Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Humanizmus kam sa uberáš

61
reakcií
301
prečítaní
Tému 4. septembra 2023, 09:25 založil qwert.

podobné témy:1.
označiť príspevok

qwert
   4. 9. 2023, 09:25 avatar
Máme tu zástancu humanizmu a je šokujuce, kam sa humanizmus ako taký, uberá.....vychadzam z vyjadreni humanistu s nickom lemmy.....Pride mi ako posadnutý samotným diablom.....nenavidi kresťanov, ktorí mu ak už nič, tak mu nezištne pomožu......


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 9. 2023, 10:17 avatar
Kam sa uberá? Veď s fanatikom ako si ty, nemá význam diskusia, nakoľko trepeš nezmysly o posadnutí diablom. Takí ako ty upaľovali bosorky!!! 


7.
označiť príspevok

qwert
   4. 9. 2023, 10:53 avatar
veru takí ako ja určiťe neupalovali bosorky....a ty to dobre vieš.....
chápeš vobec temu humanisto?


10.
označiť príspevok

Láskaláska
   4. 9. 2023, 18:05 avatar
ved ty si mu este prachy daval, aby mal aspon na internet a aby širil tie svoje humanisticke bludy.....ale hlavne aby širil nenavist voci krestanom.....         
Súhlasí Romanov


11.
označiť príspevok

qwert
   4. 9. 2023, 18:48 avatar
Ale ano, niečo som pomohol, ale nie preto, aby som mu to po nejakej dobe vytkol.....ak si si to vsimol, tak ok. Nelutujem toho, že som tak konal....to bolo davnejsie a myslim, že to tak bolo vtedy spravne....ved aj on vtedy pomahal bezdomovcom, z posledního čo mal, a pacilo sa mi to....niečo sa ale pokazilo a je to uplne iný člověk teraz....


12.
označiť príspevok

Láskaláska
   4. 9. 2023, 19:32 avatar
vobec nie je iny....je to fanatik, ktory keby mal moc, tak by vyvrazdil vsetkych veriacich  
Súhlasí Romanov


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 03:17 avatar
Ten šašo Romanov ti dal súhlas.  Ste sa zišli. 


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 03:16 avatar
Poviem ti, kam sa vývoj uberá.

O bohu by človek za normálneho vývoja spoločnosti nemal ani len vedieť. Náboženstvom sa ľudia dnes zaoberajú len preto, že náboženstvo vôbec prežilo, rovnako ako sa trápia len tými chorobami, ktoré dnes ešte nie sú úplne odstránené. Ak by náboženstvo dnes nejestvovalo, zrejme by už nikdy nevzniklo! Práve v tom zmysle nás nič nenúti zaoberať sa vôbec predstavou akéhosi boha a práve preto veriaci sú tí, ktorí tvrdia čosi nezvyklé, čo by mali veľmi starostlivo dokazovať a nie počítať s tým, že kľukatý vývoj spoločnosti spôsobil, že sú dnes vo väčšine.

www.adamroman.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Láskaláska
   5. 9. 2023, 06:57 avatar
to je zaujimave.....clovek sa rodi ako ateista.....a i napriek tomu cely svet hovori o Bohu  

dokonca aj ateisti      
Súhlasí kntsz


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 07:25 avatar
Dobrá hlúposť, že človek s rodí ako ateista. Nemôže sa narodiť ako ateista. Nevie totiž nič o teizme, nemá ako odmietať teizmus. 


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 07:26 avatar
Vtipné, ako vidím, ako sa do kostola nejakí kresťania ponáhľajú pokrstiť svoje dieťa ateistu.     


18.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 9. 2023, 07:36 avatar
Ani nevieš Lemmy akú blbosť si napísal    
Bolo robených veľa výskumov, ktoré potvrdili, že aj v spoločenstvách žijúcich ďaleko od civilizácie ľudia hľadajú svojho stvoriteľa - Boha.
Viera vo svojho stvoriteľa - Boha je archetypálne zakódovaná v každom človeku na zemeguli už jeho narodením a poradie je také, že s ohľadom na prebiehajúci život a to hlavne vplyvom technicizmu a konzumnému spôsobu života ľudia vieru v Boha strácajú, lebo si namýšľajú, že bohmi sa môžu stať oni sami.
Nikdy to nie je naopak ako sa to tuná snažíš šíriť a klamať čitateľov t.j. , že viera v Boha sa šíri výchovou rodičov.
Komunisti a iní šíriaci ateizmus aj násilím si už veľa krát mysleli, že veriacich presvedčili vo svoje bludy. Výsledok je taký, že ateistický bojovníci proti viere v Boha odchádzajú do minulosti a viera v Boha prekvitá a to aj napriek tomu, že cirkevné hierarchie často svojou činnosťou vôbec k viere v Boha neprispievajú........ (Viď kauzu Bezák, alebo posledný Pápežov prúser v prejave k Petrohradskej mládeži.


