a máš pravdu. S tým sa musí vysporiadať každý. Ale ,už z mnohých podobenstiev,slov Krista je zrejme,že nie je až taký problém nájsť Boha,pravdu a tých čo pravdu správne interpretujú. Problém je to hlavne v nás. Už som to spomenul, že ludia nie sú vytrvalí,hšadajú cestu menšieho odporu,,nie sú dostatočne pokorní,majú predsudky...atd. A tieto a podobné fakty bránia spoznať pravdu.
Ved ak zoberiem nejakú náuku,napríklad -"peklo",tak žiadny človek,teolog,kňaz túto náuku neobháji Písmom,logikou,históriou. Ledaže by klamal,zavádzal. Samozrejme ,laik sa dá možno oklamať,ale ak študuje poctivo Písmo a nechá sa viesť ním a Bohom/modlitba o nájdenie pravdy/, tak úspech je zaručený. Kristus povedal: "kto hľadá,ten nájde". Alebo,..."dá Otec z neba ,niekomu hada,ked prosí o chlieb?"...a dale pokračuje,že ak sa snažíme Boha hľadať a prosíme ho,že nás navedie na cestu pravdy. Takých uistení nájdeš v Písme vela. Teda,je to len o nás,našej nedokonalosti,nerozumnosti...ak sa míňame ciela. Spomeniem príklad z 1 storočia. Čo bránilo mnohým uveriť v Krista? Nuž to,že verili v niečo,čo im podsúvali ich odpadlí,pokryteckí,náboženskí vodcovia a nechceli veriť nejakému chudobnému tesárovi,niekomu,kto bol označovaný ako prívrženec "opovrhovanej Nazaretskej sekty", a ktorých bolo málo,a objavili sa náhle/pri príchode Krista/. Kristus povedal ,že "mnohí viac milujú svetskú slávu viac,ako Božiu slávu",...atd. Tých príčin bolo i viac.


45.
označiť príspevok

milky945 muž
   3. 4. 2015, 03:10 avatar
RE "Ale ,už z mnohých podobenstiev,slov Krista je zrejme,že nie je až taký problém nájsť Boha,pravdu a tých čo pravdu správne interpretujú. Problém je to hlavne v nás.":

Myslím, že to nie je pravda. Ak to nie je človeku dané, pravdu nenájde.

Ján 6,37: Všetko, čo mi dáva Otec, prijde ku mne, a toho, kto prijde ku mne, nevyženiem von. ... 39A to je vôľa toho, ktorý ma poslal, Otcova, aby som neztratil ničoho z toho, čo mi dal, ale aby som to všetko vzkriesil v ten posledný deň.
Súhlasí Wolfe


35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 01:53 avatar
"Problém je to hlavne v nás. Už som to spomenul, že ludia nie sú vytrvalí,hšadajú cestu menšieho odporu,,nie sú dostatočne pokorní,majú predsudky...atd. A tieto a podobné fakty bránia spoznať pravdu." >>> ako som pisal v 20, posledna veta..

Co je to vlastne peklo?
Cim dalej, tym viac zacinam byt zmateny..
www.svatepismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk << vyhladanie slovo peklo v biblii (este viac by naslo jeho keby to bralo do uvahy aj sklonovanie a pretvorenie na pridavne mena)

www.svatepismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.svatepismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.svatepismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ale najlepsie!!!
[Mt 5,22]
www.svatepismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
22 No ja vám hovorím: Pred súd pôjde každý, kto sa na svojho brata hnevá. Kto svojmu bratovi povie: "Hlupák," pôjde pred veľradu. A kto mu povie: "Ty bohapustý blázon," pôjde >>>do pekelného ohňa<<<.


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2015, 02:14 avatar
Wolfe -každé štúdium/aj svetské/ má svoju metodiku,postup. A preto,ak chceš spoznať čo je peklo,musíš začať od začiatku.
Peklo/šeol,hádes/ nikdy nebolo a nie je miesto múk. Hádes-je miesto kam idú všetci ľudia ked zomierajú,...aj dobrí,aj zlí. Už aj z tohto biblického faktu je zrejme,že to nebude to,čo o ňom učí RKC. Napríklad, Job ked trpel,tak sa modlil aby mohol zomrieť/a už viac netrpieť/ a prosil Boha ,aby ho vzal do "pekla",teda šeolu. Chcel proste zomrieť, a už nič necítiť. A "gehenna"/ohnivé jazero/ je tiež len symbol večného zničenia,nie múk. Ved Písmo hovorí ,že "Plat za hriech je smrť", nie nejaké trápenie v ohni/či už doslovnom,alebo ,nejaké duševné trápenie/. Skúmaj Písma...to je tá mapa,tie správne "súradnice". Boh nie je pomsty-chtivý Boh,a netrestá niekoho za to že,ukradol susedovi kozu večnými mukami. To je chorá,morbídna predstava stredoveku. "Duša ktorá hreší ,zomrie"...Ezech.18,4
Súhlasí milky945


40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 02:57 avatar
To by sme potom mohli zaratat vplyv Perzanov (Ahura Mazda) a Helenov, to som tu uz niekde pisal..
Sheol je dost nekonkretne, pretoze na jednu stranu to znamena doslovne hrob, ale taktiez to znamena podsvetie...

