Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Je suis France?

40
reakcií
1217
prečítaní
Tému 19. novembra 2015, 21:23 založil RighteousFred.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
18. 01. 2015
83
11. 04. 2015
2
21. 10. 2017
29
 
 


1.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 11. 2015, 21:23 avatar
Je suis France? Alebo mám si svoju tvár na profilovke na facebooku zabaliť do francúzskej trikolóry? Nie, kamaráti, neurobím to. A to nie preto, že by som snáď nesúcitil s deťmi, ktoré pri náhlom útoku v Paríži prišli o svojich rodičov, alebo s mŕtvou študentkou, ktorá už nikdy nedopíše svoju takmer hotovú bakalársku prácu. Predčasne a nedobrovoľne odišlo viac ako 130 ľudí, ďalšie stovka je v kritickom stave v nemocnici, ďalšie tri stovky sú “len” obyčajné zranenia. Je mi ich nesmierne ľúto, ale na pozadí ich obete mierim ukazovák, ukazujem a nekompromisne žalujem:

– Politici Európskej únie, špičkoví predstavitelia bohatých a humánnych západných štátov, TO VY ste umožnili, aby americká politika a Vaša servilná nečinnosť rozvrátili existujúce fungujúce politické systémy v Sýrii, v Eritrei, v Iraku, Afganistane, v Líbyi, v Sudáne, Čade, a v množstve ďalších štátov.

– TO VY ste zapríčinili koniec obvyklého fungovania tých krajín, vznik stoviek neprehľadných kmeňových bojov a stav, keď v tých krajinách neexistuje bezpečie a každý tam zápasí s každým.

– TO VY ste zodpovední za dodávky zbraní tu jednej, tu druhej bojujúcej skupine, v podstate každému, kto zaplatí príslušný bakšiš do Vami spravovanej štátnej kasy.

– TO VY stojíte za nekonečným prúdom pologramotných černochov, ktorí smeruje za svojou lepšou ekonomickou budúcnosťou do Európy. Mladí muži, ktorí k nám z veľkej časti prichádzajú (hoci fotografie v novinách sú plné starostlivých mamičiek a plačúcich detí bez teplého svetra) majú vo vreckách tu stovky, tu dokonca tisíce eur či dolárov. Podľa našich novín ale tí ľudia pochádzajú z najchudobnejších pomerov a utekajú pred vojnou vo svojej krajine. Tfuj, hovorím, a pľujem pred novinárom, ktorý to napíše. Ako dlho si myslíte, že budem veriť rozprávkam, keď sa mi snažíte povedať, že chudobná a početná rodina predala všetok svoj majetok (predtým už zničený vojnou a skonfiškovaný islamistami) a poslala jedného svojho zástupcu do Európy? Som podstatne bohatší, než “chudobná africká rodina” a nedám dokopy niekoľko tisíc eur, keď idem na dovolenku. Proste si to nemôžem dovoliť. A Vy mi budete donekonečna klamať, že tie peniaze v ich vreckách sú ICH???

– AKO TO, že neviete ochrániť vonkajšej hranice Schengenského priestoru a tisíce hodín Vašich schôdzok končí len bezduchými vyhláseniami, ktoré nič, ale SKUTOČNE NIČ neriešia?

– AKO TO, že bohatá Európa, disponujúca okrem iného najmodernejšiou vojenskou alianciou NATO so superdokonalými zbraňovými systémami, nevie urobiť poriadok na svojich hraniciach a dovolí, aby nám tu chodili státisíce neregistrovaných ľudí bez dokladov, alebo s vymyslenú identitou?

– AKO TO, že dopustíte vznik celých zakázaných (eufemisticky nazývaných “Non go” zón uprostred našich európskych veľkomiest, kam sa Belgičan, Francúz alebo napríklad Švéd boji chodiť, kde neplatí slovo policajtov, a kde snáď nedaj boh už teraz vládne právo šaría?