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 07:51 avatar
To ty píšeš hlúposti. Zrejme si nikdy nemal deti, ktoré by si mohol vychovávať. Žiadne dieťa, keď sa narodí, nemá vieru vo svojho stvoriteľa. Iba, ak časom získava skúsenosť, že tým stvoriteľom je vlastná matka, ktorá dieťa kojí, pritúli k telu, hladká.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 07:55 avatar
Náboženská viera sa začína až v útlom veku, keď už dieťa začína chápať prírodné javy, spoločenské vzťahy. Najprv to bol animizmus, viera v to, že nielen ľudia cítia, myslia, prežívajú rôzne stavy, ale že aj zvieratá, príroda. Keď vie človek spraviť oheň, a vidí blesk, potom požiar, tak si domýšľa, že aj ten blesk niekto spravil. Tam máš hľadať počiatky vzniku náboženstiev, pokračovalo to polyteizmom, kde na všeličo boli rôzni bohovia. V Egypte zobrazovali bohov v podobách zvierat. Podobne i na americkom kontinente, všelijaké vtáky.


22.
označiť príspevok

attis
   5. 9. 2023, 08:12 avatar
Ide o to, že hlúposť ovládla svet.


32.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 9. 2023, 16:47 avatar
a. deti mám a už aj 6 vnúčeniec
b. nikdy ma nikto nenútil do viery v Boha. Moji rodičia boli učitelia na ZŠ a na dedine. Boli pod drobnohľadom komunistov a nemohli si dovoliť, aby niektoré z ich 4 detí chodili do kostola.....
c. Aktívne som začal veriť v Boha asi v 40-ciatke, lebo ma to zaujímalo a oslovili ma Kristove evanjeliá ako vysoko aktuálne pre súčasný život.
Ty asi hľadáš vieru v Boha v bleskoch a hromoch a preto žiadnu nenachádzaš. Starosti to tvoje sú, len tuná nešír svoje ateistické bludy a neurážaj veriacich ľudí.
Mimochodom páchaš trestné činy proti ústave SR, ale to je pre dezolátov typické.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 07:58 avatar
Vieš, prečo je tento názor správny? O bohu by človek za normálneho vývoja spoločnosti nemal ani len vedieť. Náboženstvom sa ľudia dnes zaoberajú len preto, že náboženstvo vôbec prežilo, rovnako ako sa trápia len tými chorobami, ktoré dnes ešte nie sú úplne odstránené. Ak by náboženstvo dnes nejestvovalo, zrejme by už nikdy nevzniklo!

Pretože vo vývoji ľudstva nedošlo k normálnemu vývoju. Niekde dávno nastal určitý zlom, že človek si začal antropomorfizovať prírodné javy.


23.
označiť príspevok

qwert
   5. 9. 2023, 09:26 avatar
och ale táráš humanisto....duchovno, boh, bol vzdy sučastou ludstva, nadprirodzeno...to je len tvoja satanska tužba....

Niektoré kmene v dažďových pralesoch majú svoje náboženstvá a vieru v boha. Napríklad z Amazonie veria v boha, ktorý stvoril svet a všetko na ňom. Veria, že každý strom, každá rieka a každé zvieratko má svojho ducha. Títo duchovia sú pre nich veľmi dôležití a ludia v týchto kmeňoch sa snažia žiť v harmónii s přírodou.


24.
označiť príspevok

qwert
   5. 9. 2023, 09:43 avatar
mnohé kultúry a civilizácie verili v nadprirodzené bytosti už od samého počiatku. Toto presvedčenie bolo pre nich veľmi dôležité a ovplyvňovalo ich každodenný život.
teba nikto nenuti aby si veril humanisto....viera v Boha ti strasne vadí a kntsz ma naozaj pravdu.....ak by vas satanov bolo viac a mali ste moc, tak date povrazdiť krestanov.....tfuj humanisto....zakopaj sa aspoň tri metre pod zem a nalepku humanistu ani nepouživaj....sedi ti naprosto satanista


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 10:30 avatar
Keď to o mne hovorí satanista, teda ty, tak to je zaujímavé.


26.
označiť príspevok

qwert
   5. 9. 2023, 11:02 avatar
nuž ja som opakom satanistu ak to nevieš.....


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 11:05 avatar
Nie si. Prepadol si Satanovi. Ovládol tvoju myseľ. Preto tak čudne píšeš.


