Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kam sme sa to dostali.

18
reakcií
1347
prečítaní
Tému 5. marca 2015, 12:17 založil jano vydarený.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 11. 2011
102
 
 


1.
označiť príspevok

jano vydarený muž
   5. 3. 2015, 12:17 avatar
Všetko, čoho sme na Slovensku svedkom, má svoju historickú príčinu, genézu aj svoje logické vyústenie. Dovoľte mi odprezentovať svoj kontraverzný názor oproti tomu čo sa chce počuť. Väčšina oficiálnych vyhlásení , sľubov a vízií ústi ku "krysiemu" finále /nažrať sa, zneúctiť, pošpiniť, zničiť/ a prepísať históriu. Porazených vykresliť s obrovskými tesákmi a drápmi , kým víťazom zubiská a drápy obrúsiť, vyretušovať a prezliecť ich do snehobieleho ovčieho rúna.
Moja životná skúsenosť ústi v presvedčenie , že 2.svetová vojna sa v roku 1945 skončila len formálne a naďalej de facto pokračuje smerom na Rusko až do súčasnosti. V roku 1948 komunisti z vôle ľudu , nenásilne uchopili moc a pokúsili sa za účasti robotného človeka naplniť odkaz hrdinov boja za slobodu , nezávislosť a sociálnu spravodlivosť. Studená vojna a všetky tie provokácie a ústrky , ktorých sme boli a sme dennodenne svedkami , mnoho vysvetľuje aj smerom k pochopeniu zmysluplnosti činov, chýb , omylov a hriechov politikov a čelných predstaviteľov štátu z tejto doby. Odstránením odvekých strachov zo života robotného človeka a naplnením sna "nebyť nevinne chudobným a ponižovaným", sa človek stal spoločensky prívetivejším, dôverčivejším a neopatrným. Komunisti sa dobrovoľne podrobili vôli ľudu potom ,ako prejavy nespokojnosti prerástli v prejavy občianskej neposlušnosti. Ištitucionalizovaný pokus -vrátiť človeku jeho prirodzenosť,obsahovo totožnej s prirodzenosťou človeka prahistorickej beztriednej spoločnosti zlyhal. Väčšina z nás bola v novembri roku1989 omráčená z toho, čo sa vlastne deje. Prívetivosť človeka navodenej životom v podmienkach reálneho socializmu , zneužili:
-disidenti /západom aj finančne podporovaná "piata kolóna"na čele s V.Havlom.../a
-ich "lokaj-patrioti" šikovaní z výrastkov/Langoš, Gál, Budaj.../,
-slobodomyšlienkári/Kňažko.../ ,
-zarytí škodcvia a zradcovia vlastného národa /v celom spektre "svinstva"-reálnych krokov politikov , politiky a politickej kultúry vykonávanej podľa sloganu "nedám, aj sám mám málo" - je zmesou všetkého , čoho je chamtivosť schopná v prostredí bezuzdnej svojvôle zločincov-počínajúc Mečiarom cez Dzurindu až po "Gorilu"/,
-ale aj davovou psychózou pomýlenej časti mlčiacich občanov/Vašáriová..../.
Občan mnohokrát nevie, či sa stal otrokom mafie, či, štátu alebo vlastnej dekadencie. Väčšina mlčí a zlo vyhráva. Vo svojej naivite sme nechápali, že egocentrické vlastizradné živly, vlastne zneužívajú situáciu. Vezú sa na vlne nespokojných občanov a priamo na otvorenej scéne pred zrakmi nás všetkých, paralyzujú štát smerom do vnútra , ale aj navonok. V trisku spriadajú pavučinu nových "vlastizradných" zákonov, podľa ktorých beztrestne a za obrovské provízie, benefity či zvýhodnenia plundrujú a zapredávajú celé naše vlastné dedičstvo: územie ,obyvateľstvo, národný majetok, dokonca aj kultúru a jazyk. Bohatý a moderný európsky štát SR z prístupovej procedúry pre vstup do EÚ vychádza ako žobrák -základná to podmienka imperiálneho koristenia periférnych satelitov EURÓPSKEHO mocnárstva. Sme obeťou a nedokážeme sa postaviť na odpor agresívnej imperiálnej politike EÚ. Príčina spočíva v hospodárskej a technickej zaostalosti privodenej privatizáciou /v dôsledku šafárenia pp.Mečiara a spol. -reálna hodnota štátneho majetku klesla kdesi na úroveň okolo roku 1945/ a v rozvrate verejných financií/ekonomické povedomie našich politikov, viď. Mikloš, Dzurinda, Kaník, trčí kdesi v 19. storočí/. Rozvrat ekonomiky