Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Ježiš a New Age?

61
reakcií
5162
prečítaní
Tému 26. februára 2009, 18:34 založil janyjany.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 02. 2016
9
08. 02. 2009
100
16. 11. 2013
57
11. 09. 2016
9
 
 


1.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 18:34 avatar
Väčšina ľudí spája kresťanstvo s oficiálnymi cirkvami, ktoré nechcú pripustiť i iný, hlbší výklad niektorých biblických mystérií. Koľkí z tých, ktorí sa povrchne stretli s povrchnou podobou cirkevného kresťanstva priniesol kontakt s východnými smermi i New Age úľavu od neistých cirkevných výkladov a zavŕtali sa do tajov východnej meditácie. Časť ľudí dospelo k extrému, ktorý prijíma skoro všetko, čo má náter niečoho nekresťanského. Lipnú na technikách meditácie, šamanských praktikách ktorým chýba morálne očistný faktor, ktorý je v dnešnej podobe nutný, v ktorej je ľudstvo zapadnuté do mnohých podôb rafinovaného ukájania vonkajšej zmyslovosti. Niektorí stúpenci New Age radia Krista do rady s inými zasvätencami. Zatiaľ ešte nedospeli k poznaniu, že účinné protilátky proti súčasnému zlu v nás i zlu nás zvonka napadajúcemu môže poskytnúť iba živá a všadeprítomná láska Kristova, ktorá sa vyliala na pozemské ľudstvo pri golgotskej udalosti. Miesto toho, aby usilovali o o očistené ľudské ja, chcú sa rozplývať v kozmickej prázdnote. Rozplynutie v univerzálnom vedomí sa vstupom Krista do ľudskej evolúcie stalo neužitočným a spiatočníckym. Stavy rozšíreného vedomia, získanie parapsychologických síl a schopností s ktorými New Age pracuje, strácajú svoj význam pri prijatí Kristovho vedenia a všetkých jeho darov z jeho ruky naším vedomým prežívaním ja, ktoré sa nemá rozplynúť. Vzdať sa individuálneho vedomia a vrátiť sa k rajskému stavu vedomia v ktorom sme snívali spoločný blažený sen. Hnutie New Age možno hodnotiť i kladne pre jeho rôzne sociálne a duchovné aspekty poukazujúce na neriešenie problémov našej chorej planéty, napomáha celostnému pohľadu na človeka a pod. Keď ľudia stratili jasnozrivosť, keď už sa ľudia nemohli mysterijným školením pozdvihnúť k Bohu - preto aj mystériá zanikli - zostúpil Boh k ľuďom. New Age nepočíta s Kristom a hľadá Boha tam, kde ho bolo správne hľadať v predkresťanských dobách. V rôznych odtieňoch hnutia New Age sa tiež stretávame s tendenciou odbúrať, zrušiť vedomie svojej individuality a vnárať sa v spoločných meditáciách do snívajúceho kolektívneho vedomia. Cieľom kresťana by nemala byť osobná blaženosť, sebecká honba za duchovnými zážitkami, ale cesta za zdokonalením vlastnej bytosti v prospech ostatných.


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   26. 2. 2009, 20:01 avatar
Ale cesta zdokonalenia vlastnej bytosti v prospech ostatných ....,zaujímavé ,hovorí sa tomu obeta ,už vieme ako dopadol ,Ježis -čo jedine sa ludom zdalo prospesne pre nich zabit a jest jeho telo ... Co myslís dnes takato služba vedie kam ? Poviem ti nenamahaj sa ,na ulicu a žobrat ,ked už sa neukrižovava. Nemam vysoku mienku o ludstve -je to šelma ,ktorá sa nestíti cohokolvek .


3.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 20:18 avatar
Ranexil - Nevnímam to ako obetu. Vnímam to ako správne a zmysluplné. Čím viacej ľudí si to uvedomí, tým skôr bude môcť prísť komunizmus. Ježiš prišiel, aby sa obetoval. Ale to je niečo iné. Čo duchovne získaš ak budeš žiť na ulici a žobrať?