28.
označiť príspevok

qwert
   5. 9. 2023, 11:10 avatar
taraš už zo zufalstva.....satan ovlada mysel prave tým, ktorí tvrdia že Boha niet.....satan nema zaujem, aby si bol spasený...ale ma zaujem o to, aby si bol prekliaty....


29.
označiť príspevok

attis
   5. 9. 2023, 11:53 avatar
A prečo tie kultúry a civilizácie zanikli ???


30.
označiť príspevok

attis
   5. 9. 2023, 11:55 avatar
Nemali kritické myslenie ???


31.
označiť príspevok

qwert
   5. 9. 2023, 12:41 avatar
či už zanikli, alebo nie je jedno, viera v boha, alebo nadprirodzene bytosti, vždy bola je a bude....naš humanista so satanským myslením sa može aj pokrájať....


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 17:21 avatar
Qwert, tvoj problém spočíva v tom, že v diskusii manipuluješ, si demagóg. Kedysi nebol len jeden boh, ale mnoho bohov. Vzdelávaj sa, čo sa týka Sumerov, ako aj Inkov, Mayov. Ty sa však snažíš robiť z diskutujúcich idiotov, ako keby bol len jeden boh, a to práve ten židovský JHWH. Nie, ten sa v hlavách ľudí zrodil až dosť neskoro, počítam tak odhadom niečo medzi 1000 až 500 rokov pred našim letopočtom. To je ten boh, ktorého si aj ty sám fanúšikom. Lenže Židia, Hebreji, Izraeliti, to nemali také jednoduché, museli si nejako poradiť aj s Elom, v biblii sa ešte spomínajú bohovia (Elohim). Potom to máte v biblii pomiešané dokopy, raz JHWH ako Pán alebo Hospodin, potom Elohim (ako bohovia od Ela), ale aj pospolu ako Hospodin Boh, čiže JHWH Elohim. A všetkým kresťanom teraz z toho načisto šibe!


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 17:25 avatar
A to ťa dnes špeciálne poteším, ako môjho obľúbeného pacienta. Počúvam celý deň Burning Witches (Horiace čarodejnice, bosorky), najlepší je ich album Dance with the Devil (Tanec s Diablom). To ti hovorím pravdu, že ich mám veľmi rád, kvalitný heavy metal. A taký exkrement ako si ty, ma vieš čo môže? Bozaj na v riť!!! Robili ste to celý stredovek, uč sa od svojich kresťanských kumpánov zo stredoveku. Myslíš si, že sa v čomsi od nich odlišuješ? V ničom!!! Vtedy ste boli beštie v ľudskom tele, a dnes ste opäť. Práve z toho dôvodu riešim kresťanských bigotných fanatikov, lebo ste extrémisti. Nebezpeční pre spoločnosť!!!


38.
označiť príspevok

qwert
   5. 9. 2023, 17:29 avatar
no ja ťa moc nepoteším, ale tvoja vec čo počuvaš....

Inac Takato muzika otupuje duchovne zmysly.....naplna ťa to a vobec sa nečudujem, že tak nenávidíš veriacich ludí....je mi ťa naozaj luto


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 17:44 avatar
Ver tomu, že málo vieš o tzv. bigotných kresťanoch na Slovensku. Keď mal byť koncert Iron Maiden, mali kresťania frustráciu zo svojho života až takú, že sa dožadovali zrušenia koncertu. Mňa nezaujímajú ľudia, ktorí nie sú proti kultúre, ktorá im nevadí, ja bojujem proti kresťanským extrémistom a teroristom, ktorí majú problém so slobodou slova (to sa týka teba) a s ľuďmi, ktorí sa snažia zakázať kultúru. Tých prípadov, kedy teroristi z radov kresťanov brojili proti koncertom, je príliš veľa. Príliš veľa!!!


41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 17:45 avatar
Je mi jedno, čo si myslím o tom, čo počúvam, ale bol by som šťastný, keby si svoj nezáujem presadil aj u bigotných kresťanských fanatikov ako Majerský alebo Záborská, Kuffa.


42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 17:49 avatar
Qwert, vieš, zlo neplodíš ty, pretože ty len diskutuješ, rovnako ako ja, ako iní. Zlo plodia tí, ktorí reálne podávajú sťažnosti na zákaz koncertu, pričom počas koncertu nedôjde k nijakému incidentu. Sťažovateľom vadí už len to, že kapela má názov Iron Maiden. Čo je názov krutého zaobchádzania so ženami pri inkvizičnom procese.