– AKO TO, že máte peniaze na to, aby ste živili, šatili, ubytovávali a učili jazyk státisíce privandrovalcov, aby ste ich prepravovali vlakmi či dokonca lietadlami, aby ste im zabezpečovali zdravotnú starostlivosť? Viete, čo robí náš bezdomovec, ktorému exekútor kvôli dlhu 50.000 zobral strechu nad hlavou a odsúdil ho na doživotnú existenciu v šedej ekonomike? Keď je mu zima, zalezie k rúram diaľkového kúrenia niekde pri plote teplárne, keď má hlad, ide vyberať kontajnery a keď ho bolí brucho, proste len ticho trpí a lieči sa snáď ukradnutým rumom. Žalujem, že o Františka Nováka či Pepu Koudelka sa postarať neviete, zatiaľ čo Mohamedovi Al Ibn Azizovi v rovnakej situácii zaistíte z našich spoločných peňazí dom, lekára, sociálna starostlivosť, vreckové, mobilný telefón a právnika. Kurva, prečo??

– Nečudujte sa potom, že radikáli zneužijú túto Vašu pseudopohostinnosť a v mene Alaha tú začnú strieľať alebo vyhadzovať do povetria tu metro, tu vlak, tu autobusy, alebo napríklad futbalové štadióny či koncertné sály.

– Ako dlho ešte budete poberať svoje kráľovské platy, a za stenami svojich palácov chránení štátnymi bodyguardmi, donekonečna vydávať svoje vyhlásenia, ktoré sú (a teraz to napíšem fakt na plnú hubu) na hovno? Kedy sa konečne postavíte za svojho voliča, za nás Európanov, a kedy konečne začnete niečo poriadne robiť?

– Koľko ešte musí prísť útokov, koľko nevinných oteckov musí byť zabitých, koľko európskych mamičiek musí byť znásilnených, aby ste pochopili, že toto všetko je len a len VAŠA chyba?

– A preto nie, ja nie som Francúz, a moja profilovka nie je zahalená trikolórou. Stojím proti Vám s odhalenou tvárou, ukazujem na Vás a žalujem. A budem to robiť čím ďalej tým častejšie a čím ďalej tým hlasnejšie. Nebojím sa.


2.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   19. 11. 2015, 21:43 avatar
Pridávam sa a tiež potvrdzuje, že ani ja nie som...


33.
označiť príspevok

bystrik muž
   20. 11. 2015, 09:57 avatar
Tiež nie som, je to len ďalší cirkus a nič viac...


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 11. 2015, 08:19 avatar
Nedal som si profilovku do trikolory, pretoze mi pride, ze ti ludia to ani nerobia z nejakeho sucitu (okrem toho ako to pomoze tym mrtvym a zranenym?), ale pretoze mi pride, ze ludia si davaju profilovku do francuzskej trikolory, bud z nejakeho divneho sposobu konformizmu, alebo jednoducho preto, ze je to "IN".
Súhlasí tatko, bystrik


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 11. 2015, 16:48 avatar
Je to v pohode. Je to také isté, ako tunajšie avatary. Napríklad katolík TvojOponent si dal kresťanského križiaka.


37.
označiť príspevok

fajer
   20. 11. 2015, 16:38 avatar
to má byť čo kritika kapitalizmu a slobody náboženstva...


3.
označiť príspevok

dorota
   19. 11. 2015, 21:45 avatar
taketo parazitujuce vylevy su nechutne. ale najdes tu urcite niekoho kto bude suhlasit.


5.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   19. 11. 2015, 21:57 avatar
veru dora, nechutné...až 
Súhlasí bystrik


36.
označiť príspevok

Aranjes žena
   20. 11. 2015, 15:38 avatar
3. ..človek s vlastným názorom je parazit ?


39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 11. 2015, 16:49 avatar
Súhlasí Mierotvorca, Kasafran, bystrik.


4.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   19. 11. 2015, 21:45 avatar
Súhlasí Karola, bystrik


6.
označiť príspevok

Karola žena
   19. 11. 2015, 22:04 avatar
alebo ..
aj pre začiatočníkov
www.langmaster.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   19. 11. 2015, 22:10 avatar
to bola verzia pre teroristov...:-)))


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 11. 2015, 08:24 avatar
Ja som sa naucil po arabsky povedat stvorciferne cislo hotelovej izby a "dakujem" ked som bol v Egpypte =o)
(etnyn, wahed, etnyn, seta = 2126 a shokran, no a take blbosti ako ze autobus je otubis ale to je prebrane)
Súhlasí bystrik