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   26. 2. 2009, 20:40 avatar
Získas poznanie ,ktoré nie je možne inac získat (ak nezacnes slopat ,alebo cosi také) ,spoznas ludí ,pretože ta budu mat za uplne neskodneho ,takze uvidís to ako sa chovaju k bezbrannosti a odkazanosti na ich pomoc.A až ked získas poznanie o ludoch z tejto perspektívy by si mohol spravne nastavit svoju osobnost v sluzbe tým ,pre ktorých zda sa chces zit ako prvok umoznujuci im vlastný rast .(haha ,ale nie je i toto egoizmus ,kedze sam upozornujes na vlastne ego a jeho ucelnost pre ludstvo???) Hovorís sa že Šiva bol taký tulak a žobrak ,dotrhane saty atp,pretože nelipol k životu,alebo presnejsie k požitkom ,ktoré prinasa život a napriek tomu ho maju za duchovneho majstra sveta ,alebo i za jednu z najmocnejsích bytostí na svete .


12.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 20:45 avatar
Ranexil - ako vieš, že takéto skúsenosti nemám? Zmysluplnosť je pre teba egoizmom? Konať nezmysluplne je egoistické alebo nie? Nelipnutie na živote, na čomkoľvek v tomto svete? To ano. Ale kvôli tomu netreba byť askétom.


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   26. 2. 2009, 20:59 avatar
I nezmysluplne konanie je egoisticke .Ale konanie pre kohosi koho niet a je transcendentalny tomuto svetu a okrem teba ho nik nepozna to znamena byt sprostený ega a mat vsetkych niekde.A ked tak zacnes konat a nakoniec zistís ,ze to prave niekam vedie tak pochopís co je Boh.


16.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 21:06 avatar
Ranexil nepovažujem za správne mať všetkých niekde.


18.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 21:14 avatar
Ranexil v Novom zákone je písané - Ak ste niekomu pomohli, Mne ste pomohli. O tom je kresťanstvo. Mať všetkých niekde a konať pre niekoho transcedentálneho? Potom takéto transcedentno je asi podobné a tiež má všetkých niekde.


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   26. 2. 2009, 21:16 avatar
JA som sa snazil nacrtnut neegoisticke ponatie života a zaroven to ,že vsetko potom robí Boh ,ale ty chces robit to co nikdy tak ako on nezvladnes ,co tak nechat to uz na neho a zit preto ,prečo ta stvoril a to je pre jeho radost ,ktora sa i tak zrkadlí vtebe ako svoja.


22.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 21:25 avatar
Ranexil Boh nechce, aby sme vybielili svoje šaty? Bez Kristovej pomoci to nie je možné učiniť, ale ak človek sám nevyvíja aktivitu k zmene seba samého, Boh ho nechá. Rešpektuje slobodnú vôľu.


24.
označiť príspevok

Poroslav muž
   26. 2. 2009, 21:32 avatar
Co to znamena "vybielit si saty"? Aby sme si ujasnili pojmy. U mna to znamena zlepsit spravanie do takej miery ze clovek neublizuje druhym. Avsak v nabozenstve to moze mat uplne iny vyznam napr. ten ze sa jedna o zlepsenie obrazu hriesnika v bozich ociach natolko ze "milosrdny" Boh ho neuvrhne do Ohniveho Jazera spolu s Peklom a padlymi anjelmi. V tomto ponimani skutocne musi Boh spravit istu aktivitu - musi sam Boh chciet mat takeho cloveka aspon natolko rad aby ho usetril vecnych muk.
A hla zasa Poro trumfuje! Zasa ma maksie a teplejsie srdce nez krestansky boh!Lebo Poro by nikdy nebol tak kruty, zeby nechal ludi naveky mucit nech uz su to akykolvek ludia, hlavne ak by Poro bol vsemocny a nic by ho to nemuselo stat. Slava Porovi, hanba Jezisovi!  


25.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 21:37 avatar
Poroslav vybieliť šaty znamená nielen neubližovať druhým, ale ich i milovať. Kresťanské peklo je večné?


26.
označiť príspevok

Poroslav muž
   26. 2. 2009, 21:40 avatar
Krestanov je staby travy,
maju vsak vseliake mravy.
Podla jednych je to vecne,
a dla inych je ko-necne.
(nechce sa mi to sprecizovat, myslienka je hadam jasna  )


27.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 21:47 avatar
Nie každý kto hovorí Pane, Pane, vojde do Božieho kráľovstva. Kresťanov nie je sťaby trávy. Večné peklo nemá zmysel. V prípade jeho večnosti by sme museli Boha vnímať ako konajúceho nezmyselne. Ale to by už nebol Boh.