43.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 17:55 avatar
Ale 39. si prečítaj pokojne, aby si nezískal človeka, ktorý už o teba nebude mať záujem o diskusiu. Ja sa do času viem zabávať nad naivnými názormi o tzv. satanizme, veď to je kresťanská polievka. Ale môžeš skončiť neuváženými vyjadreniami ako tzv. nacistický humanista Romanov. Jednoducho, ako nemá pre mňa význam diskusia s nacistami ako je Romanov, nebude mať pre mňa význam diskusia s fanatikom, ktorý nevie ani porozumieť tomu, čo hovorím. Zatiaľ som reagoval na nesúhlasné názory, ale keď zistím, že polemika nemá zmysel, ukončím to. Uvedom si, že potom tu nebudem mať s kým diskutovať, lebo Romanov je len obyčajný troll, od ktorého sa nič rozumné, alebo akýkoľvek názor (čo aj podľa teba nerozumný) nedozvieš.


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 17:15 avatar
Lebo taký bol vývoj. Napríklad kedysi boli vyspelí Sumeri. Objavili sa zrazu, nevedno odkiaľ prišli do Mezopotámie, mali na vtedajšiu dobu najvyspelejšiu kultúru. Lenže potom prišli Akkadi, veľa si od nich zobrali, myslím skúsenosti, vedecké poznatky, matematiku, písmo atď., ale Sumeri ako civilizácia postupne zanikla. Aj to písmo sa vyvíjalo, menilo sa rokmi.


33.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 9. 2023, 16:54 avatar
21- len si to Lemmy musíš denne a najlepšie opakovane pripomínať a nielen tuná na DF.
"100 krát opakovaná lož sa stáva pravdou."
Geobbels.
Takže do toho - aby si uveril a nezabudol.  


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 17:12 avatar
Veď to viem, on si zobral príklad z kresťanov. Dobre videl, že tisíckrát opakovaná kresťanská lož sa u veriacich stane pravdou. Preto si kresťania s nacistami rozumeli.


56.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 9. 2023, 08:50 avatar
To som rád, že to vieš.
Len poznámočka:
Nacisti nemali s kresťanstvom - s Kristovým posolstvom nič spoločné, lebo robili všetko opačne - proti Kristovým slovám. Takže neurážaj Krista a nerob z neho nacistu, ale ak ti to pomáha v tvojej psychospirituálnej kríze, čo pochybujem, tak si rob čo chceš - je to tvoj problém.
Láskavo však prestaň neustále urážať kresťanov (teda aj mňa), lebo ťa vyradím z komunikácie ako spodinu dezolátov typu kamzík, kaso, bobor.....
Súhlasí Láskaláska


57.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2023, 09:06 avatar
Akurát je veľmi známa fotografia, ako kreesťania hajlujú.


58.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 9. 2023, 08:52 avatar
Ty si stále nepochopil.
Machiavelizmus sa stal tvojou pracovnou metódou.
Tvoj "humanizmus" ťa priviedol k akýmkoľvek špinavostiam, len aby si si presadzoval svoje - presne tak, ako som ti to už neraz predpovedal.
Podľa tvojej logiky nie sú pravdou činy - ovocie, ale vykrikovanie a pretváranie reality na obraz aký ti práve vyhovuje.
Je to cesta do pekla, ale keďže peklo pre teba neexistuje, tak veselo pokračuj.
Kresťania sú hlavne tí čo hajlujú......   
Si nezávidenia hodný úbožiak, ale hlavné, že stále zjápeš aký si humanista......

Kresťan je ten, čo sa správa ako kresťan.
Humanistom je ten, čo sa správa ako humanista - ak vôbec vieš čo to slovo znamená.
Význam tohto pojmu nenájdeš u Mečiara, ani u Fica, ani u Stalina, ani u Putina, ani u Pol Pota a ani u Hitlera,
Skutočný význam pojmu humanista nájdeš jedine v Kristových evanjeliách.


59.
označiť príspevok

Tomas12345
   7. 9. 2023, 09:20 avatar
Kntsz

"Skutočný význam pojmu humanista nájdeš jedine v Kristových evanjeliách."