7.
označiť príspevok

dodo...best muž
   19. 11. 2015, 22:07 avatar


9.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 11. 2015, 22:18 avatar
Súhlasí bystrik


10.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 11. 2015, 22:27 avatar
Tupolev Tu-160 (v kóde NATO Blackjack) je sovietsky, resp. ruský diaľkový strategický bombardér s meniteľnou geometriou krídel zo začiatku 80. rokov 20. storočia. Je to najťažší bombardér na svete. Piloti volajú Tu-160 „biela labuť” – kvôli bielemu povrchovému náteru. Bombardér Tu-160 bol konštruovaný, s cieľom prekonať svojho amerického konkurenta B-1B Lancer.

O pohon lietadla sa stará štvorica dvojprúdových motorov NK-32, ktoré sú najvýkonnejšími motormi aké boli kedy použité v bojovom lietadle. Motor NK-32 má dĺžku 7,453 m, priemer 1,7 m a hmotnosť 3 650 kg. Vďaka motorom s maximálnym ťahom 245,2 kN dokáže Tu-160 prekročiť rýchlosť Mach 2.

Lietadlo Tu-160 je charakterizované nižšie položenými krídlami s meniteľnou geometriou. Na odtokovej hrane každého z krídel sa nachádza trojica dvoj-drážkových vztlakových klapiek. Koncept meniteľnej geometrie krídel umožňuje nastavenia v troch polohách:

20° pre vzlety a pristátia,
35° je najčastejšie využívaná šípovitosť a je určená pre vysoko-rýchlostné prelety,
65° pre let maximálnou rýchlosťou.
Vodorovné chvostové plochy sú pohyblivé a nachádzajú sa asi v polovici zvislej chvostovej plochy. Horná polovica zvislej chvostovej plochy je tiež pohyblivá. V Tu-160 bol prvýkrát použitý systém elektronického riadenia, tzv. fly-by-wire. 13 palivových nádrží, integrovaných v trupe a krídlach lietadla, umožňuje Tu-160 preletieť 12 300 km s výzbrojou šiestich rakiet Ch-55SM, ktoré sú v polovici trasy vystrelené na pozemné ciele. Dolet je možné predĺžiť vďaka nadstavcu na dopĺňanie paliva za letu, ktorý je zabudovaný v strednej časti trupu. Na prednej podvozkovej nohe sú osadené dve kolesá a každá z hlavných podvozkových nôh je vybavená až šiestimi kolesami. Brzdnú dráhu stroja skracuje trojica zabudovaných padákov, z ktorých každý má plochu 35 m?. I keď Tu-160 nebol navrhnutý ako stealth bombardér, vďaka svojej konštrukcii má nižší radarový odraz a tepelnú stopu. Kvôli zníženiu radarovej odrazovej plochy boli vstupy motorov nastriekané grafitovým materiálom, pohlcujúcim radarové vlny. Zasklenie kokpitu bolo vybavené jemnou sieťkou, ktorá eliminuje odraz radarového žiarenia.

Výzbroj je nesená v dvoch vnútorných šachtách, z ktorých každá má nosnosť 20 ton. Ďalšie strely typu vzduch-zem môžu byť umiestnené na vonkajšie závesníky. Hlavnú výzbroj bombardéra predstavuje strela Ch-55SM s konvenčnou alebo jadrovou hlavicou, ktorá má maximálny dolet 3 000 km. Na dvoch interných rotačných závesníkoch môže byť upevnených celkovo 12 týchto rakiet. Alternatívnu výzbroj predstavuje 24 jadrových rakiet krátkeho dosahu Ch-15, s maximálnym doletom 300 km. Keďže Tu-160 nemá integrovaný guľomet a nenesie žiadne rakety typu vzduch-vzduch, ide o prvý sovietsky bombardér od 2. svetovej vojny bez výzbroje pre vlastnú ochranu.
Súhlasí bystrik


11.
označiť príspevok

Karola žena
   19. 11. 2015, 22:31 avatar
ehm..nejak si sa odklonil z témy ..