28.
označiť príspevok

ranexil muž
   26. 2. 2009, 21:50 avatar
Janyjany co je belejsie ako vnímat ,že žijes ako ten kto robí Bohu radost ?(a ktokolvek robí bohu robí i ludom -akurat demonom neviem ,ale tých asi život takeho cloveka obchadza,ved nie su bremenom jeho karmy)


29.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 21:57 avatar
Ranexil čím robíme Bohu radosť?


61.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 2. 2009, 21:58 avatar
janyjany toto je otazka podobna chytaku .Prakticky je nemožne mu radost robit ci nie . Lepsie by sa dalo povedat ,že ak mas radostny život ty sam a nachadzas zmysel toho prečo žijes a si spravne umiestnený v tomto svete a teda štastny tak to je o radosti Boha . Pretože prekazky ,ktore v zivote su tak su iba prejav nespravnej cesty ,ak samozrejme tie prekazky robia neplechu .Ale ked su a mas ich rad a rad ich odstranujes tak tiež žijes spravny život .Je vela ludí a preto je to nedefinovatelne .Dokonca aj zarytý ateista môže ist svojou cestou a robí ho to stastnym ,cim je jasne že robi bohu radost ,aj ked Bohu na tom nezaleží.


30.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 2. 2009, 21:59 avatar
nikoho neobchádzajú démoni - veď ako by mohlo byť cenené nájdenie správneho smeru, keď by sa iným ísť nedalo?


31.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 22:07 avatar
Nadja mnohí démonov nevidia, aj keď ich držia za límec.


32.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 2. 2009, 22:16 avatar
hej, lenže treba aj povedať, že sa démoni vedia úžasne maskovať, alebo tváriť ako pomocníci, je niekedy skutočne ťažké ich rozoznať...
na druhej strane, ak v človeku neexistuje nejaká struna, ani démoni ju nevedia rozozvučať... ale myslím, že vždy nejakú strunku nájdu


33.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 22:21 avatar
Nadja ako píšeš démoni ak nájdu v duši temnú strunku s chuťou na ňu začnú hrať. Jedinou ochranou je čistota duše v ktorej nie je žiadna temná strunka. Dovtedy si budú na nás hrať svoje temné melódie.


34.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 2. 2009, 22:28 avatar
takže, Jany, čo je podľa teba našou úlohou, objavovať strunky a ničiť ich - ako?, alebo ich prijať a dávať pozor, aby v nás nezvučali?


35.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 22:37 avatar
Nadja bdelou kontrolou myšlienok a pocitov. Ak vstúpi do mysle negatívna myšlienka, pozorovať ju, nepremýšľať ju a a ona odíde. Ak je vyvolaný negatívny pocit, nepodporovať ho myslením. Byť nestranným divákom toho, čo sa v nás odohráva. Nestotožňovať sa s tým.


36.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 2. 2009, 22:46 avatar
... ako sa to ľahko povie, a ťažko dodržiava...


37.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 22:51 avatar
Nadja nie je podľa mňa dôležité či je to ľahké alebo nie, ale to, či je to zmysluplné. Ak v tom vidí človek zmysluplnosť, tak sa bude o to snažiť tak ako bude schopný.


38.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 2. 2009, 22:58 avatar
neviem, či to má nejaký zmysel, ale viem, že touto cestou chcem ísť


39.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 23:16 avatar
Nadja ak v tom nebudeš vidieť zmysel, tak neviem neviem, či vydržíš ísť dlhodobo po tejto ceste.


40.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 2. 2009, 23:21 avatar
To ani ja neviem... aký zmysel v tom vidíš ty? Ja len viem, že je to pre mňa správna cesta, ale o jej zmysle presvedčená nie som. Možno je to úplne jedno...


41.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 23:27 avatar
Nadja ak niekto sa vydá na nejakú cestu, nevidí v nej nejaký zmysel? A je jedno, či ide na dovolenku alebo na pracovnú cestu. Čistý a láskyplný jedinec šíri harmóniu a jeho existencia prospieva svetu. Negatívny jedinec šíri disharmóniu a komplikuje život sebe i iným.


42.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 2. 2009, 23:34 avatar
Ale vieš, ako to je... cesta je cieľ... to, že sa vôbec snažím o niečo, je vlastne to, čo chcem ... a nie vždy sa mi to darí, čo mi zasa pomáha vidieť to, že som presne taká, ako všetci ostatní... a to je dobre...


