Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

INTERNET A DEPRESIE 2.

10
reakcií
935
prečítaní
Tému 25. októbra 2010, 13:11 založil Well75.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
08. 02. 2010
126
16. 11. 2009
33
08. 06. 2010
9

1.
označiť príspevok

Well75 muž
   25. 10. 2010, 13:11 avatar
INTERNET A DEPRESIE
1.
Berenika 6. 2. 2010, 09:26
Ľudia vysedávajúci na internete viac trpia depresiami
Medzi nadmerným používaním internetu a depresiami existuje silné prepojenie, upozorňujú britskí psychológovia. Podľa ich prieskumu závislosťou od internetu trpí približne 1,2 percenta ľudí, ktorí vymenili reálny spoločenský kontakt za nekonečné vypisovanie do on-line diskusií a zhováranie sa s ľuďmi cez internetové spoločenské siete, ako je napríklad Facebook. Vedci upozorňujú, že títo ľudia trpia depresiami oveľa častejšie, ako je bežné.
"Internet hrá v modernej spoločnosti významnú úlohu, no jeho prínosy majú aj temnú stránku," uviedla v žurnále Psychopathology hlavná autorka štúdie Catriona Morrisonová z Leeds University. Zistila, že ľudia závislí od internetu trpia depresiami 5-násobne častejšie, ako je priemer, pričom spadajú do kategórie stredných až ťažkých depresií.
"Prepojenie medzi závislosťou a depresiami naozaj existuje, zatiaľ sa nám však nepodarilo zistiť, čo prichádza skôr. Ťahá to zdeprimovaných ľudí k internetu, alebo internet spôsobuje depresie?" pýta sa Morrisonová.
Psychológovia upozorňujú, že bežné denné aktivity, cvičenie a prirodzený kontakt s ľuďmi pomáhajú udržať si mentálne zdravie. Internet sa teda zaradil k ďalším asociálnym návykom, ako je trávenie priveľa času pred televízorom alebo nakupovaním nepotrebných vecí v obchodných centrách. Morrisonová však upozorňuje, že teraz bude dôležité zistiť, čo je príčinou a čo dôsledkom pri vzniku silného puta medzi depresiou a závislosťou od internetu.
Zdroj: zdravie.pravda.sk
Súhlasí Mojka, postoy-lea

3.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 10. 2010, 13:33 avatar
nemusíš Well nikoho citovať, ani zdroj uvádzať ..
Máme tu živý príklad a nie jeden..čo dokáže celkodenné vysadávanie..na df-ku.. 
Súhlasí Well75

2.
označiť príspevok

Anastasija žena
   25. 10. 2010, 13:18 avatar
nemávam depresie

ale takto .. čítala som názor psychológa, že depresie ani tak nespôsobuje internet samotný ako skôr spánkový deficit, spôsobený dlhým vysedávaním na četoch, či pri hrách.

Keby si robil akúkoľvek činnosť nonstop bez striedania s inými podnetmi z okolia, malo by to rovnaký účinok

psychická hygiena je dôležitá rovnako ako fyzická námaha po vykonanej duševnej práci

všetko s mierou
Súhlasí lionela, postoy-lea

4.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 13:55 avatar
Ja si myslím, že mam z netu nejake skandaly, ale depka to priamo nebude..Dnes idem na zopar dní preč, tak uvidím, či sa budem viac vytesovat.
Súhlasí lionela

6.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 10. 2010, 14:15 avatar
no týždeň si vydržal, nehovorím.. ..aLe za ten týždeň 9 neskutočných tém..vydumal   

8.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 14:25 avatar
No zato ty nič, ani za rok.
Súhlasí lionela

10.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 10. 2010, 14:35 avatar
však ty dumeš aj za mňa  ..kým ja umývam okná 

5.
označiť príspevok

Jojet
   25. 10. 2010, 14:12 avatar
Ten kto máva depresie určite však ešte žije :-)
Ahojte  
Súhlasí Mojka

7.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 10. 2010, 14:17 avatar
však na internetovú depresiu..neumiera sa 

9.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 10. 2010, 14:27 avatar
A okrem toho- tema a pravda je uplne inde, net vyhladava prave vacsinou ten, co nieco hladá, kedze mu to real neposkytuje...tzn..ludia, tkroí sa dokažu bavit aj o demonoch v mojom prípade. O "jebačke" sa mozem bavit aj doma
Súhlasí lionela, zaira

11.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   26. 10. 2010, 20:17 avatar
zaujimave, ale ja prave naopak depresiami nielenze netrpim, pravdepodobne ani nemozem, ale este hovorim druhym, ze je blbost aby upadali do depresii... Mozno je to ale preto, ze moja praca si vyzaduje byt na internete a docela uspesne si dokazem oddelit pracu od sukromneho zivota, takze moze to mat dake prepojenie
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:50,  Mojou učiteľkou je matka vesmíru jediný môj pohľad nevinnosti stačí aby satan sklopil...
dnes, 10:50,  25. No to si mu už len poradil učiteľa *13*13*13
dnes, 10:47,  9. On nevyzerá ako hlupák. Iba ako provokatér. :)
dnes, 10:45,  23. Čo v človeku vidíme, to v ňom oživujeme.
dnes, 10:45,  Ako že neviem? Naopak, ty nič nevieš, vzdelávaj sa od PartOFgoda, ktorý tvrdí: samotným...
dnes, 10:39,  Lemmy, ty nevieš nič ani o kresťanoch ani o Satanovi, tak čo sa k tomu vyjadruješ?
dnes, 10:32,  Najviac napodobňujú farizejov salviši, teda jehovisti.*04
dnes, 10:31,  všetci, ktorí nerozpoznali, kto je to Ježiš, tak ho znova pribíjajú na kríž, pretože sa...
dnes, 10:31,  Keď nevieš, čo znamená výraz nedotknutá príroda, tak sa radšej zahryzni do jazyka, aby si...
dnes, 10:28,  Falošná výhovorka pre Stana82, pretože v Indonézii lietajú nad zemou, aby nešliapali po...
dnes, 10:27,  Putin: Today, traditional Islam is an integral part of Russia’s spiritual life. Islam’s...
dnes, 10:26,  “Viem, že ste Abrahámovi potomkovia, ale snažíte sa ma zabiť, lebo moje slovo nerobí...
dnes, 10:26,  Ja nie, to Putin. Pozri: https://www.muslim.ru/en/articles/137/13878/ President Putin:...
dnes, 10:11,  Lemmy, ty si veľký vtipkár :)
dnes, 10:02,  Vieš, prečo Putin prenasleduje salvišov? Lebo ohovárajú pravých veriacich, teda moslimov,...
dnes, 10:01,  Dotknutá je šľapajami turistov.
dnes, 09:58,  Putin neprenasleduje veriacich. Naopak, v mešite ml skvelý prejav, kde zdôraznil významné...
dnes, 09:52,  Možno by som ti aj uveril, keby Putin neprenasledoval veriacich a politických oponentov.
dnes, 09:47,  Nebola sa náhodou Fjodor?
dnes, 09:45,  Ja by som chcel u nás 4 dňový pracovný týždeň. Aj za cenu, že tie štyri dni by som robil...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(65 075 bytes in 0,452 seconds)