"Duša ktorá hreší ,zomrie"...Ezech.18,4" >> Problem je, ze niekedy sa dusa pouzivala aj retoricky. Mohlo to znamenat aj zivot, prave ked som ti hladal nejake suradnice tak som videl text "zarmutili sa nase duse"

Preco Jakub/Izrael po tom, co mu synovia povedali, ze Jozefa roztrhala diva zver povedal toto: "35 Hoci sa namáhali všetci jeho synovia a dcéry potešiť ho, nedal sa potešiť a vravel: "V smútku >>#zostúpim do podsvetia# k svojmu synovi<<." Tak ho oplakával jeho otec."
Poprve je tam zostupim a po druhe k svojmu synovi, akoby sa mohol v seole s nim stretnut..


54.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 4. 2015, 16:10 avatar
Wolfe, čo si predstavuješ pod pojmom podsvetie? Ak peklo, tak sa chcem spýtať, že veríš, že by Jozef po smrti išiel do pekla?


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 4. 2015, 16:38 avatar
Uprimne, cim dalej tym viac som zo vsetkeho viac a viac zmateny...

Raz este ked som bol ateista   som cital taky clanok:

myty.info Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Mrkni od nadpisu Podsvětí v Biblii.


42.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 03:05 avatar
Shagara milky, vy ste najskor z jednej denominacie
(Teda neviem kolko dalsich denominacii neveri na peklo a na dusu... Teda viem jedine o JW, ale asi ich je viac)


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2015, 02:22 avatar
Petra, je faktom ,že Kristus ustanovil spôsob ako sa má riadiť cirkev,ale neustanovil hierarchiu,kňazskú triedu. To skončilo s mojžišovským zákonom. Mal byť "vedúci zbor starších,diakonov,...ale to je na míle súčasnej hierarchii RKC a hlavne pochopeniu,ako slúžiť druhým. Zober si príklad -Krista. On nemal kde hlavu zložiť,jazdil na somárovi,chodil pešo,bol skromne ošatený,chudobný,nepoužíval vznešené tituly,a nemusela ho strážiť nejaká garda...atd. A čo pápež? Spí v paláci/aj klérus/,jazdia na drahých limuzínach,papamobile,obliekajú sa do šarlátu,pápež je strážený švajčiarskou gardou/anjeli nepostačujú/...atd.
Súhlasí Wolfe


41.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 4. 2015, 03:01 avatar
To mi pripomina jeden moj oblubeny citat:

Pravda je niekedy jednoducha..Nenosi sarlat a purpur, ani zlate prstene, nema zlate kalichy, poklady a kopu bohatstva..
Nepovysuje tradície nad Bozie slovo, neklania sa modlam, nechodi po kolenach, nebozkava ruky ludom..
Ale na rozdiel od mnohych, vie kam ide..


50.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2015, 22:21 avatar
S tým sa dá súhlasiť. Pekné prirovnania.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:43,  To sú len papiere, ale ropa, ropa chuju, ropa robí bilionárov !!!!!!!!!!!!
dnes, 18:43,  Zimbabwe Juhoafrická Zimbabwe v súčasnosti nepatrí k častým cieľom obchodníkov....
dnes, 18:41,  To sú len papiere, ale ropa, ropa chuju, ropa robí bilionárov !!!!!!!!!!!!
dnes, 18:41,  Situácia vo Venezuele je kritická. Na uliciach sa váľajú tisícky bankoviek, no pre ľudí...
dnes, 18:40,  To sú len papiere, ale ropa, ropa chuju, ropa robí bilionárov !!!!!!!!!!!!
dnes, 18:40,  To sú len papiere, ale ropa, ropa chuju, ropa robí bilionárov !!!!!!!!!!!!
dnes, 18:40,  Venezuela zavádza 100-tisícovú bankovku, bojuje tak s infláciou Ešte pred rokom bola...
dnes, 18:39,  Trojkilove kura z kauflandu za 14,88 centov ?
dnes, 18:38,  7 899 395 491 514 210 000 VEB za 1€...
dnes, 18:38,  Už vidím, taký prieskum môže zverejniť len taký kokot ako ty a ešte Truban po tretej...
dnes, 18:38,  Grofik šrobik takto vzpadá suma za kuriatko ....
dnes, 18:35,  O čom točíš ? *03*03
dnes, 18:35,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83375600_10214743972264868_4004485678380351488_n.jp...
dnes, 18:35,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83375600_10214743972264868_4004485678380351488_n.jp...
dnes, 18:35,  Najhumornejšie je na tom prieskume , že by ani pri týchto scestných číslach vládu...
dnes, 18:34,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83375600_10214743972264868_4004485678380351488_n.jp...
dnes, 18:34,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83375600_10214743972264868_4004485678380351488_n.jp...
dnes, 18:34,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83375600_10214743972264868_4004485678380351488_n.jp...
dnes, 18:34,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83375600_10214743972264868_4004485678380351488_n.jp...
dnes, 18:34,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83375600_10214743972264868_4004485678380351488_n.jp...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(156 352 bytes in 0,765 seconds)