Súhlasím, zaujíma ma však ako ty chápeš kresťanský humanizmus a čo v sebe zahrna, a prečo len v krestanstve je naplnený humanizmus a v iných náboženstvách a v ateizme nie ? Aký máš postoj k pacifizmu, a ako chápeš a naplnaš Kristovo "nastavovanie druhého líca" a "milovaní svojich nepriatelov"


60.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 9. 2023, 20:54 avatar
Tomas, kladieš otázky na ktoré sa nedá odpovedať jednoducho.
Poviem to inak:
Kristové slová nemôžeš vytrhávať z kontextu a nemôžeš ich natvrdo vyžadovať, pokiaľ neovládaš evanjeliá ako celok. Tam nájdeš návody ako sa zachovať ,ak sa stretneš so zlom. Ježiš nikdy nepovedal, že sa nemáme brániť zlu, ale zdôrazňoval, aby my neboli jeho pôvodcom a aby sme sa nestali súčasťou reťazenia zla, ale hľadali prostriedky ako to ukončiť. Jedno z vysvetlení nájdeš napr. tuná:
www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Iste si sa stretol s tým, že ti bolo ublížené a vtedy je na zváženie (so znalosťou situácie a protistrany), či si nenechať ublížiť znovu, lebo to, že sa nebrániš obyčajne u normálnych ľudí vyvolá pocit viny, že ubližujú a ak ublížiš aj ty, tak je to pre mnohých okamžite ospravedlnením ich pôvodného zla.
Ak ti toto vysvetlenie nestačí, tak si naštudovaním Kristovho Posolstva ako celku, musíš nájsť vlastnú cestu.
Ja ju tiež hľadám, je to celoživotný údel.......
Nedá sa tvrdiť, že v iných náboženstvách humanizmus neexistuje. Často je "dobrácke" správanie sa ešte radikálnejším a pritom nevedúcim k väčšiemu dobru všeobecne.
Prakticky všetky uznané náboženstvá (nie sektárske), uznávajú jediného Boha. Podľa mňa však sociokultúrne najmä vďaka kristovi, sa kresťanstvo dostalo najďalej. Že si neskorej z neho mnohé spoločenstvá urobili biznis ako napr. Mohamed... je už o inom.......


62.
označiť príspevok

Tomas12345
   9. 9. 2023, 16:17 avatar
kntsz, link som pozrel, no ja ty neviem.... ak nám Ježiš chcel povedať, že sa možme proti násiliu brániť fyzicky, právne, prečo potom nepovedal "kto ta udrie po líci, brán sa, a kto ti berie plášť, predvolaj ho pred sudcu" ??? Namiesto toho povedal "kto ta udrie po líci nastav aj druhé, a kto ti berie plášť, neodopri ani šaty". Neviem, ale ak by som chcel niekoho učiť aby sa fyzicky a právne bránil voči násiliu, tak asi by som mu to takto nepovedal, nemyslíš ?
____________________
Napokon ani sám Ježiš nekládol žiaden odpor, bol bez viny, a napriek tomu ukrižovaný. Takže máme si myslieť že Ježiš nás učil právne a fyzicky sa brániť násiliu, a pritom on sám nám ukázal na sebe presne opačný príklad ? To nejako nedáva zmysel, to by bol Ježiš velmi zlý učitel.....
Aby toho nebolo málo tak sám Ježiš povoluje otroctvo, aby sa otroci podriadovali svojim pánom a poslúchali ich 1 Tim 6:1; Tit 2:9.... čiže ak Ježiš chcel aby sme sa bránili fyzickému napádaniu, prečo povoloval otroctvo ? Prečo nenabádal otrokov aby sa právne bránili, aby fyzicky bojovali proti svojim pánom ? ...... to vyvoláva pocit, ako keby sa Bohu páčilo ked sú otroci sužovaní nespravodlivo, a ked to poslušne bez reptania pre Boha znášajú....

Z toho úryvku zo strážnej veže, áno, Pavol využil právne služby na to aby sa obhajoval, lenže to je porovnávanie hrušiek s jablkami... Pavol sa právne bránil proti tomu, lebo ho obvinovali z trestného činu... on sa nebránil z toho že ho okradli, alebo že chcel poslať tých čo ho zbili do vezenia.... Takže to je veľký rozdiel, medzi súdením sa s niekým kvoli tomu že nás okráda, potupuje, bije, a medzi tým ked si len chceme očistiť svoje meno, kedy sú na nás vymyslené nepravdy že konáme trestný čin....... Inak Pavol bol medzi tými čo učili aby sme znášali násilie bez podporu :

