Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  počítače  téma
kategórie:  

IT navody 1

3
reakcií
1019
prečítaní
Tému 26. mája 2016, 11:19 založil velasquez.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 03. 2019
4
10. 12. 2018
0
04. 03. 2016
15

1.
označiť príspevok

velasquez
   26. 5. 2016, 11:19 avatar
Klavesove skratky - ak chcete na stranke, vo Worde, v txt subore vyhladat konkretny text stlacte Ctrl+F - teda drzim Ctrl a k nemu stlacim F. Tak to funguje aj pr pisaani velkych pismen, akurat stlacite Shift (to bolo aj na pisacom stroji kvoli velkym pismenam)
Podobne Ctrl+F vo vacsine programov (vratane prehliadaca Firefox/Opera/Internet Explorer/Chrome) znamena hladanie textu.
Zadate hladany text, napriklad chcete prispevky od Martina, staci zadat "Mart", potom F3-F3-F3 a najdete tri postupne prispevky od Martina.

Dalsia klavesova skratka Ctrl+F4 - zavrie okno.

F5 - obnovi stranku - to sa vyuzije aj na df, ked pozerate posledne prispevky, ci je nieco nove

3.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 5. 2016, 08:58 avatar
Samozreme bez ctrl+f si zivot neviem ani predstavit, pouzivam to vsade, v programovacich editoroch, pdf vieweroch, webovych prelhliadacoch, exceli, worde.. ctrl+f snad nefunguje len v kalkulacke :D

Ale..velmi by ma zaujimalo ako si v prehliadaci Chrome nastavit aby mi ignorovalo diakritiku..
To jest ked dam hladat "stranok" aby, mi naslo aj gabrielovo "stránok"

Na macu sa mi nepacilo, ze Safari to rozoznavalo, Chrome hladal vysledky s diakritikou i bez, ale uz aj ten presiel na to, ze ked chcem nieco hladat, napriklad aj tu na df co niekto nieco napisal, tak musim dat hladat s diakritikou i bez, pretoze neviem ako to dotycny napisal...

Vidis, na F3 som uplne zabudol, obycajne len klepem enterom vo vyhladavacom boxe a to mi nachadza dalsie a dalsie, alebo namiesto F3 pouzivam Ctrl+G

Na zatvorenie tabu pouzivam Ctrl+W

4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 5. 2016, 15:07 avatar
Neporadis, pretoze nevies, alebo preto, ze som to ja?  

2.
označiť príspevok

gabriel pb
   26. 5. 2016, 11:21 avatar
chceš mať na krku policajtov, ctrl sa používa pri napadnútí a odstavenie webových stránok
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:44,  Najlepší spôsob je kričať to isté a ukazovať na toho s kým nesúhlasíš- toto vedia...
dnes, 23:43,  Nechápem človeka ktorý súdi iného za jeho minulosť... Akoby sme boli všetci svätí....
dnes, 23:42,  ...ten k0k0t f0t0n sa prenick0val...????*13*13*13
dnes, 23:40,  TemnýmyseI - teda kto bol agresívny?
dnes, 23:37,  Toto zmagorená slniečkárska čvarga nepripustí, aby tu zavládla vôľa normálnych ľudí....
dnes, 23:37,  Ja som biely ty idiot. Ale s vami fašistami viem zatočiť jednou rukou cigáň. :)
dnes, 23:35,  ...Mal som chuť im rozkopať ten stánok.... Keď som im jemne naznačil ...Sral0,ze jemne...
dnes, 23:33,  Hlúpy foton tiež dal súhlas hoaxu, videu z r. 2011 :)
dnes, 23:33,  Jedine co na Kotlebu môžu vyťahovať je jeho minulosť. Oddlzil B. BYSTRCKY kraj, ale to...
dnes, 23:32,  ...yes.9mm...
dnes, 23:32,  Cigánska lúza foton zasa robila dobrý bordel čo ?
dnes, 23:32,  Kde sa tie klipy daju zohnat a co stoja? Nepada to aj?
dnes, 23:31,  Tie svine sa nezastavia pred ničím. Aj mne chodí do schránky ten odpad. Dokonca raz stalo,...
dnes, 23:31,  ondrej61- lebo ľudia nevedia nič o pozemkovej mafii v Tatrách a všetko sa točí podľa...
dnes, 23:29,  Bežný obcan
dnes, 23:29,  Ideme súdiť za názor, za fotky...a vypravať o demokracii. Krajina kde zavrú alebo...
dnes, 23:22,  Edo Edo zasa si sem dal hoax :) Ty dezinformátor a klamár :)
dnes, 23:21,  černochom dávajú sankcie ? :)
dnes, 23:20,  ...ale h0vn0...najprv by dali juesej sankcie..)))
dnes, 23:17,  V júesej by ho policajti zastrelili.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(50 696 bytes in 0,780 seconds)