55.
označiť príspevok

janyjany
   27. 2. 2009, 20:19 avatar
Nadja želám ti veľa šťastia na tvojej ceste


62.
označiť príspevok

Nadja žena
   28. 2. 2009, 23:30 avatar
  ďakujem, Jany... pravdaže, všetkým veľa šťastia na ich ceste...zasa však nie príliš veľa...


5.
označiť príspevok

Poroslav muž
   26. 2. 2009, 20:28 avatar
Ty by si hadam nejedol jeho chutne masko, a neohlodal jeho kosti.  
Ale asi chapem kam mieris - ludom je pohodlne mysliet si ze ich spinu vycisti niekto za nich, miesto toho aby sami sa zacali cinit - ocistovat.


8.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 20:34 avatar
Poroslav možno si niekto myslí, že on nemusí na sebe sám duchovne pracovať, očisťovať sa, že všetko za neho učiní niekto iný.


4.
označiť príspevok

Boh múch
   26. 2. 2009, 20:23 avatar
kresťan komunista, to je dobré


6.
označiť príspevok

Poroslav muž
   26. 2. 2009, 20:31 avatar
Mozno by si bol prekvapeny, ake je to bezne.  


11.
označiť príspevok

Boh múch
   26. 2. 2009, 20:42 avatar
poroslav ))


7.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 20:31 avatar
Boh múch - asi máš na mysli komunizmus, ktorý sa snažili budovať v minulom storočí a zákonite sa to zvrhlo. Komunizmus je možné realizovať len s morálnymi ľuďmi. Preto aj píšem, že čím viac ľudí sa vydá na cestu vlastného sebazdokonalenia, tým skôr bude možné komunizmus uskutočniť. Ak ľudia mravne nevyspejú, tak komunizmus zostane utópiou.


10.
označiť príspevok

Boh múch
   26. 2. 2009, 20:41 avatar
stavať utópie na utópiách, to je ešte lepšie ))


13.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 20:48 avatar
Záleží na nás. Ľudstvo nemusí ísť cestou mravnosti.


14.
označiť príspevok

Boh múch
   26. 2. 2009, 20:51 avatar
ani nie mravnosti ako skôr "mravcosti"...dosť by to pripomínalo eusociálny hmyz - termity, včely a tak...len v kombinácii s poverami.


17.
označiť príspevok

janyjany
   26. 2. 2009, 21:08 avatar
povery v súvislosti s morálkou?


20.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 2. 2009, 21:17 avatar
Boh much, krestanstvo ci sa ti to paci, alebo nie ma vela spolocneho s moralkou. Ano narobili hodne zverstva, ale na druhej strane naucili ludi nejakemu spravaniu - etike, co dalo samotnym socialnym skupinam vela. Da sa povedat, ze urobili svet civilizovanejsim. Janyjany nepise od veci aj ked nie kazdy musi vnimat moralnu cestu veducu len v spojeni s krestanstvom.


21.
označiť príspevok

Poroslav muž
   26. 2. 2009, 21:24 avatar
Kto, kedy, ako, co naucil?
Chlape bud rad ze skoncil stredovek, a nakoniec nastalo obdobie renesancie a humanizmu...


23.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 2. 2009, 21:29 avatar
Poroslav, chces mi skutocne tvrdit, ze krestanska viera nenaucila ludi zit civilizovanejsie a moralnejsie aj ked casto pod natlakom ???? velmi dobre si to premysli. A ubezpecujem ta, ze sa ich nezastaval len nevidim vsetko len z jedneho uhla pohladu.


44.
označiť príspevok

dorota
   27. 2. 2009, 10:38 avatar
aj ked pod tlakom...jj, asi si z ato,ze ucel svati prostriedky  


43.
označiť príspevok

dorota
   27. 2. 2009, 10:35 avatar
kazdy moralny clovek by mal vediet ,ze komunizmus je odsudeniahodny.


45.
označiť príspevok

fajer
   27. 2. 2009, 11:14 avatar
konmunizmus nikdy nebol,tak čo chceš oodsudzovať,skôr by bolo potrebné posúdiť náboženstvá a následne ich odsúdiť,ako zlo,ktoré pramení z ich podstaty,ktorá sa ukríva v ich totalitnej podstate....