Prvý list Korinťanom 4 : 9-17
"9 Zdá sa mi, že nám, apoštolom, Boh pridelil posledné miesto, ako odsúdeným na smrť, lebo sme sa stali divadlom pre svet, anjelov i ľudí. 10 My sme blázni pre Krista, ale vy ste múdri v Kristovi; my sme slabí, a vy silní; vy ste slávni, my znevážení. 11 Až do tejto hodiny sme hladní, smädní a nahí, BIJU NAS PESTAMI, sme bez domova, 12 ťažko pracujeme vlastnými rukami; KED NAS PREKLINAJU MY ZEHNAME, KED NAS PRENASLEDUJU M TO ZNASAME, KED NAS POTUPUJU MY SA MODLIME. Stali sme sa akoby smeťami sveta, vyvrheľmi pre všetkých až doteraz. 14 Toto nepíšem, aby som vás zahanbil, ale aby som vás napomenul ako svoje milované deti. 15 Veď keby ste mali hoc aj desaťtisíc vychovávateľov v Kristovi, otcov nemáte mnoho, lebo v Kristovi Ježišovi ja som vás splodil skrze evanjelium. 16 PROSIM VAS TEDA NAPODOBNUJTE MA ! 17 Preto som k vám poslal Timoteja, svojho milovaného syna, verného v Pánovi; on vám pripomenie moje cesty v Kristovi, ako učím všade po všetkých cirkvách."
____________________________________________________________

1 : DIDACHÉ r. 50 - 120
"...Ak ti niekto vezme plášť, daj mu aj kabát. Ak ti niekto vezme to, čo je tvoje, nežiadaj to späť, lebo naozaj nie si schopný."
www.earlychristianwritings.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Kapitola 1

ATHENAGORAS 175 - 180
"Pokuta uložená našimi prenasledovateľmi totiž nemieri len na náš majetok, ani ich urážky na našu povesť, ani na škodu, ktorú nám spôsobujú v žiadnom inom z našich väčších záujmov. Tými pohŕdame, hoci sa vo všeobecnosti javia ako veľmi dôležité; lebo sme sa naučili nielen neoplácať ranu za ranou, ani sa súdiť s tými, ktorí nás drancujú a okrádajú, ale s tými, ktorí nás bijú na jednu stranu tváre, aby ponúkli aj druhú stranu, a s tými, ktorí vezmú nám kabát, aby sme dali aj náš plášť. Ale keď sme sa vzdali svojho majetku, sprisahali proti našim telám a dušiam úklady a vyvalili na nás veľké obvinenia zo zločinov, z ktorých sme nevinní aj v myšlienkach, ale ktoré patria samým týmto nečinným praterom a celému kmeňu tých. ktorí sú ako oni."
www.earlychristianwritings.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Kap 1

IRENEUS Z LYONU 185 - 195

"1. Navyše tento ich (gnostikov) bezbožný názor na činy – totiž, že je na nich povinnosť zažiť všetky druhy skutkov, aj tých najohavnejších – vyvracia učenie Pána, ktorým je nielen cudzoložník zavrhnutý, ale aj muž, ktorý túži spáchať cudzoložstvo; a nielen skutočný vrah je obvinený z toho, že zabil iného na vlastné zatratenie, ale aj muž, ktorý sa hnevá na svojho brata bez príčiny: ktorý prikázal [svojim učeníkom] nielen nenávidieť ľudí, ale aj milovať ich nepriateľov; a prikázal im, aby nielen krivo neprisahali, ale dokonca neprisahali vôbec..... a nielen neodmietať vzdať sa majetku iných, ale aj keby im bol odňatý ich vlastný, nevyžadovať ho späť od tých, ktorí ho vzali"
www.earlychristianwritings.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Kap 32

"3. A preto Pán namiesto toho [prikázania] "Nescudzoložíš" zakázal dokonca žiadostivosť; a namiesto toho, čo znie takto: "Nezabiješ," zakázal hnev; a namiesto zákona, ktorý prikazuje dávať desiatky, [povedal nám], aby sme sa o celý svoj majetok delili s chudobnými; a nemilovať len svojich blížnych, ale aj nepriateľov; a nielen preto, aby sme boli liberálni darcovia, ale aj to, že by sme mali darovať bezodplatný dar tým, ktorí nám berú náš majetok. Hovorí totiž, že "tomu, kto ti berie kabát, daj aj svoj plášť, a od toho, kto ti berie majetok, si viac nepýtaj; a ako chcete, aby vám ľudia robili, robte im: "aby sme sa nezarmútili ako tí, ktorí sa nechcú dať oklamať, ale môžeme sa radovať ako tí, ktorí dávajú dobrovoľne, a radšej udeľovať priazeň našim blížnym, ako sa poddávať núdzi"
www.earlychristianwritings.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Kap 13

                   


61.
označiť príspevok

Láskaláska
   7. 9. 2023, 21:34 avatar
to je nič voči tomu, čo robili ateisti v komunizme      
Súhlasí kntsz


2.
označiť príspevok

qwert
   4. 9. 2023, 09:56 avatar
bolo by dobre ak by si sa ozval sam lemmy....a vysvetlil svoj divný postoj. Humanizmus v tvojom podani sa mi sprotivil...a myslím, že nie len mne, aj ked som si vedomý, že na tomto fore moc ludi není.....
Súhlasí Romanov


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 9. 2023, 10:18 avatar
Bigotným fanatikom je všetko protivné. 