predchádza spoločenský rozvrat, spočíva v implikácii neautentických vzorov/našej kultúre cudzích a občanovi nezrozumiteľných/ využívaných v správe štátu, službe občanovi a spoločnosti. Celkový spoločenský rozvrat a nastolenie samoúčelnej "démon-kracie" na utláčanie vlastného národa v prospech cudzej moci , je dielom našich "démon-kratov" zahniezdených neohrozene v kreslách poslancov , najvyšších štátnych úradníkov a arbitrov justície. Hnus , je poctivé pocitové hodnotenie profesie právnik , ktorý prevažne tieto posty zaujíma a dekadentným spôsobom zneužíva-česť svetlým výnimkám/Lipšic...../ ! Za zmienku stojí , že poznáme 3 formy spravovania kolónií:
- priama správa kolonizovaného územia na čele s guvernérom;
- protektorát(časť moci má krajina, ktorá ovládla kolóniu, časť má kolónia);
- domínium – všetka právomoc zostáva v rukách kolónie.
Ktorá z nich je aktuálne platná s ohľadom na prístupové zmluvy všetkých postkomunistických krajín ,určite nikoho nenechá na pochybách. Životné podmienky na Slovensku nás nútia vykonávať práce , ktoré občan bohatej krajiny odmieta vykonávať/robia si z nás „otrokov“a obyvateľstvo produktívneho veku v masovom merítku zakusuje osud vysťahovalcov z biedy tzv."gastarbeiterov"/ , aby nás ľahšie ovládali, vnucujú nám svoj jazyk a svoj spôsob života. Prikročili k tlačeniu bezcenných eur-hrozí skupovanie a zaberanie našej pôdy. Naša sloboda je uväznená v klietke ekonomickej závislosti. Dennodenné tragédie sú dôkazom , akým mocným nástrojom je strach zo straty zamestnania, zo straty strechy nad hlavou , z hladu, z choroby, z nečinnosti inštitúcií atď. Zvrhlosť kapitalistického spoločenského systému spočíva práve v tom , že vláka/marketing,sľuby,reklama atď./ občana do pasce okamžitého bezstarostného života na dlh/z ktorého niet úniku , ako z pasce mravcoleva/ a potom ho vydiera, zastrašuje , manipuluje a neustále mení pravidlá k jeho zotročeniu. Riziko podnikania je deformované legislatívou a zásahmi štátu nie ako škoda subjektu /podnikateľa , ktorý má právo na úskočné jednanie/, ale ako škoda objektu/kupujúceho ,ktorý nemá právo byť oklamaný/. Grécko je nám príkladom , že aj odbojná ľavicová strana Syriza si nevie poradiť a podrobuje sa diktátu mocnárov EÚ z dôvodu obrovskej zadĺženosti štátu. SEN o veľkom EURÓPSKOM mocnárstve sa začína reálne napĺňať. Všetky postkomunistické krajiny sú na hranici nútenej správy a možno začať tlačiť jalové eurá. Treba ešte urýchlene "zrujnovať" Ukrajinu. Splnomocnenie p.Mikloša k naplneniu tohto poslania určite nie je náhodné -po precitnutí ukrajinských občanov bude prekliatie neodvratné. Nechcem nikoho uraziť , ale v prostredí , kde nefungujú rozhodujúce oblasti spoločenského života a štátu /morálka, justícia ,zdravotníctvo, politika, sociálna starostlivosť, ekonomika, politický systém atď./, pretože , klamstvo, podrazy a fauly pod pokrievkou lacných sľubov sú ustanovené na spoločenské zriadenie , tak tam je prinajmenšom namieste byť v každom ohľade opatrný, než dáme svoju kožu na trh. Je však najvyšší čas národne sa prebudiť. Takto si to myslím a cítim. Nie som zástancom manipulácií akéhokoľvek druhu, vrátane krátkozrakých a jednostranných pohľadov. Zvlášť, keď objektom vymývania mozgov sú naše vlastné deti,ktoré sú vehementne okrádané nielen o národnú identitu, ale aj o vlastnú budúcnosť. Nikomu sa nesnažím vnucovať svoj názor, len pripomínam, aby sme mali na pamäti pri svojich vyjadreniach , že túžba/zvlášť túžba po moci, úspechu a bohatstve/ neraz zatemňuje rozum a umlčuje city.Môže ma niekto "húpať", ale len v jednotlivostiach a len v uveriteľnom rozmedzí fungovania zásady "výnimka potvrdzuje pravidlo"/pre ktorú taliansky ekonóm Pareto zdôvodnil funkčný pomer 2:8/ ostatné je dialektika.
Súhlasí sta2rky, Kasafran