46.
označiť príspevok

dorota
   27. 2. 2009, 11:25 avatar
oo, ano..nesledovanie boha zachrani komunisticke krajiny  


47.
označiť príspevok

fajer
   27. 2. 2009, 11:45 avatar
s tvojích príspevkov cítiť ,že o komunizme nemáš ani páru....


49.
označiť príspevok

dorota
   27. 2. 2009, 13:31 avatar
samozrejme...ako inac  a tiez s anevenujem naivnym utopiam
(aspon sa to...)
Súhlasí shtarsalak, gatzigmich


48.
označiť príspevok

fajer
   27. 2. 2009, 11:50 avatar
tak ako opísal Janyjany,New Age ,sa skôr podoba na komunizmus,lenina vymenili za boha,ale v podstate je to jedno s tým rozdielom ,že v komunizme niesú peniaze...


50.
označiť príspevok

clear1 muž
   27. 2. 2009, 18:33 avatar
Jany, mám taký pocit, že ohľadom New Age a východných náboženstiev máš skreslené predstavy. Vôbec nejde o to rozplývať sa v kozmickej prázdnote. Tí ľudia dosahujú presne tie isté stavy aké dosahoval aj Ježiš (ak teda vôbec nejaký bol). Narovinu jany - Ježiš na svojich žiakoch praktizoval guru jogu. Nič viac. A kresťanstvo, či si to chce priznať, alebo nie, je vlastne guru joga. Nič viac.

Porovnajme tieto dva systémy:
Guru joga - snaha žiaka stotožniť sa (splynúť) s mysľou Majstra. Teória hovorí, že ak je Majstrova myseľ "ponorená" vo večnosti, potom žiak splynutím s jeho mysľou vôjde do večnosti tiež.

Kresťanstvo: Snaha splynúť s Ježišom v jedno. Pije sa "kristova krv, je sa "telo kristovo", hovorí sa o prežití krista vo svojom srdci (čiže o spojení s ním) a o spojení s kristovou mysľou...
Ježišove slová:"Nik nevojde do kráľovstva nebeského, len skrze MŇA"
Dobre si prosím tú vetu prečítaj a domysli ju. Len skrze mňa, čiže spojením so mnou...

Je to jasná guru joga a Ježiš (ak bol) bol jogín.  


54.
označiť príspevok

janyjany
   27. 2. 2009, 20:16 avatar
clear1 - kresťanstvo je na rozdiel od východných náboženstiev náboženstvom ja som. Ak tieto slová sú použité, čo znamenajú? Kristus len hovorí o sebe ja som? Naše pravé ja, ktoré je darom Kristovým, je Kristom v nás. Ten, kto nasleduje Krista, nenasleduje historického Krista, ale svoje pravé ja. Preto tu nemožno vo vzťahu k historickému Kristovi hovoriť o guru jóge. Mnohý kresťan nevedomky nasleduje Krista v sebe - ja som v sebe, aj keď navonok sa obracia k historickému Kristovi. Z kresťanského hľadiska nie je žiaden rozdiel medzi historickým Kristom a naším ja som. Historický Kristus nie je naším guruom. Nik nevojde do kráľovstva nebeského, len skrz mňa? Len ja som tam môže vojsť.


56.
označiť príspevok

clear1 muž
   27. 2. 2009, 20:20 avatar
Ak je to tak, tak mi potom ukáž rozdiel medzi kresťanstvom a hociktorým iným východným náboženstvom, trebárs buddhizmom. Nevidím žiadny.


57.
označiť príspevok

janyjany
   27. 2. 2009, 20:37 avatar
clear1 podobne ako v Egypte i indický žiak dosahoval pr. Kr. zasvätenie v mysterijnom spánku, v nevedomom stave do ktorého bol uvedený zasväcovateľom ako o tom hovorí Káthaka-upanišada, kde brahmanský mladík Načiketas, t. j. ten, kto nemyslí rozumom, musí stráviť tri dni a tri noci v obydlí boha smrti Yamu, aby sa od neho dozvedel najvyššie tajomstvo jogy. Kresťanská cesta prebieha pri plnom vedomí pri zachovaní individuality. Žiadny guru ho neuvádza do nejakých stavov vedomia alebo dokonca nevedomia.


58.
označiť príspevok

fajer
   28. 2. 2009, 06:48 avatar
janyjany,ja ked čítam tvoje filozofické úvahy,kladiem si otázku,kam môže dôjsť demagogia o niečom, čo existuje len na papieri,a tam aj ostane....