6.
označiť príspevok

qwert
   4. 9. 2023, 10:40 avatar
darmo sa smeješ hlupaku.....vieš odpovedať na 1?


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 9. 2023, 10:57 avatar
Tu robíš len ty sám zo seba hlupáka, keď trepeš bludy o Satanovi či Diablovi. To ty si posadnutý. 


9.
označiť príspevok

qwert
   4. 9. 2023, 15:52 avatar
vdaka tebe som pochopil zvratenu tvar humanizmu....ináč je to už mnoho rokov, ked som dal, že humanizmus je predchodca antikrista....ty si mi to len potvrdil.....ludia okolo teba ti pomahaju a ty sa spravaš ako idiot....


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 9. 2023, 10:18 avatar
Toto fórum zabili fanatici ako ty a Kasafran.


44.
označiť príspevok

qwert
   5. 9. 2023, 18:01 avatar
Ja nemam potuchy, aky si bol, este pred humanizmom....Viem len to, čo vidím tu na fore.....jeden čas si pomahal bezdomovcom, robil si myslím dobrú vec....no a v poslednej dobe ideš proti kresťanom ako tank....za tie roky by si už mal vedieť, aky mam nazor na krestanstvo a na štatne náboženstvo......
ver never ale tvdy metal ti totalne otupí duchovne zmysly....hraješ sa na tolerantního člověka, ale nevypada to tak.....
ja ťa verim nenutim nasilu...ku evanjeliu s može vyjadriť každý, a nezaleži to až tak na výchove, a v tvojom pripade to može byť dokonca výhoda...kdeže si sa nestal naboženským clovekom.....


45.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 18:10 avatar
Veď som ti jasne opísal, aký som bol. Neignoruj to!


50.
označiť príspevok

qwert
   5. 9. 2023, 18:22 avatar
co nemam ignorovať, ved ty vieš aky si bol a preco a teraz tiež vieš aky si a prečo.....počuvaš tvrdu muziku a to nem dobre na psychiku.....


51.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 18:30 avatar
Máš povedať, aký je to človek, pretože ma tu urážaš satanizmom. Aký je to človek, ktorý nepozná satanizmus, berie s rezervou kresťanstvo, islam, židovstvo.


52.
označiť príspevok

qwert
   5. 9. 2023, 18:37 avatar
ved s tým pocitaj, že veriaci clovek , ktorý čita bibliu, ti bude hovoriť, že služiš satanovi.....Ved v biblii presne vieš, na ktoru stranu sa přikloníš.....no a ked tomu nevěříš, tak prečo ťa to rozculuje....
su dobre a zle duchovne sily.....Ježiš a satan su protipoly....


53.
označiť príspevok

qwert
   5. 9. 2023, 18:40 avatar
podla teba su vsetci veriaci bigotní fanatici.....no a podla veriacich ludi si ty satanov poskok, aj ked nie si si toho vedomý.....


54.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 20:19 avatar
Qwert: podla teba su vsetci veriaci bigotní fanatici.

Nepravda.


55.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 20:22 avatar
Škoda, že si qwert posadnutý diablom. Tebe niet pomoci, končím s tebou diskusiu.


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 18:14 avatar
Tak si prečítaj moju 39. A premyslí, ako odpovieš. Pýtam sa ťa tam priamo, aký som bol podľa teba v jednoslovnom význame. Kresťan som nebol, satanista tiež nie.


47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 18:14 avatar
A nebol som ani ateista. Mne toto slovo vtedy nič nehovorilo.


48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 18:16 avatar
Ani agnostik, pretože náboženské veci som neriešil. Boli pre mňa na úrovni sci-fi alebo poviedok, rozprávok, legiend.

O humanizme som sa predsa dozvedel až neskôr.


49.
označiť príspevok

qwert
   5. 9. 2023, 18:18 avatar
Hudba má na človeka výrazný vplyv. Môže ovplyvniť naše správanie, rozhodovanie, myslenie a prípadne aj konanie. Dokáže nás veľa naučiť, môže nám pomôcť vybrať si „správny smer“, formuje našu osobnosť, pohľad na svet, úsudok… Okrem týchto jednoznačne nepopierateľných faktov bol dokázaný súvis hudby, jej vplyvu na zdravie a kvalitu života. Hudba môže mať pozitívny ale aj negatívny vplyv na psychiku človeka. Napríklad relaxačná hudba alebo autentické zvuky prírody ako je spev vtákov, hlasy veľrýb a delfínov, šumenie lístia, morských vín, dážďu… dokážu upokojiť a uvoľniť. Na druhej strane agresívna hudba môže vyvolať negatívne emócie ako napríklad hnev alebo agresiu.