13.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 11. 2015, 22:36 avatar
Ani nie.
Tato kraska je ludsky vytvor, pri ktorom zamrza aj peklo.
Deju sa veci, ktore su uz za bodom predvidatelnosti. Ak pride k zlomu a plnemu nasadeniu a tym nemyslim nejakych tajtrlikov v turbanoch. Oni su len prva linia zapadneho hegemonu, ktora ak bude rusmi zvalcovana, tak pride narad stret zapadu s vychodom.
Súhlasí bystrik


18.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 11. 2015, 22:57 avatar
"Na svojej záverečnej tlačovej konferencii Putin šokoval priamym vyhlásením, že ISIL finančne sponzoruje 40 krajín, z toho niektoré z nich sa na tomto samite zúčastňujú. Na margo rozhovoru s Obamom len dodal, že je nereálne očakávať nejaký kritický zvrat v ich vzťahoch, čím potvrdil, že pre jeho politickú stratégiu bol samit len jeden z tých formálnych."
Súhlasí bystrik


21.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 11. 2015, 23:03 avatar
Súhlasí bystrik


20.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 11. 2015, 23:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Karola žena
   19. 11. 2015, 23:08 avatar
no..a ľudia si myslia že je to UFO... 
Súhlasí Scarlet666


26.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 11. 2015, 23:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Karola žena
   19. 11. 2015, 22:47 avatar
no baby nech sa pripravia ..takto sa raz budú kúpať (NEDAJBOŽE ! )
i35.tinypic.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   19. 11. 2015, 22:57 avatar
Zlý link, daj opravu .  
Súhlasí Karola


12.
označiť príspevok

Karola žena
   19. 11. 2015, 22:34 avatar
Francia už v r. 2011 zavarila zákazom nosenia moslimských šatiek a burok, za nedodržanie vyrúbená pokuta
citujem:
Francúzsko chce od roku 2011 uzákoniť úplný zákaz nosenia buriek a nikábov na verejnosti. Zahalená žena má podľa návrhu zákona dostať pokutu vo výške 150 eur alebo sa povinne zúčastniť na kurze, ktorý porušovateľov zákona „naučí hodnotám francúzskeho občianstva“.

Tí, čo ženu budú nútiť zahaliť sa, pôjdu na rok do väzenia a budú musieť zaplatiť pokutu vo výške 15 000 eur. Zákon sa má týkať všetkých verejných priestorov vrátane škôl, kín, reštaurácií či obchodov. Na podobný krok sa chystajú aj ďalšie západoeurópske krajiny.
--------------
akosi tie ďaľšie západoeur.krajiny to nestihli 

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   19. 11. 2015, 22:46 avatar
aj slovenky by mali nosiť nikáb tak ako tieto muslimky...pozri fotky...:-)
tn.nova.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   19. 11. 2015, 22:48 avatar
Naše baby sú najkrajšie také, ako ich matka príroda stvorila, občas to ale trošku vylepšia podväzky.  


17.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   19. 11. 2015, 22:50 avatar


22.
označiť príspevok

Karola žena
   19. 11. 2015, 23:04 avatar
kxe sú ?..nemáš iný link ?


23.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   19. 11. 2015, 23:08 avatar
Nemám, všetky som minul.  


34.
označiť príspevok

bystrik muž
   20. 11. 2015, 10:09 avatar
Ale hlavná vec, že tvár je zahalená... 


25.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 11. 2015, 23:13 avatar
Situacia je asi taka. Rusi vedia, ze za ISILom je zapad. ISIL su psy zapadneho hegemonu, ktory sa snazi svoje vlastne obyvatelstvo vohnat za pomoci strachu z terorizmu do tvrdej diktatury, pretoze zapadny svet sa rozpada. Krajiny zapadu sa uz dlhe roky zmietaju v protestoch, obcianska nespokojnost je na maxime. Je nutne zaviest "poriadok" presne tak isto, ako to spravili v USA 11. septembrom a postupne odnali americanom ludske prava nastolenim vynimocneho vojenskeho stavu. ISIL tiez sluzi na dobyvanie ropnych poli, cim nespada oficialne podozrenie z rabovania v cudzej zemi na USA resp. moc, ktora riadi aj USA.
A toto rusi tak nenechaju, ostatny svet (Azia, Juzna Amerika) ich podporuju..
Ovce v europe si myslia, ze ide o nejaky ISIL.. teroristov z moslimskeho sveta, ale to rusko uz bojuje so zapadom, ktory financuje cely ten islamsky ceremonial....
Súhlasí Kasafran, bystrik, havran


29.
označiť príspevok

dorota
   20. 11. 2015, 08:55 avatar
..a sidlo je z vreca von, rusko vie vsetko najlepsie, zapada sa vraj zmieta v obcianskej nespokojnosti.....