59.
označiť príspevok

janyjany
   28. 2. 2009, 10:36 avatar
fajer z materialistického uhla pohľadu máš pravdu. Veríš, že to je jediný uhol pohľadu z ktorého sa možno pozerať na svet. Osobne poznám 12 základných svetonázorových hľadísk z ktorých sa možno pozerať na skutočnosť. Žiadny z nich sám o sebe nepostihuje celú skutočnosť. Materializmus je jedným z nich.


60.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 2. 2009, 13:11 avatar
janyjany; ...čistú, teda celú, skutočnosť postihuje jedine svetlokakoizmus 


51.
označiť príspevok

ranexil muž
   27. 2. 2009, 18:34 avatar
Guru -joga je len detska hra .


52.
označiť príspevok

clear1 muž
   27. 2. 2009, 18:35 avatar
Rany, veď kresťanstvo tiež... 


53.
označiť príspevok

ranexil muž
   27. 2. 2009, 18:49 avatar
Vlastne je to nebezpečný druh jogy .(strasne zaleží od vysky daneho učitela)A krestanstvo stojí na bolesti ,takže je to v ramci kauzality individualnych ludí jeden zo sposobov ,ktorý nevyhnutne vedie k apokalypse ,alebo neustalemu zvysovaniu sexualnych stimulov v spolocnosti .Dôvod je ten že je to o prekrývaní bolesti pozitívami ,bez riesenai prvych vecí .S tebou clear ,nie ej problem o tomto hovorit ,lebo poznas sposob riesenia bolesti tej z minulosti a tak vies ze je mozne ju prekrývat pozitívami v dalsom zivote ,ale samotne jadro ,ktore bolest sposobuje to neodstranuje ,iba sa nasíva nova a nova zaplata.A o tom su nabozenstva a hlavne krestanske v kontexte ku staremu zakonu.
Súhlasí shtarsalak, gatzigmich
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:39,  https://lh3.googleusercontent.com/proxy/FYpRdxJuasd5_AdPtESZnYLIBr5p2WwUYSwV_TVR9v82tDRylj5cDYETz...
dnes, 23:36,  0svetení pospi niečo. *29 *29
dnes, 23:35,  Vonku prší. *14 Bola som vybehnúť na ulicu pred dom. .. Prvý jesenný dážď. *11 *38...
dnes, 23:15,  Tutok v Mt poprijímajú vždycky 'stovky' študentov na ošetrovateľstvo, a potom v druháku...
dnes, 23:14,  Tak aj niektoré štyridsiatníčky dokážu byť také, ale asi skôr staršie, no. .. Ale s...
dnes, 23:10,  Dobrý večer, panko danko. *43
dnes, 23:10,  (2) Zuzka8, ja si myslím, že nie permanentne, ale najviac 30 rokov. Čo si myslíš, mám...
dnes, 23:07,  Hmm, chcem si začať čítať knižky, čo tu mám. .. teraz už nemôžem, lebo mám moc ostré...
dnes, 23:04,  ešte treba kadečo poopravovať, aby fungoval, výkričník
dnes, 23:00,  Ninka nespí. . . a ty, Zuzka, ako si na tom?
dnes, 22:59,  Akože nebudú môcť rozdávať letáky v uliciach? *26
dnes, 22:57,  Chi-chi, zaspal. .. A ty, ninka?
dnes, 22:57,  To tá pedagožka musí byť permanentne nahnevaná na celý svet, keď vidí toľko chýb. *04
dnes, 22:52,  Spíš, nulasvietení?
dnes, 22:42,  Eťe že to není Herbalife, tak to beriem. =)
dnes, 22:34,  Dobrú nôcku, pán Gabriel. . .
dnes, 22:30,  (6) Era, nebodaj sa považuješ za "deprimistu"...?...
dnes, 22:24,  Lemmy si nasiel kamarata.....hokejis velmi dobre ve prečo v týchto veciach suhlasi s Lemmym, a...
dnes, 22:19,  Názor jedné matky - pedagožky Já si myslím, že za problémy ve školství, ale nejen...
dnes, 22:16,  Ajeet Kaur - Peace [Official Music Video]
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Spoznaním samého seba spoznáš i ostatných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(169 188 bytes in 0,226 seconds)