39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2023, 17:38 avatar
Qwert, obťažoval sa tzv. iracionálny humanista s prezývkou Romanov, jeho sa opýtaj, aký má trend jeho tzv. humanizmus. Keď bude diskutovať, ozvem sa aj ja. Ale nečakaj, že keď niekto z ofsajdu napíše tri slová, že si to všimnem. Som humanista už roky. Predtým som bol bez označenia, pretože som nevedel, čo je ateizmus, čo je racionalizmus, čo je humanizmus. Mne to nikto nepovedal. Vedel som akurát toľko, že nie som kresťan, nakoľko nie som pokrstený, moji rodičia nie sú kresťania, a navyše môj otec nemal rád ani komunistov. Nemal som sa kde ukotviť. A teraz pre teba otázka, od ktorej závisí, či ešte niekedy s tebou prehodím reč. Ja som napísal priamo. Aj ty píš priamo. Ako nazveš človeka, ktorý síce žije svoj život, ale mimo náboženskej ideológie, nakoľko je mu cudzia, ale ani sa náboženstvom nezaoberá. Berie to rovnako ako sci-fi literatúru. Ty sa do akej miery venuješ konšpiráciám, ktoré šíril ale aj dnes šíri komunista Kasafran? Z toho je moja odpoveď: Čo hovoril nejaký kňaz, len preto, lebo som to počul, to ľavou zadnou uniklo z mojich uší. Nech si rozpráva čo chce, je to jeho práca, a návštevníci kostola sú jeho fanúšikovia. Čo je na mňa do starých babiek? Toto ti píšem kvôli tomu, aby si ma jednoslovne nazval, aký som bol, kým som nespoznal svetové humanistické hnutie. Od tvojej odpovede totiž závisí, či budem na teba reagovať. Ak napíšeš svoju satanistickú hatlanilku, skončím. Mám zásadu: Nedaj sa s hlupákom do reči, lebo sám budeš za hlupáka! Toho sa celý čas, drž, kým odpovieš.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:15,  qwert no pravdaže, keď dostane moc ako Matovič v predošlom období , tak teba bude...
dnes, 17:22,  Napísal som to dobre, či 40% borovička ma pretlačila?
dnes, 17:21,  Podľa exit pollu vyhráva hnutie SQL. Potvrdili to aj renomované agentúry z webhostingu.
dnes, 16:22,  kde mam podliezať, ty cudaku.....ved vieme....že nas može zachranit akurat tak progresivne...
dnes, 16:16,  qwert nepodliezaj*57
dnes, 16:12,  presne tak !!! liberalov treba krotit !
dnes, 16:11,  tentokrát suhlasim jarabačik milacik*58*58*58
dnes, 16:10,  krestania nepredpovedali co bude v roku 2023...krestania hlasaju dobru spravu po celom svete a...
dnes, 16:10,  Ten liberálny PS treba vyvážiť a KDH by malo mať väčšiu váhu , aby ho udržali , keď...
dnes, 16:00,  čo by ta vlastne presvedcilo...vieš si taku situaciu predstaviť?
dnes, 15:52,  Z čoho usudzuješ, že by som nerozumel, že ide o skutočného boha? Máš predsudky.
dnes, 15:51,  Prečo nie? Keď seriózne preukážu, že bohyňa Afrodita existuje, nemám problém.
dnes, 15:48,  a to by si chcel, aby ti toho Boha doniesli na tanieri domu?... ved aj tak by si neuveril ,...
dnes, 15:47,  Prví kresťania predpovedali, čo sa stane v roku 2023? Nie!
dnes, 15:46,  Veď práve to, veria, čo je napísané v biblii. A tým to končí.
dnes, 15:44,  Viera pred volebnými výsledkami je silná.
dnes, 15:44,  Nie zo srandy, to je moja skúsenosť. Za tie roky nijaký kresťan nepreukázal dôveryhodnosť...
dnes, 15:40,  daufajme, ze sa dostanu do parlamentu !
dnes, 15:36,  lemmy tak to je ale velmi hlupe zistenie....že veriaci dokazu len veriť, ale pre svoju vieru...
dnes, 15:28,  Pre mňa sú podnetné opačné názory. Vidím v kresťanoch, že dokážu len niečomu veriť,...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Kuj železo, pokiaľ je ešte horúce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(166 393 bytes in 0,367 seconds)