30.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   20. 11. 2015, 09:18 avatar
kdeže,rusko je zaostalé,doposiaľ žijú v zemljankách, dokonca v nich vyrábajú nejlepšie stíhačky, bombardéry, zariadenia pre AE, raketové motory....holt doba pokročila aj zemljanky sa modernizovali...
ešte stále máš zafixovanú predstavu o burlakoch na Volge,o mužikoch v baraniciach,o kozákoch preháňajúcich sa na koňoch? tak sa už zobuď...
a vieš napr.že sa počas 2WW nemci čudovali že Rusi majú na nakladiakoch drevené dvere? pochopili to až keď udreli 30 st.mrazy a nemcom primrzali ruky na kľučkách


31.
označiť príspevok

tatko muž
   20. 11. 2015, 09:42 avatar
..preto treba ruských atlétov vylúčiť aj z OH!..


32.
označiť príspevok

bystrik muž
   20. 11. 2015, 09:53 avatar
Veru treba, a nech sa zúčastnia už len sami amíci, všetky medaile budú ich... 
Súhlasí Kasafran


35.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   20. 11. 2015, 15:10 avatar
Ked mame tu vladu ludu a teroristi su tiez len ludia!!!!!haha nemozeme sa distancovat od teroristov ani ich monitorovat pretoze to je zasah do ich osobnej slobody vlastne ti teroristi su produktom demokracie...


40.
označiť príspevok

ardzun muž
   20. 11. 2015, 20:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

huranato muž
   23. 11. 2015, 10:23 avatar
Z pohľadu jednoduchej ovečky je to hrozné, ale v podstate si za to jednodcuhé ovečky môžu samy.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:29,  nám to vôbec nevadí :) Nechceme žiť večne :)
dnes, 18:28,  To bude asi nejaký ich základný princíp štúdia Písma :)
dnes, 18:25,  Keby sa títo rasisti dostali k moci belochov by zabíjali
dnes, 18:24,  Spoluzakladateľka hnutia Black Lives Matter o belochoch hovorí ako o „genetickom defekte“ a...
dnes, 18:19,  Bez smajla to malo byť. =}}
dnes, 18:18,  Tak ja som si toto uvedomila tiež až vďaka tomu, čo napísal s ch. .. no a konkordancia na...
dnes, 18:15,  Gratulujem ;) Ale JA SOM ešte mladé božstvo ;)
dnes, 18:12,  Podľa mňa vôbec ničoho, ale páči sa mi predstava, že to budem používať ako sarkastický...
dnes, 18:12,  Prečo vo všetkom vidíš nejaký predobraz? Jednoducho ,nejak žil Salamun v tej dobe. Dnes je...
dnes, 18:11,  mufík satanov služobník ale "znovuzrodený" :)
dnes, 18:06,  EnaXnaY, to je ništ... Jasom i viacnásobný dedika...*13
dnes, 18:03,  Starý chren, asi nedostal od Boha múdrosť... dostal z nej len omrvinku... *21
dnes, 17:58,  mufík prasa špinavé,,,,,,,
dnes, 17:57,  mufík milovník banderovcov :)
dnes, 17:50,  ..ale asi rozumiem ako to myslíš, tiež som raz nevedela pochopiť, ako niekto v nadbytku...
dnes, 17:49,  mufik bandera*21*21*21
dnes, 17:37,  ... velikán filmovej hudby, ktorý dokázal zosúladiť obraz, zvuky, s hudbou, vytvoriac tak...
dnes, 17:15,  Jehova by bol smutný, že ste prešli ku konkurencii ;) Strata zákazníka zabolí ;)
dnes, 17:13,  Jak mám prestať byť BOH? ;) To sa nedá ;)
dnes, 17:12,  Rúhaš sa. Máš šťastie, že Boh je trpezlivý. Ale donekonečna trpezlivý nebude. Mal by si...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Dneškom začína zvyšok tvojho života, tak ho nepremárni.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(128 612 bytes in 0,338 seconds)