7.
označiť príspevok

pátrač muž
   5. 3. 2015, 15:32 avatar
za mečiarovými privatizáciami stoja pravicové strany ak ak niekto nesúhlasí tak produktívny ľudia čo v tých časoch žili na slovensku


2.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 3. 2015, 13:25 avatar
V mnohom súhlasím. No ale čo ďalej? Po 89. sme očakávali socializmus s ľudskou tvárou, nie sprostý nenažraný kapitalizmus. Zrejme musíme len čakať na celosvetové prehodnotenie Marxa a návrat k socializmu aj cez silné čínske ekonomické výsledky. Prípadný ekonomický pád USA a s nimi aj EU.


3.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 3. 2015, 13:28 avatar
Nezmysel, nik tu po 89-tom socializmus neočakával, veď sme sa ho práve zbavili!


4.
označiť príspevok

Al_ice
   5. 3. 2015, 13:58 avatar
co si konkretne ocakaval ty a co si dostal?


5.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 3. 2015, 14:03 avatar
Koniec tzv. "diktatúry proletariátu", slobodné voľby, slobodné pôsobenie občanov v registrovaných cirkvách, občianskych združeniach a iné...


6.
označiť príspevok

Al_ice
   5. 3. 2015, 14:35 avatar
stastny to clovek,praca disidentov a tribunov nebola nadarmo
Súhlasí sta2rky, Sloven


8.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 3. 2015, 15:45 avatar
To ty si myslíš, že socializmus je o diktatúre proletariátu a komunistickej strane? Musíš ešte veľakrát dostať po nose od kapitalistov, aby si sa začal študovať, čo je to socializmus.
Súhlasí Sloven


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 3. 2015, 16:11 avatar
Tak to poznáme z našej histórie, keď socializmus začal diktatúrou proletariátu s komunistickou stranou. Aké ešte iné prípady socializmu sú?


10.
označiť príspevok

petra n
   5. 3. 2015, 16:54 avatar
Ateisticky socializmus Sovietskeho typu  


11.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 3. 2015, 18:02 avatar
Je len jeden humanisticko - racionálny socializmus akceptujúci dobré životné podmienky pre dané spoločenstvo (štát) založené na všespoločenskom vlastníctve výrobných prostriedkov a zdrojov, deľbou práce, spravoidlivom rozdeľovaní výsledkov spoločenskéj činnosti, ktorý akceptuje našu smrteľnosť a nesmrteľnosť spoločnosti ako takej. Nikto nemôže byť nekonečným vlastníkom čohokoľvek lebo sme smrteľní. Sme len dočasní uživatelia darov prírody - Zeme. Chápete ako to myslím?
Súhlasí Kasafran


12.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 3. 2015, 18:04 avatar
Kapitalistický systém tieto princípy popiera.
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 3. 2015, 18:24 avatar
Lemmy, poniektorí socializmus poznáme nielen z histórie (aj keď nie od "keď socializmus začal diktatúrou proletariátu... ", ktorá je poriadne pokrivená dnešnými víťazmi...
"Aké ešte iné prípady socializmu sú?"
Povedzme "pohitlerovské" Nemecko, škandinávske štáty, ale sčasti aj niektoré opatrenia na Slovensku z čias prvej republiky...
Súhlasí Sloven


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 3. 2015, 18:26 avatar
Skús o tom presvedčiť Kasafrana, star2kyho…


15.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 3. 2015, 23:25 avatar
Lemmy,
uvedom si, že J.Tull nie je manipulatívnym typom diskutéra Tvojho typu a najmä charakteru. On nepotrebuje k diskusii so mnou, so Sta2rkym a/alebo s kýmkoľvek iným žiadneho "motivátora"...
Súhlasí Sloven


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 3. 2015, 23:29 avatar
Táraj, uvedom si, že Tull hovorí opak toho, čo vy dvaja tvrdíte.


18.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 3. 2015, 23:46 avatar
Lemmy,
tie Tvoje briskné reakcie sú stále a opakovane príznačne úbohé! Nezahanbuj nimi IQ a EQ svoje i svojich predkov...
Ja si svoje výhrady voči niektorým názorom J.Tulla dokážem vydiskutovať sám a Ty sa prestaň robiť jeho hovorcom!


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 3. 2015, 23:51 avatar
Nerob zo seba hlupáka. Opýtal som sa, aké iné socializmy sú. Tull tvrdí,že "pohitlerovské" Nemecko, škandinávske štáty, ale sčasti aj niektoré opatrenia na Slovensku z čias prvej republiky... Sta2rky tvrdí, že je len jeden humanisticko - racionálny socializmus. A ty teraz hovoríš, že vieš vydiskutovať Tulla. Tak OK, začni.

Čo hovoríš na socializmus v škandinávskych štátoch? Alebo socializmus z čias prvej republiky.


17.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 3. 2015, 23:36 avatar
Jano vydarený,
vitaj na tomto DF a držím Ti palce v šírení prirodzene ľudskej politickej, sociálnej, mierovej a kultúrnej osvety medzi nami. Tvoja téma, ktorou si sa uviedol je vysoko aktuálna a v súdnom neinformovanom a/alebo dezinformovanom čitateľovi môže vzbudiť potrebu vážnejšie sa zamyslieť nad príčinnými súvislosťami spoločenských dejov a javov, ktorými sme doma, v Európe i vo svete obklopení...
Nech sa Ti darí...!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:43,  10. niekto bude za tebou kričat ze si admín zomri, tak si *39 tys vázne kompletná p*ča *39
dnes, 01:21,  Admin Valovič https://www.youtube.com/watch?v=9gu6d-zTEjU
dnes, 01:15,  8. keby si nebol tupy kopirák z hownometov, tak by si si uz dávno zistil, ze 80% príspevkov...
dnes, 01:05,  Kto sú konkrétne admini Zomri? Daniel Podhradský – chalan urobil v minulosti veľmi...
dnes, 01:03,  Aj toto dokazu peniaze urobit clovekom slepo opakuje nezmysli co mu na stabe daju do ruky dokaze...
dnes, 00:45,  6. valovič je administrátor prečo ludom hrabe , nie zomri . šmíruj dalej ty IQ mrazenej makrely
dnes, 00:44,  zaujimavé, ak sa jedná o zverejnenie identity inych admínov tak je to v poriadku . :)
dnes, 00:43,  Hrdina s vrecom na hlave. Peter Valovič, ex-redaktor RTVS z Globsecu...
dnes, 00:41,  Za konšpiračnou stránkou je lekár z Považskej Bystrice. Kritizuje každého okrem Kotlebu...
dnes, 00:35,  Mne stačí len jej ksicht a mám dosť. Tvári sa jak keby zjedla fľašu skazených uhoriek. *21
dnes, 00:32,  Liberálny humor je vykastrovaný humor, nemá gule, chápeš? *21
dnes, 00:32,  9. akurát ze ten zvyk je z biblie. uz ked sa hraješ na krestana by si to mal vediet
dnes, 00:30,  Veď hádzanie kameňov je muslimský zvyk, tak kde je problém. *21
dnes, 00:29,  Voliči na truc budú voliť stranu s nulovým koaličným potencialom ??? Oni vlastne...
dnes, 00:24,  sa však napokon podarí Mongolovi, pre ktorého už nebol problém mať mohutného oponenta pod...
dnes, 00:18,  Pamätáte sa, keď sa v minulosti hovorilo "s hocikým, len nie s Mečiarom". Potom...
dnes, 00:17,  trolli vyplakávaju a śmejdia . zomri robí good job :)
dnes, 00:15,  za chvílu zatrepe kopytami a bude sväty pokoj. :)
dnes, 00:12,  16. však čo by nepozeral ked on je administrátor prečo ludom hrabe , nie zomri *39 vy dvaja...
dnes, 00:06,  1. "kulturblog" si ako vzdy da otazku a sam si na nu odpoveda. stale rovnaky dualny...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nie šaty z hodvábu, nie prsteň zo zlata, ale srdce čisté je ozdobou dievčaťa.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(89 436 bytes in 0,550 seconds)